Oneerlijke Rijksambtenaren gisteren voor de Haagse rechter Tegen wegp'raat werd maximum ontzegging rijbevoegdheid geëist Chefarine RECHTZAKEN ehoord eschreven edrukt Wilt U iets weten? WOENSDAG H DECEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Sf*r*>nno I De officier aohttte de ten laste ge- vjiicuyc öUalIcn legde heling, meermalen gepleegd, bewezen. Met het oog op het feit, dat De officier van justitie bij de Haag-1 de commies enigszins verminderd toe- se arrondissementsrechtbank heeft j rekeningsvatbaar is, wilde hij geen gistermorgen acht maanden gevan- hoger straf tegen hem eisen dan te- ge nisstraf, waarvan vier voorwaarde-1 gen de vorige verdachten, dat wil lijk, met een proeftijd man drie jaar j dus zeggen een jaar, waarvan vier p-eüist r»n maanden voorwaardelijk met een geëist tegen een voormalig schrijver bij het ministerie van Marine. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij in Maart 1954 opzettelijk in een door hem als comptabel ambte naar bij de afdeling burgersalarissen gehouden kasboek valselijk een be drag van ƒ425,86 had ingeschreven als zijnde uitbetaald. Verder, dat hij in Juni 1954 een bedrag van ƒ486.94 wederrechtelijk aan de kas had ont ken, waarvan hij een gedeelte zelf hield en een ander gedeelte aan an deren schonk. Slechte controle. Het hoofd der afdeling comptabili teit als getuige gehoord, gaf toe, dat het bij de toenmaals uitgevoerde con trole mogelijk was, dat fraude werd gepleegd, daar de comptabelen ook de uitbetalingen verrichtten. Er was daarom door de rijksaccountants dienst ook aangedrongen op verbete ringen in deze controle. De verbete ringen werden slechts ten dele aan gebracht wegens gebrek aan werk krachten. De fraude bleek aan het licht te zijn gekomen tengevolge van een routine-onderzoek. Aan deze zaak was reeds eerder een knoeierij met loonbelasting voorafgegaan, die door het ministerie op disciplinaire wijze was gestraft. Nog twee verdachten. Vervolgens stond terecht een gewe zen adjunct-commies wie ten laste was gelegd, valse handtekeningen op de betalingslijsten te hebben ge plaatst. De officier eiste tegen hem een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Als derde verdachte verscheen een vroegere commies, het vroegere hoofd van het betalingsbureau, die meerma len geldsbedragen had aangenomen, waarvan hij wist. dat deze van mis drijf afkomstig waren. Bij de behan deling van zijn zaak vertelde ver dachte, dat het werk hem boven het hoofd was gegroeid; om tekorten aan te zuiveren, had hij geldsbedragen van zijn ondergeschikten aangeno men. proeftijd van drie jaar. In deze' zaken zal de rechtbank op 22 December uitspraak doen. Zwijgen kost geld Een 40-jarige sergeant-majoor, die een diefstal door een korporaal ge pleegd niet aan de openbaarheid prijs gegeven had, moest enige tijd gele den voor de krijgsraad verschijnen, GEIEN AMBASSADE BIJ HET VATIC A AN De ministers Beyen en Luns ver klaren in hun memorie van antwoord aan de Tweede Kamer, dat het verhef fen van de diplomatieke post bij het Vaticaan tot ambassade op het ogen blik niet wordt overwogen. Zij kun nen de principiële redenen van enige leden tegen een gezantschap bij de Heilige Stoel in het algemeen echter niet delen. Kleine aannemers in moeilijkheden Op een vergadering van de afde ling Venlo van de Nederlandse ka tholieke aannemers en Patroonsbond heeft de voorzitter, de heer Wolters, medegedeeld, dat blijkens een en quête meer dan 25 pet. van de aan nemers in Noord-Limburg over een maand zonder werk zal zitten. Het betreft hier voornamelijk kleine be drijven, met een personeelsbezetting waar hij veroordeeld werd tot een van ten hoogste zes man, die op de geldboete van 250,suibs 50 dagen premiebouw zijn aangewezen, hechtenis. Deze ongewenste toestand is in- Het hoog militair gerechtshof deed middels met het gemeentebestuur van gisteren uitspraak en veroordeelde Venlo en deskundigen in de nationa- sergeant-majoor tot een voor- le bouwnijverheid besproken, en men waardelijke gevangenisstraf van 6 weken met een proeftijd van drie jaar en voorts een boete van ƒ250, subs. 50 dagen hechtenis. heeft goede hoop, dat voor deze klei nere bouwbedrijven weer meer ar beidsmogelijkheden geschapen zullen kunnen worden. IJzel op de weg De regen, die gisteravond is geval len heeft, daar de temperatuur van de bodem nog onder nul was, op vele wegen ij zei gevormd. Op de weg HaarlemDen Haag be vond zich op' een gegeven ogenblik een file van honderden auto's die door de gladheid niet sneller konden rijden dan ongeveer vijftien kilome ter. De weg Den HaagUtrecht was omstreeks tien uur practisch onberijd baar. Langs de weg stonden op ette lijke plaatsen bij botsingen bescha digde wagens. In het Zuiden van het land is later op de avond pas regen gevallen. Ook hier kwamen gladde wegen voor. In Oost- en Noord-Nederland was het toen nog droog. De wegen waren wel op vele plaatsen berijpt door de mist, maar niet uitzonderlijk glad. HOGERE R EIS VERGOEDING VOOR AMBTENAREN. Per 1 Januari behoeven ambtena ren, die voor de dienst een dagje op reis moeten, geen genoegen meer te nemen met een lunchvergoeding van veertig of zestig cent, zoals tot op heden nog dagelijks voorkomt, maar zij zullen de werkelijke gemakte kos ten voor lunch of diner kunnen decla reren aldus meldt het „Alg. Dgbl." Voorts wordt de regeling aanzien lijk eenvoudiger, onder meer door het afschaffen van de z.g. rayonrei- zen welke regeling bestond voor amb tenaren, die periodiek een bepaald gebied bereisden. De definitieve afkondiigng van het nieuwe reisbesluit schijnt nog te wachten op het gereed komen van een z.g. verplaatsingsbesluit. Dit laat ste moet de vergoeding regelen voor ambtenaren, die binnen hun stand plaats op reis moeten. Pleegkind weg Pleegouders in hongerstaking De 44-jarige petroleumventer van Badhoevedorp is sedert Zondag j.l. te zamen met zijn vrouw en twee kin deren in hongerstaking gegaan, om dat de voogdijraad van Amsterdam hem een kind ontnomen heeft, dat tijdelijk bij hem ondergebracht was. Een drie-jarig meisje, dat thuis ver waarloosd werd, was 8 weken gele den bij de petroleumman onderge bracht en veroverde al spoedig de harten van alle gezinsleden. Vrijdag j.l. kwam de politie echter vertellen, dat de voogdijraad besloten had, dat het kind ondergebracht moest wor den in een gesticht. De pleegouders maakten hevige be zwaren en de politie ging de eerste maal zonder het kind weg. Toen de politie Zondag weer kwam, werd het kind meegegeven, maar de pleeg vader kondigde aan, dat hij met zijn gezin in hongerstaking zou gaan tegen de beslissing, daar zij, volgens zijn zeggen, „toch geen hap eten door hun keel zouden kunnen krijgen". Dronken en woest Tien maanden gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft gistermorgen de officier van justtie bij de verkeerska- mer van de rechbank te Rotterdam geeist tegen een 32-jarige landbou wer uit Roozenburg van wie de offi cier zei, dat als er ooit iemand aan spraak mag maken op de benaming „wegpiraat", hij het is! De landbouwer zou op tien Octo ber j.l. 's morgens om zes uur, nadat hij in de avond- en 's nachts het een en ander gedronken had, en ongeveer vier uur in zijn auto had geslapen, gereden zijn over de Groenekruis- weg onder de gemeente Zwartewaal. in de richting van Brielle. Met een snelheid van 70 a 80 km. had hij in die weg een bocht genomen, waarbij hij op de linker weghelft terecht was gekomen. Botsing en brand. Daar bevond zich een paard en wa gen en de auto reed op het span in; een van de twee berijders zag nog kans van de bok te springen, maar „Het is de eerste keer dat iemand voor een dergelijk feit is gedeti neerd", aldus de officier. „Het is ook een van de ernstigste gevallen, die de verkeerskamer de laatste tijd te behandelen kreeg". „Het ongeluk is nog wonderlijk goed afgelopen, hoewel de voerman nu twee maanden later, nog niet her steld is". „Beestachtig", noemde de officier het gedrag van verdachte; hij had niet naar het slachtoffer omgezien, De verdediger meende, dat een ster ke boer 's morgens niet meer zoda nig onder invloed was, dat hij zijn auto niet kon besturen; zijn verdere gedrag weet de raadsman aan de schrik. Uitspraak over een week. „Beestachtig". De dronkeman had ondertussen de auto in de steek gelaten en was door de weilanden naar het veer gegaan, waar hij inplaats van met de- pont, met een roeiboot overvoer. De in middels gewaarschuwde politie kon hem zodoende niet in de aangegeven •richting vinden. Tot in de namiddag hield hij zich nog schuil, maar toen werd hij opge beld, dat hij zich op het politiebu reau moest melden. Kostbaar oudpapier op nippertje gered Op het heerlijk-avondje bij een familie te Weesp volgde een minder geslaagde dag voor de heer des hui zes, want hij kwam tot de ontdek king, dat met alle inpakpepier, stro en carton ook 355,aan de papier man meegegeven waren. Pa in een ren naar de politie, die van de oudpapier-man hoorde, dat de voorraad al doorgestuurd was naar Hilversum, waar een groothandelaar ze door een papiermolen zou malen als eerste stap op weg naar een nieuw leven. De politie kwam nog precies op tijd in Hilversum aan om de hele „Sinterklaasvoorraad" uit de papier molen te houden en te zamen met de arbeiders doken enkele rechercheurs in de tonnen papier, waaruit na en kele uren de 355,in ongeschon den staat te voorschijn kwamen. VEROORDEELD VOOR VROUWENHANDEL De Haagse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld, die verdacht werden van vrouwenhandel, koppela rij en mishandeling in een huis aan het Westeinde, veroordeeld tot twée- en-een-half jaar gevangenisstraf met aftrek. Het waren de 32-jarige schil der J. G. van H., tegen wie de offi cier vier jaar had geëist, de 33-jarige scheepsinstallaleur B. A. S. (eis drie jaar) en de 35-jarige handelsagent P. K. (eis vier jaar). andere middelen falen. 4-voudige combinatie inderdaad vzd beter! Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI Elfder vier bestanddelen van Chefarine .vu,» "4 °p zich ze"-al wereldberoemd. zijn baas kwam bewusteloos op de Maar de combinatie in één tablet werkt weg te liggen en het paard werd zo |och nóg beter dan kon worden verwacht. Set' Vanatdo^drhkenmhead 4 "•W'1'» ,,°en aangereden was echter geen spoor wonderen en helpen ook dan wanneer meer te zien, want de wildeman was doorgereden. Ongeveer twee km. ver der raakte de motor van de wagen in brand en werklieden blusten de brand. „Je hebt een frnap borreltje ge dronken hè'', bleek de buschauffeur tegen de wildeman gezegd te hebben, en ook de buspassagiers, die gister morgen als getuigen optraden, had den gemerkt, dat de landbouwer niet nuchtc-r was. Op vragen hoe zijn auto in brand kwam, hdJ hij tegen hen gezegd, dat hij was aangereden door een „hittespan", dat er echter van door was gegaan. Toen de arbeiders echter weer verder waren gereden zagen zij het „hittespan" liggen m i'umnïïfïftDiii}) TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c«. Advertentie. AUTO VAN DE WEG Oude dame gedood. Op de Kamperwe^, die leidt van Zwolle naar Kampen, is gisteren een personenauto doordat de bestuurder, de heer T. te Hengelo, de macht over het stuur verloor, van de weg af ge raakt en op haar kant in een droge sloot terechtgekomen. Hierbij kwam de moeder van de heer T. om het le ven. Zij was 81 jaar. WORMSTEKIG ORGEL Voor de Haagse Politierechter moest verschijnen een 24-jarige jon geman uit Bodegraven, die aldaar en te Zwammerdam meubelplaat, vuren hout enz. had verduisterd en boven dien vernis en koperen scharnieren ten nadele van de firma, waar hij werkte. De verdachte bekende. Hij had een wormstekig orgel thuis en dat wilde hij opknappen. Aanvankelijk nam hij net zijn patroon kwalijk dat deze aan gifte had gedaan. Er was nu-een brief van de werk gever, waarin deze pleitte voor de jongen. De officier van Justitie eiste twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar -proeftijd, toezicht van de Prot. Chr. reclasse ring en 50.boete of 25 dagen. „Dat valt me mee", zei verdachte. Hij werd conform de eis veroordeeld. ZIG ZAG Een maand gevangenisstraf en ont zegging van de rijbevoegdheid voor een jaar eiste de officier van Justitie bij de Haagse Politierechter tegen een varkenshandelaar uit Nieuwveen, die onder invloed van alcoholhouden de drank een vrachtauto zou hebben bestuurd. Met verblindende lichten v/as hij zigzag over de weg gereden. Een autobuschauffeur, die van de an dere kant naderde, had gauw de bus aan de kant van de weg tot stilstand gebracht. De verd. was niettemin op de stilstaande bus ingereden. Toen de auto vast zat had verd. volgens de officier van Justitie op onzinnige ma nier de auto laten losrukken, waar door de bus nog verder was bescha digd. Toen was verd. tegen een licht mast opgereden, die afbrak. „Een menigte mensen ter plaatse hebben hem verhinderd om verder te rijden, want hij wilde met zijn wilde rit door gaan. Dat kan alleen door drankmis- bruik komen. Bij een kennis had hy G DUIN BOLLEN G RIJN Voorhout heefi bijna n nieuw raadhuis t voor n zeer lage pi ijs \70(L TROTS HEBBEN B. EN W.| ondanks de noodzakelijke soberheid v van Voorhout gisteren een aan-| wist hij todh een ontwerp te maken, tal journalisten rondgeleid in het op het oog spiksplinternieuwe raadhuis. In werkelijkheid is het een verbouwd en uitgebreid raadhuis, maar het oog moet er erg ijverig speuren, om nog een steen van het oude gebouw te ontdekken. Alleen de voorgevel is grotendeels gebleven, veilig opgebor gen achter een halfsteensmuurtje, dat ook de voorzijde een nieuw aan schijn heeft gegeven. Het oude raad huis dateerde uit 1906. In 1930 werd het uitgebreid met een vleugel en elf jaar later was er weer een ver bouwing nodig. Na de oorlog ontstond er een steeds nijpender wordend ruimte gebrek, dat de raad op 1 Dec. '50 aanleiding gaf f 1000,te voteren ter voorbereiding van een oplossing. Hoe het probleem aangepakt moest worden, wist nog niemand. In de oorlog was de gedachte al eens opgekomen, om een nieuw ge meentehuis te bouwen tegenover de R.K. kerk, maar aangezien er op die plaats een vrij nieuw parochiehuis stond, ging dit plan van de baan. Het was architect Th. N. J. A. Geels uit Leiden, die de oplossing van het probleem van de tekentafel wist te toveren. Een plan voor een nieuw raadhuis met politiebureau begrootte hij op 750.000. Daarmede werd het iedereen duidelijk, dat nieuwbouw uitgesloten was. Een be scheidener plan a 350.000 kon wel de instemming van de raad verkrij gen, maar niet van G. S., die 150.000 mooi genoeg vonden. Met deze prijs in het hoofd ging de ar chitect weer naar de tekentafel en dat men schitterend mag noemen. Als men het gebouw, dat practisch nieuw is, en waarover wij reeds meermalen schreven, thans geheel voltooid ziet, dan kan men zich al leen maar afvragen, hoe de architect en aannemer N. v. d. Kieft uit Sas- senheim dit hebben kunnen preste ren, in weerwil van de vele beper kingen. De totale kosten, inclusief centrale verwarming, stoffering, meubilering enz. blijven beperkt tot f 250.000. Destijds publiceerden wij reeds enige foto's over het nieuwe werkge- deelte, dat een fleurige tegenstelling vormt met de bedompte ruimte van voorheen. Licht, lucht en doelmatig heid domineren in dit stuk nieuw bouw en hetzelfde kan thans ook ge zegd worden van het representatieve gedeelte, dat is ondergebracht in wat men eigenlijk kan noemen „het oude raadhuis". De raadzaal is onherkenbaar ge worden. Een prachtige tafel voor B. en W. staat op een kleine verhoging en voortaan zullen de raadsleden het college zien tegen een achtergrond van gebrandschilderde ramen, die bij de officiële ingebruikneming op Don derdag a.s. door de heer C. Seller namens de schenkers, organisaties en verenigingen, zullen worden overge dragen. De publieke belangstelling zal in het vervolg niet meer tegen de mu ren achter de raadszetels behoeven te hangen, maar zij krijgt een eigen i - - tribune! waarvan de eerste rij, met waag, hoe de produdtiyiteit kan lessenaartjes, bestemd is voor de pers. De secretaris heeft een behoorlij ke kamer met aansluitend een ont- vangruimte. Van zijn bureau uit heeft hij een overzicht over de secre tarie. Op de bovenverdieping is een zeer ruime burgemeesterkamer ingericht, die fraai gemeubireerd is. Ook de bode heeft zijn deel van de vooruitgang. Op de eerste plaats een mooi vertrek op een centrale plaats en daar komt dan bij, dat hij voor taan geüniformeerd op zijn post zal verschijnen. Ruimtegebrek zal men in Voor hout voorlopig niet meer hebben. Alles is thans even doelmatig en ruim, terwijl het geheel best wat uit breiding kan verwerken. En tenslot te is er ook altijd nog de mogelijk heid van een nieuwe verdieping! Eén ding is jammer; het sierlijke voorgeveltje krijgt niet, wat het toe komt. Het raadhuis staat nog te veel verstopt tussen de bebouwing, maar misschien zal het postkantoor nog eens een andere plaats krijgen en., aan de voorzijde bestaat nog een kleine kans op een pleintje. Maar dat is nog toekomstmuziek. Er moet altijd iets te wensen overblijven. Bunzingen huisdier in Hazerswoude r\E BIJZONDERHEDEN ZIJN DE jeugdige wereld nog niet uit en dat is maar prettig ook, want het zou een saaie boel worden. Voor het nieuw tje van de week zorgde deze keer de heer M. v. d. Haven uit Hazerswou de, die in zijn woning aan de Toren straat een nieuw "huisdier aan de be zoekers kan voorstellen. Een zoon uit het gezin Haven was een landbouwer behulpzaam bij het domen van graan. Toen hij zijn zo veelste korenschoof op de machine wilde werpen, sprong er plotseling een grote bunzing uit. Nu houdt men in de landbouw bij dergelijke gebeurtenissen niet van het parool „Niet op reageren, Lena!" Met de gaffel werd er direct een klopjacht ingezet, welke tot gevolg had, dat de bunzing in een minder zoete geur aan 's levens eind kwam. Toen men verder wilde werken, bleek zich in de bewuste schoof een kraamkamertje te bevinden. Twee bunzingtjes lagen Noordwijk bouwt bij kunstlicht OVERAL IN DE BOUWWERELD bezint men zich thans op de den opgevoerd. In Rijswijk worden proeven genomen, om vorstverlet uit de wereld te helpen, maar ook el ders probeert men nieuwe ideetjes. De donkere dagen voor Kerstmis noodzaken de bouwvakarbeiders, die buiten werken, de periode van licht tot donker zoveel mogelijk uit te bui ten. Maar toch zitten er aan de win termaanden veel verloren uren vast. De aannemer E. J. Vink in Noord- wijk is op het idee gekomen de da- dicht tegen elkaar gedrukt zonder zich bewust te zijn, dat mama geval len was óp de dorsvloer. Haven nam de twee diertjes mee - - naar huis en zijn moeder, vertederd; gen langer te maken met kunstlicht, door de tweeling, maakte een zuig- „De zon kan ik met laten schijnen flesje klaar. dacht hij, „maar lampen kan ik wel En toen gebeurde het nooit ver-resuitaat van deze overweging wacnte. js> men ti-,rns jn de Quarles van De diertjes lurkten het flesje ge-uffordstraat in de schijnwerpers noeglijk leeg en gingen daarna weer! werkt. dicht tegen elkaar gedrukt hun dutje Qp eenvoud;ge wijze zijn een aan doen. Via de zuigfles van moeder) tal fpnice lampen aan de steig:rpa- Haven hebben zij thans de rijpe ]en bevestigd en het is maar een jeugd bereikt en zij zijn zo mak, dat handgreep, om de lichtjes bij het men tegen etenstijd slechts een kik vorderen van de werkzaamheden behoeft te geven, of ze komen te een ho^er plaatsje te geven, voorschijn om hun rantsoen te ha-1 gjj systeem kan men volgens len. de berekening in de donkerste win- Vandaag of morgen hebben we termaanden een volle werkweek misschien een nieuw huisdier! De meer maken. eau de cologne-industrie kan er een| Weer een stap vooruit bij bestrij- goeie aan hebben! ding van de woningnood! een paar glazen bier gedronken en in Langeraar wat sterke drank. Verd. rr-ag zich gelukkig prijzen dat het zo is afgelopen. Hij heeft een ontzettend gevaar veroorzaakt", aldus de officier. De verdachte ontkende dat dit door drankmisbruik was gekomen. Zijn raadsman betoogde dat het stuur was gebroken en dat verd. daardoor zo geslingerd had. Om onbegrijpelijke redenen is er geen bloedproef geno men, terwijl verd. toch lang is inge sloten, aldus de raadsman. Hij legde een brief van de burgemeester van Nieuwveen over, waarin deze zich gunstig over verd. uitliet. Door het gemis van het rijbewijs is verd. nu reeds zes maanden gedupeerd. De rechter bracht verd. onder het oog dat er per dag vier mensen op de weg in Nederland werden gedood. Dat komt weliswaar niet alleen door drank, maar een eerste vereiste is toch dat de voex-tuigen in orde zijn en de automobilisten nuchter. „De drank moet van de weg'., zei de rech ter. Het vonnis luidde tenslotte: een week gevangenisstraf en zes maan den voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. VOOR DIEFSTAL BEBOET Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse Politierechter een niet verschenen boomkweker uit Boskoop wegens diefstal van planken tot 150 boete of 30 dagen, waarvan f 75 of 15 dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdachte was nog xxiet eerder veroordeeld. Vraag: Mondelinge cursus amanu- ensis, laborant-analyst (B.). Antwoord: Wendt u tot de Leidse Instrumentmakersschool, Nieuwsteeg hoek Rapenburg. Vraag: Nachtmis om twaalf uur j in klooster. Antwoord: Nu ook in de parochie kerken om twaalf uur een nachtmis- j gelezen wordt is er volgens bis-1 schoppelijk besluit géén mogelijk- beid meer in kloosterkapellen de nachtmis bij te wonen. Vraag J. U. te L.: inzake huurop zegging der onderhuurders. Antwoord: In elk geval is een huur-opzegging noodzakelijk. Bij gebrek aan een afspraak, is een op zegtermijn van een week wel het minste, dat men verlangen kan. Vraag J. E. te L.: inzake recht op premie voor het bouwen van qen huis in een andere gemeente. Antwoord: Wij geloven niet, dat u rechten kunt laten gelden. Het. zal er wel aan liggen met welk doel u dat huis wilt laten zetten. Vraag J. M.: 5 Mei bevrijdingsdag, mag deze dag als snipperdag gere kend worden? Koninginnedag zeker wel? Antwoord: Beide dagen mogen ieder voor een snipperdag geteld worden. Vraag G. v. d. M. te S.: inzake het zetten van e"n !<r- uurtje. Antwoord: In 't algemeen is dat geoorloofd. Vraag J. v. d Z.: 1) Is het bij zwikken ve r" t over te troe on als troef wordt gespeeld; 2) wat is bij dat spel hoger: vrouw, heer, aas van troef of zwik; 3) hoe heette de eerste vrouw van koning Faroek. Antwoord: 1) Dat is niet verplicht; 2) Zwik is hoger; 3) De eerste vrouw van ex-koning Faroek heette Farida Haar eigenliike ncam is AzizaZuIfi- kar, doch bij haar huwelijk met Fa roek werd hear r?*un veram^'rd in Farida, wat zoveel betekent als „de Enige"(!) Vraag H. J. F Hoe luidt het adreG van het bird TTotor"? Antwoord: Dit is het Ned. motor weekblad, tevens officieel oi'gaan der K.N.M.V. te Den Haag, secretariaat Bezuidenhoutseweg 179. Fr zijn ver der nog o.m. „de Motorkampioen", de „Scooterkampioen", h'ervoor kunt u zich wenden tot.de A.N.W.B., Toe ristenbond, Beursgebouw, Meent 120 te Rotterdam. Vraag P. V. te N.: inzake recht van overpad. Antwoord: Dat recht kan zeker verjaren, wanneer de poort dicht ge timmerd blijft. Na 30 jaar. Vraag: Het adres van de rcdactm van het blad de Koepel". Antwoord: Vijverlaan 84, Rotter dam.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6