Lustrum-tentoonstelling Fondclub Leiden,omstreken Restauratie Romanuszaal en het plafond Hartebrugkerk voltooid AVONDRUST Openbare les muziekschool Lisse en ASC deelden de punten: 1-1 MAANDAG 19 DECEMBER 1955 DE LEirSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 I>e eerste Lustrum-tentoonstelling I Klas 3. Doffers, bevlogen van 500 van de Fondclub Leidenen omstre- I tot 750 km.: 1. B. ter Beek 91'/$ pnt. ken, Zaterdag- en Zondagavond in de I 2. Fr. Hofman 91 y2 p., 3. J. Passchier Kleine Burcht georganiseerd, werd voor de talrijke inzenders die grote getalen vogels stuurden, een bijzon der succes. D, keurmeesters P. J. Wolkers, Amsterdam en Th. Hagen, Schiedam waren de gehele dag in touw. De uitslagen verdeeld over Alphen Noordwijk, Voorschoten, Leiderdorp, Warmond en Leiden waren als volgt: Ere-klasse A: Doffers, welke in de laatste twee jaar in deze club ten minste een 10e prijs hebben verdiend. 1. F. Hofman (Leiden) 92 pnt, 2. J. Rakhorst (Noordwijk) 91 p. Ereklasse B: Duivinnen met de zelfde prestatie: 1. M. Wolleswinkel (Voorschoten 9V/i P-, 2. M. v. d. Wiel (Nw.hout) 91 p. Klas I: Doffers, bevlogen van 750 tot 1000 km.: 1. Jac. v. Niekerk 92 y pnt., 2. J. Rakhorst 92 p., 3. M. Wol- leswinkel 91 y p., 4. Jac. Krekelaar 91H P-, 5. Jac. v. Niekerk 91 p. Bij de foto: keurmeesters, bestuurs leden en prijswinnaars met de be kroonde duiven op de postduiventen- toonstelling in „De Kleine Burcht". (Foto v. d. Horst). Gast van Litteris bracht vlot stuk en Zn 91'A p., 4. J. Aanhane 91 p., 5. Nic. Oudshoorn 91 p. «n?I"! ?UlV!n^1\; t)<;vI?1?e" ,van IN HET KADER VAN DE FEES 2 J otae 9?t 3 Chr. V d.' I TBLUKbEDEN ro„d het eeuwfeest Pluym 91 p., 4. J. Brouwer 91 p., 5. yan het 100-jange „Littens Sacrum P. v. d. Drift 91 p. j is een soort verlengd „Landjuweel" I uitgeschreven, waaraan buiten „Lit- Doffers jong bevlogen tot teris.. 3 amateurverenigingen uit Ne- A-hone 91 H^p., 2. Jac 1^,, deelnemen. van Niekerk 91 p., 3. M. Wolleswin- qi w a "Mie. oi cT Zaterdagavond verscheen de eerste S LandPdoai MM P P" 5'I gastvereniging, De Koninklijke Re- Klas 6. Duivinnen. jong bevlogen derykerskamer Jan Beers uit Utrecht 750 1 pnt., 2. Chr. v. d. Pluym 91 p., 3. J. Rakhorst 91 p., 4. H. M. Verhoork 91 p., 5. A. W. Krol 91 p. POTLOOD en GEEST No. 505. Horizontaal: l.miscroscopisch spinachtig diertje, 3. lengtemaat voor grote afstanden, 5. de Griekse letter p, 6. rivier in Rusland, 7. muziek noot, 9. afkorting van selenium, 10. de oudste (afk.), 12. geit, 14. berg weide, 15. dieventaal, 16. broeder (afk.), 17. meisjesnaam, 19. geheel de uwe (afk. Lat.), 21. bekende afkor ting, 22. heden, 24. bijwoord, 25. oude inhoudsmaat, (afk.), 26. vragend voornaamwoord, 27. verheugd. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. geslo ten, 3. hoge titel op Java, 4. adellijke titel in Engeland (afk.), 5. stap, 8. boom, 9. zeker kaartspel, 11. houten klepper, 13. ik (Lat.), 16. tegenstel ling van grof, 18. fris, gezond (Eng.), 20. lidwoord (Eng.), 21. spitse bek van een vogel, 23. bezitt. voornaam woord, 25. habijt. Oplossing morgenavond. op de planken van de Leidse schouw burg met een griezelhistorie in drie bedrijven (7 taferelen) van Philip Weathers, „Welkom cxp Porthenis". Deze lugubere geschiedenis rond de moord op een tiranniek echtgenoot, die na 17 jaar gewroken dreigt te worden, weet een geladen sfeer in de zaal te brengen, te meer, daar de afloop moeilijk te voorspellen valt en het slot doet denken aan een historie van Edgar Allen Poe. Aan ons is niet de taak het stuk ste duivin, J. Aanhane mooiste jonge en de voordracht van een kritische tot 500 km. 1. L. Gijsman 91 y pnt, 2. J. Aanhane 91 p., 3. Gebr. de Wit 91 p., 4. J. Rakhorst 90H P-, 5. H. v. Vegten 90 y p. Klas 7. Orleans, jonge doffers: 1. C. Zwaan 91 p., 2. J. Aanhane 90H P-, 3. J. Aanhane 90 p. Klas 8 Orleans, jonge duivinnen. 1. Jac. Krekelaar 91 p., 2. Nic. Ouds hoorn 91 p., 3. Gebrs. Passchier 91 p. Mooiste vogels der tentoonstelling: Jac. van Niekerk, mooiste oudste dof- fill loio^'TT'AcnT/cn W K M WollenwinkeTmooiste oud' >0 tot 1050 km.: 1. J. Aanhanen 9y\ cio T Zaal-aanwinst voor Leiden Lichte tinten bedekken Êfi' ïniefv?e1reneerestaureerdc bonte beschildering doffer; L. Gijsman mooiste jonge duivin. beschouwing te onderwerpen, daar een jury over de prestaties van dit Landjuweel zal oordelen. Ons rest dus slechts te vermelden, dat de reacties van de zaal blijken van een intens meeleven demonstreer den en dat na afloop een ovationeel applaus de spelers(sters) ten deel viel. „Potasch en Perlemoer met vacantie" JOH. BOSKAMP EN JOHAN KAART hebben het als Potasch en Perle moer zolang op de planken uitgehou den, dat zij een vacantie wel verdiend hadden. .Dat zij deze vacantie als de bekende compagnons namen en wel op dezelfde planken als voorheen, zal Van Charles DJckcns vertellen de hun talloze bewonderaars tot intense m levensbeschrijvers, dat hij met Kerst mis ieder jaar zijn huis afkurkte om zich aan een orgie van echte gezins- kneutergezelligheid rond gans en plumpudding te kunnen overgeven. We zijn er allemaal toe geneigd ons j huis te verzegelen met Kerstmis. Het gezinsfeest bij uitnemendheid. vreugde hebben gestemd. „Potasch en Perlemoer op vacan tie" is door het suooes van zijn voor ganger het logische vervolg gewor den. Het mist echter gelukkig de ge forceerde pret van blijspelen die nog eens dunnetjes overgedaan worden. Potasch en Perlemoer zijn in dit stuk Maar dit jaar hopen wij, dat u de'het zaken doen en elkaar zo zat ge^ sleutel op het sleutelgat van uw hart laat steken, opdat een eenzame in uw sfeer kan binnendringen. Dezer dagen lazen wij in een lande lijk blad een advertentie, waarin een academisch gevormd schilder aan bood een levensgroot portret in olie verf te schilderen in ruil voor gast vrijheid met de Kerstdagen en/of Nieuwjaar. worden dat zij vacantie nemen en de oorden van hun vermaak geheim hou den. Het gevolg is natuurlijk dat zij in hetzelfde hotel terecht komen en inplaats van het zeegezicht van el- kaars gezicht moeten genieten. Een maal samen worden er natuurlijk v/eer zaken gedaan en de verwik kelingen die hieruit voorkomen, zijn Zoveel is het de eenzame waard voldoende om het laehgrage publiek met de a.s. feestdagen niet eenzaam een avond bezig te houden. Er wordt behoeven te zijn. weer scheutig gejongleerd met echte „Met Kerstmis mag niemand een- jiddische gein, die bovendien door :aam zijn", is de leuze. Is deze leiKe ook voor u iets waard? Geknipt. Geslaagd voor het diploma dames kapper aan de nijverheidsdagschool „Antonio de Paris" de heer C. ter Meer uit Leiden. „L. W. S." naar Den Haag. EEN Chinees spreekwoord: ,Je Zaterdagavond om 7 uur vertrokken kunt aan kikkers niet vertel- 3bdffa?ÏTwV len. hoe groot de zee ,s". Ver' Wolspinnery N.V. om Ze worden ge boren, volgens het %en, v°?rs'e"m£j"J «SLTX.?. h» ied. in een boerensloot en daar Scala-theater, Den Haag, alwaar de Revue opgevoerd wordt van Snip en Snap „Hollandse Nieuwe". Na afloop der voorstelling danste men nog een paar uurtjes rond. lied, in een boerensloot en daar kwekken ze waten daar kwaken ze wat en daar gaan ze dood. Het is verre van ons, medemen sen te willen vergelijken, met slootkikkers; wij willen onszelf er mee vergelijken. Ik kwek en kwaak maar wat, bij voorkeur rond een boerensloot,+en dan ga ikdood. En ik weet (want ik Feestcommissie. De personeelsver. „De Stalen Band", personeel van H.C.W. en NEM bestaat 13 Febr. a.s. 15 jaar. Er heeft ben wel eens in Noordwijk ge- zich een feestcommissie gevormd. weest) dat de zee groot is. Maar hoe groot de zee is, kan ik even min als een kikker vertellen. Zo groot is zij, dat mijn verbeelding Vissen om vleesprijzen. Het blijft beroerd gaan met de vangst van witvis in de omgeving van de uitgestrektheid van de zee niet Leiden. kan omvatten; de zee zwemt er I Neem nu de wedstrijd om vleesprij- aan alle kanten overheen. \zzn (de vis wordt te duur betaald) 'Als een kikker is ieder meiw in Oude Wetering, georganiseerd Idoor de visclub s-en G- De uils,a« *"0"00 imrvr o o on was héél slecht, schrijft men, na 2 x l uur vissen. Als de hengelaars van S. en G., die als doorgewinterde optimis- mensélijke wijze voor te stellen. Als een kikker is iedereen, als hij nadenkt over het hiernamaals. Maar al kent de kikker de zee niet 1 ^„beï^d zyn van"slecht" spreken. daarom is de zee er nog wel! Als de zee er niet was, was er ook geen boerensloot. O Sleutel van David, en scepter van het huis van Israël: gij opent en niemand sluit; gij sluit en niemand opent: Kom en voer uit de kerker de geboeide, die zit in de duisternis en in de schaduw des doods. hoe slecht moet het dan wel niet ge weest zyn? Enfin, de uitslagen waren: 1. W. J. Holverda en extra-prijs voorn. 8. J. Laterveer, 3. J. Brakshoven, 4. A. Po- lanen, 5. F. Holswilder, 6. P. de Roo- de, 7. Brakshoven, 8. H. Mieloo, 9. G. Nas, 10. P. Stavleu. SPIEKER. een aardig verhaal omlijst wordt. - - - Zender Johan Kaart en Joh, B«*kamp «*"^251. f J? J™ De restauratie van het plafond van de Hartebrugkerk zal nog voor Kerstmis voltooid zijn. De steiger, die de schilders op het vereiste niveau bracht om hun werkzaam heden uit te voeren zal voor Zater dag echter nog niet afgebroken kun nen worden. Het plankier wordt ech ter verwijderd zodat de parochianen een onbelemmerde blik op het in betere staat herstelde stucwerk kun nen werpen. Tegelijk met de kerk heeft ook de Romanuszaal een goede beurt gehad. De werkzaamheden zijn voltooid en hedenavond reeds kan de verfraaide zaal in gebruik genomen worden. Een gedeelte van het plafond van de kerk is vernieuwd en de'krulle rige en afleidende beschildering is geheel onder een lichte verflaag be- nekt. Het ligt in de bedoeling alle min of meer lawaaiige beschilderin gen, die in de vorige eeuw met ge duldig vakmanschap doch met wei nig talent op wanden en pilaren zijn aangebracht, met de verfkwast te bewerken. Zachte tinten zullen licht in de kerk brengen en de aandacht van de'gelovigen geheel op het H. Misoffer concentreren. Verschillende bijkomstigheden. Het verguldsel op de kapitelen wordt echter vernieuwd en zal vrij wel de. enige herinnering blijven aan de bonte opschik van een neo klassieke kerk. Misschien zullen over enige honderden jaren ijverige archeologen zorgvuldig de verf van de muren afkrabben om de dan an tiek geworden schilderingen weer te voorschijn te brengen. Voorlopig kunnen de parochianen echter tevre den zijn met de sobere tinten die de tierlantijnen bedekken en de kerk de sfeer zullen geven van een Godshuis, waarin men kan bidden zonder dat de blik door bijkomstigheden gevan gen wordt. Volgend jaar hoopt men het eeuw- 17 EN WOORDJE SCHRIJVEN over de eerstbeginnende leerlingen van de Muziekschool van de Maat schappij voor Toonkunst is een aar dig werk, omdat zo'n openbare les op zich zelf zo aardig is. Allerhande mu ziek en muziekjes worden gespeeld, maar het beste vlotten de stukjes van die componisten, die echte jeugdmu- ziek weten te schrijven. Dit geldt na tuurlijk voor de jongsten van 't ge zelschap. Op een enkele uitzondering na hebben ze behoorlijke durf; zij zetten zich aan de vleugel of nemen een ander instrument in handen en beginnen te spelen. Komt er een moeilijk stukje in 't stuk voor, dan dérailleren ze soms wel eens even, maar al gauw zijn zij er weer boven op. Dit gemoedelijke kinder-musice- ren zal wèl of niet uitgroeien tot iets, dat de moeite waard zal zijn; dit hangt af van talent, ambitie en vol harding. En deze drie kwaliteiten kan men bij zo'n openbare les heel wèl bij verschillende leerlingen bemer ken. De leermeesters en dat ge beurt aan de muziekschool bren gen liefde bij voor het instrument en voor de aardige mooie stukjes. Het kind moet oefenen en dat kost nog wel eens een offertje. Nu hadden ze goed hun best gedaan. Heel veel klei ne klavierspelertjes oogstten reuze- succes- Zij die moedig de viool ter hand namen waren wat minder in aantal, maar het gehalte was veelbe lovend. Met plezier luisterden wij naar een enkele fluitleerling en van de cello-leerlingen waren er vijf uit zonden er geen Potasch en Perlemoer in Nederland zijn. Het publiek be groette hun verschijning met enthou siast applaus. Jopie Tourniaire verleende als Rosie een van de com pagnons echtelijke achtergrond. Zij deed dit zo voortreffelijk dat haar naam in een adem met de hoofdver tolkers genoemd mag worden. Inge borg Winkler als de andere echtge note schitterde in het laatste bedrijf. Wilma van Klaveren was een char mante pensionhoudster en Jack Wolf een vermakelijke huisknecht. Mat- thieu van Eysden bracht een oude oom tot leven, die door de overigens ombekende acteur wat stiefmoederlijk bedeeld werd. PERSONEELSVERENIGING „DE HOOP" VIERDE 10-JARIG BESTAAN. De Personeelsvereniging „De Hoop" van de Scheepswerf Gebr. Boot te Leiden, die Zaterdag in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal haar 10-jarig bestaan vierde, kan te rug zien op een goed geslaagde en druk bezochte avond. De voorzitter, de heer G. l'Amie, opende deze avond. In 't bijzonder heette hij welkom de heren H. Boot, P. den Hollander en H. van Oosten. „The Micky Mouse Players" ver zorgden het muzikale gedeelte van deze avond. De acrobaten „The Sandow's" o.l.v. de heer P. Brandt, gaven enkele de monstraties, die zeer veel bijval oogst- hun vordering te laten horen. Dan tot besluit nog wat pianoleerlingen en de jaarlijkse openbare les van de beginnelingen is weer ten einde met succes en applaus van de geheel be zette Toonkunstzaal, maar veel en veel meer succes van de leerkrach ten, die zoveel bijgedragen hebben tot 't welslagen van deze middag. J. K. Aantrekkelijke inrichting Romanuszaal. De Romanuszaal heeft een volle dige verandering ondergaan waar door het intieme zaaltje belangrijk in aantrekkelijkheid gewonnen heeft. Het oude meubilair is vervangen door moderne tafels en stoelen, de wanden zijn in frisse kleuren geschil derd en kleurige gordijnen vervan gen de oude vale doeken van weleer. In het uitbouwtje is een buffet ondergebracht, waarvan het gemis in het oude zaaltje een grote handicap was. Inrichting en schildering maken een zeer smaakvolle indruk en vor men een prachtig decor voor verga deringen en feestavonden. Een aan winst voor de Hartebrugparochie en voor de gehele stad. Burgerlijke Stand Geboren: Willem, z. van C. D. Zandvliet en G. Koot; Nicolaas, z. van N. A. Heemskerk en J. A. van Duijvenvoorde; Hugo Jean, z. van M. Jacobson en J. C. Keij; Christina Johanna Maria, d. van F. W. Saunier en C. P. A. Barreveld; Antoinette Veronica, d. van W. G. den Dubbel den en J. E. Hanselman. Overleden: H. v. Iterson, man, 73 j.; E. Verzaal, wednr., 76 j.; E. v. d. Waals, wed. van Walle, 78 j. LEIDSE JEUGDOLYMPIADE BEGINT. Dinsdagavond om half acht wordt de Leide Jeugdolympiade in de re creatiezaal van de H.C.W. geopend. Het programma vermeldt o.m.: Opening door wethouder J. C. v. Schaik, ingeleid door voorzitter Egter v. Wissekerkejdemonstratie gewicht heffen door de Zuid-Hollandse kam pioen S. Stoffel; klompendans; de monstratie Judo door Sportschool Holvast; demonstratie Acrobatiek en demonstratie Volksdansen door „de Grote Ronde". Ook ouders en andere belangstel lenden zijn welkom. P. C en L. spon wol van ander garen 3 Jubilarissen gehuldigd De grote P. C. L-familie heeft Zaterdagavond in de Stadsgehoor zaal opgewekt feest gevierd en drie jubilarissen hartelijk gehuldigd. Het waren mej. M. Fontein, die al veer tig jaar werkzaam is op de afdeling spinnerij en de heren J. J. de Tombe, chef van de opmakerij en P. Kore- man, werkzaam in het garenmaga zijn, die dit jaar hun zilveren jubi leum vierden. Helaas was de heer Harteveld, die de 25 jaar op de we verij volmaakte, deze avond ver hinderd. Nadat de jubilarissen feestelijk waren binnengehaald, dankte voorzitter van het Jubileumfonds, de heer I. Hartevelt, hen voor hun grote trouw en toegewijde plichtsvervul ling. Namens het Jubileumfonds werd aan ieder een blijvend aanden ken aangeboden. Woorden van wel kom richtte voorzitter Hartevelt tot de directeur, mr. C. J. Leembruggen, de directie dankend voor de ook thans weer ondervonden financiële steun. Ook de bedrijfsleider, de heer J. Sap, deelde in deze dank; steeds weer staat hij klaar om zijn mede werking aan het fonds en de orga nisatie van dergelijke avonden te verlenen. Nadat de heer De Tombe namens de jubilarissen een dankwoord had gesproken, was het woord en de daad aan het Cabaretgezelschap „Anova", dat veel afwisselende vro lijkheid bracht in de revue „Humor is troef". Martin Erich's showorkest zorgde voor een klankrijke inzet van een programma, dat werd gevuld door de Notenkrakers, The Dutch Rolling Stars, de clown Swips, Clem Clements en Willy Rex. De grote strijd Lisse—ASC respec tievelijk nummer een en twee van de ranglijst, is na een zeer boeiende kamp in een gelijk spel geëindigd, een resultaat, waarmee Lisse nog het meest gebaat is, daar de twee pun ten voorsprong op ASC gehandhaafd bleven. De eerste helft was wel het meest interessant, daar beide ploegen steeds snelle uitvallen lanceerden. Doelman Spoor werd wel het meest op de proef gesteld, maar dit ging hem zeer goed af, daar hij verschil lende lastige schoten wist te verwer ken. Nadat de aanvalsleider Bon een fraaie kans had gemist, wist doel man Baak op gelukkige wijze een doelpunt te voorkomen. Na 20 mi nuten wist Lisse door een bijzonder fraai doelpunt van Bon de leiding te nemen, het felle schot van verre af was ten. Verder traden op de muzikale stand: was de Leidse doelman te clown Midrano met zijn viool en xylo- machtig. Het verdere gedeelte voor phoon en de heer J. van Iterson met de rust bleef het spel aantrekkelijk, zijn fluitende fietspomp. maar dank zij goed werk van beide verdedigingen bleef de stand 1—0 voor Lisse. Na de hervatting bleef de strijd enthousiast. De bezoekers hadden niet veel geluk, toen de bal na een goed schot de Lisse-lat beukte, ter wijl even later Baak met de grootste moeite ten koste van een corner een A.S.C.-illusie ontnam. De verdiende gelijkmaker voor A.S.C. ontstond na 16 minuten toen uit een goede voorzet van v. Dorp Lolkes de Beer met een prachtig I doelpunt de partijen op gelijke voet bracht (1—1). Geleidelijk begon het tempo te ver minderen en schenen beide partijen zich te verzoenen met het gelijke spel, daar de verdedigingen versterkt werden. Zowel ASC als Lisse kregen nog enige mooie scoringskansen, wel ke evenwel onbenut bleven. Deze uit slag is wel het beste resultaat van deze zeer fair gespeelde wedstrijd, welke door vele toeschouwers werd bezocht. Agenda Leiden MAANDAG Vier R.K. Leidse bejaardensociëtei ten. Feestavond 8 uur nam. St. An- toniusclubhuis. Abonnementsvoorstelling Rotter dams Toneel: „Thee en Sympathie", 8 uur nam. Schouwburg. Gemeenteraad, 2 uur nam. Stadhuis. Centrale voor markt-, straat- en rivierhandel. Feestavond. Stadszaal 8 uur nam. DINSDAG Ledenvergadering Tuiniersvereni ging „D.E.V.". 8 uur nam. Aniba. Abonnementsvoorstelling Rotter dams Toneel: „Thee en Sympathie". 8 uur nam. Schouwburg. Cantine H.C.W. Opening Leidse Jeugdolympiade. WOENSDAG Postzegelverzamelaars. Vergadering Kleine Burcht 8 uur nam. Kerstfeestviering Koksschool. 7.30 uur Stadszaal. Bijeenkomst van gerepatriëerden 7.46 uur nam. Foyer Stadszaal. Kon. Rederijkersver. „Jan van Beers" speelt „Welkom op Porthe nis. 8 uur nam. Schouwburg. DONDERDAG Kon. Rederijkersver. „Jan van Beers" speelt „Welkom op Porthenis", 3 uur nam. Schouwburg. TENTOONSTELLINGEN. Levendaal 1 (Centrum voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting) Kersttentoonstelling. Woensdag 25 en van 7.309.30 uur nam. Kleurenlitho's van Bezemer en Van Vlijmen. Prentenkabinet. Dag. van 1417 uur (werkdagen). Tot 17 Febr. Dienst der apotheken. De avond- naoht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 20552 en de Apotheek Haven-Apotheek Haven 18, telefoon 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, telefoon 26274. BIOSCOPEN De films voor de week van 16 tot 23 Dec. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „The Americano", 18 jaar. Luxor: „Notorious", 18 jaar. Trianon Afgekeurd. Rex: „Jungle der misdaad", vol wassenen. Z0ETERW0UDE KAB. In de aankondiging van de KAB-bijeenkomst in Sursum Corda, is een storende fout geslopen. Hier staat Woensdag 20 October, dit moet zijn Dinsdag 20 December a.s. E.H.B.O.-wedstrijd. De afdeling Zoeterwoude van de R.K. E.H.B.O. organiseerde Vrijdagavond haar eer ste wedstrijd in het Graalhuis. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door de afdelingen Leiden, Stomp- wijk, Voorschoten, Meerburg en Zoe terwoude, met Senioren- en Junioren- groepen. De jury werd gevormd door de dok ters Donders, Kortmann, Bakema en Meel, de dames Van Dam, Van Nie kerk, Pley en de heren Willems, Averdieck en Van Dam. De heer Albers was belast met de tijd-waar- neming. De wedstrijden verliepen zeer goed en na afloop werden de prijzen uitge reikt door dokter Donders. De Senioren-uitslag was: le pr. Lei den met 208 van de 280 te behalen punten (beker), 2e pr. Stompwijk met 171 pnt. (lauwertak); 3e pr. Voorschoten met 161 p.; 4e pr. Zoe terwoude met 145 pnt. De commandants-prijs verwierf de heer Vogelenzang uit Leiden, die 70 van de 80 punten behaalde. Voor de Juniores konden 225 pun ten behaald worden. Leiden verwierf ook in deze wedstrijd de eerste prijs en de beker met 165 pnt.; 2e pr. Zoe terwoude 156 pnt. (medaille); 3e pr. Stompwijk met 139 pnt.; 4e pr. Voor. schoten 108 pnt. en 5e pr. Meerburg met 94 pnt. De commandantsprijs'verkreeg Ko- bus Kortmann met 31 van de 50 te behalen punten. Voor de beste patiënt was een taart uitgeloofd. Mieke Kortmann en Al- bert Friebel hadden elk 9 van de 10 punten behaald. Nadat bij loting de taart aan Albert was toegewezen, werd het geschenk gelijkelijk ver deeld. De voorzitter, de heer J. van Die- men, dankte de jury, de organisato ren, de Zoeterwouders voor de ge schonken prijzen en de eerw. zusters voor het beschikbaar stellen van de zaal. De heer Kortmann ontving voor zijn veel zorgen een souvenir. Voor de sluiting deelde de voorzit ter mede, dat de heer Van Dam is benoemd tot instructeur. Landarbeidersbond. Voor verzil vering van vacantiebonnen voor de land- en tuinbouw is er gelegenheid op Vrijdag 23 Dec. 1955 des avonds van 7.30 tot 8.30 bij C. Th. Roessen, Watertje 45. Geboren: Jacoba Maria d. van Petrus Hugo van der Voort en Ma ria Catharina van den Akker. Petrus Adrianus Cornelis z. van Petrus Hen- drikus Slingerland en Jacoba Maria van der Velde. Gerardus Petrus Joze- phus Maria z. van Cornelis van den Akker en Catharina Alida Turk. Jo hannes z. van Johannes Kransse en Grietje Mierop. Overleden: Johanna C. Schrijvers 73 j wed. van J. van der Geer. Ondertrouwd: Martinus J. Menken 26 j. wonende te Hazerswoude en Margaretha Petronella Cornelia van der Poel 24 j. Leonardus Cornelis Olijerhoek 24 j. en Maria Anna Hen- drika de Vogel 20 j. Getrouwd: Antonius Christianus v. Haastregt en Bernardina van der

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2