Sterke behoefte aan instituut voor de agrarische sociale voorlichting Omgeving Militaire dienst een probleem ,St. Rafael" werd na jaren strijd door K.L.M. erkend „Administratieve verjongingskuur" bracht onderwijzeres voor rechter kat Reinaerde Pachthof stelt boer Amsterdam tegenover gemeente in het gelijk DTNSHAG 29 NOVEMBER 1955 DE LETDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 BONDSVERGADERING L.T.B. De algemene jaarvergadering van uit de discussies bleek wel, dat bij de L.T.B., gisteren in Haarlem gehou- alles het wachten is op een wettelijke den, kreeg zoals gemeld reeds regeling, in het begin haar hoogtepunt toen de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Hnibers, mededeelde, dat de alge meen voorzitter van de L.T.B., de heer G. W. Kampschöer, die reeds ridder was in de Orde van Sint Gre- gorius, door Z.H. de Paus bevorderd is tot Commandeur in die Orde. Namens het hoofdbestuur en de le den boor de heer J. Groen aan de nieuwe Commandeur zijn gelukwen sen aan en hij gaf hem een tapijt ten geschenke; mevrouw Kampschöer, die mede aanwezig was, ontving een ruiker bloemen. Een groot deel van de jaarvergade ring werd uiteraard besteed aan de behandeling van de ingekomen voor stellen, waarbij het Paohtbesluit en de Onteigeningswet spoedig aan de orde kwamen. Met name werd nog eens gewaagd om een betere schadeloostelling voor pachters bij ontruiming van land- of tuinbouwgronden ten behoeve van woningbouw en industrie. In het prae-advies van het hoofdbestuur werd de vreugde er over uitgespro ken, dat het inmiddels ingediende nieuwe Ontwerp Pachtwet de positie van de pachter in de toekomst ook bij onteigening vaststelt. Slechts wanneer de pachter zelf, dan wel diens ouders of grootouders voor het eerst het gebruiksrecht heb ben verworven, nadat een goedge keurd uitbreidingsplan is tot stand gekomen, zal hij geen recht op scha deloosstelling kunnen doen gelden. Van achter de bestuurstafel werd er nog op gewezen, dat er ook scha deloosstelling wordt gegeven voor die Uitbreiding, welke logisch past in de ontwikkeling van het bedrijf. Is dat niet het geval en is zij dus ge schied om een hogere compensatie te krijgen dan hoeft men op die ver goeding niet te rekenen. Natuurlijk werd er ook nu weer door de afgevaardigden aangedron gen op vereenvoudiging van de loon administratie. De agrariër, die een klein bedrijf heeft en dus zijn admi nistratie zelf moet bijhouden, is uren met die „rompslomp" bezig. Ge vraagd werd, wanneer het rapport, dat over deze kwestie opgesteld zou worden, gereed zou zijn. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat een interim-rapport reeds is sa mengesteld en dat met spoed getracht zal worden ook het definitieve rap port uit te laten komen. Militaire dienst. Een luide klaagzang, mogen wij wel zeggen, steeg op uit de vergade ring over de jonge agrariërs, die in militaire dienst moeten. Ze kunnen vaak eenvoudigweg niet gemist wor den, en geklaagd werd over de wil lekeur, die de commandanten beto nen bij verzoeken om vrijstelling. Een der sprekers gewaagde zelfs van een grote worsteling om vrijstelling te krijgen en een ander verklaarde, dat hij 40 pet. van zijn fokzeugen had moeten weg doen, omdat hij geen plaatsvervanger voor zijn zoon had kunnen krijgen. Wel kon hij een man in dienst krijgen, die 103,per week vroeg maar geen loonbelasting wilde betalen. Dat moest de boer zelf maar doen! Het hoofdbestuur kon in deze niets anders doen dan toezeggen, dat het steun zou geven, waar dat mogelijk is. De heer Groen verzocht echter de leden om bij een verzoek om vrijstel ling met waarheidsgetrouwe argu menten te komen. Tot zijn spijt moest hij verklaren, dat soms bij een ver zoek motieven worden aangevoerd, die helemaal niet met de werkelijk heid kloppen. Dat werkt nadelig voor alle agrariërs en ondermijnt het pres tige van de organisatie. Uitvoerig werd er nog gesproken over diverse onderwijskwesties, maar Priesterstudiefonds. Van de overige punten noemen wij nog dat over het Priesterstudiefonds. Gewezen werd op een dergelijke in stelling bij de K.A.B. en de Midden stand, maar de voorzitter wilde voor alsnog geen dwingende bepalingen voor een dergelijk fonds in de bond. Hij voelde meer voor een fonds op basis van vrijwilligheid. Hij verzocht niettemin de Kringbe stuurders de kwestie in hun kring te bespreken en daarna in de afdelin gen. Naar bevind van zaken wil het hoofdbestuur volgend jaar wel met een of ander voorstel komen. De voorzitter van de K N.B.T.B de heer C. G. A. Mertens, besprak de kwestie van de fruittelers, die los van de neutrale bond, het NF.O., een or ganisatie in katholiek verband wen sten. Hij sprak zijn verwondering uit over het feit, dat de voorzitter van het N.F.O. verklaard had, dat van de zijde van de K.N.B T.B. geen enkele toenadering tot het N F.O. ge daan was. Hij bestreed dit met na druk en in een overzicht van de ge voerde besprekingen toonde hij aan, dat hij zelf wel degelijk op een be paalde vorm van samenwerking ge duid had. Voorlichting. In de middag sprak mr. F. Brou wer, secretaris van de K.N.B.T.B., over de betekenis van de agrarische sociale voorlichting. Hij herinnerde er aan, dat men daarmee in de loop van het volgend jaar hoopt te beginnen. Een instituut, waar dergelijke voor lichting wordt gegeven, is dringend noodzakelijk. De agrariërs hebben immers in deze met grote problemen te kampen. In het Westen kan men zich bijna gaan afvragen, of men nog wel van „platteland" kan spreken. De grenzen tussen stad en platteland zijn vrijwel geheel vervaagd; het inten sieve verkeer heeft de dorpssfeer aan getast en de industrie zuigt de men sen van het platteland weg. De onderlinge spanningen nemen toe en daarom is het hoognodig, dat, nu aan de technische en economische voorlichting ruimschoots wordt vol daan, het sociale aspect in de agrari sche stand nader bekeken wordt. Een instituut voor agrarische socia le voorlichting zal een onderdeel moe ten vormen van de standsorganisatie, waarbij voor de overheid een subsi diërende taak is weggelegd. Daarbij moet niet alleen aandacht gewijd wor den aan de voorzorg maar evenzeer aan de nazorg. Via het instituut kan de agrariër op zijn toekomst worden voorbereid en mentaal getraind. De voorlichting kan op verschil lende manieren geschieden en het ap paraat zal moeten rekenen op de steun van de agrariër zelf. Zij zullen moeten bedenken, dat materiële wel vaart in feite niets te betekenen heeft of zeker geen stand houdt, als de geestelijke problemen niet tot een op lossing komen. De heer Kampschöer deelde na af loop mede dat iemand zal worden opgedragen deze aangelegenheid ter hand te nemen en dat het volgend jaar de kwestie door het hoofdbestuur aan de orde zal worden gesteld. De bondsadviseur, rector J. A. G. van der Hoogte, sprak op de hem eigen enthousiaste wijze een opwek kend geestelijk woord, waarmede deze geslaagde jaarvergadering werd afgesloten. Trage P.B.O. Gisterochtend werd in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht het twee-jaarlijkse congres van de Katholieke bond van ver voerpersoneel St. Rafaël geopend met een uitvoerige rede van bonds voorzitter J. M. Blommers, die met voldoening constateerde, dat de strijd bij de K.L.M. om erkenning van St. Rafaël als partner in het overleg, voor het vliegend personeel, is ge wonnen. Bij het wegvervoer is het overleg moeilijker geworden omdat de werkgeversorganisaties uiteen zijn gevallen in een confessioneel en niet- confessioneel blok. Met de individuele werkgevers loopt het overleg behoor lijk, met uitzondering van de Zeeuws-Ylaamse tramwegmaatschap pen, die bezig is een staking uit te lokken. Bij de spoorwegen kan van technisch volgroeid overleg worden gesproken, maar aan de wezenlijke inhoud valt nog wel het een en ander te verbeteren. Met de verwezenlijking van de P.B. O. in het wegvervoer aldus spre ker zijn in 1955 vorderingen ge maakt. De niet-confcssionele werk geversorganisaties verzetten zich ech ter tegen paritaire bestuursvorm. De S.E.R. onderzoekt de door de werk nemers en confessionele werkgevers organisaties ingediende voorstellen om tot P.B.O. te komen en spr. sprak de wens uit, dat bij blijvende onwil ligheid de regering het bedrijfschap dwingend zou opleggen. Ten aanzien van het rijtijdenbesluit van 1939 voerde de heer Blommers scherpe kritiek: het past niet meer in de huidige omstandigheden. Er is nu al enkele jaren aan een herziening gewerkt, doch tot een verandering van dit besluit schijnt men maar niet te kunnen komen. Als er niet gauw een besluit valt, aldus de voor- Eén pennestreep deed negen jaar verdwijnen Een Utrechts kleuteronderwijze- resje van 32 lentes vond dat de tijd te vlug aan haar voorbij was gegaan en omdat zij met een gezelschap jon gelui van de zomer een buitenlandse reis zou maken, wilde zij een admi nistratieve verjongingskuur onder gaan; ztf veranderde op haar bewijs van Nederlandschap de geboorteda tum en ineens was zij zes jaren jon ger. Douane-amibtenaren plegen echter niet gevoelig te zijn voor de vrouwe lijke drang naar eeuwige jeugd en toen zij de verandering op het bewys ontdekten, stuurden zij het onderwij zeresje met een standje naar Utrecht terug. Wroeging Het onderwijzeresje had zich echter zó op het reisje verheugd, dat zij dit niet zomaar zonder meer wilde op geven en daarom vroeg zij een nieuw bewijs van Nederlandsohap aan op de naam van haar vriendin; toen zij de naam van haar vriendin onder het bewijs zetten, was zij met een pen- nesteek negen jaren jonger gewor den. Nu liep alles op rolletjes, maar te rug in Nederland kreeg zij wroeging en bedacht, dat haar vriendin wel eens moeilijkheden zou kunnen krij gen, als deze een bewijs van Neder landschap zou willen aanvragen en berouwvol toog zij naar de burger lijke stand om het bedrog aan te geven. Boete De burgerlijke stand was met het berouw alleen niet tevreden en deed aangifte bij de justitie, gisteren moest het onderwijzeresje voor de rechter verschijnen. De officier vond het heel erg, dat iemand, die de jeugd tot voorbeeld moet zijn, valsheid in ge schrifte gepleegd had, maar omdat het motief nogal onschuldig was geweest, eiste hij slechts 40.boete of 20 dagen. De rechter vatte het echter zwaar der op en het vonnis luidde een tientje hoger. zitter, zal de vakbeweging haar aan vankelijke verlangens moeten her zien en aanpassen aan de jongste ont wikkeling. Ondernemingsraden. In de verwezenlijking van de on dernemersraden schijnt enige teke ning te komen. De bedrijfscommissies zijn actief en, met uitzondering van een paar ondernemingen, ziet het er naar uit, dat 1958 in de meeste weg- vervoersondernemingen de onderne mingsraad zal brengen. Weinig enthousiast was spreker over de loonpolitiek en hij deed een suggestie aan de regeerder voor vrijere loonvorming. Haarlemse keuring Sassenheim had de primeur En daar waren dan de eerste narcis sen van het seizoen 19551956, die „op de kist" werden getoond. War- naar Co uit Sassenheim had deze primeur en om maar meteen met de deur in huis te vallen: men toonde prima kwaliteit ook. Daar stond o.m. een kist met de grootkronige Holly wood, waarvan de bollen gewoon wa ren gekoeld, die uitstekend was: veel bloemen (zélfs de kleinste „spaan tjes" gaven een volmaakte bloem!), lang van stengel en goed op kleur. In alle opzichten stukken beter dan een Helios, die men in deze tijd van het jaar kan zien. Daarnaast prijkten een paar potten met Cragford, waarvan de bollen niet gekoeld waren, ,,'k Heb er wel een klein kunstje mee uitge haald, maar ze niet overmatig vroeg gerooid", zo vertelde de heer War- naar. De kwaliteit van deze bloemen was eveneens zeer goed. Als derde variëteit toonde de Sasenheimse fir ma enkele kisten met Tropic Star, een grootkronige met -crème dekblad en oranjegele kroon. Zo op het eerste gezicht heeft deze wel iets weg van een Flower Record. De bloei van deze was trouwens ook zeer rijk. De bloe men werden gedragen door niet t€ lange sterke stengels. Opmerkelijk blijft het altijd, dat bij narcissen, die speciaal zijn behandeld voor vroeg- bloei, altijd de spanen (de kleine jon ge bollen die aan de hoofdbol vast zitten) het eerst bloeien. Dat loopt wel eens een kleine week uiteen! Al met al: een mooi groepje en stellig een compliment waard deze prestatie. Verder zag men van het Labora torium voor Bloembollenonderzoek weer twee vazen met irissen, die men had getrokken uit geremde bollen van oogst 1954. Het betrof hier de variëteiten White Excelsior en Van Vliet. Beiden waren van een kwali teit, die men niet beter kan wensen. De bollen had men na het rooien in 1954 bewaard bij een temperatuur van 25 J4 gr. C. en de laatste maand bij 9 gr. C. De eerste Augustus van dit jaar had men ze geplant in een kas zonder glasbedekking. Het glas was er eerst de 21ste September op gekomen. Van 1 November af had men er wat bijgestookt en de 17de November had men de eerste bloe men in bloei. Eigen vlag voor Prinses Beatrix Bij K. B. is een onderscheidings- vlag voor H. K. H. Prinses Beatrix vastgesteld. Deze vlag is langwerpig van oranje kleur, waarvan de hoogte 5/12 van de lengte bedraagt, driehoe kig uitgesneden over een derde van de- lengte van de vlag. De vlag is in vier vakken verdeeld door een staand vierarmig kruis van Nassaus blauw, ter breedte van een vijfde van de hoogte der vlag, terwijl het midden van het kruis op 5/l'2 van de lengte van de vlag ligt. In het midden van het kruis be vindt zich een medaillon van oranje kleur, waarop het koninklijke wapen is geplaatst. Het schild wordt gedekt met de koninklijke kroon. In het bo venste vlak rechts bevindt zich een jachthoorn van azuur, beslaggn met zilver, (Oranje), in het onderste vlak links is een roos van keel geplaatst, die geknopt en gepunt van goud is (Lippe). MR. S. F. L. BARON VAN WIJN BERGEN HOOGLERAAR TE NIJMEGEN De Sint-Rad!boudstichting heeft' be noemd tot hoogleraar in het provin cierecht, gemeenterecht, waterschaps recht, bestuursrecht en de bestuurs kunde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, mr. S. F. L. baron van Wijnbergen. Hij zal op Vrijdag 9 Dec. 19-55 des middags te 4 uur zijn ambt aanvaarden met het uitspreken van een rede in de aula aan de Wilhel- minasingel. PAUL: „Smijt Romme de regering uit!" In een openbare vergadering van de communistische partij die gister avond in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te Den Haag werd gehouden, wekte Paul de Groot op tot het vormen van een linkse coa litie, PvdA, WD en CPN, om stel ling te nemen tegen de vorming van een rechtse regering met Romme als minister-president. „Sterker nog", zo voegde hij eraan toe, „Romme moet uit de regering gejaagd worden". Zy rede was voor een groot deel gericht tegen de KVP, waarbij hij de woningbouw, de onderwijspolitiek de zaak Anneke Beekman en „de tegen werking van KVP-zijde tegen de ouderdomsvoorzieningen" ter sprake bracht. Een tweede communist pleitte even eens voor een linkse reactie en voorts voor een nieuwe loonronde, die zo snel mogelijk moet komen en zo hoog mogelijk moet zijn. Een groot perspec tief zag deze weer weggelegd voor een samengaan van EVC en NW, wat z.i. de eenheid in de arbeiders*- klasse snel zal herstellen. „De leden van het NW en van de EVC zullen gezamenlijk in de bedrijven hun loon eisen moeten stellen", wist hij. Van de De poes van de heer Mulderij te Steenderen wordt momenteel dooi 't gehele gezin niu niet direct met lief devolle blikken aangekeken, want toen men gisteren een kijkje ging nemen bij de 250 kuikens, die vier dagen geleden het levenslicht aan schouwden, bleken deze beestjes het tijdelijke alweer met het eeuwige verwisseld te hebben. Een ampel onderzoek toonde aan. dat de poes hen tot een beter leven had doen overgaan en daar de kui kentjes in de handel één gulden per stuk zouden hebben opgebracht, is de familie Mulderij ten zeerste op de bijtende kat gebeten. DE LETTERKAST VAN ST. N1COLAAS Letters zij in de Decembermaand een veel gevraagd gebruiksartikel. Wij kennen de, alleen voor 5 Decem ber in het leven geroepen, industrie van chocoladeletters. Daarnaast reikt het gebruik van druk- en schrijflet ters tengevolge van Sinterklaas rij men, Siniteklaas kranten e.d. tot on gekende hoogte. Zo min als de chocolade-fabrikant haar lukraak zijn sortiment letters maakt, zo min koopt de drukker zijn lettermateriaal op de gis. Aan de hand van het verbruik is voor beide soorten letters, de cho colade zowel als de lode een stndaardverdeling ontstaan. Wij hebben hierbij een vergelijking getrokken tussen beide groepen. Uit gaande van de hoeveelheid van 500 letters van iedere soort zien wij dat bij de drukletters de letter E een wel zeer vooraanstaande plaats inneemt, gevolgd door de N, terwijl de letters A, D, O, en R, tot de vrij veel voor komende kunnen worden gerekend. Indien de chocolade-letters volgens deze zelfde verdeling werden ge maakt zouden de in ons land veel voorkomende Jantjes, Jaap j es en Joopjes en allerlei J-namen veel te kort komen. In de chocolade-taal behoort de J dan ook tot de meest gebruikte. Dat de M hierop direct volgt kan natuurlijk zijn oorzaak hebben in de talloze Marietjes, maar zou het ook niet komen omdat het zo'n grote let ter is? Bekijken wij de zeer beschei den letter I, dan komt deze in ons sortiment van 500 letters geheel niet voor. De zo sterk geprononceerde let ter E in het rijk van de drukinkt be hoort in de chocolade-letterkast tot de zwakkere middelmaat. DIERENARTS UIT WOERDEN TOT GELDBOETE VEROORDEELD In hoger beroeip is vandaag een 53- jarige dierenarts uit Woerden wegens valsheid in geschrifte door het ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot betaling van 2.000. boete, subs 4 maanden hechtenis. Deze die renarts was in appél gegaan, omdat hij bezwaar had tegen de voorwaar delijke gevangenisstraf van 4 maan den met l.OOO boete, die de Utrechtse rechtbank hem in eerste aanleg had opgelegd. Hij had eind 1953 en begin 1954 enkele mond- en klauv/zeerverklarin- gen van de gezondheidsdienst dieren in Zuid-Holland aan veehouders voor hun vee afgegeven, hoewel hij de be trokken runderen niet had ingeënt. BEET! Toen-een man, die in Delft reclame folders bezorgde, in de Pieterstraat een folder door de brievenbus naar binnen duwde, gaf hij plotseling een gil van pijn. Een hond, die achter de deur in de gang lag, had de vinger voor een kluifje aangezien en het ziekenhuis moest er aan te pas ko men om de schade tot een minimum te beperken. KATWIJK Gemeentebegroting. Katwijksi gemeentebegroting, welke morgen in de vergadering van de raad zal wor den behandeld geeft, voor wat de gewone dienst betreft, in inkomsten en uitgaven een totaal cijfer te zien van 6.258.038,95, mét een onvoor zien van 112.271,77. De kapitaal- dienst telt aan inkomsten 19.800,48- en aan uitgaven ƒ23.324,02; het nade lig saldo bedraagt 3.523.799,54. LEIDERDORP Zilveren jubilaris bij fa. Ginjaar. Vorige week was het 25 jaar gele den, dat de heer $ac. Kramp bij de firma Ginjaar in dienst trad. Ter ge legenheid van dit feit werd de jubi laris met echtgenote en zoon Zater dag j.l. gehuldigd. Na ontvangst door de directie werd later het gehele personeel bij de huldigng betrokken. De heren H. en H. S. Ginjaar voer den achtereenvolgens het woord na mens de firma,, waarbij de goede kwaliteiten als vakman en medewer ker van de jubilaris sterk werden be licht. Als blijk van waardering werd hem hiertoe een oorkonde en ge denkpenning uitgereikt, benevens de gebruikelijk gratificatie, terwijl ook mevr. Kramp met een bloemenhulde bij dit jubileum betrokken werd. Na mens het personeel voerde vervol gens de heer M. de Koning het woord. Hij roemde de collegialiteit van de jubilaris en overhandigde hem na mens het personeel een enveloppe met inhoud. Hierna werd de jubilaris door allen persoonlijk gelukgewenst. Als laatste voerde de heer Kramp zelf het woord, waarbij hij de hoop uitsprak nog vele jaren zijn diensten aan de firma en collega's te kunnen aanbieden. N00RDWUK AUTOBOTSING. Hedenmorgen te kwaart voor twaalf had weer eens een ernstige botsing plaats tussen twee luxe auto's op de hoek BeeklaanVinken- laan. Een auto, komende uit de richting van hét duin, wilde de Beeklaan oversteken, juist toen een auto uit de richting zee naderde welke on danks krachtig remmen niet kon verhinderen, dat hij met een hevige slag de voorzijde van deze auto ram de. De bestuurders kwamen er won derwel goed van af, doch de auto's bekwamen belangrijke schade. De auto komende uit de richting zee moest worden weggesleept. Gezien de vele aanrijdingen op deze gevaar lijke kruising, zullen in de toekomst toch wel afdoende maatregelen moe ten getroffen worden om deze geva ren op te lossen. De zaak van de Slotense boer J. Hopman versus de gemeente Amster dam wordt steeds ingewikkelder, nu het pachthof te Arnhem de landbou wer in het gelijk heeft gesteld en zijn pachtcontract voor enkele aan de ge meente Amsterdam toebehorende stukken grond voor twaalf jaar heeft verlengd. Zoals bekend hebben ambtenaren van de gemeente de koeien van de heer Hopman reeds enige tijd geleden van het land verdreven, nadat de ge meente van de president van de rechtbank een beschikking voor voor lopige inbezitneming had gekregen. Het land is inmiddels ook omgeploegd en dus als weideland onbruikbaar ge maakt. Ingewikkeld. De zaak staat nu zo, dat zowel de pachtrechter als het pachthof de heer Hopman in het gelijk heeft gesteld wat betreft de verlenging van de pacht, dat de president van de recht bank de gemeente gemachtigd heeft het land in bezit te nemen, dat de heer Hopman een wegens die inbezit neming bij de president van de recht bank aanhangig gemaakt kort geding tegen de gemeente heeft verloren en dat het gerechtshof binnenkort uit spraak moet doen in een door de heer Hopman aangetekend hogerberoep te gen de uitspraak van de president van de rechtbank. Bovendien heeft de gemeente Amsterdam tegen haar zelf een onteigeningsprocedure aan hangig gemaakt, dat betreft de be twiste grond. De zaak draait, zoals bekend, om het voornemen van de gemeente op de tot dusverre door de heer Hop man geoccupeerde grond eerder uit de stad verdreven tuinders onder te brengen. Dit laatste is, zo meenden zowel de pachtrechter als het pacht hof, in strijd met de pachtwet. De president van de rechtbank meende echter dat de aanleg van tuinderijen tot de volkshuisvesting behoort en dat op die grond verbreking van pachtcontact volgens de pachtwet is toegestaan. N00RDWIJKERH0UT De heer H. M. Zonderop, wacht meester le klasse der Rijkspolitie, is met ingang van 1 Januari 1956 be noemd tot hoofdagent bij de ge- meente-politie te Heemstede. Geboren; Johanna Maria Johan na d. van C. van Duin en J. H. Dui venvoorde; Louise Maria Margaretha d. van A. P. Duivenvoorden en M. van der Burg; Marianne d. van F. Barnhoorn en J. Verdel; Gerarda Elisabeth d. van G. J. de Jong en J. W. Heemskerk. Ondertrouwd: P. C. van der Sleet 23 j. en A. C. van der Zwart 21 j.; J Looijestijn 36 j. en P. A. de Jong 40 jaar. Getrouwd: P. N. A. Duivenvoorde en C. Geerlings; J. P. W. Nederstigt en M. G. J. van der Putten; J. van den Berg en Th. Koster. Overleden: W. van der Geest 81 j. RUÜS3URG Eerste narcissen en tulpen geveild Gistermorgen hing er rond Flora's tribune even een haast tastbare span ning. Toen werden namelijk de eer ste narcissen van het seizoen 1955- 1956 geveild. En het was wéér de fa. Van Emmerik uit Voorhout, die de primeur had met zijn partijtje Helios. Over de opbrengst had men stellig niet te klagen. Ze werden afgedrukt op ƒ1.30 per bos. De kwaliteit was, de tijd van het jaar in aanmerking genomen, zeer goed. Tevens werden deze morgen de eerste tulpen ge veild. Het betrof hier de min of meer nieuwe Roland, een rode tulp met witte rand. Ze waren nog te kort om opgebost te worden en daarom werden ze aan de bol geveild. Er werd 19, per 100 voor betaald. Deze eerstelin gen werden aangevoerd door de fa. KI. v. Esmond uit Oegstgeest. VOORSCHOTEN KNAAPJE VERONGELUKT Gistermiddag is in Maastricht het 3-jarige zoontje van de familie Knaap door een auto gegrepen en gedood. Het jongetje stak de weg over zon der aandacht aan het verkeer te be steden. Het knaapje logeerde bij familie. Z0ETERW0ÜBE RUILVERKAVELING EN WATERBEBEHEERSING Op Donderdag 15 December wordt een belangrijke vergadering voor alle land- en tuinbouwers gehouden, waarop ir. D. A. Fernandes van de Cultuurtechnische Dienst zal spreken over ruilverkaveling en daarmede in verband staande belangen op het ge bied van de waterschappen. Hiertoe zullen alle ingelanden en huurders van de polders een oproe ping ontvangen. Kaasdag. Op Woensdag 30 Nov. wordt de kaasdag 1955 n.m. 8 uur ge opend in café „Landzicht". Gemeenteraad. De raad komt bijeen Donderdag 1 Dec. te half acht. Op de agenda staat o.m.: Het beschikbaarstellen van een crediet in verband met het uitbreiden van de Landbouwschool aan de Hoge Rijndijk met een handvaardigheids lokaal; het verlenen van een blanco crediet om aan een ingenieursbureau op te dragen de revisering van het rioleringsplan Dorp. Z0ETÉRMPFR GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: ijzeren 2 kg. gewicht; radiozegels; paars-rode balpoint; wa terpompstang; rechter bruine heren- schoen. Verloren: knot blauwe wol; rood- I witte wanten; bruine glacé heren handschoenen; rode kinderport. inh. j 1.wieldop van Ford; kinder wantje rood-wit-blauw; witte port. I inh. 0.60; linker herenhandschoen bruin; grijze port. inh, ƒ0.65; rechter I glacéhandschoen; paar grijze wan- I ten.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8