§L£UT£LGAT &>ymm De Leidse Sociale raad geïnstalleerd Agenda van gemeenteraad Leiden Koningstraat wordt naar de Haarlemmerweg doorgetrokken Rijkspolitie ontwart verduisteringszaak DINSDAG 13 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COUKANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Sociale Raad gaat in dezelfde rich ting. Hij richtte een woord van dank tot hen die de afgetreden Sociale Raad hebben gevormd. In het bijzon der dankte hij wethouder Menken, Het bestuur van de Sociale Raad 1 die acht jaar lang leiding gaf aan de te Leiden, die eens in de vier jaar Raad, aan het bestuur, aan heel deze ProfPrins nieuwe voorzitter ivordt vernieuwd, is gistermiddag door de burgemeester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot in het stadhuis geïnstalleerd. De heer Van Kinschot herinnerde in een redevoering aan de vele werk zaamheden van de sociale raad in de afgelopen periode. Hij noemde tal van symptonen, die wijzen op de ontwikkeling van „ar menzorg' 'naar maatschappelijk werk. Op verschillend terrein werden maatschappelijke werksters aange steld. De R.K. Scholen hebben een schoolmaatschappelijk werkster aan gesteld, die met de schoolpsycholoog samenwerkt. Hieruit o.m. blijkt, dat het maatschappelijk werk steeds meer wordt uitgevoerd door een team van deskundigen. De burgemeester noem de ook het R.K. en Protesants bureau voor gezinsmoeilijkheden. De univer siteit kreeg twee maatschappelijk werkers voor de studenten (studen tendecanen). Ook de in 1952 geopen- ce Mytylschool is een treffend voor beeld van samenwerking van deskun digen. Een prachtig staaltje van parti culier initiatief. De arbeid van de Burgerlijke Stand Geboren: Jan zn van F. Bom cn C. C. M. Stuart.; Alfred Cornells Maria, zn van M. G. C. Franssen en H. A. J. van Casselt; Bernardus Johannes zn van P. Lagas en T. J. Jordens; Jo hannes Nicolaas Engelbertus zn van C. J. van der Drift en M. M. var Kesteren; Antonia Cornelia Francis- ca dr van P. J. van Dam en B. Keij- zer; Johannes Eoniel, zn van N. C. v. Rijnswou en E. Karreman; Wilhel mina Cornelia, dr van P. J. de Rid der en A. G. Laan; Hendrik zn van F. van Duuren en G. van de Visch; Arendina Elisabeth Johanna dr van C. Moeliker en J. Balkenende; Jo hanna Elisabeth dr van C. Flippo en C. Flanderijn; Wilhelmus Johannes zn van A. van der Hulst en J. F. de Wit; Johanna Maria dr van C. van Leeuwen en A. de Vlieg; Johannes zn van J. Schlagwein en J. Duk; Neeltje Margaretha dr van J. R. Hoekstra en D. van Dam; Monique Rikstine, dr van G. van Ballegooijen en A. T. Hakkenes. Gehuwd: K. G. van der Kooy en T. J. Romijn; N. Bourgeois en F. Hoedemaker; F. J. de Vos en M. Berkhout. Overleden: W. D. Huisken, man 75 jaar; M. C. Dart, huisvr. van .Maas 78 jaar; M. Sirag wed. v. van Weer-' lee 81 jaar; J. Buis wedn 72 jaar. arbeid. Verkiezing Wethouder S. Menken stelde zich niet meer als voorzitter herkiesbaar. Hij werd wel samen met dr. Roze- mond als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur in het bestutu- gekozen. In zijn plaats werd prof. mr. J. Prins( voorzitter van de commissie- gerepatrieerden) tot voorzitter van de raad gekozen. Herkozen werden in het bestuur: F. van Alewijk, S. J. Anes, J. J. Planjer en mevr. J. H. WichersRol- landetTouw.. Gekozen werden dr. ir. P. Fehmers (Vereniging van de H. Vincentius a Paulo te Leiden). Tot plaatsvervangende bestuursle den werden gekozen de heren: H. v. Heusden, F. Th. Leiche, De Buijs en mevr. A. C. BoumanVan Proosdij en mej. M. Semeijn. GROND VOOR TOKHIEM EN PÜRFINA De „Tokheim N.V." heeft, in ver band met toekomstige uitbreiding van haar aan de Trekvlietweg, gevestigd bedrijf, de N.V. „Purfina Nederland" bereid gevonden om industrieterrein aan haar te verkopen Laatstgenoemde N.V., voor wie thans optreedt de N.V. Maatschappij tot financiëring van de verkoop van aardolieproducten, stelt prijs op het behouden van een voor terrein ter diepte van 20 m, met een frontbreedte van 40 m. Zij heeft der halve aan bedoelde transactie de voor waarde verbonden, dat de gemeente bereid zal zijn deze grond aan haar te verkopen. De „Tokheim N.V." heeft in aansluiting daaraan ook grond van de gemeente te koop gevraagd. TERMIJN „ONBEWOONBAAR" VERLENGD. B. en W. van Leiden stellen de raad voor ten aanzeni van de bij raadsbesluit van Mei 1955, onbe woonbaar verklaarde woningen Waardgracht nrs 57, 61, 65, 69, 85, 88, 89, 92, 94, 97, 100, 101, 102, 103, 105, 107, 108, 109, 113, Weverstraat nrs 4, 5, 7, 8, 11, 20, 22, 23, 26, 27, 28, 31, 32, 34, 36, 42, 44, le Looierstraat nrs. 22, 26 en Oosterkerkstraat nrs 7 en 9, de termijn van ontruiming te verlen gen tot 23 December 1956. 5 Millioen voor gas en electrisch De gemeenteraad van Leiden ver gadert op Maandag 19 December a.s. te veertien uur. Te behandelen agendapunten zijn o.m.: Agenda Leiden DINSDAG. „De Lezing dr. A. Klasens over jongste opgravingen in Egypte", nam., Rijksmuseum voor Oudheden. Genootschap NederlandEngeland. Spr prof. L. S. Palmer over de men selijke vooruitgang en bestemming. 8 uur nam. De Doelen. K.A.B. Gastherenavond. Mr. Baehig over „Kopen op afbetaling". Balletuitvoering. Leerlingen Toos Zandvliet. St. Antonius Clubhuis, 8 u. nam. WOENSDAG. Collegium Musicum. Mozart-concert. Lakenhal, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht 7 uur nam. St. Petruskerk. DONDERDAG. K. en O.-cabaret Wim Kan, „De kat van huis", 8 u. nam. Schouwburg. „Con Amore" voert Weihnachtsora- torium uit van J. S. Bach, 8 uur nam. Stadszaal. N.R.K.M. Kerstbijeenkomst. 8.15 u. nam. „In den Vergulden Turk". - St. Willibrordus. Discussieavond. uur nam. „Het Gulden Vlies". VRIJDAG. St Christoffel. Harmonie 8 nam. Expogé. Filmavond. Harmonie 8 u. nam. K. en O. ARC-cabaret Wim Kan. „De kat van huis". ZATERDAG R.K. Instuif. Leonardushuis Ad- ventsavond. Mij. voor Toonkunst. Openbare les. Muziekschool 3 uur nam. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag wegens vertrek naar In donesië aan dr. J. A. W. Groenewe- gen uit zijn betrekking van leraar in de plant- en dierkunde aan de ge meentelijke Hogere Burgerschool met 5-jarige cursus. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de bedragen, bedoeld in artikel 55 der Lager-onderwijswet 1920, en tot vaststelling van de vergoedin gen ten behoeve van het bijzonder lager onderwijs, bedoeld in de arti- kelèn 101 en 10 Ibis dier wet, over het jaar 1951. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de Inrichting van Lief dadigheid voor R.K. te Leiden om medewerking voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal ten be hoeve van de gymnastieklokalen van de scholen voor gewoon lager onder wijs aan het Rapenburg 48, de Os- en Paardenlaan 2, de Potgieterlaan 7, de Haarlemmerstraat 32 en die voor uitgebreid lager onderwijs aan de Haarlemmerstraat 34 en Vrouwen kerkhof 1 (ƒ27.500,—). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van meubilair ten behoeve van de R.K. school voor gewoon lager onderwijs in het zuid-westelijk stads deel 12.872,—). Voorstel inzake het verhogen van het crediet voor de bouw en in richting van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Marnixstraat met 13.729, Voorstel inzake het vaststellen van de subsidie ten behoeve van de jeugdbeweging en de jeugdzorg voor het jaar 1956 48.400,(vorig jaar: ƒ32.022,—). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen schryven en componeren van een Rembrandt-cantate ter gelegenheid van de Rembrandt-herdenking in het jaar 1956. Voorstel tot bet vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die op 't bouwen en slopen in verband met het aanleggen van schuilplaatsen bij oorlogsgeweld. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van geldén voor het doen van kapitaalsuitgaven ten behoeve van de dienst van Gemeentewerken. Voorstel om te bepalen, dat een herziening van het partiële uitbrei dingsplan „Leiden-Zuidwest" wordt voorbereid, Voorstel inzake het beschikbaar uurstellen van gelden voor het doortrek- I ken van de Koningstraat met aan sluitingen naar de Groenoordstraat en Musschenbroekstraat. Voorstel inzake het aankopen van tuinland, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder nabij de Korte Vliet (0.86.80 ha.: 7.250). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van grond, gelegen in het uit breidingsplan „Leiden-Zuidwest" aan Voorstel tot het vaststellen van een verordening op het beheer van het Grondbedrijf. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verbete ren van de verwarming van de arres tantencellen in het politiebureau. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende regeling van de rechtstoestand van de amb tenaren in dienst der gemeente Lei den. In het herzieningsplan Schutters veld en „Groenoord" zal worden op genomen doortrekking van de Ko ningstraat naar een te projecteren verlenging van de Willem de Zwij gerlaan, met aansluiting via de Groen oordstraat en de Musschenbroekstraat naar de Haarlemmerweg. Ten behqeve van de Stedelijke fa brieken van gas en electriciteit zal in de Maresingel en Maresingelgracht een tunnel worden gemaakt, waar voor in de raadsvergadering van Juli 1955 de nodige gelden beschikbaar werden gesteld. De uitvoering van het werk maakt het nodig het verkeer over de Maresingel in de richting naar de Rijnsbux-gersingel v.v. om te leiden. Met het oog hierop en in verband met de bouw van een 150 kV-station in het verlengde van de Koningstraat en van een 50 kV-station ten noord westen daarvan, is het' noodzakelijk, dat de doortrekking van de Koning straat met aansluitingen naar de Groenoordstraat en de Musschen broekstraat spoedig tot stand komt. Dit is mede van belang met het oog op onderhandelingen, welke worden gevoerd met betrekking tot de ver koop van grond aldaar. Gemeentelijke Rembrandtcantate f. 4000.- De Commissie van Advies in Cul turele Zaken heeft medegedeeld, dat naar haar mening een waardevolle bijdrage tot het slagen van de komen de Rembrandt-herdenking kan wor den geleverd door bij die gelegen heid voor de eerste maal te laten uit voeren een door een bekend kunste naar daartoe te componeren Rem brandt-cantate. De gedachte van de commissie gaat uit naar een gemak kelijk in het gehoor liggend stuk, waarvan de uitvoering ongeveer twin tig minuten zal vragen. Het is haar bedoeling, dat de zetting, ook van het instrumentale gedeelte, zodanig zal zijn, dat het werk redelijkerwijs door amateurs kan worden uitge voerd. Het bestuur van de landelijke Stichting Rembrandt-herdenking 1956 heeft bericht volledig in te stemmen met het plan deze Rembrandt-cantate te doen componeren. De kosten, verbonden aan het ver lenen van een opdracht tot het schrij- ven van deze cantate, zullen een be- j keiTd. drag van 4.000 niet te boven gaan. De kosten van de eerste uitvoering kunnen nog niet worden begroot. Daarmede zal moeten worden ge wacht, todat in grote lijnen het pro gramma bekend is van de herdenking op 14 Juli 1956, waarvan deze uitvoe ring een onderdeel zal kunnen vor men. B. en W. stellen de raad voor de 4000 gulden beschikbaar te stellen. Slachthuis-tarieven gaan omhoog Het nadelige exploitatiesaldo van het Openbaar Slachthuis wordt tel- kenjare groter, ondanks het feit, dat reeds verschillende maatregelen in het belang van de economie zijn ge troffen, zoals opheffing van de ijsfa briek en de stopzetting van de eigen stoomopwekking. Hoewel door vergroting van de acti viteit op het Slachthuis ook de in komsten zijn gestegen, wordt deze stijging ver overtroffen door die van de uitgaven. Aangezien bovendien in de naaste toekomst nog verschillende investeringen zullen moeten plaats vinden voor een verdere verbetering en modernisering van het slachthuis, teneinde te kunnen blijven voldoen aan de te stellen hygiënische eisen, is eerder nog een stijging dan een daling van het nadelige saldo te ver wachten. Men acht he derhalve juist de ta rieven voor he keuren van vlees en die voor het gebruik maken van het Openbaar Slachthuis te verhogen tot bedragen, zoals deze in een nieuwe verordening zijn aangegeven. Ver wacht wordt, dat door invoering van deze tarieven het nadelige exploita tiesaldo, dat voor 1956 op 93.000 wordt geraamd, met circa 35.000. per jaar zal verminderen. De besturen der plaatselijke sla gerspatroonsorganisaties en de direc tie van de vleeswarenfabriek hebben de noodzakelijkheid en de redelijk heid van deze tariefsverhoging er Veel geld. 3. en W. hebben een plan voor doortrekking van de Koningstraat met aansluiting aan de Groenoord straat en de Musschenbroekstraat doen ontwerpen. De bestaande riolering in de Ko ningstraat, welke te hoog ligt, dient, om een goede afwatering van het thans te rioleren gebied te verkrijgen, door een dieper gelegen riool ver vangen te worden. De totale kosten van de volgens dat plan uit te voeren werken worden geraamd op f 485.000 In dit bedrag is ƒ327.000 begrepen voor normale straataanleg, hetgeen komt ten laste van het grondbedrijf. Van het restant ad 158.000 is 71.000 bestemd voor het vernieuwen van de riolering in- en 87.000 voor de be strating van het bestaande gedeelte van de Koningstraat en voor het ma ken van overwegen over de verbin dingsspoorweg naar de gasfabriek en het openbaar slachthuis. Verschenen is het ontwerp-besluit voor gesloten verklaring van Leidse wegen. Verschillende wegen, die tot op heden voor alle wagens gesloten verklaard waren, kunnen naar ge voelen van B. en W. worden open gesteld voor het verkeer met onbe- spannen wagens (handwagens e.d.), om zodoende de belemmeringen voor deze categorie weggebruikers zoveel mogelijk te beperken. De Nieuwe Rijn, voor zover gele gen tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg, is tot op zaterdagen ge sloten verklaard voor alle voertuigen, rij en trekdieren en vee in beide richtingen van 15 tot 18 uur zulks in verband met de bloemenmarkt. Aangezien gebleken is, dat het voet gangersverkeer tusen 14 en 15 uur al aanzienlijk is, acht men het gewenst dit gedeelte van de Nieuwe Rijn op zaterdagen van 14 uur af gesloten te verklaren. De geslotenverklaring van het autobusstation op het Stationsplein is ook in het ontwerp-besluit opgeno men. WETHOUDER JONGELEEN WEER AAN HET WERK. De wethouder van openbare wer ken te Leiden, de heer A. J. Jonge- leen heeft gisteren zijn werk aan het stadhuis te Leiden hervat. Zoals bekend is de wethouder eni ge tijd in observatie geweest in het Diaconesscnhuis te Leiden. De gezondheidstoestand van de heer Jongeleen liet toe, dat hij zij het met de nodige voorzichtigheid zijn veelomvattende arbeid in gemeente dienst weer ter hand nam. Laat«*e Berichten DE HEER ANKERSMIT GAAT HEEN In de vergadering der Tweede Ka mer heeft de voorzitter voorlezing gedaan van een schrijven van de heer H. J. Ankersmit (WD), waarin deze mededeelt, dat hij ontslag neemt als lid der Kamer, omdat zijn drukke werkzaamheden hem niet toelaten deze functie te blijven vervullen. 5 MILLIOEN VOOR LEIDSE GAS EN ELECTRISCH. ARRESTANTEN ZITTEN ER WARMPJES IN De verwarming van de arrestanten cellen in het politiebureau moet on voldoende v/orden geacht. In ver band hiermede hebben B. en W. des kundig advies ingewonnen. Gebleken is, dat het gewenst is de bestaande spiraalverwarming door een luchtver- warming te vervangen. De kosten hiervan, met inbegrip van alle bij komende kosten, worden geraamd op 9.000,Dit bedrag kan in vijf ja ren worden afgeschreven. SASSENHEIM Door de rijkspolitie is in arrest ge steld de heer Z. te Sassenheim, die sinds het einde van de oorlog een ad ministratie- en assurantiekantoor drijft. De heer Z.. die zich zelf bij de politie zou hebben gemeld, wordt verdacht van verduistering. De rijkspolitie, die de zaak in on derzoek heeft, kon hedenmorgen nog geen nadere gegevens verstrekken. Officieel is derhalve nog niet bekend, welk bedrag er met deze verduiste ring is gemoeid. In de geruchten varieert het bedrag tussen enkele tienduizenden guldens en 165.000. Gedupeerden in deze zaak zouden zijn een kerkgenootschap en een aan tal particulieren. In de begroting voor het dienstjaar 1956 van de Gasfabriek en de Electri citeitsfabriek moeten de kosten var regelmatig terugkerende uitbreidin gen als gevolg van de normale be drijfsvoering en de uitbreiding van het debiet nog worden opgenomen. Deze kosten worden voor de Gas fabriek geraamd op 901.000,en voor de Electriciteitsfabriek c(p 2.263.350,—. Op de begroting van de Electrici teitsfabriek moet bovendien nog worden geraamd het derde gedeelte van de aanleg van een 50 k.V. trans portnet ingevolge raadsbesluit van 22 Maart 1954, Ingekomen Stukken No. 45 van 1954, ad 1.900.000,—. De uit te voeren werken c.a. zijn nader gespecificeerd en toegelicht in de bij dit voorstel behorende sup- pletoire begrotingen voor het dienst jaar 1956. Clos en Leembrugge. Feestavond. 8 de Stedelijke Fabrieken van Gas- en uur nam. Stadsgehoorzaal, Contactbijeenkomst, medewerkers Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting 8 uur nam. Levendaal. Nieuw-Guineaavond voor scholie ren. Sprekers dr. T. D. Brongersma en ir. J. B. Gandjean, 7.30 uur nam. Gymnasium (Aula). Dienst der aptohckenDe avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: De Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, tel. 21060, de Apotheek Kok Rapenburg 9, telefoon 24807. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestei Apotheek Wilhelminapark 8. tele foon 23274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 9 tot 16 December zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „Attila", 18 jaar. Luxor: „Ik wil mijn kind terug", 18 jaar. Trianon: „The country girl", 18 jaar. Rex: „De wraak van het mon ster", 14 jaar. Electriciteit ten behoeve van bouw van een tweetal transformator stations. Voorstel inzake verkoop van stro ken grond, gelegen naby de Trek vlietweg aan de „Tokheim" N.V. en aan de N.V. Maatschappij tot finan ciering van de verkoop van aardolie producten. Voorstel inzake het verkopen van een perceel industrieterrein, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder, aan de „Junta Electric N.V." Voorstel inzake het verpachten van weiland over 1955. Voorstel tot het verlengen van de termijn van ontruiming van onbe woonbaar verklaarde woningen. Voorstel tot -het goedkeuren van de jaarrekening 1953/1954 van het complex der oude woningen (w.w. I) van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswonin gen. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad ƒ2.000.000, Voorstel inzake het beschikbaar Dötf f\ef~ v O rtiïl PAUZE MET PIA „Kunst voor de prijs van een kop koffie". Tientallen Leidenaar hebben zich verleden jaar ertoe laten verlei den om hun boterhammen inplaats van met koffie met een zoetvloeiende opkikkertje uit een andere „Kan" naar binnen te werken. Deze eerste pauzevoorstelling door Wim Kan is Leiden bijzonder goed bevallen. Het bleef echter bij een op treden. De koffie was als maar bruin en men begon te verlangen naar iemand die ze ook bruin wist te bak ken. Het organisatie-comité wist er raad op en heeft dit keer het oog la ten vallen op Pia Beck, die met haar stellen van gelden voor het doen van troi in staat geacht moet worden een kapitaalsuitgaven in 1956 voor de Gasfabriek en de Electriciteitsfabriek 901.000,— en ƒ4.163.350,—). Voorstel tot het vaststellen van een verordening, regelende de hef fing en invordering van belastingen onder de naam van marktgeld en staangeld te Leiden. rhythmische begeleiding bij het kau wen te kunnen verzorgen. Het aardi ge van deze voorstelling op 21 Decem ber in de Stadszaal is, dat ook de die ren ervan mee zullen genieten. Niet alleen zullen de lunchkruimels hun ongetwijfeld toegedeeld wor den, maar ook de prijs van de gemiste kopjes koffie gaat dezelfde beestachtige kant op. De oprichting van een Leids Dierenasyl zal er door bespoedigd worden. Kerstbijeenkomst NRKM De Leidse middenstand zal Don derdagavond het Kerstfeest vieren. In de bovenzaal van In den Vergulden Turk wordt een cultureel-programma gebracht, waaraan medewerken: mevr. G. van Dongente Nijenhuis, Abr. Martijn, Kees Pley en Jan Cas telein. Pater G. Hogenelst zal 'n Ad vents- en Kerstgedachte ontwikkelen onder de titel: „Zijt Gij het die ko men moet, of moeten v/ij een ander verwachten". Liederenrecital De Franse bariton GerardSousay geeft op Vrijdag 16 December in de Stadsgehoorzaal een recital. Hij wordt op de vleugel begeleid door Dalton Baldwin. DWARSKIJKER. Prof. mr. Wiersma, tot voor kort secretaris van het college van cura toren van de Leidse Universiteit heeft Zaterdag in Groningen zijn ambt als hoogleraar aanvaard met het uitspreken van een inaugurele oratie over de juridische aanvecht baarheid van kartelvorming. DE HEER PELTER OVERLEDEN In de ouderdom van 79 jaar is overleden, de heer A. Pelder, ge pensioneerd hoofdconducteur bij de Nederlanse Spoorwegen. De heer Pelder was een verwoed verdediger van het Esperanto als wereldtaal. Onlangs nog heeft hij in Zweden le zingen over Esperanto gehouden. „JUNTA ELECTRIC" NAAR LEIDEN Met de „Junta Electric n.v.", geves tigd te 's-Gravenhage, zijn door de gemeente onderhandelingen gevoerd over de vestiging van een fabriek van electronische apparaten in Leiden. De n.v. heeft te kooD gevraagd een perceel industrieterrein, in de Bos on Gasthuispolder, ten noorden van de Boezemsloot aan de toekomstige industrieweg ter grootte van plm. 5050m2, De beide terreinen zijn gelegen in het gedeelte van het uitbreidings plan „Leiden-zuidwest", dat bouwrijp wordt gemaakt. Zondag vond de uitreiking van ge tuigschriften aan Jeugd-E.H.B.O.-ers plaats, die voor hun examen geslaagd waren. Even na 8 uur opende de jeugd-leidster van Peerke-Donders mej. W. P. M. Pleij de avond met een welkomstwoord aan de jeugdleden en hun ouders. Vervolgens ging dokter Jansen tot de uitreiking over. De vol gende jongens en meisjes mochten hun diploma ontvangen: Tinie van der Berg, Anke Elshof, Piet Devilee, Jan de Haas, Henk Juf fermans, Dinie Kop, Frits van Mee- gen, Thea v. Megen, Wim v. Megen, Anneke van der Meel, Regina Scholte, Ton Verzuur, Corry van Wieringen, Ton v. Wieringen en Fien v. Zand wijk. Voor voortgezet Jeugd-E.H.B.O. wa ren geslaagd: Nico Alberts, Wim van der Berg, Wim van Dinten, Lia de Groot, Corry Juffermans, Ton van der Kaag, Marian van Zatum, Rita van Zatum, Hans van Meegen, Ankie van Nieuwenhoven, Peter Nagtegaal, Lies- beth Reizevoort, Willie Röling, Jet Scholte, Goby van der Tuin, José van der Tuin en Herman Wallaart. Namens de oudere jeugdleden bood Hans van Meegen, mej. Pleij een ca deau aan. Namens de jongeren gaf Thea van Meegen aan mej. Pleij een vaas bloemen. De pas geslaagden gaven een de monstratie in E.H.B.O., wat door de aanwezigen met applaus gewaardeerd werd. De volwassen leden van Peerke- Donders boden de aanwezigen een toneelstuk aan, „De Gelegenheids inbreker", wat door hen op verras send goede wijze gespeeld en vertolkt werd en hun een open doekje be zorgde. Hierna sloot mej. Pleij de avond, waarna de jeugd nog enige tijd in vrolijk vermaak bijeen bleef. U riidt op een voor- ranesweg. welke ge kruist wordt door een niet-voorrans weg. Marktberichten LEIDEN, 13 Dec. Vette varkens. Aanvoer 365 varkens. Notering zwa re 1.80—1.81, lichte 1.75—1.78, slagersvarkens 1.821.84, zeugen 1.451.55. Handel slepend, afloop minder. LEIDEN, 12 Dec. Groente. Per 100 kilo. Witte kool 34, rode kool 510, gele kool 69, groene kool 14 23, boernkool 1423, prei 1632, kroten 57, kroten gekoot 1620, Uien 1028, peen 1219, spruiten Al 46—61. BI 30—58, andijvie 54—72, nero 39—51, witlof Al 66—68, A2 44 68, tomaten 1063, winterpeen 8 10, per 100 stuks, bloemkool 3651, knolselderij 1421 p. 100. Peterselie 8.309.10, selderie 3.409.60, peen 10 ROTTERDAM 13 Dec. Vee. Aan voer 4216 stuks vee. Weektotaal 6263. 650 vette koeien, 1172 gebruik6vee, 918 tbc-vrij, 45 vette kalveren, 190 graskalveren, 163 tbc-vrij, 1002 nuch tere kalveren, 170 varkens, 231 big gen, 100 paarden, 11 veulens, 618 schapen of lammeren, 27 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2.703.00, 2.50—2.70, 2.30—2.50; vette kal veren 2.90—3.20, 2.70—2.90, 2.20 2.60 per kg.; graskalveren 470 370290; nuchtere kalveren 76 67—52; biggen 52 44 38; slacht- paarden 2.202.051.85 per kg., schapen 145125100, lammeren 125—105—95; halfkoeien 1100— 950725; melkkoeien f 1100950 725; vare koeien f 785685585; vaarzen 780680580; pinken 480—425—350. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prij zen als gisteren; vette kalveren aanvoer klein, handel stil, prijzen iets lager; graskalveren aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen on veranderd; nuchtere kalveren aan voer iets groter, handel rustig, prij zen als vorige week; biggen aanvoer iets kleiner, handel lui, prijzen als vorige week; slachtpaarden aanvoer iets groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; schapen aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen als vorige .week; lammeren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen als vorige week; halfkoeien aanvoer iets groter, handel stil, prijzen onver anderd; melkkoeien aanvoer iets gro ter, handel stil, prijzen onveranderd; varekoeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen als vorige week; vaarzen aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen als vorige week; pinken aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen als vo rige week. BODEGRAVEN, 13 Dec Kaas. Aanvoer 49 partijen. Noterin-': eerste soort 2.24 tot 2.28, tweede soort 2.20 tot 2.23, extra kwaliteit 2.35. Handel kalm. BESHULSTVEILING Beshulst le soort 4.104.80; 2e soort 2.503.20 3e soort 1.60 (al les per kg); Beshuls J. C. van Tol le soort 3.203.50; 2e soort 1.80 2.10; Goudborite 'hulst le soort 2.30 —2.70; Zilverbonte hulst le soort 2.30—3.10; Bonte hulst met bes le soort 4.00; Gele hulst le soort ƒ3.90 4.50; Oranje hulst le soort 3.90; Pe- rado hulst met bes le soort 2.20 2.80; Beshulst (prik) le soort 3.20 3.50; Plumosgroen le soort 0.64; 2e soort 0.43; Alumigroeen le soort 0.38; Blauwe Spargroen le soort 0.751.00; Nordmangroen le soort 0.751.00; Picea-alba le soort 0.30 —0.45; Pinsepogroen le soort 0.60 —6.85; Zitka Spargroen le soort 0.75 0.85; Coniferengroen le soort 0.44; 2e soort 0.31. Per pak; Cedrusgroen le soort 0.90 —1.00; Douglasgroen le soort 1.10 —1.30. Per stuk: Kerstsparren met kluit (klein) 0.851.10; Perncttyaplan- ten (klein) f 0.45—0.90; Beshulst- planten (geel) 2.50—3.50.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3