Palthe 4 bioscopen Leidse vervoerders trekken de !Wilt u iets weten? tarieven op tot toegestaan peil Havenplan voor Alphen a. d. Rijn is thans bestedingsklaar MNL. HULP All round Boekhouder Fa. W. V. DAM Co. Voor het moderne kantoor 0MLUSTINGEN VOGEL- Flinke Werkster (jnp ZATERDAG 17 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Met ingang van 1 Januari De tarieven van de beurtvaart, ge regeld en ongeregeld vervoer, te Lei den en omgeving, zullen met ingang van 1 Januari a.s. verhoogd wort en. Aldus vernemen wij uit vervoerders- kringen. Eigenlijk betekent deze ver hoging niet méér dan het herzien van de tarieven volgens de wettelijk toe gestane hoogte. Tot op heden werd door de ge noemde vervoerders onder de druk van een onbarmhartige concurrentie vervoersprijzen aangehouden die 30 tot 60 onder de wettelijk vastge stelde tarieven lagen. Besprekingen van de vervoerders hebben tot genoemd besluit geleid. Zij waren tot de conclusie gekomen „dat het ook anders kan", dat zij ten koste van economische ondergang van een wettelijke regeling geen ge bruik hebben gemaakt. De tijd was I Vraag K. v. L.: Hoeveel bedragen de kosten voor gasverbruik voor 1 persoon (eten koken, geisergebruik, i was enz.)? ryp voor samenspraak. De ruime I Hfm ^nuprh'ipH veefmen karf's avonds en geduren m^eeliik nu i.nnmen de het wekeinde een behoorlijk ge- L genomen brujk maken van het g Bovendien ^anahit mlI?15tCTle<:,1 kookt de ene veel voorcleliger dan de hakend eemêairt f1**? a I andere. vooral als het hier een (ver- SïïtSf i. ,Ldat de ïeurt"1 moedelijk) geval van inwoning be- hnotrd .iOlon a proeent ver- treft en voor het gasverbruik een be- hoogd zullen worden. paalde som vajftgesteld. wij reke. Het merendeel van genoemde ver-1 nen toch gauw op een 20 m3 (geiser voerders zal met deze tariefswijzi- gebruik inbegrepen) per maand. Hoe- ging meegaan. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. B. C. Zeydner te Rotterdam. Geslaagd voor het doet. veel de gasprijs bij u bedraagt weten we niet en ook niet of men betaalt volgens vastrechttarief. Vraag J. H. W.: Een meisje van 21 jaar komt ons 3 morgens (van half 9 tot 12 uur) helpen in het huishouden. utfVli Welke sociale lasten moeten wij voor examen Psychologie" mej'. H^Vde i13317 betalen! f- ziekenfonds, b. ziek- Groot te Den Haag. Geslaagd voor het 'ewet. c- rentekaart, d. eventuele an- doet. examen Klassieke Letteren de i "ere- heer C. P. F. Naudé te Oegstgeest. Antwoord: a. en b geen zieken- Geslaagd voor het cand. examen II fonds en geen ziektewetpremie ver- Geneeskunde mej. S. Barto te Den schuldigd. c. Op de rentekaart moet mej. J. J. A. Dekhuyzen te u Per week 3 dagzegels plakken van herstellen. In dat verzoek moeten behalve uw klacht, ook uw volledi ge naam, adres enz. eveneens die van de huiseigenaar worden opgege ven en verzoekt u de kantonrechter een dag te willen bepalen waarop uw zaak ter terechtzitting kan worden behandeld. Aanbeveling v erdient het dit verzoekschrift door een deur waarder te laten opstellen, opdat het voldoet aan alle wettelijke eisen. Vraag J. 1VÏ. v. d. K.: I k heb een wijnrode, wollen mantel waarin melkvlekken. Ik heb al geprobeerd om met lauw water ze te verwijde ren, maar zonder resultaat. Als men er veel aan wrijft, wordt de mantel kaal. Wat nu te doen? Antwoord: Op een onzichtbaar plekje moet u eerst proberen of de stof van uw mantel bestand is tegen het gebruik van tetra. Blijkt dit het geval te zijn, dan kunt u de vlekken betten met tetra of vlekkenwater. Wrijven van buitenkant vlek naar binnen en ook de omgeving bewer ken om het ontstaan van kringen te voorkomen. De behandeling zo no dig herhalen, maar niet te veel vloei stof op het lapje (liefst van dezelfde stof) doen en doorwerken tot de vloeistof verdwenen is. Vraag J. v. R.: Heeft men een ver- veen, R. Dijkstra te Voorburg, L. Koens te Den Haag, H. B. I. Lim te R'dam, H. R. Verwers te Haarlem, G. M. Weitzner (USA) en D. Zanen te Bussum. Geslaagd voor 't semi-arts- examen de heren R. Colthoff te Den Haag en A. C. M. Vermeulen te £*n£ opschorten tot e.e.a, examen mevr. C. C. ter Haar Rome- nyWachter te Leiden, mej. Lim Gin Nio te Oegstgeest, mej. J. Nauta te Eefde, mej. G. E. M. Rinkema te Den Haag en de heer W. P. J. Brem- mers te Beverwijk. Geslaagd voor het apothekersexamen mej. I. C. M. Co- remans te Hoogerheide (N.Br.) en mej. Lie Kwie Sioe te Leiden. 'N DE LEIDSE Wat lezers schrijven VALSE BANKBILJETTEN IN OMLOOP. Leiden, 16-12-'55. Door plaatsing van het hieronder volgende, in uw blad, in de rubriek „Ingezonden stukken", wil onderge tekende gaarne een eresaluut bren gen aan de Ned. Bank, voor de ef fectieve wijze, waarop zy gemeend heeft, het publiek van het in omloop zjjn van valse bankbiljetten in ken nis te stellen. Het in omloop brengen van vals geld is natuurlijk misdadig. De ver- j vaardigers ervan zijn handige kna- Voorburg^ Geslaagd ^voor^ het^Arts- pen, die, met het oog op het risico TT T1 dat zij lopen, een heel stel van deze valse briefjes tegelijk maken en aan de man trachten te brengen. Krijgt men nu zo'n vals briefje van 10, waar het in dit geval om gaat in han den en constateert, dat het niet de zelfde gelijkenis vertoont als het echte briefje van tien, gaat een eer lijk mens daarmee naar de politie of naar de Ned. Bank om het aan te geven en daarmee erger te voorko men. Nu krijgt, zoals uit de berichten in de pers blijkt, de Ned. Bank zo'n briefje in handen. Die gaat er eens op staan, houdt er een loupe boven, trekt er eens aan, misschien hebben ze er nog aan geroken ook, om dan na 14 dagen via radio en pers het publiek pas met het een en ander op de hoogte te stellen. Daarbij vermel den ze dan nog met vet gedrukte letters, dat het publiek zelf aan de opsporing moet meewerken, want men krijgt voor het valse biljet wat men zich in de handen heeft laten drukken geen nieuwe. Ze hebben de zwendelaars dus zelf de kans gege ven 0ni 14 dagen lang him praktijken uit te voeren, terwijl het publiek nu maar er voor moet zorgen, dat ze geen vals geld in handen krijgt. Hoe zal men dat b-v. van de huisvrouwen verlangen, die 's Zaterdags al drie kwart van hun huishoudgeld uitge ven aan alle mogelijke leveranciers, terwijl men op de Bank zelf 14 da gen over het biljet heen gebogen heeft gestaan, om te constateren, dat het een „valse" was? Kan men het iemand, die een weekloon heeft, waar hij met een gezin van rond moet komen en waar 's Maandags nog slechts huur en fondsgeld van over is kwalijk nemen, dat hij bij het constateren van het feit, dat hij een „vals tientje" ontvangen heeft, het weer zo gauw mogelijk zal zien kwijt te raken? Met dank voor uw plaatsing. Hoogachtend, TH. LAMBOO, Wald. Pyrmontstr. 64, Leiden. Zaandam, mej. M. Winter te Leiden 13 c&nt ieder. Komt u ruimte te kort, I gunninfj nodig als men dieren uit en de heren A. P. R. Blok te Den dan moet het meisje een inlegvel ha- - - g- a g' als men dleren ult Haag, H. E. Bok te Meppel, I. Bütlerlen biJ de Raad van Arbeid, d. Geen te R'dam, K. Houtkooper te Den Haag verdere lasten drukken op u. R. A. Kamerling te Den Haag, J. Kriegsman (USA), A. J. Salomé te' Vraag: Onze linnenuitzet is ver- Leiden, H. J. Spruijt te Scheveningen pakt in cellofaanpapier, is dit bevor- F. J. Stols te Leiden, W. J. Tinbergen derlijk voor het linnengoed, als het te Den Haag, R. T. R. Wentges te een tijd verpakt blijft daarin? R'dam, H L. de Windt te Aruba en Antwoord: Ja, deze verpakking is H. P. Zwennes te Den Haag. Ge- zeer goed. Controle af en toe, zo mo- slaagd voor het doet. examen II Ge- gelijk zonder de verpakking te ver- neeskunde mej. H. de Boer te Over- breken, is aan te bevelen. Vraag H- S.: Geeft een opsomming van de klachten, die hij heeft over gebreken aan zijn woning. „Mag ik de betaling van de 5% huurverho- her- sleld? Antwoord: Neen, dat mag niet. In dien u klachten hebt zoals door u worden beschreven, kunt u middels een ongezegeld verzoekschrift in te dienen bij de griffie van het kanton gerecht, een verzoek indienen aan de kantonrechter ten einde gedaan te krijgen dat de huiseigenaar ver plicht wordt de gebreken te (doen) Engeland wil invoeren en tot welke instantie moet men zich dan wenden? Antwoord: Het ligt er aan wat voor dieren u bedoelt. Voor rundvee, paar den, schapen, .geiten en pluimvee moet u zich wenden tot resp. Be drijfschap voor Vee en Vlees te Den Haag en Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te De Bilt. Voor andere dieren tot de Centrale Dienst v. In- en Uitvoer, Van Stolkweg 14, Den Haag, waar u ook alle verdere in lichtingen hieromtrent kunt krijgen. Vraag S. V. Geeft een petroleum kachel vochtige warmte? Antwoord. Ja, alle voorwerpen in het vertrek worden vochtig en vele roesten zelfs .Gedeeltelijk kunt u dit voorkomen door steeds een klein raam open te zetten, al is het maar op een kier van 1 cm. Toch is het geen gezonde verwarming ook in verband met de aanv/ezigheid van kcolmonoxyde en waterstof in de verbradingsstoffen, die nooit geheel afgevoerd kunnen worden. Een gas kacheltje of oliestookhaard is beter. Lido. De hoofdfilm week is weer eens van geheel ander genre dan de vorige weken te zien werd gegeven. Het is het verhaal van een Amerikaan, Sam Dent genaamd, die naar Brazilië gaat om enige stie ren te verkopen aan een zekere Bar- bossa, die bij aankomst van Sam evenwel vermoord blijkt te zijn. La ter blijkt, dat de comipagnon van Barbossa dit gedaan heeft, genaamd Bento Hermanny, die er op uit is zijn ranoh uit te breiden, waarbij de buurtbewoners het gelag moeten be talen. Aanvankelijk ook Sam Bent, want hij wordt beroofd van het geld, dat hij voor de stieren heeft ontvan gen. De Amerikaan begint dan een strijd op leven en dood tegen Bento en zijn aanhang, daarmee tevens de strijd opnemend voor Marianna Figuerido, de eigearesse van de nabijgelegen ranch. Een onderhoudende film met heel mysterieuze inslag doordat men niet weet welke rol de geheimzinnige Ma nuel in dit verhaal speelt, maar wat bovenal in deze film de aandacht deze band met de films van Hitchcock. Men heeft bij zijn films altijd het ge voel, dat men vanuit een vensterraam veilig een adembenemende geschiede nis mag meebeleven. Duivels en des perado's trachten elkaar te vernieti gen, maar de toeschouwer blijft bui ten schot. Hij zal niet eens de moei te nemen partij te kiezen, want de deelnemers aan het drama doen in boosheid gemeenlijk weinig voor elkaar onder. Hoofdzaak is, dat deze regisseur dank zij zijn geniale ca- mera-beheersing de bioscoopbezoe ker anderhalf uur „ontspanning door spanning" levert. Dit geldt ook voor de film „Noto rious", die deze week in „Luxor" draait. De dochter van een gewezen Duitse spion in Amerika, die in tegenstel ling met haar vader de toegemeten dosis vaderlandsliefde in haar bloed heeft wordt in Rio de Janeiro op het spoor van een clubje Duitse spion nen geplaatst. Zij achterhaalt gehei men op een slinkse manier. Een ge huichelde en een echte liefdeshistorie vraagt zijn de prachtige taferelen uit I scheppen het noodzakelijke probleem het oerwoud met hun dieren- en in deze rolprent plantenleven. De KFC keurde de filml K.F.C.-keuring: 18 jaar. voor 18 jaar. Luxor. Voor de derde maal in Leiden wordt deze week de film „No torious" (berucht) van Hitchcock op het linnen venster gebracht. „Linnen venster" is een goede term in ver- Luxor heeft in het ochtend- en middagprogramma de Polygoonfilm van de reis van het koninklijk paar. naar de West. In tegenstelling meti ven 18 jaar. vele andere films over vorstelijke be zoeken is deze film een boeiend en! Trianon: Programma afgekeurd, kleurrijk verhaal geworden over de landen en volkeren in de West. Juist daardoor is het zo verwonderlijk dat het publiek, dat indertijd bij de film over de kroning van koningin Elisa beth te hoop liep, althans gistermid dag verstek liet gaan. De kleurenfo tografie is opvallend goed. Het is al leen jammer, dat* de film door het herhalen van traditionele programma punten wat langdradig geworden is. Rex: De „Jungle der misdaad" is een harde politiefilm, zoals alleen Amerika ze kan opleveren. Een wijk in een Amerikaanse stad wordt ge teisterd door misdaad zonder dat de politie extra moeite doet om het gang sterwezen op te rollen. Een van de inspecteurs begint deze toestand te vervelen en besluit in te grijpen. Zijn maatregelen worden op het bureau met gemor begroet en men doet alles om hem het speurderswerk zo zwaar mogelijk te maken. Als één van zijn helpers het ongeluk heeft bij een ar restatie een voorbijganger neer te schieten, komt ook de burgerbevol king tegen hem in opstand. Voordat men hem echter zijn pensioen kan ge ven, weet hij op succesvolle wijze de strijd tegen de misdaad te beëindi gen. Een vlotte politiefilm met een goede rol van Gary Merril. De K.F.C. reserveerde deze film voor volwassenen. Casino heeft de bekende grootse film „Gejaagd door de wind", naar de beroemde roman van Margaret Mitchell opnieuw geprolongeerd. Bo- Gevraagd op Fabriekslaboratorium Leeftijd =b 17 jaar. Sollicitaties onder no. 4866 bureau van dit blad. AFSLUITING BOEKJAAR 1955 Wij maken de Rekeninghouders er op attent dat na 27 Dec. geen boekingen in 1955 meer worden gedaan. Voor contante opname en stortingen is de bank Vrij dagavond 30 Dec. en Zaterdagmorgen 31 Dec. geopend. SEB BAKKER, Kassier. Vergaar nieuwe krachten WIJ KUNNEN U EEN RUIME COLLECTIE HOOGTEZON-APPARATEN zoals HANAU, SOLARIS, VIOLETTA, enz., enz. bieden Uw gehele gezin profiteert ervan. GEBR. PAES BREESTRAAT 58, naast Stadsgehoorzaal. GEVRAAGD PER 1 FEBRUARI 1956: Commercieel inzicht strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties uitsl. schriftelijk. LE1DSCHE GLASHANDEL OUDE SINGEL 174-182 LEIDEN. CHEMISCH REINIGEN Het havenplan van Alphen aan den Rijn, waarvoor vele jaren voor bereidend werk is verzet en naar de verwezenlijking waarvan al lange tijd wordt uitgezien, is thans beste dingsklaar. Het belooft een gigantisch werk te worden. De kosten zijn begroot op ca. 2 millioen. De uitvoering zal naar verwachting pl.m. 3 jaren ver gen. Steeds meer en meer is het ge meentebestuur van de noodzakelijk heid van de uitvoering van dit plan doordrongen geworden, naarmate men de toch vrij regelmatig binnen komende aanvragen tot industrie vestiging moest afwijzen wegens ge mis van een haven. Nog lopen een aantal aanvragen en telkens trekken gegadigden zich terug, omdat de aard van de te vestigen industrie met zich meebrengt, dat men moet kun nen beschikken, behalve over goede verbindingswegen te land, over een insteekhaven waar grote schepen kunnen lossen en laden. Zoals gezegd is het insteekhaven plan thans bestedingsklaar. Wanneer de aanbesteding kan plaatsvinden hangt uiteraard af van omstandig heden buiten het gemeentelijk be stuur. Het plan behelst een haven van ruim 600 meter lengte en pl.m. 60 meter breedte. De haven wordt gegraven in plan „West", dat onlangs de algehele goedkeuring verkreeg van Gedeputeerde Staten. De haven wordt aangesloten op de Rijn. De aansluiting wordt gegraven door de Rijksweg LeidenUtrecht, waarin dan een beweegbare brug komt. Rondom de haven wordt het een brede laad- en losplaats. Het zand uit de grond, waar de haven komt, zal worden gebruikt voor de opho ging en stratenaanleg van en t.b.v. de industrieterreinen. De industrie terreinen worden door straten in delen gesplitst, zodat de te vestigen industrieën elk beschikken kunnen over weg en' zij zoveel mogelyk ge groepeerd worden in de omgeving van de haven. Van de ontwikkeling der plannen tot industrievestiging zal het afhan gen wanneer een tweede haven nood zakelijk zal zijn. Met het ontwerpen van het gehele industrialisatieplan is hiermede rekening gehouden. Zowel de eerst aan te leggen havenkanaal als het volgende, krijgen aan het eind een draad-kom opdat de schepen ge makkelijk zullen kunnen keren. In de haven zullen grote schepen moe ten kunnen komen, de z.g. kustvaar ders. Waar de haven aansluitng krijgt op de. Rijn, wordt dit vaarwater over een grote lengte uitgediept tot pl.m. 4.80 m. Er komt dus een rail-aansluiting van af het station der N.S. Ook krijgt dit terrein in de naaste toekomst een aansluiting vanaf de nieuw aan te leggen omlegging van de Rijksstraatweg LeidenUtrecht. De intussen geopende aansluiting via de Foreestlaan met de oude rijksweg, blijft dan gehandhaafd, zodat straks het terrein van drie kanten te bena deren zal zijn voor het zware auto verkeer via de weg en per schepen via het kanaal. WASSENAAR WARMONDER VERONGELUKT Gistermiddag om 5.15 uur is de 62- jarige timmerman Th. Kerkhof uit Warmond op de Rijksstraatweg aan gereden door een personenauto en vrijwel op slag gedood. K. stak met zijn bromfiets ter hoogte van de Maal drift de rijweg over, terwijl uit de richting Den Haag een personenauto naderde. De automobilist, de Engels- S. trachtte nog een aanrijding te voorkomen maar slaagde er niet in. Marktberichten LEIDEN, 16 Dec. Groente. Witte Kool 44.50, Roode Kool 512. Gele Kool 5—9.Groene Kool 7 17.Boerenkool 513.Prei 9 16.Kroten 56.Kroten, ge kookt ƒ18—20.—Uien 10—23.— Peen 1115.Spruiten 1546. Andijvie ƒ23—56.—Stoofsla ƒ22— 34.—, tNero 48—52.—, Tomaten ƒ21 62.Winterpeen 8.809.20, Bloemkool 1045.Salade 4.80— 21.20, Knolselderie 16—26.Pie terselie 8.40—11.20, Selderie ƒ3.40— 8.30. Voorts wordt rekennig gehouden met de mogelijkheid om het indus trieterrein bereikbaar te maken voor goederenwagons van de spoorwegen. ALKEMADE Geboren: Martina G. M., dr van C. J. van Amsterdam en M. M. Vane man; Cornelia W., dr van G. J. van Klink en J. P. Termeulen; Elizabeth, van M. Möhlen en P. Horsman; Maria E. J., dr van F. L. van Egmond en M. C. Bakker; Anthonius J. M., van A. H. van Velzen en E. J. van Dijk; Xaverina J. W., dr van J. der Meer en A. A. van Klink; Margaretha M., dr van H. J. Dissel dorp en A A. van Bohemen; Johanna M. M., dr van P. H. Hulsebosch en P. van der Poel. Ondertrouwd: N. Zethof en Th. A. van Leeuwen; A. L. Spruit en G. M. Bakker; E. Th. van Ruiten en P. M. Bakker. Overleden: Margaretha van der Klugt (wed. J. Akerboom) 75 j.; Ni- colaas Spring in 't Veld, 66 j. LEEUWARDEN, 16 Deo. Kaas. Gouda volvet 2.10—2.12; Edammer 40-f- 1.831.85; broodkaas 40-f 1.841.86. Stemming redelijk. ALKMAAR, 16 Dec. Kaas. Com missienotering fabriekseda/mmer 1.88 per kg. Handel kalm. TER AAR, 16 Dec. Groente. Witlof I 0.42—0.55; idem II 0.27—0.39; idem stek 0.07—020! tomaten A 0.22 —0.55; idem B 0.22—0.65; idem C 0.040.40; idem ongesorteerd 0.22 0.18; uien 0.18—0.24; kroten 0.05— 0.06; spruiten 0.53; idem B 0.160.30; andijvie 0.36—0.55; idem B 0.23; prei 0.170.20; aardappelen 0.07; rode kool 0.060.08 alles per kg; radijs 0.04 per bos; boerenkool 0.80 per kist; Appelen Goudreinetten 0.34; Jonathan^ 0.30— 0.32; peren: St. Remy 0.33; Comtesse de Parijs 0.40 alles per kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Dec. Groente. Waspeen A 15.0023.00; iaem B 12.00—23.00; breekpeen 8.70 8.80; boerenkool 10.0016.00; gele kool 6.107.70; groene kool 9.90 11.60; rode kool 6.007.30; spruiten 32.00—55.00; andijvie 26.0054.00; uien 4.905.10; peterselie 7.7.08.90; knolselderie 9.0017.00; krulpeterse- lie 11.90—12.10. ROELOFARENDSVEEN, 16 Dec. Bloemen. Freesia's I 1.30—3.10; idem II 0.801.35; Troschrysanten Cranford 65—95; Orchid Beauty 64— 88; Long Island 51—69; Schlager 57 81; Am. Aanwinst 50—78; Fibrant 9194 per bos.; idem stuks: Long Ls. land 1016; Balcomibe Perfection 13 —17; Am. Anjers Brenner 39—64; W. Sim 29—49; Rose Sim 23—83; Elisa beth 2126; Tulpen Br. Star 0.11. Groente. Tomaten 10.00—44.00' uien 7.00—18.00; andijvie 29.00—45.00 glasand ij vie 45.00—68.00; glassla I 9.10—10.50; idem II 4.10—7.20; stoof sla 32 00 VINKEVEEN, 16 Dec. Groente. Andijvie 6064; boerenkool 6—fi; prei 16; spinazie 56; waspeen 10—13; witlof B I 37—45; witlof B II 31—37 cent per kg.; peterselie 7—16; sel derij 818 cent per bos. DE HAAN EN GODDIJN KANTOORMACHINES Vrouwensteeg 1214, Leiden - Telefoon 26800 r «M p8r\la*ons 1 I RoVUef. „.n,Cott>erts i Het Gemeentebestuur van ALKEMADE MAAKT BEKEND, dat de Reinigingsdienst het huisvuil de eerst maal, in afwijking van het schema, zal ophalen op Woensdag 21 December a.s. en wel in Roelofarendsveen tus sen 812.30 uur en in de overige dorpen tussen 13 17 uur. Verzocht wordt de nieuwe vuilnisemmers tijdig ge reed te zetten. Fa.L.QUESTROO - kunsthandel ammmrn N*'PÜN 51* LEIDER Gevraagd een Apothekers assistente Mej. S. C. v. OVERBEEK, Apotheker, Vierkant 223 - Lisse Telefoon 3608. Maandag 19 Dec. a.s. tus sen 11 en 1 uur koopt fa. Corstens-Verschuren Mannen kanaries a 7, Groene 6.Putter-bas- taard mannen 9,50 p. st. Vogels brengen: Café Van Spaandonk. Stationsweg 29a, Leiden. GEVRAAGD: voor een dag per week. Mevr. STOLKER. Zoeterwoudsesingel 4. Leiden. Rijpwetering TONEELUITVOERING te geven door de L.T.J.-TONEELGROEP op Zondag 18 Dec. 1955 in Café Rustoord. Opgevoerd wordt: „Deining om de Dorpsdokter" blijspel in 3 bedrijven. Aanvang 19.30 u. Na afloop gezellig samenzijn. Bericht van Inzet Notaris J. FUHRI SNETH- LAGE bericht dat het per ceel Utrechtse Jaagpad 130 te Leiden is ingezet op I 5.700,—. Afslag: 23 Dec. a.s. om 19 uur. Inlichtingen: Turfmarkt 4, tel. 21917. Voor direct gevraagd: Kruideniers bediende Op billifke voorwaarden financieren wij Uw aulo Wij sluiten alle verzekeringen Hypotheken worden door ons verstrekt makelaarskantoor den haan NOORDWUK AAN ZEE huis IER duinstraat tïi k 1/19-2779 NET MEISJE voor de huishouding. Fa. Th. W. v. NIEKERK. Dorpsstraat 60. Warmond. GEVRAAGD: EEN JONGEN circa 16 jaar. Wed. A. v. d. SLOT, Zuivelhandel. Schoolstr. 23, Noordwijkerhout. TE KOOP: Een modern ingerichte MELK EN KRUIDENIERSZAAK in Amsterdam; voldoet aan alle eisen, gesaneerde wijl:, grote woning. Koper moet in bezit zijn van contanten en diploma's. Br. onder no. 4840 bureau van dit blad. ELECTRO TECHN. INSTALLATIEBUREAU „Ergon Electric vraagt: Ie MONTEURS HULPWIONTEURS Ie BANKWERKERS HULPBANKWERKERS UITERSTEGRACHT 1B LEIDEN. Eventueel ook aan te melden aa. Maandag-, Woensdag- of Vrijdagavond tussen 8 en 9 uur. GEVRAAGD: Draaiers Monteurs Constructie-bankwerkers Lassers Aanmelden dagelijks aan de fabriek en na 18 uur bij de Heer J. den Hoed, Rijndijk 282a, Hazerswoude. Machinefabriek HAZERSWOUDE RIJNDIJK TEL. K 1714 241*

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3