Omgeving Vermindering loonbelasting voor de lagere inkomens Rijk gaat onregelmatige diensturen betalen GEEN HEER Gladiolenprijzen gingen omlaag Baardige bovenmeester lf)3 ,32 140 SS6I H39W3A0N SZ OVQNWW DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Loontrekkenden, die in een belas tingjaar niet meer inkomen dan zes duizend guden zullen hebben, kunnen de inspecteur der belasting vermin dering van loonbelasting verzoeken wegens kosten van verwerving en persoonlijke verplichtingen, die in een kalenderjaar meer dan honderd gulden bedragen, dan wel wegens buitengewone lasten of wegens gif ten aan bepaalde instellingen. Tot nu toe werden dergelijke ver zoeken alleen behandeld wanneer het jaarinkomen op minder dan vijf dui zend gulden werd geschat. Eerder gedane en volgens de oude regeling niet voor inwilliging vatbare verzoeken zullen opnieuw worden beoordeeld. Eventueel zal tot teru gave van belasting over de periode van 1 September tot 31 December 1955 worden overgegaan. Bij de jongste belastingwiizigingen is het maximum voor de aftrek van lijfrente-premiën verhoogd tot 3600 gulden per jaar. Indien blijkt, dat aan een werknemer, aan wie tot het vroeger geldend maximum aftrek wegens lijfrentepremiën is verleend over de loontijdvakken tussen 1 Sep tember en 31 December 1955 geen af- Onbewaakte overweg vroeg weer een dode Auto aangereden; wielrijder gedood Zaterdag is op de spoorlijn Apel doornDieren nabij de Kayersdijk te Apeldoorn een vrachtauto, bestuurd door de 37-jarige C. H. Mulderij, ge grepen door een losse locomotief. Bij de botsing is een 71-jarige uit Apel doorn met zijn rijwiel door onbekend- de oorzaak onder de locomotief te recht gekomen; hij moet op slag dood zijn geweest. De vrachtrijder wilde de spoorlijn met zijn auto oversteken, doch bleef plotseling midden op de rails stil staan omdat hij een bord zag, dat aangaf, dat de brug voor vrachtauto's verboden is. Door de naderende trein werd de auto in de flank gegrepen, een tiental meters meegesleurd en daarna langs de spoorlijn geslingerd. Vermoedelijk heeft de bejaarde wiel rijder zich achter of naast de vracht auto bevonden. De machinist van de locomotief werd naar buiten geslin gerd en kreeg, evenals de chauffeur van de vrachtauto een hersenschud ding. Een mede-inzittende van de vrachtauto en twee personeelsleden van de N.S., die op locomotief ston den, kwamen met de schrik vrij. VEESTAPEL AFGEMAAKT. Bij vee van een landbouwer in de buurtschap Appel bij Nijkerk is mond- en klauwzeer uitgebroken. Al het vee is op het abattoir te Apel doorn afgemaakt, namelijk 22 koeien, 4 pinken, een drachtige zeug, zeven varkens en negen biggen. Aetherklanken DINSDAG. Televisieprogramma. KRO: 20.15 Wereldvisie, weerber. en act. 20.3522.15 „Midas" of „Een ezel blijft een ezel", tragi-comedie. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 „Nood breekt traditie". 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hammondorgel spel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuziek 13.45 Gram. 14.00 Gevar. progr 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Voor de plattelandsvrouwen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor het kind. 17.15 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen overzee: Dr. K. W. Galis: „Nieuw Guinea's geschiedenis". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Mevr. Mr. L. Eversdijk Smulders: „Iraq, het verloren paradijs" (le lezing). 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Radio Philharm. ork. 21.40 „De op leiding aan de Koninklijke Academie te Breda", interview. 21.50 Bariton en piano. 22.15 Gram. 22.45 Avond gebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II- 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVU: Drs. W. A. Nell: „Kind en Kinder huis". 11.30 Zuid-Amerikaans volks liederen. 12.00 Mil. kapel. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.35 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram 13.20 Metropole ork. 13.55 Koersen. 14.00 Kam'rork. en solist. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Orgelconc. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 In en om de universiteit. 18.45 Rep. 18 55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gevar. progr. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Voordr. 22.15 Pianoduo 22.40 De Antwoord man. 22.55 „Ik geloof, dat...." 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling" 23.20 Act. of gram. 23.30—24.00 Gram. trek van het nu geldende (hogere) maximum is toegestaan, dan zal te ruggave worden verleend van de ever die periode te veel ingehouden loonbelasting. Althans indien geen aanslag in de inkomstenbelasting over het jaar 1955 wordt opgelegd. ONDERSCHEIDING VOORZITTER KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING. Op de bijeenkomst ter herdenking van het tienjarig bestaan van de ka tholieke Jeugd Beweging in Neder land te 's Hertogenbosch heeft de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, de benoeming bekend gemaakt van de voorzitter der K.J.B., H F. M. baron van Voorst tot Voorst door de Paus tot commandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote „met de plaque". Ook ploegentoeslag Personeel, dat werkt bij rijksdien sten, zal wanneer het onregelmatig werk verricht, of in ploegendienst werkt, een zogenaamde „onregelma tigheids- of ploegen-toeslag" krijgen- Deze regeling zal gelden zowel voor weekloners" als voor personeel, dat een maandsalaris geniet. Zij zal op 1 Januari 1956 worden ingevoerd. De toeslagen variëren van 5 tot 40 per cent. In de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken is over een en ander overeen stemming bereikt. De ministerraad zal de regeling nog moeten goedkeu ren. De ploegentoeslag bedraagt in het algemeen vijf percent van het loon, wanneer er in tweeploegendienst wordt gewerkt. Wanneer er in drie- of meer ploegen wordt gewerkt, zal de toeslag 10 percent worden. De on regelmatigheidstoeslag bedraagt 20 percent, wanneer er gewerkt moet worden tussen 6 en 8 uur 's morgens, tussen 6 en 10 uur 's avonds en 's Za terdags tussen 1 uur 's middags en 10 uur 's avonds. Een toeslag van 40 per cent op het loon zal worden gegeven voor nachtarbeid: van lo uur 's avonds tot 6 uur 's morgens, en voor De intensieve verkeerscontrole, die momenteel heel rijdend Ne derland een beetje zenuwachtig maakt, heeft te Amsterdam het eerste slachtoffer onder de sterke arim veroorzaakt. Een 29-jarige chauffeur werd wegens een overtreding door een agent in burger aangehou den; de agent, die zich legiti meerde en daarop met het be kende boekje te voorschijn kwam, bleek zozeer het misnoe gen van de chauffeur opgewekt te hebben, dat deze hem eerst „smeris" noemde. Toen dit de agent niet vol ontzetting op de vlucht dreef, besloot de chauf feur tot krachtdadiger middelen zijn toevlucht te nemen en gaf de agent een geduchte stomp "op de borst, die zoals later in het ziekenhuis bleek een ge kneusde rib tot resultaat had. Nu verdween het boekje in derdaad, maar daarvoor in de plaats kwam de politieauto, die de weerbarstige chauffeur naar het politiebureau bracht; het zal hem nu meer dan een tientje gaan kosten. Het ongelijk was nu voor de opti misten!... Toen de bloembollenge- leerden enkele weken geleden name lijk niet zonder nadruk betoogden, dat men aan het eind van deze maand een daling in de gladiolenprijzen te zien zou krijgen, hadden de optimis ten slechts geglimlacht: Men kon hun nog véél meer vertellen! En het léék er aanvankelijk helemaal niet op, dat er een daling, op komst was. Want de handel bleef zeer levendig, men kon dan ook eerder van oplopende dan van dalende prijzen spreken. Niette min kregen de geleerden deze week gelijk. De prijzen der verschillende gladiolen zakten. De reden?De exporteurs op de Zuid-Amerikaanse landen, zo heet het, hebben nu minder haast met in kopen. De boot met gladiolen is en kele dagen geleden de haven van Rot terdam uitgevaren en voor de uit voer naar de U.S.A. en andere „kou de" landen heeft men zich voorlopig niet druk te maken. Alleen zij, die zaadhuizen bedienen. Hoewel de prijzen van verschillen de soorten omlaag gingen, is er ech ter nog geen reden om van een „baisse" te gaan spreken. Want zó erg was het nu ook weer niet. Althans voor de meeste soorten niet. De gele variëteiten bijv. bleven nog flink aan de prijs. Een Gold Dust kwam bijv. nog aan 6.50 en soms nog méér per 100 voor mooie veertienen, terwijl Hopman's Glorie, zift veertien, zeifs nog 7.tot 7.40 opbracht. Met Sneeuwprinses was het echter zwaar misère: 1.50 tot hoogstens f 2 voor veertienen en 1.40 tot 1.70 voor twaalven. Behoorlijk zakte ook een gewild soort als Johann Strauss, die naar 3 en 3.40 ging voor de veer tienen, terwijl men twaalven kon ko pen voor 2.80 tot 3. Er waren meer rode variëteiten, die flink „doken". Neem Nieuw Europa, waarvan men beste veertienen kan kopen voor 3.80 en 4 per 100, terwijl men 5 en 5.50 voor veertienen van de be trekkelijk nieuwe Sans Souci ook geen fancyprijs kan noemen. Trou wens: 3.50 en 4 voor Picardy, Paul Rubens, Memorial Day, Cherbourg, Bloemfontein, enz., is ook aan de lage kant. Abu Hassan bleef dan nog bo ven 9 per 100. Modern Times kon daarentegen weer niet meer opbren gen dan 2.50 en 3.50 per 100. 1 arbeid op de Zondagen of erkende feestdagen. Een en ander moet gezien worden als een basisregeling Zij zal nog na der moeten worden uitgewerkt en er moet nog precies bepaald worden welke overheidsdiensten er voor in aanmerking komen. Ook moet nog worden nagegaan in welke lonen en salarissen een toeslag voor onregel matig werk of voor ploegenarbeid reeds is verwerkt (bijvoorbeeld door een hogere indeling in de loonscha len). Dit deel van het overheidsper soneel zal uiteraard niet onder de nieuwe regeling vallen. Als de ministerraad de regeling goedkeurt besluit de „Volkskrant" mag gesproken worden van een aanzienlijke loonsverhoging, vooral voor het lagere overheidspersoneel. KASTEEL VAESHARTELT. BLIJFT VACANTIEHUIS. Blijkens een voorstel van B. en W. wil de gemeente Maastricht het kas teel Vaeshartelt, dat de gemeente vo rig jaar kocht tegelijk met een groot complex bouw-, akker- en weilanden, bos- en park-percelen, voor 100.000 verkopen aan de firma A. en R. Moens te Maarssen, die sedert zes jaar in het kasteel in Vaeshartelt een R.K. vacantiehuis voor jongens en meisjes exploiteert. ACCOORD GOEDGEKEURD ZIEKENFONDSEN-ARTSEN. De minister van Sociale Zaken heeft nu ook zijn goedkeuring gehecht aan de tussen de organisaties van al gemene ziekenfondsen en de lande lijke huisartsen vereniging overeen gekomen honoreringsregeling. Zoals bekend heeft de minister van Sociale Zaken het recht van veto, van welk recht hij in het jongste verleden eenmaal gebruik heeft ge maakt. Scheerapparaat gestolen Voor de derde maal in ruim een" week tijds is een inbraak gepleegd in een school in West-Brabant. In twee opeenvolgende nachten werden vorige* week inbraken gemeld vanuit Halste ren en Oud-Gastel; ditmaal werd in gebroken in de school vdor bijzonder lager onderwijs te Klundert. Er werd cén bedrag van 70 gulden ontvreemd alsmede het electrische scheerappa raat van het hoofd der school. Men neemt aan met een landloper te doen te hebben, die de gebouwen benut als slaapgelegenheid en om er leeftocht te bemachtigen. Dronkaard zette kind op brommer en ging zelf achter-op zitten Een arbeider uit Hoorn heeft 't eni ge tijd geleden bestaan om zijn 8- jarig zoontje op een bromfiets te laten rijden en zelf bij het kind ach ter-op te gaan zitten, terwijl hij in staat van dronkenschap was. De politierechter, waarvoor hij moest verschijnen, was niet alleen I uiterst verbolgen over dit feit, maar tevens herinnerde hij verdachte er aan, dat deze al eens meer wegens openbare dronkenschap in het be- klaagdebankje heeft gestaan. Volgens de eis veroordeelde de kantonrechter hem tot 200 boete, waarvan 150 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. bracht enkele wensen van de burgerij aan het gemeentebestuur over. LEIITSCHENDAM Gemeenteraad. De gemeenteraad zal a.s. Woensdagavond bijeen ko men voor een agenda waarop o.a. voorkomen, onderhoud diverse sloten en kaden gelegen in het toekomstige industrie-terrein; regeling honorari um stedebouwkundige ir. W. de Bruyn te Utrecht; sulbsidie Leidschen- damse Filmvereniging; financiële me dewerking aankoop ziekenauto voor het Rode Kruis; vergoeding vervoer kosten voor buitengewoon lager on derwijs. Subsidie filmvertoningen. Nadat B. en W. een subsidie aan de Film- vereniging hadden ontraden, spraken de raadsleden zich toch in principe uit voor een subsidie. B. en W. stel len nu een subsidie voor, mits per jaar 6 culturele films vertoond wor den en de films geen krenking inhou den van enige bevolkingsgroep. De subsidie zal gelijk zijn aan een even tueel nadelig jaarsaldo met een maxi mum van 250. Landsteiner-penning. Mevrouw C. C. van BuurenVeenenbos heeft voor de vijfde maal bloed afgestaan voor de bloedtransfusiedienst en heeft daarvoor de Landsteinerpenning ont vangen. N00RDWIJKERH0UT Raadsvergadering. De raad komt Vrijdag a.s. nm. 3 uur in ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. onbewoonbaarverklaring perceel Gooiv/eg 5. Voorstel van B. en W. tot het verstrekken van crediet aan kwekers in 1956 op kraamcontract; voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan M. W. van Noort, A. A. de Groot en P. G. J. van Haaster. Intocht van Sint Nicolaas. Za terdagmiddag heeft St. Nocolaas zijn intocht gehouden in het dorp. Hij ar riveerde per speciale trein aan Piet Gijzenbrug waar hij met zijn 5 Pie ten werd verwelkomd door het St. Nicolaascomité, gevormd uit de standsorganisaties. De muziekver eniging „Harpe David" stond opge steld en onder blijde muziek tonen en omstuwd door een grote schare kinderen ving de tocht in een open landauer, bespannen met 4 paarden, aan. Het was een ware zegetocht. Op het bordes van het raadhuis werd St. Nicolaas begroet door de burgemees ter. De kinderen vóór het bordes zon gen enige liederen. Nadat de burge meester een klein cadeautje van de goede Sint in ontvangst had geno men en hartelijk afscheid nam, werd de tocht door het dorp vervolgd. De harmonie „Sint Jeanne d'Arc" met de drumband nam toen de taak van SASSENHEIM Bij de wedstrijd Teyling. III tegen Alphen kwam de Teylinger-speler P. v. Rijn zo ongelukkig in botsing, dat hij een been brak. Dr. Horrevorst en de E.HJB.O. waren spoedig ter plaatse, waarna de onfortuinlijke speler per ziekenauto naar het Academisch zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. W0UBRUGGE DRONKEN BROMFIETSERS In de nacht van Zaterdag op Zon dag om 1 uur reed een bromfietser uit Alphen met een duo-pasagier met 60 km snelheid over de Vieram- bachtsweg, toen de bestuurder de macht over het stuur kwijt raakte en beiden ten val kwamen. Beiden ver keerden onder invloed van sterke drank en werden ten huize van de heer Westdijk door dokter Loth, die een lichte hersenschudding consta teerde, verbonden. Later heeft de heer Wsetdijk de mannen naar hun woningen vervoerd. De bromfiets werd licht beschadigd. R0EL0FARENDSVEEN TENTOONSTELLING KNUTSELCLUB K.A.B. De jaarlijkse terugkerende tentoon stelling van de Knutselclub der KAB heeft ook dit keer weer alle ver wachtingen overtroffen. Niet alleen de grotere hoeveelheid speelgoederen, maar vooral wel de steeds groxer wordende variatie alsook de prachtige kwaliteit Het is ons niet bekend of deze tentoonstelling de belangstelling heeft verkregen, welke zij in alle op zichten verdient, maar wel zijn wij ervan overtuigd, dat zij die een be zoek brachten, vol bewondering dit fraaie speelgoed bezichtigd zullen hebben. Bij de officiële opening had den wij Zaterdagmiddag echter wel een grotere belangstelling verwacht. De voorzitter van de Knuselclub, de heer N. A. J. Rietbroek, sprak in zijn openingswoord in deze zelfde geest en stelde het op grote prijs dat dr. Muskens zijn vrije dag had willen onderbreken om deze tentoonstelling officieel te openen. Hierbij waren o.m. aanwezig: burgemeester E. J. M. Kolfschoten en echtgenote, pater Houtsma, het hoofd der St. Jozef school, broeder Eduard, moeder over ste van het St. Jacobus gesticht, het bestuur der K.A.V., het K.A.B. bestuur en de leden der Knutselclub. Dr. Muskens zeide met blijdschap aan de uitnodiging gevolg te hebben gegeven, omdat ook hijzelf in zijn vrije tijd een hobby heeft. Voorts heeft hij in zijn praktijk meerdere malen ondervonden dat een passende vrijetijdsbesteding juist voor de he ren der schepping zo nuttig kan zijn. Met de wens dat de Knutselclub in de toekomst een nog breder ter rein, waarvoor spr. enkele suggesties aan de hand deed, zal gaan bewerken, verklaarde dr. Muskens de tentoon stelling voor geopend. Hierna droeg de voorz. der Knutselclub de speel goederen aan de secr. der K.A.B. over, opdat deze middels St. Nicolaas de speelgoederen aan de kinderen der leden zal kunnen geven. De heer Rietbroek wees hierbij nog op de grote toename van het aantal kin deren, want waren het. er vorjg jaar 356 thans zullen 409 kinderen in deze Sinterklaas vreugde gaan delen. De secr. der K.A.B. de heer P. de Koning aanvaardde hierna onder het uitspre ken van een kort dankwoord de speel goedeen. VALKENBURG St. Nicolaas op bezoek. Valken burg verkeerde Zaterdag in grote spanning. Honderden lunderen en ook vele groten hadden zich. aan de haven verzameld, om de Sinterklaas met ?ijn knecht welkom te heten. De Harmonie stond opgesteld en ook de schimmel van de Sint stond al gereed. En ja, hoor, circa 'half vier zag men de stoomboot opdagen. Met grote snelheid doorkliefde de boot het wa ter. Dichterbij komende loeide de stoomfluit. De Harmonie zette het wel/bekende lied „Daar ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan", in wat overgenomen werd door de me nigte. Aan de kade gemeerd, maakte burgemeester W. M. v. d. Hart en de wethouder hun opwachting. Dat iit door de Sint op zeer hoge prijs ge steld werd, behoeft geen betoog. Voor een ieder had hij een tractatie. Hierna ging de Sint wuivend langs alle kin deren, om vervolgens zijn trouwe ros te bestijgen, en voorafgegaan door de Harmonie een rit door het dorp te maken. VOORSCHOTEN De V.A.S. reed door de nacht. De Voorschotense automobiel socie- i teit heeft in de nacht van Zaterdag j op Zondag het seizoen besloten met een raHye door de Duinstreek van I Wassenaar, Katwijk en Noordwijk. De rally e was in elkaar gezet door de heren ir. H. J. M. Henkes, Voorscho ten en drs P. Kuiper uit Oegstgeest. Er waren 24 deelnemens, waaronder enkele winnaars van RAC-ritten, en na de nodige sensatie te hebben ver werkt was men ongeveer één uur weer zeer tevreden in „Het Wapen van Voorschoten" bijten. Daar bleek dat de prijzen gewonnen waren door 1. Th. J. Thies ,2. C. J. Anker, 3. A. P. Hempel. Half Voorschoten at oliebollen. De oliebollenverkoop van de geza menlijke padvinders en verkenners padvindsters en Gidsen is Zaterdag een groot succes geworden. 5000 olie bollen vonden hun weg naar Voor schotense magen, daarvan waren er 1500 de nacht tevoren gebakken, de rest overdag op Zaterdag. De laatste oliebol werd om kwart voor zeven zonder officieel vertoon uit de pan gehaald. Hoewel er geen reclame voor gemaakt was kwamen velen zelf hun inkopen doen bij de bakke rij aan Elstlaan, het overgrote deel werd echter door de jeugd huis aan huis verkocht. De organisatoren zijn buitengewoon tevreden. Schaakvereniging „Voorschoten". Groep I: Waasdorp—Draggaar 1 0; P. SegaarMaarsen 01; dr Ver metvan Os M Groep IIA:v. d. KooyVer straten 10; v. d. AkkerBoxman 0—1; v. d. AkkerHulleman 0-^-1. Ladder-competitie: Grobbenv. d. Kooy 11/40; GroenenbergSluiter Groep HB: Braggaarv. d. Marei 10; N. Segaar—Grobben 10; M. Segaar—v. d. Werf 1—4); v. d. Werf Lobbezoo 01; N. SegaarOlden- man D1HonsbeekBraggaar 01 M. SegaarLobberzoo 10; v. d. Marei—Lobbezoo 0—1; Honsbeek— Lobbezoo 01. Z0ETERW0UDE PIT '54. Wij kunnen, zij het voor de eerste maal in deze compe- tietitie, deze week van geen enkele overwinning gewag maken. Het le herenteam verloor met 100 van R TC. We waren getuige van een zeer spannende wedstrijd tussen de 2e klasser Wagenaar en P. v. d. Kolk. Wagenaar won in de 3, gae met 21— 18 na enkele geluksballen. Het le damesteam kwam tegen de koploopster Ford en verloor, hoewel er sprake was van een aantrekkelij ke en spannende wedstrijd met 10 0. Het juniorenteam tenslotte moest met 73 het loodje leggen te gen BAT 1 uit Leiden. Deze ontmoe ting vei'liep zeer spannend. Als de uitslag andersom geweest was, had niemand er verwonderd van gestaan. Bijna alle wedstrijden werden in 3 games gespeeld, terwijl bovendien de 3e game meestal met 2527 of 24 26 eindigde. A. v. d. Helm won 2 wedstrijden en J. Elderhorst 1. Wij zien reeds nu vol verwachting uit naar de return-wedstrijd. JxCefaantjeó G? Werkster of net meisje gevraagd voor twee of drie ochtenden p. week. in gezin van drie volwassen personen. Lichte huish. bezigh. Zoeterwoudsesin- gel 69. 8064 KATWIJK AAN DEN RIJN De Sint op bezoek. Het was een drukte van jewelste bij de fa. Noort aan de Valkenburgse weg, vooral van de jeugd. Immers St. Nicolaas had de toezegging gedaan ook Katwijk aan den Rijn te zullen bezoeken. Even over de aangegeven tijd arriveerde de goede Sint, vergezeld van enkele Zwarte Pieten, op de aangegeven plaats om vandaar uit zijn rondrit door Katwijk aan den Rijn te maken in een rijtuig met schimmels bespan nen. De harmonie Katwijk, die van de komst verwittigd was, ging het rijtuig vooraf en zo ging het langs straten en wegen, kwistig pepernoten strooiend door de Pieten. Na de tocht door Katwijk aan den Rijn ging het naar het gemeentehuis waar St. Ni colaas door de burgemeester officieel ontvangen werd. Hierbij waren mede tegenwoordig wethouder Bloot, secre taris Boekhoven en de heren T. de Duik en W. v. Rijn resp. voorz. en secretaris van de Katwijkse Midden stand. St. Nicolaas werd hier toege sproken door de burgervader, die na mens de kinderen enkele mooie be loften deed aan de Sint. St. Nicolaas dankte wederkerig het ontvangst comité voor deze uitnodiging en G? Mevrouw F. G. Waller vraagt een hulp in de huishouding, goed kun nende koken, en een ka mermeisje, van goede get. voorzien. Hulp van werk vrouw 3 x per week aan wezig. Klein Vrijenban 4, Delft. 8077 GT Onze fraaie Engelse legpuzzles, een welkom St. Nicolaasgeschenk v. jong en oud. Reeds vanaf 1,15, inhoud 240 stukjes, Houten kinderlegouzzles prima afgewerkt, slechts 80 ct. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn elf. GT H.H. Winkeliers! Voor ziet Uw artikelen dezer dagen van onze prima ge gomde, zeer fijn uitge voerde St. Nicolaas goud zegels in acht motieven. Slechts 1,20 per 100. Pa- nierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn elf. 529ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 5e lijst HOGE PRIJZEN J052 258 313 452 462 484 613 644 721 843 15285 1500 4882 8243 21288 ƒ1000 2343 5354 6231 8962 i 4750 5744 6405 117S4 1I95U 11841 17112 20609 200 2147 9192 10537 10809 PRIJZEN VAN ƒ80.— 213!l 191 247 469 564 684 3010 490 492 4096 273 320 867 984 5004 136 234 555 577 600 «008 104 181 413 550 567 7138 164 275 969 8H If 260 270 282 293 686 705 708 72(1 i 5.17 561 756 758 321 334 356 416 252 287 320 395 686 740 825 913 189 248 276 295 i 708 881 944 803 899 907 100(11 009 023 024 158 342 360 371 561 758 863 878 S94 930 957 11093 200 390 404 435 465 785 874 883 12022 245 279 427 633 742 747 762 790 813 13027 043 065 097 100 113 147 151 242 315 453 517 561 660 662 663 707 762 801 943 14027 134 198 250 29S 448 475 566 572 734 151U5 113 122 162 236 264 466 516 585 751 841 16023 042 058 106 113 206 343 565 690 915 944 955 17123 186 289 360 365 383 422 429 544 737 18014 346 358 386 531 542 680 70S 749 884 19077 149 168 196 283 424 462 546 660 957 997 20023 260 311 420 437 483 512 521 719 862 I 037 056 065 067 102 I 298 321 410 431 447 618 685 708 79.1 801 Gü* Slagerij Pieterse. Dins- dal. Woensdag en Don derdag 500 gram rund- en varkensgehakt van ƒ1,60 voor 1,40; 500 gr. rook worst 1,25; 200 gr. smeer- leverworst f 0.50. Heren straat 29. tel. 21838. 3? Boetseerklei, modelsrips, busjes lak 38 ct. alle kleu ren. penselen, lijmen, beit sen. Grootste keus R. en D.-behang, glas- en verf waren. touw in alle dikten. Rich J. Blok. Hogewoerd 62, Telef. 23123. Erkend schilder-behanger. G? Te koop een compleet AGA huishoudfornuis met ingebouwde watertank en losse aansluitende borden- warmer. Prijs 750,(pr. nieuw 1500,"Gnep- hoek 30. Alphen a. d. Rijn, tel. K 1720-2160. Sleestofzuiger, 125 Volt. als nieuw ƒ25.Philips radio, 3 banden 50. Weverstra?t 4 (bij de 4e Groenesteeg). 2 131 164 539 542 678 683 t 950 966 i 1 018 027 216 245 r 423 430 r 614 630 f 926 976 i 032 040 L 193 204 5 548 563 5 814 835 L 041 065 I L 310 317 I 572 602 l 917 936 l 075 083 1 301 304 551 560 1 199 225 265 577 602 643 709 730 747 121 146 176 j 470 515 529 538 544 554 568 648 667 716 466 472 511 I 728 746 769 778 839 840 912 943 947 998 845 853 911 j rj(>42 051 067 120 134 137 153 168 174 179 209 256 266 313 323 335 379 118 432 166 286 353 416 I 474 476 491 522 526 527 538 548 560 570 656 657 663 i 582 602 636 663 678 731 732 776 789 809 752 797 801 818 S77 903 960 980 992 13031 085 089 112 138 142 148 150 180 190 210 222 352 384 410 443 459 4S4 533 542 132 146 161 i 345 355 357 537 563 565 I 761 791 842 043 058 067 257 277 318 567 583 654 845 848 876 I 103 111 126 I 340 342 361 l 720 727 728 748 750 780 811 866 869 897 406 413 418 606 614 660 586 593 i 903 967 i 058 078 I 306 367 458 481 I 708 734 783 784 902 093 169 220 377 387 388 500 554 564 656 773 783 946 .966 987 137 160 179 486 503 506 731 762 811 195 218 223 421 474 508 733 740 741 196 249 283 463 494 524 672 714 815 222 227 234 389 414 415 596 602 608 912 919 924 039 041 259 301 537 597 i 783 815 r 067 084 416 442 680 694 1 939 945 061 072 084 109 308 317 324 333 630 643 698 708 822 835 837 853 133 178 203 299 469 508 563 567 7(10 716 750 780 803 852 855 960 158 175 195 359 364 391 711 740 753 966 970 I 315 341 368 575 602 649 920 932 977 11043 050 065 067 073 086 088 13] 155 158 166 210 244 263 357 413 424 425 441 1ST 503 579 630 650 685 692 751 802 812 824 884 896 900 914 972 984 i5080 143 146 153 197 211 253 267 309 324 358 395 464 4S4 491 508 534 597 657 685 706 732 770 843 856 983 1(1015 069 088 147 14S 164 178 195 265 273 254 403 455 508 533 534 550 618 639 658 673 684 706 744 751 775 799 809 862 884 930 958 17016 067 092 119 192 220 235 238 261 271 333 336 345 355 367 382 402 447 477 484 511 580 586 5S7 601 615 676 682 70I 727 728 740 772 7SI 7S2 783 910 950 972 '4 18003 029 042 050 (IS9 1)92 094 156 161 163 220 311 377 388 513 515 564 582 620 665 676 684 688 735 742 786 803 863 897 977 IUU15 034 040 041 (165 071 073 096 121 139 150 156 208 216 217 234 252 277 28S 289 366 434 477 611 630 663 699 707 73i ,49 755 822 824 830 855 874 885 904 ÜUti 919 964 981 988 .01)40 080 117 130 201 223 225 231 259 304 309 319 326 328 331 3/7 133 160 472 178 533 543 581 583 593 594 603 631 698 733 787 853 879 382 922 '"5(1 099 137 170 IS3 201 213 269 270 134 443 479 485 509 554 571 587 589 62. >9 65" 655 669 681 71.5 733 757 774 779 (99 815 824 832 911 931 969 937 996 G? St. Nicolaas: ruime keuze religieuze artikelen. Dozen luxe post. visite kaartjes, zakagenda's, scheurkalender, fotoal bums. R. Paauw, Roelof- arendsveen. G? Te koop aangeboden witte baby uitzet (geheel compleet). J. de Raay, 2e Groenesteeg 30, Leiden. G? Te koop aangeb. leren koffers en hutkoffers, vul kachel, petroleumkachel, wastafel met marmeren opstand. Frederik Hen driklaan 25, Oegstgeest. G? Piano te koop gevraagd geschikt voor zangclub. Brieven met merk. Meur en priis onder no. 4077 bur. van dit blad. G? Expeditieknecht gevr., liefst in bezit rijbewijs A. Aanm. Wasstraat 16, Lei den, na 8 uur. G? Te koop gevraagd mid denstandswoning (v. geld belegging) in Leiden of omgeving. Br. met opgave huuropbr. en waar gele gen on •'er no. n72 aan het bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6