Voorschoten krijgt een prachtig tennisbanencomplex van f 66.000 WERELD-COMPETITIE Zorgenkind woningbouw en uitbreidingsplan in het middelpunt der belangstelling Gymnastieklokaal-politiebureau een zeer ongewenste combinatie ZATERDAG 29 OCTOBER 1955 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 voor het jonge meisje Welk meisje (tussen 17 en 22 jaar) kan gelden als het meest karakteristieke type van de Nederlandse jonge vrouw Op Initiatief van het toonaangeven de Franse damesweekblad ELLE gaat men ln 21 landen een „schoon heidskoningin" kiezen, waarbij niet het uiterlijk als maatstaf geldt, maar de karakter-eigenschappen, de k(jk van het meisje op de mensen en op de wereld en haar verwachtingen van de toekomst. ELLE heeft zich daartoe gewend tot de redacties van de voornaamste vrouwenbladen ln de betrokken landen. Vanzelfsprekend ls voor Nederland de uitnodiging om aan dit Inter nationale concours mee te doen. gerloht aan LIBELLE! Aan deze unieke competitie zijn prachtige prijzen verbonden. De HOOFDPRIJS wordt een verblijf van VEERTIEN DAGEN IN PARIJS. Tien andere winnaressen krijgen ieder EEN WAARDEBON ter grootte van HONDERD GULDEN. Alle nadere bijzonderheden over dit wereld-omvattende tournooi vindt U ln LIBELLE van 12 November a.s. Een abonnement op Libelle biedt U de zekerheid, dat niets hiervan U ontgaat! Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem. lAdvertentie) GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE K.V.P.-fractie afkerig van bouw door gemeente In de vergadering van de gemeen teraad van Zoeterwoude, waar alle leden aanwezig waren, is de K.V.P.- raadsfractie in vele kwesties tot overeenstemming gekomen, doch het voorstel van B. en W. tot het bouwen van 9 woningen door de gemeente werd door de kath. fractie op princi piële gronden afgewezen. Bij de ingekomen stukken is de goedkeuring van Ged. Staten tot het bouwen van een houten schoolge bouw aan de H. Rijndijk met de be merking, dat het uitbreidingsplan voor de plaats waar deze gebouwd gevoerde discussie besloten bij ge noemde Instituten mededeling te doen, dat de gemeenteraad zeer ver bolgen was over het niet uitvoeren van deze opdracht binnen de bepaal de tijd en er tevens op aan te dringen dat vóór 15 October 1955.het eindrap port in het bezit van de gemeente zou zijn. Ons College heeft aan dat be sluit uitvoering gegeven hetgeen ten gevolge heeft gehad dat op 17 Oct. een rapport van het LEI en op 22 Oct. van het ETI werd ontvangen. Het KASKI gaf ons de verzekering, dat zijn rapport op 28 Oct. binnen zou zijn, doch het blijkt dat het hieraan niet heeft kunnen voldoen, zodat ook Stad en Landschap moet wachten. Thans verzekert men ons, dat in de eerste week van November a.s. het eindrapport kan worden tegemoet ge zien. Onder deze omstandigheden is alleen maar door middel van een brief of telefoontje gewerkt is. In al le toonaarden, zegt spr., hebben wij er op aangedrongen dat door per soonlijk contact met de betrokken autoriteiten, door bezoek aan de in stanties moet getracht worden iets te bereiken. De noodtoestand moet opgeheven worden. De voorzitter heeft wel gezegd dat de late verschij ning van de rapporten geen invloed heeft op de woningbouw maar ook de goedkeuringen voor de noodzakelijke aankoop van grond moet binnen ko men. Spr. herhaalt, dat de fractie het betreurt dat tot het publiceren moest worden overgegaan, maar wij mógen de kans niet lopen, dat het bouwvo lume voor 1956 door te late indiening van plannen voor 1 Jan. a.s. ge vaar loopt Spr. eindigt zijn betoog met te zeggen dat de fractie zo graag zil worden, nl. op de grond aange- kocht van het Rijk, nog niet is vast- yan een rapport te belasten en we gesteia. .'zullen dus nog een week moeten De voorzitter deelt mede, dat de wachten. Wij betreuren dat aan de eerste ass-stent van gemeentewerken dracht nie? op tijd uitvoering is ge- de heer Smallerbroek, met ingang ggVen van 1 Januari een vaste aanstelling 8 wij wjlIen hlerbij opmerken, dat de het natuurlijk niet mogelijk om een j zou vernemen wat ten deze nu door ander Instituut met het uitbrengen B. en W. gedaan is of zal worden ge- daan. Er moet een nieuwe koers wor den gevaren. heeft gekregen. Ook wordt medegedeeld dat de autobusdienst per 1 October een nieu we dienstregeling heeft, waarbij zij elk uur gaat met een late dienst van half twaalf op elke dag. Aan -C. J. v. Klink i$ medegedeeld, dat voor de kas die op zijn tuin zon der bouwvergunning is geplaatst bij eventuele aankoop van de grond geen vergoeding zal gegeven worden. Voorts deelt de voorz. mede, dat de waterleiding in het Westeinde tot stand is gekomen, de straatverlichting is ook gereed gekomen. De straatver lichting op de Hoge Rijndijk is on danks de aandrang op de Sted. Licht fabrieken nog niet aangelegd. Sleutel-optreden van woning bouwvereniging. De gemeentearchitect rapporteert, dat de woningbouwvereniging, ter wijl nog geen bewoonbaar verklaring is afgegeven aan de huurders van de huizen aan de Zwetkade de sleutels heeft afgegeven met als gevolg dat de verhuiswagens de nog niet gereed gekomen straat vernielen, zodat een crediet tot bestrating zal gegeven moeten worden. De kabel voor deze huizen is door de S.L.F. nog niet ge legd, zodat de trottoirs niet gelegd kunnen worden. Om erger te voorko men is nu de weg door een hek van af de Stomp wij kse weg in zoverre af gesloten, dat alleen bakfietsen kun nen passeren. De heer van der Ploeg wil op deze kwestie niet terugkomen, doch ver klaart dat de woningbouwvereniging de sleutels heeft afgegeven om te for ceren tot de gereedkoming, omdat het bestuur vreest dat er anders geen einde aan deze werken zal komen. Voor de behandeling van punt 3 aankoop grond gaat de raad ruim an derhalf uur in geheime zitting. Na heropening stellen B. en W. voor van de heer C. J. van Leeuwen aan te ko pen een perceel grond naast zijn win kelhuis aan de Schenkelweg gelegen, groot 770 m2 met een schadeloosstel ling van ƒ8000.en voor een prijs van 2.60 per m2. Aangenomen. Bij de aanbieding van de gemeen terekening 1954 en de rekeningen van het grondbedrijf, waterleidingbedrijf en Burg. Armbestuur deelt de voorz. mede, dat de gemeenterekening een batig saldo heeft van 68.007.86. Tot leden van de commissie van onderzoek worden benoQmd de heren v. d. Ploeg, Tijssen en Dorreoaal. De gemeentebegroting 1956 heeft voor uitgaven en ontvangsten 745.013.50, waarbii. om deze slui tend te maken 82.521.10 van de re serve is genomen, waarna er nog een reserve overblijft van 99.000. Tot leden van de begrotingscom missie worden benoemd mevr. Neu- wahlSanders en de heren Van Vliet en Van der Geest. De begroting is reeds aan de raads leden toegezonden; als de commissie tijdig gereed is, kan over 14 dagen de begroting vastgesteld worden. Het uitbreidingsplan en de woningbouw. De voorzitter legt namens het Col lege de volgende verklaring af: In de raadsvergadering van 15 Maart 1955 werd als streefdatum waarop het eindrapport van ETI, LEI, KASKI en 't Instituut Stad en Land schap van Zuid-Holland aan Uwen Raad moest uitgebracht zijn, vastge steld September 1955. In de raadsvergadering van 29 Sep tember werd naar aanleiding van de late verschijning van het eindrapport geen invloed van betekenis heeft op de woningbouw. Immers, afgezien van het rapport werd tot aankoop van diverse stukken grond voor woning bouw, besloten; het wachter) is op de goedkeuring der besluiten door Ged. Staten. Het ligt in de bedoeling alle rap porten te doen behandelen door de door Uwen Raad benoemde commis sie alvorens ze in de openbare raads vergadering te behandelen. De pers heeft gevraagd of zij de rapporten reeds mocht publiceren doch ons College is van mening dat publicatie pas kan plaats hebben, na dat Uwe Raad ervan kennis heeft ge nomen. Inmiddels is bij B. en W. een schrij ven ingekomen van de K.V.P.-raads- fractie waarop antwoord is gegeven, welke mededeling niet afdoende werd geacht zodat deze fractie tot publice ren van deze brief is overgegaan. Betoog namens de K.V.P.- raadsfractie. De heer Van der Ploeg houdt aan de hand van de reeds gepubliceerde brief een* scherp betoog en voegt daaraan toe, dat de kern van de zaak gaat over de vraag, hoe B. en W. heb ben gehandeld om de zaak te bespoe digen. Spr. verwijt B. en W. dat er De voorz. zegt, dat een persoonlijk bezoek heeft plaats gehad bij Ir. Lange van de Planologische Dienst, waarbij een toegezegde conferentie werd verkregen omtrent de grond ge kocht van het Rijk. Omtrent de aankoop van de grond van Overdevest is contact gezocht ^bij het lid- van Ged.- Staten,-de heer Van Rièl.'bJj afwezigheid vón het Staten lid van Praag én ziekte van de héér Deerenberg. Zo gauw a.s. Dinsdag de vergade ring van Ged. Staten heeft plaats ge had zal spr. zich in verbinding - stél len met een der leden van Ged. Sta ten om alvast officieus de stand van zaken te kennen, opdat tot ontslui ting van de bouwgrond kan wordén overgegaan en alvast de plannen voor 1956 kunnen worden ingediend. Bo vendien kunnen plannen ingediend v/orden voor 4 huizen op de grond achter „Ik Leer Nog", 3 huizen in de Antoniusstraat en 2 huizen in de Weipoort. Geen goede verhouding. De nieuwe koers, zegt de voorztter, is aldus te verklaren dat B. en W. het steeds op hoge prijs stellën in het belang van de gemeente goed sa men te werken. De laatste tijd is de goede verhouding tussen de raad en B. en W. er niet meer, zodat B. en W. thans voorstellen een commissie te benoemen die harmoniërend kan sa menwerken. De heer van der Ploeg vraagt toe stemming voor de fractie zich te be raden. Ais de fractie is teruggekeerd merkt de heer van der Ploeg op, dat de raad van de persoonlijke bezoeken van de voorzitter niets bekend was; de fractie wil zo spoedig mogelijk tot indiening van de plannen komen en niet langer wachten op vergunningen tot aankoop alyorens de plannen te maken. Van het bouwen van de kleine blokjes, door de voorzitter genoemd, heeft spr. geen grote verwachting, omdat dan de bouwkosten te hoog worden. De benoeming van de commissie juicht de kath. fractie toe en zou hier voor de reeds benoemde commissie ter bestudering van het uitbreidings plan willen laten fungeren. Deze commissie toestaat uit mevr. Neuwahi en de heren Onderwater, van Vliet en van der Ploeg. In de plaats van het inmiddels uitgetreden raadslid van der Velden, kan een wethouder plaats nemen die als voorzitter van de commissie zal optreden. De voorzitter wijst er op, dat eerst de vergadering van Ged. Staten moet afgewacht worden. Als de goedkeu ring bouwgrond is, verkregen, kan voortgegaan-worden, want het uit breidingsplan is te dier plaatse vast gesteld. Ook zou particuliere bouw dan mogelijk zijn. Nadat over deze zaken in de raad overeenstemming is verkregen ont staat er een nieuwe kwestie omtrent de bouw van de kleine blokken. De voorzitter wil trachten hiervoor particulieren te animeren en als dat niet gelukt de gemeente deze huizen te laten bouwen; desnoods kan de wo ningbouwvereniging deze later over nemen. Hieraan geen medewerking. De heer van der Ploeg zegt, dat de kath. fractie nu door de nood-omstan digheden door B. en W. wordt gedre ven tot goedkeuring van bouw door de gemeente. De fractie zal hieraan haar medewerking niet verlenen. Als de voorzitter hierover zijn verbazing uitspreekt, en zegt dat er dan toCh alvast 9 huizen kunnen komen, merkt mevr. Neuwahi op dat het principe van de fractie omtrent bou wen door de gemeente reeds eerder door de voorzitter van de fractie is kenbaar gemaakt met de woorden: als u de gemeente wil laten bouwen, moet er rekening mee worden gehou den de kath. raadsfractie daar te genover te vinden. De voorzitter wijst er op, dat voor deze blokjes geen bijzondere kosten voor bouwrijp maken zijn. Tenslotte wordt besloten op genoemde plaat sen borden te plaatsen, dat de grond te koop is en ook per advertentie hieraan bekendheid te geven. Als de voorzitter aan de fractie voorzitter vraagt of het principe van de fractie zwaarder weegt, dan de kans 9 woningen te bouwen vraagt de heer van der Ploeg een week be denktijd. Tenslotte wordt tot het benoemen van de commissie als genoemd be sloten. Enkele verzoeken om vergoeding van vervoerskosten ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 worden op grond van het inkomen,der aanvragers af gewezen. Voor de aankoop van een film-pro jector en schoolmeubelen tafels en stoelen inplaats van schoolbanken voor de O.L. School wordt een bedrag van 1300.gevoteerd. Aan de R.K. Ver. voor E.H.B.O. wordt een subsidie van 150.toe gekend. Eerst als blijkt dat het te kort werkelijk zo hoog zal zijn als be groot zal in 1956 het resterende ge geven worden. Voor het Nat. Rheumafonds wordt een subsidie van 1 cent per inwoner als éénmalige subsidie gegeven. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. Gemeenteraad Oegstgeest Gisterenavond kwam de raad van Oegstgeest in vergadering, bijeen on der voorzitterschap van burg. H. L. du Boeuff. Aanwezig 13 leden. Afwe zig mr. H. J. Valentgoed en mr. Berg- meijer. Van de laatste was een schrijven ingekomen waarin hij dank bracht voor de door de raad getoonde be langstelling tijdens zijn ziekte. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de gymnastiekver. OGAV, waarin zij verzocht het gym nastieklokaal in gebouw Geversstraat 5 te mogen huren. B. en W. hebben in dit verband naar de mening daaromtrent ge vraagd van de groepscommandant der rijkspolitie, die ook in dit gebouw (oude school) gehuisvest is. De politie meende wegens de ge wenste rust tijdens haar werkzaam heden dat tot verhuur niet moest worden overgegaan. De heer Blansjaar zou dit verzoek willen inwilligen en geluid dempende wanden aanbrengen. Mevr. Smits-Witvliet zou gaarne 't verzoek willen inwilligen, doch heeft ook oog voor de bezwaren der politie. De heer Veen zau graag een prae- advies op dit verzoek zien. Er moet naar andere mogelijkheden worden uitgezien, nu 't bouwen van een 2de gymnastieklokaal voorlopig niet mo gelijk is. De heer Oosterom vraagt of de po litie niet kan worden overgeplaatst naar een ander gebouw. Mr. Slingenberg wijst er op, dat er een besluit is genomen de minister te verzoeken tot het instellen van ge meentepolitie en meent dat we het resultaat daarvan eens moeten af wachten. De heer Kerkhof vraagt of enige toegevendheid bij de politie niet mo gelijk is, nu 't 2de gym.lokaal voor lopig niet kan worden gebouwd. Hij meent ook in 't rapport der politie zo zijdelings te kunnen lezen, dat zij gaarne en terecht een betere huis vestiging zag. Geen heil. De voorzitter verwacht van geluid dempende wanden, gezien het reeds oude gebouw, niet zo veel. Bovendien zal dat hoge kosten met zich mede brengen. De raad was het er tenslotte mee eens dat op 't verzoek voorlopig af wijzend wordt beschikt. B. en W. zul len echter enige mogelijkheden on derzoeken. De raad besloot verder aan de heer W. den Dubbelden een perceel boüw- £rond te verkopen aan de Wijtten- oachweg, ter grootte van 2140 M2. voor £e bouw van 9 woningen. Verder stelde de raad een crediet van 2000 beschikbaar voor verplaat sing van de kwekerij naar het terrein aan de Poelgeesterweg. Ook werd besloten de Oranjerie op het terrein van Oud-Poelgeest af te breken. Verbetering. B. en W. deelden verder nog mede, dat dr. Hugenholtz zich bereid heeft verklaard aan de gemeente een strook grond af te staan langs zijn woning aan de Geversstraat, waardoor het trottoir ter plaatse verbreed kan wor den. De kosten voor 't plaatsen van een nieuw hekwerk en andere kos ten geaamd ad ƒ2400 komen voor rekening der gemeente. Mevr. Smit-Witvliet toonde zich met deze verbetering zeer ingenomen en 't voorstel werd met alg. stemmen aanvaard. Bij de rondvraag herinnert mr. Slingenberg er aan dat de raad in de vergadering van 23 Maart een door hem gedaan voorstel had aanvaard. Alleen die grote bomen te rooien, welke staan in het laangedeelte waar 't Bureau van gemeentewerken is gevestigd. Het heeft hem bevreemd, dat aan dit voorstel nog geen uitvoe ring is gegeven. De voorzitter zegt dat de tijd voor 't rooien van bomen toen niet ge schikt was. De beste maanden zijn Dec., Jan. en Febr. B. en W. zullen ongetwijfeld dit besluit uitvoeren. De heer Oosterom zou een voorstel willen doen dit raadsbesluit in te trekken, waartegen de heren Slingen berg en Veen zich verzetten. De bo men zullen niet vóór Febr. worden gerooid, zeide de voorzitter, tenzij de raad voordien toch nog een ander be sluit neemt. De heer Veen informeert of B. en W. reeds uitvoering aan 't besluit van de raad hebben gegeven, tot het instellen en richtlijnen van een Commissie van advies in 't bestuur van 't Bejaarden-centrum. De voorzitter antwoordt dat een voorstel eerlang te verwachten is. PADVINDERIJ HEEFT ONDERDAK Gisteravond werkte de raad van Voorschoten een belangrijke agenda vlot af. De volgende subsidiebedragen wer den beschikbaar gesteld. De Johannastichting te Arnhem krijgt 30.de Nederlandse Blin- dentoond 30.Het Centraal Or gaan Katholiek Blindenwezen 30.—- en het Nationaal Rheumafonds 110. Omtrent een door de heer van Eist gestelde vraag of in de toren van de Gemeente de mogelijkheid bestaat een carillon te plaatsen hadden B. en W. zich via de architect, de heer L. v. d. Kloot Meyburg gewend tot de Nederlandse Klokkengieterij N.V. B. Eijsbouts te Asten. Deze N.V. had nu rapport uitgebracht. Bij de vol gende étappe van het restauratieplan van de gemeentetoren zullen de ver schillende in het rapport neergeleg de mogelijkheden tegen elkaar moe ten worden afgewogen. B. en W. zul len t.z.t. hierop nader terugkomen. De heer van Eist betuigde zijn dank voor het rapport. In vlot tempof De staat van vergoedingen aan het brandweerpersoneel werd aange vuld. Voor de aanleg van een beplan ting rondom het nieuwe gymnastiek lokaal in de Oranjepolder en het aanbrengen van een fietsenberging voteerde de raad een bedrag van 2160.De heer Fortanier vond het jammer, dat de rijwielstandaards niet overdekt geplaats werden. Dit euvel zal niet groot zijn, want de standaards worden geplaatst onder het uitsteeksel van het dak. De heer Pels informeerde tegelijk, wanneer het gymnastieklokaal in ge bruik zou worden genomen, waarop de wethouder antwoordde; dat dit per 1 December a.s. het geval zou zijn. De voordracht voor de benoe ming van een gymnastiekleraar is reeds naar de inspecteur. In de eerst volgende raad komt de voordracht in de raad. De oude openbare lagere school krijgt wel een overdekte fietsenstal ling en tevens nog een bergruimte op de achterplaats. De kosten hier van bedragen 815.De raad keur de dit voorstel goed. Voorts kwam in behandeling het voorstel tot be schikbaarstelling van een crediet van 20.505.— voor het verrichten van voorbereidende werkzaamheden en het uitvoeren van grondwerk zaamheden voor het zwembad; als mede voor het aanleggen van een beplanting rondom het aan te leggen zwembad. De heer Pels zeide 1 zwa luw maakt nog geen zomer, maar van de andere kant zijn we op de goede weg. Dit is de eerste stap in de goede richting. Aanleg tennisbanen. Door B. en W. was een groots plan ingediend met betrekking tot de aan leg van een tennisbanencomplex. 6 banen met allerlei aanhorigheden, waarvan de kosten werden begroot op 66.000.De heer Fortanier was er erg verheugd mee. Er ontbraken volgens hem nog wel enige dingen. Zoals een kleedgelegenheid. Voor een goede exploitatie is het toch wel dienstig dat er een kleed- en douche gelegenheid aanwezig is. Ook een consiïnptiegelegenheid zou de ex ploitatie lonender kunnen doen zijn. Waarom komen B. en W. met een voorstel van 6 banen? Is dit een economische eenheid? Wethouder Dekker van Openbare Werken ant woordde direct, dat ook het College van B. en W. van oordeel is, dat er een kleedgelegenheid behoort te zijn. Er was gedacht aan een groot pavil joen met kleed- en consumptiegele genheid temidden van- het gehele zwem-, tennis- en sportveldengebied, maar er bestaat op het ogenblik een bouwstop voor gebouwen als deze 10.000 te boven gaan. Dus zal er een tijdelijke oplossing gezocht moe ten worden. De aanleg van 6 banen is goedkoper dan de aanleg van 4. En daar in de omgeving gebleken is, dat in plaatsen van ongeveer dezelf de grootte als Voorschoten, het aan tal van 4 banen te gering is, zijn B. en W. er toe overgegaan direct met een voorstel van 6 banen te komen. De heer van Eist vond de kosten niet gering, maar stelde het voorstel toch op prijs. De heer Pels stemde volle dig in met het voorstel en verklaarde zich accoord met de kostenbereke ning. Bij monde van de heer Oosten gaf ook de Prot. Chr. fractie haar goedkeuring. Boerderij van P. Grundeken voor Padvinders. B. en W. kwamen met voorstel de voormalige boerderij van de heer P. Grundekerf in Vliet wijk, waarvan het de bedoeling was geweest bij de aankoop van de grond de boerderij te slopen, thans deze boerderij zoda nig in te richten, dat zij gebruikt kan worden als clubhuis voor de pad- vindersgroepen van Voorschoten. De heer van Eist hechtte aan het voorstel, dat de gemeente iets voor de Padvinders gaat ondernemen grote waarde. Hij had de kostenbe- groting gezien. De huurprijs van de boerderij komt nu op 15.40 per week, maar elke groep komt te kort hoewel de padvinders en pad- Aetherklanken ZONDAG. Televisieprogramma's NTS: 14.4516.10 Eurovisie: Rep. v. h. concours-hippique te Neuss. HILVElRiS'UM I 402 M. 8.00 NCRV, 8.30 IKOR, 9.30 KRO, 17.00 NCRV., 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weertoer. 8.15 Orgelconcert. IKOR: 8.30 Can tatedienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.30 Gram. 11.55 Viool en piano. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.45 Kon. be zoek aan Suriname. 13.00 Nieuws, en kafch. nieuws. 13.10 Gram. 13.40 „Christus' Koningschap", caus. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Pianovoordr. 15.00 Voor de jeugd. 15.-0 Viool en piano. 15.40 Klankto. over de vluch telingen in Oostenrijk. 16.00 Gram. 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Ohr. Geref. Kerkdienst. 18.30 Kerlkhervormingsdienst te Paramari bo. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De Springplank. 20.20 Act. 20.35 De ge wone man. 20.40 Roulette. 21.05 „De jager en de vreemdeling", hoorsp. 21.55 Gram. 22.45 Kon. bezoek aan Suriname. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.30 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 17.30 VARA, 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Gevar. progr. 9.45, „Geestelijk leven", caus. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Herv. kerkd. AVRO: 12.00 Mil. ork. 12.30 Sportspiegel. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 Voor de jeugd. 13.25 Gevar. progr. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gram. 14.30 Concertgebouwork. en soliste. In de pauze (15.2515:50): „Dezwerf tochten van Odysseur". horgsp. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Gesprek ken met luisteraars". 17.16 „Het plat teland nu". VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjounr. 18.15 Nieuws en sportudtsl. 18.30 Lichte muz. 19.00 Discussie over het woningvraagstuk. 19.30 Cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.50 Voordr. 21.05 Disco-caus. 21.45 Lichte muz. 22.20 Act. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 Act. of gram. 23.2524.00 Gram. MAANDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Sport uitslagen. 8.25 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Mastklimmen. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gevar. programma. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. Amus. muziek. 13.45 Gram. 14.05 Voor de jeugd. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamerorkest. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Barok-ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitzending: Rijksdelen Overzee: „Het Christendom als vor mend element in de Overzeese Rijks- H. Hid- vindsters er juichend in zullen trek- Kioon c de huurprijs nogal ding. 18.1)0 Koorzang. 18.20 Sport ken, vond hij zwaar. Hij gaf B. en W. in overwe ging de mogelijkheid van subsidie, die thans gegeven wordt met een bedrag van 3.per persoon zo mogelijk te verhogen. Omtrent het beheer en exploitatie is het wellicht mogelijk het beheer in handen te geven van de alg. Commissie of aan een stichting. Deze laatste mogelijk heid zal worden bezien. Wethouder Schrama was van mening, dat B. en W. toch ergens een streep moet zet ten. Subsidie van 3.per persoon en een bijdrage van f 1500.in het exploitatietekort, omgerekend komt dit op ongeveer 13.50 subsidie. Nie mand was echter tegen het voorstel, zodat de padvindens(sters) in de boerderij van de heer Grundeken hun clubhuis zullen krijgen. De heer Eysink Smeets had in de krant gele zen, dat Voorschoten de primeur krijgt van een viertal houten huizen. Hij wilde daar graag iets meer van weten en vroeg waarom de raad in deze niet was ingelicht. De voorzitter deelde mede, dat er alleen officieel was gevraagd of de gemeente Voor schoten bezwaren zou hebben tegen deze proefneming, waarop de ge meente ontkennend had geantwoord. Zondagsdienst. De dienst der doktoren wordt waargenomen door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telef. 2356; voor wijkverpleegster: Gezondheidscentrum, telef. 2177.. praatje. 18.30 Gram. 13.40 Engelse les. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Kon. bezoek aan Suriname. 19.20 Gram. 19.30 ,Volk en Staat", caus. 19.45 Beiaardspel. 20.00 Radiokrant. 20.20 Hervormingsprogr. 21.30 Gram. 22.00 Orgelconcert. 22.25 K^m^rkoor. 22.45 Avondoverdenk. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.C0—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieu-ws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.15 Residentie-orkest. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 11.00 Wenken voor de tuin. 11.15 Gram. 11/6 Voor dracht. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbouwmededelingen. 12.35 Voor het platteland. 12.45 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole orkest. 13.55 Koersen. 14.00 Viool en piano. 14^30 „De Assemblée der Verenigde Naties aan het werk", klankbeeld. 14.50 Lichte muz. 15.20 Hersengym. 15.40 Gram. 16.45 „Ame rika -net eigen ogen", caus. 17.10 Or gel en tenor. 17.30 Voor de padvin ders. 17.46 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgelspel. 18.30 Lichte moiiz. 19.00 Muzikale caus. 19.15 Pianorecital. 19.45 Regeringsuit zending: Landbouwrubriek. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioscoop. 22,45 Gram. 22.55 Conf. Grote Vier in Genève. 23.00 2*1<>

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9