RIJNSTREEK Extra goed jaar voor de arbeidsmarkt te Leiden Arti et Religioni krijgt steun bij haar acties en plannen GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 2 JANUARI 1956 DE LEIDSE C EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Hester d. v. Egbert J. Kruinzinga en Gooits Zwaan. Wil lem Jacobus z. v. Wilem de Jong en Jacoba A. van Os. Andreas z. v. Pe trus J. Spaan en Klasina Dirkzwager. Hermanus Cornelis z. v. Bernardus C. Rombouts en Catharina G. Sim- .merman. Willem z. v. Jan de Wit en Antje Bergsboeff. Johanna Theresia d. v. Gijsbertus T. Hoogenboom en Alida M. Houdijk. Theresia Anasta- sia Maria Caecilia d. v. Jacobus J. J. Verkleenij en Margaretha A. Cap- tein. Overleden: Klaasje Zwaving 63 j., echtgenote van M. Bezemer. Ondertrouwd: Paulus C. Langeveld 27 j. en Herma H. E. Burema 27 j. Dirk C. Vergeer 25 jaar en Cornelia M. Visser 25 j. Johan G. Steeman 27 jaar en Johanna A. Overes 23 j. Getrouwd: Adrianus de Rooij 25 j. en Cornelia J. M. van Fulpen 28 j. Martinus Slootjes 70 j. en Antonia Jo hanna van den Hoek 53 j. Cornelis van Teijlingen 26 j en Gerarda Zirk- zee 26 j. Ferdinandus M. Kempen 29 j. en Adriana A. M. Vergeer 25 j". Gerrit Vesseur 31 j en Hendrika Baa- ne 29 j. BOBEGRAVEN De kaasmarkt in 1955. Het aan tal aangevoerde partijen bedroeg in het afgelopen jaar 5024 partijen met een totaal gewicht van 20.000 kg. Dat is 90 partijen minder dan in 1954. De prijs lag bij de aanvang van het jaar op ƒ2.20 tot ƒ2.30. In de maand daarop 2.30 tot 2.45. In Maart kwa een daling tot circa 2.25. Eerste soort bleef gedurende het voorjaar vrij constant; tweede soort zakte tot 2.02. In de zomer haalde extra par tijen 2.55. Middenzomer zakte de markt iets, maar in September zette weer een lichte stijging in. De prijzen liepen op tot 2.352.42 en 2.28 tot 2.34; resp. Ie en 2e soort. De voor laatste maand van het jaar kwam weer een daling. De laatste markt gaf het beeld van prijzen die circa ƒ2. per 100 kg. hoger lagen dan de eer ste markt van het jaar. De prijsont wikkeling over 1955 mag gunstiger genoemd worden dan in 1954. In vergelijking met Gouda, dat 6774 en Woerden, waar 5560 partijen werden aangevoerd, neemt Bodegra ven dus de 3e plaats in. Geboren: Wilhelmina d. v. J. Holvan Beek. Johanna d. v. J. Ka nisde Groot. Maria P. d. v. Johan nes A. z. v. R. v. PeltStolwijk. Si mon Th. z. v J de JongLeliveld. Leendert P. z. v. H. StougieBreg- man. Ondertrouwd: Iz. Sluijk 23 j. en Joh. v. Leeuwen 21 j. Klaas v. d. Heu vel 26 j. en Gerrigje v. El ten 22' j. Getrouwd: Dingeman P. Elsman 25 j. en Wilh. Hoornstra 24 j. Wilh. v. d. Kooy 28 j. en Mar. Bakker 26 j. Overleden: N. Zwijnenburg 69 j. geh. met B. v. Muiswinkel. Joh. Nell 50 j., geh. met W. v. d. Stoel. Joh. v. Rietschoten 3 mnd. LANGERAAR Missieavond. In 'het Parochie huis heeft pater Josafat Bosman van de congregatie van de Heilige Har ten, missionaris in Brazilië een mis sieavond gegeven, waarop door hem gesproken werd over zijn tweede va derland. Het gesproken werd geïl lustreerd met interessante lichtbeel den, deels in kleuren. De toegang was vrij, want de pater wilde zijn er kentelijkheid tonen aan de parochia nen van Langeraar, voor alles wat zij, vooral gedurende het laatste oorlog jaar, voor hem en verschillende col lega's hebben gedaan. Het is eigen lijk wel jammer, dat niet meer pa rochianen opgekomen waren om te luisteren naar hetgeen de oater hij de plaatjes vertelde. Het grote land, Brazilië, 260 maal zo groot als Ne derland, bood stof te over om een avond vol te praten. We zagen Bra zilië, met zijn «moderne en fraaie ste den en ook de meest denkbare primi tieve volken en toestanden. Verder mochten we kennis maken met de koffie, tabak en kapok -pro ductie, de belangrijkste van Brazilië. De opnamen van het buitengewone natuurschoon, met talloze waterval len en prachtige bomen en planten was een .genot voor het oog. Odk kreeg men een inzicht in de vele vol kenrassen die er worden aangetrof fen, en hoe deze wonen en leven. Het was inderdaad interessant. LEIMUIDEN Bouw 12 woningen. De vergun ning tot de bouw van twaalf arbei derswoningen is thans afgekomen. Dit woning-aantal werd indertijd toege wezen ingevolge 't migratie-overschot over 1954. Geboren: Petrus Joephus, zn. v. Th. M. Obdeijn en P. M. Brand; Petronel- la Agnes Alida Mai;ia, dr. v. P. C. Touw en C. H van Haastregt; Johan nes Adrianus Antonius, zn. v. W. A. Brand en M. H. P. van der Meer. Getrouwd: Cornells Verslons en Geertuida Viamen. Hendrik Heems kerk en Neeltje de Bruijn. Ondertrouwd: Gerrit Boot en Wil- lemke de Groot. NIEUWVEEN Van melkauto geslingerd. Gis terenmorgen te ongeveer half negen is in de bocht nabij de Ned. Herv. kerk in de Kerkstraat de 12-jarige Henk Nieuwenhuizen doordat hij zijn even wicht verloor van de melkauto van de fa. J. v. 't Kruis geslingerd en op de weg terecht gekomen. Nadat hij bij omwonenden was binnen gebracht verleende dr. A. M. van Dongen de eerste hulp en constateerde een lich te hersenschudding en een gekneus de arm. Later op de morgen is hij per auto naar zijn ouderlijk huis vervoerd. Geboren: Klara Wilhelmina Ma ria, dr van J. v. Acker en N. K, M. Lenting; Maria Clasina Geertruida, dr van C. Hartveld en E. J. Rijkelijk- huizen; Johannes, zn van J. Meijer Th. Pijper; Hendrika, dr van J. C. Vervark en N. van Leeuwen; Herma nus Johannes, zn van L. v. Tol en E. Th. de Frankrijker. Ondertrouwd: A. Spring in 't Veld 22 j. en A. H. M. Lek 27 j. Overleden: Nic. Roos 62 j. wednr. van G. Kastl; Fr. Willemsen 55 j., ongeh.; P. v. d. Pijl 88 j., wednr. van J. C. Bos. Z0ETERW0UDE LEIDERDORP Eeuwfeest van de parochie Meerburg Onder plechtig klokgelui togen de parochianen van Meerburg zaterdag avond naar hun kerk, om in een plechtig lof God te danken voor de zegeningen in het jaar 1955, maar ook voor al het schone in die 100 ja ren parochieleven genoten door ons en onze voorvaderen. „Voor alle vreugde en alle leed, voor alle blijd schap en alle pijn, waardoor Gods wijsheid en goedheid onze voorvade ren, onze ouders, onze priesters en ons zelf een eeuw lang dichter heeft getrokken aan Uw Goddelijk Hart'. Het Lof werd gecelebreerd door pa ter dr. A. J. van Galen O.C. met assis tentie van de eenv. heer P. Hoeks en pater S. van Mil ofm. De feestpredicatie werd gehouden door prof. G. van der Poel, die een kort overzicht gaf van het geestelijke leven in de afgelopen 100 jaren en tenslotte met grote nadruk er op wees dat de ware parochiegeest nodig is om het geestelijk leven te bevorderen. Na een gezameljjk gebed in litanie- vorm, waarbij dank werd gebracht aan God voor de weldaden en al het schone in die 100 jaren genoten, werd een plechtig Te Deum gezongen en na het Lof door allen, „Aan U o Ko ning der eeuwen". Zondag 1 januari was de dag, waarop 100 jaren geleden de eerste H. Mis in de parochie aan God werd opgedragen. Om 9 uur werd de plech tige H. Mis aan God opgedragen door pater S. van Mil ofm. met assistentie van de eerw. heer P. Hoeks als diaken en pater dr. A. J. van Galen O.C. als subdiaken. Alle gelovigen naderden tot de H. Tafel. Pastoor Kouwen- hoven hield de predikatie, waarbij hij uitwerkte de woorden van het epistel van deze dag. Allen moeten zedig en rechtschapen en godvruchtig leven in deze wereld, om te komen tot een goede parochiegeest, waarin met liefderijke rechtvaardigheid en rechtvaardige liefde en godvruchtig zal worden geleefd. WOUBRUGGE Geb.: Leonardus H., z. v. L. J. van Goozen en A. H. Hillenaar. Ondertr.: Cornelis Rodenburg, 30 jr. en Engeltje M. van der Kist, 28 jaar. Overl.: Adrianus Roosemalen, 5 mnd.; Cornelia W. v. Iperen, wed. van H. Brunt, 73 jaar. Nieuwjaarsoverzicht van G.A.B. Algemeen Per eind December 1955 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Leitien 360 mannen als geheel werk loos ingeschreven. Een geringe stij ging derhalve ten opzichte van de vorige stand, nl. 25. Als voornaamste oorzaken van deze stijging kunnen genoemd worden: afloop van enkele werken, normale wrijvingsfactoren en seizoensinvloeden. Een terugblik op het voorbijgaande jaar levert, t.a.z. van de werkgelegenheid rede nen tot tevredenheid op. De gunstige ontwikkeling van de arbeidsmarkt komt wel duidelijk uit bij een vergelijking met de standesj- fers op het overeenkomstig tijdstip in 1952, 1953 en 1954. De voordelige verschillen bedragen nl. resp. 1950, 1210 en 540. Nog nadrukkelijker treedt de ge wijzigde conjunctuursgesteldheid op de voorgrond, wanneer teruggegaan wordt tot 1945: De werkloosheid in het rayon Leiden bedroeg in Juni van dat jaar rond 5000, terwijl de na tuurlijke aanwas van nde beroeps bevolking vanaf dat tijdstip berekend gesteld kan worden op rond 7000. Hieruit valt af te leiden dat voor 12.000 mannelijke arbeidskrachten een passende werkkring gevonden moest worden. Dank zij de, vooral na 1952 toege nomen industrialisatie en de vesti ging van een aantal nieuwe bedrij ven is vrijwel het gehele surplus Gemeenteraad Ter Aar Vrijdag kwam de raad van Lange raar bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Van het plaatselijk comité voor bevol kingsonderzoek op tbc was 'n schrij ven- ontvangen, waarin verzocht werd om buiten de schoolgaande kinderen ook niet schoolgaande kin deren vanaf twee jaar en ouder gra tis te laten doorlichten, dus voor re kening van de gemeente. Het comité stelt zich voor een niet verplichte bijdrage voor ieder kind te vragen van 25 cènt. Dit verzoek kon niet meer door B. en W. worden behandeld, zodat geen voorstel ge daan kon worden. De voorz. stelde er echter wel prijs op dit verzoek schrift toch te behandelen en gaf als persoonlijke mening, dat de gemeen te dezelfde gedragslijn zou volgen als in 1953, dus alleen gratis onder zoek voor de sohoolgaande jeugd. Verschillende leden geven hun me ning over deze zaak en de raad be sloot tot gratis onderzoek van de schoolgaande jeugd en van alle kin deren vanaf 4 jaar onverschillig of zij schoolgaand zijn of niet. Onderwijs. De vergoedingen voor bijzondere scholen over .1954 worderf vastgesteld als volgt: school voor chr. volkson derwijs 3946.67 berekend over 122 1/3 leerlingen. Christelijk natio nale school 3360.over 90 leerlin gen. R.K. school 13625.83 over 497 2/3 leerlingen. De raad besloot tot grondverkoop in het uitbreidingsplan Papenveer aan de Boerenleenbank Eindhoven afd. Langeraad. Het perceel ligt aan de Bloemenstraat en is 382 m2 groot. Prijs 5 gld per m2. Daarna komt aan de orde het voor stel tot aankoop van grond in de Middelpolder. Het betreft een stuk dijk langs de Leidse Vaart groot 7850 m2. Deze grond kan de gemeen te kopen voor 1 gulden per m2. De heer C. v. Vliet acht de prijs te hoog. Deze mening wordt ook gedeeld door de heer Koning. De heer P. v. Rijn daarentegen vindt het niet te duur'. De voorz. zegt, dat de prijs zo hoog is door de ligging aan groot vaarwa ter. Door aansluiting met het ach terliggende industrieterrein is deze voor de gemeente toch niet te hoog. Industrieterrein zo gelegen aan groot vaarwater wordt niet zo gemakkelijk gevonden. Om geen tijd te verliezen adviseren B. en W. te besluiten tot aankoop. De raad keurt dit voorstel met algemene stemmen goed. Aankoop gebouw. Volgende punt is een voorstel tot aankoop van een gebouw voor het opslaan van materialen gemeente werken. Het betreft een gebouw thans in eigendom van de heer Vis te Aardam. Oppervlakte van gebouw en bijbehorend terrein is 360 m2. Koopprijs 7800.—. De heer A. P. Uyttewaal informeert naar de kos ten van restauratie die nodig is. Hierop zegt de voorz. dat deze 2500 niet te boven zullen gaan. De raad blijkt zeer ingenomen met dit voor stel al achten sommige leden de ge raamde herstellingskosten aan de la ge kant. Het aigem. stemmen hecht de raad haar goedkeuring aan deze aankoop. Nu komen verschillende subsidie aanvragen aan de orde. De onder- wijsvereniging van de L.T.B. te Haarlem vraagt voor de landbouw school te Bodegraven voor de ko mende jaren een subsidie van 70 gld. voor iedere leerling uit de ge meente, die de school bezoekt. Toe gestaan. De raad gaat niet in op een subsidieaanvraag door de Fed. Ned. Zangersbonden. Ook een subsidie aanvraag van de zwemvereniging Nieuwyeen-Geerweg kon geen gena de vinden. Wel gingen stemmen voor subsidie op, doch het voorstel van B. en. W. om geen subsidie toe te staan werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Gunstiger was de beslissing ten aanzien van een aanvraag om extra subsidie van de R.K. Muziekver. Ar ti et Religioni. De voorz. gaf een toe lichting op deze aanvrage. De instru menten zijn zo slecht geworden dat vervanging door nieuwe niet langer meer kan wachten. Deze vereniging is voor de gemeente van groot belang en B. en W. achten het op zijn plaats als de gemeente ook een bedrag stort in het instrumentenfonds. Voor de vorming van dit fonds voerde Arti reeds verschillende actie's. Film. Nog een actie is op komst. Een filmactie. Het betreft een film over het leven in Ter Aar. De vereniging heeft een flink bedrag bijeengebracht maar toch is het nodige geld nog niet bijeen. Ook door het Anjerfonds is een subsidie toegezegd. B. en W. 9tellen voor f 1500.te geven. Als de raad dit goedkeurt bluft er nog een bedrag ongedekt. De prestaties der vereniging zijn hulp waard want er wordt met ijver gewerkt. De heer A. Hoogervorst is er voor om de vereniging niet in zorgen te laten, en zou graag zien, dat de ge meente ook het nog resterende be drag voor zijn rekening neemt. De raad is ervan overtuigd, dat Arti een vereniging is. die niemand wil mis sen. Omdat niet te bepalen valt hoe groot het bedrag zal zijn, dat men tekort komt, voelt men het meeste voor het voorstel van B. en W. De voorz. zegt, dat als de raad het voor gestelde goedkeurt aankoop van nieuwe instrumenten verzekerd is. Als de acties zijn afgelopen en er een juist overzicht is, zou de ver eniging zich eventueel opnieuw tot de raad kunnen wenden. Dien over eenkomstig werd het voorstel van B. en W. met algemene stemmen aangenomen en krijgt Arti 1500. voor het instrumentenfonds naast de gewone subsidie. De R.K. Sportver eniging Altior vraagt een subsidie van 1000.Op de begroting van het lopende jaar 1955—1956 wordt een tekort geraamd van 1100.B. en W. hebben dit verzoek nog niet behandeld en op voorstel van de voorz. wordt de aanvraag naar B. en W. verwezen om advies, en komt in de volgende vergadering aan de orde. Begroting '56. Hierna zet de raad zich aan de be handeling van de begroting voor het dienstjaar 1956. Alle leden uitten hun tevredenheid en danken B. en W. en de betreffende ambtenaren voor het omvangrijke werk dat met deze begroting werd gedaan. Ook had men zeer veel lof voor de dui delijke memorie van toelichting waardoor de behandeling vergemak kelijkt wordt. De heer A. Hoogervorst bespreekt de post aanschaffing van een baby brandspuit. Spr. vraagt of dit wel nodig is. In Langeraar is reeds een babybrandspuit gestationeerd, met de aanschaffing van een tweede zou spr. liever nog wachten. Ook de heer Sas sen zou liever hiermede nog een jaartje wachten. De voorz. zegt de spuit die er is, is aangekocht voor de B.B. Er zijn ech ter 2 blokploegen in de gemeente en beide behoren volledig uitgerust te. zijn. Uitstel is geen oplossing, op den duur moet er tpch een tweede spuit komen. Ook weth. De Hollander pleit voor handhaving van de post, en de raad besloot hiertoe. Hogere vergoedingen. De heer L. J. Hoogervorst vroeg in verband met de langere duur der zitting van de stembureaux verho ging der vergoeding. In de begroting is hiervoor 14 gld per lid uitgetrok ken. De heren Sassen en Versluis vinden dit bedrag eveneens te laag. De raad besloot het bedrag te verho gen tot 25.De heer Hoogervorst acht voorts de vergoeding aan de brandweerlieden voor oefening te laag. Er komt echter een nieuwe ver ordening waarin met de verbetering der vergoedingen rekening zal wor den gehouden. Verder uit spr. zijn voldoening over hetgeen in de me morie van toelichting gezegd wordt over de verbetering van het Kerk- pad. Hij mist echter nadere medede lingen over de verlichting in de ge meente. De heer Uijttewaal wil nog eens wijzen op de noodzaak van ver lichting van het gedeelte Langeraar- seweg tot Pulmot. De voorz. ant woordt dat B. en W. zich voorstellen over te gaan tot algehele modernise ring der straatverlichting. Momen teel worden in Korteraar reeds proe ven genomen. In 1956 kan men hier over plannen ontwerpen en in de begroting 1957 dit plan verwerken. De heer Sassen dankt, voor de ver betering van de Kerkplank aan de Langeraarseweg. Spr. hoopt dat voor de overgang van de Kerksloot ook spoedig een oplossing gevonden kan worden. Verder acht spr. het aan schaffen van een motorgrasmaaima- chine overbodig. Spr. zou deze post willen schrappen. De post bleef ech ter gehandhaafd, maar B. en W. zul len nog' nader rapport laten uitbren gen over de mogelijkheden van deze machine. De heer C. v. Vliet vraagt deskun dige behandeling der beplantingen. De heer A. P. Uyttewaal vraagt spoe dige beplanting met wilgen of vlier langs het Kerkpad ter beschutting tegen ruwe wind. De heer Koning bespreekt de post die is uitgetrokken voor de aanstel ling van een 4e gemeentewerkman. B. en W. menen dat het aanbeveling verdient om in de toekomst nog een vaste werkman aan te stellen. Losse arbeider gaan weg en dan zit de ge meente zonder voldoende personeel. Spr. vraagt vervolgens verbreding van het tegelpad tot 5 tegels langs de Aardamseweg. Dit zal worden be zien. Mogelijk kunnen 4 tegels breed worden gelegd. Hiermede was dc be handeling ten einde en de raad hecht te met algemene stemmen haar goed keuring aan de begroting. Grondbedrijf. De begroting van het grondbedrijf vroeg geen bespreking en met alge mene stemmen werd deze aanvaard. De woningstichting Ter Aar kreeg een renteloos voorschot van 489.84 over '53'54 en 126.67 over '54'55. Het bedrag per leerling voor het jaar 1956 als bedoeld in art. 101, 5e lid der lager onderwijswet 1920 werd vastgesteld op 30 gulden per leer ling. De voorzitter deelde mede dat hoewel nog niets definitief vaststaat er toch de mogelijkheid is dat in Januari kan worden begonnen met de bouw van 28 nieuwe woningen. Rondvraag. De heer A. Hoogervorst pleit voor straatverlichting langs de Ringdijk. Hij informeert of de nieuwe eige naar van het water langs het kerk pad bezwaar heeft gemaakt tegen verdere demping in zijn water. Met deze eigenaar zal contact worden op genomen omdat deze inderdaad be zwaar heeft gemaakt. De heer G. Versluis vraagt ook enige verzorging van het plantsoen in de Vierambaohtspolder. De heer Sassen vraagt naar de mo gelijkheden om te voorkomen dat achteloos wegwerpen van afval der anjerteelt oofzaak zou worden van ziekten in deze gewassen. Hij vraagt een plaats waar dit geval gedepo neerd kan worden. De voorz. zegt dat vroegere besprekingen van dit punt hebben aangetoond dat een ver ordening onvoldoende is. Hier zal op voedend moeten worden gewerkt met inschakeling van de Tuinbouw- voorlichtingsdienst. De heer Joh. v. Eijk vraagt verze kering van rust tijdens kerkdiensten op oudejaarsavond. Er zal toezicht gehouden worden. De heer A. P. Uyttewaal vraagt openbare aanbestedingen van wo ningbouw in de toekomst waarbij de heer Koning zich aansluit. Op de vraag van de heer P. J. v. Rijn in zake bejaardenwoningen, kan de voorz. nog geen nader antwoord ge ven. aan mankracht in het bedrijfsleven opgenomen. Immers onder het aan bod per ultimo December 1955 bevin den zich oudere en minder-valide ar beidskrachten, welke aantal op rond 150 gesteld kan worden, zodat het reële aanbod slechts 200 bedraagt. In enkele bedrijfstakken doet zich thans een tekort aan arbeidskrachten ge voelen, o.a. de metaal- en de textiel industrie. In een tijdsbestek van ruim 10 jaar is de situatie op de ar be ids markt derhalve wel zeer gewijzigd Was voor en ook enkele jaren na de oorlog de factor arbeid bepalend, thans is het behoefte-element aan arbeidskrachten van uitermate groot belang, m.a.w. het productie-appa raat kan op volle toeren draaien, mits het benodigde aantal arbeids krachten voorhanden is. Het jaar 1955 kan dan ook als een jaar van hoogconjunctuur gekenschetst wor den. Dit kan en mag, mits de werke lijkheidszin niet uit het oog verloren wordt, tot voldoening strekken. Niet minder dan 73 van het totaal aan tal ingeschrevenen in 1955 ruim 350o kon aan een geschikte ar beidsplaats geholpen worden. Niet tegenstaande echter dit gunstig re sultaat bleef de vraag het aanbod overtreffen. Eind December 1955 be liep de geregistreerde vraag 280, waarvan 40 betrekking hadden op jeugdigen (15 t/m 18 jr). Vermeld kan nog worden dat 450 personen uit het rayon Leiden geëmigreerd zijn. Jeugdbemiddeling. De vraag overtrof het aanbod, dat miniem is. Niettemin kan het plaat singscijfer over 1955, ruim 600, ge zien het tekort aan jeugdigen, be vredigend genoemd worden. De be middeling van afgestudeerden van de Ambachtsscholen verliep ook dit jaar vlot, dank zij de goede samen werking met de hoofden van deze scholen, 84 van het totaal aantal bij het Gewestelijk Arbeidsbureau opgegeven jongelui werd geplaatst. Het avondspreekuur, dat veel be langstelling ondervond, zal met in gang van 1 Januari 1956 in plaats van op Woensdagavond, gehouden worden op Vrijdagavond, evenals dit met het zittingsuur voor de volwas senen het geval is en wel van 7 tot 8 uur. „EEN VROLIJKE UITVERKOOP" Heel Leiden is momenteel in uitveykoopstemming, Dames en heren vliegen winkel in, winkel uit om koopjes te bemachtigen. Men bericht ons echter dat er binnenkort iets geheel nieuws zal komen op het gebied van uit verkoop, hetgeen in Nederland nog niets is geweest. Dinsdag 17 januari komt de K.R.O. n.l. een uitverkoop hou den en dat zal er vrolijk aan toe gaan. Een hele staf van artisten en een paar wagens requisieten ne men zij mee. Die worden natuur lijk niet openbaar verkocht, maar wel verkopen de artisten hun kunnen op de medege brachte instrumenten waaronder een elektronisch concertorgel. Drie en een half uur uitverkoop vanaf slechts 1,75. Waar slaagt u zo goedkoop??? Deze bijzondere verkoop wordt gehouden op zondag 8 januari van 12 tot 2 uur in de stadsge hoorzaal. Berry Kieviets, Gerald Walden, De Wembley Sisters en vele anderen leiden deze uitver koop de nieuwe revue van de K.R.O. Overal vliegen de kaar ten weg. Haast uer zijn maar 1100 plaatsen. Advertentie. Vrouwenbemiddeling Het aantal als geheel werkloos in geschreven vrouwen vertoonde een kleine stijging nl. van 100 tot 115. De vraag onderging een daling en beliep 280, waarvan 80 betrekking hadden op jeugdigen (15 t/m 18 jr). De gun stige conjunctuur heeft niet nagela ten van invloed te zijn op de beroeps richting in het algemeen, hierdoor is het tekort aan huishoudelijk perso neel toegenomen. De ruime arbeids mogelijkheden in industrie- en be drijf zijn hieraan niet vreemd, 'als mede de grotere mogelijkheden voor het jonge meisje om zich voor een uitgebreid aantal beroepen op de meest gunstige wijze te bekwamen. Resumerende kan worden gezegd dat het jaar 1955 ten aanzien van de arbeidsmarkt in het algemeen een goed jaar is geweest. Weliswaar heeft cle hoogconjunctuur diverse proble men in het leven geroepen, welke in 1956 nadere bestudering vragen, doch de werkloosheid is het gehele jaar uiterst gering gebleven, zodat 1956 met vertrouwen tegemoet kan wor den gezien. De kantonrechter te Leiden heeft met oudjaar de balans opgemaakt. In 1955 heeft hij 7476 personen veroor* deeld, tegen 5536 personen in het voorgaande jaar. In civiele zaken werden 1592 uitspraken gedaan, tegen 898 in 1954. In totaal werden 1270 requesten opgemaakt ter uitvaardi ging van een dwangbevel; in 1954 waren dat er 1210. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Fenna Roeloffien d. van L. J. Waningen en C. G. G. Bolk. An nie Petronella d. van L. Engel en H. C. Beerenfenger. Paulus Carolus Sylvester Maria z. van C. A. M. Ros- dorff en A. C. J. v. Haasteren. David Martinus z. van P. A. Kuivenhoven en H. v. Leeuwen. Overleden: M. Schreurs wed. van: v. d. Meer 82 j. G. F. P. v. d. Peijl man 69 j. Gevestigde personen van 26 tot cn met 31 December 1955. J. A. Blumenthal. Witte Singel 85. K. de Boer. Hooigracht 97A. H. van DijkBoersma, Morslaan 14. P. C. van der WerfBorn en fam., Mors laan 46. R. A. S. Brender a Brandis. vliegt.maker III KM, Noordeinde 2a. T. M. G. de Bruijn, boekhoudster, Rijn en Schiekade 48. A. H. E. van Drecht echt- gen. v. Vroogop. secretaresse, Jan van Goijenkade 22. E. J. Feldbrugge, Roo- denburgerstr. 59. J. de Groot, vliegt.ma ker III KM, Noordeinde 2a. C. A. A. van Hoogdalen en fam., bottelier. Marnix- straat 99. D. Heemrood en fam.. schrijf- mach.monteur, Marnixstr. 153. W. B. M. Hettinga, kantoorbediende. De Sitterln 43. C. Homborg, tuindersknecht Baatstr. 15. E. W. Hoogland, heilgymnaste-mas- seuse, Haagweg 22. D. R. Jans, Boerhaa- velaan 21. W. van Kasteel en fam., zie kenverpleger KM. Marnixstr. 119. J. E. M. van VeenendaalKoet, Witte Singel 44. H. C. de Koning, mach. monteur, Leemansstraat 60. F. K. van Lamoen, Mezenstraat 5. P. StokvisVan der Luit, Zeemanlaan 36. R. A. J. Mees, Witte Singel 71. B. Merbis. brievenbesteller. Sumatrastraat 42. R. E. Nikkels. Rijnsb. weg 99. S. L. A. Oei. Thorbeckestr. 47. W. Overmars. Groenesteeg 78. A. A. van der Pool en fam. militair, Marnixstr. 93. L. KleinmanRiethoven. Plantsoen 1. J. A. SierinkSantman en fam.. Marnixstr. 107. M. L. M. Schillings, verpleegster, Rijnsb.weg 10. P. Sloof, dienstbode. Haarl.straat 213. C. G. Smit en fam.. militair. Marnixstraat 101. H. M. Taets van Amerongen van Renswoude (baron). Korte Mare 22. R. K. van Tongeren en fam., Marnixstr. 131. J. H. A. de Vries. 11. verpleegster. Hooigacht 11-29. M. J. Vrolijk, grondwerker. Ververstr. 49. E. M. Westhoff. 11. verpleegster. Mezenstr 2. L. D. Witoelar Kartnadipoetra (Raden). Plantsoen 29. M. Zaalberg, pottenbakker. Lammenschansweg 31. Vertrokken personen van 27 tot en met 31 December 1955. J. Baak. Rijnsb.weg 10. Den Haag. Prinsessegracht 27, IJ. van Berkum, Zeemanln 26. Wymbritseradeel Heeg. Schatting 7. A. den Duik. Da Cos- tastraat 9, Den Haag. IJmuidenstraat 55. P. van Egmond, Rijnsb.weg 10. Leider dorp, Ruigekade 3. J. J. v. d. Voortv. d. Eshof, A. van aksenstr. 4b. Sassenheim, Rusthofln 40. M. S. R. KossmanFollen- der, Morsweg 180a. R'dam, Stationssin gel 99c. H. M. N. KooimanForbes de Timmerman. Boshuizerkade 109. Val- kenswaard. Lindestr. 59. L. Guijt, Veste- straat lb, Katwijk. Schoolstr. 36. J. Haak Maredijk 173, 's Gravenhage, Meppelweg 481. A. VerëlHardeman. Boerh.laan 35. Arnhem, Bernhartlln 15 II. P. v. d. Heide. G. Doustr. 10, Voorburg. Ln van Nw Oosteinde 144. H. W. Hendrix. Groenha- zengracht 12. Den Haag. Rcitzstr. 325. J. P. Herschoid en fam.. J. W. Frisostr. 23. Den Haag. Koekangestr. 83. H. v. d. Heu vel, W. Singel 80. R'dam. Pr. Julianaln 81. G. Hille Ris Lambers. O. Vest 113, De Bilt U. Leijenseweg 1. B. J. Hoff, N. Rijn 30. Suriname. M. C. van Duijn Hooftman, Haagweg 58. Boskoop, Burg. Colijnstr. 199. C. M. v. d. Hoorn. Hooigrt 13-27, Breda. M. van Coehoornstr. 1. M. A. P. van Huljgevoat, Mezenstr. 2, Nij megen. Burgh v. d. Berghstr. 58. W. F. Janssen. Kuiperstg 2. A'dam. Kerkstr. 224 III. E. Molsde Koning, Apoth.dijk 13, Leusden. Julianaln 35. A. Kop en fam.. Poelgecststr. 16a. Hazcrswoude. Lindeln 6. C. F. HinskensKort, Hoge Rijndijk 10. R'dam, Schoepstr. 8. G. C. W. Kuijk, Morsweg 92a. Zutphen, Groen markt 43. H. Lammertink, J. van Goijen kade 19, Zutphen. Sidneystr. 76. J. M. Laurier en fam., Clarcnstg 36. Hazcrs woude, Rhijnenburch 33. Q. J. P. van Leeuwen, Rijnsb.weg 116. Delft, Oost einde 226a. J. v. 't Loo, v. d. Waalsstraat 54, Nijmegen. Broerdijk 185. H. Meergart, L. Rijndijk 140, Utrecht, v. d. Mondcstr. 62hs. J. A. HaakDe Moij, Herensingel 4a. Den Haag. Meppelweg 481. C. G. OnderwaterMontanus, Herengrt 43, Den Haag. etje Wólffstr. 158. M. v. d. Meer en fam., Middelstegrt 121, Vlaar- dingen, Goüdsesingel 29. N. Mul. Kanaal- weg 13, Poortvliet, Langestr. A 210. G. A. van Nes, Korevaarstr. 41. Tilburg. Brc- daseweg 430. J. Nieboer, Pr. Hendrikstr. 14, Leiderdorp. Pinksterbloem 88. H. K. Reichenfeld. Mariënpoelstr. 2b. Ver. St. van Nrd Amerika. E. Reinders, Fruinln 16. Gasselte D.. Hoofdstr. 90. W. Scholten Roodbeen. Roodb.str. 14. Den Haag. Voorthuyzenstr. 15. H. Schnitzler en fam.. Haarl.straat 145a, Den Haag, Hoog- werfln 10. H. TenenbaumSchnitzler. Haarl.straat 145a, Den Haag. Hoogwerfln 10. F. L. Sep en fam., Dijkstr. 29, Haar lem, v. 't Hoffstr. 41. A. van Slingerland, Langebrug 12. Oegstgeest Endeg.str.weg 5. J. H. Smit. Haagweg 56. Voorburg. PI. v. Middendorp 8. R. G. Smit en fam.. Stadhoudersin 8. R'dam. v. Adrichem- weg 203. J. H. Smits en fam.. Levendaal 170b, Middelharnis. Pr. eatrixln 7. B. G. v. d. Stigchel. Stille Rijn 8. Wassenaar, Meyendelseweg 8. B. H. Stumpel en fam., Hooigracht 40, Noordwijk. Atjehweg 11. B. Suvaal en fam.. Zuidsingel 39, Ha- zerswoude, Rhijnenburch 31. C. A. Tjem- kes en fam.. aan boord, Warmond. Jachthaven, Piet Hein. A. M. Troost. Hooigracht 60. Oegstgeest. L. de Coligny laan 16. A. C. Turk. Joubertstr. 4a. Oegst geest. Endeg.str.weg 5. A. M. v. d. Veldt, Hooigrt 13-27. Breda, M. van Coehoorn str. 1. P. A. Verlint en fam. Leeuwerik- str. 39. Hazerswoude, Rhynenburch 30. H. A. Visser, Stille Riin 8. Den Haag, de Sillestr. 20R. M. v. d. Voet en fam., Mors weg 21a. Oegstgeest. Èmmaln 69. A. C. Voskamp. Boerhaaveln 42, Delft. Rotter- damseweg 56. S. van Wezel. Kaarsnm.str. 7. Den Hang. Nwc Schnolstr. 15a. C. C. van Wijngaarden, Zoc^nv. Singel 41. Leiderdorp, Kastanjeln 12. War!:-berichten ROTTERDAM 2 Jan. Vee. Aan voer 1600 stuks. Vette koeien 1031, varkens 569. Prijzen: vette koeien 2.763.06, 2.56—2 76. 2.36—2.58, var kens 182, 180, 1.78. Vette koeien aanv. redelijk, handel vlot, prijzen hoger, prima's boven notering. Varkens: aanvoer als vorige week, handel wil lig. Prijzen vooral niet lager, enige prima'5s boven notering. LEEUWARDEN, 30 Dec. Kaas. Gouda volvet 2.16—2 18, Edamme- 40-{— 1.861.88. broodkaas 40-f 1.89 >1.91. Stemming goed.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3