De Kleppende Klippet* RIJNSTREEK WIE WEET.... Gemeenteraad van Nieuwkoop besluit tot een preef-riemping van Voorwetering In Leimniden wordt vroegere school confectie-atelier VRIJDAG 25 NOVEMBER 1955 nELEIDSÈ^COURANT VIERDE BLAD - PAGINA 1 ALPHEN AAN DEN RIJN GEJAARDE MAN AANGEREDEN. De 77-jarige wielrijder, de heer R. W. de Jong, is Vrijdag, toen hij op de Westkanaalweg, rijdend in de richting Ter Aar, kort voor een hem achter opkomende personenauto, bestuurd door de heer F. M. Verduijn ftit Al phen aan den Rijn plotseling links een oprit wilde oprijden, aangereden. Hij bekwam een diepe wond aan het achterhoofd. De assistent van dr. Quartel uit Ter Aar heeft de wond gehecht. Toneelopvoering „In revisie". In de volledig bezette grote Nutszaal heeft de toneelvereniging van G. en Joh. Boot N.V. Vrijdagavond voor het personeel opgevoerd het toneelspel in drie bedrijven „In revisie". De regie berustte bij de heer B. de Jong, de grime werd verzorgd door de heer A. v. d. Panne. Aan het stuk, dat heel aardig werd vertolkt werkten mee K. Vergunst, Corry Warther, H. Dirk zwager, Gerry Verzaal, Sarie Ver schuur, H. Kremer, M. van 't Wout, Joke Verschuur, P. Zuidam en J. Boer. The Home Players zorgde voor de muzikale opluistering. Ook enkele heren directeuren woonde de avond bij. Steun Wettig Gezag. In Hotel „Centraal" heeft Donderdagavond de plaatselijke commissie van „Steun Wettig Gezag1' leden en hun huis genoten een prettige contactavond aangeboden. Burgemeester Ed. C. Witschey wees in zijn kort ernstig propagandistisch woord op het kostbaar gemeengoed, onze vrijheid. Wij kunnen nu feest vieren, wij kunnen feestverlichting ontsteken, Sint Nicolaas vieren en Kerstmis en Oud en Nieuw. Dit kam nu allemaal en nog veel meer, omdat wij vrij zijn, maar het geschiedt tegen een achtergrond van politieke span ningen in de wereld. V/ij zijn ver plicht voorzorgsmaatregelen te tref fen. Dat kan in de Nationale Reserve enerzijds en de reserve-politie ander, zijds. Op de energie, de mankracht va nhet volk zal 't aan komen, is spr.'s vaste overtuiging. Mr. Van Megchelen onderstreepte de woorden van de burgemeester waarvan hij hoopte dat ze ter harte zullen worden genomen. Hij dankte in het bijzonder de dames van de vrijwilligers, die haar steentje tot de stekte van SWG hebben bijgedragen. Hierna werden enkele films ver toond, o.a. „De brug"-en „Het schot is te boord" alsmede een prachtige film over „Paramaribo", terwijl de heer J. A. Roos optrad met liedjes en conference. De competitie hersen gymnastiek tussen vijftallen van de nationale reserve, de reserve-politie en het korps luchtwachtdienst werd gewonnen door de eerste groep met 38Vi prat. De volgende groep behaal de 35 punten en de laatste 29 punten. Samensteller en leider was de heer L. Schipper, inspecteur van het L.O. en „Mieke" zijn echtgenote, mevr. Schipper. Bridgeclub. De uitslag Alphense Bridgeclub 9e ronde luidt: Groep A: 1 Carsjensvan Ooort 493.69 pet.; 2 ArlemanZijerveld 487.96 pet.; 3 v. Heiningende Vos 463.34 pet.; 4 v. Beestmevr. Stra- ver 448.10 pet.; 5 HorstWalraven 429.47 pet.; 6 MeijerWanrooij 417.72 pet.; 7 mej. v. Rhoon—Noorderbos 403.38 pet Groep B: 1 Mevr. Falkenav. d. Linde 496.22""pet.; 2 Smit—Verwegen 479.76 pet.; 3 Harting—Straver 469.58 pet; 4 BroekmanOttens 454.46 pet; 5 BahlmanDriehuis 439.64 pet.; 6 v. Winkel Jr.Zijerveld 439.58 pet.; 7 StarrenburgStehouwer 409.42 pet; 8 Koren—Smit 333.77 pet. Groep C: 1 De JongLeeuwenhoek 497.16 pet; 2 KromhoutOskam 485.46 pet.; 3 KosterOudshoorn 466.45 pet.; 4 Dms. HooijerStarrenburg 444.37 pet; 5 HertogKroon 435.45 pet.; 6 Sprang—Zaal 431.03 pet.; 7 Couvee Visser 420.02 pet.; 8 BosMeirïk 397.98 pet. Groep D: 1 DomburgVink 504.02 pet.; 2 Echtpaar v. Wijk 479.29 pet.; 3 OippelaarSeppen 459.60 pet.; 4 v. d. LeedenMevr. Seppen 452.73 pet.; 5 JonaSakko 436.76 pet.; 6 Sluijs— v. Winkel Sr. 421.43 pet.; 7 Blomv. d. Hulst 410.87 pet.; 8 Echtpaar de Klerk 400.13 pet. BOSKOOP CITOSA-PRIMEUR? Bij de Citosa bestaan planoen om alle bussen uit rusten met mo bilofoons, die aangesloten zijn op een eigen golflengte. Chanffenrs, die pech hebben, kunnen dit dan aan de centrale post te Boskoop melden. Bij grote drukte kan om het inleggen van extra bussen worden verzoeht. DE KWAKEL WinkelweekTijdens de winkel week zullen 5 trekkingen plaats vin den van de ingeleverde deelnamelijs- ten. Deze trekkingen met iedere keer een waarde van 1000 worden ge houden Zaterdag en Woensdag a.s. en Zaterdag 3 Dec. en Woensdag 7 Dec. De prijswinnaars worden, even als andere jaren, door middel van een bulletin bekend gemaakt bij de deelnemende middenstanders. Van Zaterdag 26 Nov. tot en met Zater dag 3 December zijn de winkels ge opend tot 's avonds 9 uur. KOUDEKERK De medische dienst wordt vanaf Zaterdagmiddag 1? uur tot Zondag avond 12 uur waargenomen door dr. Veenendaal te Alphen aan den Rijn, tel. K 1720—2972. A.s. Zaterdag collecte voor Vluch telingenhulp, huis aan huis. R0EL0FARENBSVESN SPEELGOED- EN HUISVLTJT- TENTOONSTELLING VAN KNUTSELCLUB K.A.B. Het is in de Sinterklaastijd een traditie geworden, dat de Knutsel club der K.AB. een tentoonstelling «organiseert van een rijk gevarieerd hoeveelheid speelgoederen. Bn het doel hiervan is niet alleen het laten zien, Wat door vaardige handen bin nen het tijdsverloop van één jaar is vervaardigd, maar vooral ook om door enkele zeer aantrekkelijke at tracties waarbij zeer grote prijzen zijn te winnen de ontbrekende gelden te verkrijgen, welke veor de aanschaf van materialen e.a. nu een maal nodig zijn. Gelukkig mag deze tentoonstelling zich meestal in een vrij behoorlijke belangstelling vér- heugen. En terecht, want de ruim 500 stuks speelgoed w.o, veel nieuwe modellen, alsmede de huisvlijt met o.a. draaimolen, Turkse schommel, ouderwetse klapbrug. landhuis ete. is een bezichtiging alleszins waard. Aangezien deze speelgoederen aan St. Nicolaas geschonken worden, om deze dan aan de kinderen der leden te kunnen overhandigen, is de toe gang aan personen beneden de 16 jaar verboden. Zaterdagmiddag te 3 uur heeft de officiële opening plaats door dokter Muskens. Tot de ten toonstelling, welke in de Panerotres- zaal wordt gehouden, heeft men gra tis toegang. De expositie is openge steld Zaterdag 26 Nov. n.m- van 3 tot 10 uur en Zondag 27 Nov. na do Hoogmis tot 's avonds 10.30 uur. Jaarvergadering IJsclub „WUfcel- mina". Wegens ziekte vim de voorz. H. van Klink was de leiding van de jaarvergadering der ijselub „Wilhelmina" in handen ven de 2e voorz., de heer Nic. van Berk^l. Deze sprak een kort welkomstwoord, waarna secr. H. van Ruiten het woord verkreeg voor lezing der no tulen. Uit het jaarverslag van pen- ningm. P. v. d. Zwet Bz. bleek daf het batig saldo f 60,66 bedroeg en thans in kas 429,87 aanwezig is. De vereniging telt 11 donateurs, 225 leden en 5 dames-leden. Namens de kascommissie werden door de heer Jac. Bakker Sebz* boeken en beschei den in orde verklaard. In deze com missie werd benoemd de heer C. van Klink Jz. De penningm. van „Veilig en Betrouwbaar ijs", de heer M. Ver del. vermeldde een batig saldo van 553.De heren H. van Klink, P. Buschman, H. Bakker en Jac. Bakker Pz. zagen zich in het bestuur herko zen. Voor het niet meer herkiesbare bestuurslid, de heer M. Verdel, werd op voorstel der vergadering een ver kiezing van twee nieuwe bestuursle den gehouden. Gekozen werden de heren C. v. d. Meer Pz. en J. v. d. Veer Wz. De feestavond werd vastge steld op 10 Jan. 1956 in café „De Vier Heemskinderen", waarbij dan kaartwedstrijden gehouden zullen worden met als inzet een varken. De voorz. deed hierna enkele medede lingen betreffende de kaartwedstrij den, alsmede enkele mededelingen betreffende de te organiseren ijs- wedstrijden, welke op de districtsver- grdermg en de vergadering der Z.H. IJ.B. waren vastgesteld. Voorts dat de vlaggen der vereniging voor di verse doeleinden ad 0.50 per stuk gebruikt mogen wdrden, mits deze althans 's nachts niet buiten blijven staan. VJ0UBRUGGE Geboren: Caspar Petrus, zn van H. P. Zwetsloot en A. M. Hoogenboom; Aagje Petronella, dr van L. van der Eijk en A. van der Lip. Cornelis Jo hannes Anthonius, zn van J. Th. Bak ker en J. Kauwenhoven. Helena Jo hanna dr van S. N. Disseldorp en C. M. van Santen. Getrouwd: J. Th. van der Geest 23 jr en G. W. de Vette 22 jr. NOORDEN De heer Th. J. Vork is met in gang van 28 Nov. a.s. benoemd tot besteller bij de PTT. De heer Vork is sinds 1947 als hulpbesteller ter plaatse werkzaam. U vraagt.... wij antwoorden WEET U HET NIET Vraag: Mag een beroepsmilitair buiten diensttijd voor particulieren werkzaamheden tegen beloning ver richten? Antwoord: Ruim een jaar geleden is deze vraag voor een militair ge rechtshof behandeld en werd gesteld, dat over het algemeen buiten dienst tijd werkzaamheden verricht mogen worden, wanneer de goede naam van de militaire stand geen nadeel zou worden berokkend; als voorbeeld, waarin het niet mocht, gold toen het bedienen door een militair in een café. Over het algemeen doet de be trokkene er verstandig aan het ge val aan zijn commandant voor te leggen. Vraag mevr. V. te L.: Een meisje in loondienst krijgt een ongeval en TER AAR „Nooit Gedacht". Uitslag schaak wedstrijd „Nooit Gedacht"SCL Lei den: Nic. van EijkA. J. Jongmans 01; P. Hoogervorstir. J. C. de Wilde Yiy« M. HeijrasA. van Kat wijk 01; H. Aaftinkdrs. D. Boers. ma 0—1; A. W. v. d. Jagt—J. H. Kriek MJ4; J. W. F. de Bruijn J. Bonsel 01; A. KoelemanW. G. va nKatwyk 10; J. v. Beijeren B.H. J. C. Janssen 0—1; W. HofstedeL. Engelenburg HJ4; W. EsveldtC. Zwanenburg 01. Totaal uitslag 2H-7K- Uitslagen van de gespeelde wed strijden in de onderlinge bordencom petitie. Dammen: J. BesemerD. Spek 02; W. van VlietW. v. d. Starren 02; W. SraaterseH. Broer 02; H. MuhrL. Besemer 11; R. LubbertsK. Snijders 20. Jeugdafdeling Schaken: D. Heijns F. van Eijk 10. Jeugdafdeling Dammen: J. de LeeuwD. Dros 02; J. P. Boerefijn A. Kammeraat 02. krijgt nu toch haar loonzakje en 80 procent van de verzekering. Wat moet terugbetaald worden? Antwoord; Het geld van de Onge vallenverzekering wordt vaak recht streeks aan de verzekerde gezonden. Indien de patroon het volle salaris doorbetaalt, heeft hij ook recht op het verzekeringsgeld. U dient hem dus die 80 procent terug te geven. Vraag: Kan een weduwnaar met een zuster van zijn eerste vrouw trouwen wanneer er van beide kan ten kinderen zijn? Antwoord: Het huwelijk stuit op een kerkelijk beletsel wegens aan verwantschap in de eerste graad, maar er kan dispensatie voor wor den aangevraagd, die doorgaans ver leend zal worden. De raad der gemeente Leimuiden kwam Donderdagavond in openbare vergadering bijeen. Schrijven van de minister van Bin nenlandse Zaken en Financiën d.d. LO November 1955 waarbij de uitke ring per inwoner voor het jaar 1953 gebracht werd op 27.15. Met ingang van 1 Jan. 1954 wordt deze uitkering verder verhoogd tot 37.84 per in woner. Op voorstel van B. en W. werd een subsidie van 26.— voor het jaar 1958 toegekend aan de ir. van Voort- huisenstïchting te Leiden. De raad besluit de verordening op de heffing van reinigingsrechten zo te wijzigen dat aan het verlangen van heren Gedeputeerde Staten vol daan wordt. Aangeboden wordt de rekening dienst 1953: De gewone dienst bevat a3n ontvangsten 4(874)61.01 en aan uitgaven 481826.24; batig slot 5645.37. De Kapitaalsdienst bevat aan inkomsten 1823331.53 en aan uitgaven 1660098.36, batig saldo 163235.17. Aangeboden wordt de begroting der gemeente dienst 1956. Deze sluit wat de gewone dienst betreft in ont vangsten en uitgaven met f 232555.89. Op onvoorzien is ruim j 80G0 ge raamd. Alle leden van de raad behalve de wethouders zullen in de commissie van onderzoek zitting hebben. Goedgekeurd is het besluit van de raad waarbij het onderhoud van de Kerklaan ten laste der gemeente wordt gebracht. Een verzoek van de heer A. Keij- zer om het door hem gehuurde land wederom voor 6 jaren te mogen in huren werd nog niet behandeld. De gemeente zal zioh eerst overtui gen wat de beste manier is om dit voor sportterein bestemete land te verhuren. Voor de betrekking van gemeente werkman 'hebben zich twee solHeitan- ten aangemeld, n.l. de heer C. J. de Rijk en N. T. Roos. De raad gaat tot een benoeming over. Op de heer C. J. de Rijk worden 5 stemmen uitge bracht en op de heer Roos één stem. De raad besluit de benoeming van de heer C. J- de Rijk te doen rngaen per 1 Jan 1956. Voorlopig is de be noeming voor één jaar met niteteht op een vaste benoeming. Het uitbreidingsplan regelende de bestemming van de gronden lange de Ringvaart wordt met algemene stem men vastgesteld, zodat de voorzitter de ingediende bezwaren heeft voor gelezen. Op voorstel van B. en W. beeiuit de raad het voormalige Chr. School gebouw voor de tijd van een jaar te verhuren aan R. Dooyers, confectie fabrieken N.V. te Amsterdam tegen een huur van 1500 per jaar. Deze firma zal een confectie-atelier in deae school beginnen. De raad bestuit om de goten der school voor rekening der gemeente te doen opknappen. De raad besluit toegangswegen te «aken naar.de industrieën gelegen aan het Westeinde. De totale lasten zijn be groot op 10180. De fa. De Buck gezamenlijk een bijdrage m deze Meijer en de fa. Remmelts abereid kosten te verlenen van WW6. De heer Tasseron vindt het prach tig, dat deze industrieën uit hun isolement verlost worden. B-ij de rondvraag wijst de heer Voak er op, dat er op de Oosterweg nog steeds een lantaarn ontbreekt. De heer B. Loosbroek -wijst er op, dat de bewoners aan het begin van het Noordeinde en enkele hu&per langs de Burgemeester Bakhuizen- laan veel last hebben van het van de wegen afkomende regenwater. De voorzitter zegt een onderzoek en zo mogelijk verbetering toe. Daarna sluiting der vergadering. Wegens ziekte van burgemeester Van der Weyden vergaderde de raad van Nieuwkoop deze maal onder lei ding van wethouder S. Splinter. Aan de burgemeester, die, zoals hij aan de raad schreef, herstellende is, werd een telegram gezonden, waarin de raad hem een spoedige genezing toe wenste. Met de berg van mededelingen -en ingezonden stukken ging de raad vrij wel zonder discussie accoord, zoals ze geadviseerd door B. en W. ter tafel kwamen. In de vacatures in het bestuur van de Drinkwaterleiding worden als af tredende bestuursleden de heren S. Splinter en J. van Tienhoven herbe noemd. Op voorstel van de heer Markman worden als plaatsvervan gende leden raadsleden aangewezen en wel de heren H. Markman en N. Zwart. De heer A. H. J. Emonds krijgt op zijn verzoek eervol ontslag als bouwkundig tekenaar-opzichter. De heer D. Zwart krijgt zijn aanstelling als doodgraver op de algemene be graafplaats en het Humanistische Thuisfront geen subsidie. Het Rheu- mafonds krqgt, zoals gevraagd werd, 1 ct. per inwoner. De R.K. Toneelver eniging ontvangt een subsidie van 25 per uitvoering tot een maximum van 100 per jaar. Het W.-G. Kruis te Nieuwkoop vroeg 1060. B. en W. adviseerden ƒ500. De heer E. H. van Dam stelde toch 1000 voor. Dit vond geen bijval. De heer Markman kwam toen met een tussen-voorstel om de vereniging voor haar nieuwe maga zijn 750 te geven. Dit kantelde door tegenstemmen van de Noordense raadsleden, alsmede de heren A. Bloos en A. van Dam. Vóór waren de heren Markman, var» Zoest, E. H. v. Dam, Stoppelenburg en Zwart. Voor de aanschaffing van brand- blus- en reddingsmiddelen krijgt de brandweer een crediet van f 1500. De woning Zuid-Einde 255, laatste lijk bewoond door G. van Koert en de woning Noordenseweg 42, laatste lijk bewoond door K. Stuivenberg, worden onbewoonbaar verklaard. Togen een contributie van ƒ20 per jaar wordt de gemeente lid van de Bond van Badhuizen. De ervaring van de Bond kan de gemeente, die plannen voorbereidt voor een bad inrichting van nut zijn. De voetbal-vereniging kan met te rugwerkende kracht tot 23 Mei 1965 het huidige sportterrein, dat eigendom van de gemeente is, huren voor 6 per week, met dien verstande, dat wekelijks f 2 wordt bijbetaald aan achterstallige huur. Het dempen van de Voor wetering. Het rapport van de A.N.W.B. heeft op de heer Markman niet veel indruk gemaakt. De argumenten, die in het rapport worden aangevoerd tegen demping van de Voorwetering^ hou den volgens hem geen steek. Boven dien vindt hij, dat duidelijk blijkt, dat de samenstellers, by hun advies van bovenaf beïnvloed zijn. Hiertegen 'jSaz sip 'jozjoa ut js^tzjooa ap juió^ dat de A.N.W.B. zeker haar eigen zienswijze in haar advies heeft neer gelegd. Ook zegt hij, dat een kosten berekening van demping zeer moei lijk is en zeker heel veel zal kosten. Het lid Bloos is bij de industriëlen in het Zuid-Einde gaan praten en zegt, dat die er niet aandenken hun bedrijven te verplaatsen. Zij zoeken naar uitbreiding ter plaatse en die is te vinden door afbraak van oude huizen. Zij zijp alle vóór demping. Ook het verlies van natuurschoon zegt hem niets; z.i. zal het er zelfs mooier op worden. De heer A. v. Dam is bang voor de huizen aan de waterkant, ingeval van demping. De heer Stoppelenburg is zeer ver heugd over het rapport, daar het vol gens hem dezelfde geest ademt, als hij altijd heeft voorgestaan, hetgeen de heer Markman niet begrijpen 'kan. De gemeente-architect, de heer Buys, stelt tenslotte voor bijwijze van proef het stuk in het Zuid-Einde tot aan de brug te verbreden. Dit voor stel wordt dan met 2 stemmen tegen aangenomen. Bouw bejaardenwoningen. Met de bouw van 24 bejaarden wo ningen voor de Stichting „Aar en Amstel", hoopt men in December te kunnen beginnen, evenals met de ver bouw van het gesticht van het H. aHrt. De bouw van de bejaardenwonin- gen wordt gegund aan de heer H. Heemskerk te Ter Aar voor 201.600 ofwel 8.400 per stuk. De huur komtj op 6.40 per woning per week, ex clusief de kosten voor verwarming en verlichting. De heer Markman dringt er in ver band met de a.s. bouw aan het ge sticht, waardoor het onderwijs aan de meisjesschool ernstig gedupeerd wordt, op aan alle mogelijke moeite te doen om de toestemming voor het bouwen van de jongensschool zo spoedig mogelijk te krijgen. De voorzitter zegt, dat het aan de gemeente niet ligt, maar, dat het R.K. Schoolbestuur zelf veel actiever in die zaken moet zijn en moet trachten de zaak te bespoedigen en op de ur- gentielijst 1956 te komen. Aankoop woningen. In verband met de doorbraak naar de Roerdomplaan wil de gemeente de woningen Dorpsstraat 49 en 51 ko pen. De raad gaat accoord met de Vraag A. L.: Hoe krijg ik uit een grijze rok «en vetvlek? Antwoord: Indien de rok wasbaar is, dan de vlek doorgieten met warm water, desnoods met wat soda of bo rax ^of synthetische zeep. Vraag F. H. Ik heb mijn woon plaats een aanvrage ingediend om ingeschreven te worden voor woon ruimte. Nu is dit afgewezen, omdat ik niet in mijn woonplaats werk. Er stond bij dat het te proberen is in de plaats waar ik op het moment werk. Is dit juist, of is men verplicht me in mijn woonplaats in te sohry- ven? Antwoord. Die mededeling is juist. U dient economisch verbonden te zijn aan de plaats waar u wenst te wonen. Vraag M. S. Een onzer werk neemsters heeft 25 jaar rentezegels geplakt Onlangs is zij opgenomen in het Algemeen Pensioenfonds, zodat zij niet meer onder de Invaliditeits wet valt. 1. Heeft het zin dat zij per soonlek doorplakt?. 2. Wordt het pensioen beïnvloed door de ouder domsrente? Of het bedrag der ouder domsrente door dat van het pensioen? Antwoord. Door blijven plak ken is altijd voordeliger. Hoe meer er geplakt is hoe hoger de uitkering bij eventuele ouderdoms- of invali- diteitsuitkering, want de geplakte ze- gels houden altijd hun waarde. Be- Antwoord: Iedere Nederlander invloeden op enigerlei wijze door heeft recht om een huis in eigendom rente, rijkspensioen of iets van dien te hebben. U kunt een huis kopen in aard heeft niet plaats. Laat betrokke- welke gemeente u maar wilt. U hebtne zidh eens uitvoerig doen inlichten dan echter niet het recht het zelf te door de Raad van Arbeid bewonen tenzij met toestemming van de commissie voor toewijzing van de woningruimte. Woonruimte wordt als regel toegewezen in de plaats waar men werkt. Het niet of niet onmid dellijk toewijzen van woonruimte be rust uitsluitend op het feit, dat er nu eenmaal een tekort aan woningen be staat. Vraag G. v. d. H.: Ik ben 40 jaar en heb altijd last van voorjaarsmoeheid. Om dat te voorkomen gebruik ik in de winter levertraan. Is dit wel vol doende? Antwoord: Levertraangebruik is uitstekend om u gezond te houden, in zover het u van de benodigde hoeveelheid vitamine D voorziet, die een mens 's winters in onze streken dikwijls niet op andere manier ver krijgt. Voorjaarsmoeheid echter be rust op een tekort aan vitamine C. Om dit te voorkomen, doet u er goed aan dagelijks een weinig rauwe groente te gebruiken (andijvie, aller lei soorten kool, veldsla, knolletjes en nog vele andere soorten groenten zijn geschikt om voor een deel ge kookt, voor een ander deel rauw te worden gegeten). Vooral tegen het eind van de winter is het zeer ge wenst bovendien nog dagelijks een sinaasappel te nuttigen, die bevat veel vitamine C. prijs van ƒ4750, die de heer J. Beuk, eigenaar, hiervoor vraagt. Voor het Bejaardenhuis „Aar en Amstel" komt een vijver, van onge veer 20 bü 45 m. Niet alleen behoeft men daar dan geen plantsoen te on derhouden, maar bovendien krijgt men daar de beschikking over een flinke hoeveelheid grond voor opho ging en demping van sloten. Elf caféhouders in deze gemeente vragen het sluitingsuur voor de Za terdagen en Zondagen, evenals dit in de zomer reeds het geval is, te bepa len op 23 uur. De raad gaat met 7 tegen 4 stemmen accoord met het ad vies van B. en W. om dit verzoek niet in te willigen. Daar de vergadering al verscheide ne uren geduurd heeft, en verschil lende raadsleden nog andere bezighe den hebben, krijgt de raad nog wel gelegenheid voor de rondvraag, maar de antwoorden komen pas op 8, Dec., wanneer men wederom bijeen komt. De heer Stoppelenburg vraagt dan naar straatverlichting op de Achter weg. De heer Van Zoest heeft gecon stateerd, dat bij nat weer het Mejje- pad zeer slecht is. Bovendien kan men slechts met een aanloop de oprit tot brug en draaiplank bij de watertoren nemen. Ook komt hem het middag uur slecht gelegen om te vergaderen. De heer Markman heeft aan B. en W. schriftelijk vragen gesteld wacht nog steeds op antwoord en de heer E. H. van Dam informeert of er nog een assistent voor de gemeen te-architect nodig is, na het vertrek ken van de heer Emonds. Hierna sluit de heer Splinter de vergadering met gebed. Aetherklanken ZATERDAG. Televisieprogramma's AVRO: Televizier. 20.40 Blues. 20.55 Pluim vee-tentoonstelling. 21.15—22.15 Gevar. progr. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram, 9.00 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Me- torpole-ork. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Instr. octet. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Salonork. en solist. 13.40 Gram. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Lichte muz. 14.20 Engelse les. 14.40 Ama- teursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten. 15.55 Gram. 16.00 De schoon heid v. h. Gregoriaans. 16.30 Voor de jegd. 17.00 Lichte muz. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. overz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Bin nenhof. 18.40 Gram. 18.45 Regerings- uitz.: Atlantisch allerlei. Een en an der over de 15 landen van het Atlan tisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram 20.00 Lichtbaken. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gevar. progr. 21.45 „Sprong in het heelal", hoorsp. 22.05 Cabaret. 22.35 Wij luiden de Zondag in, avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws in Esperanto. 23.25 Dansmuziek. 23.5924.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO ,10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 De Ontbijt- club. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld', caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arb. i. d. continubedrijven. 11.40 Kamermuz. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Koorzang met comm. Ï4.50 Boek- bespr.15.05 Promenade-ork. 15.35 „Van de wieg tot het graf", caus. 15.50 Ka- merork. en soliste. 16.35 „Onderwijs volkszaak!", caus. 16.50 Gram. met comm. 17.15 Weekjourn. 17.45 Instr. kwint. 18.00 Nieuws. 18.15 Comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 „Passepartout" caus. 19.40 „De Bijbel in het kerke lijk erf", caus. 19 55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Weense muz. 2-2.40 „Binnen zonder klopoen", hoorsp. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.1524.00 Gram. CV) (Cp dit 'o^bttrnfé Kleppené Klipper itnq \rin methetinóegronébo-q^jen mdewn

Leidse Courant | 1955 | | pagina 11