Uit chaos van heden moet ordening komen met verwerping van alle holle tradities „Peerke Donders" op tweede plaats bij nationale kampioenschappen MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 1 Pr. Bartels voor Leidse Raad van Maatsch. en Cultureel Overleg |eugd moet gebonden worden door levensvisie, die aangepast is aan de wereld van vandaag Uit de reacties, die gistermorgen in het St. Antoniusclubhuis de inleiding van dr A. J. H. Bartels volgden, bleek duidelijk, dat de leden van de Plaatselijke Raad van Maatschappe lijk en Cultureel overleg, die zijn Soc. Zondagmorgen hield, de direc teur van het Kath. Nat.'Bureau voor Geestelijke Volksgezondheid een weinig eenzijdig gevonden hadden in zijn schildering over de huidige volksgezondheid in ons land. Dr. Bartels is de landelijk direc teur van het overkoepelend orgaan, waar de sociaal-charitatieve instel lingen van het Nederlandse Katho lieke leven een trefpunt en coördi natie vinden en sinds enige tijd wordt ook in Leiden gewerkt aan de oprichting van een afdeling. TE ZEER VERBROKKELD. Met een gedocumenteerd overzicht stelde dr. Bartels de problematiek van de huidige wereld, die zich be vindt tussen de steeds sneller draaiende raderen van de tijd. Het tempo van de technische ontwikke ling heeft het geestelijk aanpassings vermogen niet paraat gevonden en daardoor is er een botsing ontstaan, die naast de zichtbare ruïnes van twee wereldoorlogen een chaos heeft geschapen in veler harten. Niet alleen is men de koers kwijt, maar tevens vindt men te weinig begrip, aanpassingsvermogen en con tact bij de instellingen, die leiding moeten geven, want ook de meeste van deze organisaties hebben het tempo niet of niet voldoende kunnen bijhouden. Te veel is ons kath. organisatie- leven op dit gebied verbrokkeld tot instellingen, die individueel wel grootse pogingen ondernemen, doch die te vaak het verbindend element missen, terwijl de huidige problema tiek practisch niet meer in hokjes on der te brengen is. GEEN CONTACT. Dr. Bartels voerde de onzekerheid van deze tijd terug naar het gezin, dat, als kern van de gehele maat schappij, dioor de voortjagende ont wikkeling getroffen is, waardoor voor de gehele maatschappij de ba sis vrij wankel geworden is. Van nature verlangt de mens naar beslotenheid en hij vond deze ge borgenheid tot voor enkele tiental len jaren in het gezin. De algemene toestand is op het ogenblik échter veelal zo, dat het gezin de contact punten met de samenleving mist, waardoor het vertrouwen van de jeugd geschokt wordt, of dat een on beraden toegeven aan die „eisen des tijds" het gezin zijn veiligheid ont nomen heeft. Spr. zag in de gehele ontwikkeling een telkens optredend hiaat, een on zekerheid, die excessen naar beide richtingen veroorzaakt; dit beeld van het gezin achtte spreker ken merkend voor de gehele samenle ving. Men heeft geen vaste lijn meer, omdat in vroeger, rustiger tijden te veel de nadruk werd gelegd op het negatieve, het niet-mogen, terwijl men verzuimde een positieve levens regel te vestigen, terwijl men niet of althans te weinig doorge drongen was tot de kern van het goede, waarop thans gebouwd had kunnen worden. BROKKEN LIJMEN. Zoals blijkt, was het beeld, dat dr Bartels schilderde, niet optimistisch; hij vergeleek de huidige toestand met een chaos, waaruit een nieuwe orde ning geboren zou moeten worden; ook op dit gebied achtte dr Bartels de goeie wil sterker dan het inzicht. Te veel poogt men de brokken te lijmen, terwijl men te weinig aan dacht schenkt aan het feit, dat de wereld van vandaag op iets nieuws wacht, op een volledige verandering van het menselijk denken, dat op geheel nieuwe wijze aangepast zal Wat lezers schrijven J.l. Donderdag beëindigde pater Wijnand Sluys vier conferenties, be stemd zowel voor Katholieken als voor niet-Katholieken. De eminente wijze, waarop deze advocaat des ge- loofs met zijn boeiende gave des woords dergelijke, onze moderne tijd aangepaste, onderwerpen behandelt, doet het te meer betreuren, dat de opkomst niet veel groter was. Hoog geachte Redactie, waar de lezers van uw gewaardeerde krant verslagen gen voorgeschoteld van zoveel min der belangrijke redevoeringen, daar zou uw courant m.i. ook wel een plaats mogen reserveren, om op der gelijke avonden de aandacht te ves tigen. Mag ik u dan ook beleefd verzoe ken uw geacht krant-lezend publiek door dit ingezonden stuk te verwijzen naar 'n boeiende prachtige geloofsver kondiging van de volledige Gods dienstcursus, welke aanvangt Donder dag 10 Nov. te 8 uur ingang R.K. School Levendaal. J. W. GODDIJN, ..o - ,jHoge Morsweg 108, Leiden. Hinderlijke tradities, en principes, die slechts aan gewoonten van vroe ger hun bestaansrecht ontlenen, moe ten terzijde geschoven en vergeten worden, want slechts op ware prin cipes kan gebouwd worden. Weigert men dit te doen, dan zal men niet slechts aan een mislukking werken, omdat de beproefde metho den van vroeger heden onpractisch zijn, maar tevens zal de kloof tussen de jongeren van nu en de Christelij ke levensleer verbreed wordien. Alles, wat zweemt naar formalis me, ongefundeerde traditie en eigen waan zal de jeugd, die eerlijker te genover het leven staat dan vroegere generaties, afstoten. Hierdoor kan b.v. in het gezin tijdens de meest- kwetsbare jaren de afstand kind- ouders angstwekkend groot worden. TWEE TAKEN. Juist in het gezin, waar de mens van morgen gevormd moet worden, moet een juist inzicht in de huidige problematiek heersen en moet men begrijpen, dat de tijd van het veilige isolement voorbij is. In kameraad schap zal men het kind rijp voor het leven moeten maken, maar daarvoor is allereerst een juist eigen inzicht nodig. Na deze donkere schildering zette dr. Bartels de mogelijkheden van de Geestelijke Gezondheidszorg uiteen. Hij zag haar taak tweeledig: Ten eerste een coördinatie van het Kath. Char.-Soc. organisatieleven, waar deskundigen op velerlei gebied lei ding kunnen geven aan problemen van individuelen, wier vraagstukken vaak dwars door de grenzen der hui dige organisaties lopen. Daarnaast zag hij als taak het in spireren van de organisaties, het be ïnvloeden en adviseren in de huidi ge problematiek, die vaak voor iede re streek weer anders ligt en waar bij men vaak geval voor geval afzon derlijk moet bezien en behandelen. NIEUWE LEVENSKIJK. Interessant was in dit verband, dat tijdens de reacties na afloop van de ze inleiding, een der afgevaardigden van een intellectuele jongeren orga nisatie stelde, dat het wijsgerig stand punt om naar zekerheid te streven in deze tijd verlaten moet worden en dat men als katholiek de realiteit te aanvaarden heeft, dat men in onze kerheden leeft; wanneer deze wer kelijkheid aanvaard zou worden, zou den de problemen zo meende deze spreker ook anders bezien en be handeld kunnen worden. Aan deze inleiding was een H. Mis in de kapel van de eerw. zusters Car- melitessen aan de Oude Vest en een gemeenschappelijk ontbijt voorafge gaan. De voorzitter van de Raad, de heer L. E. M. Valk, die aan het begin van de morgen de ruim 60 aanwezigen welkom geheten had, dankte de spre ker voor zijn deskundige inleiding en sprak de wens uit, dat Op korte ter mijn ook Leiden een goedwerkende organisatie voor Geestelijke Gezond heidszorg zou krijgen. Alphen 3e bij junioren Zaterdag vonden in Helmond de nationale E.H.B.O.-kampioenschap- pen plaats van de Kath. Nat. Bond van E.H.B.O. Reeds 's morgens was het hoofdbestuur van de Kath. Nat. Bond op het stadhuis door B. en W. van Helmond ontvangen. Om half drie opende de voorzitter van de Kath. Nat. Bond de heer A. M. Ber gers de wedstrijden. Aanwezig wa ren de burgemeester van Helmond, de deken van Helmond, afgevaardig den van de hoofdbesturen van de Koninklijke Ned. Vereniging voor E.H.B.O., het Oranje Kruis en het Roode Kruis. De sterkste ploegen uit alle dis tricten namen aan deze wedstrijden deel. Het enthousiasme van de afde ling Helvoirt kende geen grenzen toen bleek, dat alle vier de kam pioenstitels aan Helvoir ten deel vielen. Leiden bleek een goede tweede te zijn. De nog jonge afde ling Alphen aan den Rijn presteerde het de 3e prijs in de juniorenklasse te behalen. T [senioren- als in de juniorenklasse u „L5dse ploeg bestond Ult de Vielen ten deel aan Helvoirt. De heer heer R. G. v. Dam, commandant, en R. G .v. Dam werd 2e als comman- de dames A. A. F. de GrootFrie-1 dant senioren. sema en mej, Luykx, helpsters. Hel voirt is reeds jaren een oude rivale van Leiden. Reeds in 1952 behaalde de afdeling Helvoirt het nationale kampioenschap. In 1953 moest het dit kampioenschap afstaan aan de Leidse ploeg, bestaande de heer Van Dam, commandant, en mej. W. P. v. d. Ploeg en de heer H. P. Juffermans als helpsters. Deze zelfde ploeg wist nog in het afgelopen voorjaar bij de in Leiden gehouden bekerwedstrij den de meerdere te blijven van de ploeg van Helvoirt. Na de uitslag reikte het hoofdbestuurslid baron E. M. van Voorst tot Voorst de prijzen aan de overwinnaars uit. De volledige uitslagen waren: Senioren: 1. Helvoirt 247 p., max. te behalen 360 p.; 2. Leiden 232 p.; 3. Zuilen 209 p.; 4. Kloosterzande 194 p.; 5. Amsterdam 190 p.; 6. Maastricht 183 p.; 7. Groesbeek 167 p.; 8. En schede 139 p. Junioren: 1. Helvoirt 250 p., max. 330 p.; 2. Alkmaar 236 p.; 3. Alphen 212 p.; 4. Culemborg 170 p.; 5. Coe- vorden 163 p.; 6. Arnhem 154 p.; 7. Oldenzaal 149 p.; 8. Elslo 104 p.; 9 Hulst 65 p. De commandantprijs, zowel in de N i I a IM1 KlLU tew*. (Advertentie) Inleiding Schulwerk F EN BEPERKT AANTAL TOE HOORDERS was Zaterdag uitge nodigd om de inleiding van de heer Henk Berghout, directeur van de Toonkunstmuziekschool, te Dordrecht 'bij te wonen en de demonstratie, welke hij met zijn spelklasse gaf, te beluisteren, in de zaal van de muziek school aan het Rapenburg. De be kende Zuid-Duitse componist Carl Orff ontwierp de methode Schul werk. De elementaire muziekopvoe- ding ondergaat in de laatste 10 jaren in ons land een grote verandering. De methodes van Gehrels en Ward izijn met belangstelling ontvangen en toegepast, hoewel in feite niet ge noeg. De ouders beschikken vaak over de keuze van richting en het in strument dat het jonge kind zal gaan bespelen. Gehrels en Ward dachten daar anders over, en Orff draagt het izijne ertoe bij, dat het kind z'n eigen muziek zal gaan spelen. Samenwer king acht hij een belangrijke grond slag in de muzikale opvoeding en de heer Henk Berghout liet horen wat hij met z'n gezelschap van negen Dordtenaartjes had bereikt. Orff ^eefl in zijn werk eenvoudige vormen, mu- ziekbeleving, sfeer en hieruit zal moeten voortkomen de groei tot mu ziek der groten. De executantjes namen hun instru menten ter hand. Er waren drie blok fluiten, drie xylophoons, trommen, bekkens, cello (voor de ondergrond), tambourins, pauken; en nu werden er oefeningen gemaakt, waarin rhythmisch gevoel wordt aange kweekt, evenals improvisatie, dyna miek wordt aangebracht en 't scherp horen van intervallen is aan de orde. Af en toe worden de partijen eens omgewisseld, zodat de blokfluit ook de pauken of sambabal weet te han teren. Regelmaatsoefeningen worden toegepast en de ogen zijn niet af van de directie en 't maten tellen wordt met ijver volbracht. Dan weer een speelstuk, luisteren en ensemble ma ken. Het liedje de Klokken van Haarlem wordt gezongen en de daar opvolgende canon loopt van een leien dakje, rhythmisch en dynamisch. Allerhande mogelijkheden en instru menten kunnen worden aangebracht. Zo'n Tarantella van Burgmüller op de vleugel door een van de kinderen gespeeld, wordt in aardig samenspel een succes, 't Is maar hoe de mu ziekjes worden aangekleed. De leraar moet voor deze prettige maar moei zame leermethode (waarin alles on der bereik van het kind ligt) grote liefde en toewijding hebben. Deze middag waren wij er getuige van hoe de heer Berghout, al dirigerende, verbeterende en aanmoedigend de aandacht van de kinderen voortdu rend boeit. Eenvoudige, gezellige muziekjes arrangeert hij met smaak. Het ligt in de bedoeling ook hier in Leiden zo'n Spelklasse te stichten. J. K. NZH-bus reed bij Morssingel tegen mast Elf licht-gewonden In de nacht van Zaterdag op Zon dag om tien voor half één is een bus van de N.Z.H., die zojuist van het busstation aan de Stationsweg te Lei den voor zijn rit naar Sassenheim vertrokken was, tegen een lichtmast gereden bij de rotonde aan de Mors singel. Elf inzittenden van de bus werden hoofdzakelijk door glasscherven gewond. Zij werden naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waar zij na verbonden te zijn de reis naar huis konden voortzetten. De bus werd zwaar beschadigd aan voorzijde en meubilair. Open zo'n pakje DAKOTA, snuif... steek op en inhaleer diep Dét is een ontspanning, ddt geeft behaaglijke rust Mild als maneschijn, maar toch pittig is die nieuwe Amerikaan, waarin uitgelezen tabakken zijn verwerkt tot een „top-flavour". Werkelijk: U voelt zich in de wolken met een Dakota 1 85 ct per pakje (Advertentie). Nieuw bedrijf aan Zoeterwoudseweg Metaalbescherming Sinds Zaterdagmorgen kwart voor negen is in de omgeving van de Zoe terwoudseweg een nieuwe fabriek in bedrijf, die nu reeds aan 48 Leide- naars, werk biedt. Het is de N.V. Rijnlandse metaalbescherming-maat schappij, waarvan de directeur, de heer P. van der Poel, ons mededeel de, dat het bedrijf nog voor grote uitbreiding vatbaar is. De N.V. werd vorig jaar 4 Decem ber officieel opgericht. In de fabriek worden metalen, hoofdzakelijk staal, ontdaan van walshuid, roest en an dere ongerechtigheden, terwijl men zich ook toelegt op het verspuiten van metaal, het zogenaamde metal liseren. De terreinoppervlakte van de Rijn landse metaalbeschermings-maat- schappij bedraagt in totaal 7500 vier kante meter, inclusief het buitenter rein. Daarvan is nu ongeveer twee duizend vierkante meter bebouwd. De nieuwe fabriek omvat op dit ogenblik de werkplaats, de beitserij, de magazijnen, het laboratorium, het kantoor en het schaftlokaal. Het is de bedoeling, het bedrijf in de eerste plaats met een verzinkerij op kleine schaal uit te breiden. Ook is al ge dacht aan een bitumineringsinrich- ting, hoofdzakelijk voor pijpen. Ter gelegenheid van de opening heeft het personeel de directie een viertal geëtste glazen aangeboden, waarop de verschillende werkzaam heden in de fabriek zijn weergege ven. De heer B. Slegtenhorst hield daarbij een toespraak. Later was er een feestavond in het ontspannings gebouw van de H.C.W. TENTOONSTELLING „REKENSCHAP" GEOPEND. De tentoonstelling van hedendaag se door het rijk aangekochte kunst, die onder de naam „Rekenschap" van 6 November tot St. Nicolaas in de Lakenhal gehouden wordt, werd Za terdagmiddag door ir. van Oerle of ficieel geopend. De directeur van het museum, de heer J. N. van Wessem constateerde in zijn inleidende beschouwing, dat er in Nederland nog slechts enkele verzamelingen van moderne kunst zijn. Als oorzaak van dit gebrek aan verzamelwoede noemde hij het schaarse contact tussen kunstenaar en publiek en de hang naar vluchti ger vermaak als televisie en winter sport bij mensen, die eigenlijk als kunstbeschermers op moesten treden. Dat het rijk zich daarom het lot van de kunstenaar heeft aangetrokken, is verheugend, hoewel er aan dit be leid ook weey enige schaduwzijden kunnen kleven. Al te veel bemoeie nis zal waatschijnlijk een artistieke leegheid bij de kunstenaar scheppen, terwijl het gevaar dreigt dat het pu bliek slaafs de door zijn regering be kroonde schilders bejubelt Een ver standige bemoeienis kan echter sti mulerend werken op de activiteit van de kunstenaar en de smaak van het publiek. Ir. van Oerle meende in zijn ope ningswoord dat de tentoonstelling ons voor de realiteit stelt dat er iets voor de kunst gedaan moet worden. Door. de eeuwen heen heeft de bur gerij -door het bevorderen van de kunst getoond dat het verantwoorde lijkheidsgevoel bezat. Tegenwoordig schakelt men echter de kunstenaar nog te weinig in bij het sieren van een gebouw of stadsbeeld. Na de korte openingsplechtigheid maakte het gezelschap een wandeling langs de tentoongestelde werken. Mej. L. J. Piersma, werkzaam ter inspectie der belastingen te Leiden 2e afdeling, is met ingang van 1 Sep tember 1955 bevorderd tot adjunct commies titulair van 's Rijks Belas tingen. De heer J. J. van Zonneveld, tijde lijk schrijver ter inspectie der belas tingen te Leiden le afdeling, is met ingang van 1 October 1955 benoemd tot adjunct-commies titulair van 's Rijks Belastingen. De heer C. Verlint, schrijver ter inspectie der belastingen te Leiden le afdeling is met ingang van 16 Nov. a.s. verplaatst naar de inspectie der belastingen te Amsterdam. De heer A. de Goederen, schrijver A ten kantore der directe belastin gen en accijnzen te Purmerend is met ingang van 16 November 1955 verplaatst naar de inspectie der be lastingen te Leiden le afd. De heer J. H. Bouwman, assistent der invoerrechten en accijnzen alhier is met ingang van 15 November a.s. verplaatst naar Arnhem Inv. en Acc. visitatie. Mej. E. van Daalen ter inspectie der belastingen Leiden le afd. is be noemd tot schrijver van 's Rijks Be lastingen in tijdelijke dienst. Mej. M. v. d. Burgh te rinspectie der belastingen te Leiden le afd. is benoemd tot typiste van 's Rijks Be lastingen in tijdelijke dienst. JAARFEEST MATHESIS In de uitstekend bezette Stadsge hoorzaal hebben de Mathesianen Za terdagavond him jaarfeest gevierd. Op deze vrolijke avond waren o.a. aanwezig bestuursleden van de School van het Genootschap M.S.G., de directeur ir. W. F. Engels, en vele docenten, terwijl voorts nog tal rijke afgevaardigden van zusterver enigingen van hun belangstelling blijk gaven. Zij allen werden door de voorzitter van de Verenging van Mathesianen, de heer W. Th. Tas, van harte welkom geheten. Nadat men staande het Mathésislied op een geheel nieuwe melodie had gezon gen, was zowel het woord als de daad aan de R.K. Toneelgroep „De Gastspelers". Opgevoerd werd de dolle klucht: „Het hing in de lucht" van Bert Peets. Een betere keus had men voor deze avond van pret en jolijt beslist niet kunnen maken. Wij hebben reeds eerder een 'bespreking aan dit stuk gewijd. De hoofdrollen werden wederom door Hanny Reizevoort en Jac. Ouwerkerk op alleszins bevredigende wijze gespeeld. De naam van regis seur Jac. Buis, die tevens een bijrol ■voor zijn rekening had genomen en hoe! is een speciale vermelding waard. Verdienstelijk speelden voorts Annie Kop (het dienstmeisje), Riet Vink en Janny v. d. Kwartel. Aan de décors was bijzondere zorg besteed. In de pauzes bracht het Rhythme Trio, o.l.v. de heer W. van Riet, po pulaire melodietjes ten gehore. Met een bal, onder leiding van de heer Maas, werd het feest, dat tot vroege morgenuren voortduurde, besloten. De heer en mevrouw Maas gaven een zeer gewaardeerde dansdemon- stratie. Ook de formation-dans dwong veler bewondering af De danseres jes kregen, evenals de vrouwelijke to nelisten, bloemen aangeboden. De dansmuziek werd verzorgd door Gé Hofenk's Melody Makers. VOORSCHOTEN Sleutelactie. De door de Neder landse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening uitgevoer de huis-aan-huis collecte en verkoop van prijsvraagkaarten voor de vluch telingen heeft 692.67 opgebracht. Dam nieuws DES. De uitslagen van de Woensdagavond gespeelde bordenwedstrijden luiden als volgt: Eerste klasse: de LangeB. v. Bem- melen 02; ZitmanStauthamer afg:; Oudshoornv. d. Meij 02; J. v. Bemmelende Bruijn 2—0; J. J. v. d. VeldeWeggen 02; H. v. d. Vel deOostergo 02. Tweede klasse: J. v. d. Vlekkert H. v. d. Vlekkert 02; KnolJ. v. d. Hulst 02; Oosteromv. d. Munt 11; Wester beek Buskens afg. Leerlingenballet in R.K. Vereni gingsgebouw. Zaterdagavond heb ben de leerlingen van Li Ovmana ge danst in het R.K. Verenigingsgebouw en laten zien wat zij konden preste ren. De zaal was vol en heeft genoten. Uiteraard liepen de prestaties nogal uiteen en in het bijzonder waren de solodansen en de dansen van kleine groepjes beter geslaagd dan wanneer met een groter getal leerlingen werd gewerkt. De avond werd geopend met op de planken een dansles, aan de barre gaven de jongste leerlingen eni ge oefeningen te zien. Het was een vaak zeer amusant gezicht. De beide laatste nummers waren in menig op zicht het best geslaagd, een Tango en een Mazurka gedanst door de oudste meisjes waren bijzonder aardig. Lucretia Verstegen begeleidde aan de vleugel en gaf een vaste leiding, zij speelde als intermezzo enige werkjes van Grieg. Een tweede inter mezzo werd verzorgd door Dora Ver meulen met enige declamaties. De avond stond onder leiding van de lerares Li Ovmana. Nieuwe Toneelgroep. Er heeft zich een nieuwe toneelgroep gevormd die de naam draagt: „Dilettantento neel Voorschoten". De leiding en de regie van de groep berusten bij de heer F. L. Oostendorp. De groep stelt zich voor van de zomer in het Burg. Berkhoutpark een opvoering te ge- van ven Ibsens „Peer Gynt". Schaakvereniging „Voorschoten". Na de theorie verzorgd door de heer G. Sluiter kwam ook de prak tijk. Zo kregen in groep I Sluiter en P. Segaar ieder 1y* punt, daar Slui ter won van Van As en remise speel de tegen P. Segaar en laatstgenoem de weer won van Braggaar. Jansen, in een gewonnen stelling zijnde, ver loor door een font van Waasdorp. Van de groep 2 A behaalde Groe- nenberg de overwinning over Riet berg. Renswouw won van Hulleman en v. d. Koog beheerste v. d. Akker. In de 2de B groep verzuimde M. Se gaar de winst te nemen en verloor toen snel van Braggaar Jr. Van der Marei won van Honsbeek en verloor van v. d. Werf. Grobben bleek de mindere van Lobbezoo, en in een re mise-stand tussen N. Segaarv. d. Werf, was laatstgenoemde niet for tuinlijk want hij verloor. Uitslagen groep I: JansenWaas dorp 01; A. SegaarJ. Braggaar 10; A. Segaar—Sluiter Ml v. AsSluiter 01. Groep II A: RietbergGroenenberg 01; HullemanRenswouw 01; v. d. Koogv. d. Akker 10. Groep II B: v. d. Mareiv. d. Werf 01; Honsbeekv. d. Marei 01; GrobbenLobbezoo 0—1; N. Segaar J. Braggaar Jr. 01; N. Segaar v. d. Werf 10. Geboren: Arie Cornells, z. v. T. J. van Rijssel en M. H. Schalk; Chris tina Maria, d. v. J. J. van der Voort en M. C. Zonneveld; Franciscus An- tonius, z. v: J. M. Grimbergen en J. Boot. Getrouwd: A. J. Slobbe en W. H. Wijsman; H. C. J. Vernooy en H. G. Larmboo; J. H. Nieboer en G. Th. Luijten; G. A. Weijers en E. Luiten. Gehuwd: Jan Veloo en Jansje Li dewij Buitelaar. Overleden: Gerardus Adrianus Warmerdam 20 j.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6