„Verslag en memorie van antwoord'' Leidse Raad Voorlopig nog géén demping Middelstegracht faymam RIJNSTREEK B* en W+ weten nog niets van een merenplan Leiden J UUTELGAT K m f* V&i <k> GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MONTEURS Smout- en Advertentiezetter Telefoontjes worden dagelijks aangenomen MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Aan de memorie van antwoord op de begroting 1956 ontlenen wij nog enige antwoorden. Zo lezen wij, dat geenszins is uitgesloten, dat de opvolgende eigenaren van de panden van de C.V. Tieleman en Dros aan weerzijden van de Mid delstegracht geen prijs stellen op het behoud van vaarwater langs die panden. In dat geval is er een reden om het ongedempte deel van de Mid delstegracht te dempen. Van deze demping zal echter in de naaste toekomst niets kunnen komen, daar andere dempingen (Langegracht, Oostdwars- gracht, Uiterstegracht, Levendaal) urgenter zijn. De dienst van gemeentewerken te Leiden is begonnen met de voorbe reiding van een plan tot verbreding van de Koepoortsbrug. In verband met enderbezetting van personeel moet de uitwerking van het plan dikwijls worden onderbroken, zo deelt de me morie van antwoord mede. Reeds is gebleken, dat de funde ring van de bestaande brug van dien aard is, dat daarop geen zwaar ver keer over twee banen kan worden toegelaten. Er moeten dus ook hier voor de nodige voorzieningen worden getroffen, zodat in feite van een al gehele brugvernieuwing en -verbre ding sprake is. Verkeersregelaar De Gijselaarsbank. Wij hebben reeds gewezen op de wenselijkheid van een glazen huisje voor de verkeersregelaar bij de De Gijselaarsbank. B. en W- delen mede, dat het ma ken van zo'n glazen ruimte stuit bp verschillende bezwaren, o.a. van aesthetische aard. Streekplan Leiden en omgeving. In verband met de problemen der stadsuitbreiding heeft het hoofd van de planologische dienst der provincie in een op verzoek van B. en W. van Leiden belegde bespreking medede ling gedaan van de inzichten, welke bij het provinciaal bestuur thans heersen aangaande de ontwikkeling van de streek, waarvan 's-Gravenhage het middelpunt is en waartoe ook Leiden en omgeving behoren. Van het bestaan van een streekplan voor dit gebied is B. eh W. niets bekend. Mogelijk is, dat de vaststelling van een zodanig plan wordt voorbereid. In dat geval zal de gemeente daar mede te zijner tijd wel in kennis worden gesteld. Agenda Leiden MAANDAG. De Natuurvriend. Steensohuur 6, 8 uur nam. DINSDAG Alg. Ned. Bond van Gepensionneer- den. Ledenverg. 2.30 uur nam. De Burcht. Winkeliersver. „De Grote Acht". Cabaret-avond voor de klanten. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. K. O. filmstudiekring .„Moana". 9.15 uur nam. Casino. WOENSDAG K. O. Haagse Comedie. „In de schaduw van de twijfel". Schouwburg 8 uur nam. K.A.B. Ledenvergadering. St. An- nius Clubhuis. 8 uur nam. Gezelschap „Frysan". 7.45 uur nam. De Burcht. Rozenkranskruistocht. St. Pieters kerk. 7 uur nam. K.A.J. Ontspanningsavond Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. DONDERDAG Huldiging prof. Carp. Oegstgeest (Endegeest). 2.30 uur nam. K. O. R'dams Philharmonisch Orkest. Stadszaal. 8 uur nam. Kath. Werknemende Middenstand. Gulden Vlies. 8 uur nam. „De Goede Woning". Harmonie. 8 uur nam. VRIJDAG Bond van Leidse Harmonie- en fanfare-verenigingen. Feestavond bij 25-jarig bestaan. 8 uur Stadsgehoor zaal. Bond van Oud-strijders. Harmonie 8 uur nam. ZATERDAG R.K. Instuif. St. Leonardushuis. 8 uur nam. „De Banita's". TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kolksteeg» 25): Tentoonstelling foto's Pim van Os. Werkdagen 25 uur nam. (Tot 10 December). Lakenhal: Tentoonstelling „Reken schap hedendaagse beeldende kunst door het Rijk sedert de Bevrijding verworven" (tot 5 December). Dienst der apotheken. De avond nacht en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 5 November 13 uur tot Zaterdag 12 No vember 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tele foon 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8 Te lefoon 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 4 tot 11 November zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De dertiende passagier" 14 jagr. Lido: „Operatie Tirpitz", 14 jaar. Luxor: „Avontuur in Tanger", 14 jaar. Trianon: „Ciske de rat", 14 jaar. Rex: „Het laatste schot", 14 jaar Gehuwde ambtenares. B. en W. delen voorts mee in het hoofdstuk personeelsaangelegenhe den, dat nog dit jaar een voorstel is te verwachten van het college in zake de vaststelling van een nieuw ambtenarenreglement, in welk, voor stel de positie van de gehuwde amb tenares bij deze gemeente onder ogen zal worden gezien. Vraag over Vebo-Aalmarkt. Een lid vraagt, of het college het niet wenselijk acht, bij het organise ren van tentoonstellingen, waarbij onder andere door afschutting en afzetting schade aan ingezetenen kan worden berokkend, vooraf met deze •ingezetenen overleg te plegen en op lossingen te treffen, opdat zich voor vallen, zoals zich bij de Vebo hebben voorgedaan, niet meer zullen her halen. B. en W. antwoorden: bij het hou den van tentoonstellingen of andere gebeurtenissen, die van belang zijn voor de stad en soms ook nog voor haar omgeving en waarbij afzettingen en/of schuttingen nodig zijn, zal het belang, aan dit evenementen verbon den, zwaarder moeten wegen dan dat van enkele ingezetenen. B. en W. trachten in voorkomende gevallen de belangen van bedoelde ingezetenen zoveel mogelijk te ont zien, waarbij, indien dit mogelijk is, tevoren overleg met die ingezetenen wordt gepleegd. Microphoons in raadzaal. Tenslotte lezen wij nog in de me morie van antwoord dat de raadzaal van een microphoon- en versterkers- installatie zal worden voorzien. 17 NOVEMBER: BEGROTING Donderdag, over een week, 17 No vember, begint de Leidse Raad met de behandeling van de begroting. De vergadering wordt voortgezet op Vrijdag 18 November, op Maandag 21 November en zonodig op nader te be palen tijdstippen. f/t We lazen in de memorie van ant woord, dat de agent bij de verkeers lichten aan de De Gijselaarsbank zijn huisje waarschijnlijk niet krijgt. Dat is jammer. Het argument, dat aange voerd wordt n.l. de aesthetische eisen van dit kruispunt kunnen wij niet ten volle onderschrijven. Is de „De Gijselaarsbank" nu wer- kelijk„.zo'b architectonisch kunststuk, dat de aanblik, niet door een door zichtig wachthuisje onderbroken zou mogen worden? De De Gijselaars bank is goed voor een rustig zitje, dat de bejaarden de gelegenheid geeft met de laatste snufjes op het gebied van wegverkeer op de hoogte blijven en de eventuele ongelukken uit de eerste hand te kunnen doorvertel len; maar we hebben in Leiden mas sa's mooie monumenten, die met veel minder omzichtigheid worden ont sierd, dan het "te De Gijselaarsbank het geval zou kunnen zijn. Stop! We blijven op de bres staan voor de politie, bok al heeft een agent van Rijkspolitie ons onlangs op de hoek van de laan van Endegeest en de Rijnsburgerweg onverwachts bekeurd, omdat we met de fiets niet voor 't bord „stop", dat hier op de hoek van de weg is geplaatst, hadden stilgestaan. Hij had gelijk deze agent, maar we meenden wel te mogen zeggen, dat hij als hij op dit punt was blijven staan wel honderd bekeuringen had kunnen uitdelen. Het is typisch, maar alléén de weggebruikers, die autorijles hebben schijnen aan dit ge bod van stoppen bij nadering van een voorrangsweg gevolg te geven. Fietsers doen het nooit. Maar wij en ook u die dit leest zullen ons niet meer aan deze fout te bezondigen. Pluimvee Enige leden van de L.P.V. „De Oude Leidse" hebben deelgepomen aan de door- de Kon. Ver. Ornitop'hillia geor ganiseerde jongdieren pluimveeten toonstelling in de Jaarbeurshallen te Utrecht. Zij behaalden de volgende resultaten: Mevr. Berk de Hey, met Tan ko nijn 2e Z. G. met Ornitophillaprijs; L. v. d. Nieuwendijk met Welsumer- kriel hen Z. Z. G.; met idem haan 2e G.; Fr. v. d. Mark Jr. met Zilver patrijs Holl. kriel 5e G. G. Prijs en ereprijs van de Holl. krie- ienfokcluib met Wit Holl. kriel hen 2e Z. G. Gezien de enorme deelneming zijn dit zeer fraaie resultaten. Na deze show volgt de Kringten toonstelling te Rijnsburg waar ook de clubtentoonstelling van de „Oude Leidse" zal worden ondergebracht. Burgerlijke Stand Geb.: Leonard Johan Maria z. v. L. G. M. Hartman en M. A. Borchert; Joanna Petronella, d. v. G. J. levFe- bre en C. Bleiji; Hedwich Henriëtte, d. v. A. v. Rooijen en O. I. D. Sae- mann; Jozef Bernard Maria, z. v. J. T. v. d. Ven en A. W. Ouwerkerk; Kornelis Hjelmar, z. v. H. K. de Groot en L. C. Keijser; Johannes Cornelis,. z. v. J. C. v. d. Wal en M. A. Snik; Pieter, z. v. P. Sebregts en K. Ro- meijn. Getr.: W. N. Schuijtvlot en B. van Noort. Overl.: L. L. v. d. Meulen, man 30 Succes D.V.V. Op Zondag 6 November ging de accordeonvereni ging D.V.V. met haar B-korps op concours in de vierde afdeling Haarlem. Gezien de korte tijd van samenstelling van dit B-korps en de vele jeugdige leden, kan D.V.V. met trots op het resultaat van deze dag terugzien. Met 278 punten werd een tweede prijs -behaald. In Utrecht is voor het examen tandtechnicus I geslaagd de heer H. van Bemmel te Leiden. STICHTING SANATORIUMFONDS „ONS BELANG". Feestavond ten bate van de T.B.C.-bestrijding. De Stichting „Het Sanatorium fonds", indertijd opgericht door de Vereniging van onderofficieren der Kon. Landmacht „Ons Belang", die zich nu al vele jaren wijdt aan de T.B.C.-bestrijding en eveneens finan ciële bijstand biedt voor het geval zich ernstige ziekten voordoen in de gezinnen van bij „Ons Belang" aan gesloten leden, had Zaterdag in „Den Burcht" een feestavond belegd. De voorzitter van de afdeling Lei den van de Stichting, de heer J. Al- tena, heette de vele aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de garnizoenscommandant, luit.-kolonel H. W. Gerth van Wijk, de oud-com missaris van Politie, de heer R. J. Meijer en afgevaardigden van de Bond van Oorlogsinvaliden, de Ver eniging van Oud-oniderofficieren, de N.C.O.O.V. en St. Martinus. Vervol gens wees spreker er op, dat het nog steeds noodzakelijk blijft om aan de doelstelling van de Stichting krach tige steun te verlenen. De Amsterdamse Comedie onder leiding van Rien van Nunen, die reeds eerder voor de Koksschool een opvoering verzorgde van de „Muzi kale familie", gaf daarvan deze avond een reprise. Ook ditmaal oogstte het gezelschap, dat uitstekend op elkaar was ingespeeld, met deze muzikale comedie groot succes. Een gezellig bal onder leiding van de heer J. Alphenaar en met mede werking van The Rythme Stars be sloot dez» feestelijke avond. FEESTAVOND „DE TUINSTADWIJK". De buurtvereniging „De Tuinstad wijk" te Leiden, heeft op Vrijdag avond, 4 November j.L, haar gebrui kelijke feestavond voor haar leden en donateurs gehouden, in de Grote Burchtzaal. Na een kort openings woord door de voorzitter M. I. Smit werd het verdere gedeelte van deze avond in handen gelegd van de Leid se Accordeonvereniging D.V.V. (door vriendschap verenigd). Het B-korps, onder leiding van de heer H. Doove, bestaande uit zeer jonge en oudere leden, verzorgde het muzikale gedeelte. Een duo van de jeugdige leden A. Kriek en L. de Vet viel zeer in de smaak. Vermelden wij nog, dat het echtpaar Van Polanen en de heer J. Optendrees enkele korte schetsjes opvoerden. Eer tombola met aantrekkelijke prijzen, beschikbaar gesteld door milde gevers, verhoog de de feestelijke sfeer. Na afloop van het programma bleef men nog enkele uren, onder het ma ken van een dansje, gezellig bijeen, RECTIFICATIE. In ons blad van Zaterdagavond heeft abusievelijk het bericht gestaan dat prof. Remmelts hedenmiddag zijn verjaardag met een receptie zou vie ren. Prof. Remmelts is reeds enige tijd SPIEKER, ernstig ziek. ALPHEN AAN DEN RIJN Auto met 3 personen te water Geen doden of gewonden te betreuren Zaterdagavond omstreeks acht uur is tijdens de zware mist een perso nenauto, een overjaars DKW'tje, met drie personen in de wetering langs de Ziendeweg te Alphen aan den Rijn gereden. De wagen, op weg naar Nieuwkoop, behoorde toe aan de heer U. uit Bodegraven en werd bestuurd door de monteur J. A. v. d. Berg te Nieuwkoop. Als passagier zaten in de wagen de heer J. Renes en diens 14- jarige zoon Jan, beiden wonende te Bodegraven. Ondanks het feit, dat de auto in bijna geen tijd tot aan het dak on der water schoot en ondanks de vol slagen duisternis, die mede door de dikke mist ter plaatse heerste, slaag den de inzittenden erin, zij het met veel moeite, zich uit hun benarde po sitie te bevrijden en op het droge te komen, zonder dat zij enig lichame lijk letsel opliepen. Het was een vreemde gewaarwor ding voor de nog onbekende wiel rijder, die enkele honderden meters voor de z.g. S-bocht in die weg, ter hoogte ongeveer van de boerderij van de heer v. d. Nagel, enig lichtschijn sel in het water waarnam. Bij nadere beschouwing bleek het de rechter- richtingwijzer te zijn van de auto. Tot zijn ontzetting stelde de wielrijder vast dat een auto onder water moest zijn. Ofschoon het rechter portier van de auto openstond, bestond bij het ontdekken van het ongeval nog geenszins zekerheid dat er geen men senlevens mee gemoeid waren. On middellijk riep hij de hulp in van de bewoners van de nabijgelegen boer derij van de heer v. d. Nagel, die op hun beurt de politie telefonisch van de ontdekking op de hoogte stelden. Gelukkig bleek bij een snel inge steld onderzoek dat geen personen meer in de wagen aanwezig waren. Voor alle zekerhejd heeft de politie de wijde omtrek van het water waar de auto lag, af gedregd; zij kreeg toen de overtuiging, dat het ongeval nog heel best was afgelopen. Toen restte haar nog het opsporen van de be stuurder en eventuele inzittenden. Hierin was ze weldra geslaagd. Bij verhoor verklaarde de bestuurder als vermoedelijke oorzaak van het te wa terrijden, dat zyn linker voorband was geklapt. Plotseling trok de wagen krachtig naar links. Van de smalle weg raakte de auto weldra in de berm en toen was de wagen niet meer te houden, zei hij. Omtrent de opgegeven vermoede lijke oorzaak kon nog geen zekerheid worden verkregen, aangezien de auto zich diep in de modder heeft ge werkt en pas Maandagmorgen zal worden gelicht. Dat de rech ter-richting wijzer Gevestigde personen van 31 October tot en met 5 November S. K. Baner- jee, Lammensch.weg 187. J. van Zwolle Van Beelen, Ch. de Bourbonhof 22. G. Bloem, dierenarts. Lammensch.weg 5. W. Boer en fam. hotel en restauranthouder, Breestraat 49. M. H. de Marees van SwinderenBontje, Lage Morsweg 81. Wed. F. A. Hilgers—Bos, Hoge Rijndijk 49. T. B. van DijkBottern, Franchi- montlaan 33. H. Broekhuijsen, Lage Morsweg 69. B. Buis, Roodborststr. 52. M. C. W. Dietz, De Sitterlaan 54a. A. F. Driessen, R. en Schiekade 28. H. van Gelder, Langegrt 212. J. Groenenberg, Oranjeboomstr. 11. M. C. van Duijn Hooftman. huishoudster, Haagweg 58. J. G. M. Houtackers, 11. verpleegster, Hooi gracht 11-27. E. KrampKerklingh en fam., Franchimontln 56. L. E. J. M. Kruijtzer, Zoeterw. Singel 52. E. de Lee- de. Brederostr. 9. G. Lit, verpleegster, Kortenaerstr. 84. M. W. L. Logger, dok ters-assistente, Lijsterstr. 4. J. A. van der Meulen, Rapenburg 14. P. A. van Mou- rik, 11. analyste, Nieuwe Rijn 98. A. E. Nauta. Boerhaaveln 32. J. Nieuwenburg, electr. lasser, Noorderstr. 7A. L. P. Ouwerkerk, technicus, Cobetstr. 62. M. E. J. Vromansde la Rie, verpleegster, Looierstr. 92. M. van Ringelestijn, Zoe terw. Singel 94. B. J. M. Ripper, Breestr. 106. H. van Rosse, musicus, Kaasmarkt 5. W. P. Scheltema, Hogewoerd 84. A. Schuiling, vliegtuigmaker KM, Noord einde 2a. A. Smallenbroek, ambt. ter gem. secr., Cobetstr. 13. C. G. Smit, lera res NO, Lammenschansweg 17. J. M. van der Steen, verpleegster. Maredijk 13A. E. Stellinga. Hogewoerd 14. T. L. Tjong, Oude Vest 35. E. T. Trooster, 11. ver pleegster. Witte Singel 27. F. H. Urban, mach. bankwerker, Boshuizerkade 71. A. de Visser, hulp in de huish. Lijsterstr. 7. A. M. de Vlaam. Jan v. Goijenkade 41. M. C. J. H. Schmandvan Vliet, lerares i.d. naaldvakken, Witte Singel 100. J. M. Welcker, assistent RU, Groenhovenstr. 25 Vertrokken personen van 31 Oct. tot en met 5 November. A. M. J. Alt, Rijnsb.weg 10, Oegstgeest. Duivenvoor- destr. 25. A. Bakkelaar, Rapenburg 79, R'dam, le IJzerstr. 38B. M. Bellekom, Oude Vest 45, Alkmaar. Torenburg 7. J. Benschop, 3 Octoberstr. 61a, België. C. C. Brongers, Rapenburg 40, A'dam, Regu- iiersgrt 59. H. M. Bruins, Zoeterw. Singel 98. Doorn, v. Bennekomweg 16. S. L. Chang. Diefstg 15, Eindhoven, Stratumse- eind 91. A. E. HaverkateCool, Burg- gravenln 79, Heerlen, L. Statssenstr. 9. W. v. d. Dam, Zoeterw. Singel 106, Hee renven, Jubb Schurega 581. D. B. Derk- sen. St. Buysingstr. 6. Hengelo O, Boek- weitweg 22. H. G. van Diffelen, Molen- stg 2 B. Den Haag, Sweelinckstr. 142. M. A. C. Dingjan, Rijnstr. 3. Tegelen. Zus- terstr. 20. K. T. Doornbos, Rijnsb.weg 10. R'dam. Tollenstr. 32. A. M. A. Vandalon v. Elewout, Rijnsb.weg 10, Den Haag. H. Nibbrigkade 96. G. L. Goenee, Rijnsb. weg 10. Diepenveen, Riele 15A.G. van TeijlingenDe Graaf, Sumatrastr. 15. Leiderdorp. Pinksterbloem 44. M. Gras man, H. d Grootstr. 6, Warmond, Juliana straat 1. W. Grebel en fam., Rijnsb.weg 28. R'dam. Meeuwenln 13. J. Gtiénn, T w to, xv uam, iv J,aar' -„V: Lunf,n van '"iToussaintkade 5a. Den Helder. Buiten kamp 93 jaar; P. v. Westrienen, mail )-,aVen 5. R. Hagenstein, Mezenstr. 2, 70 jaar. 1 A'dam, le Helmerstr. 104. H. H. Hartman Rijnsb.weg 28. Indonesië. L. W. v. Heer- de, Rijnsb.weg 22, Hillegom, Wilhelmina- laan 66. G. den Heeten, Nieuwe Rijn 103, R'dam, Oostzeedijk 227. J. C. Heidema, Brederostr. 9, Nd. Antillen. W. A. Her mans, Plantsoen 99, Utrecht. W. Barentz- straat 60. C. A. v. Akenv. Heijningen en fam., Pietersk. Koorsteeg 32a, Bloe- mendaal Overveen, Dompvloedsln 23. D. C. Hoek, Mariënpoelstr. la, Amersfoort, Waalstr. 4. H. Hol, W. Rozenstr. 12A, Den Haag, Valkenboskade 362. H. Holt- rust, Zijlsingel 39. Apeldoorn. Brinkln 113. G. J. Hoogkamer, Hoogl. kerksteeg 10. Voorschoten, Rijndijk 108. H. Jans, Rijnsb.weg 10, Enschede, Veenstr. 72. A. de GraafJanssen, Ger. Brandtstr. 28, Den Haag, Woudenbergstr. 83. L. de Jong, Meerhof 22, Den Helder, Buiten haven 5. H. J. S. Kaijser en fam., Witte ingel 71, Callantsoog, Zeestr. 26. R. Ked- de en fam.. Witte Singel 24, Laren NH, Noolseweg 8. R. v. d. Klij, Nieuwstr. 29, Oegstgeest, Wilhelminaln 7a. H. J. Koops Fagelstr. 1, Dordrecht. Singel 227. S. de JagerKooij, Zoeterw. Singel 42. Lei derdorp, Hofstr. 43. C. Koppeschaar, Ge- regrt 32, Den Haag, de la Reyweg 522. J. Lagerberg, Sophiastr. 43, Ter Aar, Langeraarseweg 13. C. J. ManDe Lan ge en fam., Morsstr. 21, Schiedam, Ma- riastr. 100b. A. v. Leeuwen, Breestr. 8, Meppel. Dr. Vissersingel 5a. H. S. de Orth, Oude Rijn 79a, Oegstgeest, War- monderweg 16. E. A. M. Plantinga, Rijnsb.weg 10. Ver. Staten van Noord Amerika, S. J. Pijnacker, Waardgrt 40, Oegstgeest, Warmonderweg 16, G. A. Reimeringer en fam., Scheepmakersstg 2, Rheden Gld Dieren, Pr. Beatrixln 1. F. Schalij en fam., Rijnsb.weg 125a, De Bilt, v. d. Helstln 19. A. E. Smits, Volmolengrt 2a, Hilversum, Leliestr. 39. H. W. Straat" hof, v. L. Stirumstr. 1, A'dam, Konin ginneweg 263. J. Tankink, Rijnsb.weg 10, Den Haag, Schalk Burgerstr. 204. I. N. Verhoeven, Meerburgerstr. 10, Hoorn, Koepoortsweg 112. C. Verlint, Herengrt 100a, A'dam, Kanaalstr. 3911. J. A. Visser, Rijnsb.weg 104, R'dam, Voorschoterln 125. A. C. Vlaming, Rijnsb.weg 10, Ver. Staten van Noord Amerika. R. van Vleu ten, Morsweg 66. Den Haag, Riouwstr. 70. P. J. M. de Vreede, aan boord, Den Heler, Buitenhaven 5. S. Wansink, Rijnsb weg 10, Apldoorn, Otteveldweg 37. P. H. J. v. Waveren, Heemskerkstr. 82. Deven ter, Binnensingel 28. D. C. Wondergem, Witte Singel 48. Kruiningen, Hoofdstr. 65. F. v. Woudenberg, Vondelln 28, Hen gelo O, Hobbemastr. 19. W. Vlasveld Zandvliet, Ververstr. 14b. Zoeterwoude, Zwetkade 28. M. de Zwijger, Hoogl. kerk koorstg 10, Voorschoten, Rijndijk 108. Marktberichten ROTTERDAM, 7 Nov. Vee. Aan- .UC,HC, o<i. O. u« ™er 21.52' ve"e koeien 1327, varkens Leng, Kersenstr. 33, Den Helder, Buiten- vette koeien 260 haven 5. C. Man, Morsstr. 21, R'dam, Lombokstr. 5. J. Mans, Ger. Doustr. 51, Bovenkarspel, Broekerhavenweg B 194. P. C. Meijer, Witte Singel 44, Katwijk, Weth. Ouwehandstr. 2. L. H. Gierlings Meijkamp. Aalmarkt 4, Hedel, Pr. Irene- str. 8. J. D. Naeff, Bakh. Rozenb.str. 8, Lochem, Mar. Naeffln 1. G. N. Noort, Pietersk.hof 34. Rijnsburg, Voorhouterw. 24. B. C. M. Omtzigt. Wasstr. 21. Den Haag, Regentesseln 103. E. Pijnacker 280, 244—-260, 218—240, varkens 180, 178, 175, lammeren 120, 100, 90; vette koeien iets groter, kalm, 1ste kwal. prijshoudend, 2e en 3e vooral niet hoger, enkele prima's boven note ring; varkens ruimer, redelijk, onver anderd, enkele prima's boven note ring, afloop stroef; lammeren iets kleiner, goed, vooral niet lager in prijs. brandde moet aan een toevallige aan raking worden toegeschreven, tijdens de worsteling om de onder water zijn de auto te verlaten. Boom van brug maakt slachtoffer Rode licht getrotseerd Zaterdagmiddag is het 17-jarige meisje W. J„ wonend,e in de Hooft- straat, aan het hoofd getroffen door de rechter afsluitboom van de nieu we Alphense brug. Zij liep hierbij een lichte hersenschudding op. LEIDERDORP Jaarlijkse feestavond bejaarden. Zaterdagavond vond in het Dorps huis de jaarlijkse contactavond plaats van de bejaarden, waarbij tevens uit genodigd waren de autobezitters, die deze zomer de jaarlijkse autotocht hadden mogelijk gemaakt. De voor zitter van het comité, de heer S. A. Reijerse, heette allen hartelijk wel kom en dankte de autobestuurders die ook deze avond weer actief waren met het halen en brengen van de oudere bewoners van Leiderdorp naar het Dorpshuis. De verzorging van deze avond was in handen van de personeelsvereniging van de Kon. Ned. Grofsmederij, die een zeer ge varieerd programma bracht, waar ten zeerste van werd genoten. In de pauze werden de aanwezigen boven dien onthaald op koffie met koek wat zeer in de smaak viel. Burge meester van Diepingen bracht aan het einde van de avond dank in de eerste plaats aan de personeelsver eniging, die met uitstekende krachten een keurig programma bracht en vervolgens aan het comité voor de goede zorgen waardoor de ouden van dagen jaarlijks een paar prettige da gen werd bezorgd. Laatste Berichten Afghanistan koopt Tsjechische wapens „Afghanistan zal Tsjechische wape nen kopen, wanneer de prijïzen gun stig zijn en wanneer geen voorwaar den worden verbonden aan deze han delsovereenkomst", zo verklaarde een Afghaanse woordvoerder. Een Af ghaanse militaire missie vertrekt nog deze week naar Praag om de door de Tsjechen aangeboden uitrusting te inspecteren. Het Afghaanse leger is voor moder ne opvattingen bijzonder slecht uit gerust. Van uniforme bewapening is geen sprake. De geweren, die de in fanterie bezit, zyn niet alleen van zeer verschillende makelij, maar ook van uiteenlopend karakter. Sommige eenheden moeten het doen met mus ketten uit de vorige eeuw. Gedurende de laatste paar jaar is de Russische invloed in Afghanistan geweldig toegenomen. Op vele plaat, sen in het noorden van het land wer ken Russische technici aan wegen en industrieën. Grote handelsmissies uit de Sovjet-Unie zijn over geheel Af ghanistan verspreid en voorraden Russische verbruiksgoederen komen in het noorden op de markt. REIZIGERS TUSSEN TREIN EN PERRON. Het is gisteren voor in de trein stappende reizigers geen gelukkige dag geweest. In Helmond, Utrecht en Nijmegen zijn 's avonds reizigers bij het instappen tussen het perron en de trein terecht gekomen. In alle drie gevallen liepen de ongelukken vrij goed af. In Helmond zou gisteravond acht uur een dame in een invalidewagen in de bagagewagen worden gereden. •Zij gleed van de voetsteunen en kwam •tussen de trein en het perron terecht. Hoewel licht gewond, kon zij met de volgende trein de reis voortzetten. In Utrecht sprong een 64-jarige dame op de trein, die om kwart over zes naar Leiden vertrok. Zij viel tus sen de trein en het perron. Een direct aan de noodrem trekkende passagier voorkwam daarmee een ernstig on geluk. De slechts licht gewonde on voorzichtige reizigster is naar hot stads- en academisch ziekenhuis ge bracht. In Nijmegen stapte gisteravond om half tien een reiziger bij het betreden van de nog stilstaande trein mis; hij kwam tussen het perron en de trein terecht. Hij werd niet gewond en •kon zijn reis voortzetten. VAN DER HEEM N.V. - DEN HAAG MAANWEG 256 Voor deze vacatures is geen ervaring in soortge lijk werk noodzakelijk; het is echter belangrijk- dat U zich met een dosis enthousiasme aan dit werk geeft en dat U zich door verdere studie in de avonduren tracht te bekwamen voor meer verantwoordelijke functies in ons bedrijf, die kennis en initiatief vragen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door dc afdeling Arbeid op Dinsdag- en Donderdagmid dag tussen 13.00 en 14.00 uur, bovendien op ge noemde dagen tussen 19.00 en 19.30 uur. Op an dere dagen alleen na schriftelijke afspraak. IN ONZE ZETTERIJ HEBBEN WIJ PLAATS VOOR EEN Voor een goede kracht vaste positie en goed loon. Aanmelden schriftelijk of persoonlijk DRUKKERIJ „DE LEIDSCHE COURANT" PAPENGRACHT 32 - LEIDEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3