Narcissenkwekers verdiepten zich in probleem van bolrot Utrechts winkelier betaalde 290 gulden voor zijn leven Regeling voor aansluiting van onrendabele gebieden gevraagd Verkeerscontrole ontaardde in 'n cocktail partij ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 DE LEIDSE COQRAflT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 In de Lissese Nachtegaal" zaten genoeg afgedaan. Ook in Roelof- gistermiddag de narcissenkwekers enarendsveen, waar deze ziekte nog al bespraken de problemen. En dat wa- <=ens wordt geconstateerd werden ren er nog al wat deze keer. Al neemt n?e* °e bestrijding zeer goede vorde- men alleen maar die welke vastzitten nr}gen gemaakt. Dat was trouwens ook het geval met de bestrijding van het virusziek. Wat het mozaiek aan gaat, lagen de zaken minder eenvou dig. Hierna gaven diverse kwekers hun visie óver het ontstaan van het bolrot De meningen liepen nogal uiteen. Al kwam het wel sterk naar voren, dat men met de moderne middelen de oogsten wel sterk omhoog heeft we ten te schroeven, maar dat dit alles de gezondheid van het gewas geen goed heeft gedaan. Men vergt te veel. Voor het overige konden allen het niet eens zijn met de bewering van de heer Limburg, dat. het bolrot niet door de warmwaterbehandeling in def hand werd gewerkt. De heer Lim burg betoogde echter, dat bolrot ook optreedt in partijen, die geen warm waterbehandeling krijgen en dat er dus een andere oorzaak moet zijn. Enfin: men wisselde heel wat prak tijkervaringen uit, waarbij notabene ook bleek, dat men enkele frappante resultaten had gezien van bollen, die men zonder meer van 5 tot 10 dagen in de sloot had laten liggen. Al met al kreeg deze ledenverga dering aan het slot meer het karak ter van een praatmiddag en dat maakte alles stelling niet ongezelli ger aan de vraag: hoe ontstaat het bolrot enhoe komt men er weer af. Het bolrot is het afgelopen jaar zeer sterk opgetreden, óók in die soortenwaar in men deze ziekte voorheen weinig of in het geheel niet aantrof. Het was dan ook geen wonder, dat gisteren met de jaarlijkse ledenvergadering van de „De Narcis", heel wat tijd aan het doorpraten van dit vraagstuk is besteed. De voorzitter, de heer Th. de Vroo- men uit Warmond, had in zijn ope ningswoord even aangestipt, dat prof. Van Slogteren van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse in Amerika was onderscheiden i.v.m. de grote verdiensten van deze Hol landse professor op het gebied der phytapathologie. Bestuursverkiezing. Doordat een wijziging der statuten ook een aanvulling van het bestuur noodzakelijk maakte, werd eerst een bestuursverkiezing gehouden. Het zit tende bestuur bestaande uit de vol gende heren Th. de Vroomen, Jac. Th. de Vroomen, J. Benschop, C. de Jager, A. Arensthorst, C. Th. de Groot, P C. v. Saase, G. Enthoven en G. M Berbee, werd in zijn geheel her kozen en aangevuld met de heren I. Bruin, Texel, Jac. de Groot P.J.zn, Noordwijk, A. Kapteijn, Breezand en Math. ZandbergenTerwegen, Sas- senheim. Hierna sneed de heer De Vroomen ook nog even het bolrot-probleem aan en vertelde zo terloops ook nog even, dat de hier gestationneerde Amerikaanse phytapathologen bij het controleren van de hier te velde staande gewassen hadden gewezen op het koffiebruin en het zilver in de narcissen. Er was later een vergade ring over geweest en de Amerikanen hadden ook de aandacht van de Plan- tenziektenkundige Dienst te Wage- ningen op dit euvel gevestigd. Het is daarom niet uitgesloten als de keu ring hierop in de nabije toekomst strenger wordt. Hierna volgde het keuringsverslag van de heer Limburg, de directeur van de Keuringsdienst. Wat de nar- cisvlieg betreft: dank zij -de inten sieve bestrijding heeft men de laatste twee jaar niet zo veel last meer van dit insect. Oppassen blijft echter de boodschap. Wanneer de kwekers deze zaak laten versloffen is het zo weer mis. Bolrot. Het bolrot baarde het afgelopen jaar zeer veel zorgen. Als oorzaken noemde de heer Limburg: de natte zomer van het vorig jaar en de war me dagen tijdens het rooien en daar vlak vooi\ Veel partijen moesten we gens bolrot afgekeurd worden. Spr. raadde de kwekers aan na het af schoffelen van het gewas ook spoedig te gaan rooien. Niet meer laten af schoffelen dan men in 1 of 2 dagen kan rooien. De mening, dat een re gelmatige warmwaterbehandeling het bolrot in de hand werkt, kon de heer Limburg niet delen. Het aalties- ziek, eens een der grootste proble men in de narcissencultuur, heeft na- F^TC OP.nr S P ONT) PV"® VOO**. PTrnrv^Tmn^ESE BESTEMMINGEN Luchtpostcorrespondentie voor bui- teneuropese bestemmingen, waarvan het gewenst is, dat zij de geaders- seerde voor 25 December 1955 be reikt, moet uiterlijk op de hierna ver meide data ter nost bezorgd zijn: Ni°uw Zeeland (Auckland): 12 De cember. Ontslag mr. Bonnerman KAMERLEDEN VRAGEN OPHELDERING Aan verschillende zijden heeft het sterk de aandacht getrokken dat aan de secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw verlof is ver leend, zo wordt gezegd in het voorlo pig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van landbouw. Ver scheidene leden zijn temeer verbaasd, omdat deze secretaris-generaal is be noemd tijdens de ambtsperiode van de minister en reeds tien jaar lang in functie is. Deze leden zijn er niet van over tuigd, dat de maatregelen die mi nister Mansholt genomen heeft nood zakelijk waren, in het bijzonder nu verwacht mag worden dat het zit tende kabinet in 1956 zijn ontslag aanvrage zal indienen. Zij vragen nadere inlichtingen en stellen tevens de vraag wat de minis ter denkt te doen met betrekking tot een eventuele vervanging van mr. Bonnerman. In perspublicaties is ge sproken over de verhouding van de minister en de hoogste ambtenaren aan het departement. Zijn deze publi caties door het ministerie beïnvloed? Er dient rekening mede gehouden te worden dat in ons land de verhou ding tussen een minister en zijn hoge ambtenaren van andere aard is dan bijv. in de Verenigde Staten. In het voorlopig verslag wordt waardering uitgesproken voor de houding die mr. Bonnerman tijdens en na dit conflict heeft aangenomen. „Ik lijk wel gek!" Omstreeks half acht gisteravond hoorde de sigarenwinkelier aan het Utrechtse Stationsplein, die vriende lijk gevraagd had, wat de heren wensten, de barse stem: „Je geld of je leven!" en toen hij opkeek, zag hij de dreigende loop van een revolver op zich gericht. De sigarenwinkelier schatte vlug en betaalde de man met de revolver 200.uit de kas; hiermede schenen hij en zijn handlangers tevreden te zijn, want zij liepen de winkel uit. „Ik lijk wel gek!", dacht de winke lier, toen hij de rovers met zijn ver dienste zag weglopen: hij rende naar de deur en riep: „Houdt de dief!" Goede greep. De mannen renden ieder een kant uit en daar er maar één agent op het Stationsplein aanwezig was, kon er maar één gevangen worden. De agent, deed de juiste keuze en wist de man met revolver en buit in zijn kraag te grijpen. Dit bleek een 29-jarige woonwa genbewoner uit Utrecht te zijn, die de beroving kennelijk zeer goed voor bereid had, want hij had een dubbel stel kleren aan, zodat hij zeer snel van signalement kon veranderen. De handlanger heeft de politie nog niet kunnen arresteren, maar zij weet nu in ieder geval in welke buurt zij moet zoeken. PRIJS VOOR PRTNS BERNHARD OP LONDENSE DUIVENTENTOONSTELLING Prins Bernhard heeft met zijn in zending op de Britse tentoons lelling van postduiven, die gisteren in Lon den werd gehonden, de tiende prijs gewonnen. De prins deed mee in de mannetjesklasse, waarvoor 118 schrijvers waren. Australi«bhe Statenbond (Sydney): 14 December. Aleerië (Aleiers). Argentinië (Bue nos Aires). Brazilië (Rio de Janeiro), Canada (Montreal), Chili (Santiago), India (Bombay), Indonesië (Djakar ta), Iran (Teheran), Jaoan (Tokio), Malakka (Singapore), Mexico (Mexi co), Nederl. Antillen (Willemstad, Oranjestad), Ned. Nieuw Guinea (Biak). Pakistan (Karachi). Unie van Zuid Afrika (Johannesburg), Uruguva (Montivideo). Ver. Staten van Ameri- 8 ka (New Vork), Venezuela (Caracas): 15 December c; Eevpte (Cairo), Irak (Baghdad), - Israël (Tel Aviv, Haifa), Marokko i 6 (Casablanca), Suriname (Parama- ribo), Syrië (Damascus), Tunesië (Tu- 8 nis): 17 December. I 2 De overtochtsduur is berekend tot q de plaatsen achter de landen ver- S meld. Voor andere plaatsen is in het x algemeen verzending met een gere gelegenheid nodig. VEERTIG KILO RUNDVLEES Per hoofd der bevolking wordt jaarlijks veertig kilogram rundvlees geconsumeerd. In vergelijking met andere Westeuropese landen is deze hoeveelheid matig. Aldus de heer Joh. de Veer, voorzitter van de raad van bijstand van het bedrijfschap voor Vee en Vlees, welke organisatie per 1 Jan. a.s. ophoudt te bestaan. Gis teren werd de laatste vergadering ge houden. De heer De Veer pleitte voor meer voorlichting aan de huisvrouw. Voor al over de vlee&prijzen bestaat nog veel misverstand. De huisvrouw houdt geen rekening met prijzen van huiden en vet, het beenderenpercentage enz., welke alle van invloed zijn op de prijs van planklaar vlees. Met 800 groothandelaren en 10.000 slagerijen is er voldoende gelegen heid voor gezonde mededinging, waar door angst voor te hoge consumptie prijzen. overbodig is. ONVERANTWOORDELIJK. Conform de eis werd door de Haag se Politierechter een huisschilder uit Wassenaar veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de R.K. Reclassering. Verdachte werd verweten, dat hij zijn, inmid dels gescheiden vrouw en zeven kin deren opzettelijk het nodige levens onderhoud had onthouden. Verdach- tes optreden was zodanig, dat de ge meente Wassenaar het niet verant woord achtte dat zijn vrouw en kin deren bij hem bleven. Het gezin werd tijdelijk elders ondergebracht. In het levensonderhoud van vrouw en kin deren moet de gemeente met onder steuning voorzien. De kosten kon men niet op verdachte verhalen daar hij zijn vaste werk bij zijn broer had op gezegd omdat hij niet betalen wilde. De rechter wist niet hoe hij zo'n individu moest kwalificeren. „Iemand die de verantwoording van een groot gezin op de gemeenschap schuift om dat hij te beroerd is om deze te dra gen moet door middel van een zware straf sociaal besef worden geleerd", meende de Politierechter. Record aantal bezoekers in 1955 op Hoge Veluwe De directie van het nationale park de Hoge Veluwe is er thans reeds ze ker van dat 1955 alle vorige records zal slaan, zelfs dat van 1953, toen de Van Goghtentoonstelling in het rijks museum Kröller-Müller te Otterlo het bezoekcijfer met een sprong deed stijgen. Op 1 October van dit jaar werd een voorlopige balans opge maakt en kwam men reeds tot een totaal aantal bezoekers van 316.859 (v. j. 313.000). Met nog drie maan den voor de boeg verwachtte de direc tie toen, dat 1955 zou sluiten met een cijfer van 340.000 en daar gaat het thans aardig naar toe. In de eerste acht maanden van 1955 passeerden 28.090 auto's de toegangs hekken (v. j. 23.177), en reden 2.690 autobussen het Nationale Park binnen (v. j. 2.876). Bij het vergelijken der cijfers, dient men er rekening mee te houden, dat de tussen haakjes ge plaatste betrekking hebben op 'n vol jaar. Het aantal wielrijders bedroeg 65.732 (v. .j. 61.041), verder waren er 18.651 wandelaars (v. j. 16.957) 35.319 kin deren (v. j. 33.372), 6.066 kampeer ders 5.362) en 91 ruiters (129). Auto's en autobussen voerden ge zamenlijk 173.778 bezoekers aan (165.201). Ook de wild-excursies, die op zo merochtenden voor wielrijders wor den georganiseerd, vielen bijzonder in de smaak: 1.642 personen namen er aan deel. Nederlandse ambassade bij Vaticaan? In „Elseviers Weekblad" schrijft het Christelijk Historisch Kamerlid, dr. J. J. R. Schmal, naar aanleiding van geruchten, dat het Nederlands gezant schap bij het Vaticaan tto ambassade zou worden verheven, het volgende: Vrage: waarom dan ook Neder lands gezantschap niet tot ambas sade verheven? Het antwoord op deze vraag, waarvan het voornaamste aspect in het vlak der binnenlandse politiek is te zoeken, ligt voor de hand. Het bestaan van het gezantschap in zijn huidige status is als een compromis aan te merken, waarvoor velen in den lande zich destijds niet dan met veel tegenzin lieten vinden. Men moet wel bitter weinig met de geestesgesteldheid van het pro testantse volksdeel bekend zijn om te menen, dat een nieuwe desbetref fende stap in de Staten-Generaal niet van verschillende zijden ern stig verzet zou ontmoeten. Wij vre zen daarvan dan ook voor de rege ring weinig genoegen maar wel veel gedruis, vooral wanneer tot het grote publiek zal doordringen, dat uit een dergelijke maatregel wederkerig het optreden van een pauselijke nuntius (ambasadeur) te 's-Gravenhage zou voortvloeien. Neemt men daarbij in aanmerking, dat een zo hoge pauselijke func tionaris ter plaatse waar hij geac crediteerd wordt in het corps diplo matique op de plaats van doyen (deken) aanspraak pleegt te ma ken, dan wordt wel duidelijk, waar om reeds bij het eerste geritsel on gerustheid is ontstaan, temeer nu naar verluidt enkele van de minis ters van protestant-christelijken huize zich in beginsel reeds met de oprichting van de nieuwe ambas sade hebben verenigd. Dat zich onder deze bewinds lieden ook C.H.U.-mannen zouden bevinden, is ten enenmale ondenk baar; voor deze laatsten zou de zaak wel eens op 'n portefeuille-kwestie kunnen neerkomen. In ieder geval zal men ter plaatse, waar zulks dienen kan, goed doen te bedenken, dat men zich op brede basis welis waar veel, maar toch ook weer niet alles kan veroorloven. VOORBEREIDINGS AVONDEN VOOR NIET-KATHOLIEKEN. In Amsterdam, Leiden, Utrecht, Rotterdam en Bilthoven worden spe ciaal Yoor niet-katholieken enkele voorberéidingsavonden georganiseerd op de Nachtmis van Kerstmis. De data var» deze avonden luiden: Amsterdam Vrijdag 16 en Donder dag 22 December om 20.00 uur in het „Reipildahuis" aan de Marnixstraat 285, tel. 30285. De voorbereiding wordt gegeven door kapelaan R. H. Middelhof van de St. Magdalena-pa- rochie. Leiden op Zondag 11, Zondag 18 en Donderdag 22 December alsmede op Donderdag 8, Donderdag 15, en Vrij dag 23 December in „Verbum Dei", j Plantage 16, tel. 21988 door prof. A. v. d. Boog, professor aan het bis schoppelijk groot-seminarie, theologi- cum, te Warmond. Utrecht Donderdag 15 en Donder dag 22 December in „De Beiaard", GEDOOD IN HET VERKEERNOVEMBER 1955 Wij geven u hieribij een kaart waar op al de dodel'jke verkeersongeval len gedurende de afgelopen maand November zijn aangetekend. Bij be schouwing van deze kaart dient men zich er rekenschap van te geven dat de werkelijkheid nog huiveringwek kender is dan dit beeld. Immers volgens de regelen van de statistiek worden alle slachtoffers die binnen 30 dagen van een ongeval overlijden gerekend tot de categorie verkeersslachtoffers. Aan de andere kant komen na het einde van de maand uit de plaatse lijke politierapporten nog een aantal slachtoffers naar voren die om een of andere reden niet onmiddellijk zijn geregistreerd. Ondanks het feit dat deze kaart dus niet volledig is in letterlijke zin, is het beeld dermate beklemmend dat iedere weggebrui ker dit in zich moet opnemen. Rijnkade 5, tel. 20792 door drs. H. Leenhouwers O.E.S.A. Rotterdam Z. op de Donderdagen 8.15 en 22 December om 20.00 uur in de „Haven", Randweg 45, tel. 74408, door pater L. Rood S.J. In „Het Zonnehuis" aan de Swee- lincklaan 12 te Bilthoven tel. K 3402- 2321 is van Zaterdag 24 tot Dinsdag 27 December Kerstviering waaronder uitleg der plechtigheden, Nachtmis in de parochiekerk en huiselijke viering. FRAUDE. 100.boete en voldoening van een civiele vordering van 15.50 eiste de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen een niet verschenen garagehouder uit Hazers- woude. Een reiziger had op 28 Maart zijn auto naar de garagehouder ge bracht. Het rechter spoorstangeinde bleek versleten te zijn. De reiziger gaf opdracht dit onderdeel te vernieu wen. Na de reperatie bracht ver dachte een nieuw onderdeel in reke ning en gaf de reiziger een tip bij gelegenheid ook de linker spoorstand te vernieuwen. Enkele dagen hierna liet de reiziger zijn wagen in een andere garage nakijken. Toen bleek dat door verdachte in rekening ge brachte nieuwe onderdeel in de wagen niet was vernieuwd. Hij had een gebruikt onderdeel in de wagen aangebracht en dit gelakt. De offi cier var* justitie meende, dat verdach te uitermate onbehoorlijk had gehan deld. Voor een schijntje winst bracht hij zijn klant in een gevaarlijke posi tie. De politierechter kende een boete van 50.of 10 dagen toe, alsmede de civiele vordering van 15.50. GEMEENTERAAD N00RDWIJKERH0UT Vestiging van confectie-atelier1 LUCHTREIS Om het kooitje van de kanarie te reinigen, maakte een inwoon- ster van Vogelwaarde gebruik van een stofzuiger. De kanarie, i die zich tijdens deze schoonmaak- beurt in z'n kooi bevond, maak- j te toen een vreemde reis, die waarschijnlijk enig is in de an- nalen van de vogelwereld. Het diertje kon de zuigkracht niet i weerstaan en werd door de stof- zuiger opgeslorpt. Nadat dit ap- paraat tot stilstand was gebracht, werd het vogeltje uit z'n nete- j lige positie bevrijd. Het diertje, dat er na zijn vreemd avontuur uitzag als 'n „vogelpieterbaasje", bracht het er levend af, maar de j lust tot zingen was hem toch voor een poosje vergaan. Twee jongemannen hebben gis teravond omstreeks half negen een overval gepleegd op de sigarenwinke lier P. J. K. te Utrecht in een siga renwinkeltje aan het Stationsplein. Voorbijgangers hoorden hulpgeroep en zagen in de winkel de 23-jarige C. C. H. en de 22-jarige E. G. R. E. beiden uit Utrecht, die met een ge laden revolver de sigarenwinkelier bedreigden. H. kon worden gegrepen en aan een juist passerende agent worden overgeleverd. Op hem wer den later een pistool met patronen, een dolkmes cn een bedrag van 352.50 aangetroffen. E, is nog voort vluchtig. Het is gebleken, dat de kna pen kans hadden gezien ruim 300, van de sigarenwinkelier te roven. Door tegenligger verblind Het was druk op de Delftweg gistermorgen, zo druk, dat de auto's een file moesten vormen, die slechts langzaam kon vorderen. „Wat is hier aan de hand?", dacht een argeloze in zijn wagen. Maar toen hij een serie politie-uniformen zag vond hij de oplossing van het op onthoud nogal eenvoudig: natuurlijk verkeerscontrole. Hij bezat zijn ziel in lijdzaamheid en volgde gedwee de aanwijzin gen 'van de geüniformeerden, die hem een laan in lieten draaien, tot hij voor een groot gebouw moest stoppen. In de gauwte las onze automobilist zoiets van „technische dienst". Hij had nauwelijks tijd om na te denken hoe goed geoutilleerd onze politie tegenwoordig wel is, want reeds stond er een politieman voor zijn geopend portier, inviteerde hem om uit te stappen en zei: gaat u maar naar binnen, wij rijden zelf uw wagen wel naar de parkeerplaats. „Wat een service" dacht onze man en hij herhaalde dit in vergrotende trap, toen in de vestibule een andere man in uniform hem netjes uit zijn jas hielp. Terwijl hij zijn autopapieren voor de dag haalde, volgde hij de rij van mensen die naar binnen schoof. Plotseling zag hij een groot dien blad met lekkere drankjes voor zich opdoemen, keurig door een man in rok geserveerd. „Nee, dat moet een val van de politie zijn" dacht hij. „Daar loop ik niet in. Het parool luidt immers: geen alcohol bij snelverkeer". Enigszins geraakt maakte hij hierover een opmerking. Toen werdL hem eindelijk duidelijk gemaakt, dat er van verkeerscontrole hier geen sprake was. Het gebouw van de Roentgen Technische Dienst" werd n.l. door burgemeester Van Walsura officieel geopend en omdats de Delftweg smal is, had de verkeerspolitie werkelijk voor services gezorgd. Hij was kennelijk in de verkeerde serie auto's terecht ge komen, maar omdat hij nu eenmaal in het schuitje zat, nam hij toch maar voorzichtig een borreltje. Vrijdag kwam de raad van Noord- wijkerhout bijeen. Afwezig met ken nisgeving waren de leden Out en Blauw. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van C. H. Heemskerk, al hier, inzake uitbreiding van het elec- triciteitsnet naar de Pilarenlaan. In een uitvoerig prae-advies delen B. en W. aan de raad mede, dat de licht fabrieken tot uitbreiding bereid zijn, doch wensen een flinke bijdrage van de bewoners voor het leggen van de hoofdkabel in verband met het feit, dat de Pilarenlaan een onrendabel gebied is, een betrekkelijk lange landweg met weinig bewoners. De bewoners zijn echter niet bereid een grote bijdrage te betalen, hoewel het gemeentebestuur bereid was te be vorderen van gemeentewege in deze kosten bij te dragen. B. en W. advi seerden de raad adressant te berich ten, dat uitbreiding slechts zal ge schieden op de reeds gestelde voor waarden. Onrendabele gebieden. Het lid Meijer zegt dat deze kwes tie in de KVP-fractie is besproken. Hij zegt dat de zaak van de onren dabele gebieden wat electriciteit be treft moet worden opgelost. Dit prae- advies biedt geen gelegenheid tot discussie. Er moet een algemene re geling komen voor de uitbreiding van kabels in bedoelde gebieden van de gemeente. De heer Meijer gaf B. en W. de raad dit maar eens te bespreken met de commissie van openbare werken. De voorzitter zegt, dat er opgepast moet worden voor de consequenties, er zijn méér onrendable gebieden. De heer Meijer zegt, dat de alge mene regeling ruimte moet houden om elk geval apart te bezien. De heer Wassenaar zou een rege ling voor alle gebieden willen met een gelegenheid voor de betrokke nen van de gemeente een renteloos Voorscho te krijgen voor de bijdra gen, welk voorschot in de loop van 1 de jaren kan worden afgelost. Na nog enige discussie wordt be sloten het schrijven aan te houden. B. en W. zullen dan de kwestie na der bezien. Hierna werd door de raad onbe woonbaar verklaard het perceel Goo- weg No. 5. Het lid Janssen vroeg of het gemeentebestuur op onbewoon baar verklaarde huizen niet zulke grote borden wil plaatsen, dit is voor de bewoners niet leuk. De voorzitter antwoordt, dat dit bekeken zal worden. Tot leden van de adviescommissie woonruimtewet (deze commissie treedt slechts op bij vordering van woonruimte) wei-den voor het jaar 1956 herbenoemd de heren J. R. Zon neveld, C. A. van Paridon, J. Dui venvoorde, A. A. de Groot, P. van der Sleet. Tot reserve: C. Hogervorst. De raad nam hierna enige vergoe- dingsbesluiten L.O.-wet. Op voorstel van B. en W. werd besloten om ook in het jaar 1956 crediet aan kwekers te verstrekken op kraamcontract. Op voorstel van B. en W. besloot de raad te garanderen de betaling van hoofdsom, renten en aflossingen van een door de heren P. G. J. v. d. Eist en P. A. v. d. Berg te sluiten hy pothecaire geldlening, voor de bouw van een huis. Besloten werd aan M. G. van Pa- rera een gedeelte van de losplaats Schippers vaart te verhuren voor 25.per jaar. Confectie-atelier. Hierna kwam de hoofdschotel van de agenda ter tafel, nl. punt 21. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het schoolgebouw aan de Ha venstraat/Ha vendwarsstr. (de vroe gere Ned. Herv. school). In hun prae-advies betreffende de ze zaak zeggen B. en W. dat de N.V. „Ten Berge's Kleding Industrie" in deze gemeente een confectie-atelier wil stichten en de school wil gebrui ken om personeel te scholen. De N.V. wil direct gronden kopen en zorgen dat het nieuw te stichten be drijf per 1 Mei 1956 gereed is. Nadat nog enige vragen waren gesteld en er op aangedrongen was de termijn van 1 Juli niet te laten overschrijden besloot de raad de school te verhu ren. Hierna besloot de raad tot verkoop van grond aan de Langevelderweg aan dc heer M. W. van Noort, en in de Zilk aan A. A. de Groot en P. G. J. van Haaster. Bij de rondvraag drong de heer Geerlings aan op spoed met het rui len van grond met de firma Gulde- mond en zeide het zeer nodig te vin den, dat het Hardepad een naam bordje krijgt, vreemden kunnen dit niet vinden. Wethouder de Groot stelde voor het Hardepad Verlengde Hoogstraat te noemen. De voorzitter zeide dat B. en W. dit nader zullen bezien. Het lid Meijer informeerdie hoe het stond met de reconstructie van de Kerkstraat. De voorzitter ant woordde, dat hieraan wordt gewerkt. Het lid Hogervorst vroeg of de vuilnisbelt langs de Gooweg blij vend is. De voorzitter antwoordde op deze vraag dat de belt daar tijde lijk is. Het lid van der Ploeg vraagt of het mogelijk is dat de commissie tot wering van schoolverzuim ook zit ting houdt in de Zilk, het is zo las tig voor de mensen uit de Zilk om naar het dorp te komen. De voorzitter antwoordt, dat deze kwestie bekeken zal worden. Bridgeclub „Het Juiste Bod". Eindstand van de parencompetitie; Groep A: 1. P. KapteinA. Vermin 541 pnt., 2. Th. de LincelJ. v. Wie- ringen 521 pnt., 3. K. v. KampenN. de Winter 512 pnt4. A. de GrootE. Duivenvoorde 509 pnt., 5. Th. v. Aken W. Schelvisch 504 pnt., 6. P, Bra in a—C. Koster 489 pnt., 7. F. SchreursJ. v. Noort 484 pnt., 8. J. SeijsenerM. Heemskerk 474 pnt. Groep B: 1. P. de HaasJ. Koele- wijn 567 pnt., 2. Echtpaar Bodar 540 pnt., 3. R. BakkerG. Keijzer 517 j pnt., 4. F.. BroekhofP. Meijer 516 i pnt., 5. Echtpaar de Winter 484 pnt., I 6. Dames Zoetendaal-v. Leeuwen 483 j pnt., 7. Echtpaar Kroon 470 pnt., 8. I heren Zoetendaalv. Leeuwen 465 punten. Groep C: 1. M. KosterW. v. d. Linden 563 pnt., 2. K. v. d. Veek B. Zandbergen 543 pnt., 3. P. Koster J. v. d. Burg 527 pnt., 4. Th. Vro lijkN. v. Schooten 521 pnt., 5. W. Broekhof—N. v. Nes 489 pnt., 6. J. ZwartJ. Smit 485 pnt., 7. dames Klinkenberg—Turk 433 pnt., 8. dames Boomkins-Rodenburg 183 pnt.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9