Toen de hamerstukken gepasseerd waren, gingen de deuren dicht Bankbiljetten als plaveisel G. DE KEMP WINST Seiefaontjeó L.v. Geelen L.v. Geelen Smout- en Advertentiezetter ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BI,AD PAGINA 4 Gemeenteraad Boskoop Onder leiding van burgemeester Verkerk werkte de raad van Boskoop gisteren de ,20 punten tellende agen da binnen de twee uur af. Bij de aan vang drong de voorzitter op snelle afwerking aan, aangezien hij nog en kele punten had voor een besloten zit ting. Wat de deelname aan het t.b.c.-on- derzoek betreft, blijkt Boskoop met zijn 86.5 pet. wederom aan de spits te staan. De afwijzing van B. en W. op het verzoek om subsidie van de stichting „Het Nationaal Rheuma- fonds, kan bij de heer Valk geen ge nade vinden. De rheuma is voor ons volk ook een gevaarlijke ziekte. De voorzitter deelt mede, dat d gemeen te geen instituut is voor het geven van subsidie. Wanneer daarmede wordt begonnen, ziet hij het eind er niet van. Het verzoek van de plaatselijke middenstandsvereniging om onthef fing van de winkelsluiting voor Za terdag 26 en Maandag 28 November ondervindt geen bezwaren. In de va cature ontstaan in de woonruimte commissie wordt voorzien door de be noeming van de heer G. v. d. Laan. Hierna volgen de hamerstukken, welke betreffen de voorlopige vast stelling van de bedragen van de kos ten van het openbaar onderwijs en de daarmede verband houdende ver goedingen voor het bijzonder onder wijs, en de machtiging van de raad tot het opnemen van kasgelden gedu rende het diensetpaar 1956 tot een be drag van 1.000.000, Voor de herbenoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur was een stemming nodig welke tot resul taat had dat het aftredende lid, de heer Joh. Meijer inderdaad werd her kozen. Tegen de verlenging van de verze kering van gemeentegelden bij de Frauderisico onderlinge van gemeen ten hadden de leden evenmin be zwaren. Bij punt 13 van de agenda betref fende het treffen van enige verkeers- voorzieningen deelde de voorzitter mede, dat een pamflet was ontvan gen, dat hij nog niet had gelezen. Daarover kon geen prea-advies gege ven worden. Teneinde het aan de orde zijnde voorstel niet te stagneren, stelt hij voor dit aan te nemen en het pamflet op een volgende vergadering te behandelen. Mochten er raadsle den zijn die in verband daarmede suggesties willen doen, dan kunnen zij deze vóór 1 December a.s. aan B. en W. doen toekomen. Het in behan- ling zijnde voorstel, dat dus werd aangenomen, behelst dat een wacht- verbod zal worden uitgevaardigd voor de zuidzijde van de Reijerskoopseweg vanaf de Rooms-Katholieke kerk in Oostelijke richting tot aan de Rozen- laan Het voorstel van de raadsfractie van de K.V.P. en de P. v. d. A. om over te gaan tot vaststelling van een subsidieregeling voor het verstrekken van melk op de lagere scholen ver oorzaakt een nogal heftige discussie. Het voorstel werd zoals te ver wachten was verworpen met de stem men van de K.V.P. en de P. v. d. A. voor en de anderen tegen. 6 tegen 7. Het volgende agendapunt betreft het verzoek van het dagelijks bestuur van de stichting borgstellingsfonds voor de middenstand district Gouda, dat de aangesloten gemeenten zich garant stellen ter meerder zekerheid van de betaling der rente en de te rugbetaling van de hoofdsom van de aan de stichting verleende kasgeld lening tot een bedrag van 10.000,—. Aangezien het desbetreffend besluit van de gemeenteraad te Gouda reeds door G.S. is goedgekeurd achten B. en W. het geen bezwaar dat ook Bos koop zich garant stelt voor het ge vraagde bedrag van 6.773 cent. De raad kan hiermede eveneens accoord gaan. Evenmin bestaan bezwaren voor de verhoging van het crediet voor de bouw van 15 woningwetwoningen aan de Goudse Rijweg en tot het verlenen van een onderhandse opdracht voor de bouw van deze woningen aan de firma P. Rehorst te Waddinxveen. Een en ander teneinde de verdere woningbouw zo vlot mogelijk te doen verlopen. Om dezelfde reden wordt een cre diet van 9000,beschikbaar ge steld voor de voorbereiding van de bouw van 22 woningwetwoningen ook aan de Goudse Rijweg.. Geheel naar de wens van de voor zitter gaat de raad dan te ongeveer kwart over tien uur in geheime zit ting. GEVONDEN VOORWERPEN Cyclaamkleurig kinderwantje; blauw kindertasje; wieldop; pet; dam es want; kinderwant paar kapwanten; cein tuur; balletje; want; wieldop; porte- Tot haar grote verbazing ontdekte mevr. Koster, wonende in de Oranje straat, gisteravond dat de straat be zaaid lag met bankbiljetten van tien en vijfentwintig gulden. Door de wind werden deze waardepapiertjes her en derwaarts gedreven. Zij riep haar man te hulp, om deze niet alle daagse straatbedekking in veiligheid te brengen. Samen wisten zij de meeste papiertjes in handen te krij gen. Hiervoor stapte de heer K. ook nog pardoes in het koude water van de langs de Emmakade lopende sloot omdat hij op het water eveneens meerdere bankbiljetten zag drijven. Nadat de verdere omgeving nog was afgezocht werd thuis de „buit" ge teld. Daarbij bleek, dat voor een waarde van enkele honderden gul dens van de straat was geraapt. Toen rees vanzelfsprekend de vraag: „Van wie is dat geld". Terwijl men hier over nog zat te denken verscheen de groentenhandelaar Paling, die met angst in zijn hart naar een envelop zocht waarin hij zijn bedrijfskapitaal had geborgen. Blijkbaar was deze en velop uit zn zak geraakt, waardoor de bankbiljetten over de weg waren gewaaid. Gelukkig voor hem had het echtpaar Koster een en ander in het donker ontdekt en waarschijnlijk het grootste deel kunnen vinden. Ten zeerste ontdaan telde de heer P. de bankbiljetten nog eens na en kon toen constateren, dat het door hem verloren bedrag vrijwel geheel te recht was. Hij moest echter praten als „Brugman" teneinde de eerlijke vinder zo ver te krijgen, dat hij ten minste de helft van het eerst ge schonken vindersloon wilde aanne men. De heer K. was van mening dat dit geheel niet nodig was omdat de heer P. er hard voor moet werken en wenste hem geluk met het terug gevonden handelsgeld. Aan- en verkoop van EFFECTEN (ook incourante). CREDIETBANK N.V. JMdJI monnaie met inhoud; boodschappen- net; pernettya's; paar kinderwanten; armbandje; kindergymnastiekschoe nen; paar pantoffels; liriker-glacé- damesschoen. Inlichtingen ^>ij de politie. Geb.: Teunis, z. v. P. van Sprang en O. C. van den Akker; Angele L. M., d. v. P. M. de Rooij en N. A. Falke; Johanna M. C., d. v. J. W. van der Maat en J. M. C. Buitendijk; Al- phons J. T., z. v. W. J. Houdijk en M. M. Reuneker; Jan, z. v. F. Kok en A. T. de Bakker. Getr.: W. Schouten 26 jr. en H. van Elswijk, 25 jr.; H. van Soest, 55 jr. en I. C. van der Hoff, 51 jr.; G. T. Groenendijk 26 jr. en J. C. van Heve- •ccUlvertentie.) lingen 25 jr.; G. J. Meijer, 27 jr. en C. A. M. Belt, 24.; G. Vuyk, 29 jr. en C. M. J. de Bruin, 23 jaar. Overl.: L. C. van Heiningen 46 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN De hoofdinspecteur-titulair van de belastingdienst in Arnhem, de heer H. Scholtens, is aangewezen als hoofd van de inspectie te Alphen aan den Rijn. Geboren: Johanna Bertha Wilhel- mina, dr van W. N. Bertram en B. v. d. Velden; Anke, dr van W. J. van den Brink en D. Pos; Ingrid Gratia, dr van H. P. Winkelman en C. Graij vesteijn; Johanna Wilhelmina, dr van P. C. Boere en A. M. Captein; Ger- truda Wilhelmina, dr van P. C. Boere en A. M. Captein; Anthonius, zn van A. Nederhoff en M. A. Nieuwenhui- zen; Cornelia, dr van J. Rodenburg en W. de Bruin; Cornelia Maria, dr van C. de Lange en J. M. v. Niekerk; Willem, zn van W. ten Brink en G. van Egmond. Ondertrouwd: G. van Beest 24 j. en N. N. van den Berg 23 j.; T. Kamper 23 j. en J. Huijssoon 23 j.; A. W. Oosterman en J. G. Leliveld 32 j. Gehuwd: Th. Verhoog 30 j. en T. Zwijnenburg 32 j.; J. W. van der Made 27 j. en J. M. Bokkers 25 j.; G. Verweij 51 j. en A. G. W. Vogel 47 j. Overleden: J. Sprokkerieft 77 j., echtgenote van A. van Wageningen; Hendrik Vis 90 j. ALKEMADE HAZERSW0UDE NIEUWE SCHUURTJES ACHTER DE WONINGEN DS. v. d. BOSCH STRAAT. Achter de woningen aan de ds D. A. van den Boschstraat bevinden zich meestal door de bewoners zelfge bouwde schuurtjes, die het aanzien van deze huizenrij nu niet bepaald verhogen. In verband met de bouw van de 16 woningen aan de Lindenlaan zal tus sen deze twee huizenrijen een ge meenschappelijk pad worden aange legd waarop de achteruitgangen van deze woningen uitkomen. Tegelijk met deze werkzaamheden zal worden overgegaan tot het bou wen van 6 dubbele schuurtjes achter de eerste woningen aan de oostkant van de Ds van den Boschstraat. Voor het verrichten van deze werk zaamheden hebben de navolgende personen met het daarachter vermel de bedrag ingeschreven: Gebr. Bate laan 12.350.J. L-. van Bennekom 12.236,—; Fr. de Boer 12.300,—; B. P. Boers 10.910,Ph. de Gelder 11.540,D. Vonk en C. Quartel 10.519,—. Aan de aannemers D. Vonk en C. Quartel is thans de bouw van de 6 dubbele schuurtjes met de bijkomen de werken opgedragen. AUTO IN DORPSVAART. Gisterennacht omstreeks een uur kwamen 2 auto's, een bestelauto en een personen-auto van de Holland Elector-stroom uit Amsterdam ach ter elkaar uit de richting Boskoop rijden. De voorrijdende auto (bestel auto) slipte ter hoogte van de Dorps- vaart, reed eerst tegen een in de berm van de weg staande boom aan en kwam toen in de Dorpsvaart te recht. De twee inzitenden konden zich door het intrappen van het por tier redden. Een hunner had zich aan hoofd en handen ernstig ver wond en werd door dokter Meijst verbonden. Nadat beide personen door de café-houder, de heer J. Tim mermans, van droge kleren waren voorzien, zijn zij met de personen auto die achter hen reed, naar Am sterdam vertrokken. Later op de dag is de zwaar beschadigde auto met 'n kraanwagen uit het water gehaald en naar Amsterdam gesleept. NiEr*""nop Rectificatie De kop „Proefdem- ping van Voorwetering" boven het raadsverslag van gisteren berust op 'n vergissing. De wetering wordt niet gedempt. Men zoekt juist naar de mo- I gelijkheid de weg te verbreden „ten koste van de huizenkant". LEIDERDORP Geboren: Elsje d. van N. Over- V pn -»rl Jost; B. A. Erades en Fr. de Ridder. Overleden: Jan Rooda man 52 j. NIEUWVEEN Nic. Boys. Voor a.s. Zondag is vastgesteld GDSNic. Boys. Aanv. half drie. Vertrek half twee per bus vanaf Leliveld. De junioren soelen Zaterdagmiddag om 3 uur in Noor den tegen NSV-jun. Biljarten. De uitslagen van de wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap van de biljartvereniging „Dito" waren als volgt: Groep A: L. KestingJ. Pietersen 20; Th. NotenboomG. J. v. d. Berg 20; J. v. EijkA. J. v. Trigt 2—0. Groep B: J. GielingA. Straathof 02; P. v. RoonA. Schoorl 20; A. SchoorlH. Leliveld 02. Handbal. De dames van DTS spelen om twaalf uur thuis tegen de dames van NSV uit Noorden, terwijl de junioren om twaalf uur spelen te gen de NSV-junioren in Noorden. Vertrek per fiets kwart over elf. ROELOFARENDSVEEN De Sint in de Veen. Gistermid dag bracht de Sinterklaas met zijn knecht een bezoek aan het dorp. De Sint en de knecht waren gezeten in een luxe auto, vooraf gegaan door een wagen waarop een geluidsinstal latie was aangebracht. Na zijn rondrit door de gemeente bracht de Sint een bezoek bij de fa Van Veen, alwaar hij diverse ca deautjes overhandigde aan de kin deren die dit jaar goed hadden op gepast. Een jongen die nog al eens brutaal was geweest werd door Piet in de zak gestopt. Nadat de politie een goed woordje voor het knaapje had gedaan, mocht hij weer naar huis. De kinderen genoten bij het zien van de Spaanse gasten. Goed afgelopen. Gistermiddag omstreeks 3 uur liep een jongen met een kinderwagen over het Noord einde. Zonder zich te overtuigen, of de weg vrij was, zwenkte deze jon gen plotseling naar links om over j te steken. De bestuurder van een achter hem komende auto bemerkte tijdig de verkeersfout van deze knaap. Door het stuur flink naar links te gooien, kon hij erger voor komen. Het was de bestuurder even wel niet mogelijk een aanrijding te voorkomen. Het in de wagen zitten de kind werd eruit geslingerd, doch kwam er met een paar schaafwonden af. De auto bekwam enige schade. ZOETERWOHDE Sinterklaasactie De eerste zit ting zal Maandag a.s. niet plaats heb ben in 't Parochiehuis, maar in „Ons Huis", Dorpsstraat. Botermarkt 1 2 GOUDEN RINGEN GOUDEN BROCHES GOUDEN COLLIERS HORLOGES (Pontiac, Prisma, etc.) KELTUMPLEET Bovendien vele zil veren en verzilverde Sint Nicolaas- geschenken. Trouwauto's?? dan een gekroonde CHRIJSLER 7 pers van GEBR DE JONG Telefoon 20239, Telefoon 23656 Alléén Hogewoerd 164 van ouds de Stalhouderij Bureau Web vraagt SERIEUZE MEDEWERKERS voor het verspreiden van drukwerken huis aan huis. Soil, aan Bur. Web, postbus 166. Haarlem. boekt U, wanneer U de dure accountant vervangt door een even vakk., maar veel goedkopere boekhou der. Schrijft U eens onder no. 4044 bur. van dit blad. INZET Percelen te Leiden: 1. Woonhuis Os en Paarde- laan 23 op 3.500, 2. Woonhuis Os en Paarde- laan 25 op 3.500, 3. Woonhuis Os en Paarde- laan 27 op 3.000, 4. Woonhuis Lammer markt 47 op 2.500, 5. Woonhuis Oude Sin gel 18 op 7.300,—. Afslag Vrijdag 2 Decem ber 1955 nam. 7 uur in het Notarishuis te Leiden. Not. N. W. HOLTKAMP KNUTSELCLUB K.A.B. op Zaterdag 26 en Zondag 27 November in de St. Pancratiuszaal te Roelofarendsveen. Dealer der „SIEMAG" schrijf- en boekhoud machines, HEES Kantoormachines Hogewoerd 92 - Tel. 31983 PERSONEEL 2 Gevraagd voor direct of later flinke hulp, liefst 4 hele en 2 halve dagen. Hoog loon. Aanm. liefst vóór 2 uur. Mevr. M. de Rooij, Keizer Karelweg 380, Amstelveen. 2 Gevraagd flinke werk ster bij voorkeur ongeh., voor enkele ochtenden per week. Fred. v. Eedenlaan 55, Leiden. 4051 2 Nette meisjes gevraagd voor het vervaardigen van luxe dozen. Leeftijd 15 a 16 jaar. Bii gebleken ge schiktheid hoog loon vol gens C.A.O. plus premie. Maredijk 165. 4047 2 Voor direct gevraagd in Wassenaar R.K. huis houdster, 30-40 jaar. b»i alleenstaande man met 3 jonge schoolg. meisjes. Br. no. 8029 bur. van dit blad. 2 Werkster gevraagd v. 1 of 2 halve dagen per week. Duindam, H. Rijn dijk 32 (bovenhuis). 2 Net meisje gevraagd. Meerdere hulü aanwezig. Boerhaavelaan 1. Telef. 22804. 4012 2 Wilt U bijverdienen? Gratis inl. Postbus 60, Dor drecht. 2 Bijverdienste gevraagd door net persoon voor 2 of 3 dagen per week, event, ook thuiswerk. Br. onder no. 8046 bur. v. d. blad. 2 Gevr. net R.K. meisje voor de dag als hulp in de huish., werkster aanwezig. Niet boven 18 jaar bij C. J. v. d. Meer, Brood- en banketbakkerij. Rijndijk straat 4, Leiden. 2 Gevraagd voor onze brood- en banketbakkerij een winkeljuffrouw. Coöp. Ons Doel, Haarlemmerstr. 184, tel. 20391. 2 R.K. meisje gevraagd als hulp in de huishouding bij klein gezin (2 pers.) dagelijks van 8.30—4.30, Zaterdags van 8.3012 u. Kennis van koken gewenst. Mevr. van Rooy, Van De- venterlaan 15. Voorburg (tussen 69 uur, Zaterdag 1 na 2 uur). 7988 2 Gevr. wegens dienst plicht der tegenwoordige R.K. tuinarbeider, intern, voor nu of per 1 Febr. Br. no. 8014 bur. v. d. blad. AANGEBODEN 2 Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blok fluit. Hawaiian gitaar, kla rinet. saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag, Kore- vaarstraat 5. tel. 24358 2 De Knittax breimach. met het nieuwe voorzet- apparaat breit automatisch recht, averecht, patent-, ribbels en ontelbare pa tronen. Gratis alle inlich tingen en lessen bij Knit tax Breischool Van der Spek. Haarlemmerstraat 196A. Leiden. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denklimek. Donkersteeg 3. 3? J A Verheul, Haarlem roerstraat 86. levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 3? Wij hebben weer div. 2e hands motoren van 125 tot 350 cc., een en twee cylinders. Desgewenst ge makkelijke betaling bij Valk, H. Schouw. Voor schoten. motorenhandel. <3? Het huwelijksgeluk van U beiden begint met een foto van „Pijl" uit Leiden. Haarlemmerstraat 108, tel. 24889. 2 Onze Religieuze artike len, als beelden, rozen kransen, schilderijen, kerkboeken, enz. zijn de moeite van een kijkje in onze toonkamer alleszins waard. Wij verwachten U gaarne. J. W. van Harte- veld. Westeinde 3. Roelof arendsveen. 3? We hebben dit jaar onze St. Nicolaasartikelen belangrijk uitgebreid. Komt eens kijken in onze toonkamer. J. W. van Harteveld, Westeinde 3, Roelofarendsveen. 3? In onze toonkamer vindt U een uitgebreide collectie lees- en prenten boeken, vulpenhouders, vulpotloden. kleurpotlo den, luxe postpapier, enz., enz. J. W. van Harteveld, Westeinde 3. Roelofarends veen. 2 St. Nicolaas heeft bij Pluym grote inboedels be zorgd: ameublementen, dressoirs, tafels, stoelen, fauteuils, kasten, schrijf- bureau's, boekenkast, dub bel divanbed, divanbed den, spiralen, bad. kolen- kist. haarden, kachels. Pluym, Hogewoerd koopt inboedels, Tel. 21266. 3? U kent uw matras 's avonds niet meer terug, als wij hem opnieuw over trekken. Vanaf 19,50 1-n. en f 26,50 2-pers. Natuur lijk bij Smit, Mare 9t>, Vrouwénsteeg 9, tel. 23913. 3? Sierteeltvergunning aangeboden. Bloemisterij A, warme kas. 7 maanden en Jaarteelt. J. Elstgeest, Zuideinde 99a, Roelof arendsveen, tel. 291 K 1713 3? U eet meer en smake lijker van Standaard's brood. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 3? Lederen jassen, man tels, 6 weken in gebruik, daarna betaalt U v.af 2. p. w of in 24 maanden. Onze coupeur bezoekt U aan huis. Br. onder no. 2933 bur. van dit blad. ONDERDELEN Amroh, Philips, Geloso, Ritro. GRATIS ADVIES Het hdres voor Leiden: TELEFOON 20593 HAARL.STRAAT 55 t.o. Rex Theater. 3? Auto- en motorrij school Marks. Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen. Gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Taxi dag en nacht beschikbaar Morsstraat 60a Parkstraat 5a. Tel. 26584—22513. 3? Wilt' U een fototoestel kopen? Kom dan bij Pijl eens binnen lopen. Spe ciaal adres voor foto albums. Haarlemmerstraat 108, Tel. 24889. 3? Dames! Uw oude hoed weer als nieuw. Wij ver vormen naar het nieuwste model C. de Groot-v. Es mond, Haarl.str. 145-147, Leiden. Huurl bii ons uw 3? Sierteeltvergunningen. Aangeboden of gevraagd. Huur of verhuur, ruilen. J. Elstgeest. Zuideinde 99a Roelofarendsveen. Telef 291 K 1713 2 Dames. Bontjasjes, kort en lang. 6 weken in gebr., daarna betaalt U vanaf 2,p. w. of 24 maanden. Onze coupeur komt U ook met onze collectie aan huis bezoeken. Strikte geheim houding. Br. onder no. 2933 bur. van dit blad. 3? Te koop oud en nieuw hout. Partij ramen en deu ren, golfplaten, gegalva niseerd en eternit. Terrein Groenendijk, voormalige scheepswerf tussen Lei derdorp en Koudekerk. J. Borg, De Goeiestraat 42, Leiden, Tel. Ö1710-30179. 2 Vogeltentoonstelling. Fraaie expositie in ver lichte vitrines van honder den kleurkanaries en tro pische vogels door dê ver. „De Leidse Vogelvrien den". A.s. Zaterdagavond, Zondag, Maandagavond. Achterzaal „Bellevue", Steenstr. 59. Gratis entrée. 3? Het cadeau voor uw man of verloofde: 17-steens herenhorloge, schokvrij (incabloc), antimagnetic, waterwerend, met grote secondenwijzer. Zwitsers orecisie-uurwerk 44.50. Uurwerk-kliniek Lage Rijndijk 8. Tel. 23114. Lei- dens beste speciaalzaak. 3? Inderdaad, goud is het waard, brood van de Stan daard. In de bekende rode wagens, tel. 22507. 3? Het cadeau voor uw vrouw of verloofde: 20 micron doublé dameshor loge, zeldzaam mooie mo dellen 31,75. Ruime keuze in metalen horlogebanden vanaf 2,25. Uurwerk-kli niek. La~e R'indijk 8, Tel. 23114. Leiden's beste spe ciaalzaak. 2 Dozen Kinderpost, Poësiealbums, Postzegel albums, Postzegelboekjes, Postzegelstrookjes, Siga renbandjesalbums, Foto albums, Drukdozen, Zak agenda's, Jongens- en meisjesleesboeken, o.a. Dik Trom. Billijke prijzen. Ziet etalages! Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Riin elf. 2 Voor St. Nicolaaspakjes Cellophaan kleefband. Pr. kwaliteit. Rollen van ruim negen meter. 1. 1Y, en 2 cm. breed. Slechts 40, 60 en 80 ct. per rol. Papier handel Paddenburg, Nwe Rijn elf. 3? Vloerkleden, clubstel len, rode en groene stoffe ring, dekens, bedstellen, babycommode, kinderbox, stoel^i, ledikanten, kamer- matten, kachels, haarden, rijwielen, wringers, kan- telbedden, opklapbedden, uitechuiftafels, meisjesrij wiel, als nieuw, klooster tafel, 6 stoelen, enz., spot prijzen. Nieuwenburg, Hooigracht 55. 8052 2 Aangeb. Volkswagen de Luxe 1950-1951, in zeer goede staat. Uiterlijk en mechanisch 100 Werk hoven, Van 't Hoffstr. 11. Leiden. 4033 2 Stalen ladekasten enz. Prima electr. schrijfmach., rotoprint-apparaat, mooi eiken ladekastje met be slag, als nieuwe Excelsior stofzuiger. W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. let op tel. 23261. 2 Schrijfmachine sensa tie! -Alle merken nieuwe schrijf-, reken-, tel-, sten cil- en boekhoudmachines V. 2,50 af p. w. zonder renteberekening. Geheimh. verz. Br. onder no. 8061 bur. van dit blad. 2 Dominospel, Platen- domino, Damschijven, Damborden, Schaakspel, Vlooienspel, Ping-pong, Hengelspel, Hoedjewip, Voetbalspel, Ganzenbord, Ringen gooien, Vlaggen- spel, Halmaspel, Kwartet, Lotto, Ezeltjeprik, Mikado, Knikkerspel, Tollenspel, Montecario, Renpaardspel, Dobbelstenen, Enorme sor tering. Billijke prijzen. Paddenburg. Nieuwe Rijn elf. 2 Prijsjassen om de be kende mooie prijzen, iedere Dinsdagavond. Café Den Hollander, Zoeterwoude. 2 Te koop aangeboden een prachtige witte trouw japon. maat 40-42. Kant lijfje aan tule rok m. on derjurk en toebehoren. Br. onder no. 4031 bureau van dit blad. 2 Alt op de Mare. Heren- rijwielen: Nelson 148, Wilhelmina 150,Hercu les 67,50. Sport 95. 137,50. Werkfiets 45. Damesrijwielen: Soort 110,150,Kinderrij wielen: Meisjes 110, Jongens 100,Brommers: Sparta 162,50. VAP 125,—. 2 Alt op de Mare. Voor St. Nicolaas: Mascottes, Spatbordlampjes, Gecomb. stop-achterlichten. Schijn werpers, Richtingaanwij zers. Div. soorten rijwiel- lampen en achterlichten.' Regenpijpen. Regencapes, Soldeerbouten. Sleutels, Tangen, Meetgereedschao, Cirkelzaagbankje, Polijst- kopjes, Beitels, Zagen, Vijlen. VERLICHTE PICK-UP KASTEN een sieraad voor Uw huiskamer. TELEFOON 20593 HAARL.STRAAT 55 t.o. Rex Theater 2 Was U reeds in het Schuimrubber- en Plastic huis, Mare 70. tel. 22311. U vindt daar alles op ge bied van schuimrubber en schuimplastic, geschikt v. alle doeleinden, onover trefbare veerkracht, on verwoestbaar, duurzaam en goedkoop. 2 Te koop 280 droge tak kenbossen bij H. Mulder, Noortheijstraat 24. Voor schoten. 4058 2 Te koop aangeb.: beige Duitse herder met zwart dek. Te bevr. bij C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21, Leiden. 8055 IN ONZE ZETTERIJ HEBBEN WIJ PLAATS VOOR EEN Gelegenheid tot opleiding voor machinezetter. Voor een goede kracht vaste positie en goed loon. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk DRUKKERIJ „DE LEIDSCHE COURANT11 PAPENGRACHT 32 - LEIDEN 2 Aangeboden, direct te leveren: prima tulpenriet fijn. Gebr. P. J. Dobbe, Mest- en Riethandel. Roe lofarendsveen, tel. 401. GEVRAAGD 2 Gevraagd alle Sierteelt vergunning, ook periodiek Groententeeltvergunning punt 45 C. V. N Bak ker Hzn.. Roelofarends veen. Tel. 487. K 1713. 2 Wij kopen i '?ke meu bels, koperwerk, kristal, goud. zilver, theestoven, kooeien beelden, pendule stellen, mahonie tafels, ook huiskamermeubels. Perz. kleden, enz. Répara tie porselein. Bremmer, Morsstraat 41. tel. 2691C; Goegerritsteeg 1, tel. 22791 2 Ongeh. R.K. ambtenaar 31 j.t zoekt pension met huiselijk verkeer in gezel lig gezin (eigen bed en dekens). Liefst met berg plaats voor motor. Br. no. 8060 bur. van dit blad. 2 R.K. onderwijzeres vr. ongem. zit-slaapk. of zit- en slaapkamer en gebruik keuken. Br. onder no. 8006 bureau van dit blad. 2 Gevraagd: voor meisje van 10 jaar. klein postuur, een 2e hands kinder- of damesfiets. Moet in tame lijk goede staat verkeren. Aanb. schrift, tussen 20 25 gulden aan bur. van dit blad onder no. 8045. 2 Ongem. woonruimte (etage of kamers) gevr. Leiden of omg. door jon" echtpaar (ambt.) z. kind. Aanw.: stook- en kookgel.. str. water. W.C. Br. bur. no. 8051 bur. v. d. blad. TE HUUR 2 Verhuur zonder chauf feur Nieuwste 6-persoons Amerik. Ford, Volkswagen enz., v.a. 5,— per da? en 8 cent per k.m. Werkho- vens Luxe Autoverhuur. Van 't HoffTtraat 11. Tel. 22300, b.g.g. tel. 20225. 2 A.s. bruidjes wij ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl. m. sluier, handschoenen en tasje, ook bont en maraboe- capes Hygiënische ver zorging. Bespreek vroeg tijdig; Fa. J. J. Sloos en Zn.. Stille Rijn 11. Telef. 20868 en Zwarte Pietpak. Gerdes, en Zwarte Pitpak. Gerdes, Langebrug 1. 8053 W0NINGRUIL 2 Woningruil Den Haag- Leiden. Aangeb. keurig onderhouden benedenwo ning, best. uit: kamer en suite, 2 slaapk., bergka- mer, douchecel, tuin met schuurtje, fietsenbox, huur 49,50 p. m. Gevraagd: 5 kamerwoning in Leiden. Br. onder no. 8022 bureau van dit blad. DIVERSEN 2 Bezoekt de Sint Nico- laasmarkt te Leiden. Tien dagen markt met zeer grote sortering. Voor elk wat wils. Vergeet het niet, want er zijn steeds nieuwe artikelen verkrijgbaar. Vele koopjes. 8035 .eden, donateurs v. U.V.S. Kaarten voor feest avond bij onze voorver koopadressen. Zij gaan snel bedenkt dat wel. Le den V.V.U.: v. Kooten, v. Lennepstr. 7a (Haagweg). 2 Verloren groen lede ren dameswant, wol ge voerd, gaande van De Goejestr. n. Voorschoten. Tegen bel. terug bezorgen De Goejestraat 42. 2 Verloren double dames- polshorloge bij 't station te Leiden. Tegen bel. terug te bezorgen I. van Emme rik, Noordeinde 173, Roe lofarendsveen. Adverteert in De Leidse Courant

Leidse Courant | 1955 | | pagina 12