TM Nieuwe Flamingo-vijver in het Berkenbos van de Keukenhof De tijd stond tien eeuwen stil in IJsland Lezing voor postzegel verzamelaars Vlaamse gaaien rooien bollen Muziek uit neger-Afrika Schoolfandverzorging in Voorschoten, Leidschendam en Stompwijh VRIJDAG 25 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 '_J STADSNIEUWS STEUNFONDSCOLLECTE Bij het 25-jarig jubileum van de Leidse afdeling van „de vereniging tot behartiging der belangen van tuberculose patiënten in Nederland" bleek overduidelijk welk een grote plaats deze vereniging in de harten der Leidse bevolking inneemt. Deze plaats heeft ze verworven door het prachtige werk dat ze voor onze tuberculose patiënten heeft ver richt. Dit werk bestaat uit: le. De financiering van schriftelijke cursussen voor de thuiskurende patiënten. 2e. Het verstrekken van een bij drage in de "kosten van sanato- riumveroleging. 3e. Financiële bijstand van nood zakelijke woningverbetering, het verstrekken van kleding enz. 4e. Morele en financiële hulp na de genezing, opdat onze patiënten weer een passende plaats in de maatschappij krijgen. 5e. Het stichten van trainings-werk- plaatsen waar de herstelde tuber culose patiënten geoefend wor den voor hun a.s. beroep. WINKELS OPEN TOT 9.30 UUR. Van de zijde van de H.K.W. ont vingen wij de volgende mededeling: De Ned. Kath. Bond van Admini stratief-, verkopend- en verzeke- ringspersoneel „St. Franciscus van Assisië" en de Ned. Christelijke Be- ambtenbond, doen een dringend be roep op het kopend publiek, zowel in de stad als uit de omgeving, om in de St. Nicolaasweek vanaf 28 Nov. t.m. 3 Dec. a.s. zijn inkopen te doen in de ochtend- en middaguren, in ieder geval voor 9 uur 's avonds. Al hoewel de winkels, in onderling overleg, tot half tien mogen open blijven, gelieve het kopend publiek open oog te hebben voor de uiterste inspanning, welke van het winkel personeel in de St. Nicolaasweek wordt verlangd. Thanksgiving Day in Pieterskerk Voor de viering van Thanksgiving Day, de traditionele oogstdankdag der Amerikanen werd gistermorgen in de Pieterskerk te Leiden een plechtigheid gehouden waar 150 Amerikanen, die in het kader van het I „full bright-programma1 in Neaer- I land studeren, aan deelnamen, j De proclamatie van de president v* van Amerika werd volgens traditie Het is met recht dat de vereniging, voorgeiezen door dr Howard R. Cot- f'ffffi,?.? "- tam. Earle H. Bolch, cultureel atta- TM-tnn mvo naarrt 5Wcf ovomcrin van de Amerikaanse ambassade populaire naam „Nazorg Vereniging' heeft gekregen. Tot heden toe heeft ze al het werk kunnen verrichten zonder enige subsidie, doch de kas is bijna uitgeput. Het is dan ook met klem dat ik de collecte die op Zaterdag 26 November a.s. gehouden wordt, bij U aanbeveel. Laten wij, als inwoners van Leiden, die bekend zijn voor hun offervaar digheid, door een flinke bijdrage zorgen dat het prachtige werk van de „Nazorg Vereniging" kan worden voortgezet. Collectanten kunen zich melden, „Bellevue", Steenstraat hoek Mors- straat. hield een toespraak over „Elder Brewster en de Holland-Pilgrims". Het orgel werd bespeeld door een student van het Gatawba College te Salisbury in N. Carolina. Onder leiding van de heer Visser van V.V.V. bezochten de Amerikaan se gasten vervolgens diverse Leidse bezienswaardigheden. Middags verenigden zij zich aan een lunch in „In den Vergulden Turk" waar de traditionele gerooster de kalkoen en „cream onions" wer den genoten. De dienst in de Pieterskerk werd door de Wereldomroep uitgezonden. Lezing over IJslandse muziek in Lakenhal IJsland werd in 874 door de Noor mannen gekoloniseerd. Dat geschied de dus in die tijd van die wonder baarlijke Viking-expansie, toen in En geland, in Normandië, in Sicilië, tot in Zuid-Rusland toe Vikingrijken ge sticht werden. En van uit IJsland gin gen tochten naar Groenland en Ame rika! Zo vertelde dr. Hallgrimur Hel- gason, een IJslander met een droppel Nederlands bloed, gisteravond in de Grote Pers van de Lakenhal te Lei den. Maar de Noormannen brachten in IJsland hun heldenliederen, hun sa gen, hun taal en gewoonten mee, die door de geografische geïsoleerdheid bewaard bleven. De muziekvormen hebben zich ge- Voor een stampvolle zaal in „De Kleine Burcht" werd Woensdag door de heer Hedeman voor öe Leidse Postzegelverzamelaars een lezing ge houden over de wijze van het verza melen. Nadat de heer D. J. Meiboom, de voorz. van de ver., in zijn openin.s- woord van zijn tevredenheid over de goede opkomst blijk had gegeven, be gon de heer Hedeman zijn lezing met een uiteenzetting te geven over de indeling van een verzameling. Zon der afdoende voorlichting op dit punt moet elk initiatief op een des illusie uitlopen. Vervolgens ging spreker nader in op de manier waar- handhaafd! De Edda-gedichten wer den zingend-zeggend voorgedragen, met kleine melismatische improvisa ties. Als basis dienen twee tetrachor- den, verder merkt men een secunden- voortschrijding en het gebruik der oude toonsoorten. Deze epische voor- drachtstoon wordt nog steeds in ere gehouden, met name in het helden lied, in drink- en familieliederen, waarvan de melodieën van vader op zoon overgaan. Gramofoonplaten met opnamen van zulke liederen, gezon gen door een oude boer, illustreerden dit treffend! En hoe de tijd inderdaad tien eeuwen op IJsland stil gestaan heeft, hoorde men misschien nog opvallen der in het z.g. organum-zingen. Op IJsland wordt n.l. van oude tijden af in paralelle kwinten gezongen, zoals dus het „organum van Hucbald", dat de Noormannen, voor die Hucbald in 886 bij hun invasie in Normandië vluchten moest, hebben leren kennen. Ook in de kerk wordt op zulk een manier gezongen, terwijl één stem zich slingerend er boven of er on der beweegt, maar altijd op kwintsaf stand! Tot verrassing en verrukking van het publiek liet deze IJslandse musi coloog in een kleurenfilmpje boven dien de ongelooflijke schoonheid van dit eiland, met haar ijs en sneeuw, met. haar gloeiende lavastromen en heet water geysers, zien. De Keukenhof lag schijnbaar verla ten Een waterig zonnetje scheen door de takken en op de vijver roeiden met een hoofse minachting de zwa- nen-in-soorten. Jawel: er zwemmen daar in Lisse zowel witte, zwarte als zwarthalszwanen rond en nu we het toch over de „regionale fauna" heb ben, men krijgt va neen bepaald soort vogels last. Van de Vlaamse Gaaien namelijk. Deze bonte vogels schijnen de kunst van het bollen rooien afge keken te hebben. In ieder geval is het de afgelopen weken meerdere malen gebeurd, dat wanneer men een perk of een border had volge- plant, dit een paar uur later behoor lijk was omgewroet en van bollen was ontdaan door de Vlaamse Gaaien. En de architect van de Keukenhof, de heer W. v. d. Lee, kan men de laat ste dagen dan ook meerdere malen zien rondstappen met een enkelloops- geweer over zijn schouder. Op onge regelde tijden rolden de schoten -als een niets ter zake doend onweer door het bos en maakte een Vlaamse Gaai de laatste buiteling van zjjn !even. Anders dan anders. Als ge de architect vraagt met wel ke verandering hij nu weer van de tekentafel is gekomen, dan krijgt ge te horen, dat men het publiek het a.s. voorjaar weer eens iets anders-Jan- anders zal voorschotelen. Men heeft van de brug bij de kas af een brted pad in het. kreupelhout uitgehakt, dat naar het zgn. Berkenbos voert en daar heeft men een sierlijk gevormde vijver uitgegraven. Een vijver, die in het voorjaar tot woonplaats zal dienen vanflamingo's! Bij deze vijver komt een brede brug, die ver der het Berkenbos invoert. Om het even over de kas te heb ben: de grond hiervan is dit jaar weer gestoomd, zodat men een garantie Lezing in Volkenkunde In de serie winterlezingen van het Rijksmuseum voor Volkenkunde sprak gisteravond de conservator van de afdeling Afrika en Amerika, de heer A. A. Gerbrands, in de aula van dit museum over „muziek uit Ne- ger-Afrika een lezing welke geïllus treerd werd met een uitgebreid gra- mofoonplaten-programma, lantaarn plaatjes, een film „Afrikaanse klan- op het verzamelen zelfs voor perso- ken", opgenomen door de Belgische nen met kleine beuren een genot kan worden. Spreker gaf aan het verza melen op blanco vellen de voorkeur, te meer daar de eigenaar dan volko men volgens zijn eigen inzicht te werk kan gaan. Na zijn boeiende le zing beantwoordde de heer Hedeman nog enkele vragen. De volgende ver gadering zal op Woensdag 21 De cember gehouden worden. LICHTMASTEN OMVERGEWORPEN Gistermorgen ontdekten de kinkeliers van de Breestraat tot hun schrik, dat drie masten van de feestverlichting waren omvergeworpen. Het waren de masten, die in de buurt van de Sociëteit Minerva staan. Ook vorig jaar hebben onverlaten schade aan deze masten aangericht, enige studenen zijn teen door de kan tonrechter veroordeeld. Men begrijpt, dat de winkeliers zich tot diverse instanties hebben ge wend om verdere schade te voorko men. De totale huur van de lichtmas ten komt hen op bijna vijf mille. Marianne, kom terug Achter de schermen is men het in de Verenigde Naties eens geworden over een compromis dat het Frankrijk mogelijk zal maken in de Verenigde Naties terug te keren door een debat over Algerije le vermijden. cineast De Boe, en een aantal mu ziekinstrumenten, afkomstig uit de verzameling van het museum. De heer Gerbrands begon zijn le zing met op te merken, dat het enige, wat men eigenlijk weet, is, dat de mu ziek voor deze mensen heel belangrijk BIJZONDERE PRESTATIE. Aan het Conservatorium in Den Haag behaalde de 18-jarige Joop Stokkermans 't leraarsexamen piano met onderscheidingen voor muzikali teit en virtuositeit. Een bijzonder fraaie prestatie. LIEDERMIDDAG BEJAARDEN. Ruim vierhonderd bejaarden, de grote Burchtzaal was er vol van, hebben Woensdag onder leiding van de heer Herman Stenz een groot aan tal liederen doorgenomen. De Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers had voor degenen, die zich tot dat het bodempensioeji er is moed in moeten zingen, een volkszangmiddag georganiseerd. Het vrouwenkoor Cantemus onder leiding van mevr. T. Stenz-Leening wisselde de massa zang af met enkele liederen die qua gehalte beter op het podium dan in de zaal tot hun recht kwamen. In de pauze werd thee en speculaas gepre senteerd. is. Van de cultuur, die de muziek voortbrengt, is nog slechts weinig on derzocht. Hoe nauw deze cultuur echter verweven is met de geestelijke en religieuze achtergrond van de be volking, bleek zeer duidelijk uit twee sprekende voorbeelden, die spr. gaf. Een voorbeeld was dat van een vir tuoze trommelslager, ergens in een dorj aan de Ivoorkust. Op zekere mid dag begint deze man zijn trommel te bespelen. Iedereen in het dorp blijft in zijn hut en beluistert met grote aandacht het spel van de muzikant. Op de vraag waarom hij dit zo zon der schijnbare aanleiding doet, ant woordt hij, dat op dat moment het vel van zijn trommel waarvan het onderhoud niet slechts van technische, doch veel meer van religieuze aard is zo bijzonder gespannen is, dat hij daaraan de schoonste klanken kan ontlokken. Uit deze twee voorbeelden blijkt wel, aldus de heer Gerbrands, wat de muziek voor deze mensen be tekent. Gramofoonplaten. Door middel van gramofoonplaten, waarvan de muziek in hoofdzaak was opgenomen in Frans Aequatoriaal Afrika, kregen de aanwezigen vervol gens muziek le horen van de meest elementaire tot de gecompliceerdste vormen. Is het eerste de eenvoudige solozang, direct daarna komt de voor zanger met het begeleidend ritmisch handgeklap van een koor. De trom men, rammelaars, ijzeren slagbellen, blaashoorns, die spr. koninklijke in strumenten noemde, de xylofoon en de zanza een soort tokkelpianp, be staande uit een kastje, dat als klank bodem fungeert waarop een aantal metalen of bamboe tongen bevestigd zijn completeren tenslotte het or kest. Een ander ritmisch instrument is verder nog de neusfluit, terwijl ook de muziekboog welluidende klpnken kan voortbrengen. Op enkele van de getoonde muziekinstrumenten gaf de heer Gerbrands een demonstralie. heeft voor een gezond en sterk ge was. Het zal daar in het vroege voor jaar weer adembenemend mooi wor den. De heer v. d. Lee vertelde ons, dat men niet minder dan 650 ver schillende soorten tulpen heeft uit- geplant in de kas. Als men over het terrein loopt, dan ontdekt men, dat er nog maar heel weinig plekjes over zijn, die geschikt zijn om te „ontginnen" voor exposi tieruimte. Aan deze zijde van de Sta tionsweg is vrijwel alles uitgeput. Men heeft op kantoor dan ook nog steeds een wachtlijst met liefhebbers, die graag op de Keukenhof zouden willen exposeren. En het bestuur zou natuurlijk niets liever doen dan de liefhebbers een plaatsje geven, wan neermen er maar grond voor had. Omdat er 'dit jaar wat terrein bijkwam men maakte o.m. het nieuwe gedeelte bij het paviljoen ge heel klaar, kon men zes nieuwe ex posanten welkom heten. Het is daar bij het paviljoen anders een ver draaid mooi plekje geworden. De sierlijke glooiende hellingen, de vij ver en de altijd weer opvallende boom met zijn wonderlijke takken. Vlak bij, onder de warande, ziet men nog een stukje Keukenhof-in-rust. Daar liggen de vlaggemasten en de banken; daar staan de hokjes, waar in straks de loketisten weer zullen ze telen; daar liggen de grasrollen, enz. Deze spullen zullen daar voorlopig nog wel even blijven rusten, want het duurt nog lang voordat de kalen der eind Maart aanwijst. Intussen wordt er achter de scher men af hard gewerkt aan de zevende show. De affiches en de posters gaan binnen niet al te lange tijd de deur uit en zal men zowel in binnen- als in buitenland weer op deze show at tent worden gemaakt. Wind, weder en omstandigheden dienende kan men het a.s. voorjaar weer duizenden bezoekers verwach ten. Zoals reeds uit het verslag over 't schooljaar 1953—1954 mocht blijken, kon de schooltandverzorging over het jaar 19541955 zonder achter stand aanvangen. Dit is mogelijk ge worden door het beschikbaar stellen Aan de schooltandverzorging na men in dit jaar deel als tandarts: mevrouw De Jong met acht werk- ochtenden en de heer Weyergang met 4 werkochtenden. Het werkplan van laatstegenoemde werd in de loop van het jaar op diens verzoek ver minderd met 1 werkochtend; deze werkochtend werd overgenomen door door tandarts mevrouw Verschoor. Het is een gelukkig verschijnsel, dat ook ditmaal het schooljaar zon der achterstand kon worden afge sloten. Dank zij de verruiming van de beschikbaar gestelde wèrkochten- den kon ook aan het verzoek van de gemeenten Leidschendam en Voor schoten om bij de schooltandverzor ging te worden betrokken, worden voldaan. In deze gemeenten werd 'n aanvang gemaakt met de schooltand verzorging op een 13-tal scholen, t.wVoorschoten 6 en in Leidschen- dam/Stompwijk 7. In Voorschoten werden hierbij alleen de eerste klas sen betrokken, in Leidschendam/ Stompwijk de eerste en tweede klas sen. De werkzaamheden werden in deze gemeenten verzorgd door de tandarts mevr. De Jong. Het totaal aantal kinderen bedroeg dit jaar in Voorburg ruim 4500, in de andere genoemde gemeenten to taal 900. Hiervan bleef het percen tage niet-deelnemende kinderen in Voorburg steeds hoog, nl. 27 Bij onderzoek door de assistenten bleek echter, dat deze niet-deelne mende kinderen reeds particulier onder regelmatige tandheelkundige controle -frarên. In de gemeenten Voorschoten en Leidschendam be droeg het aantal niet-deelnemende kinderen 16 welke kinderen ook allen onder geregelde particuliere tandheelkundige controle bleken te zijn. Eveneens kan met erkentelijkheid worden geconstateerd, dat de mede werking in deze nieuw toegetreden gemeenten zowel yan de zjjde van de gemeentebesturen als van de schoolhoofden en leerkrachten bij zonder groot was. De wex-kruimten waren over het geheel genomen goed te noemen, zij het dan ook, dat in Stompwijk de tegenwoordige schoolruimte slechts geringe mogelijkheden biedt. Het vullingsgetal bedroeg in de ge meente Leidschendam 1,6 en in de gemeente Voorschoten 1. Dit verschil is mede hieruit te verklaren, dat eerst vrij laat in het schooljaar een aanvang met de schooltandverzor ging in de gemeente Voorschoten kon worden gemaakt, waardoor le en 2e EEN PRACTISCH ST. NICOLAAS-GESCHENK "HOLLANDIA,, ONDERJURKEN In nylon en charmeuse. Grote keuze voorradig! LEITEX Noordeinde 42 Rijndijk 244 - Leiden Voorschoten (Advertentie) vinders-organisaties hebben de bak kerij en verkoop dit jaar nog beter voorbereid en het ziet er naar uit, dat de verkoop, als de bevolking even enthousiast wil meewerken als vorig jaar, een groot succes kan worden. En dat is nodig, want er staan voor deze organisatie belangrijke dingen te gebeuren. Nu in degemeenteraad besloten is de voormalige boerderij aan Vliet- zicht als troephuis aan deze vereni gingen te verhuren, zal er geld moe ten komen om de nodige voorzienin gen te kunnen aanbrengen. Deze oliebollen-actie is een poging om aan het eerste geld te komen, zo dat men spoedig aan het werk zal kunnen gaan. S.V.L.V.-gymnastiek gaat uitbrei den. Nu de nieuwe gymnastiek zaal binnenkort in gebruik genomen zal worden, is er voor SVLV-gym- nastiek de mogelijkheid gekomen om te gaan uitbreiden. Door het zalen- gebrek was het de laalste tijd niet meer mogelijk nieuwe clubs te vor men, aan deze situatie is nu een ein de gekomen. Behalve dat er meer clubs komen voor jongens en meis jes, vanaf de hoogste klas van de kleuterschool kunnen die nu al lid worden, zullen er nu ook clubs ge vormd worden voor heren en ge huwde dames. 's Woensdagsavonds en Vrijdags avonds en Zaterdagmorgen zal er voor de verschillende groepen, die naar leeftijd zijn ingedeeld, gelegen heid zijn om te gymmen. Tevens be staan er bij het bestuur plannen om zich in groter verband aan te sluiten zodat ook ontmoetingen met andere verenigingen zullen kunnen plaats vinden. Belangstellenden kunnen in lichtingen krijgen bn de bestuurs leden, Prins Brenhardlaan 4 Leidse- weg 37 en Veurseweg 6. Zaterdag „Pletjesrit". De Brom fietsclub Voorschoten sluit Zaterdag het Jaar af met een puzzlerit, die zich op het gebied van Voorschoten zal afspelen en die de sprekende naam van „Gecombineerde Pietjesrit" draagt. Om kwart over twee vindt de start plaats vanaf „Het Wapen van Voorschoten", het einde is bij .Allemansgeest". Daar zal ook een gezellige avond plaats vinden die evenals de rit in de Sinterklaasstijl zal zijn. Alle deelnemers moeten dan ook een surprise hebben voor een andere deelnemer. Aan de rit kan worden deelgenomen door leden en door hen die lid willen worden. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: 1 wit dekzeil, 1 zadel - dekje, 2 bossen touw, 1 shawl, 1 ca puchon, 1 paraplu, 1 rechter hand schoen, 1 bos sleutels, 1 zwart mand je, 1 shawl, 1 step, 1 portemonnaie ronde elkaar vrij snel opvolgden, - -t f v»T"V" hetgeen uiteraard zijn invloed heeft' ïïfii »?A«n groen leren op het vullineseetal. handschoen, 1 jong op het vullingsgetal. In Voorburg wees het schooljaar 19541955 een vullingsgetal van 1,5 uit. Ook aan de mondhygiënische pro paganda werd dit jaar de nodige aan dacht besteed. Als tandheelkundige assistenten traden dit jaar op mej. Van Campen en mej. Stuiver, die beiden ten volle voor hun taak berekend blijken te zijn. R. K. Seminarie te Leidschendam Het bisdom Haarlem is enige tijd geleden besprekingen begonnen over de aankoop van een stuk grond in Leidschendam voor de vestiging van een seminarie. Deze besprekingen zijn thans afgebroken, aangezien vol- - poesje, 1 lange blauwe meisjesbroek, 1 weekend koffertje met enige kleding, 1 paar bruine handschoenen, 1 paar glacé handschoenen, 1 gouden damespols horloge, 1 tas met inhoud, 1 zwarte want, 1 paar regenpijpen, 1 armband, 1 portemonnaie met 3.50, quitanties en sleutel; 1 parker vulpen, 1 schrift met aantekeningen, 1 muntbiljet van 2.50, 1 zwarte portemonnaie met f 2.2 nieuwe bodhanddoeken, 1 konijn, 1 rozenkransetui met 1. 1 contact-sluiteltje, 1 kinder hand schoentje, 1 bruine portemonnaie met paspoort en geld, 1 gouden ze gelring. Gevonden: 1 oorbel, 1 paar wollen kinderwantjes, 1 wit overhemd, 1 geblokte sjaal, 1 bruinblauwe sjaal, 1 muts, 1 zwart konijn, 1 ceintuur, 1 zakdoek, 1 speelgoedkonijntje, 1 zwarte dameshandschoen, 1 donker blauwe baret, 1 R.K. kinderkerk boekje, 1 bruine broekriem, 1 dou ble halsketting, 1 zwarte wollen gens mededeling van de zijde van het ?aDl^ChiehrumWidSCh'«I/r{!Ze bisdom Haarlem deze aangelegen- i heid een van de eerste zaken zal zyn, j wollen handschoen, 1 voetbal, 1 paar die aan de nieuw te benoemen bia-gymschoenen, 1 schooltas .net in- schop van Rotterdam zal worden houd, 1 benen ring, 1 vulpen 1 paar voorgelegd, aldus meldt het A.N.P.. balletschoenen, 1 grijze ceintuur, 1 Bij nadere informatie verklaarde meisjesfiets, 1 motorgril, 1 munlbil- degene, die de betreffende gronden jet van 2.50, 1 gebreide wollen das, in eigendom heeft, dat er niets ver- 1 armband, 1 padvindersriem, met anderd is en dat de situatie nog het- 1 groene zakdoek, 1 15 ltr melk- zelfde is als een maand geleden. vulpen. 1 paar glacé hand- schoenen, 1 zaklantaarn, 2 medailles, nCfiCTftKECT 1 zakmes» 1 sierspeld, 1 sportblouse, UEUdlUEEol ,1 toeter, 1 leren handschoen, 1 tas Geboren: Jannetje WiLhelmina, d. v. met portemonnaie met 7.42, 1 step, G. Schoneveld en P. J. Vianen; Lies- I ffroene dames portemonnaie met 2.74, 1 rode dames handschoen, 1 ro de portemonnaie, handschoenklem, 1 kinderportemonnaie met 7 ct., 1 ge ruite sjaal, 1 aansteker, 1 portemon naie met 36 ct., 1 paar blauwe gym schoenen. beth, d. v. E. H. IJdo en J. P. Kap> pert. Ondertrouwd: F. M. Bresser, 28 jr. te Leiden en L. M. G. Elshof, 24 jaar. Getrouwd: J. Zijlstra en N. S. E. van der Meij; C. J. van Rijn en M. Reijn; J. A. van Leeuwen en C. A. M. van Brecht: D. A. Stravers en F. van der Linden. Overleden: J. P. van Hove, 73 j.; B. Kuijt, 92 j.; W. van Klaveren. 87 j.; J. Klinkhamer, 72 j.; J. Jonker, 63 jaar. VOORSCHOTEN OLIEBOLLEN VOOR EEN TROEPHUIS Zaterdagmiddag a.s. gaan alle Voor- schotense padvinsters en padvinders RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. DAT MAG NIET. Twintig gulden boete of acht dagen hoorde een vertegenwoordiger uit Alphen aan den Rijn voor de Haagse Politierechter tegen zich eisen. Hij was n.l. als tussenpersoon bij koop- en verkoop van pootaardappelen opge treden zonder daartoe gerechtigd te Verdachte zei de facturen niet weer oliebollen verkopen, die ze zelf zelf te hebben uitgeschreven. De gel gebakken hebben. den waren ook door de eigenlijke Het vorig jaar is deze oliebollen-verkoper geïnd. Hij verleende alleen verkoop een succes geweest, ondanks medewerking bij de verkoop omdat enkele fouten, die gemaakt zijn, door- dat men deze eerste keer nog niet overzien kon, hoe geweldig deze ver koop zou lopen. hij vertegenwoordiger is in meststof fen en als zodanig tegelijk de bestel lingen voor pootaadrappelen kon no teren. Op die manier verdiende hij De leiders en leidsters van alle i er wat bij. Conform de eis werd verd Voorschotense padvinsters- en pad-veroordeeld.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5