EXPOSITIE Meester-studies - nauwelijks te wa ter-door Leidse raad getorpedeerd Slwtelgat ÜajLmüSTAD mz 'tmm Franse mosterd Slagershalfwas of Leerling Peignoirs en House-coats LOONSTATEN DINSDAG 8 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Nieuwe suggesties verkeersproblemen Een paar uur heeft de raad van Leiden gistermiddag volgepraat over de nieuwe suggesties van de heer Meester (P .v. d. A.) aangaande de oplossing van het verkeersvraagstuk te Leiden. Het resultaat was ,dat de heer Meester genoodzaakt was een motie in te trekken en dat opnieuw een plan „ten grave werd gedragen". Afgelopen week hebben wij het afwijzend antwoord van B. en W. op de eerste suggestie van de heer Meester gepubliceerd. De heer Meester ging nader in op enige argumenten, die het college aan voerde en kwam met een serie nieuwe suggesties. Hierin werd o.m. de demping in overweging gegeven van de Oude Vest, Rijn Beestenmarkt, Korte Mare, Oostdwarsgracht, Oude Herengracht, overgebleven gedeelte Middelstegracht, Uiterstegracht, Oranjegracht, Waardgracht, Kijfgracht, Zuidsingel en Trekvliet (traject Haagweg-Vliet). In deze studie, die onge twijfeld ernstig was voorbereid, werd ook aandacht besteed aan de uitvals wegen, de ringverbindingen in de stad etc. De heer Meester stelde, dat „ër moet ingegrepen worden, onverschrokken en met vaste hand". Hij noemde het „een ernstige operatie, het gaat echter om het leven van de stad". De motie, waartoe dit alles leidde, luidde als volgt: de raad verzoekt het college van B. en W. maatregelen te treffen tot: a. een algemene onderzoek op het gebied van de verkeers- en waterwe gen; b. een nadere globale uitwerking van een schema van verkeers- en waterwegen, waarbij principe weg- indelingen worden voorgesteld, voor zien van kostenJberekeningen. De raad zag geen kans de conse quenties van de mogelijkheden die door de heer Meester waren aange duid te overzien. Men bedacht ech ter, dat de vorige suggestie van de heer Meester tot demping van De Rijn tussen Turfmarktbrug en Galge water de dienst Gemeentewerken ne igen maanden lang een hartige brok werk had gegeven. Na deze overwe ging voornamelijk voelde men er wei nig voor de motie van de heer Mees ter te steunen. Men meende, dat de raad zich vóór het verschijnep van het toegezegde structuurplan geen mening kon vormen. Dit was ook het standpunt van het college van B. en W. De heer Jongeleen zei nog, dat aan het structuurplan hard gewerkt wordt. Binnenkort kan de raad het schema van een wegennet tegemoet zien. Ook de voorzitter voelde er weinig ■voor ook al had hij voor de acti viteit van de heer Meester grote be wondering nu nog eens jaren op het onderzoek van de nieuwe sug gesties te wachten. Een merkwaardige uitlating teken de wij nog op uit de mond van de heer Woudstra: „de zaak loopt tóch wel vas.t, pok zonder deze motie." VERKEERSLICHTEN GANGETJESTEENSCHUUR. Voor het overige verliep de raads zitting snel. De kleine agenda bevatte weinig ingrijpende voorstellen. BENOEMINGEN IN DE RAAD In de raadsvergadering gistermid dag werden benoemd: tot tijdelijk le rares in de Nederlandse taal en let terkunde aan het Gymnasium me vrouw A. J. Laboyrie-vari Goudoever; tot tijdelijk leraar in de natuur- en scheikunde aan de Gei eentelijke Ho gere Burgerschool met 5-jarige cur sus de heer Th. J. Boerstra en tot hoofd van de openbare opleidings school voor Gymnasium en H.B.S. aan de Du Rieustraat, de heer H. J. Memelink. De „commissie ad hoc", die een onderzoek zal instellen naar de pro blemen van de woningbouw werd in deze vergadering gekozen. Er was nog niet voldaan aan de reglementen die omschrijven dat een dergelijke commissie schriftelijk gekozen moet worden. De heer Ten Broek (K.V.P.) uitdrukking aan de tevredenheid van zijn fractie toen het voorstel tot res tauratie van de toren van de Lode- wijkskerk werd behandeld. Bij de behandeling van het voor stel tot het plaatsen van een perma nente verkeerslicht-installatie aan •het kruispunt SteenschuurGangetje KorevaarstraatBreestraat sprak de heer Van Dijk (K.V.P.) namens zijn fractie-genoot de heer Kortmann, die op dat moment nog niet aanwe zig was over een nieuwe verkeers- licht-installati die door Philips in de handel wordt gebracht. De heer Kortmann, die inmiddels was gearri- veer gaf de toelichting: de lichtbak ken zijn verplaatsbaar, de kosten zijn gering. De voorzitter had zich met Philips in verbinding gesteld, maar het bleek dat de lichtbakken slechts geschikt zijn voor een kruispunt waarvan de straten met elkaar 'n hoek van 90 gr. maken. De heer De Hosson (K.V.P.) wees er op, dat in verband met de stand van de zon het dak van het verkeershuis breed zou moeten zijn. De heer Meester diende een motie in, waarin werd voorgesteld de tram- en bushaltes, die in de Korevaarstraat dicht bij het kruispunt zijn geplaatst, te verplaatsen naar het gedeelte Ko revaarstraat achter het Levendaal. Dan komt er vóór de stoplichten ruimte. Wethouder Jongeleen en ook de voorzitter stonden niet afwijzend te genover deze motie. Na enig heen en weer gepraat werd de motie in prae- advies genomen. De voorzitter was er echter niet ze ker van of de gemeente op het ver plaatsen van deze haltes van een in- terlocale lijn invloed kan uitoefenen. De heer Van Dijk wees op het be zwaar van tijdverlies voor de trams, die nu èn bij de halte èn bij het stop licht zouden moeten wachten. ffr "W7 fh Nogmaals het overwegincident Over het overwegincident dat zich vorige week Donderdag bij de Heren straat afspeelde, vernemen wij van de zijde der Nederlandse Spoorwegen nader, dat twee treinen de open spoorbomen gepasseerd zijn, doch dat dit gebeurde met de slechts zeer ma tige gang die volgens de lastgeving „voorzichtig rijden" geoorloofd is. Deze lastgeving werd aan de machi nisten van de twee eerste treinen verstrekt toen bleek dat de overweg- wachter zich niet gemeld had. De wachter had zich verslapen en arriveerde ongeveertachtig minuten te laat op zijn post. Tijdens het pas seren van de overweg werd het ver keer gewaarschuwd door politie en spoorwegpersoneel. Van het incident is door de politie geen proces-verbaal opgemaakt. Terwijl men zich op een front druk maakt over het al dan niet schennende aanzien van een „poli- tiebroeikastje" voor de Gijselaars- bank, was eiders in Leiden een raadslid bezig met het opstellen van een plan dat het gezicht van Leiden totaal moest veranderen. De over het algemeen mooie Leid se grachten zouden volgens dit plan gedempt worden met het puin dat vrij komt door de sanering van enkele oude gevelrijen. De ver keersagent voor de Gijselaarsbank zou overbodig worden, omdat het Rapenburg in zijn geheel autobaan zou worden. Deze oplossing is even onge wenst als het halen van een ton deuse door een weelderige haar dos. En daarom vroede heren, zeg neen als men het stadsbeeld van Leiden op een dergelijke wijze wil ontsieren, doch haal de hand over het hart als het gaat om een een voudige schuilhokje dat desnoods zomers weer in de ijskast kan wor den gezet. DWARSKIJKER. BROMFIETS TEGEN AUTO. Hedenmorgen is op de Aalmarkt hoek Vrouwensteeg een bromfiets in botsing gekomen met een personen auto. De bromfietser liep hierbij een kniewond op. De bromfiets werd ernstig beschadigd, terwijl de auto aan de voorkant ingedeukt werd. Aanvullende subsidies van G.S. voor Leidse restauraties. De staten der provincie Zuid Hol land besluiten op voordracht van Gedeputeerde Staten ten behoeve van het herstel van het Waaggebouw een aanvullende subsidie van 15 van de hogere kosten ten bedrage van 96.600 te verlenen. Een aanvullende subsidie verlenen zij eveneens voor de restauratie van het pand Hooglandsekerkgracht 18. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Prop. ex God geleerdheid mej. A, de Jonge te Hoogeveen en mej. A. Ravestein te Leiden. Nieuwe ideeën voor „De Natuurvriend" Over het onderwep „Internationale contactennieuwe ideeën" sprak gisteravond de heer A. A. Gols uit Rijswijk, in een zeer interessante le zing met kleurendia's voor de aquari um- en terrariumhoudersvereniging „De Natuurvriend". Dit naar aanlei ding van zijn reis door Scandinavië, Duitsland en België. De heer W. Zwart heette alle aan wezigen een hartelijk welkom in het bijzonder enkele afgevaardigden van de Oegstgeester aquariumvereniging. Na afhandeling van ingekomen stuk ken en andere huishoudelijke zaken nam de heer A. A. Gols de leden mee naar het zeer gastvrije Denemarken. Op voortreffelijke wijze belichtte spr. vele facetten uit dit land. O.m. le- venstandaard, stedeschoon en woning inrichting. Door middel van haar scherpe kleuren projectieplaatjes werd de aanwezigen een kijkje gegund in het Danmark Aquarium te Charlot- tenlund te Kopenhagen. Voorts maak ten de aanwezigen kennis met enige tropische plantenkwekerijen in Ko penhagen. Malmö en Hamburg. Bij bezoeken aan verschillende Deense liefhebbers moest de heer Gols con stateren dat de gemiddelde Deense aquaria op hoger peil staan dan de d<x>rsnee hier te lande, ondanks het feit, dat de Deense Aquariumbond veel minder leden telt. Tot slot liet de heer Gols nog enkele opnamen zien genomen tijdens de natuur-stu- dieweek in Zuid-Limburg. Hij spoorde de leden aan om deel te nemen aan zo'n studieweek. De avond werd ge sloten met de gebruikelijke verloting. De Natuurviend kan terugzien op een zeer interessante en prettige avond. Wat lezers schrijven GODSDIENSTCURSUS. Voor het volgende zou ik graag enige plaatsruimte in uw blad willen vra gen. Ik had het genoegen de vier „Con ferenties voor niet-Katholieken en Katholieken", gegeven in de Harte- brugkerk, door de Eerw. Pater Wij nand Sluys, te volgen. Deze conferenties zijn buitenge woon belangrijk, zowel voor Katho lieken als voor niet-Katholieken Het is in onze tijd zo belangrijk dat we stevig gefundeerd zijn in de R.K. geloofsleer. We moeten tooh iets meer'weten dan alleen'datgene wat we op school of in de catechismus- lessen geleerd hebben. Hoe vaak stokt een gesprek wan neer er over godsdienstige vraag stukken gesproken wordt. Waarom? Omdat men niet voldoende kenis be zit zijn eigen geloofsovertuiging te kunnen verdedigen. Nu .begint a.s. Donderdag 10 Nov. te 8 uur in de R.K. school Levendaal, de .grote godsdienstcursus voor niet- Katholieken en Katholieken. Deze cursus is geheel gratis en een ieder blijft volkomen vrij, men neemt geen enkele verplichting op zich. De lessen zijn een duidelijke uN- eenzetting en bewijsvoering van de R.K. geloofsleer. Wie deze lessen uit ervaring ken nen, prijzen de stichting en onderwij zing welke er van uitgaat. Vertrouwende dat velen zich zul len opgeven voor deze cursus, teken is, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, P. AGEMA, Oude Varkenmarkt 16. „Gejaagd door de wind" Deze week zal ook Leiden het be faamde filmwerk „Gejaagd door de wind" kunnen zien, dat gemaakt is naar het boek „Gone with the wind", dat Margaret Mitchell in één slag we reldberoemd maakte. De schrijfster van deze roman, Margaret Mitchell, werd in 1900 ge boren in dezelfde stad, welke een zo grote rol speelt in haar verhaal, n.l. ir. Atlanta City, Georgia. In 1936 ver scheen haar eerste boek, dat onmid dellijk een wereldsucces behaalde, een zeldzaamheid voor het werk van een „beginneling". Nog in hetzelfde jaar kocht David O. Selznick voor 50.000 dollar het recht om het boek te verfilmen. Het moest een groots filmwerk worden en men heeft aan de productie tijd noch moeite gespaard. De filmstrook heeft een lengte van ruim 6 km, doch dat is maar een klein stukje van de 136 km, welke zijn opgenomen; 50 km zijn ervan ontwikkeld. Er werden 1500 situatie-schetsen gemaakt, waarvan 200 uitgewerkt en 90 geconstrueerd. Atlanta City van 1865 werd geheel herbouwd en later weer in brand gestoken. Zeven Tech nicolor-camera's legden dit grootse schouwspel vast. De voorbereiding en productie van dit filmwerk vergden ruim 1 millioen man-uren aan werk kracht. Ook de modeproblemen wa ren gecompliceerd. Immers in het tijdsverloop van 11 jaren, gedurende welke het verhaal speelt, wijzigde de mode zich voortdurend: weelde en le venslust vóór, armoede en beperking tijdens en terugkerende luxe met de invloeden der Noordelijken na de Successie Oorlog. Zoals men weet, beeldt „Gone with the wind" de strijd uit tussen de Noordelijke en de Zuidelijke staten van Amerika, een strijd waaruit uit eindelijk de democratische vrijheid geboren zou worden en die tevens de afschaffing der slavernij ten gevolge zou hebben. De film is in 1940 reeds gereed ge komen, doch de inmiddels uitgebro ken oorlog en de daarop gevolgde de viezen- en commerciële moeilijkhe den beletten haar de weg naar de Ne derlandse theaters te vinden. Eerst in 1955 kwam zij in roulatie. Burgerlijke Stand Geboren: Sara Suzanna dr van W. Helfensteijn en P. de Jong; Abra ham, zn van J. Brouwer en J. La Lau; Freerk Jan, zn van J. G. Joos- ten en W. v. d. Plas; Johannes zn van J. Koekkoek en C. C. Baart; Ca- tharina dr van J. v. Putten en C. v. Wagtendonk; Frans zn van F. W. Swaak en T. F. Kriek; Franciscus Simon Antonius Nicolaas zn van S. v. Noort en F. C. A. v. Hartevelt; Gerrit Pieter zn van D. J. Nijenhuis en N. Klomp; Dirk Johannes Maria zn van W. de Blauw en M. A. C. v. d. Veer; Willem Arie zn van W. de Vogel en P. S. Jansen; Jacobus zn van A. Bliek en F. J. F. Moonen; Dirk, zn van H. T. v. Berkel en J. Stokkel; Cornelia dr van H. T. van Berkel en J. Stokkel; Kommertje Flora dr van D. C. Vjjlbrief en J. M. Vletter; Peter Jacobus Johannes zn van A. N. T. Delfos en J. H. v. Ben- ten; Madeleine Odette, dr van N. Berghuijs en G. N. Aijer; Arie Jan zn van P. Rietdijk en P. Roodnat; Cornelia Wilhelmina dr van N. Sin- teur en M. A. den Horder; Elisabeth Johanna dr van L. H. Kloos en M. E. den Nieu/wendijk; Buisert zn van D. Meij vogel en J. v. Duijn; Willem Frederik zn van W. F. Mulder en K. M. As; Maarten Marie zn van L. Schaap en H. M. Kruijt; Krijna dr van L. Schaap en H. M. Kruijt. Gehuwd: C. A. v. Es en M. C. Lens; W. F. Nachtegeller en G. M. v. Stal; J. J. Gressie en C. van Duij- venbode. Overleden: J. E. H. Luiten, huisvr. van Floor 40 jr; E. C. Moene, huisvr. van Favier 45 jr; J. Veltman, man 61 jr; H. C. v. Noort, man 72 jr; E. M. v. Gastel vrouw 30 jr; A. van As, huiscr. van Beijer 67 jr; L. v. d. Bent man 75 jr; H. Veldman, man 37 jr. Agenda Leiden DINSDAG Winkellersver. „De Grote Acht". Cabaret-avond voor de klanten. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O. filmstudiekring .„Moana". 9.15 uur nam. Casino. WOENSDAG K. O. Haagse Comedie. „In de schaduw van de twijfel". Schouwburg 8 uur nam. K.A.B. Ledenvergadering. St An- nius Clubhuis. 8 uur nam. Gezelschap „Frysan". 7.45 uur nam. De Burcht. Rozenkranskruistocht. St. 1 kerk. 7 uur nam. K.A.J. Ontspanningsavond Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. DONDERDAG Huldiging prof. Carp. Oesgstgeest (Endegeest). 2.30 uur nam. K. O. R'dams Philharmonisch Orkest. Stadszaal. 8 uur nam. Kath. Werknemende Middenstand. Gulden Vlies. 8 uur nam. „De Goede Woning". Harmonie. 8 uur nam. VRIJDAG Bond van Leidse Harmonie- en fanfare-verenigingen. Feestavond bij 25-jarig bestaan. 8 uur Stadsgehoor zaal. Bond van Oud-strijders. Harmonie 8 uur nam. ZATERDAG R.K. Instuif. St. Leonardushuis. 8 uur nam. „De Banita's". Dienst der apotheken. De avond, nacht en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 5 November 13 uur tot Zaterdag 12 No vember 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tele foon 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8 Te lefoon 26274. Marktberichten LEIDEN 9 Nov. Vette varkens. Aanvoer 327 varkens. Notering zware 178180, lichte 172180, slagers-var kens 178—181, Zeugen 145—155. Han. del vrij goed. BODEGRAVEN, 8 Nov. Kaas. Aanvoer: 134 parijen. Notring: eer ste soort 2.32—2.37, tweede soort tot 2.31, extra kwaliteit 2.45. Handel kalm. ROTTERDAM, 8 Nov. Vee.Aan voer 4477, Weektotaal 6629, Vette koeien 650, gebruiksvee 1531, tbc-vrij 1078, vette kalveren 75, graskalveren 245, tbc-vrij 201, nuchtere kalveren 887, vaarzen 193, biggen 298, paarden 104, veulens 12, schapen 463, bokken ot geiten 28, vette koeien 260280, 244260, 218240, vette kalveren 300330 ,290300, 230280, graskal veren 400—350—250, nuchtere kalve ren 655343, biggen 534238, slachtpaarden 220—210—190, schapen 14012090, lammeren 120100—90 kalf- en melkkoeien 1100—950—725, vette 750625550, vare koeien 780 —630580, pinken 480425—.350. Vette koeien aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen als» gisteren, enkele prima's boven notering. Vet te kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger, Graskal veren aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen constant, nuchtere kalveren aanvoer even groter, handel vlot, prijzen ruim prijshoudend, biggen aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen vast in prijs, slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen vooral niet hoger, schapen en lammeren aanvoer groter, handel re delijk, prijzen niet hoger in prijs, kalf- en melkkoeien aanvoer flink, handel goed, prijzen prijshoudend, vare-koeien aanvoer redelijk, handel kalm, prijzen onveranderd, vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen stabiel. BIJ IEDERE MAALTIJD C A BRENNINKMEIJER LEIDEN - BOTERMARKT 5-7 vraagt LEERLING-VERKOOPSTERS Leeftijd 15-17 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring, direct zeer aantrekkelijk salaris en uit stekende sociale voorwaarden (2 weken zomer- en 2 weken wintervacantle). Sollicitaties schriftelijk of persoonlijk c i bovenstaand adres. Gevraagd een Nette Winkeljuffrouw en een Slagersleerling Haarlemmerstraat 218, na 6 uur 218A. Uitslag Verloting Stichting „Het Sanatoriumfonds" Onderofficiersvereniging „Ons Belang". Hoofdprijs nr. 525. De navolgende prijzen zijn nog niet afgehaald: nr. 77, 88. 95 en 1940, de overige prijswinnaars zijn naam en adres bekend. Prijzen af te halen bij J. Lugthart, Dijkstraat 6, Leiden. (Sf Voor direct gevraagd huish. hulp. Aanmelden: rusthuis „Zonneweelde". Oranjelaan 2. Oegstgeest. <S" Attentie! Demonstratie ..Durable" plasticzolen a.s. Donderdag 10 Nov. bij Fa. Vinkenstein, Haarl.str. 97, gedipl. schoenhersteller. Zolen worden gratis ge plakt, gaat niet los (nieuw systeem). Breng tijdig uw schoenen om teleurstelling te voorkomen. 7801 'Z' „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steensti-aat no 16 Tel 26854 Aangeb.: huiskamer ameublement. old finish, 6 stoelen, ovale tafel. 2 clubs en dressoir. Te bevr.: Oude Rijn 67, na 8 uur n.m. Accordeonliefhebbers! sortering accordeons v.af 2,50 p. week. Bij aank o van een accordeon 3 mnd. gratis les. Guitaren en banjo's vanaf 11,per week. - Accordeonhandel John Boelee. Heemskerk straat 84, Leiden, Telef. 20928. Heren van Leiden. Voor een goed zittend he renkapsel. vlot en modern, lang of kort. zoals u het wenst! Kapsalon de Mors- poort, Ernest Langezaal. Komt overdag a.u.b., 1ste Binnenvestgracht 29, naast wijkgebouw. 7813 GEVRAAGD: NETTE Er wordt aan huis geslacht, bij: G. J. WESTGEEST Oostdorperweg 18 - Wassenaar - Tel. K 1751-2106. DROGIST BEDIENDE gevraagd in moderne pharmaceutische drogisterij te NOORDWIJK AAN ZEE. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Hoofdstraat 58 Telefoon K 1719-2691 Middelgroot drukkerijbedrijf te Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding, wegens uitbreiding, NIACHINEZETTER of jonggezel handzetter die tot machinezetter wenst opgeleid te worden. HANDZETTERS l« en 2* klas DRUKKERS Sollicitaties te richten onder no. 3297 bur. van dit blad. fg Banketbakker heeft en kele dagen in de week dis- Eonibel. Br. onder no. 3298 ureau van dit blad. Invalidenwagen. Te koop: invalidenwagen met handbeweging, merk „Lely" voor 50.Na 6 uur. L. Erades. Hogewoerd 158, Tel. 23494. 3? Woensdag Markt. Da mesonderjurken, wit en gebloemd, tot en met maat 52, ook met schouderband 3,95. Leuke kinderonder- jurkjes. Dames fantasie ondergoed, iets aparts, spotprijzen. Hoek Stad huisplein, Japie. 0T Woensdag Markt. Lange h.onderbroeken, borstrokken, alle maten 2,98. H.flanellen, dames- hemden met mouwtjes, gemoltonneerde directoirs tot en met maat 54 ƒ2,98. Gemoltonneerd herenon- 59. Japie. dergoed, k.ondergoed Hoek Stadhuisplein, J Een horloge kopen is een zaak van vertrouwen. Koop bij vakmensen dan is teleurstelling uitgeslo ten. Alle onderdelen van bil ons gekochte horloges hebben wij voorradig. Uurwerkkliniek L. Rijn dijk 8, Leiden's beste spe ciaalzaak, tel. 23114. In onze nieuwe show-ruimte in de Mosterdsteeg exposeren wij een unieke collectie buitenlandse In prijzen van f29.75 tot f175. Gevraagd een meisje v. hulp in de huishouding voor halve dagen. Hoge Rijndijk 36. Zoeterwoude. 3? Goedkope warmte! 1-p. wollen dekens 14,95; 2-p. 19,85. Grote sortering v. Wijk. Zaalberg dekens! De Klein Winst. Haarlemmer straat 51. 3T Biedt zich aan: verte genwoordiger voor de ver koop van textiel aan par ticulieren, ook incasseren van gelden. Voor Leiden en omgeving. Br. onder no. 7800 bur. van dit blad. Nieuwste model. Prijs 8 cent per stuk* N.V. DE LEIDSCHE COURANT pAPENGRACHT 32-34 LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3