Vele problemen eisen meer dan ooit 'n hecht organisatie-leven De Kleppende SANDRA Steekpartij maakte einde aan wandeling in maanlicht EN HAAR TUINMAN MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 VAKGROEP VEEHOUDERS L.T.B. Openingsrede van voorz. M. P. v.d. Weyden Slaan we nu een terugblik op de afgelopen zomer of het afgelopen jaar, dan zfjn er wel enkele punten aan wijsbaar, waarvoor we dankbaar kun nen zijn, en die noemen we dan ook graag, want dankbaarheid is een scho ne zaak, evenals geduld, aldus voor zitter M. P. Weijden, hedenmorgen in zijn openingswoord op de Algemene Vei" Wat de zomer van 't hieraan voor afgaande jaar het beste te betitelen, als een mooie zachte winter, over het weer hebben we de afgelopen zomer niet te klagen gehad. De grasgroei was goed, de hooioogst goed verlo pen, en de opbrengst en kwaliteit gaven over het algemeen geen reden tot klagen. De tb.c.-bestrijding vindt succesvol voortgang, het aantal mond en klauwzeergevallen bleeg beperkt. Een goed begin met de abortusbang- bestrijding is op gang. Ook op het meer, brede terrein dan de veehoude rij vallen enige punten te vermei- Aetherklanken Televisieprogramma's. NTS: 14.3015.15 Nationaal progr. Pep. van de aankomst van H. M. Ko ningin Juliana en Z. K. H. Prins Berrihard op Schiphol. AVRO: 20.15 Act en weerberichten. 20.3022.45 „Het witte schaap van de familie", blijspel. HILVERSUM T, 402 M. 7.0024.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Graim. 7.15 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Hoogmis. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 „Lichtbaken", earns. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11,30 Schoolradio. 11.50 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 „Nood breekt traditie". 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Amus. muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.45 Idem. 14.00 Gevar. progT. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Idem. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitzen ding: Rijksdelen Overzee: Dr. F. Har- tog: „Het onderwijs op Aruba". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Promenade orkest en soliste. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.210 Act. 20.35 De gewone man. 20.40 „De dood van Wallenstein", treurspel. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Graim. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.35 Twee piano's. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-crkest. 13.55 Beurster. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio (eventueel tussen 13.00 en 15.00 Rep. van de te rugkeer van H. M. de Koningin). 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Kamermuz. 16.00 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 „De dierenwereld en wij", caus. 17.30 Dansrnuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.30 „Meer productiviteit brengt iedereen profijt", caus. 18.40 Lichte muz. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Amateur-pro gramma. 19.45 FiLmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Gevar. progr. 22.20 Voordracht. 22.35 Volksliede ren. 22.55 „Ik geloof dat....", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20 Act. of gram. 23.3024.00 Graim. den, waarmede wij onze instemming kunnen betuigen. In de laatste twee jaar is een belastingverlaging door gevoerd van circa één milliard gal den, waarvan zij die inkomen hadden of investeringen konden doen, de gun stige gevolgen ondervinden. Al is hierop door de laatste beschikking van de minister van financiën wel domper gezet. Maar we hebben moe ten begrijpen uit de persverklarin gen, dat dit is om de welvaart te be vorderen. De ondernemingsbelasting is al een paar jaar ter ziele, waarom (heb ik het goed) niemand van ons in de rouw is gegaan. De Duitse opcenten op de grondbe lasting, 130 opcenten op gebouwd en 80 opcenten op ongebouwd, zijn dit jaar van die baan gegaan. Jaar in jaar uit hadden we hierop zonder sudces aangedrongen. Maar ziedaar, de mysterieuze kabinetscri sis kwam, alle ministers kwamen na een paar maanden weer uitgerust en fris terug. Voorgesteld werd toen o.m. om de huiseigenaars tegemoet te komen, de 130 Duitse opcenten op gébouwd af te schaffen. Wij zijn toen zo vrij geweest, bij deze besprekin gen te kennen te geven dat afschaf fing alléén van die Duitse opcenten op gebouwd eigendom, tot heftige verontwaardiging in de landbouw zou leiden, waarvoor toen begrip werd getoond, met als gevolg, dat werd voorgesteld die 130 opcenten voor on- géboirwd eigendom af te schaffen, maar ook de 80 Duitse opcenten voor ongebouwd, wat werd aangenomen. Vergis u niet De vereveningébelasting, welke een aparte belasting vormt op dc onder nemer, zal overlijden bij de invoering van dé algemene ouderdomsvoorzie ning, waarvoor het W.O. al is inge diend, evenals het W.O. tot afschaf fing van de V,H.-belasting. Sommigen van u denken natuur lijk: of je nu van de kat of van de kater gébeten wordt blijft hetzelfde. Maar die zo denken, vergissen zich nu toch eens. Een werkelijk verschil is dat: de V.H.^belasting was ongeveer het bedrag wat nodig was om de noodwet ouderdomsvoorziening te financiëren circa f 300.000.000 per jaar. Dit bedrag betaalden alleen de werkgevers, ook als zij door welke om standigheden dan ook, geen of weinig inkomen hadden, want zij betalen tot dusverre 4 van het uitgegeven loon. Werd hij onder de huidige regeling 65 jaar, dan kwam hij voor uitkering niet in aanmerking. In elk geval wer den eigen inkomsten afgetrokken en o.a. aangenomen, dat onroerende goe deren op lijfrente-basis van 7 als inkomsten moesten worden opgeno men. Aan de nieuwe regeling zal iedere burger, die meer dan 3000.ver dient, moeten mee betalen. En ieder, die 65 jaar wordt, heeft recht op uit kering voor 1 persoon of 804 echtpaar 1.138. Eén zijn! Ik hoor u al mompelen: zou de voorzitter ook nog wat gaan zeggen over de veehouderij? Dat komt nog. Maar ik stel er toch wel prijs op deze zaken ook eens aam u voor te houden, omdat t.a.v. het melkprijsbeleid wel eens gezegd wordt: Och, wat zullen we er nog over praten, we hebben er op onze vergaderingen al 10 jaar ach tereen over gepraat, en we lopen steeds maar achter de kostprijsver hogingen aan. Daarom blijft er maar één weg open, dat is als organisatie strijdbaar blijven en voor zover dit maar enigs zins mogelijk is, één standpunt trach ten in te nemen. Uit al de voorstellen, welke t.a.v. de melkprijs zijn ingediend, ligt de onrust besloten omtrent de prijsbe paling van het belangrijkste veehou derijproduct. n.l. de melkprijs. 1. Men vraagt zich af, zijn de L.E.I.-berekeningen wel juist?; 2. wat zijn de gevolgen van het ingevoerde drie-prijzenstelsel?; 3. is de voorlichting buiten de landbouw wel efficiënt?; 4. is de voorlichting aan de boe renstand zelf, niet te veel gericht op productieverhoging, alsof deze alleen zaligmakend is? Welnu mijne heren, om het nu maar eens zacht en beleefd uit te druk ken. Uw vakgroepbestuur twijfelde ook aan de juistheid van de L.E.I.- berekeningen. Op voorstel van mr. Vermeulen, de secretaris van de LTB, heeft toen uw vakgroepbestuur alle standsorganisaties, met de tech nische organisaties, alsmede de C.M.C. opgeroepen op een vergadering, wel ke 5 September is gehouden en waar de heer ir. Dijkstra, die de L.E.I.- be rekeningen mede uitvoert, was uitge nodigd ons eens een inzicht te geven hoe alles in het vat werd gegoten (niet de melk) maar de kostprijsbe rekeningen van de melk. In die uit eenzetting is onze indruk versterkt, dat er hier en daar wat aan mankeert. 1. Gebleken is opnieuw het fou tieve uitgangspunt, dat niet de eige- naarslasten, maar de betaalde pach ten hier de basis vormen; 2. dat het z.g. betaalde zwarte loon niet mag worden opgenomen; 3. dat de ondermersbeloning is teruggebracht van 20 tot 5 Degenen, die de L.E.I.-berekeningen moeten invoeren, moeten steeds weer op deze fouten worden gewezen, wat in de bewuste vergadering dan ook niet achterwege is gebleven. Welbeschouwd ontvangen de boe ren momenteel maar heel weinig meer per liter dan 4 jaar geleden, om dat men nu uitgaat van een vetgehal te van 3.70 vet en toen van 3.30 De statistiek wijst uit, dat het ge middelde vetgehalte omhoog is ge gaan, alsof dit de boeren geen geld heeft gekost Met statistiek kan men alles bewysen, zelfs dat de ergste broederkrijg in de wereld is geweest de doodslag van Abel door Kaïn, want toen sneuvelde de helft van de mannelijke bevolking en dat is later in geen enkele oorlog meer voorge komen. Dat de werkelijke eigenaarslasten worden opgenomen lijkt mij rationeel en het verbaast alleen maar, welk bezwaar men daar tegen kan hébben. Bij het niet in de rekening opnemen van zwarte lonen, valt ons dit op: Philips baalt momenteel een deel der arbeiders uit Brussel en Unile- er te Rotterdam haalt evenals tal van andere bedrijven dat doen, een deel der arbeiders per autobus, soms op grote afstanden. Wij vermoeden, dat deze bijkomende kosten, in de onkostenrekening worden opgenomen en geen zwart loon genoemd wordt Maar als een boer uit bet watens- noodgebied, waar de landarbeiders woningen verdwenen zijn, arbeiders van 't vaste land moest laten komen en deze arbeiders daarom mede, z.g. zwarte loon kregen, weet de rechter, waarvoor de boer zich moest verant woorden geen betere raad dan, dat woorden ge enbetere raad dan, dat die boer dat deel van zijn grond, wat hij niet zelf kon bewerken, maar braak moest laten liggen? Dat loopt niet parallel met die propaganda voor opvoering van de productiviteit, waarvoor we in Nederland zelfs een aparte commissie hébben. Wordt vervolgd. NATIONALE R.K E.H.B.O.- K AMPIOEN SCHAPPEN Zaterdag zijn te Helmond de natio nale wedstrijden gehouden voor de nationale kampioenschappen, uitge schreven voor de nationale bond voor E.H.B.O. Zeventien ploegen, d.w.z. 9 junio ren groepen en 8 groepen senioren uit het gehele land hebben aan deze wedstrijden deelgenomen. De afdeling Helvoirt spande daar bij de kroon door beslag te leggen zowel in de junioren- als in de senio- xenklasse op de wisselbeker en de eerste prijs. In de seniorenklasse behaalde Lei den de tweede prijs, Zuylen de derde prijs, Kloosterzande de vierde prijs, en Amsterdam de vijfde prijs. De prijzen in de juniorenklasse werden gewonnen door de afdeling Alkmaar tweede prijs, derde prijs Al phen ad. Rijn, vierde prijs afde ling Culemborg, vijfde prijs Koevor- den. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM ZUSTER PATRICIA. Moeder Overste van het St. Elisa- ibeth-Gesticht te Doesburge. Zr. Pa tricia, viert op 19 November haar gouden kloesterfeest. Dit heugelijke feit zal op 19 No vember in het Moederhuis van de Franciscanessen te Breda worden ge vierd. In Doesburg zal het gouden kloosterfeest op 26 November wor den gevierd. Zr. Patricia (in de wereld mej. H. •van Schendel) werd geboren in Huis ter Heide. Op 21-jarige leeftijd trad zij in de congregatie van de Francis canessen. Na haar professie werd zij belast met de ziekenverpleging, aan vankelijk bij particulieren, daarna te Leiden en Doesburg. In 1938 werd zij benoemd tot Moe der-Overste te Gilzen. Voorts was zij twee jaar werkzaom te Dongen, waarna weer zes jaar te Gilzen. In 1946 keerde zij als Moeder Overste terug in Doesburg. SCHUUR MET 1500 RIETMATTEN AFGEBRAND. Een schuur, gedeeltelijk van riet en gedeeltelijk van hout, waarin 1500 rietmatten waren opgeslagen en staande aan de Nieuweweg te 's-Gra- venhage-Loosduinen is gisteravond totaal afgebrand. De schade bedraagt ongeveer S 16.000, Omstreeks kwart over zeven werd de brand ontdekt. Spoedig daarna echter stond de schuur met de inhoud in lichter laaie en toen de brandweer van Den Haag, die enkele minuten na de alarmering, met een motor- spuit en een materiaalwagen ter plaatse verscheen, was de schuur reeds afgebrand. De rietmatten ver tegenwoordigden een waarde van ongeveer 10.00,terwijl de waar de van de schuur ongeveer 6.000, bedroeg. De eigenaar, de 30-jarige -tuinder W. G. J. Valk uit Den Haag was slechts gedeeltelijk verzekerd. De oorzaak van de brand is onbe kend. Jongeman gewond In de Havenstraat te Hilversum is Zaterdagavond een jongeman, die rustig met zijn meisje liep te wande len het slachtoffer geworden van een vecht- en steekpartij van drie man nen, die onder invloed waren van sterke drank. De jongeman is in het ziekenhuis opgenomen en heeft veel bloed verloren. Zijn toestand is echter niet levensgevaarlijk. De drie man nen zijn door de politie gearresteerd. Omstreeks kwart over acht wan delde de 23-jarige de G. gearmd met zijn meisje op het voetpad, toen de drie mannen tegen hem opbotste, daarbij o.a. roereend: „Jeloopt aan de verkeerde kant". Onbekend maakt onbemind. Toen de jongeman hen wees op het onjuiste van hun gedrag, sloegen twee mannen er direct op. De G., die flinke klappen opliep, kwam te val len en wilde opstaan, daarop trok de 30-jarige D. een mes en stortte zich op de jongeman. Deze wist de steken bijna alle te pareren, doch kon niet voorkomen, dat hij in de linkerboven arm een ernstige wond opliep, waar uit het bloed stroomde. Eten burger slaagde er in de hevig bloedende De G. in zijn auto te krijgen en hem direct naar het ziekenhuis te bren gen. De drie mannen liepen inmid dels door, maar het publiek volgde hen op een afstand. Toen de inmid dels gewaarschuwde politie op weg BROMFIETSERS OP 1 JANUARI 1956 NIEUWE REMVOOR- SCHRIFTEN. Reeds van 1 Augustus 1953 af die nen bromfietsen van twee remmen te zijn voorzien, één op elk wiel. Band- lemmen, die overigens nimmer toe passing vonden op bromfietsen, wa xen sinds die datum officieel verbo den. De A.N.W.B. wijst er thans nog eens op, dat met ingang van 1 Jan. ■1956 tenminste één van de twee ver plichte remmen een trommel- of schijfrem zal moeten zijn. Onder trommelremen dienen te worden verstaan de trommelremmen van het normale type en remnaven, werkende volgens het z.g. mantel principe; onder schijfremmen de be kende terugtraprem en voorwiel- •remna-ven werkende volgens het la- «nellensysteem. Zij, die een bromfiets berijden, die nog niet in overeenstemming anet dit voorschrift is dat zullen voornamelijk de bromfietsen van ouder type zijn, uitgerust met twee velgremmen dienen dus vóór deze datum tenminste één van de remmen door een trommel- of schijfrem te laten voorzien. Men doet er uiteraard verstandig aan, hiermede niet tot het laatste •laatste ogenblik te wachten, aldus de A.N.W.B. naar dé plaats van de vechtpartij de drie mannen tegenkwam, werden zij op aanwijzing van het publiek ge arresteerd. Zij zijn ingesloten om te worden voorgeleid. Tijdens het onder zoek zeiden zij De G. in het geheel niet te kennen. Bij ieders maaltijd een kwelling op komst? angst toor brandend maagzuur Veem Rennies. Alleen al bij de gedachte aan die pijnlijke, snerpende zuurbrand hebt U al gegeten en gedronken vóór U aan tafel gaat. Waarom die ellende? Er zijn toch Rennies! Met Rennies hebt U van brandend maagzuur niets te vrezen. U eet gewoon waar U trek in hebt. Mocht de nood aan de man (óf aan de vrouw!) komen, laat U één tot twee Rennies op de tong smelten. Ongemerkt het vervelen de „glaasje water" komt er niet aan te pas! Zuurbrand en pijn zijn bü voorbaat kansloos, als U zorgt steeds 'n paar Rennies „op zak" te hebben. Advertentie) PRIJS VAN ƒ30.000,—. In de 529e staatsloterij, tweede klas, is de prijs van 30.000,ge vallen op lot no. 21428. CHARLEY TOOROP f In de nacht van Zaterdag op Zon dag is na een kortstondige ziekte in haar woning te Bergen (N.-H.) op 64-jarige leeftijd overleden de schil deres Charley Toorop. Mevrouw Charley Toorop werd op 24 Maart 1891 in Katwijk aan Zee geboren als dochter van de schilder Jan Toorop. Aanvankelijk werd zij voor muziek opgeleid, maar zij koos kunstschilderen zonder dat zij hier voor ooit een opleiding heeft ontvan gen. Na 'n verblijf te Parijs van 1919 tot 1921 vestigde zij zich in Bergen. Tussen 1928 en 1936 ontstonden vele van haar grote werken. De begrafenis is vastgesteld op Woensdag a.s. op de algemene be graafplaats te Bergen. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Eénrichllncsweg. Inrijden toegestaan. Keren en terne rijden verboden 35) Sandra lachte om de onzin en at plichtmatig, maar haar hart deed aan alsof er lood in zat. Zij had zolang uitgezien naar de dag, waarop zij werkelijk indruk zou maken op Ward Blake! Zij had plannen gemaakt, doch zonder enige werkelijke hoop op suc ces, totdat Perry haar had aangemoe digd in iets dat zij voelde het een dwaze droom was geweest. Zo spoedig als zij kon, ontsnapte zij aan Johnnie onder voorwendsel, dat zij naar de keuken moest om te zien hoe het daar ging en haastte zich weg. Zij dacht, dat zij ging huilen. Maar toen zij alleen was in de achterhal en ongezien haar tranen de vrije loop kon laten, bemerkte San dra, dat zjj te ellendig was om zelfs te kunnen huilen. Een soort doffe smart greep haar aan toen zij tegen de muur leunde. Het openen van de deur van de eetzaal en harde voet stappen trokken plotseling haar aan dacht. Ja, daar kwam Perry aan, zij zag het met een zijdelingse blik. Vlug snelde zij naar de achtertrap. „Sandra!", riep Perry zachtjes, „wacht een minuut". Maar ze was reeds halfweg de trap. „Kan niet", riep zij naar beneden, doch zonder naar hem om te kijken. „Zij is in.begon Perry. Maar boven aan de trap sloot San dra stevig de deur. Zij zou nooit meer naar hem luisteren. Nooit meer! Dan begonnen de tranen overvloedig te stromen en zij rende naar haar eigen kamer en begroef haar gezicht in de kussens op haar bed. Beneden vertoonden de gasten, na dat zij het souper hadden gebruikt, neiging om in de hoeken te blijven hangen, in de erkers en op de divans welke zij zich hadden uitgezocht. En kelen gingen terug naar de dansvloer, want de radiomuziek was uitstekend, maar de meeste hunner verkozen met z'n tweeën of vieren te blijven fluis teren en lachen, terwijl Perry, bij gestaan door Isabella, rond ging en lege schotels en glazen ophaalde. Toen hij even stil stond voor de deur van de studeerkamer, zich af vragend of hij de half open staande deur al of niet open moest duwen om te kijken of er verlaten schotels ston den, werd zijn aandacht getrokken door het geluid van Ward"s stem. In stinctief stond hij stil. Er was iets, dat hem zei, dat hij niets behoorde te missen wat de kerel zei. „Dc zou u zeer graag een genoegen doen, mr. Winslow", de slepende stem klonk zeer spijtig „maar ik zou mijn boeken hier moeten hebben voor ik u werkelijk enige inlichtingen kan geven. Ik zal u echter heel graag mijn secretaris een brief laten zen den, waarin wordt uiteen gezet hoe de zaken staan". „Ikeh.hmram!" Bob Wins low zat klaarblijkelijk in verlegen heid. „Ik „O, ik weet hoe u over zaken denkt. Een hoop onzin enz. Maar ik verze ker u, mijn beste mr. Winslow, het is noodzakelijk, werkelijk noodzakelijk! Ik houd niet van lange reeksen ge tallen, evenmin als u, maar ik moet ze zo nu en dan nakijken. En ik ben bang, dat u het ook moet doen. Het is echter fair voor ons, mr. Winslow, dat u zorgvuldig de cijfers nagaat. Dan zult u onze moeilijkheden begrij pen. U zult misschien zelfs in staat zijn voor ons een manier te bedenken om de uitgaven te besnoeien. Want ik wil met u open kaart spelen, mr. Winslow, onze uitgaven slokken al onze verdiensten op". „Oh, ehik probeerde helemaal niet mijn neus in je zaken te steken, mijn jongen", zei Bob Winslow en Perry ontdekte teleurstelling in zijn stem. „Maar je ziet, Sandra's huis houdgeld. dat wil zeggen.ik bedoel. „U bedoelt, dat u de twee-honderd vijftig dollar wenst, waarover u vroe ger ook al eens gesproken heeft", zei Ward effenaf, waarbij hij over het hoofd zag, dat dit in werkelijkheid de enige voorwaarde was geweest, toen hij de aandelen leende. „Wel mijnheer, het is gek, maar in zaken is het „Ik begrijp het, ik begrijp het", zei Winslow haastig, in zijn verlangen Lynn's aanstaande man niet als een Shylock voor te komen. „Laten we er nu maar niet meer over praten". „O, daar ben je!" Tante Julia's stem zweefde voor haar uit naar de hal beneden en Perry wendde zich snel om. „Perry, je moet mr. Thayer een beetje helpen. Hij gaat een vrolijk kunstje doen, waarvoor hij een trap ladder nodig heeft. Wil je er een voor hem halen?" Perry verliet niet zonder tegenzin de deur van de studeerkamer en ging top zoek naar een ladder, maar hij kookte inwendig. Die schurk van Blake! Het was vreemd, dat Bob Winslow niet inzag, dat de man een oplichter was. O, Perry wist niet pre cies waar Blake's tekortkomingen la gen, maar hij was er absoluut zeker van, dat er iets niet in orde was met de financiële opzet van Ward's zaken. Natuurlijk kon men van een meisje als Sandra niet verwachten, dat zij de ellendeling doorzag, zij was te on ervaren en wist te weinig van de wereld dan dat haar vermoedens konden worden opgewekt tegen een man, wiens manieren zo misleidend waren. Van de kerel ging een zekere charme uit, bekende Perry zichzelf. Maar hij was er ook zeker van, dat als hij een paar minuten met Ward alleen werd gelaten, hij hem genoeg van die charme kon ontnemen om te maken, dat zelfs Sandra hem in zijn ware gedaante zou zien. Intussen was Sandra, die zich in haar kamer had verstopt om haar kalmte te herwinnen, zelfs daar niet alleen gelaten. Lynn was dansend binnen gekomen om een poederdoos te lenen. „Ik heb de mijne omgegooid", legde zij Sandra uit, met haar gebruikelijke opgeschroefde vrolijkheid. „En mijn neus glanst eenvoudig als een alumi nium pan van Lisa!" Sandra gaf haar de doos poeder, waarmee ze bezig was de sporen van haar tranen te verwijderen. „Vermaak je je goed, lieve?", vroeg Lynn, terwijl zij verrukt naar haar eigen gelaat in de spiegel keek. „Je scheen een poos geleden buitenge woon veel plezier te hebben". „Het is werkelijk een aardig feest", zei Sandra. „Perry heeft je goed geholpen, niet?", vervolgde Lynn. „V/aar kwam hij weer vandaan? Ik dacht, dat oom Bob hem had ontslagen". „Wel, hij kwam terug en vader zocht een chauffeur, dus nam hij hem weer aan". „Dat is grappig!" „Wat is grappig?", vroeg Sandra. „OLynn brak de zin af. „Ik bedoel.wel, oom Bob is verschrik kelijk veranderlijk, niet? Denk jc, dat ik een tikje rouge nodig heb?" (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5