Ook te Leiden is een levensschool in voorbereiding Gewest Zuid Holland van K.N.S.B. hield jaarvergadering in Dordrecht Rallye van Monte Carlo „Flat-neurse" een nieuwe kwaal Vergadering Witele kruis Internationale werksfeer KAJ komt tot uiting in Rome reis-1957 MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 Ufc LUI US rOURANT JJb BI AU K K AB. BONDSRAAD IN ROTTERDAM Opwekkingen tot actie Op de hoogste verdieping van het Groothandelsgebouw te Rotterdam heeft de Kath. Arbeidersbeweging in het Bisdom Haarlem j.l. Zaterdag haar bondsraadsvergadering gehou den. Begrijpelijkerwijs is er de split sing van bisdommen ter sprake ge bracht. Voorzitter J. Kortink die de vergaderstad tevens als bisschops stad zag was verheugd om de ko mende wijziging en voorzag zegen rijke gevolgen ten aanzien van het kerkelijk godsdienstig leven. Het sa menvallen met de provinciegrenzen vond de voorzitter belangrijk, omdat steeds meer wordt overgegaan tot provinciale concentraties, die op bur gerlijk terrein hun aanknoping vin den in de provinciale opbouworga- nen en vervolgens bij het provinciaal bestuur. In verband met de scheiding van bisdommen herinnerde de heer Kortink ook aan de in studie zijnde wijzigingen in organisatorische zin. Van de kant van de nationale lei ding van de K.A.B. verwachtte hij redelijke oplossingen. Tenslotte vroeg de voorzitter aandacht voor de migratie, waaromtrent in het Haar lemse diocees een stichting is tot stand gekomen vanwege de KA.B., de K.A.J., de K.A.V., en de N.K.A.J. Ter illustratie werd er op gewezen, dat er alleen in Amsterdam jaarlijks 30.000 inkomende personen zijn. Ten slotte werd aangedrongen op rijks- of provinciaal subsidie voor de vor mingscholing of cultuurdiensten. De heer Steinmetz erelid. Belangrijk ook was hetgeen de voorzitter reide naar aanleiding van het punt: mededelingen. Hij herdacht de overleden hoofdbestuurders J. de Wit en K. Straatsbugr, en zeide, dat de statutenwijziging in volle gang is. Het afgetreden hoofdbestuurslid Steinmetz uit Amsterdam werd ge kozen tot erelid van de bondsraad. Het emigratiebureau, tot dusverre in eigen handen, wordt een stichting, samen met L.T.B. en middenstand; dit centraal orgaan heeft twee kan toren: voor Zuid Holland in het K. A.B.-Bondsbureau in Den Haag en voor Noord-Holland in het bureau van de L.T.B. Als gevolg van zekere activiteit van Herwonnen Levenskracht is de animo voor het Gezinszorgfonds ge daald; de oplossing zal zijn: een sa-' mengaan bij het dragen van de uit kering. De Levensscholen voor ka tholieke jongeren krijgen langzamer hand gestalte, dank zij de samenwer king met de andere standsorganisa ties. O.a. te Leiden is een levens school in voorbereiding. Voor het rechtskundig adviesbu reau zoeke men in eigen afdeling pientere krachten. Ook de diocesane bond van woningbouwverenigingen vraagt meer plaatselijke belangstel ling, nu zoveel afdeling „potdicht" zitten, zoals de voorzitter zeide, en niet bij de tyd zijn. De centrale voor lectuurvoorziening in Zuid Holland heeft reeds vijftig bibliotheken en brengt frisse lectuur; nochtans moet de voorziening beter worden. Belangrijk ook is de overweging tot stichting van provinciale raden van overleg, ter bundeling van krachten. Omtrent de beroepskeuze zei de voorzitter, dat Zuid Holland uitstekende contacten heeft in Rot terdam en Den Haag. Nadat was aangedrongen op de be vordering van Streekcommissies, waarin de beste mensen moeten zit ten, is de belangstelling van de Bondsraad gevraagd voor de bond van bejaarden. In het Bisdom Haar lem zijn reeds in 32 gemeenten afde lingen met 11.000 leden. Bij acclamatie werden alle voor gestelde nieuwe bestuursleden geko zen, o.a. de heer K. F. de Bree voor Leiden, Gouda en de Veenstreek en de heer A. J. M. Angenent te Haar lem voor die stad en de Bollenstreek. Voor Rotterdam, de enige plaats, die geen candidaat had gesteld, werd nu de heer Smit aangewezen. Het diocesaan bestuur stelt veel be lang in het vormings- en ontwikke lingswerk, reden waarom men de Capucijner pater dr. Alfred had ge vraagd, een opwekking tot de verga dering te richten. Ook al is het aan tal Credo-Pugnoclubs niet gering, over het resultaat is men minder ge rust, want te weinig drong de vor ming in de clubs naar actie. Het gaat ook om het directe apostolaat, hetgeen pater Alfred duidelijk heeft gesteld. Van zijn opwekkend betoog zal een samenvatting in de bondslec- tuur worden opgenomen. Onder de zeer velen, die op deze vergadering waren verwelkomd, was de Verbondssecretaris Lelieveld uit Utrecht Naar aanleiding van ver schillende punten heeft hij nadere toelichting verstrekt, die verhelde rend werkte. Op het punt van de vorming heeft ook de geestelijk adviseur, rector Kraakman, een belangwekkend woord gesproken; het was meer van geestelijke aard. Het bestuursbeleid, dat geen en kele critiek had ondervonden, werd hierop goedgekeurd, evenals de jaar rekening over 1954 ten bedrage van 527.000 in ontvangsten en uitgaven. De begroting voor 1956 werd goedge- 550.802 (dit In hotel „Ponsen" te Dordrecht is Zaterdag de algemene jaarvergade ring van het gewest Zuid Holland van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond gehouden, die geleid werd door de waarnemend- voorzitter en gewestelijk secretaris, de heer J. van Dissel. In zijn openingsrede bracht deze gelukwensen over aan de afdeling Dordrecht, die haar 80-jarig bestaan heeft gevierd. Herina herdacht de heer Van Dissel wijlen de heer J. van Zwieten, gewestelijk bestuurs lid, lid van het hoofdbestuur van de KNSB en voorzitter van het Meren- district, die onlangs is overleden. Staande nam de vergadering een mi nuut stilte in acht. Vervolgens bevestigde de verga dering de benoeming van mr J. Heus- dens, burgemeester van Vlaardin- gen, tot voorzitter van het gewest. Mr Heusdens werd door een commis sie uit het bestuur binnengeleid en met een korte toespraak door de heer Van Dissel, die hem de zichtbare te kenen van het voorzitterschap op spelde, onder geestdriftig applaus in zijn nieuwe functie bevestigd. Mr Heusdens aanvaardde de functie met een speech, waarin hij naar voren bracht, waarom hij het voorzitter schap van het gewest Zuid Holland heeft aanvaard. Onder zijn leiding werd de agenda verder in een vlot tempo afgewerkt. Onder meer werd bepaald welke af delingen de gewestelijke kampioen schappen zullen mogen organiseren. Hardrijden langebaan werd toegewe zen aan de IJsclub Kralingen te Rot terdam, hardrijden korte baan aan de IJsclub Zijdelmeer te Uithoorn, schoonrijden aan de IJsclub Zwam- merdam, kunstrijden aan de IJsclub Houtrust te Den Haag, lange afstand 100 km aan de ijsclub Aalsmeer. De wedstrijden voor dit laatste kam pioenschap zullen worden verreden op de Westeinderplas. De heer J. P. Stroombeek werd vervolgens herkozen als penning meester. De technische commissies werden als volgt samengesteld Hardrijden Langebaan: voorzitter: A. A. Schouten (Rotterdam), leden: B. Bergambacht (De Lier), S. Boe- kesteijn (Maasland), H. A. Hijdra, (Langeraar) en L. Pagano-Miranni (Aalsmeer). Hardrijden kortebaan: voorzitter: J. Biemond (De Kaag), leden: J. van Driel, (Alblasserdam), J. P. Groot- scholte (Kwintsheul), M. van der Linden (Lisse), en J. C. Voorsluys (Schoonhoven). Kunstrijden: voorzitter: J. B. M. Haanappel (Den Haag), leden: Slingeland (Voorburg), en E. Hoppe (Leiden). Schoonrijden: voorzitter: Vries (Dordrecht), leden: J. Hooge- veen (Den Haag), en H. van Wijn gaarden (Dordrecht). Toerisme: voorzitter: de nog te be noemen voorzitter van het Meren- district, leden: A. P. Chardon (Maas land), W. van Doorne (De Lier) en C. Zy derlaan (Bergambacht). jaaf keurd op 511.500). Voorstellen van de afdelingen. Het aantal voorstellen, dat door de afdeling werd ingediend, was zeer bescheiden en de toelichting er op na uitgebrachte prae-adviezen nau1 welijks van betekenis. Aan de afdelingen Zaandam en Achthuizen werd meegedeeld, dat een commissie is ingesteld voor de toekenning van een juiste en recht vaardige kostwinnersvergoeding. De afdeling Bloemendaal liet het bij een suggestie, dat de contributieafdracht aan kleine afdelingen zou worden verhoogd met twee cent per week. De huidige regeling acht men onvol doende. Als er weer een ledenblad komt, zal het niet meer schijnen in de vorm van het vroegere „Herstel", maar meer in de geest van „Ruim Zicht". Dat zal echter grote financiële offers vragen. Het bondsbestuur is van mening, dat nog geen stappen moeten worden ondernomen om te komen tot wij ziging van de bepalingen omtrent het eigen woningbezit; men wil af wachten tot welk resultaat de com missie Bezitspreiding komt en hoe de Regering er tegenover staat. Naar aanleiding van enkele voor stellen over de woningbouw werd meegedeeld, dat de behartiging is toevertrouwd aan het kath. instituut voor volkshuisvesting. Omtrent een voorstel inzake de alimentatieplicht, gaf het bondsbe stuur te kennen, dat zelfs als er geen wettelijke verplichting bestaat nog altijd de christenplicht geldt. Wat betreft een voorstel tot alge mene afschaffing in het verschil van gemeenteklassen, zei het bondsbe stuur, nog geen aanleiding te vinden tot het ondernemen van bepaalde stappen. Roelofarendsveen en de volks tuintjes. De afcL Roelofarendsveen zou wil len zien, dat houders van volkstuin tjes vrij kunnen kweken wat zij wil len. Het bondsbestuur acht de geno men maatregelen in het algemeen juist; belangrijk is het behoud van gezonde aardappelrassen en het we ren van aardappelmoeheid. i Bepaalde voorstellen omtrent de loon- en prijspolitiek van de Rege ring zullen worden doorgegeven; het Bondsbestuur is bereid na te gaan of er een weg gevonden kan worden om met name loon voor overuren minder zwaar belastbaar zou kunnen worden dan momenteel het geval is. Na een korte rondvraag kwam het einde van deze rustige en opgewekt verlopen bandsraadsvergadering. •:T'DE KLEURIGE FILM VAN KONINKLIJKE REIS I Het eerste deel „De Antillen" -^van de Polygoon Piófili kleuren- fiïfn over de reis van ons ons ko- nihgspaar naar de West wordt thans uitsluitend vertoond in de actuali- I teiien theaters in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Gro- i niftgen. Begin December zal in deze I zelfde theaters het tweede deel „Suriname" in het programma worden opgenomen. Daarna verwacht mag worden j nog in de loop van December z len deze beide delen, gecombineerd tot één grote c.a. vijf kwartier verto- ningstijd vergende kleurenfilm, in de bioscooptheaters van het gehele land vertoond worden. ONTWIKKELINGSDAGEN TUINBOUWTECHNIEK. Het instituut voor tuinbouwtech niek zal op 1 en 2 December in Wa- geningen ontwikkelingsdagen voor dé tuinbouwtechniek houden. Tijdens de eerste dag zullen spre ken de heer J. van Aggelen over „het beglazen van kassen", ir. G. H. Ger ming over „het gebruik van kunst-1 stoffen", dr. J. A. Businger over ..warmeluchtver warming" en ir. H. J. M. Krijnen over „inleiding tot het forum". In de middag van die dag zal een forum over „kolen of olie- stook" worden gehouden. Tijdens de tweede dag zullen het woord voeren de heer H. R. ten Cate over „ervaringen met diverse maai- werktuigen", de heer C. J. van Wijk over „vervoersproblemen in de fruit teelt", ir. J. A. Stender over „enkele aspecten van het fruitsorteren" en dr. ir. E. W. B. van den Muijzenberg over „inleiding tot het forum". Die dag zal des middags een forum wor den gehouden over „spuitmachines in de fruitteelt". Dr. KORTENHORST IS ZIEK. Als uitvloeisel van een griep lijdt dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, aan een ontste king in het hoofd. De behandelende arts heeft het nuttig geoordeeld hem Zaterdagavond in de Ursulakliniek te Wassenaar te doen opnemen. De ge nezing ontwikkelt zich nu bevredi gend. Mint YlicoCaal daoJi Am.iteAda.tn, &ej,u&e£d Ook werd een commissie ingesteld voor de coördinatie van de te hou den examens voor de schaatsvaar- digheidsdiploma's voor de jeugd in het district Zuid-Holland. Hiervoor zijn aangezocht de heren Ir D. Math- lener, (adj.-dir. Hoofding van de Prov. Waterstaat te Den Haag), L. Looy (Burgemeester van Alblasser dam), J. B. M. Haanappel (geweste lijk bestuurslid Den Haag), E. Hop pe (Leiden) en een nader aan te wijzen functionaris van de inspectie lichamelijke opvoeding in Zuid-Hol land. Tenslotte werd gesproken over het probleem van verdwijnende ijsbanen als gevolg van de zich steeds uitbrei dende gemeentelijke bebouwingen, een probleem waarvoor verscheide ne ysclubs zich zien gesteld. Beslo ten werd het bestuur van de afde ling Zuid Holland der vereniging van Nederlandse Gemeenten te ver zoeken deze aangelegenheid in zijn afdeling aan de orde te stellen. AUTOMOBILISME De organisatoren van de Rallye van Monte Carlo, welke voor de 25e maal van 15 t.m. 23 Januari a.s.) wordt gehou den, heeft 350 inschrijvingen geaccep teerd. Dit in tegenstelling tot de oor spronkelijk gestelde limiet van 340. De zeven startpunten zijn Glasgow, Stockholm, Lissabon, München, Parijs, Athene en Rome. Na Parijs zullen alle deelnemers dezelfde route volgen naar Monte Carlo. De volgende landen hebben ingeschre ven Engeland (105), Frankrijk (99), Duitsland (25), Griekenland (16), Zwe den (15), Noorwegen (14), Nederland (12), Spanje (12), Finland (9), Dene marken (9), Zwitserland (8), Monaco (6), België (4), Tsjechoslowakije (3), Ita lië (3), Ver. Staten (2), Ierland (2), Por tugal (2) en Nieuw Zeeland, Saarland, Sierra Leone (West Afrika) en Turkije ieder één. DAMESHANDBAL HVSMSV 2 6—0. Op een zeer glad veld, waarop goed handbal niet mogelijk was heeft HVS een verdiende overwinning behaald op MSV 2. De vele glijpartijen drukte het tempo waardoor snelle aanvallen uitgesloten waren. Voor de rust drukten de HVS-da- mes hun meerderheid uit in 2 doel punten. Na de rust bleef de stand aan vankelijk onveranderd, dank zij mede het goede werk van de SV-doel- man. De weerstand van MSV brak ech ter toen een der verdedigsters het terrein moest verlaten daar zij zich niet goed voelde. De numerieke meerderheid gaf nu de doorslag en in de laatste 7 minu ten maakte de HVS-voorhoede nog 4 1 doelpunten. KATH. BOND VOOR GEZIN GROEIT. Plannen voor reorganisatie. De Katholieke Bond voor het Gezin telt 23.500 aangeslotenen. Dit bete kent, dat de invloed van de organisa tie zich uitstrekt over ongeveer 150.000 katholieken. De centrale ST. NICOLAAS ALS ZANDRUITER Zaterdagmiddag deed Sint Nicolaas ook zijn intrede in Oudewater. Op zijn trouwe schimmel maakte de goedheiligman een ronde door de! straten en bezocht daarbij ook de, buitenwijken. Hier was de drukte zo groot, dat de schimmel schichtig werd en zijn berijder afwierp. maar gelukkig had de goede Sint zich ondanks zijn hoge leeftijd niet bezeerd en kon hij, na zijn mijter weer op het eerbiedwaardige hoofd te hebben gezet, de rijtoer vervolgen. Laffe beroving in de hoofdstad 79-Jarige overvallen Vrijdagavond hebben twee tot nu toe onbekend gebleven mannen een 97-jarige grossier in de Hemony- staat te Amsterdam in zijn huis over- Zaterdagmiddag is Sinticolaas met de stoomboot „Spanje" In Amsterdam gearriveerd en in de bienstad was behalve op de rijweg, nergens meer een open plekje te vien. De kinderen, die door zorgzame vaders en moeders aan de hand wden gehouden, of op de schouders werden getorst keken vol verwachting^ verwondering naar de grote heilige. Op de foto de Sint op zijn schimil „Majestuoso", terwijl hij over het Damrak de stad binnenkoi Op de achtergrond de St. Nicolaaskerk raadsvergadering kon Zondag ver- vallen en beroofd. Nadat de grossier heugd een aanzienlijke groei consta- hen op hun bellen had opengedaan. t.prpn VPT-tJplplfpn bii hot trnricro ioor critïrr h;; teren vergeleken by het vorige jaar. Hiervan neemt de kring Overijssel (sedert Maart duizend nieuwe leden) en met name Enschede een belang rijk deel voor zyn rekening. De ver gadering besloot een studie-commis sie in te stellen, die tot taak heeft, rapport uit te brengen over een eventuele reorganisatie van de bond, om deze aan te passen aan de nieu we eisen van de tijd. ging hij de mannen voor naar zijn magazijn; zij zeiden met zakelijke bedoelingen te zijn gekomen. Plotse ling wierpen de beide bezoekers de oude man een zak over zijn hoofd, sloegen hem neer, en verdwenen daarop met medeneming van 230 gul den, die los op een tafel lagen. D 79-jarige is met bloedende hoofd wonden in het O. L. V. Gasthuis ter verpleging opgenomen. Mgr. Alfrink droeg H. Mis voor hen op Tijdens de pontificale H. Mis, waar mee de aartsbisschop mgr. dr. B. J. Alfrink de tiende nationale raadsver gadering van de Katholieke Arbei dersjeugd in Nederland wilde inlei den, heeft de aartsbisschop in een korte predikatie naar aanleiding van het Zondagevangelie het werk van de! geest beter te 'kunnen verspreiden" Kajotters geschetst. Hun beweging aldus mgr. Alfrink is een stuk van Van internationaal belang wordt de de Kerk. een stuk van de zielzorg en i Kajottersbedevaart naar Rome Herpen gezegd, dat in de afgelopen tien jaar verschillende studiebeurzen vanweg de Unesco zijn ontvangen. Daardoor konden belangrijke contac ten worden gelegd op velerlei gebied. Van de 60.000 Nederlandse katholie ken, die zijn geëmigreerd, is een groot deel jonge arbeider; misschien wel tachtig procent is aan de Kajotters- beweging verbonden geweest. Ge zocht wordt naar meer contact met de missionarissen, teneinde de missie- ook een stuk van Gods genade. Dat hun werk, evenals de Kerk, in de wereld doordringt, getuigde het span doek in de vergaderzaal, waarop j werd gezegd, dat de K.A.J. leeft en werkt in 73 landen van de wereld. Voorz. Van Ba vel, die o.m. ver scheidene aalmoezeniers en enige Ka- josters kon verwelkomen, heeft het werk der voorbije periode geschetst als een naar de Nederlandse verhou dingen aangepaste Kajotterswerking. Na een uitvoerig overzicht van de werkzaamheid der K.A.J., verdedigde hij de Kajotterswerking voor de 14 tot 17 jarigen, een werking, die uiter- aar nooit aanleiding kan zijn ver waarlozing van de verantwoordelijk heid tegenover de jonge arbeiders van 17 tot 25 jaar. De levensschool bereikt alreeds 1000 jonge arbeiders door middel van dagscholen en 800 op de avondscholen. Sinds Septem ber is ook een leidersopleiding ge start. Verder wordt gestreefd naar een eigen vormingscentrum en naar samenwerking met de overige jeugd- standsorganisaties. Een verkiezing, later gehouden, bracht Gerard van Bavel tot de functie van voorzitter. Emigratieverlies hoog. Over de internationale werking van de Kajottersbeweging heeft Ton van Op de algemene vradering van de Zuid-Hollandse >nd van het Wit-Gele Kruis heefle psychiater dr. F. M. Havermansjjn taak als eerste leider van de V- en Nazorg Geesteszieken, welke van geeste lijke gezondheidszorge provinciale bond met ingang vanNovember op zich heeft genomen, Ier uiteenge zet. Door deze uitbiing van het werk van de bond is tevens nood zakelijk geworden eeiieuw bonds- gebouw te betrekken Het bestuur staat tb op het punt het pand aan de Beienhoutseweg 195 te Den Haag aae kopen. Dr. Havermans wi van mening, dat een aan alle mme vereisten van de psychiatrie voende gebouw onontbeerlijk is vode uitoefening van zijn werk. In land bestaat er geen twijfel me over, dat de voor- en nazorg geesieken op con fessionele basis dieie geschieden, aldus dr. Havermansant niet alleen kan een psychiater godsdienst bii de behandeling niet'waarlozen, de DE NIJMEEGSE ^CTPTCCHE TRAM MAAKTE ATSTE RIT Het gemeentebesi van Nijmegen en vele genodmdeebben gister middag de laatste ret de gemeen tetram door de 1, naar Hees Neerbosch en naarbergenBeek- Berg en Dal gemajMet deze laat ste rit zijn nu de Jte tramverbin- religie is ook een belangrijke thera- peuticum. Een ernstige bedreiging voor het geestelijk evenwicht vormen het hui dige verkeer en het huisvestingspro bleem. Ook de z.g. flat-neurose, ver oorzaakt o.m. door de gehorigheid der flatwoningen, is een modern ver schijnsel van geestelijke stoornis. Aetherklanken DINSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.35 Progr. over het wegverkeer in Nederland. 20.40 Films over dieren. 20.50 Film over werken van Jeroen Bosch. 21.05 „De jongen met de kar", spel met muz. 22.05 Dagsluiting. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boer en tuin der. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Amus.muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Promenade-ork. en solist. 14.00 Ge varieerd progr. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Voor de platte landsvrouwen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz. begin September 1957 wordt gehou den en die tien dagen zal duren. Wie tandradbaan op oanier van Val- willen deelnemen, zullen tevoren een' mentale training moeten ondergaan en deelnemen aan een spaarcampag- ne. De deelnemersprijs zal f 275 zijn. Er wordt naar gestreefd, dat uit elke afdeling rrttnstens drie jonge arbeid sters en drie jonge arbeiders mee gaan. Men hoopt een Nederlandse af vaardiging van minstens 3000 deelne mers te bereiken. De voorzitter deelde tenslotte nog mede, dat de K.A.J. voor haar hoofd kwartier een huis heeft aangekocht. DODELIJK ONGELUK OP RIJKSWEG TE BAARN. Het 9-jarig zoontje van de heer B. J. W., boswachter aan het kroondo mein te Soestdijk, is Zaterdagmorgen bij het op de fiets oversteken van de rijksweg bij het paleis door een auto gegrepen en ernstig gewond. H. M. de Koningin, die van het on geluk hoorde toen zij in het park wandelde, spoedde zich naar de plaats van het ongeval en liet zich voorlich ten over de toedracht. De jongen is naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht en daar over leden. xvcgcilllgsuitz. dingen in Nijmegop^eheven ver-1 Rijksdelen overzee: „Stad en land- -schap op Curacao" door Drs. H. Hoe- tink. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: „Nieuws van het Astronomisch Front" door Dr. H. Groot: „Magnetische velden in en buiten het Melkwegstelsel". 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 19.35 Toespraak. 19.40 Lichte muz. v. d. militairen. 20.20 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 Gram. (21.10 21.30 „De Kerk van heden en de We reld van morgen", caus.). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. met toelichting. klaard. De bekendsrgbaan, naar Berg en Dal, wan ontelbare vreemdelingen jaks profiteren, is daarmee evenee^erdwenen. Het is de bedoeling na verbreding der rijwegen en ïhet rijvak on der de betoonnefug in de toe komst trollev- cpwone benzine bussen naar BergDal te laten lo pen. Plannen tot allaties van een zgn. zweefbaan misschien wel kenburg zijn wel mrake pebr; maar stuiten toclop te hoge kos ten. De Nijmeegse rische tram da teert uit 1911. Te:e"en^eid van d-* laatste ritten hie de burgemees ter en de wethir van de on?n- bare bedrijven k redevoeringen. PASSAGIERS PLVEN ONDER BSN. Er ontstond Zlagochtend vroeg te Rotterdam csrnatie onder de passagiers, die ie bijwagen van lijn twee haddeaatsgenomen. Het tramstel kwam le kruising Plein- wegWolphaercht in botsing met een vrachtaut?t aanhangwagen, die met suikerh geladen was. De zijkant van de agen werd geheel afgerukt, de bn kwamen los te staan en de paers van de tame lijk volle wagcregen een grote partij bieten czich heen. Negen personen wer<}ewond. Zij liepen hoofdzakelijk en schaafwonden op en werden i Zuiderziekenhuis behandeld. Echterzijde van de aanhangwagen de auto werd ge heel vernield, J-amverkeer onder vond anderhax vertraging. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.^0 V HO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.25 Gram. VPRO: 7.50 Dagooening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Grcm. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Tiroolse muz. 12.00 Tenor en orgel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwe reld en wij", caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen profijt", caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Strijktrio. 19.45 Film praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Orgelconc. 22.40 Voordr. 22.55 „Ik geloof, dat....', caus. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20 Act. of gram. 23.3024.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10