Rijnstreek Dr. Jos. Janssen sprak over zijn reizen naar Egypte Eén priester voor 15.000 katholieken Rudolf Moralt dirigeerde Philh. Orkest PRONONCE Ondergronds toiletgebouw aan Vismarkt aanbesteed Woningbouwver. „De Goede Woning" vergaderde snel en rustig VRIJDAG 11 NOVEMBER. 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Werknemende Middenstand Opening seizoen De afdeling Leiden van de Werk nemende Middenstand heeft gister avond het winterseizoen geopend met een interessante lezing door dr. Jos, Janssen, Egyptoloog aan de Leidse Universiteit, die iets vertelde over zijn reizen door Egypte. Jammer was dat deze boeiende lezing niet de belangstelling van de leden kreeg, die zij verdiende. Ondanks het feit dat de voorzitter de heer Kriek, tegen zijn gewoonte (fit VERKEERSBRIGADIERTJES Toen wy gistermiddag op de Sta- tionweg bij het oversteken juist be sloten hadden het leven op dezelf- kant van deze verkeersweg te rek ken, tot het wegenplan van de heer Meester verwezenlijkt zou zijn, viel ons oog op enkele verkeersbrigadier- tjes die er met him spiegeleren her haaldelijk in slaagden, een stuwdam in de verkeersstroom te leggen. Te zamen met vier matrozen, die hoe wel met zeebenen begaafd met deze stroom geen raad wisten, hebben wij ons over laten zetten. Wij zijn de ver- keersbrigadiertjes zo dankbaar, dat wij het verhaal niet geloven, dat iemand ons onlangs van deze wakkere vertrouwelingen der verkeerspolitie vertelde. De man had namelijk van achter de horretjes gedurende enkele tijd de handeling van deze met macht be giftigde jongens en meisjes gade ge slagen. Het was op dat ogenblik zeer stil op de weg en de kinderen wisten aanvankelijk niets anders te doen dan enkele verkeersproblemen uit te wis selen, toen plotseling een van hen een luminieuze inval scheen te krij gen. Hij smoesde geruime tijd met zijn collega, op een manier die zelfs de binnenlandse veiligheidsdienst waakzaam zou stemmen en begon toen met een brede glimlach de kin deren te sparen die de straat wilden oversteken. Er was op dat moment geen auto te zien, maar de jongetjes die onbezwaard door wilde lopen, werden door een enkele woord tot andere gedachten gébracht. Het aantal kinderen was tot een flinke kolonne uitgegroeid, toen ein delijk een auto in zicht kwam. De brigadiertjes, die tot dan toe niets anders gedaan hadden dan de gemoe deren in de wachtersrij sussen, wer den zich plotseling van hun macht bewust en renden met een geveld speigelei naar het midden van de straat om de auto op te houden. De gierende remmen overstemde onge twijfeld de verwensingen van de chauffeur en de triomfantelijke kre ten van de kinderen, die onder hoede van hun beschermers de straat over staken. Het zal in ieder geval niet in Lei den gebeurd zijn. Promotie De heer W. P. J. M. van Dorp tij delijk schrijver bij de inspectie der invoerrechten en accijnzen is met in gang van 1 October benoemd tot ad junctcommies titulair aan 's Rijks belastingen. DWARSKIJKER. SASSENHEIM Geb.: Marcus Maria, z. v. H. L. van Veelen en C. C. Berg; Gerardus Petrus Johannes, z. v. G. P. van der Krogt en W. M. van Wouw; Petrus Leonardus Johannes, z. v. C. M. On derwater en S. W. Pieterse; Adrianus Gerrit Jan Coenraad, z. v. A. van Breda en M. A. C. Nagtegaal. Ondertr.: Nicolaas Adrianus van der Poel, 27 jaar te Den Helder en Alida Emma Carolina Maria Zuider duin, 20' jaar; Cornelis Willem Haas noot, 28 jaar te Katwijk en Mathilde van der Laan, 24 jaar. STOMPWIJK Kaartsucces voor W. G. Kruis. In staat gesteld door de gulheid van de plaatselijke winkeliers heeft het Wit-Gele Kruis zijn bouwfonds voor een eigen wijkgebouw kunnen ver groten. De voorzitter van het W. G. de heer Boogmans, kon dan ook geen woorden van dank genoeg vinden om, alvorens tot prijsuitreiking over te gaan van de jaswedstrijd, de erken telijkheid van allen uit te drukken. De winnaars waren: Verliezersronde: 1. mevr. Waaijer F. v. Swieten elk 1 kip; 2. Q. WensveenBolleboom kolenkit; 3. mevr. VeerensP. v. Santen 1 fl. wijn 4. N. v. EsJ. v. d. Salm 1 dcos si garen. Winnaarsronde: 1. C. v. d. Zijden P. v. Bohemen taart en tulband; 2. J. v. Bohemen-N. Steijger 2 ilessen wijn; 3. P. Wensveen Jr.Th. Jansen fietsband; 4. A. v. MarenJ. Wens veen, rookworst. in gebruik moest maken van het Leids kwartiertje om de leden gele genheid te geven alsnog binnen te druppelen bleef de benedenzaal van „Het Gulden Vlies" minder vol dan men verwacht had. In zijn openings woord vermeldde de heer Kriek de gedwongen afwezigheid van de secre taresse mej. Goddijn en wekte de le den op haar met een gezamenlijk schrijven te verrassen. Dr. Jos. Jansen begon zijn lezing met een topografische beschrijving van Egypte, dat weliswaar vele ma len groter dan Nederland maar slechts voor een bijzonder klein deel bewoonbaar is. Delta en oevers van de Nijl liggen als een vlieger tussen de woestijnen. Dat deze vlieger voor de twintig millioen inwoners nog steeds opgaat, dankt zij slechts aan de jaarlijkse overstroming van de rivier. De oneindigheid van de woestijn heeft de Egyptenaar 'n sterk eeuwig heidsbesef meegegeven. De gehele Egyptische beschaving staat in het te ken van de eeuwigheidsgedachte. Spreker vertelde van zijn tocht naar Thebe, naar de tempels van de stadsdelen Karnak en Luxor en naar de graven in de bergen, die het ko ningsdal omsluiten. Hij lichtte zijn le zing toe met fraaie kleurendia's, die hij tijdens zijn reizen en in het Rijksmuseum van Oudheidkunde in Leiden gemaakt had. De voorzitter maakte bij zijn slui tingswoord melding van enkele be stuurswisselingen. De heeren J. Ie Rutte en Felrig bezetten thans de zetels van penningmeester en secre taris. De heer Kriek wijdde tenslotte nog enkele woorden aan de geestelij ke vorming, die een eis van de tijd genoemd mag worden. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Ned. Recht mej. T. M. Kloosterman te R'dam; mej. L. C. van Koetsveld te Den Haag; mej. C. R. Wiarda te Den Haag; mej. L. C. Verstegen te Leiden en de heer G. van Benthem v. d. Bergh te Aerden'hout. Pater Smits uit Leiden viert hier priesterfeest In Juli van dit jaar is pater J. Smits M.S.C. tijdelijk uit zijn missie gebied naar zijn oorspronkelijke woonstad Leiden teruggekeerd. Sinds 1946 was hij werkzaam in Sao Paulo in Brazilië, in een parochie, waar hij alléén de zielzorg had van 15.000 ka tholieken. Men begrijpt onmiddellijk waar de moeilijkheid in dit missie-ge- bied ligt; men heeft gebrek aan pries ters. ER WAS REDEN TOT DE GEEST DRIFT waarmede de gastdirigent van het Rotterdams Orkest gister avond bejubeld werd, want aange voerd en aangedreven door Rudolf Moralt boeide het orkest bij voortdu ring door fraaie toonvorming, toewij ding en enthousiasme. Wat geboden werd aan de ledeni van K. en O. was merendeels muziek van Oostenrijkse componisten, te be ginnen met Schubert's Symphonie no. 5. De vertolking welke de dirigent met het orkest hiervan gaf was toe gewijd en vol piëteit. De verschillen de delen werden (Schubert's muziek in aanmerking gen-omen) tegenover de sobere bezetting van de blazers in UW ADRES VOOR BETERE NYLONS (Advertentie.) Agenda Leiden VRIJDAG Bond van Leidse Harmonie- en fanfare-verenigingen. Feestavond bij 25-jarig bestaan. 8 uur Stadsgehoor zaal. Bond van Oud-strijders. Harmonie 8 uur nam. ZATERDAG R.K. Instuif. St. Leonardushuis. 8 uur nam. „De Banita's". Dienst der apotheken. De avond, nacht en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 5 November 13 uur tot Zaterdag 12 No vember 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tele foon 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8 Te lefoon 26274. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kolksteeg 25): Tentoonstelling foto's Pim van Os. Werkdagen 2—5 uur nam. (Tot 10 December). Lakenhal: Tentoonstelling „Reken schap hedendaagse beeldende kunst door het Rijk sedert de Bevrijding verworven" (tot 5 December). BIOSCOPEN. De films voor de week van 11 tot 18 November zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „La strade",. 18 jaar Luxor: „Ljefdesroes", volwassenen Trianon: „Ciskc de rat", 14 jaar. Rex: „Raspoetin", strikt volwas- vrij sonore maar wèl geacheveerde strijkersklank gezet. Bert Senofsky was de viool-solist, die Mendelssohn-Bartholdy's Concert e kl. t. op. 64 vertolkte. Niet alleen uit violistisch oogpunt, maar ook uit vormtechnisch oogpunt moet men dit •meesterwerk bewonderen. Er is wel haast geen violist van betekenis, die dit concert niet op z'n repertoire heeft, wat ook een schaduwzijde mee brengt, Senofsky is 'n violist, die de intieme sfeer weet te treffen, wiens spel van weldoende eenvoud is, die een verfijnde toonvorming bezit en de nodige capaciteit voor zulk een vituoos geschreven werk. Van het overbekende concert memoreren wij het meest geïnspireerde deel van de compositie: het Allego molto vivace, dat doet denken aan de elfenmuziek van de Midsummersightsdream. De solist spreidde alle technische, violis- tische en artistieke gaven waarover hij ten volle beschikt, ten toon en het orkest begeleidde meesterlijk. Ovationele toejuichingen beloonden hem, het begeleidende ensemble als ook de dirigent. Rudolf moralt introdu ceerde Variaties over een Hu- zarenlied van een hier te lande onbe kende Oostenrijkse componist, Franz Schmidt. Het thema is bescheiden van omvang en opgewekt. Voor het muzi kaal begrip toegankelijk; mooi geor kestreerd, doen de vijftien variaties in allerlei vorm geschreven en een lang Coda het mooi en goed over 't geheel genomen. Uitgegroeid tot een groot werk met herinneringen aan Hongaarse muziek en contrapuntische wendingen, stelt het aan de toehoor der geen problemen. De dirigent en ook het orkest speelden met puntige contastering en een voorname klank- verzadiging die haar eigen bekoring had. Ten slotte het Symphonisch gedicht „Tod und Verklarung" van Richard Strauss. De Tondichtung was door Strauss al gecomponeerd toen Alexander Ritter zijn gedicht schreef. Strauss werd niet door het gedicht geïnspireerd, maar omgekeerd kwam de dichter door het Symphonisch Ge dicht van Strauss tot het schrijven van zijn versregels. Wie houdt van dit geniaal geïnstrumenteerde werk, dat evenwel niet uitmunt door groot heid van gedachte, zal door de rijk dom van instrumentatie gepakt en ontroerd zijn geworden. Rudolf Mo ralt was een warm pleitbezorger voor het grootse toongedicht van zijn gro te voorzaat. Met nadruk werden diri gent en het (in topvorm spelend) or kest gehuldigd. j. Kortmann AUTO OP BAKFIETS GEREDEN. Gistermiddag omstreeks half vier wilde de voddenkoopman P. S., woonachtig in een woonboot aan "de Langegracht bij de molen van Noord man de Haag weg op rijden juist toen er uit de richting Den Haag een-auto- naderde. De bestuurder kon niet-snel genoeg stoppen en reed in Yolje vaart op de bakfiets in. Wonder'bo ven wonder kreeg S. slechts entëéle schaafwonden aan handen en gezicht De bakfiets werd volkomen vernield. (Foto: „De Leidse Courant") Daarom is het niet te verwonderen dat pater Smits zijn gave tot onder wijzen ten nutte ging maken °n al spoedig in het seminarie van de pa ters van het H. Hart voor de klas stond. Hier leidt hij inlandse geestelijken op. Hij doceert vele vakken, maar het liefst brengt hij zijn pupillen de kennis van het latijn en van de eco nomische aardrijkskunde bij. Aanleiding tot deze summiere be schrijving van het werk van deze pater, die op het moment bij zijn fa milie aan de Sitterlaan logeert is het 12 y2-jarig priesterfeest aanstaande. In December keert pater Smits naar Brazilië terug. Daarom heeft hij be sloten dit feest, dat eigenlijk op 10 Februari 1956 gevierd moest worden, wat eerder te gedenken. Burgerlijke Stand •Geboren: Robert zn van S. Lam- mers en G. D. E. Edborg; Catharina dr van W. de Vrind en j. E. v. Ros- sum; Mechteld dr van G. Reinders en C. P. v. Haarlem. Overleden: A. j. C. A. de Ruijter zn 7 jr. Wat lezers schrijven Wederwoord over „Gerrit je" Geachte redactie, Wijl het mij om de zaak te doen is die in mijn gedachtengang tevens urgent is, moge ik een ander onder deel dan de smaakzenuwen, n.l. de lange tenen van de anonieme Braban der in 't geding brengen. (Over „smaak" immers valt niet te rede twisten, maar met een simpel „par don" is de pijn in de tenen niet weg) Goed: alle provincie-genoten mis schien wel parochianen, van „Brabander" voelen zich op de tenen getrapt („beledigd", zegt hij, „wijl hun deze zaak in de schoenen wordt ge schoven als zijnde een profanatie van heilige zaken" van schoenen en te nen gesproken!) Voor ik nu mijn „pardon" uitspreekt, geef ik nogtmaals te kennen, dat ik dan toch maar als gereformeerd katholiek een pijnlijk gevoel blijft ondervinden, niet van die zoete lieve Gerritje, die ik mis schien langer ken dan onze „Braban der" (in haar lied dan), maar van het beeld, dat pas nu geschapen wordt en dat in de stad van de beeltenis van de Zoete Lieve Vrouw voor iedere ook niet-Brabantse-bezoe- ker, ook voor vreemdelingen te kijk zal staan. Ook ik wil niet twijfelen aan de „goede bedoelingen" van het ouibollige-comité, dat de idee heeft uitgebroeid: maair al zal ik niet in heilige „gereformeerde", verontwaar diging beweren, dat deze goede be doelingen de weg naar de hel pla veien, ik zou toch aan de Lieve Vrouw bij haar plechtige Olmgang een con frontatie met haarconeurrende „evenbeeld" willen besparen. Nog af gezien van het feit, dat vooral niet- katholieke bezoekers de „zaken" zo'n beetje door elkaar zullen haspelen. Ons kent onsIk 'hoop, dat intus sen de pijn uit de tenen is verdwe nen, misschien mag ik dan nog reke nen op een welgemeend „pardon"! Dank voor dit plaatsje C. A. OUWEMDIJK PASTOOR. SPORT COMPETITIE LDDB Voor bovengenoemde competitie speel den LDV 1 en 2 tegen LDC uit Leider dorp en Tempo. Beiden teams wisten hun wedstrijd te winnen, resp. met 155 en 13—7. De gedetailleerde uitslagen luiden: W. Heemskerk (LDV)J. v. Sandijk tLDC) 2—0; W. J. Kleijn—A. v. d. Zwan 20; B. SlegtenhorstJ. J. Hassefras 20: Joh. KlinkenbergA. F. Dorsman 02 regl.; A. ter HaarB. C. Corts (res) 1 20; A. Sladek—J. v. d. Zwan 0—2; J. ZaalbergD. Hassefras 11J. W. Huis man (res.)H. v. d. Vecht 20; F. Lar- deeJ. Verhoogt 20 (regl); P. J. Bru- neC. de Koning 20. Uitslag 155. I. Teleng (LDV 2)—A. G. de Jeu (Tempo) 11; W. KleijnG. Jansen 11; J. Huisman Sr.A. Jansen 20 (regl.): J. C. Klerks—S. v. d. Kwartel 1—l; H. de Water—B. W. Belt 1—1; J. Dreef (res.)P. v. d. Kwartel 20; M. BrinksG. Rijsdam 11; P. PijlL. Groenewegen 11; C. KlinkenbergM. J. v. d. Kwartel 11; N. v. d. Vegt Leefhard 20. OM DE V. D. VLIST-WISSELBEKER De uitslagen der halve finale waren: W. HeemskerkI. Teleng 20; W. J. KleijnC. B. Janssens 02; De finale gaat dus nu tussen Heemskerk en Jans sens. Hedenmorgen werd door direkteur van Gemeentewerken namens B. w. aanbesteed: het bouwen van een ondergronds toiletgebouw aan de Vismarkt. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: G. Haasnoot, Oegstgeest 98.000; de Lange en v. d. Plas, Oegstgeest f 97.800; Chr. Overdevest, Rijnsaterwoude f 97.200; C. J. Strijk, Oegstgeest 91.500; Egas Co, Am sterdam 90.900; C. Langeveld, Lei den 90.000; W. Oudshoorn en Zn en J. Evers, Leiden 89.990; Gebr. Oosterom S. Langeveld, Warmond 84.000; Th. Zitman, Zoeterwoude 80.942; W. Hennipman, Leiderdorp 78.241. De raming is niet bekend gemaakt, gunning aangehouden. Kleine achterstand bij onderhoud Donderdag hield de woningbouw vereniging „De Goede Woning" een goed bezochte ledenvergadering in de Harmonie. 100 Leden waren aan wezig toen de voorz. dr W. Simons de vergadering opende. Hij deelde mede dat de nieuwbouw zeer goed vordert. Een opleveringsdatum kan echter niet worden genoemd. Inza ke het onderhoud van het oude wo- ningbezit deelde voorzitter mede, dat door personeelsmoeilijkheden het onderhoud achter is geraakt. Het be stuur zal zorgen dat de achterstand binnen zes weken is ingehaald. De nieuwe keukens van plan 1 Alexanderstraat c.a. naderen snel hun voltoooiing. In de toekomst staat er nog heel wat op stapel. De notulen, verslagen van secr. en penningm. werden zonder discussie aangenomen. Bij de bestuursverkiezing was aan de beurt van aftreden de voorzitter. Candidaten werden niet gesteld, zo dat de voorzitter herkozen was. Bij de rondvraag wensten enige leden inlichtingen o.m. over de huur der nieuwe woningen, de namen van de straten waar de woningen thans gebouwd worden, de verdeling der woningen tussen de bouwvereniging en het gemeentebetuur. De voorzitter stelde alle vragen stellers tevreden en vroeg allen me de te werken het woningbezit zo mooi en goed mogelijk te houden. Vooral de bewoners en huurders van de oude woningen mochten de dank van de voorzitter ontvangen voor de wijze waarop de woningen worden onderhouden. Nauwelijks één uur na de opening, sloot de voorzitter de vergadering, die snel en rustig was verlopen. BODEGRAVEN r Instuif. De eerste poging om de Instuif nieuiw leven in te blazen kan geslaa/gd genoemd worden. Circa 80 jongeren waren in het parochiehuis aanwezig, toen kapelaan J. Voort- wist de bijeenkomst opende. De or ganisatie is nu op een andere leest geschoeid. De bijeenkomsten vinden voortaan plaats in het kader van het groot geheel der Instuiven in Neder land. Bodegraven doet nu samen met Boskoop. Voor de maand November is een gezamenlijk programma opge steld, afwisselend in Boskoop en in Bodegraven. Zo was deze avond Wkm Burger aanwezig, een van de naaste medewerkers van Toon Hermans, die o.a. vermaak bracht door caricatuur- en sneltekenen. De Instuiflbeweging, die momenteel meer dan 20.000 leden telt, beschikt over een eigen artisten-bureau, waar door een zeer grote keus gewaarborgd is. Tot patroon van het landelijk In- stuifwerk is Don Bosco gesteld. Het maandblad „De Instuif" bevat diver se interessante artikelen. De eerst volgende avond wordt gehouden op Zondag 13 Nov. te Boskoop, waar het dansen zal worden afgewisseld door velerlei attracties. LEIDERDORP Geboren: Hendrik Jan, zn van H. Roest en C. W. L. Funcke. Ondertrouwd: J. van Laar 24 j. en Th. H. Jost 32 j. te Leiden; B. A. Era des 25 j. te Leiden en Fr. de Ridder 23 j. Gehuwd: W. Fr. van Tongeren en M. J. M. van Winkel. Scheepsberichten AAGTEDIJK 11 te Colombo. ALCYO NE 10 v. Aden n. Port Said. AMOR p. 10 Ouessant 11 R'dam verw.; BOSCHFON TEIN 11 Pt. Said. DUIVENDRECHT 10 Londen. INDRAPOERA p. 10 Gibraltar n. Marseille. JAGERSFONTEIN 10 Port Elizabeth. LOOSDRECHT p. 10 Gibral tar n. Marseille. MADOERA 11 Priok. POLYPHEMUS 1 Seuez. REMPANG 11 Pt Said. ROEPAT 10 v. Pt. Said n. Co lombo. WILLEMSTAD 10 v. Funchal (Madeira) n. UK. ZUIDERKRUIS 10 v. Kaapstad n. Walvisbaai. In de collegezaal van Endegeest vond gistermiddag de huldiging van prof. dr. Carp plaats, waarover men elders in dit blad een verslag kan vinden. Op de foto: dr. Speijer overhandigt d« jubilaris het eerste deel van de gebundelde publicaties van zijn oud-assistenten. Zie verslag pag. 1, 2e blad. Marktberichten LEIDEN, 11 Nov. Vee. Aanvoer 12 stieren, 80 melkkoeien, 375 vette koeien, 97 vare koeien, 54 graskal veren, 14 vette kalveren, 79 nuchte re kalveren, 250 vette schapen, 30 weide schapen, 960 vette lammeren, 31 varkens (zeugen), 221 schrammen 766 biggen, 21 geiten Totaal 2994 stuks vee. Prijzen: fokstieren 190— 275; melkkoeien 780980; vette koeien 2.202.80 p. kg. sch. gew.; vare koeien/ 470750; vaarzen 540 780; pinken 335460; graskalve ren 240375; vette kalveren lev. gew. 2.003.00; nuchtere kalveren (sl.) 4052, lev. gew. 1.101.30; vette schapén 100125; weidescha- pen 120—150; vette lammeren 90 130; zeugen (drachtige) 225—325 schrammen ,f 55—100; biggen 30 45; geiten 1840. Handel: stieren, pinken en gras kalveren, handel redelijk; nuchtere kalveren, vlot; melk-, vette- en vare koeien en vaarzen, tamelijk; vette kalveren, varkens en geiten zeer ma tig; schapen en lammeren, kalm. TBC-vrije afd. gewone aanvoer (82). LEIDEN, 11 Nov. Kaas. Aan voer 34 Goudse en 3 Leidse partijen. Goudse extra kwaliteit 2.47; idem le kw. 2.35—2.39; id. 2e kw. 2.30 2.34; Leidse le kwal. 2.40. Han del: Goudse en Leidse: matig. LEIDSCHENDAM, 10 "Nov. Groente Sla A 21—21.80 Sla B 17.20—18,—, Stoofsla 4041, Andijvie 1631, Snij bonen 126130, Princessebonen 174 175, Bospeen 1015, Waspeen 810 Groene kool 7—9, Rode kool 5.60— 6.46. Prei 9—12, Selderij 2.80—4.36, Bleekselderij 89, Spruiten 28—29, Tomaten A 436—656, id B 480—540, id. C 250—390. LEIDSCHENDAM 10 Nov. Eiervei- ling. Aangevoerd waren 48900 kip eieren. Genoteerd werden: 2960 eie ren no. 0 21.65—22.30, 4200 no. 1 20.80—21.56, 7800 no. 2 ƒ19.40— 19.80, 18500 no. 3 18—18.60, 9500 no. 4 15.50—16.50, 5200 no. 5 15—15.50, 800 no. 6 14.30—14.45. Tevens werd verkocht: 15 kippen 1.803.65, 5 duiven 0.552 een den 2.85, 5 konijnen 3.957.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3