DUINSTREEK Sluitende begroting vastgesteld door raad van Zwammerdam Gastarieven hoger; lagere prijs voor electriciteit 19 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 dat het rendement van aandelen niet minder of wisselvalliger zou zijn dan overheidsobligaties. 3 dividend in 1930 is ongeveer gelijk te noemen met de 10 van nu. Natuurlijk is dit alle enhet geval bij de rustige aandelen. Bij de onrustige b.v. mijn bouw en verkeer ligt de situatie ge heel anders omdat hier de koersen anders lopen. Na deze technische uiteenzetting van de heer Verwaayen vestigde de ere-voorzitter de aandacht op de ont werpen van de corso-wagens voor het corso-1956, die in de zaal aan wezig waren. NOORirWIJK AANRIJDING OP GEVAARLIJK KRUISPUNT. Dat het kruispunt Wilhelminastraat H. Geestweg een gevaarlijke krui sing blijft, ondervond mej. A. Bart- lema, die aldaar werd aangereden door een personenauto. Dr. Kuyt, die de eerste hulp verleende, constateer de een hersenschudding, doch oor deelde de toestand van het slachtoffer niet van dien aard, dat zij in het zie kenhuis moest worden opgenomen. De fiets werd deerlijk gehavend, ter wijl de auto er met enige deuken af kwam. De politie heeft het onder zoek in handen. Tentoonstelling Siervogels De vereniging „Vogellust", welke in haar laatste vergadering in principe had besloten dit jaar weer een tentoon stelling te organiseren, had hiertoe een commissie benoemd, samenge- Kan/oor: ALPHEN aan de RIJN Stationsstraat 36, Tel. K 1720-2362 Wij verlenen CREDIETEN in rekening-courant NEDERLANDSCHE|Éjfii CREDIETBANK N.V. ■aHKaaHBBHHa (Advertentie) ALPHEN AAN DEN RIJN AUTO UIT DE KOERS. Doordat de bestuurder van een be stelauto, de heer J. V. uit Bodegra ven, zijn aanvankelijk links van de weg geparkeerde auto, ter hoogte van Herngreen's Houthandel in beweging bracht en zonder op het achterop ko mende verkeer te letten, naar de rechterkant van de rijweg is gegaan, is de uit de richting Bodegraven na derende personenauto, bestuurd door de heer T. S. uit Alphen in de knel geraakt. De personenauto raakte eerst rakelings de bestelauto. De bestuur der raakte toen de macht over zijn stuur kwijt, reed een betonnen paal omver en zijn auto maakte een halve slag naar links en botste vervolgens met de achterzijde tegen de gevel van Café Winkel op. De personenauto werd rondom zwaar beschadigd. Damcompetitie. Vrijdagavond vond in Jonathan in competitiever band een ontmoeting plaats tussen de beide pl. damclus, HDC en ADC. Beide clubs staan, met Sleutels, elk met 2 punten onderaan. De wedstrijd eindigde in een 97 overwinning voor HDC. Tv/ee partijen (W. Baart—J. v. Oeveren en RavensibergenA. Jesse) werden afgebroken. De eerste met zo goed als zeker winst voor ADC en de tweede vermoedelijk. De vermoe delijke uitslag zal zijn 1010 maar er zit een winstkans in voor ADC. HDC-ADC: C. ZijlstraR. Ver kade (res.) 20; C. Verboom—A. Rijnberg 2-0; M. de Groot—N. Brunt 0—42; J. NollenS. Koopman 11; A. v. d. End—«M. L. v. d. Tol 20; G. van WinkelL. Jesse 02; J. Dissel J. Gelderblom 20; W. BaartJ. van Oeveren, afgebr.; E. Megchelse D. Bevaarrt 02; Ravensbergen A. Jesse afgebroken. Geboren: Arie, zn van A. Nomen en J. H. Verhoef; Rijer Cornelis, zn van C. Paul en P. de Leeuw; Geer- truida Maria, dr van L. W. v. d. Laan en H. M. J. Scheerder; Cornelia Cla- sina, dr van C. Bos en G. van Hemert; Johanna, dr van C. van der Laan en M. Breedijk; Arie Anthony, zn van W. J. van Vliet en P. Mooij; Cathari- na, dr van J. Radder en N. Rijnsbur ger; Johanna, dr van P. M. Heem- rood en H. Kalshoven; Willem, zn van D. Dirkzwager en Sj. Riedstra, Ondertrouwd: H. Veenstra 19 j. en C. Scholten 20 j.; D. Groenendijk 28 j. en C. W. A. Kromhout 19 j. Getrouwd: H. A. van Woerkom 26 j. en J. M. M. van Egmond 24 j. Overleden: C. Blanken 79 j., wedu we van H. W. Speelman. ALKEMADE Zondagsdienst dr. Brinkhorst en dr. Muskens. BODEGRAVEN OPENING GYMNASTIEKLOKAAL. Vele genodigden waren aanwezig, toen burgemeester Croles het wel komstwoord sprak bij gelegenheid van de officiële opening der gemeen telijke gymnastiekzaal. De inspec teur in de inspectie Alphen a. d. Rijn de heer Schipper, wenste vervol gens alle betrokkenen geluk met de ze nieuwe mogelijkheid tot beoefe nen van de gymnastiek. De consu lent, de heer Akkermans feliciteerde B. en W., onderwijzers en de jeugd, die van deze meest moderne zaal ge bruik gaat maken. Hierna spraken nog o.a. de voorzitter van plaatselij ke gym.-verenigingen, de architect, de heer v. d. Sterre, de heer Martens, voorzitter van „Nurmi", die een klok aanbood, en de heer J. Kokmeijer, die sprak namens de scholen. Na de aanbieding van 'n consump tie en een rokertje, traden afdelingen aan van de verenigingen DOS en Hercules, die demonstraties gaven van vrije oefeningen, spring- en brug-oefeningen aan de nieuwe toe stellen. Ten slotte was er gelegenheid zaal, toestellen en bijgebouwtjes van nabij te bewonderen. Pluimveetentoonstelling. De uitslag van de keuringen van de die ren, die bij gelegenheid van de 3- daagse expositie in Hotel Overkamp BOSKOOP G.D.S. Zondag a.s.: EstoGDS, aanvang half drie uur; GDS 3NSV 3, aanvang 2.30 uur. Zaterdagmiddag, junioren: GDS A Boskoop B, aanvang 3.15 uur; Olympia CGDS B,aanvang 2.15 uur. Vertrek per rijwiel om 1.30 uur. Dammen. Om het persoonlijk kampioenschap: T. A. VenemaA. Nederhof 11; Jac. SchoemakerJ. Burggraaf 20; W. A. van Otterloo W. Nederhof 2—0; M. Vuijk—D. W. de Zeeuw 20; A. N. van TolAnt. Trimp 20; W. NederhofT. v. d. Quast 20. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, is voor het tijdvak 1 Sep tember 19551 September 1956 aan gesteld als lerares in tijdelijke dienst aan de rijkstuinbouwschool te Bos koop mej. J. B. Gosdriesz te Amster dam. Getrouwd: W. Schouten 26 j. en H. van Elswijk 25 j.; H. van Soest 55 j. en I. C. van der Hoff 51 j. Overleden: Johannes Antonius Lam- bertus Maria Korver 76 j. Onder voorzitterschap van burge meester C. B. van Dobben de Bruijn kwam de raad van Zwammerdam bij een. Onder de ingekomen stukken blijkt te zijn een brief van mej. G. C. Veelenturf te Warmond, die on danks haar 81 jaren, als oud-Zwam- merdammer nog opkomt voor een zelfstandig Zwammerdam. Bij haar laatste bezoek verleden jaar aan de gemeente heeft zij vele veranderin gen ten goede waargenomen, en zij hoopt dat dit mede zal leiden tot het voortbestaan van een zelfstandig Zwammerdam. Het voornaamste punt is verder de begroting der gemeente voor 1956. Vooraf gaat de vaststelling van de begroting van het woningbedrijf. Het blijkt, dat op een na alle woning complexen een batig saldo opleve ren. De inkomsten en uitgaven be dragen 26.214.99. Voor de kapitaal- dienst 8325.90. Voor de nieuwbouw aan de Withenluststraat zijn geen ra mingen opgenomen. De begroting voor het Burgerl. Armbestuur voor 1956 wordt daarna goedgekeurd met een bedrag in ont vangsten en uitgaven van 13.500. De gemeentebegroting 1956 komt daarna in behandeling. De heer M. Staal is rapporteur van de commis sie die de begroting heeft nagezien. Het doet hem genoegen dat B. en W. met een zo goed sluitende begro ting voor den dag zijn gekomen. Daar het beeld van de begroting ruim is, is er geen aanleiding voor de commissie bemerkingen te ma ken of voorstellen te doen. Naast dank aan B. en W. wil de commis sie dank brengen aan de ambtena ren, die niet alleen een groot deel hebben gehad aan de samenstelling steïd uit de heren J. Wassing, C. van deze begroting, maar ook de Zwirs, C. Glasbergen en J. Paarde- commissie van voorlichting hebben kooper. De commissie kwam thans gediend bij het onderzoek. Dank zij met Vaste plannen. De tentoonstelling deze voorlichting heeft de commis-1 zaj piaats vinden op 15, 16 en 17 Dec. sie nu ook een beter inzicht gekregen in het beheer van het woningbedrijf. De voorzitter dankt de heer Staal voor het uitgebrachte advies, waar na de verschillende begrotingen zonder hoofdelijke stemming wor den vastgesteld. Totaal bedrag gem. begroting 1956 274.965.80 ink., uit gaven 267.798.92. Bij de rondvraag pleit mevr. de Groot Kempen voor verlichting van de hoek van het Rijwielpad in de Dammebuurt. Het geplaatste hek werk is niet afdoende. De voorzitter zegt, dat in verband met de wegom- legging op dit punt van de Rijksweg niet direct verlichting zal worden aangebracht. B. en W. zullen in elk geval deze kwestie voor dit punt van de weg opnieuw bezien. De heer van Wijngaarden vraagt of geen reddingshaak kan worden aangeschaft voor de brug. B. en W. zeggen, de raad gehoord, aanschaf fing toe. H"WG0M Damclub Hillegom De met span ning tegemoet geziene wedstrijd VKD Hillegom, waarin beide partyen voor verschillende doeleinden streden (kampioenschap en degragatie) is buitengewoon spannend verlopen. Hillegom wist zich een 810 voor sprong te verwerven en als J. v. Ho- rick in de afgebr. partij goed speelt wint Hillegom met 119. KATWIJK De Zondagsdienst voor zover het de patiënten van dr. Lodder, Cle- veringa, Borlefs, Slagmolen en Ha gen betreft, wordt waargenomen door dr. Visser, Zeeweg 77. KATWIJK AAN DEN RIJN De bestuurder van een vrachtauto beladen met stro, welke gelost moest worden bij de graanhandelaar v. d. W., liet zijn auto een ogenblik on beheerd staan in het Veereinde zonder deze goed op de remmen te zetten met gevolg dat de auto met stro aan het rijden ging en prompt de Rijn in reed. De vracht stro was niet zo moei lijk te lossen maar de vrachtauto op het droge te krijgen was minder ge makkelijk. Met een kraanwagen uit Wassenaar, is deze tenslotte op de wal gebracht. Om het hele geval, vrachtwagen en stro te redden, was men de gehele morgen bezig. Een flinke schadepost wegens een kleine onoplettendheid. LTB. Onder leiding van voorzit ter F. C. Meijer vergaderde de afd. Katwijk aan den Rijn in het Parochie huis. Bij de mededelingen kwam ter sprake het 40-jarig jubileum van de LTB en de Stichting van een nieuw kantoorgebouw, waarbij uit de ver gadering de vraag gesteld werd, of de wijziging in de bisdommen geen invloed zal hebben op de indeling der werden gehouden, is als volgt: de LTB-atdelingen. De'vergadering was IcwnliTPif van np mnvpn wac mtmiiri- kwaliteit van de duiven was uitmun tend, die van de konijnen iets min der. De heer J. Verlaat won de wis selbeker voor het mooiste konijn nl. een blauwe Wener. De mooiste duif was van de heer J. v. Dissel, nl. een blauw-zilveren Holl. kropper. Hij won de wisselbeker van de gemeente Bodegraven. De heer J. Vermeulen te Halfweg kreeg definitief de be ker voor de mooiste duif, eigen fok '55. De jury bestond uit de heren O. Vermeulen uit Bunnik (voor de ko nijnen) en F. Timmers te Heerier- heide (duiven). De heren S. de Rijk, J. van Staalduinen, A. Heemskerk en A. de Groot wonnen diverse prijzen bij de konijnen (en Cavia's) In de duivenafdeling waren het de heren J. v. Dissel, Muiswinkel, de Groot, Kaptein, Meereboer en Wijnbergen. Het aantal inzendingen was zeer be vredigend. Het bezoek had beter ge kund. van oordeel met de bijdragen voor dit gebouw nog wat te wachten tot de indeling meer bekend is. De voor stellen voor de vergadering van de Vakgroep Tuinders te houden in Haarlem werden vervolgens bespro ken. Het voorstel van de Hoorn en Gouda, betreffende het stopzetten van de invoer van witlof uit België had de instemming der vergadering. Over sommige handelingen de Bene lux betrefende, was men allesbehal ve goed gestemd. Evenmin over het uitreiken van teeltvergunning voor contractteelten aan de Industrie was men niet te spreken. De minimum- en vergoedingsprijzen kwamen voor de zoveelste maal ter sprake en deze regeling heeft algemeen niet de in stemming der tuinders. Tot afgevaar digde naar deze vergadering werd be noemd de heer Chr. van Leeuwen. De te houden Oogstdankdag werd Voor het P.T.T.-examen, 2e ge- na bespreking vastgesteld op Donder- deelte slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot de heer J. van Staal duinen, lokettist op het PTT-kan- toor, alhier. De medische dienst voor het komende weekeinde zal worden waargenomen door dr C. A. van Beek en Zr. van Koeverden, Noord straat 48. dag 15 December. Fotografen. De Amateurfotogra- ienvereniging „Katwijk" vergaderde onder leiding van de wrn. voorzitter, de heer J. P. van Brakel. Na zijn openingswoord vroeg spreker mede werking om mede te werken aan de totstandkoming van de nieuwe fol der. Na afdoening van enkele huis houdelijke aangelegenheden kreeg de heer Hulsebos te Leiden het woord om een beschouwing te geven over de rondreiscollecties waarna werden ge toond en besproken foto's van begin ners tot vergevorderden benevens foto's uit de topklasse waarna met een slotwoord van de voorzitter de vergadering werd gesloten. Botsing. Op de bekende vier- prong Provinciale weg-Molentuin- weg-Wassenaarse weg had voor de zoveelste maal weer eens een botsing plaats tussen een motorberijder en een bromfietser. Maar ditmaal liep het bijzonder goed af, het bleef n.l. bij materiale schade. De Zondagsdienst wordt voor v/at betreft de patiënten van de dok toren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, waar genomen door dokter H. Hueting, Rijnstraat 33, tel. 2102. LISSE Voor de eerste ontwikkelingsavond van het siezoen, had de R.K. Bond voor het gezin de Z.E. H. Rector Vester uitgenodigd om een spreek beurt te vervullen over „Emigratie". Rector Vester stelde vast dat de tijd niet ver van ons verwijderd is dat ca. 2535 van de Ned. jeugd zal moeten emigreren omdat zij hier geen normaal levensbestaan kunnen verkrijgen. De oorzaak van deze ver plichte emigratie is te zoeken in de snelle en grote bevolkingsaanwas. In 1860 was het bewonersgetal van Nederland drie millioen; in 1910, dus 50 jaar later, 6 millioen; in 1940 was de bevolking uitgebreid tot 9 mil lioen. In 1955 bleek het inwonergetal van Nederland bijna 12 millioen te bedragen. Spreker was niet optimistisch ge stemd over de toekomst als er in de tegenwoordige hoog-conjunctuur een kentering komt. Als enige en juiste oplossing voor dit nijpende probleem zag Rector Vester de emigratie. Er zijn 80 Nederlandse priesters naar Canada vertrokken om daar de Ne derlandse emigrant op te vangen. Naar Australië vertrokken er 50; naar Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika resp. 16 en 40. Rector Vester raadde de adspi- rant-emigrant beslist aan om zich op de emigratie terdege voor te berei den. Het is niet voldoende dat men de taal 'van het land spreek, men moet ook op de hoogte zijn van gees telijke en maatschappelijke stromin gen. Daarom doet men er goed aan om voor dat emigratie een feit wordt een emigratie-cursus te volgen. Theorie en Practijk. Onder voor zitterschap van de heer C. A. Gehrels is gisteravond „Theorie en Practijk" in café-restaurant De Nachtegaal bij een geweest. De aftredende leden, de heren J. M. Uittenbogaard, C. J. v. d. Meer en A. v. d. Vlugt F.zn. werdert met algemene stemmen herkozen. De heer J. B. Verwaayen had als titel van zijn causerie gekozen „Spe culatie in effecten". Spreker legde er de nadruk op dat een effectenbeurs geen hol van speculatie is. De heer Verwaayen wees er op, a.s. in de benedenzaal van het Lido Theater. Het belooft een interessante expositie te worden, want behalve twee klassen kanaries, zullen dwerg papegaaien en meerdere siervogels worden tentoongesteld. St. Nicolaas komt bij ouden van dagen Op initiatief van enkele in gezetenen zal er Donderdag 8 Dec. a.s. 's avonds te 7.30 uur een St. Ni- colaasavond worden gehouden waar aan belangeloos zullen medewerken de accordeon vereniging Melodia, Arie Westgeest, Amor en Co., Henk Steenvoorden, Frans Vink, Henny Haak en zeer begrijpelijk ook St. Ni colaas en Zwarte Piet. Bejaarden boven 65 jaar kunnen geheel gratis aan dit feest deelnemen. Opgaven bij Q. v. Uffordstr. 5, Dan. Noteboomstr. 7, Voorstr. 93 en Pické- straat 47. Om de hoge kosten hier voor te dekken zijn bijdragen welkom (eveneens op b.g.n. adressen). Handbal Programma voor Zon dag: 1 uur MSV 1—HVP 2 (dames); 2 uur MSVKwiek 2 (heren); 2.15 uur MMOMSV 3, vertrek 11 u. v.a. Voorstr. en verder met de bus naar Hoogmade. 12 uur HVS aMSV a en 1 uur HVS 1—MSV 2. Deze 2 elf tallen vertrekken om half 11 v.a. de Voorstraat. N00RDWIJKERH0UT De Zondagsdienst der doktoren wordt in dit weekeinde waargenomen door dr. v. Praag, tel. 385. SASSENHEIM Zondagsdienst dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. K 25327393 en dr. H. Kwint, Sassenheim K 25327253. VOORHOUT Zondagsdienst dr. A. W. Bots, Voorhout, tel. K 25327393 en dr. H.l weg 729, tel. 9142. Kwint, Sassenheim K 25327263. WARMOND Zondagsdienst dr. A. W. Bots. Voorhout, tel. K 2532—7393 en dr. H. Kwint, Sassenheim K 25327253. Begroting Leidschendam Burgemeester Banning heeft gister avond de bij de algemene beschou wing over de gemeentebegroting van Leidschendam gedane opmerkingen en suggesties beantwoord en op de eerste plaats dank gebracht voor de aan B. en W. en het ambtenaarscorps toegezwaaide lof voor de gepresteerde arbeid. Wat betreft de financiële toestand van de gemeente deelde de voorzitter mede, dat de uitgaven maar net ge dekt kunnen worden. De toestand is echter geenszins zorgwekkend. Het is voor B. en W. een genoegen te kunnen vaststellen, dat het gehele contingent voor eigen inwoners der periode 1954/1956 aan het einde van 1956 gerealiseerd zal zijn. Spr. zegde toe, dat B. en W. de raad periodiek op de hoogte zullen houden over de ontwikkeling van de woningbehoefde en de bouwnijverheid. In verband met de verhoging van het rijkssubsidie voor de kruisver enigingen zullen B. en W. eigener beweging met een voorstel komen tot verhoging van de thans geldende subsi d ieregel i ng. Of het tweede gymnastieklokaal in derdaad in 1956 kan worden gebouwd hangt enerzijds af van het verkrijgen van de ministeriële toestemming maar anderzijds ook van de activiteit van het schoolbestuur dat heeft te zor gen de plannen voor uitvoering ge reed te hebben. Als het gewenste lokaal er komt dan is het de bedoe ling dit aan het R.K. schoolbestuur toe te wijzen. Recreatiegebied. In het streekplan Westland zyn de gronden aan de overzijde van de Vliet, liggende tussen het "kabelmaga- zijn der P.T.T. en de Hoornbrug, aan gewezen voor het scheppen van ac tieve en passieve recreatie. Aange zien hierbij ook de belangen zijn be trokken van Rijswyk en Voorburg zijn er reeds besprekingen gehouden met gevolg dat een commissie is ge vormd, die deze aangelegenheid zal bestuderen. De werkzaamheden aan de Kerk- sloot zijn inmiddels begonnen. Een definitieve oplossing van de stank- verspreiding zal eerst worden ver kregen als de zuiveringsinstallatie in werking gesteld is. vergadering van het gewest Zuid-Hol land van de KN'SV, waartoy de ver eniging sinds kort is aangesloten, v/erden aangewezen de heren A. van Rhijn en J. Bats. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen H. W. Plink, Lange Kerkdam 66. tel. 2075 en dr. H. D. Boer, Wittenburger- weg 188, tel. 9124. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag wordt de avond nacht- en Zondagsdienst van de apotheken waargenomen door apo theek O. Singelenberg, Rijksstraat- WASSENAAR WASSENAARSE IJSVERENIGING ZOEKT NIEUWE BAAN De Wassenaarse IJsvereniging heeft gisteravond de jaarvergadering ge houden. Voorzitter W. J. Hoogeveen deelde o.m. mede, dat het .bestuur uit ziet naar een nieuwe ijsbaan. De vij vers achter het raadhuis, die tot nu toe als zodanig gébruikt werden, zijn te klein en bovendien duurt het, nu die vijvers zijn uitgediept, veel te lang voordat er betrouwbaar ijs op ligt. Er is een goede kans, dat het bestuur een gesohikt terrein weet te verkrijgen. Het jaarverslag van secretaris J. Bats was uiterst kort; er kon verleden jaar op de Paauwvijvers niet gere den worden. De penningmeester maakte melding van een zeer beschei den batig saldo. De bestuursverkie zing had tot resultaat, dat de heren Hoogeveen en Bats werdén herkozen en dat in de plaats van de heer W. v. d. Zalm werd benoemd de heer P. Vermin. Er werd een nieuwe contributie regeling vastgesteld. De jeugd zal voortaisn worden verdeeld in drie leeftijdsgroepen n.l. tot en met 12 jaar, van 13 tot en met 16 jaar en van 17 en 18 jaar. De contributie voor deze groepen bedraagt resp. 0.50, 1.00 en 1.50 per jaar. Voor personen van 10 jaar en ouder wordt de contributie 2.50 per jaar. Er zul len gezinskaarten beschikbaar komen voor gezinnen met drie of meer kin deren tot en met 18 jaar; zjj betalen 4.50 contributie. Na de 15e December van elk jaar zullen de contributiebedragen met 1.00 worden verhoogd. Tot afgevaardigden naar de jaar- Z0ETERMEER St. Nicolaas-actie. Het Actie-co mité gevormd uit de beide plaatselij ke Middenstandsverenigimgen heeft in verband met het naderende St. Ni- colaasfeest een winkelweekplan ont worpen onder het motto: „Doe aan Sinterklaas, koop in Zoetermeer". Deze actie loopt van 19 November tot en met 5 December a.s. Niet min der dan 1800 prijzen v/orden beschik baar gesteld, waaronder een divan- bed, emaille keukenuitzet enz. Op zeer eenvoudige manier is het mogelijk in het bezit te komen van een of meer van deze veelheid van prijzen. Door de deelnemende win keliers worden aan het kopend pu bliek zegels uitgereikt, en desge wenst dan men een gratis zegel krij gen. Tien van deze zegels op een bij de winkeliers verkrijgend formulier geplakt, geven recht om eenmaal te grabbelen. Dit geschiedt in het z.g. „grabbellokaal" Dorpsstraat 127. Men kan met wat geluk aanstonds een prijs hebben, die meestal direct mede genomen kan worden. Grabbelt men een niet, dan ontvangt men twee bon nen, waarop een letter staat gedrukt. Door verzamelen en ruilen moet men de zin „Doe als Sinterklaas, koop in Zoetermeer" bijeen zien te krijgen. De opgeplakte slagzin wordt ingele verd. Op 6 December worden uit deze ingezonden slagzinnen drie prijswin naars getrokken, die zeer waardevolle prijzen krygen. Op uitnodiging van de Middenstand zal St. Nicolaas op Zaterdag 26 No vember a.s. Zoetermeer met een be zoek vereren. Het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap" zal hierbij muzikale medewerking verlenen. De medische dienst wordt waar genomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorpsstraat 1, telefoon 59 en voor de beide Kruisverenigingen door zr. E. van Hooff, Leidse Wal len 32. Verhoging gastarieven. By het voorstel tot verhoging van de gasprijs ontspon zich een breed voerig debat. B. en W. achten het niet onjuist de tarieven te verhogen. De verhoging vloeit voort uit om standigheden, waarop generlei in vloed kan worden uitgeoefend. De stijging van de kolenprijzen zou een hoger tarief noodzakelijk maken. De directeur van het gasbedrijf had hier over een uitgebreid rapport inge diend. De heer de Rozario (KNP) hield een uitvoerig pleidooi om te betogen dat tariefsverhoging niet noodzakelijk is. De heer v. d. Berge (Prot. Chr.) vond het gewenst te wachten tot de kolenprijs verhoogd is. De heer Boone (P.v.d.A.) is niet voor verhoging, om dat het bedrijf nog een reserve heeft van 20.000.en eventueel verlies daaruit afgeschreven kan worden. De voorzitter weerlegt de tegen argumenten en voegt er aan toe, dat als het in de toekomst noodzakelijk mocht zijn de tarieven verder te ver hogen in verband met de stijgende kolenpryzen, het niet de bedoeling is om dan weer tot gasprijsverhoging over te gaan. De heer Copray (KVP) heeft nu zoveel cijfers horen noemen, dat hij het wenselijk acht het voorstel nog even aan te houden, om al die cijfers op haar waarde te kunnen beoor delen. Wat dan tevens zou inhouden, dat de begroting van het gasbedrijf niet goedgekeurd kan worden. De heer v. d. Berge meent, dat het in plaats van gasprijsverhoging beter is de vastrechttarieven te verhogen waarop de heer de Boer (KVP) zeer adrem opmerkt dat dan de verhoging slechts zou gelden voor een zekere categorie van verbruikers. Na deze opmerking welke volgens de voor zitter „hout snijdt", was het debat over de gasprijs ten einde en de stemming wees uit dat het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, die van de heren Boone, Koerts, v.d. Berge en de Ro zario. De prijzen worden nu voor munt- gas van 19 op 19 y2 cent per m3, voor vastrechttarief van 14 cent plus 2.25 vastrecht op 14 cent plus 2.50 vast recht. Voor gewoon gas van 18 y, op 19 cent en vastrecht van 14 plus 2. vastrecht blijft ongewijzigd. Voor verwarming en industrie 12 cent op 13 cent gedurende de maan den April tot en met September en op 14 cent gedurende de overige maanden. Electriciteitstarieven. Daarna werd het voorstel tot ver laging van de electriciteit-sprijs be handeld. De directeur van de fabriek had een verlaging voorgesteld van 1 cent per khw, maar B. en W. had den hiervan voorzichtigheidshalve een halve cent gemaakt, omdat in de begroting een batig saldo van ƒ42.000 was opgenomen en bij verdere ver laging een nog groter bedrag uit de reserverekening opgenomen zou moe ten worden. De uitslag van het debat en de stemming was dat het voorstel van B. en W. werd aangenomen met algemene stemmen. De tarieven wor den nu voor muntelectriciteit van 29 op 28 cent per kwh. Voor enkel- tarief gewone meters van 23 op 22 cent. Voor algemeen vastrechttaricf van 10 op 9 y, cent. Voor oppervlakte tarief van 8 op 7 cent. Enige leden bepleitten de vorming van een medisch centrum doch B. en W. achten dit overbodig omdat in de naaste omgeving een ziekenhuis is. Het Wit-Gele Kruis overweegt de op richting van een eigen wijkgebouw en het zou gewenst zijn dit gebouw voor gemeenschappelijk gebruik door de kruisverenigingen te doen gebrui ken. Een voorstel van B. en W. om aan de gemeente-architect voor het ge bruik van eigen auto een vergoeding te geven van ƒ2140.werd verwor pen met 9 tegen 5 stemmen. De ver goeding is daarna bepaald op 1.800, per jaar. Vijf en vijftig jaar getrouwd. Dinsdag 29 dezer herdenkt het echt paar W. Vonk en H. van Duivenhode de dag, waarop het 55 jaar geleden te Leiderdorp in het huwelijksbootje stapte. De bruid is 78 jaar en de brui degom 79 jaar. Beiden mogen zich in een goede gezon-'heid verheugen. Uit het huwelijk zijn 9 kinderen ge boren. Huizenveiling. Ten overstaan van notaris Van Wi '.ngen zijn de volgende percelen voor verkoop inge zet. Tedingerstraat no. 3 voor -1800, no. 5 voor 4400, no. 7 voor 4400. De percelen Tedingerstraat 11 en 13 zijn inmiddels inaerhands verkocht. Nieustra-?t no. 11 werd ingezet op 1500, no. 13 op l.?C0, no. 15 op 1400, no. 17 op 1200 en no. 87 op 1300.—. tZeCefaantjea 'S' U.V.C.-ers opgelet. Kaarten voor feestavond 11 Dec. V.V.U. zijn ver krijgbaar by onze bekende voorverkoopadressen voor n ƒ1,60. N Haast U. S? Jong echtpaar zoekt woonruimte met keuken of gebruik van keuken. Bereid goede huurprijs te betalen. Bx\ onder no. 3798 bureau van dit blad. Gevraagd alle Sierteelt vergunning. ook periodiek Groententeeltvergunning punt 4—5. C. V. N Bak ker Hzn.. Roelofarends- veen Tel 437. K 1713 3? Dame b.b.h.h. zoekt ongemeub. zit en/of slaap kamer met kookgelegen heid of gebruik v. keuken. Br. onder no. 3821 bureau van dit blad. 3T R.K. controleur zoekt net kosthuis. Br. m. prijs opgaaf aan Melkeontrole- station, Morsweg 22, Lei den. 7967 De Maria Conf. der St. Vincentius Ver. vraagt voor een harer gezinnen een veren bedstel. Goede ren worden gaarne afge haald K. Vlasveld Douza- straat 20. 3782 Wij kopen 'cke meu bels. koperwerk, kristal, goud. zilver, theestoven, kooeien beelden, pendule stellen, mahonie tafels, ook huiskamermeubels. Perz. kleden, enz. Repara tie porselein. Bremmer. Morsstraat 41. tel. 2691C; Goegerritsteeg 1. tel. 22791 T Tc koop gevr. kinder fietsje voor meisle. leeft. 8 tot 10 jaar. Noorder- graaf. Qunrles v. Ufford- straat 20, tel. 2088, Noord- wijk. 7961 Huwelijk. R.K. jonge man. arb.st.. 29 j„ zoekt serieuze kennism. m. R.K. meisje. Br. met foto o.e.r. onder no. 7976 bureau van dit blad. A.s. echtpaar zoekt woonruimte, eventueel bij bejaard (e) persoon (en), bereid om enig huishoude lijk werk te verrichten. Br. onder no. 7915 bureau

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9