OPENHARTIGE NOTULEN RIJNSTREEK Ik wil nooit meer rijden: ik heb mijn auto al verkocht met melk meer mans DZlZ"Z Minister De Bruyn bij jubilerende K.A.B. Beide zijden van Leidse Vaart krijgen binnenkort waterleiding Para-normale geneeskunst maakte stap naar practische toepassing Oranje comité hield ook zijn boeken gesloten voor commissie ZATERDAG 19 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA i Tragisch geval Een 64-jarige middenstander Volendam, die op Dinsdagmiddag 27 September bij Amsterdam-Noord on der invloed van sterke drank met zijn auto drie tegenliggers schampte, heeft gistermiddag voor de rechtbank te Amsterdam terecht gestaan en bleek bereid alle consequenties van zijn daad boetvaardig te dragen. „Ik wil nooit meer rijden. Ik heb mijn auto al verkocht". De zaak speelde zich af tegen een tragische achtergrond. Op de bewuste dag had de verdachte, die toen nog in Edam woonde, na hevige ruzie met zijn inwonende gehuwde zoon, het huis verlaten met de bedoeling ei niet meer terug te komen. Het was de climax van langdurige huiselijke moeilijkheden. Hij bezocht onderweg een café, waarna hij zijn ongelukkige reis naar de hoofdstad voortzette. Op de Leeuwarderweg ter hoogte van het DDV-terrein nam hij een bocht naar links niet ruim genoeg en schampte achtereenvolgens 3 tegenliggers. Hij hield daarna zelf halt en besprak de schade met zijn slachtoffers. Nadat de politie proces-verbaal had opge maakt, nam hij de trein naar Parijs, doolde er wezenoos rond en keerde dezelfde nacht al weer terug, omdat hij naar hij ter zitting zeide zijn kleinzoontje niet kon missen. „Woont uw zoon nog bij u in?", vroeg de president. „Nee", luidde het antwoord. „Ik heb hem na dit voorval de zaak over gedaan en ben zelf naar Volendam in een kleinere zaak van me gegaan. De verhouding tussen ons is nu ook beter geworden." Van de getuigen waren er twee, die zeiden weinig of niets van dronken schap bij de verdachte te hebben be merkt. De anderen zeiden, dat hij wat versuft deed. De 'bloedproef had echter een alcoholgehalte van 1.55 pro mille aangetoond, dus juist boven de grens van de twijfel. Uit de rapporten bleek, dat de ver dachte zich het voorval uitermate had aangetrokken. De officier van justitie merkte in zijn requisitoir op, dat de verdachte weliswaar een blanco ctrafblad heeft en „altiid goed gereden heeft", doch dat het feit toch te ernstig is om hem buiten de cel te houden. Tegen de bijkomende ontzegging van de rijbe voegdheid zou de verdachte, die nooit meer wil rijden, wel geen bezwaar hebben, zodat de off. 5 jaar ontzeg ging eiste. Voorts vroeg hij de recht bank hem een maand gevangenisstraf op te leggen. De president bepaalde daarna de uitspraak op 2 December a.s. De Federatie van Nederl. Opticiens organisaties heeft Donderdag op een buitengewone vergadering te Utrecht besloten een objectief onderzoek in te doen stellen naar de tarieven der opticiens. Dit onderzoek zal worden opgedragen aan het Economisch In stituut voor de Middenstand. Wanneer mocht blijken, dat de ta rieven inderdaad te hoog zijn, dan zullen de opticiens hun tarieven ver lagen. Mocht daarentegen blijken, dat de huidige tarieven te laag zijn, dan zullen de tarieven worden verhoogd. Haaqse K.N.P. keurt opheffing af De Kring Den Haag van de Katho lieke Nationale Partij heeft in een le denvergadering eenstemmig haar r keuring uitgesproken over de beslis sing van de partijraad tot liquidatie van de partij. De vergadering heeft een commissie ad hoe benoemd, die zich beraden zal over eventueel te ondernemen stappen. Naar verluidt zou contact, opgeno men zijn met andere KNP-kringen, die het niet onverdeeld eens zijn met de opheffing van de partij, om te ko men tot de oprichting van een nieu we katholieke partij als concurrent van de KVP. LANGERAAR K.A.V. De leden der K.A.V. 'kwamen in het Parochiehuis bijeen voor een vergadering in het kader van het winterprogramma. De voor zitster, mevr. VolgeringEgberts- verwelkomde pater Engwirda sprak de wens uit, dat de K.A.V. met hem nog vele nuttige en genoeg lijke avonden zal hebben. Het volgen de punt was de lezing van een ge deelte uit de H. Schrift. De pater had hiervoor gekozen uit het Boek der Wijsheid het 31e hoofdstuk vers 1031: „Een sterke vrouw wie kan haar vinden". Als het nog nacht is staat ze op en zorgt voor het eten. Grote dingen komen uit haar hand. Zij eet haar brood niet in ledigheid. Zij staat altijd klaar. Bevalligheid en opschik is bij haar uit den boze. Over enkele moeilijke gedeelten werden vragen gesteld. Uit het verklarende antwoord kwam naar voren, dat men de vrouw niet moet beoordelen naar het uiter lijke maar naar hetgeen zij presteert. Dan bespreekt pater Engwirda het onderwerp: „Huiselijkheid". Dit be treft niet alleen de man maar ook de kinderen. Orde en regelmaat moet er zijn zodanig, dat niet alles zoek is, want daardoor kan ruzie ontstaan. De moderne tijd heeft aan de huiselijk heid iets ontnomen. Men zoekt meer vermaak buitenshuis. Het huis moet de haven zijn waar de man zijn krachten opdoet. De kinderen moe ten er de liefde en de warmte vin den als het kind op moeders schoot. Huiselijke feesten moeten in ere blij ven. Tegemoetkomend zijn voor el kander. In het zelf doen van deze dingen ligt het echte genot. Na een dankwoordje voor dit leer zame en mooi gesproken woord wer den enkele liederen gezongen. Ten slotte maakten de dames nog een af- soraak over de viering van het St.- Nicolaasfeest. Men besloot de leden te bezoeken en een bijdrage te vra gen om de kosten van de viering te bestreden. LEIDERDORP ZUSTER DE BOER VAN KINDER HUIS VOORDORP ONTVANGT KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Gistermiddag is ter gelegenheid van het afscheid van zuster De Boer, die ruim 25 jaar deel uitmaakte van de leiding van het Kinderhuis, haar de bronzen medaille van de Orde van Oranje Nassau verleend na toespraak van burgemeester Van Diepingen, waarin hij haar verdiensten voor de Pf1 (Advertentie) jeugd van Voordorp schetste. Namens het bestuur van het huis sprak dr. De Planqu, die haar groot plichts besef roemde en haar liefde voor de kinderen. In gelijke geest sprak de heer Elsgeest namens de Leidse Herv. Diakonie terwijl de directrice, mej. Siddré, zuster De Boer lof toezwaaide als iemand voor wie niets te veel was. De Zondagsdienst der doktoren worden deze week waargenomen door dr. G. A. den Bruyne, Hoofd- openbare vergadering bijeen on- straat 8, tel. 22208. Juv NOORDEN Donderdagavond werd in de zaal van de wed. De Leeuw het 35-jarig jubileum van de KAB gevierd. De avond werd door de voorzitter, de heer C. de Koning, geopend. Daarna heette hij alle aanwezigen welkom, in het bijzonder de geestelijk adviseur pastoor W. G. Buren, minister A. C. de Bruyn, oud-voorzitters P. de Jong en P. Pieterse en J. Wansinck die als eerste in Noorden reeds in 1717 lid van de Volksbond werd. Daarna releveerde hij in het kort, dat de bond in 1920 met enkele leden opgericht werd en in 1941 met 41 le den ten onder ging om in 1946 met 63 leden weer te starten. Voor de ziele- rust van de overleden leden werd nog een kort gebed gestort. Daarna sprak minister A. C. de Bruyn, die was gevraagd om aan hen, die daarvoor in aanmerking kwamen, het zilveren bondsinsigne uit te rei ken. Deze opdracht had de minister gaarne aanvaard. Wel had hij zich af gevraagd, moet ik dit nu doen als Gemeenteraad RifnsaterwoucJe De raad van Rijnsaterwoude kwam den van de Leidse Vaart. De ge- Aan de dokter van Voorthuij zen stichting te Leiden, wordt op voorstel van B. en W. een subsidie verleend van 25. Aanbieding gemeentebegroting dienst 1956. De begroting sluit in inkomsten en uitgaven met 127.315,wat de ge wone dienst betreft. De kapitaaldienst bevat aan in komsten 100.943,54 aan uitgaven 141.554,65, batig slot 49.388,89, on voorziene uitgaven is op 7.700 be groot Aangeboden wordt de gemeente- rekening dienst 1953. De gewone dienst bevat aan inkomsten ƒ137.564,27 en aan uitgaven 140.879,76, nadelig slot ƒ3.319,49. Als de verhoogde Rijksuitkering binnen zou zijn, zou er een batig slot zijn. Alle leden van de raad zullen in de commissie voor het onderzoek van rekening en be groting plaats nemen. De voorzitter deelt mede, dat er overeenstemming is bereikt met B. en W. van Woubrugge inzake de aanleg van de waterleiding langs beide zij komst voorbereiden. Deskundigen-commissie ^LZgin Sev„» practische toepassing voor de toe- De behandeling van zieken door para-normale-begaafden is weer een stap dichter bij haar practische en wettelijke toepassing gekomen door de oprichting van de „Stichting para normale geneeskunde". In deze stichting hebben medici, juristen en sociologen zitting, die zich zullen bezig houden met de proble men, die deze vorm van geneeskunde met zich meebrengt. Men zal nagaan in hoeverre de ge constateerde genezingen blijvend en dus verantwoord zijn; welke de gevol gen zijn voor de geestelijke en licha melijke toestand van de patiënt en welke omvang aan deze wyze van geneeskunst gegeven moet worden. Voorts zullen de juristen onderzoeken in hoeverre de mens aanspraak kan maken op deze vorm van genees kunst en welke wettelijke bepalingen nodig zijn om haar in gezonde banen te leiden. De stichting zal zich voorlopig nog optrad met een vrolijke en vlotte revue „Wat kan ons gebeuren" onder minister of als oud-verbondsvoomt- leidin van Marry Meyer. n,"rf al° Dit gezelschap wisten de aanwezi- gen te amuseren. Onder de pauze werd nog een gra tis verloting gehouden van reclame materiaal, zoals kaartspelen en gan- zeborden met als hoofdprijs een kren- tebrood, dat door Ben de Beer werd ter ofwel als plaatsgenoot en lid van de afdeling Noorden. Een speldje, zo zei spreker, moet met een toe passelijk woord opgespeld worden, want 25, 40 of 50 jaar lid zijn is als het ware een geloofsbelijdenis. De minister legde vooral de nadruk op de betekenis van het lidmaatschap van de KAB. Het lidmaatschap brengt niet alleen rechten mee maar ook plichten met als voornaamste plicht de solidariteit, wat spreker met een voorbeeld illustreerde. De minister besloot met te zeggen, dat zij, die 25 jaar geleden lid werden van een katholieke organisatie, een stap deden met verstrekkende gevolgen en de KAB als dank aan deze pioniers een zilveren bondsinsigne uitreikt. Onder gelukwensen en applaus werden de volgende personen onderscheiden: C. de Koning, J. Wansinck, J. Pieterse, Wzn., G. v. Daim, A. Noteboom, J. Knaap, J. v. d. Meer, P. Maarsseveen, Th. Wansinck, en C. Vork, G. Kas en C. Pieterse Wzn., die door omstan digheden niet aanwezig konden zijn, zullen het insigne thuis gebracht krij gen. Na dit officiële gedeelte werd er vlug koffie met gebak geoffreerd, waarna het Haarlems radio-calbaret *~~Kiwart over twaalf sloot de voor zitter onder een woord van dank deze wel zeer geslaagde avond en voor hen die nog wilden, werd nog een uurtje gelegenheid tot dansen gegeven. Aanrijding. De heer L. Baas kwam Donderdagavond omstreeks 6 uur van zijn werk af op zijn brom fiets. Ter hoogte van de fa. Breed- veld stond een tractor geparkeerd en tijdens het passeren van genoemde tractor kwam plotseling zijn oomzeg ger Flop Vork op zijn fiets achter die tractor vandaan. L. Baas kon een aanrijding niet meer voorkomen en maaktet dientegevolge op een hard handige wijze met het wegdak kennis. Met enkele bulten en schrammen kon hij ne resterende 30 meter, voor hij thuis was afleggen. De bromfiets daarentegen was van voren geheel ontwricht en moest huiswaarts gedra gen worden meente Woubrugge zal 7/13 in het tekort garanderen en 6/13 zal Rijn saterwoude garanderen. De beide gemeenten garanderen 6/13 en 7/13 voor 50% van het tekort. De andere 50% zal door de aange slotenen moeten worden opgebracht. De beide college's stellen zich voor dit door een baatbelasting te doen bijeenbrengen. B. en W. hopen met de voorstellen tot het invoeren dezer belasting sipoedig ter tafel te kun nen komen. De raad kan zich hier mede verenigen en besluit een en ander ter kennis te brengen van de stichting waterleiding „De Drie Ge meenten". De raad is er mede ver heugd, dat de bewoners van de Leidse Vaart nu niet al te lang meer behoe ven te wachten op de aansluiting. Gehoopt wordt, dat in het voorjaar 1956 met de werkzaamheden zal kun nen worden begonnen. De voorzitter feliciteert de heer Visser met zijn 30-jarig wethouders schap. Met de heer Visser is altijd heel plezierig samengewerkt in het belang der gemeente. Een der grote wensen van hem, waterleiding langs de Leidse Vaart gaat thans in ver vulling. Nadat de voorzitter de ver gadering heeft gesloten, bleef men nog enige tijd bijeen in verband met het jubileum van de heer S. J. Visser. Gemeenteraad Zevenhoven Gisterenavond kwam de raad van komen. Spr. zeide het voorts te be- Zevenhoven bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Det- mers. Bij het punt „Ingekomen stukken en mededelingen" bracht de heer Splinter verslag uit omtrent het on derhoud,, dat de leden van de raad hebben geihad met de leden van het z.g. Oranje-Comité, omtrent het met het college van B. en W. gerezen me ningsverschil met betrekking tot de subsidie voor de viering van de 10e bevrijdingsdag. Geen prettige zaak. De heer Splinter sprekende na mens de leden van de raad zeide dat de plaats gehad hebbende lang durige bespreking geen praotisch re sultaat heeft opgeleverd. De leden van het Oranje-Comité (de heer van Rossenberg was niet aanwezig) ble ven op het standpunt staan, dat zij de organisatie van de feestelijkhe den hadden aangenomen voor een bedrag ad 465.en dat het comi té uit dien hoefde niet bereid was aan B. en W. een overzicht van de financiële resultaten te geven. Nu de raad eenmaal heeft beslo ten een maximum-subsidie van 500 toe te kennen, waarop reeds een voorschot van f 400,is uitbetaald, konden de leden van de raad geen vrijheid vinden om te adviseren tot uitbetaling van een restant-bedrag over te gaan omdat het, in verband met de weigering van het comité tot het geven van een overzicht van de financiële resultaten, niet mogelijk is te beoordelen of de uitbetaling van de restants-subsidie noodzake lijk is. De voorzitter zeide het op prijs te stellen dat de raadsleden unaniem tot bovengenoemde conclusie zijn ge- SURINAAMSE MEISJES TERECHT Naar wij vernemen, zijn de vier verdwenen Surinaamse meisjes te recht. Zij werden aangetroffen bij hun oude verzorger op het Spui in Den Haag. Zij bevinden zich thans bij de politie. Na hun verhoor zullen zij naar het bureau van de gevol machtigd minister aan de Alexander Gogelweg overgebracht worden, waar zij zorgvuldig bewaakt zullen worden. Vandaag zullen zij per vliegtuig via New York naar Suriname terugkeren. Op de onbewaakte overweg te Prinsenbeek is gistermiddag tegen half vijf de 11-jarige Jacques Verwij- meren uit Prinsenbeek gegrepen door een dieseltrein, en op slag ge dood. De jongen was op weg naar huis van school, stak de overweg over juist toen de trein naar Dord recht passeerde en werd door de trein ongeveer 30 meter meegesleurd. De jongen moet direct dood zijn ge weest; de trein had een minuut of twintig vertraging. j 7ERKORTE notulen voor de kern- I V vergadering, gehouden op w oens. dag 16 November ten huize van de heer Kat. Aanwezig zijn (namen gewijzigd): de heer Human (humanist), de heer en mevrouw Kat (rooms-katholiek), de heer Prot (protestants-christelijk), mejuffrouw Vrijzin (vrijzinnig-pro testant) en de heer Zonderkerk (bui tenkerkelijk). De heer Sovjetsky (communist) is met kennisgeving af- wezig wegens verblijf buitenslands. De inleiding wordt gehouden door de heer HUMAN over de waarde,wel ke is toe te kennen aan de bijbel. Hij noemt de bijbel een merkwaardig boek, of eigenlijk een verzameling van boeken, hier en daar van grote letterkundige en historische waarde. In de geschiedenis der onvolgroeide mensheid heeft de bijbel een belang rijke rol gespeeld ten minste in Europa. Een algemeen-menselijke waarde zou hij aan de bijbel dus wel willen toekennen, evenals aan de Ko ran en de Hindoe-boeken, maar méér dan dat niet. Mej. VRIJZIN stelt voor, om de bespreking met vrucht te kunnen voeren, zich deze avond te beperken tot het eerste deel van de bijbel, ge naamd het Oud-Testament. Hiertoe wordt besloten. Mej. VRIJZIN: Het oordeel van de heer Human kan ik delen, in zoverre het de algemeen-menselijke waarde van de bijbel betreft. Ik verschil ech ter met hem van mening, als hij er geen andere waarde aan toekent. De bijbel is een bron van verheven gedachten voor het godsdienstig ge moed. De heer HUMAN: Maar dat heb ik juist niet! Bovendien komen er in het Oude Testament gedeelte voor, welke niet bepaald ^erheven gedachten wekken en verschrikkelijk oorlogs zuchtig gestemd zijn. De heer KAT: Zowel met mej. Vrijzin als met de heer Human kan ik het eens zijn. Het Oud Testament heeft verheven, maar ook, laat' ons zacht zeggen, minder verheven ge deelten. De meeste psalmen van Da vid bijvoorbeeld zijn troostrijk en op beurend, maar de zogenaamde „wraak-psalmen" kan een christen mens niet meer verteren. De heer PROT: Niettemin is de ge hele bijbel het Woord Gods, dat wij onverkort te aanvaarden hebben. Mevrouw KAT: Daar ben ik 't ge heel mee eens. Aan het goddelijk gezag van de bijbel mag niet getornd worden. De heer ZONDERKERK: Maar waar steunt nu eigenlijk uw mening op, dat de bijbel Gods Woord is en goddelijk gezag heeft? Ik vind bij voorbeeld de geschiedenis van Ezau en Jacob al heel weinig stichtelijk, terwijl ik de verhalen over Adam en Eva, over de zondvloed, over de toren van Babel en meer zulke gebeurtenis sen als volks-legenden beschouw. De heer HUMAN: Precies! De heer KAT: Niet helemaal pre cies! De heer PROT en mevr. KAT: Precies helemaal niet! Mej. VRIJZIN: Het is precies of niet precies! De heer KAT: En toch is wat de heer Zonderkerk zei niet helemaal precies. De bijbel kunnen we opvat ten als de geschiedboeken van het Joodse Volk. De heer PROT: Maar ook als Gods Woord. De heer KAT: Geduld, geduld! Wat er in die geschiedboeken ver haald wordt is lang niet allemaal stichtelijk, maar behandelt het val len op opstaan van een volk, dat, levend te midden van andere volke ren, die een heir van afgoden aan baden, het geloof aan één God, aan Jahwe of Jehova, bewaarde. De heer HUMAN: Jahwe was hun stamgod, zoals andere stammen hun goden hadden. De heer PROT: Toegegeven, dat de Joden Jahwe als hun eigen God be schouwden, u zult toch ook moeten erkennen, dat hun godsidee: een on zichtbare schepper van al het ge schapene, hemelhoog verheven was boven de onzinnige afgoderij der om ringende volken. Mevrouw KAT De Joden be schouwden zich als het uitverkoren volk van Jahwe, omdat aan hun stamvader Abraham beloofd was, dat uit zijn geslacht een zegen zou voort komen voor de gehele mensheid. Deze zegen is gekomen in Jezus Christus. Mej. VRIJZIN: Maar nu geraken we in het Nieuw-Testament! De heer PROT: Het een is van het ander niet te scheiden. De heer ZONDERKERK: Maar ik heb nog geen antwoord gehoord op mijn vraag, waarop de mening berust, dat de bijbel Gods Woerd is. De heer Kat neemt ze aan als geschiedboeken en dat doe ik ook, maar tussen een geschiedenisboek en Gods Woord lijkt me nog wel enig verschil. De heer PROT: In dit geval niet. De heer KAT: In dit geval niet. De geschiedenis van het Joodse volk is even goed geschiedenis als die van de Hoekse en Kabeljauwse twisten, en wat er gebeurd is, is waarlijk niet alles even fraai. Maar in die verwar de Joodse geschiedenis is „de vinger Gods" zichtbaar, welke het Joodse volk bewaarde en soms uiterst hard- handig (zowel naar binnen als naari y™ de volksgezondheid maatregelen rf bvTordeeSeVh°e0,re MT^zX ÏïMtt Zhe^I00r,2eLenhe,heJerr V°°"; de ri/gsfoot te verwensen Indien schoon water bij de Katte- brug wordt ingelaten kan verver sing worden verkregen indien door treuren dat met het Oranje-comité, dat de herdenkingsfeesten zo voor treffelijk heeft georganiseerd, moei lijkheden zijn gerezen, doch ver klaarde ervan overtuigd te zijn dat in deze aangelegenheid B. en W. geen schuld treft. Subsidies. Eentweetal subsidies werd ver volgens toegekend. De R.K. Sportvereniging „Nic. Boys", te Nieuwveen, die een groot aantal leden heeft ,clie te Zevenho ven woonachtig zijn, kreeg een een malig subsidie van 50,in ver band met de bouw van een nieuw kleedlokaal. De stichting „Het Na tionaal Rheumafonds" kreeg een eenmalig subsidie van 1 cent per in woner. Een verzoek om subsidie door de Stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront werd afge wezen. Op een bezwaarschrift hondenbe lasting werd goedgunstig beschikt, terwijl aan S. Verweij, een reiskos tenvergoeding van 9,per maand werd toegekend in verband met het bezoeken van een school te Mijdrecht door zijn zoon. Tot lid, resp. plaatsvervangend lid, van het Algemeen Bestuur der Drinkwaterleiding werden herbe noemd de heren A. J. de Groot en L. Kool. De nieuwe zittingsperiode loopt van 1 Januari 1956 tof en met 31 December 1960. Vervolgens werd besloten van de heer G. van Trioht aan te kopen de schuur met bijbehorende grond, ge legen nabij „De Viersprong" voor de som van 4000,onder verplichting voor de gemeente dat zij op haar kosten voor het maken van een af rastering zorg draagt. Het ligt in het voornemen de schuur af te breken, hetgeen uit ver- keersoogpunt zeer wenselijk is. Waterverversing. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat het water van de ringsloot in de zomermaanden meermalen in zodanige toestand verkeert dat het nodig is gebleken om in het belang te brengen. Ik ben het met mijn vrouw eens De heer HUMAN: Natuurlijk. De heer KAT: Natuurlijk, maar ook middel van de duiker, die nabij de bovennatuurlijk. Alleen meen ik, datl boerderij van Gebr. van Leeuwen is de zeer oude overleveringen inder- '£ele£en> water in de polder Zeven daad overleveringen zijn, waarvan, hoven wordt geloodst, de kern juist is, maar het verhaal op De polder Zevenhoven heeft zich volkse, en dan op Oosterse wijze, bereid verklaard het water te ont- werd weergegeven vangen tegen een vergoeding van De heer HUMAN: Dus u beschouwt f 125 Per duikeruur. De polder Adam en Eva ook als een legende? De heer PROT: Toch staat er ge schreven, dat de paradijs-slang ge sproken heeft! De heer KAT: Wanneer ik zeg, de kern van de oer-oude overleveringen, immers, moet het water weder weg- malen, hetgeen ook kosten met zich medebrengt. Conform het voorstel van B. en W. werd besloten om bij wijzs van proefneming voor het jaar 1956 een desbetref ende overeenkomst met de in het „Boek der Schepping opgeno- polder Zevenhoven aan te gaan. men, als waar te beschouwen, dan Voorts werd besloten met de N.V. blijkt daaruit dat ik het géén legen- Bank voor Nederlandse Gemeenten den acht in de betekenis, welke de voor het jaar 1956 een rekening heer Human eraan geeft. Maar of er courant-overeenkomst aan te gaan, nu werkelijk een paradijsslang is ge-| waarvoor het maximum-creddet weest en of deze aan het praten isj werd bepaald op 25900, geslagen, dat is een kwestie, die ik van geen belang vind. De heer PROT: Maar wat blijft er dan van Gods Woord recht staan? De heer ZONDERKERK: De heer Kat maakt het zich wel erg makke lijk. Mej. VRIJZIN: Je zoudt bijna zeg gen: is hij ook vrijzinnig. Kom bij ons! De heer KAT: Ik ben even vrijzin nig als de Roomse Kerk. De heer HUMAN: Ja, die beschouw ik ook altijd als het toppunt van vrij zinnigheid!! De bijeenkomst wordt, voor wat het genotuleerde betreft, gesloten. De vol gende bijeenkomst zal zijn ten huize van de voorzitter, de heer Human. De heer Zonderkerk zal de inleiding houden. Tevens werd besloten bij die Bank een vaste geldlening te sluiten van 200.000,tegen een rentepercen tage van 3%, terwijl aflosring zal plaats hebben in 40 gelijke jaarlijk se termijnen. In verband met de bouw van 6 woningen in het Noord rnde deelde de voorzitter mede, dat is gebleken dat de aanvankelijk in Maart 1956 verwachte rijksgoedkeuring vermoe delijk reeds in December a.s. zal af komen. Met de voorbereidingen tot deze bouw zal thans spoed moeten worden betracht. In verband daar mede wensten B. en W. van de Raad te vernemen welke wijze van aan besteding door dit college geprefe reerd werd. Na enige besoreking bleek de raad, gezien allerlei om- i standigheden, de voorkeur te geven aan onderhandse aanbesteding.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8