Omgeving Bekroningen Bloemlust KERST-PRIJZEN 179 KERST-KRANS DONDERDAG 22 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Diploma's Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden en omstreken van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteravond in Het Huis over 't Hoff een bijeen komst. In deze vergadering, die mede werd bijgewoond door leden van de Bloemist-winkeliersver., de Bloemist- patroonsver., de Tuiniers- en Bloe mistver. DEV en de Bond van Studie- clubs, dit met het oog op een film programma van de Ned. Heide Mij., heeft de voorzitter van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer Joh. Jonker, aan een aantal cursisten het diploma uitgereikt van tweede knecht Bloemist-Hovenier. Het waren de heren P. Haaring te Leiden, Q. C. Bruinis en L. J. Rasser te Zoeterwoude, A. Roelofsen en H. Verstoep te Voorschoten, R. W. v. d. Burg te Rijnsburg, W. H. Waanders te Wassenaar, P. G. v. d. Eijkel en D. Bloemendaal te Valkenburg, P. J. Brouwer te Amstelveen, J. C. Zaal, L. J. L. Aalbersberg, J. Stikkelorum, C. G. Verhagen, J. Kroesemeier, J. J. v. d. Blom en J. Ph. Vliegendhart te Leiden. De heer Jonker, die allen ge lukwenste met dit succes, bracht hen onder het oog, dat het noodzakelijk is, dat zij hun studie voortzetten en er naar moeten streven het diploma „eerste knecht" te halen. Nadat enkele huishoudelijke zaken vlot waren afgedaan, nam de film band van de Ned. Heide Mij de aan wezigen allereerst mee op een tocht over het landgoed „De Hoge Veluwe" met zijn prachtig St. Hubertusslot een burcht van schoonheid. Het werd een „wandeling" door de ongerepte natuur, waar men nog eerbied heeft voor alles wat groeit en leeft. Nadat een filmpje was vertoond over de vlaggetjesdag en de haring vangst buitengewoon interessant! werd de prachtige documentaire „Langs ongebaende klingen" gedraaid Een film, welke een duidelijk beeld geeft van wat er in de laatste hon derd jaar is veranderd en het aan deel, dat de Ned. Heide Mij daarin heeft gehad. Herman van der Horst, die deze film had opgenomen, toonde zich daarin een kundig cineast. Tuin bouw en Plantkunde had een zeer ge slaagde avond. Leidse Postzegelverzamelaars De laatste vergadering van dit jaar der Leidse Postzegelverzamelaars, gisteravond in de Kleine Burcht, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. De voorzitter, de heer D. J. Meiboom, sprak daarover zijn grote tevredenheid uit, waarbij hij opmerk te, dat de leden door ihun aanwezig heid toonden, ook belangstelling voor ren met 't buitenland schade ondervin- vereniging te hébben. Een aantal nieuwe leden werd ver volgens geballoteerd, waarna bij de ingekomen stukken een uitnodiging van de philatelisten uit Alphen aan den Rijn, om een bezoek te brengen aan de door hen georganiseerde ten toonstelling op 28 en 29 Dec. a.s. in de lagere school aan de Javastraat 5 ter kennis werd gebracht. Mede werd de aandacht van de aanwezigen ge vestigd op het feit, dat door het Ne derlandse Postmuseum aan de Zee straat 82, te 's Gravenhage een ten toonstelling wordt géhouden onder de titel: „Kunstenaars ontwerpen post zegels". Deze tentoonstelling werd op 1-6 Dec. j.l. geopend en is tot en met 1'5 Januari 1956 voor 'het publiek te bezichtigen. Bij de rondvraag kwam wederom naar voren,, dat zij die corresponde- de interne aangelegheden van de den van 't zwaar afstempelen van de zegels. Meerdere malen is er door het bestuur bij de bevoegde instanties op gewezen, doch het resultaat is po ver. Nogmaals werd toegezegd daar in verbetering te brengen. Tevens werden aanwijzingen gegeven hoe door het plakken van de zegels op de te verzenden poststukken zware af stempeling enz. kan worden voorko men. De laatste verrassing was de in ere herstelde jaarlijkse verloting, waarbij ieder lid van de vereniging een prijs in ontvangst kon nemen. De niet-aanwezigen krijgen deze toege zonden. Het was een goed geslaagde bijeen komst, welke door de voorz. werd beëindigd met de wensen voor een vrolijk Kerstfeest en een gezegend Nieuwjaar. De volgende vergadering wordt gehouden op de 25ste Januari 1956. BODEGRAVEN Uitvoering Kath. Gymnastiekver. ESTO. Een volle zaal-was getuige van de jaarlijkse uitvoering van de gymnastiekver. Esto in de bovenzaal van het Parochiehuis. De heer J. Ver laat opende, nadat alle leden, van kleuters tot dames en heren, voor het voetlicht waren getreden. Behalve de heren geestelijken heette hij ook de afgevaardigden van de plaatselij ke gymnastiekverenigingen en ande re organisaties welkom. Het eerste nummer was yoor de kleuters, wier oefeningen als steeds op de lachspie ren van de aanwezigen werkten. In een prijzenswaardig vlot tempo kwa men vervolgens diverse groepen aan de beurt, zoals jongens A en B, meis jes A en B en C, dames en heren. Allerlei oefeningsvormen passeerden de revue, t.w. grondgymnastiek, bok springen, brugoefeningen, paard- springen, rek- en rhythmische oefe ningen e. m. Vooral de laatste ontlok ten een spontaan applaus. Bij de toe steloefeningen onderscheidde zich bij zonder de heer J. de Koning, die bij een gewaagde brugoefening voor een knaleffect zorgde door de schijnwer per te vernielen. Veel eer werd inge legd met Circus Renz, een spelletje voor de allerkleinsten, die fleurig op- gedost hun dansje uitvoerden. De da mes in 't bleu gestoken, sloten met een fraaie rhithmische oefening het programma. De heer Verlaat dankte hierna de technisch-leider, de heer van Dalen, en overhandigde hem een presentje. Mevr. van Dalen moest een ruiker in ontvangst nemen. Ook de leidsters, de dames J. Regtvoort en A. de Korte, werden niet vergeten. De heer J. v. Velzen werd, nu hij Esto gaat verla ten, gehuldigd om zijn grote verdien sten voor de vereniging. St. Willibrordusschool viert feest. Als het einde van het jaar nadert, staat voor de jongens van deze school steeds een feestelijke middag te wach ten. 23 Dec. verjaart pastoor Janus en dan wordt enige dagen te voren aan de jarige een hulde gebracht in de vorm van een toneelstuk, dat maandenlang o.l.v. mej. v. Miert is ingestudeerd. Om 3 uur opende het hoofd der school, de heer v. Liempt, deze mid dag en sprak namens de schoolge meenschap gelukwensen uit. Hij on derstreepte de bedoeling van de op voering n.l. de pastoor te huldigen als parochieherder, als priester en omwille van zijn persoon. Mede na mens personeel en organisaties werd een radio aangeboden, die al dade lijk zijn kunnen moest laten horen. O.l.v. de heer v. d. Linden zong een groep jongens op keurige wijze enkele aardige liedjes, waarna het doek open ging voor de hoofdschotel: de opvoering van „Kabouter Prikke- baard en de boze tovenaar". Vlot wer den de rollen uitgebeeld en het wa ren over 't algemeen geen kleine. Als bij een Jan Klaassenspel leefden de kinderen in de zaal mee, en ge noten. Fleurig was de aanblik door de vele fraaie costuums van elfjes, kabouters, harlekijn, tovenaar en de boskoningin. Dt pastoor dankte na afloop intens voor deze bijzondere middag. Dammen. Onze plaatselijke dam club O.G.B. speelde zijn laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen tegen het Leidse L.D.V., dat ongeslagen aan de kop van de ranglijst prijkt. Met het kleinst mogelijke verschil werden de puntjes meegenomen naar de Sleutelstad. De ernst en de span ning van deze strijd blijken wel uit het late uur, waarop de eerste partij klaar kwam. Het was Sterk, die zijn Leidse tegenstander versloeg. De kampioen zan Zuid-Holland, W. Ter louw, verloor onverwacht van de Lei- denaar W. Heemskerk. Toen de speel tijd verstreken was, moesten nog ze ven partijen gearbitreerd worden. Na langdurige analyses werden vijf par tijen remise verklaard. J. de Jong won van F. Lardé en J. v. Leeuwen moest gewonnen geven aan A. ten Have. De vijf remises waren de par tijen: N. Anker—W. Klein; C. Scheer -J. Klinkenberg; T. KooistraB. Slegtenhorst; C. v. d. VlistJ. Zaal berg; J. v. DamJ. Huisman. Met twee verloren en twee gelijk gespeel de wedstrijden bezetten de Bodegra vers thans de eervolle derde plaats in de hoofdklasse, district Leiden. Bijna brand. De brandweer ruk te naar een perceel in de Prinsen straat, waar de fam. B. met een drei gende schoorsteenbrand zat. De kachel was kennelijk te fel gestookt, waardoor het roet in de schoorsteen vlam had gevat. Er was veel rookont wikkeling en de vonken vlogen er af. Voor de gearriveerde brandweer kon ingrijpen, hadden de bewoners kans gezien de kachel grotendeels te do ven. De heer B. A. de Vree, hoofd van de plaatselijke openbare school, werd in gelijke functie benoemd aan een openbare lagere school te Vlaardin- gen, welke benoeming door hem is aanvaard. LISSE ZUSTER FAUSTINA GAAT LISSE VERLATEN. De bekende wijkzuster van het Wit-Gele-Kruis, Zr. Faustina wordt per 1 Januari overgeplaatst naar Noordswijk aan Zee. Gedurende ruim 9 jaren was zij reeds in Lisse werk zaam en dagelijk zag men haar op haar bromfiets het dorp doorkruisen op weg naar haar patiënten, voor wie niets haar te veel was. De zieken uit Lisse zullen haar met lede ogen zien heengaan, want zij was onder hen zeer gezien. Als opvolgster is Zr Ernesta uit Hillegom benoemd. BLOEMBOLLENVEILING H.B.G. Omzet bedroeg 17 millioen gulden. Woensdagmiddag hield de Coöpe ratieve Bloembollen-veilingvereni ging H.B.G. haar halfjaarlijkse le denvergadering in de mijnzaal. De voorzitter de heer D. van Eg- mond wierp in zijn openingswoord een terugblik op het afgelopen sei zoen, waarbij hij constateerde, dat 1955 een gunstig jaar voor de vei ling en voor de kwekers is geweest. Behoudens een deel hyacinten is er nagenoeg geen surplus meer, daar de handel alles goed heeft opgenomen. Van de tulpen en narcissen was er zelfs een beduidend tekort aan lever baar, toch het volgend jaar zal ei- ongetwijfeld vanwege de uitbreiding van het teeltrecht meer leverbaar aan de markt komen. Voorts sprak de voorzitter ene woord van dank aan de exporteurs met hen was steeds een goede samenwerking. Dat de aanvoer groot geweest is, blijkt wel, dat er ongeveer 100.000 manden in circulatie waren. De omzet via het in- en verkoopbureau is steeds stij gende, eveneens was er een gewel dige grote aanvoer van gladiolen. De procuratiehouder, de heer Mon- tagne gaf hierna een overzicht van de balans en verlies- en winstreke ning over het boekjaar 19541955. Medegedeeld werd dat de omzet van gladiolen beduidend is gestegen, ter wijl de totale omzet ongeveer 17 mil joen gulden bedroeg. De verificatie-commissie betaande uit de heren P. Beelen Mzn, Balk en H. v. d. Voet, bracht een gunstig verslag uit. SASSENHEIM P. POTMAN VERLAAT GEMEENTEDIENST. Op 31 December a.s. zal de heer P. Potman de gemeentedienst verla ten. Ieder, die deze in de gemeente zo vertrouwde figuur kent (en wie kent hém niet?) zal hem met enige wee moed uit het openbare leven zien heengaan. Want bijna zijn gehele ambtelijke loopbaan heeft de heer Potman gewijd aan de dienst van de gemeente Sassenheim, in het begin met jeugdig enthousiasme, later met meer bezadigdheid, maar steeds met grote plichtsbetrachting en nooit ver flauwende dienstijver. Zeer vele inwoners hebben in de loop der jaren met hem contact ge had en denken met dankbaarheid en vreugde terug aan de wijze, waarop hij onder alle omstandigheden tijdens zijn bureau-uren, maar ook dikwijls daarna voor hen klaar stond met zijn adviezen en zijn daadwerkelijke hulp. De heer Potman trad als ambtenaar ter secretarie in dienst van de ge meente Sassenheim op 9 October 1916 en werd ongeveer tegelijkertijd be noemd tot ambtenaar van de burger lijke stand en deurwaarder van de plaatselijke belastingen. Speciaal in de beide laatste functies had hij met de ingezetenen vele contacten. In die eerste jaren moest al het werk geschieden door een of twee ambtenaren, die daarvoor in elk on derdeel van de administratie zich moesten inwerken en hieraan vele avonden ten offer moesten brengen. Bij de geleidelijke uitbreiding van de werkzaamheden en het personeel werd de heer Potman eerste ambte naar, later hoofdcommies ter secreta rie, tevens waarnemend secretaris, in welke functie hij vele jaren een be langrijk aandeel had in de leiding en verantwoordelijkheid voor de ge meentelijke administratie. Daarnaast was de heer Potman vele jaren secretaris van diverse polder besturen, secr. Noodwet Ouderdoms voorziening en secr. Steun Wettig Gezag. Het gemeentebestuur en het ge- meentepersoneel zullen op Don derdag 29 December in intieme kring afscheid nemen van de heer Potman, waarna van 4.30 tot 5.30 op dezelfde dag in de raadzaal gelegenheid zal bestaan voor inwo ners, vrienden en bekenden hem een welverdiende rust toe te wensen. ZOETERMEER Kerstviering. Het is zeker een zeer gelukkige gedachte geweest van degroep Gilde om in plaats van een St. Nicolaasviering een avond te or ganiseren, waar men grote aandacht heeft besteed aan de viering van de feesten rond het Kerstgebeuren in de huiselijke kring. Teveel wordt ver geten, dat het gezin doordesemd moet zijn van het katholieke leven en een beleving van de kerkelijke feesten een integrerend onderdeel vormen de opvoeding. Teveel wordt men dikwijls geabsorbeerd door de ver wereldlijking rondom ons heen. Dit zich laten afglijden is niet altijd het gevolg van onwil, maar meestal het geen raad weten hoe de juiste sfeer te scheppen. Voorlichting wordt daar om graag aanvaard. Hiervoor had het bestuur fcevr. Boudens-van Heel uit genodigd. Het moet gezegd, het be stuur had geen betere keuze kunnen doen, want de spreekster wist haar gehoor al direct in de echte kerstsfeer te brengen. Heerlijk gemoedelijk en huis vrouwelijk, volkomen afgestemd op de practijk van het gezinsleven gaf mevr. Boudens op concrete wijze aan, hoe men oo fijngevoelde manier het rijke Kerstfeest en alle daarom heen gegroepeerde feesten kan over planten in de huiskamer. De viering van de advent, de grote opgang naar Kerstmis, de directe 'oorbereiding en de feestdag zelf, men zag het voor zich afspelen, in die mate, dat vele huismoeders zich on getwijfeld zullen voorgenomen heb ben, dit ook zo te doen in haar eigen gezin. De avond duprde eigenlijk te kort, men had mevr. Boudens graag nog enige uren langer beluisterd om nog maar meer ideeën op te doen om geheel begeesterd thuis direct aan de slag te gaan. De doorvoering van de uitgestippelde lijnen door mevr. Bou dens in de gezinnen, zal grotere dank zijn, dan het welgemeende applaus van de vele aanwezige leden. Pas toor Voorham woonde deze zeer ge slaagde avond van zijn Gilde bij. „St. Willibrordus". In het paro chiehuis heeft de bond van werk nemers in de industriële bedrijven St. Willibrurdus een zeer belangrijke ver gadering gehouden waarvoor goede belangstelling bestond. De districts bestuurder A. Schoof besprak o.m. het oprichten van een streeksgewijze vakgroep voor de arbeiders in de zuivelindustrie. De uitwisseling van ideeën en be spreking van moelijkheden kunnen op deze wijze het beste behandeld wor den. Dit mede in verband met de mogelijke oprichting van een afdeling Stompwijk, waarover de mening van de leden werd gevraagd. In verband met deze oprichting was kap. J. Velthuyse uit Stompwijk mede ter vergadering aanwezig. Zowel voor- als tegenstanders lieten zich horen. Praktisch is het echter zo, dat men door de totstandkoming van een eigen afdeling in Stompwijk meer nieuwe leden kan aantrekken. De heer Schoof wijdde veel aandacht aan het vraagstuk van de vrij ere loon politiek, dat op dit ogenblik, in het brandpunt van de belangstelling staat. De geestelijk adviseur kap. J. Hamers wees op de grote betekenis van het Kerstfeest, dat meer is dan het vrome herdenken van de geboorte van Chris tus, Het is het feest van de dankbaar heid voor de verlossing van het mens dom. Na afloop werd er een kaartcon- cours gehouden. De uitslag hiervan was als volgt. Eerste prijs (rollade* D. v. d. Meer; 2e pr. J. Kappetein; 3e pr. J. Opstal; 4e pr. P. Disseldorp. Afgebroken schaakpartijen. Van de afgebroken partijen uit de wed strijd Promotie IStandard I zijn als volgt uitgespeeld: J. HagoortC. de Bruin 10; H. Berkhoudt—L. Kamp huis 01. Promotie 3 speelde tegen Dios 2. Uitslag 3 In verband met de a.s. Kerstdagen zal de eerstvolgende clubavond plaats vinden op Dinsdag 27 December a.s. Hyancinten geprepareerd 10 soor- ten. Grote gouden medaille: G. B. de I Vroomen Zn, Sassenheim. Hyacinten geprepareerd 5 soorten grote gouden medaille: N.V. P. v Reisen en Zn Voorhout. Hyacinten grondverwarming 8 soorten. Grote gouden medaille en wisselbeker: Gebr. Seger, Lisse. Hyacinten decoratief opgesteld. Grote gouden medaille en wiselbe- ker: Gebr. Segers, Lisse. Hyacinten (kleur). Grote gouden medaille: Geb. Segers Lisse, met de volgende soorten: Ostara, Jan Bos, Anne Marie, Edelweisz. Narcissen 12 soorten. Grote gou den medaille: Warnaar Co., Sas senheim. Kleine gouden medaille: fa. G. B. de Vroomen Zn, Sassen heim. Narcisen 8 soorten. Grote gouden medaille: N.V. S. A. v. Konijnenburg en Gebr. Graaff brohters, Noordwij k Narcissen 6 soorten. Kleine gouden medaille: G. Enthoven, N.-Vennep. Prijsvraag voor de beste Narcis. (Trompet, Grootkronig, Kleinkronig) Grote gouden medaille: Warnaar Co., Sassenheim met de volgende, soorten: Golden Harvest en Jules Vernes. Grote gouden medaille II: G. B. de Vroomen Zn Sassenheim met Barnet Browning. Tulpen 10 soorten. Grote gouden RECHTZAKEN Een los arbeider uit Noordwijk, werd wegens diefstal van bloembol len voor de Haagse Politierechter gedagvaard. Aangezien hij hier te laat kwam werd zijn strafzaak bij verstek be handeld. Verdachte had de diefstal op 15 Juli te Voorhout gepleegd. Hij had reeds vier veroordelingen op zijn straflijst, waarvan drie wegenis diefstal. Conform de eis werd hij tot veertien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. ONEERLIJKE CHAUFFEUR. Veertien dagen gevangenisstraf legde het Haagse Gerechtshof op aan een chauffeur uit Alphen a. d. Rijn. Wegens verduistering in dienstbe trekking was deze in eerste instan tie veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De procureur-generaal had twee maanden gevangenisstraf geëist. In dienst van een autobus-ondernemer in Ter Aar was verdachte geld te kort gekomen. Hijzelf beweerde het geld verloren te zijn. Marktberichten LEIDEN, 21 Dec. Groente. Rode kool 5.00—11.00; gele kool 5.00—7.00; groene kool 7.0015.00; boerenkool 5.00—14.00; prei 9.0025.00; kroten 5.007.00; kroten, gekookt 17.00 20.0; uien pickles 30.10; drleingen 30.70; peen middelen 28.50; middelgrof 30.2030.50; spruiten igrof 27.10; spruiten A 35.0043.00; idem B 26.00 —31.00; andijvie 33.00—54.00. stoofsla 29.00—51.00; witlof A 62.00—63.00; idem B 39.00—57.00; tomaten A 33.00 124.00; winterpeen 8.108.40 alles per 100 kg.; bloemkool 10.0042.00; salade 5.6022.10; knolselderij 7.00 17.00, pieterselie 8.90—11.20; selderie 3.406.60 per 100 stuks. GOUDA, 22 Dec. Kaas. Aanvoer 38 partijen, le kwal. 2.272.33; 2e kwal. 2.222.26. Handel kalm. DEN BOSCH, 21 Dec. Vee. Op de markt van gisteren zijn aange voerd 5.546 stuks vee, zijnde: 2.373 runderen, 257 vette kalveren, 671 nuchtere kalveren, 27 fokzeugen, 393 slachtvarkens, 77 lopers, 1.512 biggen, 221 schapen en 15 geiten. De prijzen waren als volgt: melk en kalfkoeien 7101050, guiste koeien 550800, zware soorten bo ven notering; kalfvaarzen 6151015, klamvaarzen 485575, guiste vaarzen 560660, pinken 425545, graskal veren 225335, nuchtere fokkalve- ren 90137, nuchtere slachtkalveren 4554, zware soorten 7092,50, lo pers 6885, biggen 3555, drachtige zeugen 235285, schapen 7085, vet te schapen 87105. Aanvoer van slachtvee 768 stuks. Prijzen: extra kwaliteit vaarzen ƒ2,90—3.—, Ie kw. ƒ2,70—2,85, 2e kw. ƒ2,55—2,65, 3e kw. 2,252,50; vette stieren 2,402,70; worstkoeien 2,252,35, alles per kg geslacht ge wicht. Vette kalveren zware soorten 2,602,85, prima soorten boven no tering, vette kalveren middenklasse 2,352,55, vette kalveren lichte soorten 1,902,25, nuchtere slacht kalveren 1,301,50, zware soorten 1,681,90, slachtzeugen 1,46— 1,55, jonge slachtvarkens 1,581,65, alles per kg levend gewicht. Melk- en kalfkoeien handel rede lijk, de goedsoortige dieren werden lui-duur verhandeld. Guiste koeien handel rustig, de zware soorten wer den prijshoudend verhandeld. Ruim aanbod van jongvee, minder vraag met stroeve handel en nauwelijks prijshoudend. Graskalveren handel vlot met goede prijzen. Naar vette kalveren was over het geheel minder vraag waardoor trage handel met la gere prijzen. Nuchtere slachtkalveren handel stug met gedrukte prijzen. Minder aanbod van vette schapen, handel stroef ook voor export en niet geheel prijshoudend. Korte aanvoer van fokzeugen, trage handel met onveranderde prijzen. Normale aanvoer van lopers en biggen, lopers en lichte soorten biggen kalme han del doch wel prijshoudend, zware soorten vlugge handel met hogere prijzen. Minder aanbod van slacht vee, over het geheel handel stroef en nauwelijks prijshoudend of minder. Weinig aanvoer van worstkoeien, vlotte handel met dure prijzen. Kor ter aanbod van slachtzeugen, vlugge handel met hogere prijzen. TER AAR. 21 Dec. Gorente. Wit lof I 0.39—0.53. idem II 0.26—0.36; id. stek 0.040.19; prei 0.09—0.15; groe ne kool 0.090.14; ditte kool 0.04; medaille: fa. G. B. de Vroomen, Sas senheim. Tulpen 6 soorten. Grote gouden: Ver. Floralia, 's-Gravenzande. Tulpen (kleur). Grote gouden me daille I: Floralia 's-Gravenzande met Olga; H: G. B. de Vroomen Sassen heim (met Levant). Prijsvraag collectieve inzending: Grote gouden medaille: Ruigroks Broeiproevenbedrijf, Hillegom. Prijsvraag gemengde inzendingen (min. 50). Grote gouden medaille. G. B. de Vroomen Zn, Sassenheim. Grote gouden medaille I: Amaril- les Hippeastrum: G. C. v. Meeuwen Zn, Heemstede, (met lof der jury). II: Lab. v. Bloembollenonderzoek, Lissê. III: Proefstation voor Bloembol lencultuur, Lisse. IV: Collectie Frezia's en kerstster ren van de fa. M. C. v. Staveren uit Aalsmeer. Overzicht veiling: Flora De 'bloemenhandel was vandaag zeer levendig en voor de bolbloemen werden uitstekende prijzen besteed. Een best bos Rose Colpond bijv. ging van de hand voor 4.45 per bos en mooie K. M's Triumph noteerde 2.70 per bos. Voor Prinses Beatrix werd 2.35 besteed, voor extra mooie Superba zelfs nog 3.20 en voor Ear ly Queen 2.80 per bos. White Sail ging van de hand voor 2.20 en 2.30, Finland voor 2.85 tot 4.25 en Hildegarda voor 3.00 per bos. De- meter wisselde van eigenaar voor 2.95 en 3.00, Yellow Poppy voor f 2.45 en Krelage's Triumph voor 2.20 en 2.30, Brilliant Star het bekende rode Kersttulpje, dat altijd met bol en al wordt geveild noteer de tot 16.00 per 100, hetgeen een be vredigende prijs is. Wat de narcissen betreft: Gelios liep tot 0.65, Cragford tot 1.05 en lichte Magnificence tot 0.64 per bos. Van de hyacinten brachten de zwaarste partijen l'Innocence tot 39.00 per 100 op, Pink Pearl tot 28.00, Jan Bos (licht) 26.00, Anne Marie van 36.00 tot 39.00 per 100 en Ostara van 34.00 tot 36.00. Voor Anemone had men weer veel geld over: tot tegen 10.00 per 100 en mooie Blauwe Druifjes brachten 0.60 per bosje op. rode kool 0.06; andijvie 0.330.47; spruiten B 0.210.32; tomaten 0.11 alles per kg.; boerenkool 0.400.80 per kist. appelen: Jonathans 0.22; pe ren 0.31 per kg. ROELOFARENDSVEEN. 21 Dec. Bloemen. Freesia's I 1.303.45; id. II 70.1.30; troschrysanthen: Orchid Beauty 5673; Am. Aanwinst 49 67; Long Island 48—71; Schlager 42 62; Christmas Rose 5160; Red Ro- linda 6166; Vibrant 74—80. Wit. Katjes 9-18; Kerstihulst 1.151.25 per kg.; Blauwe Druifjes 2342; Tul pen: Hillegarde 1.60; White Sail 2.00; Red. Pierson 2.05 per bos. Am. Anjers: Will. Sim 36—50; Rose Sim 32—38; Elisabeth 2636. Brenner 3757 per stuk. Groente. Glasandijvie I 30.00 41.00; idem H 9.00—22.00; kropsla I 9.60—12.40; idem n 3.10—6.30; stoof sla 15.0033.00 STOMPWIJK, 22 Dec. Pluimvee. Konijnen 10; kippen 4. VINKEVEEN, 21 Dec. Groente. Andijvie 5154; boerenkool 78. prei 16; waspeen 1213; witlof B I 4148; witlof B II 31—55 cent per kg; peterselie 15; selderij 1315 cent per bos. BOSKOOP 21 Dec. Beshlst enz. Groene Hulst met bes le srt. 2.90— 3.30; 2e srt. 1.60—2.30, Beshulst J. C. van Tol le srt. ƒ2.50, 2e srt. 1.90, 3e srt. 0.95, Goudbonte Hulst 2e srt. 11.30, Zilverbonte Hulst 2e srt. 1.50, Gele Hulst le srt. 3.60. 2e srt. ƒ2.80, 3e srt. ƒ1.60, Perado Hust le srt. ƒ1.10, Beshulst (prik) le srt. ƒ1.70, Blinde Hulst le srt. ƒ0.22, 2e srt. ƒ0.12, Blauw Spargroen le srt. 1.20, Coniferengroen le srt. 0.23, Douglasgroen (per pak) le srt. 1.60 per kg. Hamamelistakken le srt. ƒ7.50, 2e srt. ƒ5.60, Pernettystakken (okrt) rood 1.30, idem lila 1.60, idem gemengd 0.851.40 Ilex Si- boldietakken 2e srt. f 3.30, 2e srt. 0.95, Ilex Verticilattstakken 2e srt. ƒ3, Anhturuim le srt. ƒ0.85, 2e srt. ƒ0.60, Mahonieblad le srt. 0.49, 2e srt 0.22, Wilgenkatjes le srt. 0.40 Troschrysanten (Orchid Beauty) le srt. 0.75, 2e srt. ".35 per 10 stuks. Mistletoe le srt. f 1, 2e srt. 0.70, Kerststukjes le srt. 2.40, 2e srt 1.60 per stuk. Tulpenbollen le srt. 1.50, 2e srt. ƒ0.600.80, Chillabollen le srt. 0.50—0.55 per zak. ^g" Grote braadpannen; grote emaille en alumi nium pannen; bakvormen voor cake, brood. vla. koekjes; pannekoekmesen; broodmessen, frites-snii- ders; mayonaisekloppers vanaf 2,95; flessenrek ken. - Bernard Schulte, Voorhout. Te koop aangeboden 10.000 slaplanten Black pool. N. J. v. Schie. Vliet- weg 6, Zoeterwoude. Fedra voetvormschoe- nen: modieuse schoenen, perfect van stijl, snit en Afwerking. Schoenen ge maakt volgens het prin cipe van het oude maat- schocnenmakersambacht. Fedra schoenen-speciaal zaak, H. C. Meijer, De Kempenaerstr. 32, Oegst- geest.. Vrijdag Visdag. Schel vis. schol, diepvries kabel jauw, riviervis 40 ct. per kg. Voor de feestdagen losse augurken, uitjes, mosselen, kleine potjes maionaissé, blikjes schel vislever. zalm. sardines, enz. - Alleen Neptunus. Horwlemmerstr. 252, Tolef. 24329. 8310 Speciale DE BOER'S Yjnir.rrr/fB&L KERSTBOOM BALLEN 3 stuks 19 en 3 stuks ^RUCHTENHAGEL 200 gram PUDDINGSAUS, 2 flessen KONINGS BLOEM spierwit, kilo BESSENSAP, Hero, fles Grote PINDA's, 250 gram Literblik met 10 GEHAKTBALLEN inh. 750 gram. Prima kwaliteit. HARING ln torn.. groot blik SPERCIEBONEN, literblik Grote Gelderse ROOKWORST Kippen of Tomaten SOEP. 2 pnk AUGURKEN, zoet of/en zacht- zuur, literpot Gerookt SPEK, 500 gram Meer dan 25 soorten koekjes liggen verpakt voor U klaar!! SUIKER KRANSJES. 250 gr. KERST-STAVEN, 2 stuks Advocaat-Glacé, 250 gram KERSTKRANSJES met noot. 250 gr. BITTERKOEK. heerlijk, 250 gr. KERST-Melange, 250 gram ZIE ons grote VLEESWAREN ASSORTIMENT en verpakt voor U klaar!! 39 43 48 49 49 56 65 65 65 69 69 ROOKWORST. 150 gram Gebr. GEHAKT, 150 gram BOTERHAM. WORST, 200 gram PATÉ, iets fijns, 100 gram VETTE HAM, 200 gram ROL-SPEK, 150 gram Cerveiaatworst, 150 gram RUNDERTONG, gekookt, 100 gram Casselcr-RIb, 100 gram ROOKVLEES, 150 gram PEKELVLEES. 150 gram Uit de Wijnhoek! 89 99 119 159 175 SPECIAALTJE, rood en wit, fl. BESSENWIJN, wit, fles KERSEN op sap. grote pot ANANAS. literblik ZOETE BESSEN, wijn, liter ADVOCAAT, 00Q „ons succes" ZZ" KERST-SCHUIM 150 gram ROOMKLOKJES, 200 gram Kerst-FONDANT, 200 gram Gebr. Tabletten melk en pinda Aan de Cassa b(j f 3.00 Goed verzorgde met prima valling .ons St. Nicolaas sner»*' in doos, -v van 1.75 nu sAVONDS GEOPEND. DE BOER S ZELFBEDIENING Haarlemmerstr. 164166. 3? Likeurglaasjes 0.25 0,68 tot 2,80; bowlgla zen 0,25—ƒ1,10; Philips kerstverlichting 14,75k pakjes kerstkaarsjes 0,25 0,65; kaarsenknijpers 0,10; dozen ballen 1,65. Bij contante aankoop van 2,of meer kerstloper gratis. Bernard Schulte, Voorhout. Zoeterwoude (Dorp). Aanvang cursus van R.K. E.H.B.O. 3 Jan. Parochie huis Miening. Docent en leider ™r. Kortmann. In structeur mijnheer Van Dam 26 Lessen kosten: 7.50. 5020 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3