Binnenkort bouw van 18 woningen te Papenveer en 10 in Aardam Raad van Bodegraven werkte de lange agenda zeer vlot af Aanschaffing van nieuwe auto kon niet direct genade vinden ZATERDAG 26 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COyftANT DERDE BLAD PAGINA 3 Toen burgemeester J. Crolis gis teren de raadsvergadering opende, bleken alle raadsleden aanwezig te zijn. De heren G. v. Veldhuizen, B. v. Elk en Jac. v: d. Boon vroegen en kregen verlof tot het houden van in terpellaties. Dan ging het in vlot tempo langs de eerste punten van de lange agenda. De voorzitter deelde mede, dat de be groting der bedrijven door Ged. Sta ten was goedgekeurd, en dat op 16 Dec. a.s. dè raad opnieuw geconvo ceerd zou worden. Na een lange lijst van ingekomen stukken, vroeg de heer v. d. Boon bij het betreffende punt de tarieven van gas- en water leiding nog eens nader te bekijken, daar het bedrijf in florisante toestand verkeert. De burgemeester antwoord de in pessimistische zin. Daar de ko- lenprijzen eerder zullen stijgen, en Bodegraven bovendien vastzit aan de overeenkomst met Gouda om even hoge tarieven te stellen. Ged. Staten helbben bepaald dat de gemeente eerst hypotheekhoudster moet zijn inzake de investering van gelden voor de bouw van het bejaar dencentrum. Dit brengt extra kosten mee i.v.m. met de hypothecaire akte. De heer Batelaan wil wete.i of Rijk en notaris voor verlaagd tarief werken als het een filantropische zaak betreft. Nieuwerbrug mag zijn winkels tij dens de winkelweek tot 0 uur open houden, ook op 5 Dec. De heer Bate laan verkreeg dit laatste ook voor Bodegraven, zodat ook de textiel zaken op Maandagmorgen 5 Dec. open mogen zijn. De vaststelling van de vergoeding voor de bijzondere lagere scholen en andere punten, die de financiële zijde met de scholen re gelen, gingen er zonder slag of stoot door. Aankoop panden De heer Th. van Bunningen had voor de verkoop van zijn pand be dongen dat hem per kwartaal 2250 zou worden uitgekeerd gedurende 10 jaren. Nu verzocht hij de resterende ALPHEN AAN DEN RIJN R.K. bejaarden hebben hun eigen afdeling Een grote groep katholieken be jaarden had Donderdagmiddag gevolg gegeven aan een uitnodiging om in de Sint Josephzaal kennis te komen maken met de R.K. Bond voor be jaarden en gepensionneerden „Sint Joseph". De bond zelf was vertegenwoordigd in de persoon van de hoofdbestuurder, de heer F. Keesen. De desbetreffende oproep tot deze bijeenkomst is blijkens de circulaire uitgegaan van deken L. H. M. Nieu- wenhuizen, kapelaan J. Schrama en mevr. A. K. Haus-Kuijf. De heer Keesen nam, na een kort welkom van kapelaan Schrama het woord en hield een vurig en hartelijk betoog over het doel en streven van deze bond: het is weer geen kwestie van hekjes zetterij", aldus spr., maar waneer wij menen dat wij er toe moeten overgaan om een eigen ka tholieke bond op te richten, dan is dat omdat de belangen van de be jaarden beslist het zuiverste gezien en dus het beste behartigd kunnen worden, wanneer ook het godsdien stig leven wordt „gesteld" en wordt ingeschakeld. Met enkele voorbeel den uit de praktijk werd dit stand punt nader toegelicht. In de pauze serveerden enkele da mes aan de aanwezigen een kopje thee, terwijl de bijeenkomst muzikaal werd opgeluisterd door piano- en accordeonspel van de heer Kors den Hollander. Na de pauze werd de afdeling Alphen van de bond opgericht. On geveer vijftig leden hebben zich op gegeven en uit hen werd een bestuur gevormd dat zich zal gaan beraden over de middelen waarmee de af deling zal gaan proberen om haar taak goed te vervullen. Het is samengesteld: H. Fakkeldij, voorz., mevr. Van Egmond-den Hel der secretaresse, P. J. v. Zijl, pennm., P. Wolswijk, Van Egmond en mevr. Haus-Kuijf. Palen kraker. Vrijdagmorgen vroeg, omstreeks 7.15 uur heeft een vrachtauto in de Pieter Doelmanstraat bij het nemen van de bocht, een vijf tal stalen afzettingspalen, dienende ter regeling van het voetgangers verkeer en de speciale oversteek plaatsen, stuk gereden. De schade be draagt plm. 175.Na de aanrijding is de bestuurder doorgereden zonder zich bekend te maken. Niettemin slaagde de politie erin de dader te achterhalen. Het is de heer T. H. die nu terzaken van schaderijding en doorrijden na de aanrijding proces verbaal kreeg. Mutaties V.G.L.O.-school. Aan de R. K. school voor g.l.o. afd. jongens aan de Paradijslaan te Alphen a.d. Rijn vinden met ingang van 1 Januari a.s. de volgende mutaties plaats. De heer C. M. B. v. d. Putte is benoemd aan een v.g.l.o. school te 's-Graven- hage, de heer A. P. v. d. Meer is in gelijke functie benoemd te Randwijk, terwijl de heer H. J. J. Piket tot leraar is benoemd in de Ned. taal en Letterkunde aan het Sint Stanislaus- college te Delft. In de ontstane vacature aan de afd. v.g.l.o. is voorzien door de be noeming van de heer C. G. M. Ruters uit Bovenkarspel. De doktersdienst Zondag a.s. wordt waargenomen door dr. H. J. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tele foon 2079. uitkering ineens te mogen onvangen. B. en W. stelden voor hierop in te gaan. De heren Vreeken en Batelaan wilden dit niet zonder meer. Eerst moest de heer v. Bunningen tot over eenstemming komen inzake de ver koop van een schuur aan de gemeen te. De voorzitter raadde af deze aparte zaken aan elkaar te koppelen. Toch kreeg de heer Batelaan zijn zin, want zijn voorstel werd met 7 tegen 6 stemmen aanvaard. Niemand maakte bezwaar tegen een wijziging van do gemeenschappelijke regeling van de ziektekosten van ambtenaren, even min tegen de kapitaals verstrekking aan het bouwbedrijf. De aanleg van een weg in de „Doorbraak" ontmoet te bezwaar van de heren Vreeken en Batelaan met het ook op de kosten ad 25.000, daar de weg een provi sorische zal zijn. De voorzitter zegde toe, dat niet meer zal worden uitge geven als nodig zou zijn en dat deze weg in eersteinstantie wordt aan gelegd naar het werkterrein waar de keten zullen staan i.v.m. de bouw van de nieuwe brug. De aan koop van grond ten Noorden van de Kerkstraat, alsmede van enkele wo ningen daar ter plaate vonden geer tegenstand. Nieuwe R.K. Landbouwschool Een belangrijk punt was de voor genomen bouw van een nieuwe R.K. Landbouwschool. De heer v. d. Boon kon uit de stukken niet opmaken hoe de jaarlijkse suJbsidie bepaald werd. Er kwamen tegenstrijdigheden in voor. Het antwoord van de voorzitter was het besluit in comité te gaan, zodat na de heropening simpel werd medegedeeld, dat in principe was be sloten tot medewerking. De bouw van 'n politiewoning in de Meye had aller instemming. Het punt verhuur van het koelgebouw bij het slachthuis werd van de agenda afgevoerd. De aankoop van grond b ij het station voor de bouw van een kleuterschool, vond, wat de plaats betreft, niet aller goedkeuring. De heren v. d. Boon en v. Elk zagen gevaar in de aanwezig heid van de standplaats van de auto bussen. De heer Martens zag de z.g. spoorput liever bestemd voor bus station alléén. Tenslotte werd nog gevraagd of de ingang wellicht kon leiden via de speelplaats van de naast liggende Christelijke school. De laat ste 2 punten, n.I. de vaststelling van een begrotingswijziging en de aanbie ding van de begroting 1955 en reke ning 1954 van het Woningbouwbedrijf gingen vlot door. In de volgende raadsvergadering zal de heer Batelaan rapport uitbrengen over dit bedrijf. Speelgoedfabriek De heer Van Veldhuizen stelde ver volgens vragen over het bedrijf van de heer v. Duijl, speelgoedfabrikant in Buitenkerk. Deze man zou op zijn herhaald verzoek om het pand aan te kopen, niets gehoord hebben, terwijl hij aanbiedingen zou hebben van an dere gemeente o.a. Nieuwkoop. De voorzitter noemde dit bezijden de waarheid. B. en W. willen deze klein- industrie wel ter wille zijn, maar op reële basis. De heer v. d. Boon interpelleerde betreffende de bouw van de nieuwe Rijnovergang. Wanneer wordt begon nen? Waar komt de noodverbinding? Hoe lang zal een en ander duren? De handelsmensen in Bodegraven nUJgen dit toch wel bijtijds weten. De-Ttur- gemeester kan wel nadere mededelin gen doen, maai- zal dit doen in co mité. Het pand Ubert is niet te vroeg afgebroken; de schuld van de ver traging ligt bij de Waterstaat. Voorts informeerde de heer v. d. Boon naar de mogelijkheid van verkeers-briga- diertjes. De volgende raadsvergade ring zal wellicht met een voorstel van B. en W. gekomen worden aangaande dit punt, daar eerst de kosten hier van bepaald zullen moeten worden. Optimisme Het derde punt van de heer v. d. Boon was de z.i. al te optimistische geest inzake een extra uitkering uit het Gemeentefonds. Volgens pers berichten zal dat niet makkelijk gaan. De voorzitter wees er op, dat onze gemeente nimmer een verhoging uit dat fonds kreeg, in tegenstelling met andere omliggende gemeenten. Onze uitkering bedraagt slechts 13.0000. Er is bovendien nog niets geïnves teerd voor 1958. De burgemeester blijft optimistisch. De laatste interpellant was de heer v. Elk, die wees op de erbarmelijke toestand van de weg in Oud-Bodegra ven, waar het Bodegraafse waterlei dingbedrijf een leiding van enkele honderden meters naar het slachthuis had gelegd. Had hier geen zand ge strooid kunnen worden? De voorzit ter antwoordde, dat dit een werk is geweest met vele tegenslagen. Men wil nog even afkijken of de buizen het houden. Antwoord op zijn tweede vraag kreeg de heer v. Elk echter niet. Hierna ging de raad voor de tweede maal deze avond in comité. Gemeenteraad Voorschoten Gisteravond kwam de raad van Voorschoten bijeen. Afwezig waren de heren drs. H. Korthals, J. Eysink Smeets, H. Mol, wegens verblijf in het buitenland en de heer C. Bolle wegens ziekte. Na de opening deelde de voorzit ter mede, dat drs- H. A. Korthals de raad wegens drukke werkzaamheden zal verlaten. Hij wordt opgevolgd door de heer de Groot van de Veur- seweg. De onderwercen gaven deze avond niet veel praatstof. De meeste agendapunten waren hamerpunten. Alleen het voorstel van B. en W. inzake de aanschaffing van een nieuwe dienstauto kreeg deze avond niet zijn beslag. Voor de aanschaffing van meubi lair voor de openbare Ulo werd 350 beschikbaar gesteld. Een perceel grond voor woningbouw uit te voe ren door de fa. Gebrs. G. en P. Niersman werd aan deze firma ver kocht. De grond bevindt zich aan de Nassaukade. Voor het aanbrengen van verbeteringen t.a.v. de acoustiek van het nieuw te stichten verenigings gebouw stelde de raad 2900,be schikbaar. Aan de 2e openbare lagere school werd benoemd tot onderwijze res in vaste dienst mej. W. Haze- broek. Aan de Openbare Ulo tot vak onderwijzer tekenen in tijdelijke dienst de heer E. Strelitskie uit Delft. Voor de aanleg van een beplanting met de nodige grondwerken rond de nieuwe Christelijke Ulo-school stelde de raad een bedrag van 3000,be schikbaar. Het bedrag per leerling voor het voortgezet lager onderwijs werd verhoogd van ƒ45,tot 50. per leerling. De heer Fortanier deel de mede, dat dit wel tot groot genoe gen zal zijn van het betreffende schoolbestuur, gezien de financiële uitkomsten. Dit bedrag wordt gege ven voor de jaren 1954, 1955 en 1956. Vakonderwijzer lichamelijke oefening. Door de uitbreiding van het aantal uren vakonderwijs mogelijk ge worden door de stichting van het 2e gymnastieklokaal enerzijds en het vertrek van de huidige vakonderwij zer anderzijds zijn twee vacatures van vakonderwijzer ontstaan. Met de GEMEENTERAAD TER AAR Gistermiddag kwam de raad van Ter Aar bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Er was een zeer lange agenda te be handelen. Vele punten vroegen echter geen of slechts een korte bespreking. Het belangrijkste punt was wel de bouw van 28 woningwetwoningen en de mededeling van de voorzitter bij de aanbieding der begroting 1956 dat deze sluitend is. Een aantal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Hierbij was o.a. de goedkeuring van het uitbreidingsplan Langeraar, en de voor TAW wel verheugende mededeling, dat een subsidie is toe gekend voor de verbetering van het voetbalveld. Dit werk zal worden uit gevoerd door de Dienst aanvullende civiel Technische werken. De tijd van beginnen zal afhangen van het ver loop der werkloosheid. In het gunstig ste geval zal dit Februari zijn. Van de minister van Binnenlandse Zaken is een brief ontvangen met het verzoek de invordering der straat belasting te doen geschieden in meer dan een termijn. De raad 'bleek bereid te zijn aan dit verzoek te voldoen. Het uurloon voor keurijagswerk- zaamheden vee en vlees buiten de gewone uren werd gesteld op 3 gul den. Wethouder Den Hollander ver klaarde dat de leden van de keurings commissie uit Ter Aar hiertegen heb ben geageerd, doch het niet hebben kunnen tegenhouden. De rekening-courant overeenkomst groot 75.0'9'0 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd ver lengd. Begrotingen Punt 4 der agenda was aanbieding van de gemeente-begroting en begro ting Gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1956. De voorzitter deelde mede dat de begroting slui tend is. Om dit te bereiken moet wel 11.100 uit de saldi-reserve worden aangewend. Dit behoeft echter niet te verontrusten en in de toekomst zal de saldi-reserve wel meer moeten worden aangesproken wil men de gemeentezaken op behoorlijke wijze uitvoeren. De gemeente-begroting geeft in ontvangsten en uitgaven een bedrag van 564.125.82 voor de gewone dienst. De kapitaaldienst inkomsten 1.256.352.28, uitgaven 1.542.878.69. Nadelig saldo 285.526.41. Het ligt in de bedoeling de begroting dit jaar nog te behandelen. Een voorstel tot aankoop van grond langs de Smidskgde betreft een strook grond van 10 meter breedte waarvan de heer C. J. J. Koeleman eigenaar is. De heer Koeleman is bereid deze grond aan de geméent over te dragen op voorwaarde dat er een weg over komt. Dit is noodzakelijk voor ont sluiting van het daar door de ge meente aangekochte industrieterrein. B. en W. helbben met de heer Koele man volledige overeenstemming be-jningwetwoningen. De voorzitter deelt roilrf TTo hoor "P \r Riin Hrinot aan morlo Hat or iiit7Ï/»ht ic: Hat hinripn- reikt. De heer P. v. Rijn dringt aan op spoedige aanleg van deze weg. De voorzitter deelt hierop mede, dat er voor 1956 drie kapitaals werken op het programma staan, w.o. deze weg, verder de ontsluiting van het uit breidingsplan Langeraar en demping van een sloot te Aardam. Benoeming Vervolgens is aan de orde de be noeming van drie leden en drie plaatsvervangende leden van het al gemeen bestuur van de stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeen ten". Bij de stemming voor de leden worden de aitredenden herkozen t.w. de heren H. A. Volgering, L. J. Hoo- gervorst en G. Versluis. Tot plaats vervangers werden gekozen de herèn F. Sassen en P. C. v. Rijn. Bij de her stemming voor de derde plaatsver vanger werd gekozen de heer N. den Honander. Deze wenste de benoe ming niet te aanvaarden. Hij vraagt zich af waar de GH- en AR-fracties dit aan veraiend hebben. Hij voelt er niet voor bijiwagen te zijn. De heer Koning vindt het jammer dat bij de stemming niet aan zijn verzoek is vol daan om een CH of AR-lid te kiezen. De heer Hoogervorst merkt op, dat bijeen vorige oenoeming deze fracties geen plaats wenste te aanvaarden. Bij de nu volgende stemming werd de heer A. Hoogervorst als plaatsver vangend lid benoemd. De heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting onder ging een verlaging. Voor gebouwd worden deze teruggebracht van 19(J tot 60 en voor ongebouwd van 110 op 30. Een hele serie subsidie-aanvragen werden behandeld. Het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel krijgt voor vijf kinderen 5 x 100 gulden. Het Ju venaat Bergen op Zoom 2 x 100 gul den. De stichting Nat. Rampenfonds krijgt voor een keer 1 cent per in woner of 50 gulden. Verder besloot men dat de gemeente lid zal worden van de Historische Vereniging voor Zuid-Holland. De kaasdagcommissies van Nieuw koop en Rijnsaterwoude ontvangen 10 gulden voor aankoop van prijzen. De gemeenterekening, en rekening grondbedrijf 1954 werden aangebo den.. De gemeenterekening gewone dienst vermeldt ink. 53'5.757.6l, uitgaven 518.733.31. Batig "satylo 17.023.80. Kapitaalsdienst inkomsten 1.338.760.92, uitgaven f 1.502-460.84. Nadelig slot 163.699.92. u In de commissie van oncterzofk werden benoemd de heren P. van Rijn, J. van Eijk pn G. Vershjis. De verordening op de heffing en invordering van reinigingsrechten werd met ingang van 1 Jan. 1£*G op nieuw vastgesteld. .9- sie in* Woningbouw mede, dat er uitzicht is dat binnen kort 28 woningwetwoningen gebouwd zullen kunnen worden, n.I. 18 te Pa penveer en 19 te Aardam. B. en W. vragen machtiging voor een onder handse aanbesteding. Onmiddellijk hier achteraan is een plan in voor bereiding voor 21 woningen n.I. 13 te Langeraar en 8 te Aardam. De heer Van Rijn vraagt of het niet gewenst is ook eens bejaardenwoningen te bouwen. Weth. Volgering gelooft, dat we daar nog niet aan toe zijn. 60 a 70 Jonge mensen wachten nog op een woning. Men moet de werkelijke toe stand bezien. Woningen voor grote gezinnen en voor jonge mensen die nen voor te gaan. Deze mening wordt gedeeld door de heren Koning en Uijttewaal. De heer Koning vraagt, of B. en W. iemand op het oog hebben voor on derhandse aanbesteding. Hij zou wil len dat meerdere aannemers, vooral plaatselijke, ook een kans zullen krijgen. Meerdere leden spreken in deze geest. B. en W. wijzen erop, dat men wel wat gemakkelijk denkt over de mogelijkheid om de woningen ge bouwd te krijgen voor de toegestane prijs. B. en W. zullen met de wensen der raad rekening houden en zien wat mogelijk is. De heer A. Hoogervorst vraagt naar de mogelijkheid om ook in Korteraar huizen te bouwen. Ver schillende leden ondersteunen deze gedachte. De heer C. v. Vliet en ook de heer A. P. Uyttewaal zijn van me ning dat het gewenst is dat in dit deel der gemeente ook eens gebouwd wordt. De voorzitter meent dat bouw in Korteraar niet urgent is. Wie in Korteraar wil bouwen kan dat doen. Hier echter een centrum kweken zou een kunstmatige ontwikkeling tot ge volg helbben. Dit te bevorderen ligt niet op de weg der gemeente. Fietsenstalling Goedgunstig beschikt de raad op een aanvrage van het R.K. School bestuur om medewerking te verle nen vbor de aanschaffing van een overdekte rijwielstalling voor 100 fietsen. Zo ook voor aanschaffing van schoolmeubelen en aankleding voor de school voor Ghr. Volksonderwijs. De rondvraag stond voor de zoveel- f te maal in het teken van het Kerk- pad. De heer v. Rijn vroeg nog eens aanvulling in de notulbn naar aan leiding van hetgeen door hem terzake van het Kerkpad was opgemerkt in de vorige vergadering. Deze aanvul ling zal worden opgenomen. Verder merkte de heer v. Rijn op, dat de werkzaamheden aan het Kerkpad veel te lang duren. Vooral de. toestanden bij de plank te Langeraar en ook over de Keetsloot zijn onhoudbaar. In deze geest spreken ook de heren F. Sas sen en A. P. Uyttewaal. Deze laatste klaagt ook over de naar boven ko mende stenen in het herstelde deel. besturen van de Chr. Ulo-school, de beide Hervormde scholen en de Ge reformeerde school is afgesproken, dat zij zelf een vakonderwijzer lich. oefening zullen aanstellen. Met het R.K. Kerk- en schoolbestuur werd door het college overeengekomen, dat zo mogelijk door dit bestuur als door de gemeente dezelfde persoon als vakonderwijzer zou worden be roemd. Op deze wijze wordt bewerkt, dat de onderwijzer een volledige dag taak heeft. Als de meest geschikte candidaat uit de sollicitanten was naar voren gekomen de heer G. P. L. Jongkind. B. en W. stelden voor de heer Jongkind te benoemen m.i.v. een nader te bepalen datum. Dit in verband met het feit, dat de heer Jongkind nog in militaire dienst is. Ongeveer half December zal de heer Jongkin^ de militaire dienst verla ten. Met algemene stemmen werd de heer Jongkind benoemd. Voor aansluiting op de gemeente lijke riolering van de percelen Leid- sèweg 522 t/m 542 werd een crediet gevraagd van f 2000,De raad stel ae dit bedrag beschikbaar. De heer Griffioen dankte voor dit voorstel. Nieuwe personenauto. Het college van B. en W. kwam met het voorstel de in gebruik zijnde auto te vervangen door een nieuwe- B. en W. stellen voor over te gaan tot aanschaffing van een 6 cylinder, waarvan de kosten bedragen 8250. De inruilwaarde van de oude auto werd gesteld op 2250,Een cre diet van 6000,werd dus nodig geacht. De heer van Oosten vestigde de aandacht van de raad erop, dat men zich moest realiseren, dat zoals het voorstel hier ligt, men om de drie jaar een nieuwe auto moest stellen, Dit houdt een principebesluit in. Voorts vroeg hij of er niets te berei ken viel met een inruilmotor en of er indien dit onmogelijk was geen hogere inruilwaarde te bedingen viel. De heer Pels sloot zich aan bjj vorige spreker en hij deelde voorts nog mede, dat zijn fractie het be treurde, dat dit voorstel in de raad gekomen was zonder eerst in een commissie van de raad geweest zijn. Hij stelde B. en W. voor dit voorstel terug te nemen en het eerst in een commissie te brengen. Hierop trok B. en W. zich terug voor een kort beraad. Na heropening van de geschorste vergadering deelde de voorzitter mede, dat er van prin cipiële binding voor de raad geen sprake kan zijn. De inruiltermijn is kort gehouden, maar dit wil geenszins zeggen, dat deze termijn op 3 jaar moet worden gesteld. De toestand van de carrosserie is zo, dat het plaatsen van een inruilmotor niet verantwoord wordt geacht. Boven dien is het niet mogelijk een 6 cylin der in een 4 cylinder te plaatsen, waar bij komt, dat een 4 cyl. moei lijk verkrijgbaar is. De inruilprijs is zeer behoorlek. B. en W. staan het standpunt, dat dit voorstel niet moet worden ingetrokken en dat de aanschaffing van een auto noch thuis hoort in de commissie van openbare werken noch in de commissie van onderwijs. De heer van Oosten deel de daarop mede, dat de meerderheid van zijn fractie zich wel bij het voor stel van B. en W. kon neerleggen, maar dat hij persoonlijk zijn stem aan het voorstel niet kon geven. De heer Pels vond het antwoord van B. en W. teleurstellend. Als hij moest spreken, moet dat vooral niet opge vat worden als een persoonlijk woord maar alvorens het voorstel van B. en W. in behandeling te nemen stel de hij voor een ander voorstel te doen en wel dit voorstel aan te hou den en in de commissie van openba re werken te brengen. Dit laatste voorstel kwam het eerst in stemming er. het werd aangenomen met 6 te gen vijf stemmen. Voor stemden de heren Griffioen, de Graaf, van Oos ten, v. d. Werf, Pels en v. d. Hulst. Daarop werd het voorstel van B. en W. van de agenda teruggenomen. Rondvraag. Als de Zuidenwind waait. dan hebben de bewoners van de Hofweg Punt 13 vermeldt bouw van wo- Tegenover deze klachten laten de handeld. heren J. v. Eijk en L. Koning 'n ander geluid horen. Beiden constateerden met genoegen dat er veel is verbeterd. Laatstgenoemde vindt de klachten nogal aangedikt. Volgens hem is er door de gemeente reeds 50.000 gulden aan het Kerkpad besteed. De voor zitter deelt mede, dat er voor verbe tering der Kerkplank Langeraar 500 is uitgetrokken, zodat de moei lijkheden daar verholpen zullen wor den. Bij de begroting is een tech nische toelichting over de werkzaam heden Kerkpad bijgevoegd. Hierdoor zal een beter inzicht worden verkre gen. Een aanvullend crediet groot 10.000 is gevraagd voor verdere op hoging. Tussen de huizen zal de weg een asphaltdek krijgen. Het Kerkpad wordt dus regelmatig verbeterd.. De voorzitter heeft dankbaar kennis ge nomen van de tevredenheidsuitingen. De heer A. Hoogervorst is blij dat 500 is uitgetrokken voor Kerkplank Langeraar. Hij zou dit ook willen doen voor plank Keetsloot. De toe stand daar vergt echter veel groter kosten. Dit zal meer vallen onder de ruilverkaveling. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. van Rijn inzake Waarborginstituut antwoordt de voorzitter dat de wens van de raad inzake de bestuurssamenstel ling Prov. W. I. persoonlijk is behan deld. Hij hoopt dat de argumenten zouden bijdragen tot vervulling der wensen. Het onderzoek naar de kos ten van naöhtverlichting zullen 1100 bedragen per jaar. Dit deelde de voorzitter mede naar aanleiding van een eerder gedane belofte. Dit punt zal bij de begroting worden be last van een stinkend riool. Is daar niets aan te doen? Wanneer klachten van deze aard aan de orde zijn, kan men beter naar het gemeentehuis gaan en dit op het bureau van open bare werken bespreken. Maar het zal bekeken worden. Vandaag is het olie bollendag. Als blijk van waardering zowel voor het gemeentebestuur, de leden van de raad als voor de pers, werden de aanwezigen door de geza menlijke padvinders in de gelegen heid gesteld alvast een voorproefje te gebruiken. De padvinders rekenen erop, dat vandaag de oliebollen grif van de hand zullen gaan. KATWIJK UIT DE GEMEENTEBEGROTING. Voor het jaar 1956 staan in de ge meentebegroting weer grote plannen vermeld. We doen een greep hieruit: Vernieuwing van de bestrating Rijn straat-Zuid vanaf de v. Egmondstraat tot Molentuinweg, 360 m. begroot op 63.000,Verbetering van de be strating in de Grote Steeg met mate riaal afkomstig uit de Rijnstr.-Zuid, met nog andere wegen begroot op 30.000,Verbinding Katwijk-Lei den: door het aanbrengen van een noodbrug (klapbrug) naast de draai brug voor de Sandtlaan, zal het van en naar Leiden komende en gaande verkeer gebruik kunnen maken van de Molentuinweg en Prov.weg om naar de Zeeweg te komen. Bouw van 3 scholen voor L.O., één school aan het Witte Hek, een nieuwe R.K. school te Katwijk a. d. Rijn en idem een nieuwe Geref. school, begroot op 750.000,Bouw van 3 kleuterscho len, waarvan 2 op korte termijn noodzakelijk, begroot op 390.000,— De bouw van een Gehoorzaal aan BoulevardWaaigat, begroot op 500.000,De bouw van een over dekte zweminrichting van bescheiden afmetingen, voorlopig geraamd op 475.000,Uitbreiding van het Sportpark (ine. sporthal) begroot op 360.000,De bouw van 3 gymnas tieklokalen begroot op 250.000, Grondwerken en beplanting van het recreatiegebied Nieuw Zuid begroot op 62.800,Kademuur P.H. Ka naal geraamd op 130.000,Aanleg Stengelinstr. begroot op 50.000, Aanschaffing veegmachine en trac tor-bulldozer begroot op ƒ45.000,—. Schoolmeubelen en leermiddelen be groot op 100.000,Herbouw open bare kleuterschool 130.000,Ver nieuwing bestrating Noord-Boulevard begroot op 60.000,Bij „Volks huisvesting" zeggen B. en W. dat dit een aanhoudende zorg van dit col lege is. Het aantal gereedgekomen of nog gereedkomende woningen vormt ten opzichte van het aantal woning zoekenden slechts een zeer gering deel! Behalve herbouwpanden zijn gereedgekomen 36 woningen aan de Karei Doormanlaan, 10 aan Rijn mond en enige flatwoningen aan Rijnmond. In uitvoering zijn 66 wo ningen in het Molenblok, 24 bij Nieuw Zuid, en enige flatwoningen aan Rijnmond. Plannen voor 'n groot aantal woningen liggen nog op uit voering te wachten. De trage Rijks financiering is een handicap. Dan liggen nog bouwplannen gereed van de Bouwver. „Brittenburg" voor 78 woningen en voor 90 woningen in „De Koestal". De afbraak van de noodwoningen aan het St. Andreas- plein zal kunnen plaats hebben als de woningen aan Rijnmond gereed zijn. Dan hebben Ged. St. nog een voorlopige toewijzing gegeven van bouwvolume voor opruiming van 11 krotwoningen. Per 1 September 1.1. is een tweede schoolarts aangesteld waarmede de kosten voor de school- artsendienst aanmerkelijk wordt ver hoogd: Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert Woensdag a.s. des na middags te 2 uur. Punten van behan deling izijn o.m. voorstel tot vast stelling van een verordening als bedoeld in art. 10, 3de lid, der Drank wet; het verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een strand- vlet voor de politie; het garanderen van rente en aflossing van door de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeen ten te verstrekken hypothcaire geld leningen; behandeling van de be- drijfsbe rotingen en gemeentebegro ting 1955. VOORHOUT De doktersdienst worden waar genomen door dokter H. A. Walen kamp te Warmond (K 1711-^220) en dokter J. van Es te Sassenheim (K 2532—7119). WARMOND De doktersdienst worden waar genomen door dokter H. A. Walen kamp te Warmond (K 1711220) en dokter J. van Es te Sassenheim (K 2532—7119). ZCETERMEER K.A.V. De bijeenkomst van de K.A.V. heeft deze keer in het teken van St. Nicolaas gestaan. Dit jaar wil men overgaan tot het organise ren van een St. Nicolaasmiddag voor de kinderen van de leden van 37 jaar. Dit zal plaats vinden op Dins dag 6 December te 2 uur in het Pa rochiehuis. De organisatie van deze middag nam veel tijd in beslag. Hiernaast wensten de dames ook een eigen St. Nicolaasviering, die op 8 December zal plaats vinden na het Lof. De voorzitster, mevr. De Vries- Koets. deelde mede, dat de verloting van de sprei voor Herwonnen Le venskracht een groot succes was ge worden. Een flink bedrag kon aan Herwonnen Levenskracht worden overgemaakt. De g. a., kapelaan J. Hamers heeft hierna kernachtig ge sproken voor het medeleven van de vrouwen met de stands- en vakor ganisaties. Er moet meer belangstel ling komen voor de sociale vereni gingen en de vrouwen zullen er bij hun echtgenoten op moeten aandrin gen trouw de vergaderingen bij te wonen, daar er grote beangen ook voor hun eigen gezinnen op het spel kunnen staan. Spreker wees op re cente voorvallen, die de noodzake lijkheid van een bloeiend vereni gingsleven noodzakelijk maken. De opkomst van de leden voor deze bij eenkomst was zoals altijd geweldig en een voorbeeld voor vele andere verenigingen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11