F. ^k- S LMCLGAT itafl (L Sbj mam AVONDRUST Residentie Orkest Uitbreiding Veiligheidsraad Aanslag op Perzische premier STREEK PRONONCE VRIJDAG 18 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Bedrijfsleden van de Amerikaanse industrie de „Reed Roller Bit Cy", die in Leiden aan de overzijde van Trekvliet een bedrijf zal vestigen, komen Dinsdag 22 Nov. a.s. naar de Sleutelstad. Op die dag n.l. zal om 10 uur 's morgens de. eerste paal in de grond worden gedreven voor de industriehal, die tussen de 5-Meilaan en „Den Holder" gebouwd zal wor den. Ook het college van B. en W. van Leiden zal tegenwoordig zijn. De bouw van deze industriehal zal ongeveer 9 maanden in beslag ne men. Zoals bekend zal de industrie zich gaan toeleggen op het vervaardigen van materiaal, dat bij grondboringen gebruikt wordt. 3100 voor „Ons Eiland". Toen het dames-comité van de speeltuinvereniging „Ons Eiland" gisteravond klaar was met tellen, schreef de penningmeesteresse met sierlijke krulletters een bedrag van 3100.in haar balans. Het respectabele sommetje werd bijeengegaard op de bazar, die on langs werd gehouden met de bedoe ling van de opbrengst een nieuw meubilair voor het in aanbouw zün de clubhuis aan te schaffen. Lezing Lakenhal. In samenwerking met de Konink lijk Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging afd. Leiden organiseert de directie van het Stedelijk Mu seum ,de Lakenhal" een lezing (in het Duits) door dr Hollgrimur Helga- son componist en musicoloog uit IJs land over: IJslandse muziek vanaf de Middeleeuwen tot op heden (met muzikale illustratie), op Donderdag 24 November a.s. te 20 uur in de Gro te Pers van „de Lakenhal". Westbroek kampioen N.P.S.B. Tijdens te Haarlem gehouden ta- feitennis-wedstrijden om de Neder landse Politiekampioenschappen is het de sport-instructeur van de Leid se Politie, J. Westbroek, gelukt om POTLOOD en GEEST No. 519. Horizontaal: 1. Surinaamse pad, 4. korf, 8. uitroep, 10. munt in Roemenië, 11. bijwoord, 12. ontbrand- bare stof, i4. voornaamwoord, 15. jaargetijde, 17. deel van een fiets band, 19. inham, 21. rivier in Siberië, 23. achting, 24. inhoudsmaat (afk.), 25. voorzetsel, 27. radio-omroep-ver- eniging (afk.), 28. rivier in Duitsland, 29. metselspecie. Verticaal: 1. huisdier, 2. Europeaan, 3. de Griekse letter p. 5. telwoord, 6. zelfkant, 7. beest, 9. schietgat, 12. soort, 13. rund, 15. rivier in Neder land, 16. eikenhors, 16. stad in N. Ita lië aan het meer van die naam, 20. houtrolletje, 22. slaapt men op, 24. spoedig, 26. voorzetsel, 27. munt in Zweden (afk.). Oplossing Maandagavond. Oplossing no. 518. Horizontaal: 1. tante, 5. dal, 8. mode, 10. ra, 11. mi, 13. lens, 15. de, 17. liter, 19. been, 21. Goes, 22. lenig, 24. pl, 25. deel, 27. To, 29. en, 31. teen, 33. kap, 34. loens. Verticaal: 1. Tom, 2. N. M., 3. tol, 4. edel, 6. ar, 7. laars, 9. enig, 12. idee, 14. stop, 16. eend, 18. eelt, 19. bleek, 20. niet, 23. geel, 28. Leo, 28. ons, 30. na, 32. Ne. „IIJAT de ziel is in het lichaam, dat zijn de christenen in de wereld. De ziel is verspreid over alle delen van het lichaam en christenen over de steden der we reld. De ziel woont wel in het li chaam, maar is niet uit het li chaam; en de christenen wonen in de wereld, maar zijn niet van de wereld". Aldus schreef Diognetus in een brief rond 175 na Christus. Als christenen hebben wij, met ijver en toewijding, onze taak in de wereld te vervullen. Als ons le ven echter niet anders is dan dat, is het leeg en zinloosook al zijn de financiële baten aanzienlijk. Wij zijn geroepen tot „kinderen van God". Onze dagelijkse le venswandel zij derhalve in de he mel. In de wereld, niet van de wereld. i in de B-afdeling de titel te behalen. Er namen aan dit kampioenschap on geveer 130 politie-tafeltennissers deel. Een zeer goede prestatie leverde ook het Leidse duo Westbroek-Ha- braken. In de hoogste afdeling van het dubbelspel eindigden zij als tweede. Pluimvee. Zaterdag en Zondag a.s. organi seert de Leidse Pluimvee- en Konij- nenssportvereniging (L.P.IC.V.) in Oud-Hortuszioht haar jaarlijkse club- tentoonstelling. Diplomazwemmen Leidse Golfbrekers Gisteravond is onder grote belang stelling in de Overdekte het diplo mazwemmen van de Leidse Golfbre kers gehouden. Diploma A meisjes: Dolly Perquin, Hermien Gordijn, Hettq Smeets, Gi- sela Zwartjes, Hany Meerpoel, Tiny Dooyenburg, Toos Peltenburg, Anne- mieke v. d. Holst, Conny Veldhuizen, Thea Heemskerk, Irene v. d. Hoorn, Ria Strijk, Lucia Boers, Els v. Rijtho ven, Johanna Peltenburg, Philo Groe- newegen, Margriet Knaap, Franje de Groot. Diploma B: jongens: Rob van Duu- ren, Jozef v. Oudenhoven Cornelis v. d. Kamp, Jan Oostdam, Chris Lin- denhof, Joop Degen, Rommy de Jong. Diploa C: jongens: Piet Vreeburg. Diploma B: meisjes: Myra de Krij ger, Mary Dopheide, Annette Frie- link, Ankie v. Dongen, Astrid v. Duu- ren, Joke Verhaar, Irene v. Rijtho ven, Hetty de Raadt. Diploma A: jongens: Martien Priris, Jan Pieter v. Oudenhoven, Jasques v. d. Steen, Jaap Verburg, Bernard Vlasveld, Joannes Vlasveld, Antho- nius Bik, Arnold Bisschop, Leo Wit- teman, Fluus van Cleef, Jan v. Eisen, Woonhuis prinses Beatrix. Het woonhuis op Rapenburg 45, waar prinses Beatrix bij haar studie in Leiden haar intrek zal nemen, I wordt op het ogenblik uitvoerig ge- 1 restaureeid. Zoals bekend heeft het huis vroeger toebehoord aan prof. Telders, die in een concentratiekamp om het leven kwam. Prinses Beatrix hoopt haar studies in September van het volgend jaar aan de Leidse Universiteit te begin nen. Tentoonstelling in Endegeest Om meer bekendheid te geven aan psychiatrische inrichtingen in Neder land een actie, welke o.m. door een onlangs speciaal daartoe opge richte landelijke voorlichtingsdienst wordt gevoerd zal dit jaar van 24 tot en met 26 November in het QP HET ABONINEMENTSCON- CERT van gisteravond maakten Willem van Otterloo met het Resi dentie orkest, Herman Krebbers en Theo Olof een bijzonder en gevarieerd programma: Benjamin Britten, Ba- dings en Schumann. Van Britten werden gespeeld frag menten uit de Symphonische Suite „Gloriana". Deze Suite bevat gedeel ten uit diens opera „Gloriana", die de componist schreef bij de kronings feesten ter ere van de Engelse Konin gin Elisabeth. De uitgevoerde Hof dansen geven prettige frisse en kleu rige muziek te horen met folkloris- tische inslagen van doedelzak, van j rhythmen en oude toonsoorten. Zij werden door het orkest zeer mooi en sierlijk tot klinken gebracht. Daarna speelden de beide concert meesters Krebers en Olof het Con cert voor twee violen en orkest van Henk Badings. aan hen opgedragen. Men is door dit grootse werk onge De Britse regering is van mening dat, nu er vele nieuwe leden tot de Verenigde Naties zullen worden toe gelaten, het aantal leden van de Vei ligheidsraad dient ie worden ver groot. Op het ogenblik telt de Raad elf leden. Vijf daarvan zijn permanente leden (Groot-Britannië, Frankrijk, de Verenigde Staten, de Sowjetunie en China), die het recht van veto hebben. Deze uitbreiding van de Veilig heidsraad zou tot stand kunnen wor den gebracht door een amendement op het Handvest, aldus het Britse standpunt, zodat er geen bijzondere conferentie nodig zou zijn om het gehele Handvest te herzien. In de Sjah moskee gelegen in het centrum van Teheran, de hoofdstad van Perzië, is gisteren een aanslag ge pleegd op de 72-jairge premier Hoes sein Ala. De premier werd niet ern stig gewond. Vergezeld van enige van zijn mi nisters woonde de premier in de mos kee een rouwdienst bij voor Mostafe Kashani, de zoon van Jatoellah Kas- hani, de Perzische godsdienstige lei der, die aanvanxelijk een belangrijke rol gespeeld heeft om Mossadegh aan de macht te brengen en de Britten uit het land te verdrijven. Ala had overeenkomstig het Mo hammedaanse gebruik zijn schoenen uitgetrokken en liep naar voren, toen een Mohammedaanse fanaticus naar hem toe kwam, enige woorden sprak en zijn revolver afvuurde. Ala is naar het ziekenhuis overge bracht. De aanslag vond plaats in dezelfde moskee, waar in 1949 de ex-premier generaal Hadji Ali Rarmara door een fanaticus werd neergeschoten. De man die de aanslag pleegde, werd door de politie gearesteerd. Vol gens een fotograaf hield Ala na de aanslag een zakdoek tegen het hoofd boven zijn oor. Volgens het bureau van de militaire gouverneur is Ala in de hals dioht bij het oor gewond, maar zijn toestand is goed. Wolven belegerden boerderij Een dertigtal uitgehongerde wol ven heeft Woensdag en Donderdag nabij de Italiaanse stad Salerno bijna 24 uur achtereen een eenzame boer derij belegerd. De wolven veslonden enkele tien tallen schapen, drie honden en een ezel en deden vervolgens een poging om het huis binnen te komen. Don derdag bij het aanbreken van de dag verdwenen de wolven. De boeren in de omgeving hebben thans de jacht op deze wolven geopend. recreatiegebouw van de inrichtng imeen geboeid. Het is met meestcr- Endegeest een tentoonstelling van de I schap geschreven en met meester- door de patiënten zowel van Ende-I sclb&P gespeeld, zowel door de solis- geest als van de inrichting voor£en a^f door het ensemble, dat gepn jeugdige zwakzinnigen Voorgeest in I begeleiding te spelen heeft, maar een de arbeidstherapie vervaardigde pro-sPannande symphonische partituur en ducten worden gehouden. Aan dezet°ch concerterend is met de beide expositie is tevens een verkoop ver bonden. Van de verschillende thera pieën is naast de culturele- en ontspanningstherapie vooral ook de solisten. Onmiddellijk bij de aanhef treedt de spanning in voor de wedijver van solisten en orkest, tech nisch en muzikaal. Het 2e deel, het arbeidstherapie als nieuw opvoedend Adagio, is een prachtig modern stuk, element bij de verzorging van gees-en *raal van klank en het teszieken van enorm groot belang. De te Vlvace is weer gebouwd op opbrengst van de verkoop zal der-1 an&stwekkend kloppend rhyth halve geheel worden bestemd voor I 5"^ motlïf' waarmede ook het le de instandhouding van deze therapie. dael 's a^fevanS®,' va .-talking - - - - - van Krebbers en Olof was prachtig, in volmaakte eenheid van samenspel en toah elk in zich persoonlijk van aanvoeling. Het ensemble met het or kest was eveneens wondermooi; niet te evenaren zo'n ensemble. Do solis ten, het orkest en de dirigent wer den langdurig gehuldigd. Na de pauze de le Sytmphonie van Schumann in Bes gr. t., een extase voor het wonder van de lente Het orkest speelde met een zekere ■betovering en brillant, de vriende lijke mooie muziek. De toehoorders ondergaan haar, geven zich gewonnen en hebben gaarne hun waardering en erkentelijkheid geuit. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Ruilverkaveling in Roeiofarendsveen Het plan voor ruilverkaveling in Roeiofarendsveen, dat ongeveer 200 ha tuingrond omvat, is door de be treffende tuinders aanvaard. Het plan werd aangenomen met 428 tegen 42 stemmen. TAFELTENNIS B.A.T. WINT VAN M.V.O. In een spannende en vlotte wed strijd, natuurlijk met allerlei hache lijke en sensationele momenten heeft het Leidse BAT voor een prettige verrassing gezorgd door èn MVO met 64 naar Den Haag terug te sturen J Goosen tegen Thiele, zodat de stand èn de laatste plaats te verlaten. Het 54 werd en het dubbelspel de be- medespelen van B. Goosen betekendeslissing moest brengen. Het dubbel- een grote versterking voor het team. I spel werd echter door BAT gewon nen. Het begin was reeds goed voor BAT want Brohm, slaagde erin in twee games zijn tegenstander Thiele te overwinnen. (10). Welling echter, kon niet tot winst komen, zodat de stand 11 werd. Brohm won echter zijn partij tegen Vonck in twee games en Goosen vergrootte de voorsprong door na een 2014 achterstand Grund met 2118, 2220 te slaan (31). Het falen van Welling was de oorzaak, dat MVO de stand weer iets ongunstiger voor BAT maakte 32. Goosen echter speelde daarna een zeer spectaculaire wedstrijd tegen Vonck en wist na vele hachelijke en sensationele momenten toch verdiend te winnen (42). Vervolgens won Brohm zijn laatste enkel-spel van Vonck. Grund versloeg Welling, zo dat de stand 53 werd. De grote ver rassing was wel de nederlaag van De tentoonstelling zal Donderdag middag om 2 uur door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot worden geopend en vervolgens gedurende drie dagen van 2.30 tot 6 uur en van 7 tot 9.30 uur voor een ieder vrij toe gankelijk zijn. Er zal tevens volop gelegenheid zijn tot het winnen van een aardig prijsje en het drinken van een kopje koffie. Een bezoek aan deze interessante expositie zal mede in het belang van de circa 800 patiënten volkomen gerechtvaardigd zijn. Door het onverwachts openen van de portier door een automobilist aan de Bloemmarkt kreeg de 15-jarige wielrijdster A. v .d. Z., wonende aan de Akkerhof, een lichte hersenschud ding. Zij kon dit portier niet ont wijken. Zij raakte twee tanden kwijt en kreeg een vleeswond aan de kin. De E.H.D. bracht haar naar het Acad. Ziekenhuis. Agenda Leiden me St. Christoffel. Filmavond, Harmo- uur nam. ZATERDAG Pulchri Studio. „Als de klok waar schuwt", St. Ant. Clubhuis, 8 u. nam. St. Augustinus. Bijeenkomst In den Vergulden Turk, 3 uur nam. Instuif. St. Leonardushuis, Ton Suurhof, 8 uur nam. St. Eloy: Avondmis 8 uur. Kapel Oude Vest 45. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 1 uur tot Zaterdag 8 uur waargeno men door: de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, tel. 20552; de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 18 tot 25 November zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind" 14 jaar. Lido: „Madame Butterfly", all leeftijden. Luxor: „Satans paradijs", 14 jaar Trianon: Afgekeurd. Rex: „Verborgen moederschap" strikt volwassenen. UW ADRES VOOR BETERE NYLONS (Advertentie.) Deense jongens als detectives Zes jongens uit Kopenhagen blij ken op eigen gelegenheid een bende handelaars in verdovende middelen te hebben ontmaskerd. Eén van de jongens had enige tijd geleden op straat een man kleine am pullen zien overhandigen. Hij besprak het geval met zijn vriendjes en zij besloten de zaak uit te zoeken. Na drie weken ontdekten de jeugdige detectives het hoofdkwartier van de bende en maakten er een foto van. Voorts constateerden zij dat onge veer vijfig mannen en vrouwen tot de bende behoorden. Tenslotte stap ten zij naar de politie met een „dos sier" van zes pagina's, dat o.m. een foto van de leider van de bende be vatte. Hoewel de politie eerste nogal scep tisch tegenover het verhaal stond, moest zij al spoedig toegeven, dat de jongens goed werk hadden gedaan en één van de grootste bende van han delaars van narcotica van de laatste jaren hadden ontdekt. De leider van de groep zit al gevangen, terwijl de politie de leden op het spoor is. voor het Doctoraal ex. Pharmacie mej. Th. J. Bouman te Rotterdam en mej. J. C. Petit te Den Haag. BORGSTELLINGSFONDS In de gisteren gehouden vergade ring van het algemeen bestuur der Stichting Rijnlandsch Borgstellings- fonids werd medegedeeld, dat voor de volgende zittingsperiode de gemeente Leiden in plaats van de heren G. R. D. Crommelin en J. A. Herfst, die bei den niet meer voor herbenoeming in aanmerking wensten te komen, heeft aangewezen de heren D. van der Kwaak, wethouder van Financiën en F. Verstegen, directeur van de dienst voor kasbeheer en credietwezen. Voorts vond er, eveneens in ver band met het verstrijken van de zit tingsperiode, een verkiezing plaats van de leden van het dagelijks be stuur. Met algemene stemmen wer den herkozen de heren J. G. J. Ver- hey van Wijk, H. J. J. A. Smeets, J. A. Bakhuizen, C. F. Meerpoel en mr. J. C. de Vroom respectievelijk als voorzitter, secretaris, 2e voorzitter en leden. De heer Crommelin, die even eens zitting had in het dagelijks be stuur, werd vervangen door de heer Van der Kwaak. Aangezien de heer F. H. Sobels, penningmeester van het fonds, niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenste te komen, werd in zijn plaats gekozen de heer D. van Leeuwen, wethouder van So ciale Zaken te Katwijk. Beide laatste benoemingen hadden eveneens met algemene stemmen plaats. HAND AAN BOOR. Gistermiddag om twee uur raakte een 15-jarige leerling-lasser, J. D. van G., die woont aan de Dillenburger straat, met zijn linkerhand een draaiende boor. Zijn arm werd zwaar gewond en een stuk duim werd afgerukt. Na door de bedrijfs-E.H.B.O. voorlopig verbonden te zijn werd hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. WAARSCHUWING VOOR LEIDEN. Uit de psychopaten-inrichting te Den Haag is na een proefverlof niet teruggekeerd: Ale v ,d. Horst, oud 34 jaar. Hij geeft zich o.m. uit voor recher cheur, controleur bij het gasbedrijf, monteur van electriciteitswerken, meteropnemer en ambtenaar huisves ting. Op deze wijze dringt hij de huizen binnen, waar hij diefstallen pleegt. Zijn signalement is: Lang 1.93 me ter, slank postuur, middelblond haar, ALPHEH AAN DEN RIJN A.S.C. Het twintigjarig bestaan van ASC werd herdacht in hotel „Toor".. De voorzitter, de heer Deel stra, was verhinderd, evenals het LTB-bestur. Aanwezig waren afge vaardigden van de damvereniging. De voorzitter, de heer Hooyer, hield een korte toespraak. Bloemen werden aangeboden door de heer Rijnberg, Aan de heer Kroon werd een medaille werd een gezellige avond. De Lola's zorgde voor muziek, de heer West geest voor de conferencier, en de heer De Ruiter, bezong op rijm het lustrum van ASC. De „Vogelvrienden". De „Vogel vrienden" hielden een tentoonstelling in Centraal. De uitslagen zijn: Keurklasse A: eigen kweek 1955 le en 2e pr., 3e kampioen C. J. van Leeuwen; 3e pr. D. C. Verhoef; le en 2e pr., le kampioen D. C. Verhoef, le en 2e pr. E. Niemanhuis, le en 2e pr., 2e kampioen ide.; 3e pr. C. J. Heins; keurklasse B, overgang eigen kweek le pr. C. J. van Leeuwen: keurklasse C„ open klasse, 2e en 5e pr. C. J. Heins, le, 3e en pr. P. van Rijn; klasse D en F. le en 2e pr. en 3e kampioen P. Verhaar; klasse F. le en 2e pr. D. Gielen, 2e pr. H. Binder man, 2e pr. J. Wybenga, le pr. P. van Rijn, le, 2e en 3e pr. H. den Hertog (en nog 2 2e prijzen), P. Verhaar; le pr.; Klasse H. le pr. E. Nieuwenhuis, 2e pr. H. van Woudenberg, 2e pr. A. de Groot. BOSKOOP B.B. Brandweren oefenden. Door de brandweercorpsen in het district Boskoop werd gisteravond een oefe ning in groot verband gehouden ten einde de theorie aan de practijk te toetsen. De opgave was een veron derstelde brand in het Westen van Boskoop tengevolge van oorlogshan delingen, waardoor ook een gedeelte van het straat in het Julianakwartier met de grond gelijk was gemaakt. Binnen de kortst mogelijke tijd waren de brandweren uit Boskoop, Hazers- woude, Benthuizen, Moercapelle, Nieuwkoop, Aarlanderveen en Kou dekerk ter plaatse nadat de oproep was uitgezonden. Door de veronder stelde verwoesting moest men water uit een veraf gelegen sloot pompen, zodat men het z.g. aanjaagsysteem moest toepassen, hetgeen juist de be doeling was, waarbij vier spuiten el kaar het water moesten doorgeven. Onder de algehele leiding van de commandant van de Boskoopse brand weer, de heer J. Bijloo, waren de sta pels brandende autobanden spoedig geblust en bleek deze oefening ge slaagd. De volgende opgave was een rit in colonne door de Rijnstreek. Ook dit onderdeel van de oefening werd tot een goed einde gebracht. Na afloop werd verzameld in de zaal van de heer v. d. Toorn, alwaar burge meester Verkerk de manschappen toesprak. BODEGRAVEN LandjuweeL Voor de tweede maal was de zaal in hotel van Haaf- ten tjokvol in het kader van het land juweel. Na de opening door de heer mr. H. La Gro, kwam voor het voet licht de Diemer Rederijkerskamer Ons Toneel" uit Amsterdam met het blijspel in 3 bedrijven door J. Blaa- ser „Gazan en Cohen met vacantie". Wij moeten helaas direct zeggen, dat ook deze tweede avond ver beneden de verwachtingen bleef Het stuk is een verlengstuk van „Potasch en Per- lemoer", en speelt in een Scheve nings pension, waar de 2 compagnons elkaar ontmoeten. Eerlijkheidshalve moet gezegd worden, dat de vertol kers van 2 belangrijke rollen ziek waren en zo slecht vervangen wer den, dat de opvoering bij voorbaat moest mislukken. De rollen van bei de Joden werden niet onverdienste lijk vertolkt, al was Cohen vaak niet LEIMUIDEN Gemeenteraad. De raad komt bijeen Donderdagavond a.s. te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Aanbieding begroting 1956; voor stel van B. en W. tot het garanderen van een kasgeldlening groot 125000 aan te gaan door de Stichting Water leiding „De Drie Gemeenten"; vast stelling uitbreidingsplan, gronden gelegen langs de Ringvaart; voorstel van B. en W. tot het verhuren van het gebouw der voormalige Chr. School. 0UDE-WETERING Zoals ieder jaar organiseert de Schaak- en Damvereniging „Kijk Uit" ook deze winter weer de grote en spannende strijd om het kam/pioen schap van Alkemade. Deze winter zullen de wedstrijden een maand eerder beginnen dan anders n.l. op 28 November a.s., dit met het oog op diegenen, die anders wegens het te laat eindigen van de wedstrijden niet kunnen deelnemen. Liefhebbers wordt verzocht zich tijdig aan te mel den bij de heer A. de Blaey, Kerk stragit 6, te Oude Wetering. naaiiljI. VC1 IU1M, ctl fe^,^' aan te verstaan. O.i. was het stuk niet bepaald geschikt voor een landju weel. de binnenzijde van de top van de rechterwijsvinger. Hij gebruikt veel het woord „mo menteel". Burgerlijke Stand Geboren: Joanna Petronella dr van A. le Febre en D. Gijsman. Erik Jan zn van A. H Boon v. Ostade en S. J. de Bruijn. Johannes zn van J. Boom en C. Beekman. Bertus zn van B. Zwart en S. Holswilder. Gusta Louise dr van I. Heijmans en C. J. Sierag. Pieter zn van P. Reijneveld en L. M. Voshart. Pieter Jacobus zn van J. Ravensbergen en W. Gordijn. Johan na Theresia Francisca dr van J. P. F. ten Broek en W. Hinnen. Overleden: G. v. d. Boogaart man 61 jr. M. P. Rutgers huisvr. van Beek- dekerk) in aanmerking komen voor man 84 jr. J. Zevenhuizen man 66 jr. I de bronzen Landsteinerpenning. In een gezellig samenzijn, dat töt 2 uur duurde, hebben velen zich geamuseerd bij de muziek van het ensemble van Mild. Te Den Haag slaagde de ambte naar ter secretarie, de heer P. Crezée, voor hët diploma maatschappelijk werk A. HAZERSW0UDE Bloedtransfusiedienst. Gisteren was er in het parochiehuis „St. Jo ris" een avond van de bloedtransfu siedienst. Er zijn 83 donors gekomen. Bij de administratie deelde men ons mee dat er ongeveer 100 personen (H'woude Dorp, de Rijndijk en Kou NIEUWKOOP K.AJB.-uitvoering. De voorzit ter van de K.A.B. deelt mede, dat de toneel-uitvoering van a.s. Zondag, in verband met ziekte van enige mee spelenden niet doorgaat. Men wach- Verkiezing. In „Het Vliegende Paard" was gisteren verkiezing voor een heemraad van die polder Nieuw koop. De uitslag was: T. Kempenaar uit Aarlanderveen 150 st.; T. Winge- laar, Nieuwkoop 125 st.; C. Heyboer, Ter Aar 101 st. Daar geen der candi- daten de volstrekte meerderheid heeft behaald, is er op 30 Nov. een herstemming tussen de heren Kem penaar en Wingelaar. RIJNSATERWOUDE Kaasdag met goede kwaliteit De drie standsorganisaties, de L.T. B., de C.B.T.B. en de Hollandse Mij van Landbouw hebben onder auspi ciën van het Noordelijke Klei- en Veengebied 'n kaasdag georganiseerd in café De Boer te Rijnsaterwoude. De keurmeesters waren de heren K. Adema, zuivertechnicus van het Kaas- controlestation en N. J. Verkley, kaashandelaar te Alphen a. d. Rijn. Arbiter was de heer Joh. Nusselder, ass.-rijkszuiverconsulent. Er werden 14 kazen ingezonden, die een gemid deld aantal punten van 86.9 hebben gehaald. Negen kazen werden als eer ste soort beoordeeld, vertegenwoordi gende 64.3 pet. der inzending, 4 ka zen of 28.6 pet. als tweede soort en 1 of 7.1 pet. werd als derde soort beoordeeld. De le soort was ingezon den door S. J. Visser, Heerenweg 66, Rijnsaterwoude met 96 punten, J. C. Kroft, Ringdijk 22, Ter Aar met 96 punten, Erven Hartveld, Ringdijk, Ter Aar met 94 puten, C. N. v. d. Akker, Vriesekoop 39, Leimuiden met 94 punten, M. Vink, Heerenweg, Rijn saterwoude met 92 punten, J. C. Hartveld, Heerenweg 8, Rijnsater woude met 92 punten, S> J. v. d. Salm, Leidsevaart 2, Rijnsaterwoude met 87 punten, G. P. v. d. Meer, Leidsevaart 1, Rijnsaterwoude met 86 punten en D. M. Rijkelijkhuizen, Heerenweg 14, Rijnsaterwoude met 86 punten. De heer K. Adema van het Kaas- controlestation hoopte, dat er meer belangstelling voor de kaaskeuringen komt. Het is zeer belangrijk, want er is vaak veel te leren van een kaas dag. Een kaasdag moet niet als een wedstrijd beschouwd worden, maar veel meer als een leerdag. De boeren kaas heeft een goede naam en wil men die behouden, dan zullen we on ze uiterste krachten daaraan moeten besteden. De heer v. d. Kloot, voorzitter van de VEBO, was zeer verheugd, dat de kwaliteit van de kaas zo goed was. Het speet hem dat er weinig inzendin gen waren. De VEBO wil het belang van de kaasdagen niet ondermijnen. Integendeel, het is juist een belang rijk werk van de VEBO om de kaas export zoveel mogelijk te stimuleren. De export is in belangrijke mate af hankelijk van de boerenkaas, die de toon aangeeft. Wij dienen er voor te zorgen, dat de boerenkaas beter blijft dan de fabriekskaas. Hij wees er op, dat ook de kaasproducenten lid van de VEBO moeten zijn. Ook de VEBO heeft met het aantal te maken. Spre ker reikte tenslotte aan mevr. v. d. Akker de bronzen VEBO-medaille uit. Ook mevr. Visser werd met een me daille vereerd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2