El Glawi sultans kust des voeten Je zal zó op bezoek komen! Scherp AVONDRUST Kindertehuis Sint Antonius gisteren in gebruik genomen Franse Senaat prefereert Districten-stelsel Strop voor Faure Pasfoor heeft collecte en tarieven afgeschaft Z&etetwaud&e tweeling, in het PiuweiljköBaot e WOENSDAG 9 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 „Uw nederigste dienaar" De Pasja van Marrakesj, de 84- jarige El Glawi, heeft gistermorgen sultan Ben Joessef van Marokko ver giffenis gevraagd en de in zijn waar digheid herstelde vorst verzocht hem te beschouwen als „één van zijn nede rigste dienaren. Twee jaar geleden was het de machtige leider der Berberstammen, die bij de Fransen bewerkte, dat sul tan Ben Joessef van zijn troon werd gestoten en verbannen en nog luttele weken geleden dreigde El Glawi op nieuw tegen Ben Joessef in opstand te zullen komen als deze in Rabat zou terugkeren. Gistermorgen kwam de verzoening tot stand. De bejaarde pasja kwam om tien uur in het hotel van de sultan te Saint-Germain-en-Laye aan. Hij In de Holmesburg-gevangenis te Philadelphia heeft zich een avontuur afgespeeld dat dank zij een scherp schutter van de politie goed is afgelo pen. Een gevangene had de directeur van de afdeling sociale zaken bij zich in de cel geroepen. Toen de man bin nen was zette de 54-jarige Savage hem een scheermes op de keel. Hij waarschuwde iedereen niet dichterbij te komen daar dit de dood van de gijzelaar zou betekenen. Na twee uur ontbood de directeur van de gevan genis een scherpschutter. Hij richtte voorzichtig zijn geweer door een kleine opening in de celdeur en schoot Savage door de kaak. De kogel scheerde over het hoofd van de gijze laar die gelukkig iets kleiner was. Daarop snelden bewakers naar bin nen die de gevangene naar een zie kenhuis brachten. Zijn toestand is goed. POTLOOD en GEEST KRUISWOORD-PUZZLE. No. 510: Horizontaal: 1. was bur gemeester van Zaandam tijdens het verblijf van Czaar Peter, 4. let wel, 6. slaapziekte, 7, wang, 9. voorzetsel, 10. spoedig, 12. heeft een schip, 13. voorstel, 16. jongensnaam, 17. in houdsmaat, 19. rieten korf voor fijne tabak in bladen, 22. rivier in Italië, 23. boomloot, 24. zeker onderwijs, 25. ontwerp, 27. stad in Rusland, 29. volksnaam voor de kauw, 30. putem- mertje. Verticaal: 1. stad in N.-Italië, 2. meisjesnaam, 3. de Dieveneilanden, 4. ontkenning (Eng.), 5. onderpand, 6. nieuwigheden, 7. kloet, 8. voorzet sel, 11. rijschool, 14. rivier in Rus land, 15. zangstem, 18. appelbrij, 19. poel, 20. als 2 vert., 21. wild zwijn, 22. nationaliteitsteken voor vliegtui gen voor Brazilië, 26. water in N.- Brab., 28. muzieknoot. Oplosing morgenavond. Oplossing 509. Horizontaal: 1. koe, 4. log, 6. beurs, 9. om, 11. Est, 12. mt, 13, Aa, 15 ha, 16. onderling, 17. Ne, 18. te, 19. ra, 20. alm, 22. no, 24. bliek, 26. blij, 27. aak. Verticaal: 1. Kro, 2. eb, 3. Austra lië, 4. L.S., 5. gat, 7. Ee, 8. R.T., 10. manna, 12. manen, 14. adé, 15. hit, 19. rob, 20. al, 21. me, 23. opk, 24. bij, 25. ka. IK heb vroeger, in 1935, een boekje geschreven over de be weegredenen die mij de Kerk de den binnengaan. Sommigen heb ben er zich destijds over verbaasd, dat ik weinig of niets had gezegd over de Eucharistie. De verklaring echter ligt voor de hand: om de Eucharistie te begrijpen moet men die hebben beleefd. Dat is niet mogelijk voordat men de Kerk binnen is. Maar dan, als wij een maal binnen zijn, denken wij: kenden allen het, dan zouden de kerkdeuren te nauw zijn. En toch zijn er afgevallen en zullen er blijven afvallen. De ongelukkigen zijn zij, voor wie, katholiek of niet, het boven natuurlijk leven een gesloten boek is. mr. H. P. Marchant in „De Kerk die mij boeide" werd in een salon gelaten, waar hij een uur moest wachten op Ben Joes sef. Daarna werd El Glawi, gehuld in een spierwitte mantel, voor zijn vorst geleid, die op een hoge zetel in het midden van het vertrek was gezeten. De pasja trok zijn schoenen uit en wierp zich aan Ben Joessef's voeten, die hij driemaal kuste. Op de grond liggend stamelde hij zijn ver zoek om vergiffenis, terwijl de sultan zich voorover buigend, aandachtig luisterde en de pasja enkele malen vroeg toch op te staan. Ten slotte sprak sultan Ben Joessef: „Ik ben de sultan van alle Marokkanen en gij zijt een van hen. Laat ons het ver leden vergeten". Achter de brede ramen van de ont vangstsalon zagen journalisten toe, terwijl persfotografen het toneel ver eeuwigden. Het typisch Oosterse tafe reel duurde slchts enkele minuten. Ongeluk in Japanse mijn In een kolenmijn te Akaike (Ja pan) zijn Woensdagochtend waar schijnlijk acht mijnwerkers door gas- verstikking om het leven gekomen, aldus heeft de Japanse politie be kendgemaakt. Nadat twee lijken waren geborgen, moesten reddingsbrigaden haar werk zaamheden in de mijn staken, daar gangen en schachten gevuld waren met een giftig gas van onbekende herkomst. Dit is het tweede ernstige ongeluk in een Japanse mijn in November. Ruim een week geleden kwamen in. een kolenmijn op Hokkaido zestig personen om. PXNAY NAAR BONN Antoine Pinay, de Franse minis ter van 'buitenlandse zaken, zal zich Zondag naar Bonn begeven om met 'bondskanselier Adenauer en de "Wlestduitse minister van buitenlandse zaken von Brentano over het verloop van de conferentie van Genève te spreken, aldus is van bevoegde zijde vernomen. Pinay, die de avond van dezeflde dag naar Genève zal terug keren, zal met Adenauer de kwesties van de hereniging van Duitsland en de Europese veiligheid, alsook de verschilende aspecten van de Euro pese samenwerking behandelen. voor keel en lucht wegen. In een ver- 1- standig gezin staat nu een Hes ABPMJSmOOP/S Advertentie Kindertekenwedstrijd K.A.B. Wat doet pappie in zijn vrije tijd In verband met de actie naar de 400.000 leden, gaat de K.A.B. een gro te kleur- en tekenwedstrijd organise ren voor de kinderen van haar leden. Deze deelname is gratis voor de kin deren van vier tot dertien jaar. De or ganisatoren van deze wedstrijd ver wachten een deelname van honderd duizend kinderen. De opgave bestaat in het inkleu ren van een grote plaat, voorstellen de de K.A.B. als een boom, die vele vruchten draagt. Een en ander is op een voor de kinderen bevattelijke wijze uitgebeeld. De tweede opgave bestaat in een vrije tekening, voor stellende vader in zijn werk of in zijn vrije tijd. Als een kind minder igoed zou kunnen tekenen, mag dit laatste ook verwerkt worden in een rijmpje of in een kort opstel van maximaal honderd woorden. Verbond, bonden en instellingen hebben voor deze wedstrijd tal van waardevolle prijzen, in de vorm van kinderfietsen, electrische treinstel len, vliegende hollanders, autopeds, poppen, meccanodozen, enz., ter be schikking gesteld. In totaal zijn dui zend fraaie prijzen uitgeloofd. De be doeling is, dat de kinderen zich in de komende Kerstvacantie hiermee be zig houden; de inzendingen moeten vóór 15 Januari 1956 bij de plaatse lijke K.A.B.-afdelingen binnen zijn. SCHENDING VAN GEHEIMEN Naar het A.N.P. van justitiële zijde verneemt, ligt het in de bedoeling een strafvervolging in te stellen wegens schending' van geheimen en, eventueel, diefstal tegen Th. A. J. J., destijds werkzaam bij het secreta riaat van de sociaal-economische raad. J. wordt er van verdacht een niet voor publicatie vrijgegeven ad/vies van die raad, dat betrekking had op de loonpolitiek, aan een journalist ter hand te hebben gesteld. De journa list B. G., Haags redacteur van één de landelijke dagbladen zal wegens uitlokking tot genoemde mis drijven worden vervolgd. WASSENAAR De Franse Senaat heeft zich Woens dagochtend met 227 tegen 68 stem men uitgesproken voor het houden van algemene verkiezingen in Decem ber, maar volgens het districtenstelsel en in twee stemronden. De Senaat bekrachtigde daarmee het voorstel van de commissie voor algemeen kiesrecht. Zoals bekend, is de Nationale Ver gadering voor handhaving van het huidige stelsel van evenredige verte genwoordiging met één stemronde en verbinding van lijsten. Deze uitspraak van de Senaat is een ernstige slag voor premier Edgar Faure, wiens wetsontwerp tot ver- Pastoor J. Mullenders van Wahlwil ier en Nijswiller in Zuid-Limburg heeft besloten, dat voortaan in de parochiekerk geen collectes, voor welk doel dan ook, gehouden zullen worden. Ook de vaste verpachte plaatsen komen te vervallen. Voor begrafenissen en huwelijksplechtighe den zullen geen tarieven worden be rekend Een en ander is een gevolg van het feit, dat alle onkosten bekostigd wor den uit een fonds bestaande uit vaste bijdragen van de gezinshoofden. Jachtopziener 's nachts overvallen Kort na middernacht is in de nacht van Maandag op Dinsdag de jachtop ziener J. Maassen te IJssel in het af gelegen peeldorpje IJsselsteijn over vallen en mishandeld door vijf man nen, die hem uit bed hadden gelokt door voor zijn woning „volk" te roe pen. De jachtopziener, die meende te doen hebben met mensen die de weg kwijt waren geraakt, ging naar buiten en zag in het licht van zijn zaklamp vijf mannen staan, waarvan hij er enkele kende. Hij werd overvallen en tegen de grond geslagen en liep verscheidene wonden aan hoofd en handen op. Na de overval maakten de aanval lers zich ijlings uit de voeten. Nog in de loop van dezelfde nacht heeft de rijkspolitie van IJsselsteijn en Venray de vijf daders gearres teerd. Het zijn drie mannen uit IJs selsteijn en twee uit Deurne. Zij zijn allen op het politiebureau te Venray ingesloten en hebben een bekentenis afgelegd. vroegde verkiezingen met handhaving van het tegenwoordige kiesstelsel de zer dagen door de Nationale Vergade ring werd aangenomen. Hfj had aan die stemming de vertrouwenskwestie verbonden. Het wetsontwerp gaat nu terug naar de Nationale Vergadering. Een afwijkend besluit van de Se naat kan een wetsontwerp honderd dagen ophouden. Dan wordt zo'n ont werp volgens de bepalingen van de grondwet automatisch wet. Als dat hier gebeurt, kunnen er vóór Fe bruari geen verkiezingen worden ge houden. Waarnemers in de wandelgangen van de Senaat geloven echter, dat tij dig een compromis kan worden ge vonden. De regering wil de verkie zingen al op 11 December houden. Wat lezers schrijven Een beeld voor ,Gerritje' in Den Bosch Rijpwetering, 8 November. Die „Zoete Lieve Gerritje" kan me, (sit venia verbo) maar matig beko ren; reeds bij de eerste aankondiging kreeg ik er een kwalijke smaak van in de mond en ik heb dat ook toen niet onder stoelen en banken gestoken. Dezelfde wansmaak komt nu weer naar boven nu ik die „zoete lieve meid," „in levende lijve" in de krant voor ogen krijg en zowaar op dit ogenblik ook per radio krijg te horen. Ziet u: het wansmakelijke van het geval zit volgens mij hierin: dat er als het ware een „tegenbeeld" ge schapen wordt van die andere „Zoete Lieve", die niemand anders is, juist vooral in Den Bosch, dan de Moeder Gods zelve, zozeer vereerd in Haar beeltenis in de Sint Jan. De gedach ten-associatie is, dunkt mij, onver mijdelijk. Er zal wel weinig meer aan te doen zijn. Toch zou ik het willen wagen een voorstel te doen; en ik zou dan uw medewerking, gesteld, dat u een zelfde mening bent toegedaan, wil len inroepen om adhaesie te doen be tuigen voor de idee: goed, laat die zoete lieve meid dan maar ergens (in Brabant) haar standbeeld krijgen, maar in ieder geval niet in Den Bosch! P.S. Mocht u deze kwestie liever voor een Brabants forum brengen (hoewel heel Nederland erbij betrok ken is) dan wilt u bovenstaande wel aldaar bekend maken, waarvoor dan mijn dank. Pastoor C. A. OUWENDIJK. Naschift redactie: Ook wij kunnen déze soort zuidelijke gemeen zaamheid moeilijk waarderen en ver- De stichting St. Antoniushuis heeft gistermiddag haar nieuwe kinderte huis, dat werd ondergebracht in de villa „De stille hoek" op Oud Clin- gendaal naast het dierenpark, offi cieel in gebruik genomen. De plech tigheid werd door vele autoriteiten bijgewoond, o.m. de burgemeesters dr S. Baron van Wijnbergen van Wassenaar en M. P. A. Meissen van Wateringen, dr A. in 't Veld, genees kundig inspecteur voor de volksge zondheid in Zuid Holland, wethou der K. Huibregtse, de provinciaal van de paters Franciscanen en de provinciaal van de zusters van de congregatie van Onze Lieve Vrouw uit Tegelen, de kinderrechter mr J. J. M. Braun en vertegenwoordigers van de Sociale Raad, de Voogdijraad sociale diensten en van verenigin gen op het gebied van de kinderbe scherming. Namens het bestuur van de stich ting gaf ir P. L. Hazelzet uit Rijswijk een overzicht van de geschiedenis van het kindertehuis, dat in Juni 1946 geopend werd aan de Badhuis weg te Scheveningen op initiatief van zuster A. J. A. Leuver. Daar werden de eerste kinderen opgeno men uit gezinnen, waarvan de moe der door ziekte of door andere oor zaken haar taak niet kon verrichten. In 1952 werd aan de Leuvensestraat in Scheveningen een tweede tehuis geopend voor schoolgaande kinderen. Verleden jaar moest naar een an dere behuizing worden omgezien; het vervallen pand aan de Badhuis weg leende zich niet meer voor het werk en het pand aan de Leuvense straat moest verlaten worden, omdat de huurtermijn van drie jaren ver streken was. Toestemming Het oog viel op „De stille hoek" in Wassenaar, een huis, dat zich wat ruimte betreft en door de unieke liging temidden van een prachtig park bijzonder voor dat doel leende. De vraag of de stichting toestemming zou kunnen krijgen voor vestiging in Wasenaar heeft in het Wassenaarse college van B. en W. een punt van ernstige bespreking uitgemaakt. Ten slotte werd de toestemming verkre gen en begonnen kon worden aan de ingrijpende verbouwing. In Augus tus j.l. trokken de kinderen en de zusters en het andere personeel in het huis. Tot en met 1954 werden 1809 kin deren voor langere of kortere tijd in de vroegere tehuizen van de stich ting opgenomen. Dankbaar herinnerde de heer Ha zelzet aan de grote steun van parti culiere zijde, die vooral dank zij de acties van pater Eusebius Kemp, se- cretaris van het 'bestuur, onder-1 vonden mocht worden en die nog| steeds nodig is, omdat het bestuur zich voor de aankoop en de verbou wing van het nieuwe tehuis diep in de schuld heeft moeten steken. Gelukwensen. Burgemeester dr S. Baron van Wijnbergen wenste het bestuur in een korte toespraak geluk met het overwinnen van de talloze moeilijk heden, die zich voordeden. Hij heette het tehuis en de zusters welkom in zijn gemeenten wenste allen, die in het tehuis zullen werken ten behoe ve van de jeugd Gods rijkste zegen toe. Nadat namens de Sociale Raad in Den Haag jhr Gevers Deynoot een woord van felicitatie had gesproken, was er gelegenheid het keurig inge richte huis en de tuin eromheen te bezichtigen. De afdeling Wassenaar van de Ne derlandse vereniging tot bescherming van dieren heeft ter gelegenheid van dierendag 1955 een opstelwedstrijd en een tekenwedstrijd uitgeschreven on. der de leerlingen van de hoogste klas sen der lagere scholen. Vier scholen hebben aan deze wedstrijd meege daan en tijdens een samenkomst in Hotel Bianca, die ook werd bijge woond door enkele hoofden van scho len en onderwijskrachten, is de uit slag bekend gemaakt. De uitslag was als volgt: Openbare school Bloemcamplaan: Opstelwedstrijd le prijs Marion Ost- v/ald, eveneens een le prijs Lidewij van Driel. Tekenwedstrijd: le prijs Ernie Ernst, eervolle vermelding An- nemarie Wakkie. Christelijke school Bloemcamplaan: opstelwedstrijd le prijs Paula Schou. ten eervolle vermelding Wim Knoop. Tekenwedstrijd le prijs Adr. Smits, eervolle vermelding Lex Scheers, ex tra eervolle vermelding voor grieps- tekening. Pius X-school Stoeplaan: Opstel wedstrijd le prijs Paul Vermeijen; 2e prijs Willy Driessen. Tekenwedstrijd le prijs Frans van Haren .eervolle vermelding Barbara Coebergh. Mariaschool, Kerkstraat: Opstel wedstrijd le prijs Nettie Brederode, eervolle vermelding Willy Borsboom. Tekenwedstrijd le prijs Ineke Koot, extra eervolle vermelding, groepste- kening. Het is de bedoeling, zo deelde de voorzitter nog mede, voortaan ieder jaar dergelijke wedstrijden uit te schrijven en het bestuur hoopt, dat in 1956 meer, liefst alle lagere scho len, medewerking zullen verlenen. SUBSIDIE AANVULLEND i PROGRAMMA MATER AMABILIS- CURSUS. teren. Wij zijn dus de eerste, die ad haesie betuigen aan het verzoek van Het bestuur van de Mater Amabi- pastoor Ouwendijk het beeld niet te lisschool, die is ondergebracht in de R.K. Huishoudschool aan de Kerk straat, heeft de gemeente subsidie ge vraagd voor het z.g. aanvullende pro gramma van de Mater Amabiliscur- sus. Dit aanvullende programma om vat O.m. excursies naar tentoonstellin gen, meubelzaken, scholen, kleuterbu- reaux etc, een gemeenschapsdienst, waarbij de meisjes verplicht worden in het derde leerjair 24 uren van hun vrije tijd te besteden aan belan geloos werk ten dienste van hen, die hulp nodig hebben, het helpen bij geldinzamelingen en bazaars voor charitatieve doeleinden en hulpver lening bij de organisatie van Sint- Nicolaas- en Kerstfeesten voor min der bedeelde kinderen enzovoorts. Het gemeentesubsidie zou 20 pet. van de exploitatiekosten moeten be dragen, ofwel ongeveer 1780.per jaar. B. en W. stellen de raad voor, het verzoek in te willigen. De Mater Amabilisschool wordt thans bezocht door 48 meisjes. Dammen. Op de wekelijkse speelavond van het Wassenaars Dam- genootschap werden de volgende par tijen gespeeld voor het Wassenaars Damkampioenschap: P. Gijsbertse C. Waardenburg 20; C. van Dijk ZWAARDER STRAF VOOR DRONKEN AUTOBESTUURDERS. Leiden, 9 Nov. '55. Daar er de laatste tijd veel wordt gesproken over veilig verkeer wou ik graag een woordje mee spreken. Ik vraag mij zelf wel eens af wat voor zin het heeft gehad: de Veilig - heidsweek. Toevallig was ik op het kantonge recht Rapenburg, waar notabene twee van de rijkspolitie terecht ston den wegens verkeersovertreding. (Niet tengevolge van dronkenschap). Nu wil ik niet zeggen, dat deze men sen geen fouten kunnen maken. Maar dat zijn toch de mensen die ons het voorbeeld moeten geven. En tot besluit: waarom geen ho gere straffer, geëist? Voor moord 12 jaar. Als je iemand doodrijdt een half jaar. Een koopje als je het zo 'bekijkt. De schade betaalt de verze kering wel. Waarom geen strafeisen van bijvoorbeeld 5 jaar en intrekking van het rijbewijs voor het leven? Kijken of de heren nog dronken achter het stuur kruipen? EEN MOTORRIJDER. J. Lodewijks 11; H. van BoxcelJ. Vermeulen 20. Woensdagavond 9 Nivember speelt het eerste tiental van WDG thuis een competitiewed strijd tegen OGB uit Bodegraven. Sint Maartensfeest in „Nieuw Was senaar". Zoals de laatste jaren ge bruikelijk is, zal de buurtvereniging Nieuw Wassenaar op Vrijdag 11 No vember a.s. voor de kinderen uit de buurtschap een St. Maartensviering organiseren. Er zal een optocht wor den gehouden van kinderen met lam pions en voor de mooiste en origi neelste onder de zelfgemaakte lam pions zijn aardige prijsjes beschik baar. Na de rondgang van de licht- stoet zal er weer een Sint Maartens vuur worden ontstoken op het terrein bij het Hoogeplein. Nederlandse bloemen in Moskou. Op een gecombineerde vergadering van de Tuinbouwvereniging Wasse raar en omstreken, de Tuinbouwstu- dieclub, de vereniging van oud-leer- hngen Bloemistenpatroonsvereniging en de Kon. Alg. vereniging van Bloembollencultuur heeft gisteravond de heer A. J. Stemerding uit Voor schoten een causerie gehouden over een reis naar Moskou. Dr. A. J. Ver- 'iiage uit Wassenaar en spr. verzorg den in Augustus in de Russische hoofdstad een Nederlandse inzending op een bloemententoonstelling. De heer Stemerding vertelde over de voorgeschiedenis van deze tentoon stelling. Een directeur van een bota nische tuin in Moskou, opperde het idee van een Nederlandse inzending toen hij ons land bezocht. Het plan vond weerklank in Moskou zowel als in Nederland en het resultaat was, dat er Augustus 'n rij kigevarieerde collectie Nederlandse bloemen en planten per vliegtuig vervoerd, te bezichtigen was. Ruim 190.000 perso nen bezochten de expositie. Spr. toon de een serie kleurenopnamen en ook opnamen van andere tentoonstellin gen in Gent en in Göteborg. N00RDWIJKERH0UT De raad van overleg roept allen op, die zich hebben opgegeven voor het te vormen gemengde koor van de standsorganisaties voor een eerste bij eenkomst op Donderdag 18 Nov. a.s. in de zaal van Gebr. Brama. Deze bijeenkomst vangt aan om 8 uur en u wordt verzocht tijdig aan wezig te willen zijn. Degenen, die zich nog niet hebben gemeld, maar wel idee hebben lid van het koor te worden, zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. Filmvoorstelling K.A.B. Zowel Maandag- als Dinsdagavond was de grote zaal van de bioscoop „De Zwaan" tot de laatste plaats bezet met K.A.B.-leden en hun huisgenoten. Al deze mensen -per avond ruim 408 hadden graag de vijftig cent entreegeld geofferd, want zij wisten, dat, als de K.A.B. een filmavond organiseert, zij iets goeds te zien zou den krijgen. En zij zijn stellig niet teleurgesteld naar huis gegaan. Na een goed voorprogramma van Neder lands en wereldnieuws, o.a. een repor tage van het koninklijk bezoek aan Curacao, werd vertoond de film „Ik zoek mijn kind" met Bing Crosby in de hoofdrol. Deze film vertelt ons de ontroerende geschiedenis van een Amerikaan, die kort na het uitbreken van de oorlog, het contact met zijn in Parijs achtergebleven vrouw en kind heeft verloren, later bericht krijgt, dat zijn vrouw door de Duitsers is gefusilleerd en direct na de oorlog op zoek gaat naar zijn zoon, die pas enkele dagen oud was, toen zijn vader door een samenloopvan omstandig heden via Duinkerken in Engeland belandde. Bing Crosby moet natuur lijk ook in deze film nog enkele liedjes zingen, maar hij is hoofd zakelijk de acteur, die ons ontroert door zijn sterk spel. Het bestuur heeft met deze film avonden zijn leden een goede dienst bewezen en dat dit op prijs is gesteld, heeft de massale opkomst wel be wezen. Geb.: Catharina Maria Gerarda, d. v. J. v. Wieringen en J. van der Klugt. Ondertr.: L. J. van den Berg, 28 jr. en Th. Koster, 24 jaar. Getr.: A. P. Duivenvoorden, 24 jr. en M. C. A. Nulkens, 23 jaar. Overl.: Jacobus P. van Leeuwen, 72 jr.; Gerardus F. Hendriks, 25 jaar. Hede.murgen is de jeugdleidster mej. Rie Paardekooper om in vaktermen te spreken de Ooehoe van de Kabouters in de parochiekerk van de H. Kruisverhef fing te Zoeterwoude in het huwelijk getreden met de heer Koos v. Meurs uit Hazerswoude. Ook haar tweelingzusje, mej. Greet Paardekooper stapte vandaag in het huwelijksbootje en wel met de heer Leo v. d. Post. De huwelijksmis werd opgedragen door kapelaan C. Paardekooper uit Middelhamis, een broer van de bruidjes. Op de toto de bruidsparen met de bruids meisjes voor de kerk. - Foto Vi <j. Horst.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2