R'damse semi-profs bezorgden A'damse collega's fikse nederlaag Manchester United leidt met 4 p. voorsprong op Blackpool ClvetaC iua&'t: QeiuMig, Mieuuijaa*! KFC-Oud Internationals 2-3 S,cfïevetiUig.eti'3CaCCatid S,pmt uetiaat De MAANDAG 2 JANUARI 1956 DE LE1DSE COURANT Rust 2-1, einde 8-2 Op een doorweekt Sipartaveld, voor slechts een paar duizend toeschou wers en deels, vooral in de eerste helft bij stromende regen, hebben de betaalde voetballers van Rotterdam hun Amsterdamse tegenstanders met niet minder dan 82 verslagen. Bij de rust was de stand 21. Uit bovenstaande cijfers blijkt over duidelijk, dat de hoofdstedelingen na de hervatting volledig hebben ge faald. Zij konden het tempo niet meer volgen. Niets had er tevoren op gewezen, dat de Amsterdammers zo'n smade lijke nederlaag tegemoet zouden gaan. Integendeel, kort na het aanvangs- signaal van de heer Martins, trokken zij er tussenuit en uit een pass van Vonhoff (A'dam) loste v. d. Kuil (Ajax) een hard, diagonaal schot in de bovenhoek, waar Sparta's keeper van Dijk tevergeefs naar sprong. En kort hierna verwierf v. Lent (Blauw Wit) zich een vrije kans, welke door hoog overschieten echter verloren ging. Verhoeven, een van de vier Sparta-voorwaartsen, deed het aan de andere zijde beter. Zijn harde schot was voor Pieters Graafland onhoud baar. Dit was de vrij enerverende ouverture vn deze strijd, want de stand 11 was na goed 2 minuten spelen al bereikt. Schoten over of naast het doel waren het enige resul taat van de volgende 40 minuten, waarin het Amsterdamsespel de voorkeur verdiende. De Maasstede lingen lieten aanvankelijk het mid denveld te veel vrij, zodat de gasten meer tijd en ruimte kregen om hun aanvallen op te bouwen. De onver woestbare Ajacied van Dijk had hier in een groot aandeel. Het was ge vaarlijk voor Rotterdam, waarvan de backs, de Feijnoorders Kerkum en Osterholt zeer zwak startten; vooral de laatste. Hij stapelde fout op fout en greep tegen de actieve v. d. Kuil geregeld mis. Terlouw was echter tegen zijn hierdoor verzwaarde taak volkomen opgewassen en zo kreeg v. Dijk het nog nauwelijks lastig. Nadien kwam Rotterdam er beter in en de rustige en technisch goede aan vallen vergden veel van Boskamp (A'dam) en y. d. Klink (BI. Wit). Met Elzer van Ajax konden zij voorlopig hun taak aan. In laatste instantie wekte Pieters Graafland vertrouwen door goed ingrijpen, al ging dit dan eenmaal ten koste van een door v. Ede ingeschoten bal tegen het ge zicht. Twee minuten voor de rüst moest hij zwichten voor een schot van dezelfde Spartaan (21). Waren de eerste aanvallen in de tweede helft weer voor Amsterdam, de stana veranderde toch binnen twee minuten ïr. 31, doordat de enige Feijnoorder in de voorhoede, Schou ten, een voortreffelijke combinatie tussen v. Ede en Verhoeven met een gued schot afrondde. Slechts onder broken door een mooie vcorzet van v. d Kuil. die net buiten bereik van den Edel bleef, speelde Rotterdam rustig verder. De Amsterdamse ach terhoede kreeg steeds meer moeite met de telkens van plaats verwis selende gastheren en hun keeper kon slechts met de grootste moeite doel punten van v. Ede en v. d. Waal voor komen. Voorlopig althans, want na dat hij eerst door v. d. Waal was ge slagen en v. d. Klink het doelgebied nog net had kunnen zuiveren, was het even later, na 25 min. Verhoeven, die de door een kluwen «spelers gekeerde bal oppikte en doel trof 4—1. Uitge speeld op het steeds sappiger wor dende grasveld, bood de Amsterdamse defensie weinig tegenstand meer. Van Ned. jeugd versloeg 't Gooi met 1-0 Het Nederlands jeugdelftal heeft op een spekglad veld in het Hilver- sumse sportpark voor 1500 toeschou wers een magere 1—0 zege behaald op de eerste klasser 't Gooi. 't Gooi -was versterkt met de PSV'er en oud- 1 P^tenspeïval, goede dekking, spelverde- - ouc u~eft er hopenlijk lering uit op deze sombere nieuw- Ede zag een prachtige kogel via de lat overvliegen en keeper v. d. Dijk dook, ver uitgelopen, de bal nog een maal van de schoen van v. d. Kuil, bij ëen der laatste hoofdstedelijke po gingen. Slechts uit een vrije trap door Bakker (Ajax) genomen, kon den Edel de bal met een strak schot langs de binnenkant van de paal jagen. Maar tevoren hadden Verhoe ven en Schouten in de 32ste en 33ste minuut de score al tot 61 opgevoerd. Na 39 minuten schoot Schouten de bal, die v. Ede eerst tegen de paal had geknald, in het doel en dezelfde speler bracht weer 3 min. later de eindstand op 82 door omspelen van Pieters Graafland, die vreemd genoeg geen enkele blaam treft voor deze doelpunten. Hij mag zich er zelfs op beroemen, veel treffers te hebben voorkomen. Merkwaardig was overigens, dat lang voor het eindsignaal de meeste Am sterdammers nauwelijks nog voort konden op het zware veld, terwijl de gastheren de strijd in de beste con ditie beëindigden, zelfs de zwaarsten onder hen. AMSTERDAM—ROTTERDAM (AMATEURS) AFGELAST. De voetbalwedstrijd tussen ama- teurploegen van Amsterdam en Rot terdam, die op nieuwjaarsdag op het WA-terrein te Amsterdam gespeeld zou worden, is wegens het slechte weer afgelast. Trots record van Wolverhampton Wanderers gebroken Een trots record van Wolverhampton Wanderers is op de laatste dag van 1955 gebroken. Sedert Kerstmis 1954 hadden de „Wolves" geen wedstrijd op eigen terrein meer verloren. Tegen het laag geklasseerde Cardiff City gingen z(j echter op oudejaarsdag met 02 ten on der. Hadden de „Wolves" drie .maanden geleden te Cardiff weinig moeite met hun tegenstanders, die toen met 91 werden gekraakt, nu stak Cardiff City in goede vorm en een alleszins verdiende 20 was het deel van de mannen uit Wales. Trevor Ford, middenvoor van Wales, die nog onlangs met een plaatsje in het reserve-team van Cardiff City te vreden moest zijn, had 'n groot aandeel in de overwinning. Hij scoorde het twee de doelpunt voor de gasten. De jonge ploeg van Manchester United besloot het jaar goed door een prachtige overwinning op Manchester City (21). Met 4 punten voorsprong op Blackpool, bezet Manchester United de eerste plaats in de eerste divisie. Niet minder dan 60.956 toeschouwers woonden deze plaat selijke ontmoeting bij, een aantal, dat bij thuiswedstrijden Van Manchester United na de oorlog nog niet eerder was be reikt. Jack Dyson, die in de zomermaan den voor Lancashire cricket, gaf Man chester City de leiding in de eerste helft. De Weense voetballers hebben het be trekkelijk geringe aantal toeschouwers, dat op Houtrust het sléchte weer trot seerde, duidelijk getoond, dat er nog een belangrijk kwaliteitsverschil bestaat tus sen het Oostenrijkse en het Nederlandse clubvoetbal. Manchester United hervond in de tweede helft zijn vorm en bracht het, door goals van Tommy Taylor en Denis Viollet, tot een zege. Met 34 punten uit 26 wed strijden heeft de ploeg de leiding vóór Blackpool. Blackpool behield de tweede plaats. Gèluk had de club van Stanley Mat thews niet. Tegen Sunderland kwam Blackpool niet verder dan een doelpunt loos gelijk spel. Voor Charlie Fleming, rechtsbinnen van Blackpool, was het een sombere dag. In de laatste minuut van de ontmoeting moest hij een strafschop ne men. Zijn schot was wel hard doch on zuiver en de bal ging over de lat. De opmars van Luton Town werd, al thans vóorlopig, gestuit. Wel behield Lu- ton de derde plaats met één punt achter stand op Blackpool. Het gelijke spel, dat de mannen uit Luton tegen Everton be reikten (2—2) was niet geheel verdiend. Tottenham Hotspur is door de onver wachte 21 zege op Charlton Athletic enigszins uit de moeilijkheden geraakt. Charlton verspeelde hierdoor echter de vierde plaats aan Burnley. Ook Newcastle United, houder van de Engelse cup en enige club die in het Kerstprogramma zes punten wist te ver overen. deed niet wat verwacht werd. Met 31 werd van Burnley verloren. De ploeg uit Newcastle speelde in de twee de helft echter met tien man doordat Ron Batty wegens een knieblessure het veld moest verlaten. Voor de clubs met vdêui net zu icing naa gecomoineera tot j degradatie-zorgen was het over het al- de SHS-defensie gelegenheid tot ingrij- gemeen geen slechte dag, alleen Hud- pen kreeg, dan zou de NieuwjaarsdagJ derfield Town, drager van de rode lan- voor SHS een nog slechter begin faam, verspeelde beide punten en staat van 1956 zijn geweest dan reeds het ge- nu twee punten achter op zijn mede- val was. Landman, Evertsen en Clavan gegadigden vbor de laatste plaats. De waren het, die tenminste nog wat kleur opwindendste wedstrijd was die tussen het Haagse semi-profvoetbal gaven, voor het overige zullen wij de tekortko mingen maar op de oudéjaarsavond- viering schuiven. De SHS-voorhoede bracht er weinig van terecht en menig maal stak Mick Clavan vertwijfeld de armen omhoog, als zijn kundig spelop- bouwen besloten met een mooie pass, door zijn medevoorwaartsen werd teniet Het gladde veld? Daar hadden de Oos tenrijkers zo mogelijk nog meer hinder van, want hun spelopbouw was als al tijd gebaseerd op shortpassing. Direct na de aanvang exelleerde de Weense rechtervleugel en deze schiep tal van moeilijke situaties voor Landman's heiligdom. Mqar het zou toch nog 26 mi nuten moeten duren, voordat rechtsbui ten Kaubec uit een vrije schop een over treding van de SHS-verdediging met een doelpunt afstrafte (01). Al hielden de Weners ook na de rust de bal geen se conde langer dan strikt noodzakelijk was in hun bezit, ondanks de SHS-fouten bleeft het scoren beperkt. De derde mi nuut gaf een simpele trekbal van links buiten Haummers te zien, die rechtsbin nen Brousek in een goal omzette (02). Precies een half uur later sprong links binnen Kozliczek jr. resoluut op een slechte uittrap van Landman af en het was 03. De weinige serieuze kansen van SHS vonden bij de uitstekende doelman Pe- likan hun watgrloo. Met hem blonken stopper Köllmann, Kaubec, Brousek, Hammer en rechtsachter Chalupecki, die Mick Clavan goed dekte, uit. Techniek, lichaamsbeheersing, benutten van de S'SÏÏT1, ROel ^ierSma',di^°P: kunnen Trekken de spilplaats opereerde en wel zoda- jaarsdag, mig, dat hij het veld doorlopend be- heerste, 't Gooi, dat spil Bak en in ternationaal Rinus Schaap wegens «ziekte moest missen, wist zich in het veld vrij aardig in spelpeil ap te trekken aan de technisch overigens .pittiger spelende jeugd, die echter ook moeite had onder deze moeilijke weersomstandigheden tot aantrekke lijk voetbal te komen. De aanvallen van de jeugd, vooral op rechts, wa ren dikwijls aardig en snel van opzet, maar voox* het Gooise doel verloor men zich in combinaties, die veel te veel tijd eisten, het tempo vertraag den en Wiersma c.s. gemakkelijk de den ingrijpen. Tenslotte was de Gooi se doelman Bekkering ook steeds op «zijn post. Aan de andere kant had Rapid- doelman Cox het niet druk. Als hij moest ingrijpen, deed hij het uit stekend en hij oogstte enige open doekjes. Het meeste gevaar in de ver dediging van de jeugdploeg ontstond overigens door eigen fouten. Toen de machteloosheid der Gooise voorhoede was gebleken, wilde men het in de verdediging van de jeugd te mooi doen en enkele malen speelde b.v. kraan van Haarlem te noncahlant te rug, wat bij een betere aanvalslinie van de tegenstander met enkele doel punten zou zijn afgestraft. ftu bleef de strijd beperkt tot één doelpunt, dat reeds negen minuten na de aanvang werd gescoord. Rechts buiten Vreeken van Haarlem had zich goed vrij gespeeld en zond een hard schot in, dat voor het doel door Bosselaar van richting werd veran derd, zodat doelman Bekkering kans loos was. I Portsmouth en Chelsea. Na een half uur hadden de Londenaars met 30 de lei ding. Bij het eindsignaal was de stand echter 44. In de tweede divisie won van de lei dende clubs alleen Leicester City, dat hierdoor opklom naar de tweede plaats. Sheffield Wednesday heeft in deze klasse de leiding. Sheffield leidde in de wed strijd tegen Bristol Rovers bij rust met 10. doch de Rovers wonnen de ontmoe ting met 42. De andere club uit Bris tol, Bristol City deed het minder goed. Een 21 nederlaag tegen Leeds United betekende, dat Bristol City naar de vijf de plaats duikelde. In deze klasse is het krachtsverschil gering. Nottingham Forest, twaalfde op de ranglijst, heeft slechts vijf punten cahterstand op de leiders. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalBolton Wan derers 31; Aston VillaHuddersfield Town 30; BurnleyNewcastle United 31; Charlton AthleticTottenham Hot spur 12; Luton TownEverton 22; Manchester UnitedManchester City 21: PortsmouthChelsea 44; Preston NortherldBirmingham City 11; Shef field UnitedWest Bromwich Albion 22; SunderlandBlackpool 00; Wol verhampton Wanderers—Cardiff City 0—2. Tweede divisie: Bristol RoversShef field Wednesday 42; BuryBarnsley 30; FulhamMiddlesbrough 41; Leeds UnitedBristol City 21; Leices ter CityLincoln City 40; Liverpool Blackburn Rovers 12; Notts County West Ham United 0—1; Plymouth Argyle Hull City 11; Rotherham United Doncaster Rovers 3—3; Stoke City—Not tingham Forest 11; Swansea Town Port Vale 00. De traditionele voetbalwedstrijd op nieuwjaarsdag tusesn een elftal van oud-international en Neerlands oud ste voetbalclub HFC, is ditmaal onder wel zeer slechte weersomstandighe den gespeeld. Een stormachtige wind ■met af en toe harde regenbuien maakten het verblijf op het HFC-ter- rein niet tot een genoegen. Ook de sfeer ontbrak, zodat het Qver het al gemeen ven troosteloos schouwspel werd. Nadat de rust met 10 voor HFC was aangebroken wonnen de Oranjehemden" tenslotte nog met 3—2. In de eerste helft had Oranje het nadeel van de harde wind, maar door hun technische vaardigheid konden de oud-internationals zich vrij goed staande houden tegen de snellere ploeg van HFC. Dit had reeds na twee miinuten door een doelpunt van Wijkhuizen de leiding genomen, maar verder liet de Oranjewerdediging het niet komen. Na de pauze ging het vooral bij de Oranjeploeg veel beter. Geholpen door de wind en mede dank zij de betere techniek bleek het elftal der oud-internationals toch te sterk voor de HFC'ers, die de voorsprong nog v/el konden vergroten dank zij een doelpunt van Sander. Doch het tegen- .punt, dat daarna onmiddellijk volgde en door Brandes met. een fraaie kop bal werd gescoord, luidèe een perio de van groot Oranje-overwicht in. •Ir. de laatste tien minuten moest de Haarlemse defensie, na een geweldig offensief, nogmaals capituleren. Eerst kopte Roozen de gelijkmaker langs de uitstekende HFC-doelman v. d. Lee en daarna kon Bies'brouck met een fraaie goal de stand voor Oranje op 32 brengen. BUITENLANDERS MAKEN DE GOALS IN ITALIë. De Zuidamerikaanse voetballer Vi- nincia is op het ogenblik topscorer in de Italiaanse eerste divisie. Hij maak te elf doelpunten voor zijn club, Na- ipolis. Op de tweede plaats komt de (Zweed Gunnar Nordahl (van Mila- no), die tien goals op zijn naam heeft staan. Derde is de vroegere Engelse league-speler Eddia Firman, die dit seizoen voor Sampdoria achtmaal een treffer liet noteren. Firmani maakte •zondag vier doelpunten in een wed strijd tegen Pro Patria. JESSE CARVER NAAR „INTER"? Jesse Carver, een van de vroegere bondstrainers van de KNVB. die zoals gemeld dezer dagen om gezondheidsre denen zijn betrekking als oefenmeester bij Coventry opgaf, vertrekt morgen naar Milaan om onderhandelingen te voeren met „Internazionale", dat blijk heeft gegeven, van zijn diensten gebruik te willen maken. Carver, die in de afgelopen zomer naar Engeland was terug gekeerd, werkte voordien als trainer bij Roma. In Coven try zal hij worden vervangen door Geor ge Raynor, voormalig oefenmeester van Lazio uit Rome. Twee oudgedienden van het neder- landse voetbal, Leo Halle, de „Leeuw van Deventer" (links) en Kick Smit, de „motor" uit de tijd, „dat we naar Rome gingen", wensen elkaar een voorspoedig 1956 bij de aanvang van de traditionele wedstrijd voor oud- internationals op het HFC-terrein. OLYMPISCHE SPELEN LUXEMBURG UIT DE GELDZORGEN Na langdurige onderhandelingen is een overeenkomst gesloten tussen 't Luxem burgs Olympisch Comité en de luxem- burgse sportbonden enerzijds en de zuid westelijke duitse voetbaltotomaatschap- pij. Deze komt hierop neer, dat voor elk invulfomulier van deze duitse totalisator, dat in het groothertogdom wordt ver kocht, een franc (ruim zeven cent) toe slag, van de deelnemers zal worden ge vraagd. Dit geld wordt gestort in een luxemburgs olympisch fonds. Men rekent op een maandelijks bedrag van 4500 tot 5300 gulden. De totalisator-maatschappij zal bovendien een bedrag van 20.000 min. 17.9 sec. Zijn persoonlijk record had hij weliswaar in het vorig seizoen reeds op 8 min. 6.6 sec. gebracht, maar deze prestatie werd in Oslo geleverd, zodat die niet voor nationaal record in aan merking kwam. Zijn tijd van 8.17,9 is de beste ooit in Zweden door een Zweed gemaakt. Ook op de 500 meter had Erics son de snelste tijd, 44,3 sec., laten afdruk ken. een prestatie, welke door zijn land genoot Bertil Eng werd geëvenaard. Olie Dahlberg bezette de 3e plaats met 44.6 sec., waarmede hij 0.2 sec. beneden zijn persoonlijk record bleef. Op de 5000 me ter eindigde Dahlberg als tweede met 8 min. 33.5 sec. Hij werd gevolgd door Sven Andersen met 8 min. 44.5 sec. WEDSTRIJDEN IN RUSLAND De eerste wedstrijden in het hardrij den op de schaats in Rusland zijn te Gorki aan de Wolga gehouden. Voorna melijk jonge rijders en rijdsters kwamen er in uit. Bij de dames werd Rimma Belova eer ste in het totaalklassement over vier af standen met 219.516 pnt. De 500 meter won ze in 50,8 sec. Bij de heren zege vierde de 20-jarige Wladimir Novikov op de 1500 meter, de 5000 meter (tijd 8 min. 26.5 sec.) en op de 10.000 meter. Hij be zette de eerste plaats in het totaalklasse ment over vier afstanden met 196.733 pnt., en verwierf daarmee het praedicaat „meester in de Russische sport". De Rusische toprijders kwamen te Gorki niet aan de start. Zij trainen voor de olympische winterspelen in het Dyna- mark (ongeveer 18.000 gulden) ineens in mo stadion te Moskou waarm en iedere het fonds storten. Daarmee zouden prak tisch alle geldzorgen van Luxemburg met het oog op de uitzending van sport lieden naar Melbourne van de baan zijn. Het Hongaars Olympisch Comité heeft besloten een ploeg af te vaardigen naar de olympische winterspelen te Cortina en naar de zomerspelen te Melbourne. Te Cortina zal Hongarije vertegen woordigd worden bij het hardrijden, het kunstrijden en enkele skinümmers. Voor Melbourne is besloten uitsluitend athle- ten af te vaardigen, die kans hebben op een medaille. Men wil' Hongaren laten deelnemen in de volgende takken van sport: athletiek, kano, worstelen, boksen, vijfkamp, voetbal, schieten, turnen, zwemmen, waterpolo en schermen. Ook naar de ruiterwedstrijden te Stockholm zullen vertegenwoordigers worden ge zonden. Het nationale olympisch comité heeft een beroep gedaan op alle snortllefheb bers in Hongarije om met vrijwil]'ge bij dragen in de hoge reiskosten bij te dra gen. SCHAATSENRIJDEN Voor een uitverkocht Bislet-stadion zijn in Oslo de eerste grote nationale WIELRENNEN wedstrijden in het hardrijden gehouden, waarbij alle Noorse prominenten aan de start verschenen. Over het algemeen werden goed prestaties geleverd, hoewel het ijs traag was (temperatuur om het vriespunt) en bijzonder snelle tijden niet mogelijk waren. Er werden twee soor ten wedstrijden gehouden: een 500 en 5000 meter voor de klassementsrijders en een 500 meter voor de sprintspecialisten. Bij de klassementsrijders ging de grote strijd tussen Roald Aas en de nationale kampioen Knut Johannesen. Aas kan met voldoening op zijn debuut in dit sei zoen terugzien, want in het klassement over beide afstanden versloeg hij zijn tegenstander met 0.040 punten. Op de 500 meter noteerden beide concurrenten i dezelfde tijd, 44,8 sec., waarmede zij de 3e en 4e plaats innamen achter Hroar Elvenes (44.- sec.) en Sterner Strandvik (44.4 sec.) maar op de 5000 meter wist Aas zijn jongere landgenoot met 0.4 sec. te kloonen. Aas won dit nummer in 8 i_o min. 21.3 sec. De winnaar van de 500 me- I - dag Boris Shilkov. Oleg Goncharenko. Jevgeni Grishin. Juri Sergejev en nog enkele andere cracks in actie kan zien. LAWNTENNIS Een opvolgster van „Little Mo?" Als men mevrouw Hazel Wightman, schenkster van de beker, die haar naam draagt en in haar land bekend is als de „moeder van het tennisspel", mag gelo ven heeft Amerika een nieuwe Maureen Connolly gekregen in de 15-jarige Nan cy O'Connell. Dit jeugdige- speelstertje, dochter van een tennisleraar te Chicago, heeft in de afgelopen week bij de Amerikaanse meisjeskampioenschappen op overdekte banen vier titels op haar naam gebracht. Mevr. Wightman acht haar evenwaardig aan Maureen Connolly toen deze in het zelfde stadium van ontwikkeling ver keerde. Maureen Connolly, thans mevr. Nor man Brinker, won haar eerste Ameri kaanse kampioenschap op 16-jarige leef tijd, en de eerste van haar die Wimble- don-titels toen ze 17 was. Ze heeft zich uit de wedstrijdsport teruggetrokken na een ongeluk in 1954 waarbij een van haar benen zwaar gekwetst werd. De Zwitserse wielrenner René Streh- ler heeft te Zürich het wereldrecord 10 kilometer op overdekte banen voor pro fessionals verbeterd en gebracht op 12 min. 39.6 sec. Het oude record stond se dert 28 nov. 1954, op naam van de Ita liaan Messina met 12 min. 51.8 sec. te Parijs gemaakt. Na zijn geslaagde recordpoging heeft Strehler verklaard, dat hij zich een maand uit de wedstrijdsport zal terug trekken. Vrijdag zal hij naar het zieken huis gaan om zijn amandelen te laten wegnemen. SCHAKEN HET TOURNOOI TE HASTINGS In de vierde ronde van het tournooi te Hastings waren de uitslagen: Korch- •Ivkov 10; TaimanovPersitz OlafssonPenrose V-,V? Del Corral—Golombek 10; Darga—Fuller ter Hroar Elvenes, was op de 5 km. min- afgebroken 26.3 sec., maar bij deze belangrijke wed strijden plaatste hij zich met 8 min. 45.3 sec. niet bij de eerste tien. Zi'n sprint capaciteiten leverden hem echter toch nog de vierde plaats in het algemeen klassement op. Bij de snecialisten on de 500 meter ze gevierde Siumund Soefteland in 43 5 sec. voor Finn Hodt. die 43.7 sec. Het afdruk ken. Daarna volgden Torodd Hauer met <*4.1 see.. Sverre Fprstod met 44,3 .sec. en Roald Konsmo met 44.5 sec. Voor de Zweedse candidaten voor de olympische schaatswedstrijden zijn te Oestersund selectiewedstrijden gehouden. Wereld- en Europees kampioen Sigge Ericsson toonde daarbij zijn klasse door 1 het nationale record op de 500 meter te verbeteren. Hij won dit nummer in 8 ronde tussen Golombek en Darga is door Darga gewonnen. De stand na de 4e ronde ziét er als volgt uit: 1. Krochnoi VA punt; 2. Olafs son 3 pnt.; 3. Darga 2V-> pnt. en 1 afg. partij; 4. Taimanov 2V-> nt.; 5. Ivkov 2 Pnt.; 6. Del Corral VA pnt.; 7. Fuller 1 ont. en 1 afg. partij; 8-9-10. Golombek, Persitz en Penrose ieder Ipnt. IJSHOCKEY YHC DEN HAAG VERLIEST VAN SPARTAK YHC Den Haag heeft de laatste wed strijd van de Tsjechische tournee tegen e enversterkte ploeg van Spartak Praag verloren. Na een zeer spannende strijd bleef Spatak met 76 in de meerde-heid De tussenstanden waren: 41, 04, 3—1. PAARDENSPORT EEN GELUKKIG NIEUWJAAR.... Een bezoeker van de draverijen te Vincennes heeft op Nieuwjaarsdag bij een weddenschap, waarvoor h(j 200 francs (ongeveer 2 gulden) op het sbel had gezet, 23.039 gulden terug ontvan gen. Hij had in de vierde course een drievoudige combinatie We zien hier het moment, waarop het tweede doelpunt voor Wacker gemaakt wordt (door Smetana). V.l. n.r. Smetana, v. d. Zwan, Everse 2fIevouaige combinatie juist geraden. Haummer, ploeg en doelman Land-' fr=^°!Lb:,taa'd,c de toMlMtor 115.195 man I aiJcs Per ^en francs, hetgeen een re- I cord was voor deze combinatie.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5