Scherp 81-jarige vrouw verdronk Soc. verzekeringsbank in plaats van Rijksverzekeringsbank Het concours in Stadsgehoorzaal A VONDRUST Rijwielketting veroorzaakte ontsporing MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Dodelijk ongeval op onbewaakte overweg Gisterochtend, even overhalf tien, is op een onbewaakte overweg onder de gemeente Udenhout (NB) de 22- jarigé J. Witlox, wonende te Uden hout, door een personentrein gegre pen en vrijwel op slag gedood. Het slachtoffer bevond zich op een binnenweg tussen Udenhout en En- chot en wilde per rijwiel de onbe waakte overweg bekend als 't Bra bants Hoekje, oversteken toen uit de richting 's-Hertogenbosch een goede rentrein naar Tilburg naderde. De jongen liet deze passeren en stak on middellijk achter de laatste wagon de baan over. Op dat zelfde ogenblik werd hij gegrepen door een perso nentrein, die even voor half tien uit Tilburg naar 's-Hertogenbosch was vertrokken. Het rijwiel werd mee gesleurd, terwijl de berijder zo ern- tig werd verwond, dat hij een kwar tier later overleed. Het treinverkeer tusen Tilburg en Den Bosch onder vond vijftien minuten vertraging. HOGERE AMBTENAREN BLIJVEN ONTEVREDEN. Zaterdag is op een vergadering van de Centrale van Hogere Rijksambte naren te Utrecht het gebrek aan ver trouwen, dat ten aanzien van het regeringsbeleid ten aanzien van de salarissen bestaat, weer zeer duide lijk tot uiting gekomen. Men vergeleek de positie van de Rijksambtenaren met die in ge meente- en provincialedienst en sprak zijn verwondering uit over het afwijkend beleid, die toch uit een koker komt. De vergadering hoopte, dat de critiek, onlangs in de Kamer geuit, zijn invloed op het beleid niet zou missen. PRIJS VAN ƒ35.000.—. In de derde klasse van de 529ste Staatsloterij is de prijs van 35.000, gevallen op lot 15225. Een Duitse scooterrijder op weg van Ruurloo naar Groenloo is Zater dagmiddag ter hoogte van de Koe- koekschool tegen een boom gereden en op slag gedood. Bevrijd U van die snerpende pijn! Doof dat zuurbranden op de maag. Met Rennies! Overtollig maagzuur veroorzaakt die snerpende zuurbrand. De een wordt er onpasselijk van, de ander heeft het gevoel van maag tot keel in brand te staan. Rennies helpen altijd iedereen. In geval van „nood" laat U één of twee Rennies op de tong smelten. Direct is ieder spoor van brand of pijn verdwenen. Zo bent U met Rennies afdoende tegen zuur brand beveiligd. Advertentie) POTLOOD en GEEST 71-jarige broer vermist Zaterdagmiddag heeft een wacht meester van de rijkspolitie te Well (L) even ten zuiden van de Konin- ginnebrug bij WellWanssum het stoffelijk overschot van een vrouw in de Maas ontdekt; het bleek de 81- jarige J. Vergeit te zijn, die met haar tien jaar jongere broer samen woonde, niet ver van de plaats, waar het stoffelijk overschot werd gevon- Wetsontwerp bij Kamer ingediend Er zal een sociale verzekeringsbank worden opgericht, waarin de appara tuur van de bestaande Rijksverzeke ringsbank wordt opgenomen en die tot taak krijgt de uitvoering van de den. Toen de politie zich voor in-ouderdomsverzekering, de invalidi- No. 515. Horizontaal: 1. slot, 6. pa troon, 7. plomp, 9. spil van een wiel, 10. kledingstuk, 12. de oudste (afk.), 13. het voedsel der Israëlieten in de woestijn, 15. opgegeven werk, 16. aanloop, 17. nu en dan, 19. afnemend getij, 21. hoogste punt, 22. voornaam woord, 23. drinkt men uit, 25, dood goed mens, 26. machinerad met tan den. Verticaal: 1. broeibak, 2. telwoord, 3.- klank, 4. lengtemaat, 5. niet vast, 6 stopsel bij 't voegen van muren, 8. een karperachtig riviervisje, 10. kaatsnetje, 11. neep, 13. dof, 14. zang stem, 18. dapperheid, 20. platvis, 22. inhoudsmaat, 24. familielid, 25. wel aan.. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 513. Horizontaal: 1. Euwe, 4. enig, 7. armee, 9. Rotter dam, 10. erg, 11. ark, 15. Duitsland, 18. loten. 19. mode, 20 Oder. Verticaal: 1. Eire, 2. waterwild, 3. ert, 4. eer, 5. Nederland, 6. gems, 8. met, 12. adem, 13. Est, 14. ader, 16. toe, 17. Leo. lichtingen tot haar broer wilde wen den, bleek deze niet thuis te zijn. De man placht Zaterdags naar de markt te Venlo te gaan en aldaar een fami lielid te bezoeken, doch bij zijn fa milie te Venlo was hij Zaterdag niet geweest. In de loop van Zondag heeft de rijkspolitie in samenwerking met de rijkswaterstaat nog op enkele plaat sen gedregd, aangezien een tweede verdrinkingsgeval niet uitgesloten werd geacht, doch zonder resultaat. Waarschijnlijk is hier sprake van een ongeluk, aangezien de verhouding tusen broer en zuster zeer goed was. Auto reed achteruit over twee arbeiders Een vrachtauto, die achteruit reed van een fabrieksterrein voor de Bou- vy Zoutfabriek te Muiden, is oor zaak geworden van de dood van een arbeider. Een andere arbeider werd zwaar gewond. De chauffeur keek uit het raampje of de weg vrij was. Hij voelde de wagen over iets heen rijden. Even later ontdekte hij, dat hij over twee mannen was gereden. De 53-jarige fabrieksarbeider Kers ten had de dubbele wielen over het hoofd gekregen en was op slag dood, de ander, H. G. Vlug, liep zware in wendige kneuzingen en een dubbe le beenbreuk op. Vier Amerikanen reden in Amsterdamse gracht Geen slachtoffers Vier Amerikaanse militairen heb ben Zaterdagmiddag in Amsterdam een hachelijk avontuur beleefd, toen zij met hun auto bij de Leidsestraat in het water van de Keizersgracht reden. Zij wisten zich echter allen tijdig uit de wagen te bevrijden en zwem mend te kant te bereiken. Voorbij gangers reikten hun de hand toe en terwijl de brandweer arriveerde om de auto eveneens op de wal te hijsen, stonden zij druipnat aan de kant toe te kijken. MIDDAGCONCERT. Gisteren was het de dag der dagen, waarop de beste der de musicerende gezelschap* van ons lieve landje elkaar het kam pioenschap in de 3 hoogste afdelingen zouden betwisten. Deze edele strijd werd dit keer in Leiden gestreden, en hulde komt toe aan de organiso- toren der afdeling Leiden, met na me het bestuur der de R.K. Harmo niekapel te dezer stede, dat alles zo keurig voorbereid had. Om 1 uur beegon het eerste Har moniecorps in de afdeling uitmun tendheid onder leiding van z'n diri gent uit 's Heerenberg het verplichte werk: English Suite van Boedijn. Dit werk hoorden wij vier keer, telkens wat anders brengend in klankgehal ten opvatting en samenspel. Verder kreeg elk gezelschap van de jury een opgave uit de keuzewerken en de di rigenten met hun orkesten gaven dan het beste van wat zij te geven had den, wat aller bewondering had blij kens het applaus. Vóór de ere-afdeling Fanfare aan teitswet, de huidige ongevallenver zekering. Dit is de voornaamste inhoud van een wetsontwerp, dat de staatssecre taris van Sociale Zaken, dr. A. A. v. Rhijn, bij de Tweede Kamer heeft in gediend. De Rijksverzekeringsbank wordt opgeheven en alle verplichtin gen en bevoegdheden van deze bank gaan over op de soc. /erzekeringsbank die onder toezicht zal staan van de sociale verzekeringsraad. Het perso neel en de wiskundige adviseur van de Rijksverzekeringsbank komen in gelijke functie bij de sociale verze keringsbank. Het bestuur van deze nieuwe bank zal bestaan uit 5 vertegenwoordigers van de werkgevers, 5 vertegenwoor digers van de werknemers en een vertegenwoordiging van de overheid en maatschappelijke groeperingen, eveneens bestaande uit 5 personen. Op deze wijze wordt, aldus de staats ecretaris in de Memorie van Toeliah- genwoordige maatschappelijke ver houdingen. De voorzitter van het bestuur der bank wordt door de minister be noemd, eveneals een derde gedeelte van de bestuursleden. Dat gedeelte zal bestaan uit een vertegenwoordiger van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, een tweetal on- fahankelijke deskundigen een ver- afhankelijke deskundigen een ver tegenwoordiger van de vrouwenorga- de vrije beroepen. Half millioen brommers op de Nederlanse wegen Het Centraal Bureau voor sta tistiek heeft enige tijd geleden een telling gehouden met betrekking tot de bromfietsen en daarbij de ontdek king gedaan, dat de bromfietsen met 503.421 stuks meer in aantal zijn,- dan alle andere vervoersmiddelen In een jaar tijds nam het aantal brommers op de Nederlandse wegen ting, nauw aangesloten bij het advies met 20% toe en steeg met 127.529 dat de S.E.R. hierover heeft uitge bracht. Gezien de ontwikkeling van de uit voeringsorganisatie der sociale ver zekering kan de bestuursvorm van de Rijksverzekringsbank de leiding is in handen van een ambtelijk college van drie leden bezwaarlijk nog worden gezien als passend in de te- KORTE golf De Alg. Kath. Werkgeversver eniging, die de viering van haar acht ste lustrumfeest i.v.m. het overlijden van Kardinaal De Jong had uitge- steld, zal dit feest Woensdag 30 Nov. j en Donderdag 1 Deceber vieren. Met een zak van 100 kilo kalk- ammonsalpeter liep de 22-jarige boe renknecht Hub Sintzen Zaterdagmid dag in zijn woonplaats Eys bij Maas tricht ruim 800 meter en honderden dorpsgenoten stonden in spanning te wachten of hij deze krachttoer zou klaarspelen; Hub haalde de 800 meter, de verloren weddenschappen werden geïncasseerd en Hub kreeg een beloning. Vlak voor een naderende auto stak Zaterdagmiddag een Haags echt paar de Loosduinsekade over: de 70- jarige man werd op slag gedood en zijn vrouw werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Door het springen van een voor band vloog Vrijdagmiddag tussen Lemmer en Sneek een met bietenloof beladen vrachtauto tegen een boom; de bestuurder, de 36-jarige Jelle Bakker uit Sneek, vader van 3 kinde ren, was overleden, toen men hem uit het wrak wist te bevrijden; zijn passagier, de heer Evert Londema werd ernstig gewond naar het zieken huis van Sneek vervoerd. De afdeling zaadteelt van het Landbouwschap is eind vorige week door de voorzitter plechtig geïnstal leerd. S volgen me veertien enge len na: twee aan mijn hoofdend Groot geworden nemen we met één engel genoegen, en als we héél erg groot geworden zijn, denken we ook niet meer aan die ene en gel. 's Avonds, als ik slapen ga in de duisternis van de aarde, die zich in haar dagelijkse rondwenteling af keert van de zon, denken we dat de zon er niet meer is. Ook 's nachts schijnt de zon in de kille leegte van het heelal en in dat meteloos grote heelal draaien we rond met bed en al. Deze gedachte, zou ons een ge voel van verlatenheid geven, als we niet beseften, dat dit gevoel van verlatenheid een teken is, dat we niet verlaten zijn. 's Avonds als ik slapen ga..,. LISSE Door mist misleid en verdronken Zaterdagavond is de heer A. van Velzen, die om 12 uur van uit de j Haarlemmermeer naar huis terug keerde, in de Ringvaart geraakt en verdronken. Waarschijnlijk misleid door de zwa- er mist was de heer Van Velzen van gedachte, toen hij bij de aanlegstei ger van de graanopslagplaats van de fa. Van Werken reed, dat hij de rolbrug bereikt had. Zondagmorgen om half negen ontdekten enige kerk gangers zijn stoffelijk overschot. De heer Van Velzen was 50 jaar en ongehuwd en woonde samen met zijn broer aan de Eerste Poellaan. NOORDWIJKERHOUT Zuster v. d. Harg aangereden Maandag 7 November heeft het be- aan de R.K. Jongensschool is per 1 Januari als zodanig benoemd aan de St. Jozefschool te Voorburg. 0EGSTGEEST BEGROTINGSONDERZOEK. Uit het voorlopig verslag van de afdelingen noteren we, dat gevraagd werd, of de eerstvolgende jaren, tot vervanging van betonnen lichtmas ten moet worden overgegaan. Verder of de aanschaffing van de nieuwe brandweerauto wel noodza kelijk is. Ook informeerde men naar de werking van de nevelspuit. Er wordt op aangedrongen een tweede zwembad in de gemeente aan te leg gen.. Men vreest dat de muziektent zo weinig gebruikt zal worden, .dat het wellicht voorlopig niet verantwoord is een dergelijke tent aan te schaffen tenzij de gemeente het geven van concerten gaat stimuleren met daar aan verbonden financiële consequen ties. Betreffende subsidie aan 't Hu manistisch Thuisfront achten enige leden het op principiële gronden ge wenst een duidelijk onderscheid te maken tussen het subsidie aan Kath. en Prot.-chr. militaire tehuizen ener zijds en dat van het Humanistisch Thuisfront anderzijds. Gehoord heb bende het mondelinge voorstel van B. en W., om aan „Kunst en Genoe gen" 200,subsidie per jaar te verlenen achten verschillende leden het billijk ditzelfde bedrag aan „De Lekenspelers" toe te kennen. Verder werd bepleit de belasting op toneel vertoningen en andere vermakelijk heden te verlagen of af te schaffen. Het antwoord van B. en W. zullen wij morgen vermelden. Afscheid kapelaan Balgooy De collecte voor een blijvend aandenken van onze scheidende kapelaan heeft een heel mooi resultaat opgeleverd. Maar tot grote spijt van de commissie is er bij de laatste H. Mis van 11.30 uur een misverstand ontstaan en niet gecollecteerd bü het uitgaan der H. Mis. Daarom doen wij een beroep op degenen, die deze H. Mis hebben bij- gewoon, volgende week hun bijdrage alsnog te offeren na de H Mis van 11.30 uur of aan de pastorie met ver melding kap. Van Balgooy. •tuur. van het W.G,-Kruis zuster De Groot aangesteld tot vervangster van zuster De Potter, die reeds enige tijd ziek is. Van deze gelegenheid zou zuster Van der Harg gebruik maken om en kele dagen vrijaf te nemen voor fa- miliebezoek. Vrijdag jl. op weg van Bodegraven naar Utrecht, kwam zij met haar bromfiets in aanrijding met een auto. Met een hersenschudding werd zij opgenomen in het R.K. Zie kenhuis te Woerden. In verband met de toestand van zuster Van der Harg zal het afhangen of door het W.G.- Kruis nog een tweede vervangster (indien mogelijk) zal worden aange trokken. Zuster De Groot verblijft Rusthof 1, telefoon 468. pauze verschillende afdelingen te kunnen beluisteren. Elk corps maak te alvorens de eigenlijke wer- rhythmen, symcopen en brokjes con trapunt. - Maar er is baas boven baas. De trad. zijn wij weggegaan, om na de Koninklijke Philharmonie uit Bo- cholz, spande de kroon, qua aantal spelers, instrumenten en kunnen. De dirigent Jesnitz uit Düren is een ken te beginnen een mooie mars, rasecht musicus. Hij ontwikkelt waarin spirit en durf lag. een pracht toon, rond, mollig en Aan ons is het niet enige critische krachtig, bezit voortreffelijk gespeeld bemerkingen te maken, aangezien slagwerk en solo-partijen en qua het oordeel in handen is van een voordracht slaagde alles eveneens prima met tegenstellingen en cli maxen. Na Humperdinck's verplicht werk werd in de vrije keuze „Het daghet in 't Oosten" gespeeld van j d'Hayer en op verzoek werd als ex- /~^M ZEVEN UUR was iedereen tra gegeven „Scènes Napolitaines" weer op z'n post en zette de Har- van Massenet, bewerkt door Chic. monie uit Budel de avond in met Werd in de middag het concert ge- „Les Echos de Dorplein". opend met de Hymne „Aan U o Ko- Wij waren nog niet aanwezig om te ning der Eeuwen", het avondconcert horen, wat kapelmeester Claessens werd besloten met het „Wilhelmus", met z'n orkestleden deed, hetgeen AVONDCONCERT. gezien de behaalde punten ,mooi ge weest moet zijn. Wij kwamen toen St. Caecilia uit Beek (Limburg) ere- afdeling harmonie met 't verplichte werk begon, na de mars vooraf en wij kunnen ons voorstellen, dat de temperamentvolle dirigent, Sef Pij- UIERONDER VOLGT de punten- staat gezamenlijk gesteld voor verplichte en vrije stukken: 1. R.K. Harmonie „Volharding" uit Stokkum 293 p.; 2. R.K. Oudenbosche Harmo nie, Oudenbosch 309 p.; 3. R.K. Har monie „Aurora", Dongen 301 p.; 4. pers uit Den Bosch, zijn mooi corps r p V? o«. T~ „v," verleden jaar in Kerkrade tot het JJ-K-ïf. t kampioenschap gevoerd heeft. Elke |benvorst 318 p., 5. R.K. Fanfare „Ire- instrumenten was terdege ^ootebroek 303j, met wmpel; genotvol succes. De Maasgalm uit Elsloo in de supe rieure afdeling Fanfare, had even eens een hoog aantal punten voor de technische moeilijke en vrij verve lende variations symphoniques van Gilson. Zonder houtinstrumenten is de klank wat dun, maar daar is 't Fanfare voor. Harmonie trof St. Matthias uit Warmond 't beter met het verplichte werk „Hansel und Gretel" van Hum- perdinck in een arrangement van Debreaux is een aardig stuk; wat Wagneriaans. Albert Mey uit Den Haag is een flinke dirigent en in 't Scherzo van Boekei leidde hij z'n or kestleden dapper door de lastige 6. Fanfare Philharmonie, Leende 324 p. v. d. jury met lof en wimpel; 7. R.K. Harmonie „Wilskracht", Amers foort 259 p.; 8. Kerkelijke Harmonie „Unitas et Fidelitas", Gennep 291 p.; 8. Harmonie „Les Echos de Dorplein" Budel 330 p. v. d. jury lof en wimpel; 10. Koninkijke Harmonie „St. Caeci lia", Beek 325 p.; 11. Fanfare „De Maasgalm" Elsloo 339 p v. d. jury lóf en wimpel; 12. R.K. Harmonie „St. Matthias", Warmond 2*6 p.; 13. Ko ninklijke Philharmonie Bocholtz 340 p. met extra lof v. d. jury en wimpel. Met voldoening zullen alle mede werkenden en dirigenten terugzien op dit grootse muziekfestijn, dat door een stampvolle gehoorzaal werd bij gewoond. J. KORTMANN Een stuk rijwielketting in de rails op de Steenstraat was Zaterdagmiddag oorzaak van een tramontsporing, waarbij grote materiële schade werd aangericht. Omstreeks half vier passeerde de gele tram de wissel op de Steenstraat, die het voertuig de Haarlemmerstraat op moet loodsen. In een van de rails bevond zich evenwel een stuk rijwielketting, waardoor de achterste wagen ontspoorde en weer in het oude spoor terechtkwam. Dit werd eerst opgemerkt, toen bij de afrit van de Blauwpoortsbrug de voorste wagen de Haarlemmerstraat inreed en het achtste rijtuig de Prinsessekade op wilde. De koppelingen stonden er echter borg voor dat dit zijspoor niet ongestraft ingeslagen kon worden. De wagen werd uit de rails gesleurd en kwam eerst tegen de lichtmast bij de sigarenwinkel van Walenkamp tot staan. De motorwagen liep eveneens uit de rails en schoof rakelings langs de gevels de Haarlemmerstraat op. De schade aan tram en rails was groot. Persoonlijke ongevallen deden zich op het drukke kruispunt niet voor. Z0ETERW0UDE- LEIDER0ORP AMSTERDAMSE TONELISTEN SPEELDEN AAN DE MEERBURG" De Amsterdammers met hun R.K. Toneelgroep „De Schijnwerpers" brachten weer een buitengewone succesvolle avond voor een dankbaar publiek in de parochie „Aan de Meerburg" van hun oud-pastoor Kouwennoven. In het voorjaar mochteri wij reeds genieten van het eerste deel, het to neelspel „Suuske Perdaems" de kos ter van de Heikant. De korte voor geschiedenis hiervan is: Ruim 25 jaar geleden is een zekere Freek Nele mans onschuldig veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Zijn jonge vrouw die in die tijd haar eerste kindje 'verwachte, is de schok van de veroordeling niet te boven gekomen en sterft. Na het vernemen van deze tijding is Freek Nelemans, gek van verdriet, uit de gevangenis ontvlucht en naar het buitenland uitgeweken, onbewust van het feit, dat zijn kind in leven is gebleven en als pleegzoon is aangenomen door dokter Frangois. Onder de naam van Suuske Per daems zwerft de door verdriet aan getaste man 25 jaar rond in België en Frankrijk tot hij vol haat en wraakgevoelens terugkeert naar de grensstreek om zich te wreken op de werkelijke dader van de vroeger be dreven doodslag. Hij belandt in de pastorie van de Heikant, waar hij ge confronteerd wordt met de dader. Op het punt staande deze neer te schieten, verneemt Suuske, dat zijn zoon nog leeft. Hij trekt zijn zwerverskleren weer aan en verdwijnt uit het leven van hen die goed en kwaad aan hem ge daan hebben, om zodoende het geluk van zijn zoon niet in de weg te staan, zender zich bekend gemaakt te heb ben. Dat was de voorgeschiedenis van hetgeen deze avond werd geboden met de opvoering van het spel in 3 bedrijven „De terugkeer van Suuske Perdaems". Met hetzelfde élan, rolkennis en spel hebben de Amsterdammers aan een groot dankbaar publiek een ge notvolle en onvergetelijke avond be zorgd. De inhoud hiervan was, dat voc - Suuske de dag kwam, dat hij nu: langer aan zijn verlangen kon weer staan om zijn jongen nog eenmaal te zien. Hij keert terug in de pastorie van Een voerman uit Beverwijk, dei enkele schetsjes het gezelschap. Een I P^001' Beukelaar, waar Miebet. 51-jarige Maarten Klokman, kwam begin vorige v/eek onder zijn door twee paarden getrokken wagen en werd zwaargewond ilaar het zieken huis gebracht; Vrijdagavond is het slachtoffer overleden. WASSENAAR JHR. DR. J. LOUDON OVERLEDEN. Te Wassenaar is overleden jhr. dr. L. J. Loudon, oud-minister van bui tenlandse zaken, oud-gezant in Parijs. VOORSCHOTEN Irmagroep tien jaar springlevend. De Irmagroep van de Gidsenbewe- ging heeft gisteren een heugelijk feit herdacht, het tienjarig bestaan. De Hoogmis was tot intentie van de jeugd en allen kwamen daarna in de Gidsenhuis aan de Vuurseweg bijeen voor een gezamenlijk ontbijt. Leid sters, oud-leidsters met hun echtge noten, aalmoezenier Groenendijk en de oud-aalmoezenier Wiemers en Van Rooyen en de pioniersters vonden el kaar 's middags weer in de Gidsen- hut. Er werd daar stevig geboomd en de pioniersters vermaakten met :elf gefabriceerd „diner" vormde een gezellig hoogtepunt en tevens het slot. Voor de avondbijeenkomst was men naar het R.K. Verenigingsgebouw verhuisd waar de grote zaal vol was met feestelingen. Behalve de ouders van de pioniersters, gidsen en kabou ters waren er: districts-aalmoezenier v. Ingen, de aalmoezenier A. Groe nendijk en Wiemers. Kapelaan Schra- ma, leden van de districstbestuur, le den van de groepscommissie. De leidsters van de NPG, vele leiders van de mannelijke jeugdbeweging en nog enkele relaties. Alle afdelingen van de Irmagroep kwamen gedurende de avond op de planken en brachten in beeld de vele goede en moeilijker momenten gedurende tien jaar. Vaak realistisch uitgebeeld en herhaalde lijk tot een lach aanleiding gevend waren deze momenten. Het groeps- comité bood namens de Irmagroep een Mariabeeld voor de Gidsenhut. Een originele loterij in de pauze, waarbij repen chocolade geluk moes ten brengen, sloeg goed in. Mej. Ina Schrama, die gedurende tien jaar, en gedurende de laatste jaren hoofdleid ster van de Irmagroep is geweest, verdient voor haar werk alle hulde. nog steeds de scepter zwaait. Alle goede oude bekenden zien wij weer terug, maar ook 'n nieuw gezicht nl. v. Vlooten, 'n arrogante koster, die de plaats van Suuske 'n jaar geleden ingenomen heeft. Het grote offer van de eenzame zwerver Suuske, die naastenliefc - hoger stelde dan persoonlijke wraak, vindt zijn beloning. De terugkeer van Suuske Perdaems laat U zien, dat alles zo helemaal an ders kan lopen dan de mens soms uit stippelt, en dat groot-mensen gelu'- vaak volgt op jarenlang verdriet. W zagen de zware ogenblikken vr- Suuske, maar ook zijn natuurlijk^ blijheid en humor, waaraan Miebet'i en veldwachter Kersemakers hun kibbelarijtjes toevoegen,zodat de ve~' gesmade „lach en traan" elkaar in evenwicht houden en voeren naar 'n „haDpy-ending" voor allen. Het was weer een zeer goed ge slaagde avond, van hoogstaand spel, met een groot dankbaar publiek, wel ke besloten werd met een daverend langdurig applaus. De heer Cornelis- sen die namens allen het dankwoord sprak, vereerde de dames met bloe men, waarmede alle spelers werden De heer A. Broos, onderwijzer gehuldigd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2