Litteris maakte Falstaff kostelijk „feestvarken" bij inzet van viering Schemerige „Harvey" door Nut en Vermaak Superieure uitvoering van Vrolijke vrouwtjes van Windsor Leids Harmonie Gezelschap „De Post" „St. Cosmas" verjongde tijdens Soc. Zondagmorgen het bestuur Sint Nicolaas in Leiden Lydia-groep van Petrusparochie vierde haar tien-jarig jubileum Firma Langezaal 50 jaar MAANOAG 28 NOVEMBER 1955 DE LEITSE COURANT EERSTE BI.AD - PAGINA 3 Koninklijke Toneelver. honderd jaar I ITTERIS SACRUM heeft de koste- de hand liggende, keuze weer tussen *- lijke figuur van Sir John Falstaff drie vrijers, die ongelijk met gelde- uitverkoren Om het feestvarken tc lijke en visuele gaven begiftigd zijn. zijn van zijn eerste uitvoering bij het Slechts het feit dat het meisje een honderdjarig bestaan. Het gezelschap dochter van één van de vrouwtjes is gaf Zaterdagavond een opvoering van en de minnaars toeschouwers zijn „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" van de activiteiten van Falstaf enige van Shakespeare, dat door deze ver- samenhang in het stuk. maarde „steen des aanstoots" uit de toneelliteratuur beheerst wordt. Lit- pvE FALSTAFF VAN J. C. DROS niet\J teris heeft het zich met dit stuk gemakkelijk gemaakt; de „Vrolijke 17 h?d alle rondo onfateoenlHkhe- Vmmvtiea" telt een >».e La! vL- den, die men zo gaarne m deze figuur Vrouwtjes" telt een, speciaal voor amateurs, onaangenaam groot aantal decorwisselingen en een uitgebreide rolbezetting, die geen gebrek aan ta lent toelaat. Het gezelschap heeft deze moeilijkheden echter met groot in zicht in enige mogelijkheden aange pakt en diep in spelersreservoir en geldbuidel getast om van deze opvoe ring een feestelijke gebeurtenis te maken. De rolbezetting was op een enkele uitzondering na goed en zelfs zeer goed te noemen en het onvermij delijke vaartverlies door de decor wisseling tussen de twintig tafrelen werd tot een minimum beperkt. pVE VROLIJKE VROUWTJES VAN WINDSOR" is geschreven onder druk van de koninklijke en publieke opinie, die door de figuur van Fal staff dermate in extase gebracht was, dat zij de schrijver noodzaakte deze in een vroeger stuk overleden pret- finiur weer tot leven te wekken. Shakespeare haalde hem voor deze gelegenheid weg uit de hofsfee waarin hij in stukken als Hendrik IV secundeerde en plaatste hem in het burgelijke milieu van de „Vrouwtjes" op de voorgrond. Hij omringde hem door twee ondeugende vrouwtjes, die slechts op zijn verleidingskunsten in gaan om hem haar verachting en zijn belachelijkheid te laten voelen. De zijn recht kwam liefdesgeschiedenis van Ann Page en haar drie vrijers werd er met de ha ren bijgesleept. De schrijver is er slecht in geslaagd om deze geschie denis met die van Falstaff te combi neren; waarschijnlijk doordat zij te weinig als tegenstelling voor de zwar te bladzij van Falstaff diende en om dat het stuk de indruk maakt door de wil van het publiek tot stand te zijn gekomen. Beide geschiedenissen lo pen parallel en tellen slechts enkele persoonlijkheden die het contact tot stand brengen. Hierdoor kreeg het stuk een wat brokkelig karakter en ontstond een vaarverlies, dat in de ontstond' een vaartverlies, dat in. de onvermijdelijk lange pauzen tussen de taferelen geaccentueerd werd. Er zit echter actie genoeg in de handelingen en de dialoog van de wat uit hun lood gehangen kostelijke ty pen, die met het praedicaat „Shake- pareaans" de eeuwigheid ingingen, bevat zoveel spitsvondig- en verma- lijkheden, dat men zich toch uitste kend amuseert. geprojecteerd ziet; belachelijk in zijn zelfoverschatting en belachelijk in zijn vernedering. De opkomst van deze Falstaff op het toneel was een gebeurtenis, die men telkens weer met vreugde begroette. Mevr. Co Hageman—Verhagen en mevr. T. Hogewindvan Oortmers- sen bereikten hoogtepunten in haar samenspel en haar spel met de gro teske figuur van Falstaff. De ogen blikken dat zij samen op het toneel waren, behoorden tot de sprankelijk. ste van de avond- De jaloerse en de goedmoedige echtgenoot werden door J. Chr. Bartelsman en Leo Gay- kema gespeeld. De eerste wist met de bezeten jaloersheid van de man geen raad en miste het dramatische talent om hem geloofwaardig te ma ken. Gaykema die in moest vallen voor Hans Heysper was ruim vol doende. De contactpersoon tussen alle partijen was juffrouw Haastig, die bemiddelend door het stuk vlindert en in mevr. J, RietsmaKlein Was- sink een kreeg. Bijzonder goed getroffen was de rol van vrederechter Zielig, door A. van Leeuwen tot in het fijnste ge baar begrepen. Hetzelfde kan gezegd worclen van de Slapperman van Ton van Aelst, een vermakelijke Shake- speareaanse inval die uitstekend tot LIET TONEELGEZELSCHAP Nut **en Vermaak gaf Zondagavond in de Schouwburg een opvoering van het Amerikaanse spel „Harvey" van Mary Chase, dat in Leiden reeds eer der een opvoering door het beroeps toneel beleefde. Harvey is een levensgroot konijn, dat bestaat in de geesteswereld \an zekere Elwood Dowd. De man gaat met het wat „afwezige" dier om als zijn beste vriend en verrast zijn fa- HAN DE WILDE VIERDE ZIJN I milie en de toeschouwers met zijn come-back op de planken met een 1 zonderlinge alleenspraken. Verder is kostelijke vertolking van een weinig hij een vriendelijk mens dat in het rechtlijnige geestelijke. De Fenton konijn zijn rust heeft gevonden. Zijn van Bob Hageman was te weinig van zuster en haar dochter zijn echter innerlijk vuur bezield om een over- maar matig tevreden en besluiten tuigend vrijer te zijn. Tineke de Wit hem in een psychiatrische inrichting was een charmante miss Page en te laten opsluiten. Elwood maakt geen Herman Frentzen gaf een Frans dok- bezwaar maar in de inrichting begaat ter de zwier, die in de tijd van Sha- men de fout zijn zuster inplaats van kespeare van een Fransman geëist hem achter slot en grendel te zetten, werd. Van de bijrollen waren het Na deze wat gezochte vergissing doet vooral mevr. J. BartelsmanVan der de psychiater alle moeite om Elwood Lans en P. A. Wisse, die opvielen en dus ook Harvey in handen te krij- door bijzonder goed spel- De smaak- gen. Als dit gelukt is, komt de psy- volle sobere decors werden door B. chiater zo onder de bekoring van Hageman ontworpen. Een woord van hulde voor J. S. de Gruyter, die met klassiek gitaarspel de ondankbare taak had de pauzes tijdens de decor wisseling op te vullen. De costume- ring was prachtig verzorgd. De op een zeer hoog peil staande regie werd verzorgd door B. Hageman. Vóór de aanvang van de voorstel ling richtte de heer B. Hageman, voorzitter van Litteris, een woord van welkom tot de vele autoriteiten onder wie zich bevonden burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, enkele wet houders en een afgevaardigde van de toneelver. „Onder Ons" uit Hazers- woude, die enkele maanden geleden ever eens het honderdjarig bestaan vierde. Burperlüke Stand Geboren: Antonia, dr van G. J. Kerkdijk en P. Suvaul; Maria Anna Helana, dr van A. J. Verhoogt en A. M. Belt; Yvonne, dr van F. C. Erke- J* Rietsma Klein Was- jGris en v Veen; Denis Freddy uitstekende vertolkster Thomas zn van M. Pelmelay en B. Rummers; Maria Johanna Gerarda dr van J. P. Burgmeijer en P. P. van de Loo. Overleden: J. Kohlbeck, vrouw 81 jr; J. C. v. Kleef, vrouw 81 jr; A. Teske, huisvr. van de Ridder 80 jr; C. Rijsdam, huisvr. van van den Berg 06 jr. CIR JOHN FALSTAFF blijkt in dit stuk wel zijn aanzien aan het hof, maar niet zijn streken verloren te hebben. Hij schrijft gelijkluidende liefdesbrieven aan twee dames, die resp. een jaloerse een ideale man bezitten. De vrouwtjes gaan in schijn op zijn voorstellen in, doch grijpen in werkelijkheid de gelegenheid aan om zowel Falstaff als de jaloerse echtge noot een pittig lesje te geven. Het pa rallelverhaal geeft de, vóór de ouders moeilijke doch voor de dochter voor muziekgezelschap bovengenoemd, de heer Renier een kort welkomst woord had gezegd, introduceerde hij de nieuw-benoemde dirigent A. Bosch. De huidige dirigent is solo-altsaxopho- nist van de Koninklijke Militaire Ka pel en met leed over het heengaan van de overleden dirigent Blokker, mag de Post zich gelukkig noemen wederom zo'n vakkundig en ervaren musicus als leidsman te hebben ge kregen. Na het Wilhelmus kregen we een frisse klinkende mars van Safroni en daarna werd het niet zo talrijke maar zeer aandachtige gehoor vergast op de mooie ouverture van Suppé (in arran gement van Chic), de componist van mooi begin leidt tot een dynamische rietijd van de Wiener Walzer, tot hij door de roem van het Straussgeslacht behoorlijk op de achtergrond kwam. Diens fluïde muziek werd in fris tem po uitgevoerd tot vreugde van de luisteraars en succes van de spelen den Aldus liet de dirigent de mooie Kaizerwalzer van Joh. Strauss horen in bewerking van Hans Kliment. Een mooi begin leidt tot een dynamische wals. De uitvoering was nog wat voorzichtig, de muziek is evenwel mooier dan van Suppé met het An dante uit de Sinfonia van Joh. Chr. Geslaagd ondanks vele hindernissen Het zat 't bestuur van de R.K. Bond voor kapperspersoneel St. Cos mas, afdeling Leiden, gisteren niet mee met het organiseren van de sociale Zondagmorgen, want niet al leen was de geestelijk adviseur, kap. J. van Adrichem, die een toespraak zou houden, plotseling verhinderd, maar tevens kreeg de bondsvoorzit ter, die de tweede spreker zou zijn, een kou en lag onder de wol in plaats van in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg een inspirerend woord te spreken over de idealen van de bond. Het bestuur van de afdeling Lei den bleek echter niet voor één gat te vangen, want men wist 't program ma toch doorgang te doen vinden, nadat te elfder ure vervangers voor de afwezigen waren gevonden. Ruim de helft van de St. Cosmas- leden woonden te negen uur in de kapel van de Zusters Carmelitessen aan de Oude Vest de H. Mis bij, die gezonden werd door enkele zangers van het Hartebrug-koor. Geen geselkoord! Tijdens deze H. Mis belichtte pater H. Barneveld (congregatie van de H. Geest) op wel zeer bijzondere wijze de Adventstijd, die gisteren aanbrak. De predikant wees alle „kastijdingen en droge boterhammen" als boete doening af en verklaarde, dat de beste boete gebracht wordt door een voudig de dagelijkse arbedi als een plicht te zien en deze plicht zo goed mogelijk uit te voeren, ook al was het minder prettig. Na een gezellig ontbijt, heette voorzitter J. v. Tongeren de aanwe zigen welkom en sneed voortvarend meteen het voornaamste agendapunt aan: bestuursverkiezing. Volgens plan. Penningmeestei J. Peeters, heeft na een 5-jarige functie zijn ontslag als zodanig genomen en in zijn plaats had het bestuur een der jongeren in het bestuur verzocht. De aanwezigen konden zich met deze verjonging vol komen verenigen en met een aan moedigend applausje nam de heer J Lagerberg achter de bestuurstafel plaats; de heer Peeters ontving hulde voor het vele verrichte werk en ook dat werd door de aanwezigen met een applaus onderstreept. De bondsbestuurder, de heer J. Balk, die de bondsvoorzitter verving, hield een korte toespraak over het belang van een groeiend St. Cosmas, daarbij wijzend op de behaalde re sultaten en de plannen voor de toe komst. Na een kopje koffie gaf de voor zitter nog enkele toelichtingen op de in Juli jj. gehouden bondsvergade ring, waarbij hij speciaal de con tributiewijziging aan een nardere be schouwing onderwierp. Het scheen voor iedereen volko men duidelijk geweest te zijn, want van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd practisch geen ge bruik gemaakt, zodat deze vlot ver lopen vergadering klokslag 12 uur volgens plan kon sluiten. Bach, bewerkt door Albert Meijns, was een goede keuze gedaan. Het werk is geliefd om zijn gratie en es prit. De hobo-solo, die bijzonder zan gerig is, werd door het jonge corps lid B. Wakka heel verdienstelijk en met talent gespeeld. Graag willen wij dit nog eens van hem 'horen en dan met groter durf en iets minder bescheiden juist omdat hij het goed speelt. r\E OUVERTURE La Muette de Por- tici is één van Auber's meester werken onder de serieuze muziek drama's, welke grote explosieve kracht bleek in te houden voor de geprikkelde mensen in de omwente- lingsdagen rond Juli 1®30. Wij vinden de muziek vrij mak maar toch niet gewoon, en het harmonieorkest slaag de in de klankuitbeelding. De Rihapso- aie Slave no. 1 was nog wat tastend en wat dik in de verf, maar was ook moeilijk met de halve tonenreeksen, de cadensen in de clarinetten; het zware koper klonk evenwel plechtig. Met de felle levendige mevrouw Ver- hey-v. Wijk-Mars van de hand van de overleden dirigent Blokker werd het concert besloten. De tamboers en drums waren hier in volle actie. Bloemen voor de dirigent. De extra mars werd gedirigeerd door de 2e ka- pelmeester de heer Wakka Snr. Na de pauze volgde een voorstelling door de afd. Toneelclub der PTT, met medewerking van mr. Cartelli vlug en behendig goochelaar en de gi tarist Dirk Kramer. Wij hoorden al leen de inleiding van de conferencier en wisten toen dat het overige pro gramma eveneens op peil zou staan. Na de voorstelling dezer PTT ama- teur-artisten volgde nog een dansje onder leiding van de heer Alp'henaar. J. KORTMANN. het denkbeeld Harvey dat hij besluit Elwood zijn vriend te ontstelen. De zuster heeft echter ingezien, dat Elwood met konijn heel wat hanteer baarder is, dan zonder en komt nog juist op tijd tussenbeiden. ONDER REGIE VAN PETER BRANDSMAgaf Nut en Vermaak van dit zeer genietbare stuk een vol doende opvoering. Wel telde de rol bezetting enkele zwakke plekken en bleek de verstandhouding op het toneel wat te wensen over te laten, doch de hoofdrollen waren naar be horen bezet. Tegen de opvatting die de heer A. E. Harteveld van de hoofdrol heeft, zou men het bezwaar kunnen maken, dat zijn Elwood wat te schemerig en te onwezenlijk uit de verf kwam. In zijn opvatting gaf hij goed spel te zien. De zuster werd ge speeld door mevr. S. de Jongh, die van deze snobistische dame een ge slaagde creatie maakte. J. A. M. A. Genang gaf als psychiater overtui gend spel te genieten; hij was af en toe de enige, die wat vaart in het stuk bracht. Mevr. L. Kasterman was zeer voldoende als het nichtje van Elwood. Goede prestaties wer den verder geleverd door mevr. Tg Henzen, mevr. Peyzel, H. J. Smitte- naar en P. I. A. Wijnbeke. De dècor- wisselingen in de bedrijven voor de pauze, remden de vaart van het stuk lelijk af. OPBRENGST COLLECTE 40—45. De totaalopbrengst voor Leiden van de stichting 4045 beloopt een bedrag van f 22.579.89. Hierbij is niet inbegrepen het bedrag van het gemeentelijlc subsidie ad 5000.—. Zaterdagmiddag heeft de speeltuin „Rortdom de Watertoren" voor de kinderen van 4 tot 10 jaar haar jaar lijks St. Nicolaasfeest gehouden. Precies 2 uur opende de waarne mende voorzitter, de heer v. d. Graaf, in de grote zaal van Bucht de bijeen komst. Het programma, dat voor het me rendeel door de kinderen zelf werd uitgevoerd, verliep vlot. Natuurlijk was St. Nicolaas zelf ook tegenwoor- die en menig kinderhart heeft ge-, klopt vol verwachting, toen deze me dedeelde datr de nieuwe tuin zal ko men en nog mooier dan de oude die we moesten verlaten. Na de pauze was het de beurt aan wat kinderen die 'n sprookjesverhaal brachten over een tover mondharmo nica. Dat de kinderen genoten van hun feest behoeft geen betoog. EN IN DE DOELENKAZERNE. Ook in de cantine van de Doelen- kazerne liet Sint Nicolaas zich deze middag zien. Hier hield de afdeling Zuid Holland-Noord van de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers een Sint Nicolaasfeest voor de militaire oorlogswezen en de kinderen van de militaire oorlogsweduwen en invali den. Na eon inleidend woord van de voorzitter, de heer H. de Jager, wer den de kinderen bezig gehouden met een poppenkastvoorstelling, enkele filmpjes en het zingen van Sinter klaasliedjes. De komst van St. Nico laas, die voor alle kinderen een ca deautje en een zak met lekkernijen had, werd uitbundig gevierd. Wat een enthousiasme en vrolijke kinder vreugd maakten zich van de ruim 130 kinderen meester. Wat leefden ze mede met de avonturen van Jan Klaassen. Ook aan de dertig kinderen, die dit feest niet konden meemaken, had Sint Nicolaas gedacht. Allen ont vingen zij thuis hun deel. De Bond van N.M.O. kan op een geslaagde middag terugzien. ST. ELOY. xïct bestuur van de Ned. Kath. Me- taalbew. Bond St. Eloy afd. Leiden aan haar stadsleden bekend, dat inge volge de ziekte van de bode, de con tributie de afgelopen week niet op gehaald is. Deze week zal de contri butie ook niet opgehaald worden. De leden worden verzocht, deze betaling deze week te doen bij de penning meester de heer J. A. Mensen, Gre- venstraat 6. Van Maandag tot Vrijdag 2 Dec. wordt er tussen 19 u. en 20 u. daarvoor zitting gehouden. De Gidsenbeweginq groeide in Leiden Gezellige feestavond Ruim honderd gidsen, kabouters en pioniersters hebben gisteren de ge hele dag laten zien en horen, dat het ploegje, dat 10 jaren geleden als een zwak stekje werd geplant, uitge groeid is tot een hechte plant, die onder zijn takken plaats biedt aan al de meisjes, die zich in de Petruspa rochie tot het grote gidsenideaal voe len aangetrokken. De Lydiagroep kwam op de mor gen van dit tien-jarig jubileum in de kapel van het St. Liduina-ge- sticht aan de Zoeterwoudse Singel bijeen, waar de aalmoezenier, kap P. van Ingen, de H. Mis opdroeg. Daarna kregen de ontbijttafels in de foyer van Oe Hartig a. d. Ho- fe Rijndijk de niet geringe taaie om eze 110 magen aan voldoende leef tocht te helpen, hetgeen wonderwel slaagde, zodat een uurtje later onder de vlaggemast het feest officieel ge opend kon worden met het opzeggen van de gidsenwet. Grote belangstelling. Veel vrije tijd hadden de meisjes gisteren niet, want in de middag vond de grote zaal van De Burcht Grote belangstelling Het technisch bureau Langezaal en Inniger aan de Nieuwe Rijn vierde Zaterdag zijn vijftigjarig bestaan. Een belangrijk onderdeel van het feest vormde de receptie in De Doe len, waarvan velen gebruik maakten om de heer F. Langezaal hun geluk wensen met dit zakenjubiieum aan te bieden. De firma is ontstaan uit een oud be drijf aan de Hooigracht, dat geves tigd was op de plek, waar later pen doorbraak naar de Kaasmarkt werd tot stand gebracht. De heer Chr. Lan gezaal begon aan de Nieuwe Rijn een eigen bedrijf dat zich bezig hield met de aanleg van gas- en waterlei dingen. Bovendien richtte de fir mant de blik op de toekomst en breid de zijn zaak met een afdeling electri- citeit uit. Verder uitbreidingen kwa men tot stand onder de huidige di recteur de heer F. M. M. Langezaal, die in 1923 de leiding van het bedrijf op zich nam. In de kinderjaren van het bedrijf werd een fusie met de fir ma Inniger tot stand gebracht. Deze fusie werd in 1917 verbroken. Zaterdagmorgen werd door het personeel van het bedrijf de directie een plaquette aangeboden, waarop de oprichter van het bedrijf en de huidige firmant afgebeeld zijn. Tijdens de personeelsbijeenkomst werd het woord gevoerd door de heer F. Langezaal, die de ontwikkeling van het bedrijf uiteenzette. Namens het personeel sprak de heer B. Wij ling. Spreker getuigde van zijn waar dering voor het werk van de huidige firmant en bood hem naast de boven genoemde plaquette een wandbord aan. Dit wandbord is geschonken door het personeel van het bureau, dat in Nijmegen aan de technische installatie van het Academisch Zie kenhuis werkt; een werk, dat, zoals bekend, in zijn geheel aan de firma Langezaal opgedragen is. Onder de talrijke belangstellenden op de receptie bevonden zich o.m. wethouder S. Menken, oud-pastoor Th. M. Beukers, pastoor J. A. van Kleef, de heren J. Lijten en F. Lei- cher van de R.K. Werkgevers, de heer H. Aalders namens Verbum Dei, de heer W. F. Verhey van Wijk, voor zitter van de Maatschappij tot bevor dering van Nijverheid en Handel, de heer W. F. Creyghton namens de Vincentiusyer. en talrijke zakenrela ties en vrienden van de heer Lan gezaal. Voorzitter Kampschör opnieuw onderscheiden Tijdens de algemene vergadering van de L.T.B. te Haarlem sprak he denmorgen de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers. Hij zei, dat hij gaarne vertoeft bij de L.T.B.omdat dit een gezonde or ganisatie is, die talrijke goede acties ontplooit, en waarin de geest sociaal en godsdienstig goed is. Vooral noem de hij in dit verband het werk bij de emigratie, waarbij de L.T.B. voor treffelijke voorlichting en steun schenkt. Ook de bisschop betreurde het feit, dat veel grond voor de agra riërs verloren gaat in verband met de woningbouw en ontwikkeling indus trie. Het is nu eenmaal noodzakelijk, aldus mgr. Huibers, en de L.T.B. helpt waar hij kan. In zijn dank tot de L.T.B. betrok hij ook de algemeen voorzitter, de heer K. Kampschör, die nu al 25 jaar voorzitter is en in deze vergadering met algemene stem men werd herkozen. De heer Kamp schör heeft al die jaren de L.T.B. op verantwoorde wijze geleid. Mede door zijn inzicht zijn veel moeilijkhe den tot oplossing gekomen. Hij deelde mede, dat Zijne Heilig heid Paus Puis XII de heer Kamp schör van ridder in de orde van de H. Gregorius tot commandeur in de zelfde orde had bevorderd. Mgr. Hui bers overhandigde de heer Kamp schör de hierbij behorende oorkonde. In een dankwoord zei de heer Kampschör, dat door deze onder scheiding de gehele L.T.B. werd geëerd. Haagse St. |acobstoren wordt 500.000 duurder B. en W. van Den Haag hebben de raad voorgesteld nogmaals gelden uit te trekken voor de restauratie van de St. Jacobstoren en wel een bedrag van 565.885,Dit bedrag is nodig omdat er tijdens de werkzaamheden ernstige tegenvallers zijn geweest. Daardoor is het tot dusver uitgetrok ken crediet van 905.615,ontoerei kend geworden. Aan het rijk en de provincie zal worden gevraagd sub sidie in de hogere kosten te ver lenen. zijn toneel druk bezet met de me- dewerkstertjes aan de grote feest avond, die hun generale repetitie hielden. Enkele uren later was de grote zoal geheel gevuld met de pionier sters, de gidsen en de kabouters, die allen hun ouders meegebracht had den, zodat kap. Van Ingen om 8 uur een heel gezelschap kon welkom he ten. Kleurrijk spel. Zeer speciaal ging zijn welkom uit naar pastoor Beukers, de oud-aal moezenier van de Lydiagroep, kap. M. Welling, de deputatie van het St. Petruskerkbestuur, de leden van het parochiële jeugdcommité en het mu ziekgezelschap „De Gibato's", dat op geslaagde wijze het muzikale gedeel te van de avond voor zijn rekening nam. Hierna volgde een bont program ma van kabouterdansjes en „hemel se kunst", waardoor het Gidsen ideaal in een zeer kleurrijk licht kwam te staan. Het spel was fris,, omdat de kinderen nog te Jong zijn' om naar toneelroem te streven en omdat zij spelen voor hun eigen ple zier. Aan het slot van de avond hield kap. Van Ingen een kort dankwoord tot alle aanwezigen voor hun belang stelling en hun steun in de afgelopen tien jaren. Maar in een extra nummer kwam een kabouter, een gids en een plo- niester dat zelf ook nog even doen en het slot van de avond was voor de heer J. v. Oudenhoven, die na mens de financiële commissie van de Petrusparochie vertelde, dat alle rekeningen van deze geslaagde feest viering door deze commissie betaald zullen worden. RECEPTIE DENNENHEUVEL. De afdeling Leiden van de Vereni ging tot verpleging van Hoofdarbei ders in Herstellingsoorden en Sana toria „Dennenheuvel", die in het gou den jubeljaar van deze vereniging haar zilveren jubileum herdacht, hield Zaterdagmiddag in het Federa tiehuis aan het Gerecht een receptie. Onder hen, die hier het bestuur gelukwensen kwamen aanbieden en getuigden van de prachtige arbeid van deze Vereniging, waren o.m. wet houder S. Menken, die de felicitaties van het Gemeentebestuur aanbood, de heren W. H. Semeijn en J. E. v. d. Kaay, resp. voorzitter van de Com missie „Een halve eeuw Dennenheu vel" en hoofdbestuurslid, de heer P. Overduin, secretaris van het Sanato rium „Sonnevanck", de heer P. Cos- sce van dc afdeling Leiden van de Graf. Gezondheidsvereniging, mr. dr. S. Rozemond, directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, mevr. E. C. Gor ter-Muller, die de gelukwensen kwam aanbieden van het Ned. Stu dentensanatorium, dokter C. R. Zljer- veld, directeur van de G.G. en G.D., de heer J. H. van der Kloot namens de Raad van Arbeid, de heer H. Fi- lippo en mej. A. J. van Nienes na mens de afdeling Leiden van het „Groene Kruis", mr. P. A. van Too- renburg, secretaris van de Sociale Raad en voorts enkele leden van de jubilerende afdeling. IN HAARLEMMERSTRAAT AANGEREDEN. Een 52-jarige Hagenaar is Zater dagavond te 21.20 uur in de Haar lemmerstraat door een motor aange reden. De Hagenaar stapte onver wachts op de rijweg. Hij kreeg een gebroken knieschijf. Tentoonstelling postduiven Aan de succesvolle en zeer druk bezochte tentoonstelling, die dit week einde in hotel „Bellevue" door de vereniging „De Leidse Vogelvrien den" werd georganiseerd, was ook een wedstrijd verbonden. De resulta ten, door drie keurmeesters beoor deeld, waren: Klasse A: (2 Harzerkanaries E.K. '55) le en pr. niet toegek; 3e pr. A. v. Mook (tevens wisselprija). Klasse B: (1 Harzer E.K. *55): le en 2e pr. niet toegek.; 3e pr. A. L. Deegenaars. Klasse C: (1 Harzer/Open kb): 1. niet toegek.; 2. J. M. Koevoet; twee 3e pr. J. H. Schild en G. Hekman. Klasse D: (Stam van vier kleurka- naries E.K. '55): 1. J. Driessen (oranje): 2. A. v. d. Kleyn (strogeel); 3. A. v. d. Kleyn (citroengeel). Klasse E: (1 kleurkanarie E.K. '55) 1. A. v. Mook (roodoranje); 2. A. L. Deegenaars (citroengeel); 3. B. Jelte- ma (strogeel); 4. A. v. d. Kleyn (stro geel); 5. A. v. d. Kleyn (citroengeel). Klasse F (1 kleur kanarie/Open kl.) 1. Chr. Roozen (zalm); 2. Th. Olljer- hoek (zalm); 3. (na loting) J. Dries sen (mozaik). Klasse G (Exoten-paren/Open kl): 1. J. J. v. Oort Sr. (blauwfazantjes); 2 H. Zandbergen (blauwfazanttjes)3. H. Lancel (zilverbekjes). Klasse H: (Exoten-enkelingen/ Open kl.): 1. J. J. v. Dort Sr. (Janan- se nachtegaal); 2. J. v. Alphen (bas taard); 3. J. v. Alohen (bastaard). Klase J (Vluchten en Vitrines): 1. J. v. Dort Sr.; 2. A. v. Mook; 3. H. Zandbergen. Extra prijzen voor bepaalde kweek- richtingen werden nog gewonnen door: A. v. Mook (3x), J. J. v. Dort Sr. (2x); A. L. Deegenaars (2x); H. Laterveer en J. de Jonge. |V6 O l» 1*71 ROTTERDAM, 28 Nov. Vee. Aanvoer 2195 stuks vee, Waarvan 1427 vette koeien, 712 lammeenr, 56 bokken of geiten. Handel: vette koeien f 2.60—2.80, 246—260, 2.26 244; varkens f 1.831.81,-179; lammeren 12510595. Aanvoer vette koeien ruim, handel kalm, prijzen iets minder, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer als vorige week, handel vlug, hoger in prijs; lammeren aanvoer groter, han del kalm, prijzen onveranderd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3