DUINSTREEK Sultan stijgt in macht Russische atoomproef A VONDRUST Reclame-TV in Engeland Schip dreef onbemand rond ES DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De oudste zoon van de pasja van Marrakesj, is door de sultan van Ma rokko, Ben Joessef, in zijn tijdelijke residentie ontvangen. Hij beloofde bij deze gelegenheid trouw en wierp zich, evenals zijn vader, El Glawi, aan de voeten Van de sultan. De sultan zei: „Wij hebben de jon gere leden van de familie Glawi no dig om samen met de rest van het Marokkaanse volk in het belang van de natie te werken. Laat ons daarom het verleden vergeten". Een delegatie van het bestuur der Marokkaanse Instiqlal heeft eveneens aan sultan Ben Joessef trouw be loofd. Terwijl aldus de sultan zich gereed maakt om naar Marokko terug te ke ren, maakt de Franse resident-ge neraal Boyer de Latour zich gereed om Marokko te verlaten. De Latour had het vertrouwen van de Franse kolonialen, die tegen de hervormings plannen van de Franse regering wa ren. De resident wordt nu vervangen door Dubois. Soedanese regering verslagen De Soedanese regering is gisteren bij de tweede lezing van haar begro ting met 49 tegen 45 stemmen versla gen bij de stemming over een motie van wantrouwen, ingediend door de oppositie. Premier Ismail al Azhari heeft zijn ontslag ingediend. De regering wilde de invoer be perken, onder meer door verhoging der invoerrechten en wederinvoering der invoervergunningen. De Soedanese premier trad af, juist op de dag, waarop de laatste Britse troepen het land verlieten op grond van de Brits-Egyptische overeenkomsl van 1953, waarbij Soedan over zijn eigen toekomst mag beslissen. Het Britse ministerie van defensie heeft bekend gemaakt, dat de Russen onlangs een nieuwe proef met een kernwapen genomen hebben. Uit het communiqué bleek niet of er een atoom- dan wel een water stofwapen tot ontploffing gebracht was. 24 September maakte de Ameri kaanse atoomenergie-commissie reeds bekend, dat de Russen een nieuwe proef genomen hadden in het kader van een serie testen. POTLOOD en GEEST No. 512. Horrizontaal: 1. door maag schap verbonden, 8. grasland, 10. voor zetsel, 12. honigdrank, 13. sint (afk.) 14. kledingstuk, 16. sociëteit (afk.), 17. witte mieren, 18.wereldtaal, 19. wiersoort, 20. water in Friesland, 21. ik (Lat.), 23. voorzetsel, 24. roofvogel, 26. in elkaar gevlochten ring van bloemen (meerv.). Verticaal: 2. en wel (afk.), 3. deel van een auto, 4. gem. in N.H., 5. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 6. afkorting van neon, 7. deur van een wagon, 9. steel, 11. vermoeid, 13. stok met voettrede, 15. radio omroep ver eniging (afk.), 16. gebod, 21. tijd rekening, 22. gewicht, 24. slede, 25. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing 511. Horizontaal: 1. maan, 4. grap, 7. rek, 8. leed, 9. ster, 11. ser pent, 14. Ria, 15. varinas, 19.enig, 20. raad, 21. Ina, 22. rots, 23. eren. Verticaal: 1. mals, 2. Ares, 3. nede rig, 5. rite, 6. part, 9. Spaarne, 10. eng, 12. rin, 13. man, 15. veer, 16. riet, 17. Saar, 18. eden. IN verstrooidheid hebben we Za terdag een vol jaar te vroeg ge schreven! We schreven over de 23ste Zondag na Pinksteren van het Jaar des heils 1956, drie keer achter elkaar. Men maakt er ons opmerkzaam op dank u! dat het nog steeds 1955 is. Het was nogal voorbarig, een jaar vooruit te willen leven. Hoe zullen we elkaar terug vinden, als de morgen van de 23ste Pinkster zondag 1956 werkelijk aanbreekt? Zullen we gezond of ziek zijn, in zorgen of zorgeloos? Zullen we er nog zijn?! Met al zijn eigenwijs- j heid en praatjes, met al zijn rela- 1 ties en rijkdom, is er geen enkel mens, die daar ook maar iets van af weet. Zo onzeker is het bestaan. Evenals met de vrede van Rijswijk wordt nu ons bestaan beslist „over u, bij u, maar zonder u". Zoek dus relaties en rijkdom te verwerven van de eeuwigheid De Britse commerciële televiesc heeft in de eerste maand van haar bestaan bijna zeven millioen gulden aan re clamegelden opgeleverd. Woordvoer ders van de commerciële T.V. leiden daaruit af, dat de adverteerders een groot vertrouwen hebben in de mo gelijkheden en de populariteit van de concurrentie van de BBC-televisie. Volgens de Amerikaanse markt en opinie-onderzoekersorganisatie A C. Nielsen, heeft een door haar inge steld onderzoek uitgewezen, dat de commerciële televisie negen van de elf populairste programma's ver zorgde. „Nielsen" volgt de methode om kleine toestellen te installeren in te levisie-ontvangapparaten, welke zo wel de BBC als de commerciële T.V. kunnen ontvangen en waarmee auto matisch wordt geregistreerd, waar naar en hoelang de bezitters van tele visietoestellen kijken. Volgens de gegevens van Nielsen had de Britse televisiekijker zijn toe stel in October gemiddeld per dag 3.8 uur aanstaan. Daarvan werd 2.1 uur naar commerciële T.V. gekeken en 1.7 uur naar de BBC. Functionnarissen te Suva, de hoofd stad van de Fidji-eilanden, hebben een onderzoek gelast naar het lot van 25 personen, die zijn verdwenen van een vissersvaartuig, dat na vijf we ken te zijn vermist thans in de om geving van de eilandengroep is aan getroffen. Voedselresten en een soort tent op het dek van het gedeeltelijk ver nielde schip wijzen er op, dat ei iemand aan boord hpeft gewoond na het ongeluk, dat het vaartuig móet zijn overkomen. Het logboek heeft men niet kunne terugvinden. De boot, „Joita" genaamd, was op drie October onder een Britse gezag voerder van Apia, in de Samoa- groep, naar de Tokelaoe-eilanden vertrokken, een reis van ongeveer twee dagen in Noordelijke richting. Behalve de kapitein bevonden zich nog vier blanken aan boord. De havenmeester van Suva wai van mening, dat het geval doet den ken aan de „Mary Celeste", een schip dat in 1872 met volle zeilen op de Atlantische Oceaan werd gevonden terwijl er van de tien opvarenden geen spoor viel te bekennen. Mevr. Langendijk gearresteerd Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, dat uit Brussel of ficieel bericht is ontvangen, dat in België zijn gearresteerd mevrouw G. M. LangendijkVan Moorst en de moeder-overste V., waarvan de uit levering onlangs door de Nederlandse regering was gevraagd. Gelijk bekend is zijn betrokkenen onlangs door de rechtbank te Amster dam veroordeeld in de zaak van An neke Beekman. De recht/bank te Amsterdam heeft op 24 October j.l. de 52-jarige mevr. G. M. LangendijkVan Moorst uit Hilversum, die de laatste tijd te Maas tricht woonachtig was, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevan genneming. Zij is de ex-pleegmoeder van het meisje. De 66-jarige moeder-overste van het klooster te Valmeer in België, die Nederlandse is, werd toen veroor- deeld tot zes maanden gevangenis straf. De rechtbank gelastte ook haar onmiddellijk gevangenneming. 106-JARIGE HAAGSE. In de Laan van Meerdervoort bij het Valkenbosehplein te Den Haag hangen de vlaggen uit. Den Haags oudste inwoonster, mevr. de Calonne, die op np. 360 woont, viert vandaag haar 106e verjaardag met grote op gewektheid en levenslust. Zoals elke dag zat ze vanmorgen weer op haar plaatsje aan haar raam en meer nog dsn andere dagen moest ze vandaag passerende vrienden en bekenden groeten. Tientallen bloemstukken werden vanmorgen aan haar huis be zorgd en om half twaalf kwam mevr. Schokking, echtgenote van de Haagse burgervader, op bezoek met bloemen en fruit. Even tevoren was een oude vriendin, de 103-jarige mevr. Lam- mers, haar gelukwensen al komen aanbieden. Vanavond zal een drumband haar een serenade brengen en de gehele dag door zullen honderden even bij haar raam komen kijken, vooral de kinderen, die een grote plaats in haar hart hebben. WAT MOGEN W'J VERWACHTEN DE WINTERS VAN 1850-1954/55 BESTONDEN UIT:) Het is hopeloos, maar er is niets meer aan te doen, de winter staat weer voor onze deur. Dikke jassen, wollen dassen en koude voeten staan ons spoedig weer te wachten. Laten wij slechts hopen op een milde stem ming van koning Winter. Hoe het nu precies met die stem ming zit toont U deze grafiek. Alle 104 afgelopen winters hebben wij er eens grondig voor op nageslagen en U kunt het geloven of niet, maar de rillingen liepen ons daarbij over de rug. Dit laatste niet alleen van de bange verwachting voor wat wij mis schien gaan krijgen, maar ook van schrik over wat wij in het verleden hebben doorstaan. Wat denkt U n.l. van de laagste temperatuur van maar eventjes 27,4 gr. C. Dat is toch wer kelijk om te rillen en dat hebben wij in 1942 dan ook braaf gedaan bij die record-temperatuur. Hoewel niet zo erg, was de winter van 1940 er toch ook een die ons heugen zou. Het kwik beliefde het toen te dalen tot 21.1 gr. C. hetgeen een ieder met ontzag be hoorde te vervullen. Ondanks deze uitspattingen moeten wij vaststellen dat het gezag van koning Winter over het algemeen wel te dragen is, want het grootste deel van de winters van 1850 af bestonden uit zachte en niet al te koude winters. Meer dan 75 pet. moeten wij tot deze categorie winters rekenen, zodat wij dus de meeste kans maken op een niet te koude winter. Met zekerheid echter is hier natuurlijk miets te zeggen, wij kunnen alleen hopen. Ongeveer 25 pet. van de winters waren beslist veel te koud en vraten dan ook aan onze zenuwen, kolen en elfstedentocht. Ondanks al dit verschrikkelijke mo-, gen wij echter toch vaststellen dat het nog al mee valt met het „ge zicht" van de Hollandse winter en dat geeft ons dan weer de hoop voor de toekomst. HAARLEMMERMEER Geb.: Mario Leonardo, z. v. T. van Hal en C. J. van Hal; Jan, z. v. J. Humme en E. G. Hillebrandt; Eric, z. v. J. de Vries en J. G. Grimm; Nicolaas Gerardus z. v. H. E. van der Laan en L. M. Homan; Peter, z. v. C. J. Kruse en T. Jonkers; Maria Johanna Wilhelmina, d. v. L. J. A. Moorman en J. Hartel; Cornelis Al- bert, z. v. C. Onos en M. Oskam; Marianna Geertruida, d. v. J. Geelen en A. Alderden; Johanna Maria, d. v. C. Rebel en A. C. Hoogvliet; Julia Jacoline d. v. P. van der Laarse en N. T. Poen; Wilhelmus Maria Mar- tinus, z. v. C. Geerlings en J. F. Tim mermans. Ondertr.: Johannes Leonardus P. de Groot 22 jr. en Pauline Alida Nieuweveen 22 jr.; Arend Akkerman 27 jr. en Maartje Lodder 2;5 jr.; Wil lem Gerard Obbes 25 jr. en Jenny Christina Rijsdijk 23 jaar. Getr. Cornelis Hermanus Rook- huizen en Hendrika Elisabeth Roel- vink; Cornelis Schönhage en Jana Jeannette Scholte; Louis de Raat en Johanna Adriana Jacomina Bekkers; Johannes Wilhelmus van der Meer en Catharina Anna Maria Braak; Ber nard Wilhelm Maas en Geertruida Commissaris; Adriaan van Olphen en Aagtje Antonia Weij; Antonius Jo hannes Koper en Margaretha van Diemen; Jan van Neuren en Marga retha Johanna Haspels; Willem van der Flier en Johanna Gezina van Hensbergen; Jacobus Petrus War merdam en Helena Geertruida Jo hanna van Haaster; Gerardus Johan nes Schenkel en Henriëtte Maria Aar- sen; Nicolaas Bouterse en Dirkje Rou- bos; Johannis Overbeek en Adriana Bliek. Overl.: Pieter Adriaan Brander- horst, 83 jr. weduwnr. van P. v. Os; Elizabeth Johanna Burghout, 74 jr. wedpwe van J. Gijzenberg; Petro- nella Jacoba Hoveling, 61 jr. weduwe van A. Burgers; Nicolaas Wilhelmus Spierings, 77 jr. echtgen. van M. C. Kottman; Ida Johanna Hogenhout, 74 jr. echtgen. van M. Eilander. HILLEG0M „Plezierrijders" voor Haarlemse rechtbank De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft gister middag, tijdens de behandeling van een zaak tegen twee jongemannen uit Hillegom, opgemerkt, dat na het on geval in Den Haag verwacht kon worden, dat het rustiger zou worden met „plezierrijden", het tegendeel is evenwel waar, want nadien zijn in Haarlem verscheidene jongelieden aangehouden. Het betrof hier een zaak tegen een 26-jarige en een 31-jarige jongeman, beiden uit Hillegom, die in de avond van 15 October enige café's hadden bezocht en veel 'bier hadden gedron ken. De jongste had omstreeks half twee die nacht in een auto plaats genomen, die op De Raaks stond en de ander vergezelde hem op de nach telijke tocht. Na een korte rit door de binnenstad botste de auto tegen een gevel in de Korte Houtstaat. Beiden verlieten de auto, maar de jongste werd kort daarop aangehouden. Later eigenlijke Leidschendam, delen B. en W. mede, dat uit publicaties is ge bleken, dat in de kringen der kruis verenigingen tegen de stichting van een centrum bedenkingen bestaan. Het overleg met de plaatselijke verenigingen duurt nog voort. De gasprijsverhoging. De com missie die de begroting bestudeert acht het onjuist op dit moment de gastarieven te verhogen, ook al wor den gelijktijdig de electriciteitstarie- ven verlaagd. De commissie geeft er de voorkeur aan hiermede te wachten tot het volgend jaar als ook inzake de stijging der kolenprijzen meer ge gevens bekend zijn. Een eventueel verlies op het gasbedrijf ware dan uit de reserve te dekken. B. en W. zijn het hiermede niet eens, omdat de voorgestelde verhoging van de gasprijs voortvloeit uit omstandig heden, waarop generlei invloed kan worden uitgeoefend. De stijging der kolenprijzen zou een nog sterkere tariefsverhoging noodzakelijk maken als niet de omzetbelasting op het z.g. huishoudelijk verbruik was afge schaft. Daar komt nog bij, dat op grond van de gewijzigde wet op de omzetbelasting de electriciteitstarie- ven verlaagd moeten worden. Door deze tariefsverlaging ontvangen de verbruikers een nagenoeg volledige compensatie van de hogere kosten van het gas, zodat ook uit dit oog punt van verzwaring van het huis houdelijk budget tegen de voorge stelde tariefsherzieningen geen be zwaren behoeven te worden gemaakt. NQORDWIJK MIDDENSTANDSCENTRALE EN BADPLAATS Door de Noordwijkse Middenstands centrale zal op Dinsdag 29 Nov. a.s. in hotel Het Hof van Holland een vergadering worden gehouden, waar op burgemeester mr. G. F. W. v. Berc- kel voor de middenstanders uit Noord- wijk zal spreken over het onderwerp De belangen van de Noordwijkse middenstand in verband met de toe komstige ontwikkeling en exploitatie van de badplaats. Verder zal op deze bijeenkomst ook uiteen worden gezet de belangrijke plaats welke de nieuwe stichting V.V.V. in de samenleving zal gaan innemen. Kon. Mij. v. Tuinbouw. De maan delijkse bijeenkomst in hotel Het Hof van Holland van de Kon. Mij. v. Tuin bouw was gisteravond bijzonder goed bezocht. Bij het podium stond opge steld een fraaie inzending tros-Chry- santhen gekweekt op pot door de' heer J. Lindhout Sr. Ondanks'zijn hoge leeftijd heeft de heer Lindhout zijn liefde van al wat bloem of plant is cip kundige wijze hierin vastgelegd. Door de vaste keu ringscommissie werd hem 9% punt toegekend. De voorzitter, de heer P. de Groot, opende deze bijeenkomst met een kort woord van welkom en kon uit de grote opkomst concluderen, dat het winterseizoen voor de afd. uitstekend was ingezet. Een schrijven van de heer P. v. Bohemen, werd na voorlezing voor kennisgeving aange nomen. Mededeling werd gedaan, dat door de plaatselijke afd. van de L.T.B. op 18 Nov. a.s. in café Flora de 0prachtige film Holands Glorie zal de nacht werd L. in zijn woning j worden vertoond, de leden van de aangetroffen. Tegen de jongste luidde j Maatsch. zullen op deze avond wel de eis tien maanden gevangenisstraf I kom zijn. De geringe entree prijs van met aftrek van voorarrest en te.gen j 25 cent zal zeker geen beletsel zijn de ander drie maanden met aftrek, j Qm deze mooie film te gaan zien. Bij Laatstgenoemde werd echter, na monde van de heer H. Schipper werd een pleidooi van zijn verdediger mr. hierna verslag uitgebracht van de J. Smitsbuyzen, op vrije voeten ge- - - J~:™-n steld. Op 24 November zal de rechtbank uitspraak doen. LEIGSCHENDAM Geen overdekt zwembad. In het voorlopig verslag over de gemeente begroting wordt aangedrongen op een overdekte zweminrichting, desnoods in samenwerking met Voorburg. B. en W. achten een overdekte uit financieel oogpunt onverantwoor delijk. De kosten hiervan liggen tus sen een en anderhalf millioen gulden. De plannen voor een niet-overdekte zijn nagenoeg gereed en een voorstel zal binnenkort aan de gemeenteraad worden voorgelegd. De kosten van dit ontwerp een open bad met acco modate zullen veimoedelijk, zon der de grondkosten, meer dan een half millioen gulden bedragen. Eventuele samenwerking met Voor burg kan volgens B. en W. niet tot een acceptabel resultaat leiden. Stichting medisch centrum. Daar enige raadsleden de wens te kennen hebben gegeven tot stichting van een gemeentelijk medisch centrum in het pracht vaasje Orchideën van de heer J. Christiaanse, welke het vermelden wel waard zijn, bleven buiten de keuring. Het verdere gedeefte van deze avond werd gevuld met enkele korte filmpjes opgenomen door de voorz. en Mevr. Schmidt, welke zeer in de smaak vielen en wel in het bij zonder de excursie van de leden in het Westland. Bijeen was het een uit stekend geslaagde bijeenkomst. Postzegelsverzamelaars. Onder voorzitterschap van de heer Herruer kwam de postzegelvereniging Noord- wijk in café Flora bijeen. Een dei- belangrijkste besprekingen was wel de lustrumviering. Hierover was con tact opgenomen met de plaatselijke vereniging Phitalica, met het voor stel om dit lustrum gezamenlijk te vieren. Dit voorstel is echter door l.g.n. vereniging afgewezen. Deze houding werd algemeen betreurd. De heer Baadmans uit Leiden zal op de Januaribijeenkomst, tevens vergade ring, een spreekbeurt komen vervul len. Een kascommissie werd benoemd bestaande uit de heren C. Leeflang en J. C. v. d. Voorn. De heer J. C. v. d. Voorn had vervolgens de lei ding van de veiling, waar schaarse exemplaren vlot van de hand gingen. Een tentoongestelde collectie First Day Covers van de heer v. d. Voort, was zeer interessant voor d eleden. Opbrengst collecten. De collecte voor vluchtelingenhulp heeft alhier opgebracht ruim 1100 en de collecte voor de Nationale Reclasseringsdag 1955 de som van 788. Klaverjasclub. De uitslag van de laatste wedstrijd en de onderlinge competitie is als volgt: 1. Wijnands, 2. Boi-st, 3. Diels, 4. Konijnenburg, 5. Mevr. Wassing, 6. Mevr. v. d. Slot, 7. Mevr. v. d. Ploeg, 8. Snuit, 9. v. d. Holst en 10. Caspers. Geboren: Louise A., dr van K. W. Bretveld en H. J. Hermse; Arie zn van A. v. d. Niet en A. Gunderson; Karei Ghr. zn van K. F. Venetiën en J. Choufour; Wilhelmus J. E. M. zn van W. N. van Zuijlen en M. J. v. d. List; Elisabeth A., dr van O. J. Ver loop en A. H. v. d. Meulen; Son ja St. dr van J. Plug en M. Struijs; Ru- dolf E. M. zn van G. Th. Hoogeveen en C. A. M. Rodenburg; Stefanus H. J. zn van H. Metternich en G. M. Huls; Antje dr van C. Duindam en C. M. Zwaan; Johannes H. G. zn van J. v. Bohemen en A. P. Hoogervorst. Ondertrouwd: F. L. Ruigrok en M. J. Salman; A. C. L. Alkemade en M. C. Verkade; G. C. v. Roon en A. de Lange. Getrouwd: J. W. v. Sorge en A. Duindam; J. C. Kortekaas en C. van Hoorn; C. v. d. Kraan x J. Houwaart. Overleden: Jacob Plug 83 jaar; Jo hannes v. Rossum 78 jaar. NQORDWIJëCERHOUT Toneeluitvoering Raad van Over- deg. De Raad van Overleg orga niseert Maandag 14 Nov. een toneel uitvoering, waarvoor zij een beroeps toneelgezelschap heeft weten te enga geren. Dit gezelschap is de toneel groep „Studio" uit Amsterdam, die zal brengen het toneelspel „De in dringster" door Ediwin Bronner, Re gie en vertaling Jaiap Hoogstra. Voor verkoopkaarten en plaatsbespreken Zondag van 121 uur bij gebrs. Brama. GEGSTGEEST Geb.: Arie Gerardus z. v. A. Vletter en G. W. van der Gugten; Pieternella Engelbertha, d. v. J. Stam en M. Vonk; Kasper George Albertus z. v. D. K. Burgij en M. Enseling; Arie, z. v. T. A. Bogerd en P. van Dompseler Buitenhuis; Willibrordus Maria Cor nelis, z. v. J. W. N. van der Post en M. E. J. Knijnenburg; Geerlof Jan, z. v. G. van der Haak en J. Verweij. Ondertr.: C. J. van Rijn, 24 jr. en M. Reijn, 28 jaar. Getr.: A. J. D. Vrouwenvelder en M. A. van Steijn; F. M. Lalisang en W. Roose. Overl.: D. van der Schrier, 81 jr.; P. G. van der Meij, 11 jr.; F. Gijze laar, 70 jaar. VOORSCHOTEN De heer J. Zuvenhooven slaagde te Groningen voor het artsexamen. Z0ETERMEER Leidse loodgieter van dak gevallen Tijdens werkzaamheden op het dak van de Brinker's fabrieken aan de Dorpsstraat is de loodgieter A. Koene, woonachtig te Leiden, met een krui wagen mastiek van een hoogte van ongeveer tien meter gevallen op een betonnen vloer. Waarschijnlijk is het slachtoffer misgestapt, toen hij de wagen achteruit wilde rijden. Toen zijn kameraden, die verder aan het werk waren eens gingen zien waar K. bleef, zagen zij, wat er ge beurd was. Nadat dokter P. Vegt de eerste hulp verleend had, is het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Gisteravond was K. nog buiten bewustzijn. De heer Koene is 23 jaar oud, gehuwd en heeft een kind. R.K. ONTWIKKELINGSCLUB Indien er nog pessimisten zijn, die 'beweren, dat de R.K. Ontwikkelings- club van Zoeter meer niet meer dan een gezellig onderonsje is, zonder verdere inhoud en betekenis, dan zou den ze op de jaarlijks weerkerende Familieavond, die gisteravond in „Ons Genoegen" plaats vond, wel van oordeel veranderd zijn. Onomstotelijk is komen vast te staan, dat deze club., onmisbaar is voor het katholiek leven in Zoeter- meer. De avond van gisteren is een daverend succes geworden. De onvermoeibare voorzitter, de heer J. Duinisveld, kon een zeer tal rijk gehoor welkom te heten. Zowel jongere als oudere sprekers hebben hierna in een vrij onderwerp blijk gegeven van hun kunnen. De kwa liteit van de verschillende spreek beurten. kan gekwalificeerd worden van goed tot uitmuntend. Van de vele onderwerpen, die ter sprake kwamen vermelden wij: Hengelsport, Dank baarheid, Is een mens een nummer, De Watersnood, Verkeersongevallen, Een clubavond, Bloembollen, Zoals het kloke thuis tikt enz. Om eentonigheid in het programma te vermijden had het bestuur er voor gezorgd, dat de spreekbeurten werden afgewisseld door het optreden van De Witte Sterren uit Delft, die met hun muziek, goochelen en wat dies meer zij, op beschaafde wijze de aan wezigen bezig hielden. De geestelijk adviseur, kapelaan J. Hamers, had na enige critiek, die echter meer en meer een verdediging bleek van eigen bromfietserskwalitei ten een woord van grote lof over de Ontwikkelingsclub. Spr. had zich al zo dikwijls afgevraagd, hoe houden ze deze kwaliteit zo vol? Telken jare is echter gebleken, dat er opnieuw een climax was. Spr. verheugde zich over het groot aantal jonge mensen, die de mening van de jongeren doen horen. Bijzonder lof bracht kap. Ha mers aan het actieve bestuur. Ons huis staat op ons dak! hierna verslag uitgebracht van de algemene vergadering gehouden op 26 Oct 1.1. te UtrechL waar o.m. be sloten werd dat de zofnerbijeenkomst in 1956 gehouden zal worden te Kampen Op deze bijeenkomst werd ook nog gewag gemaakt, dat één der afdelingen zich nog niet volledig had aangesloten en waar dit de afd. Noord wijk betrof, heeft het bestuur besloten deze zaak nog eens ernstig onder de loupe te nemen en zo mo gelijk op de December vergadering hierover nadere voorstellen te doen. Het winterprogramma werd als volgt vastgesteld: Decembe: Film van de Ned. Heide Maatschappij dit in samenwerking met de afd. van Bloembollencultuur. Januari: Bijenfilm met toelichting door de heer F. Wassenaar over het leven der bijen. Februari: Kleurenfilm over bloe men en planten. April: De interessante film van de Ned. Shell Maatschappij. Bij de keuring van de ingezonden bloemen behaalde J. Lindhout Sr. 9 y2 pnt.; J. Schipper 8 pnt.; v. d. Berg Smit 8 pnt. en E. Ooms 7 3/4 punt. De inzending Anjelieren en een Toeristen, die in Buenos Aires rondwandelen, om deze mooie Zuid-Ame rikaanse stad te bewonderen, blijven altijd verwonderd staan voor het grote kantoor, waar op het dak een levensgroot huis is gebouwd. Men krijgt de indruk dat het huis zo van de straat is geplukt en boven op het kantoor is geplakt. Het handelskantoor eronder gebruikt het als showroom.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2