RHEUMIN Woningbouw laat veel te wensen over 13 Jubilarissen N.Z.H. feestelijk gehuldigd E T AVONDRUST D&óf fleh §LWT£LGAT j&ywmTtö Moderne wagen voor brandweer van Noordwijk RIJNSTREEK ZATERDAG 29 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Veertig jaar W.B.V. „Tuinstadwijk" Een landelijk kwaad Het veertig-jarig bestaan van de Woningbouwvereniging „De Tuinstad- wijk" 30 October 1915 werd zij opgericht is gisteren slechts op zeer sobere wijze herdacht. Het be stuur, dat nog wel een plan in over weging heeft om aan dit achtste lus trum relief te geven, had gemeend dit 40-jarig bestaan niet te moeten vieren met het organiseren van „een dure feestavond", doch slechts met een eenvoudige herdenking, ditmaal in de vorm een receptie, welke gis teren in „Het Gulden Vlies,, gehou den werd. Ondanks deze eenvoudige opzet hebben zeer velen de gelegen heid aangegrepen om het bestuur de gelukwensen aan te bieden. lp zijn woord van welkom en in leiding bracht de heer Kars hulde aan de oprichters van „Tuinstadiwijk", die vóór veertig jaar de moed heb ben gehad een woningbouwvereni ging op te richten en wat meer zegt vol te houden. Wethouder A. J. Jongeleen, die als eerste spreker deze avond de felici taties van het Gemeentebestuur aan bood, deed dit slechts in een enkel woord. Hoewel er bij „De Tuinstad- wijk" wel eens moeilijkheden zijn geweest, staat de vereniging bij het Gemeentebestuur aangeschreven als een vereniging, die een goed beheer op haar zaken stelt en die van een vlotte afdoening van zaken houdt. Sterke beroering over woning nood De voorzitter van de afdeling Zuid- Holland van de Nat. Woningraad, de heer A. Goosen, die eveneens veel waardering had voor de wijze, waar op „De Tuinstadiwijk" haar zaken be hartigde, zeide, dat er momenteel in ons land een sterke beroering heerst over de woningnood. De heer H. Oostveen, voorzitter van de Federatie van Leid.se Woning bouwverenigingen, die deze avond gelukwensen aanbood namens alle zusterverenigingen, wees nog eens op de taak van deze verenigingen: de behartiging van de volkshuisvesting. Mevr. Hoogeveende Vries, die als een der eersten een woning van de jubilerende vereniging betrok, had zeer vëel waardering voor het inita- tief van de oprichters en de oud-be stuurders, die met grote liefde en toewijding de belangen van de W- B. V. hebben gediend. De heer De Winter, die de geluk wensen van de Speeltuinvereniging „Morswegkwartier" overbracht in deze omgeving heeft „De Tuinstad- wijk" ook een woningbezit had vertrouwen in de toekomst van de jubilerende W.B.V., aangezien „het leven bij veertig begint". Woorden van waardering spraken tenslotte de heer J. de Jong namens de Tuintjesvereniging „Floralia" en de architect van de W.B.V., de heer Gathier. Met een handdruk volstonden de de heer A. J. Schoneveld, secretaris van de Federatie van Leidse Woning bouwverenigingen, de heren Bosboom en Lubach namens de directie van de L.D.M., de heer A. van Dijk, voor zitter van de R.K. raadsfractie, de heren C. J. Woudstra en B. de Kier namens de Prot. Chr. raadsfractie, de heer Th. Barnard, hoofdcommies van de afdeling Openbare Werken en af gevaardigden van de Woningbouw verenigingen „De Eendracht" en „Eensgezindheid" te Leiden, Spino za te Rijnsburg, Buitenlust te Oegst- geest, de Speeltuinvereniging Zuider kwartier en de heer J. van Iterson, lid van de Commissie van Openbare Werken. Burgerlijke Stand Geboren: Anja dr van T. v. Iperen en P. v. Puffelen. Lizelot dr van J. Wieriks en J. W. v. Eijsdën. Sonja Stanislaus dr van J. Plug en M. Struijs. Arnoldus Egbertus Johannes zn van E. J. Vleerbos en W. J. C. v. d. Meer. Anton Peter Boudewijn zn van P. R. Deeleman en C. L. Rein- hold. Jolande Margarethe dr van W. J. de Vries en S. W. C. M. de Lange. Johannes Maria zn van A. M. Thorn en A J. Vinkesteijn. Anna Jacoba dr van C. J. v. d. Laken en J. C. Wijs man. Arnold zn van A. v. d. Valk en H. Hoek. Johanna Wilhelmina Maria dr van J. G. Valentijn en W. M. v. Wijngaarden. Gehuwd: F. Möhring en A. Wilter- dink. Overleden: P. J. Warmerdam, man 79 jr; K. A. M. Bisschop dr 7 jr; H. J. Betjes man 50 jr. Avond in Stadszaal Op bijzonder feestelijke wijze zijn gisteravond in de Stadsgehoorzaal niet minder dan dertien jubilarissen van de Noord Zuid Hollandse Ver voer Mij. gehuldigd. Het zijn de he ren H. van der Linden uit Leiden, J. Planje uit Rijnsburg en K. de Rove uit Voorburg, die reeds 40 jaar lang hun beste krachten aan het bedrijf hebben gegeven, de 25-jarige jubila rissen zijn de heren H. J. Hensing, H. van der Lucht, W. J. Mulder, W. F. Colpa, W. J. Nieuwenburg, W. L. van Dinten, J. Marijt, allen uit Leiden, H. W. de Haan, H. Colpa uit Voorburg en A. Smits uit Voorschoten. Onder het spelen van een pittige mars de NZH Harmoniekapel stond onder leiding van de heer P. Baart werden zij vergezeld van hun echtge noten de zaal binnengeleid en ver volgens namens het comité van voor bereiding toegesproken door de A. Hollinga. Deze wenste de jubilaris sen nog vele jaren van gezondheid en voorspoed toe. Ook de voorzitter van het Jubileumfonds, de heer A. Ockeloen, sprak enkele huldigings woorden. Hij vestigde er de aandacht op, dat de dertien jubilarissen steeds met volle ambitie hun werk hebben ver richt en ongetwijfeld ook de nog resterende jaren blijk zullen geven van hun goede eigenschappen. Ver volgens werden de jubilarissen toe- Ook Spierpijn en rheumatlsche pijnen wrijft U weg met 7^1 (Advertentie). De laatste kans Maandagavond met de laatste postbestelling sluiten we defini tief de Drie-Octoberpuzzel, die de laatste weken een stortvloed van rebusuitslagen op de redac tie heeft gebracht. Wanneer U dus nog steeds het schone voornemen om de uitslag te posten hebt uitgesteld, ligt hier Uw laatste kans: Voor Zon dagavond moet Uw brief bij de post zijn. Vanaf 1 November zullen wij dan pogen om zo spoedig moge lijk door de verzameling heen te komen en ZATERDAG 5 NOVEMBER hopen wij een extra groot weer bericht in de krant te publiceren, dat zal berichten, waar de prij zenregen zijn sporen in Leiden en omgeving achtergelaten heeft T?R is op de wereld niets zó heer- lijk of zó kostbaar dan katho liek te zijn. Werden we voor de keus gesteld tussen de genade van het geloof en het verlies van ge zondheid en van alles wat wij prettig vinden op aarde, dan zou den we zonder verblikken of ver blozen aan de geloofsgenade de voorkeur, en verre de voorkeur, geven. Natuurlijk hopen we nooit voor die keuze te worden gesteld. Wij wensen onszelven allen toe een ge zellig en gezond leven, beschenen door de zon van Jezus' vriend schap. Maar al zouden de omstan digheden ook tegenlopen, het bezit van de goddelijke vriendschap moet ons meer waard zijn dan al het goud der aarde op een hoopje. HILLEGOM Prof. van Slogteren in Amerika onderscheiden De directeur van het laboratorium van bloembollenonderzoek te Lisse, prof. dr. E. van Slogteren is gister avond in Washington door de „Ame rican Horticultural Council" onder scheiden. Hem is een diploma voor bijzondere verdiensten overhandigd. De plechtigheid geschiedde tijdens een diner in tegenwoordigheid van de Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Royen en vele vooraanstaande fi guren uit de Ajmerikaanse tuinbouw- wereld. Na ingeleid te zijn door de voorzit ter van de A. H. C„ de heer Carl F. Wedell, werd het document over handigd door de heer W. O. Douglas, rechter van het hooggerechtshof in de Verenigde Staten. Slogteren een „liefhebber van plan- In de tekst van het diploma wordt o.m. opgemerkt, dat prof. dr. Van ten, zoeker naar waarheid, ver voor uitziende stichter en bestuurder van een internationaal beroemd instituut is". „Door zijn onvermoeide en on zelfzuchtige arbeid op het gebied van de zuivere en toegepaste wetenschap gediurende zovele jaren, kon de schoonheid van de prachtige bloeien de bloembollen, steeds meer over de wereld worden verspreid", aldus het diploma. gesproken door de directeur van de NZHVM, ir. J J. Jurissen, die zijn erkentelijkheid betuigde voor de ver- dienten van de jubilarissen. Hij hoop te, dat zij nog vele jaren, vooral voor de jongeren, een goed voorbeeld zul- yen blijven. Tevens maakte de di recteur van de gelegenheid, gébruik ir. het openbaar de oud-commissaris van politie, de heer R. J. Meijer, die deze avond eveneens bijwoonde, te danken voor de steun, welke het NZHVM-personeel steeds van de zijde van de politie heeft mogen ont vangen. Hij bood daarna 'n geschenk in de vorm van een boekenbon aan. Na dit mip of meer officiële ge deelte werd een aanvang gemaakt met de cabaret-revue „Humor is troef", waarbij het showorkest „The Topliners" o.l.v. Cor de Vries voor (Advertentie.) KIESPIJN WEG! Ook zijn pijn.,. wèg I Hij had toch zo'n kiespijn, kleine Jantje! Maar nu straalt z'n hele snuitje, want die akelige pijn is zo-maar op de loop gegaan voor een half Rheumientje - u weet wel van Brocades! Vol ontzag kijkt Jantje naar het bekende rode buisje van Rheumin. Als hij groter was zou hij zeggen en kost n per buisje v iar 65 cent n 20 tabletten j een ware klankenregen zorgde. Voor de pauze waren het vooral de Par ij se melodietjes, waarmede dit or kest de zaal in verrukking wist te brengen. Veel suéces oogstte ook de derde prijswinnaar van het on langs in Amsterdam gehouden goo- chelcongres Stefani. Zijn manipula ties waren even talrijk als verbluf; fend. Hartelijk heeft men vóórts kunnen laohen om de grollen van de muzi kale clown Fantasia. Pianist was Ad van Veen. Peter Piekos, die de con ference voor zijn rekening genomen had, bleek een goed imitatiar te zijn. Ook na de pauze was het program ma rjj'k gevarieerd. Met een gezellig bal werd de avond besloten. „The Skyliners" o.l.v. Lou Boellaard zorg den voor dansmuziek. LOOD GESTOLEN. Twee Leidenaars, een 50- en een 28-jarige zijn door de Leidse politie aangehouden en ingesloten omdat zij verdacht worden van diefstal en he ling van lood. Réunisten R.K. Ulo. Een voorlopig bestuur gevormd uit oud-leerlingen van de Katholieke Ulo-chool Titus Brandsma aan het Vrouwenkerkhof te Leiden wenst tot de oprichting van een réunisten-ver- eniging te komen. Men wil thans de belangstelling voor een dergelijke vereniging peilen. Men is voorne mens bij voldoende deelname de eer ste réunie op 17 December a.s. te hou den. Belangstellenden worden ver zocht zich met de heer W. Pompe, Haarlemmerstraat 245a, in verbinding te stellen. Avondwake. Voor de avondwake in de St. Lode- wijkskerk hedenavond te 9.30 uur worden de leden van de volgende verenigingen verwacht: Victorie (bo ven 14 jaar), R.K. Korfbalclub „Crescendo" en ,,De Leidse Golfbre kers". Schoolzwemmen in „Overdekte". In de „Overdekte" aan de Haar lemmerstraat worden op 31 October en 1 November a.s. schoolzwemwed- strijden gehouden. De R.K. lagere Gisteravond kwam de raad van Noordwijk bijeen, waarbij de heer v. Riemsdijk met kennisgeving af wezig was. Enkele ingekomen verzoeken be treffende tegemoetkomingen in reis kosten voor schoolkinderen werden ingewilligd. Het bezwaarschrift van het bestuur van de Stichting Wilhel- minahofje tegen de opgelegde aan slag in de straatbelasting, werd niet ontvankelijk verklaard. Mevr. v. d. Wiel deed nog een beroep op de raad, omdat het hier betreft een instelling van weldadigheid. De raad kan hier op niet ingaan, omdat dan een pre cedent geschapen zou worden. De rekening "Weeshuis over 1954, aankoop gronden aan de Zeestraat van de R.K. Jongensschool en mevr. Zuiderduin. grondruil aan de Abra ham v. Roijenstraat, verhuur van grond in het Langeveld en aan de Karei Doormanstraat en een crediet voor wijzigingen in het kantoorge bouw Ontvanger Directe Belastingen aan de Pickéstraat waren slechts ha merstukken. Brandweerwagen. Het voorstel tot aanschaffing van Magyrus-brandladder met een uit- schuiflengte van 25 meter, gemon teerd op een chassis van 5 ton, waar van de kosten zullen bedragen 65000.werd goedgekeurd. De heer van Beelen vroeg hogere vergoeding voor de manschappen van de vrijwillige brandweer, die nu meer zullen moeten oefenen. B. en W. zegden toe dit punt nd- der te bezien. Ook zal worden over wogen om een speciale opleiding te geven voor de Magyrusladder. Door dat in de loop der jaren het gemeen- over. telijk woningbezit is gestegen tot 334 woningen werd besloten hiervoor een gemeentelijk woningbedrijf in te richten. Voor deze inrichting werd een crediet beschikbaar gesteld van 1500.—. De vaststelling van de opcenten op de hoofdsom welke tot nog toe was 190 en 110 wordt voor het be lastingjaar 1956 nu 60 voor gebouw de en 30 voor onbebouwde eigen dommen. De afdelingen voor onderzoek der begrotingen 1956 werden als volgt samengesteld. Ie afdeling: Rippe, Riemsdijk, Mes- ker, Urlus v. Rhijn, v. d. Niet en de Geus; 2de afdeling mevr. v. d. Wiel, Sohmolle, Sedelaar, Schenkeveld, v. d. Bol, de Witt, v. Beelen en Al kemade. Rondvraag. In de rondvraag informeerde de heer Urlus of het mogelijk was om nu de aanleg van provinciale wegen in het Westen acuut is geworden, mr de Lange uit nodigen voor een bespreking. B. en W. zijn hierin niet onwelwillend, doch of het resultaat zal afwerpen, moet worden afge wacht. De heer Mesker wees nog op de soms slechte verlichting in de ge meente. Weth. Vogelaar antwoord de hierop, dat dit slechts verholpen kan worden als de kracht opgevoerd kan worden, hetgeen nog wel enkele jaren zal vorderen. De heer Rippe informeerde nog waarom of er niet gebouwd wordt, waarop B. en W. mededeelden, dat begin November mededelingen van Ged. Staten wor den verwacht, zodat hierin nog niet positiefs kan gezegd worden. Hierna ging de raad in geheime en middelbare scholen zwemmen op 31 October. Aanbidding. 'Nog even herinneren wij aan de aanbidding in de kapel van het S.F.L.. Na de mis van half tien tot •het lof. tSPIEKER. Agenda Leiden ZATERDAG. R.K. Instuif. St. Leonardushuis, Haagweg. Dansavond, 8 uur nam. Tentoonstelling „Boek en Jeugd". Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerkst.) 2.305.30 uur nam. ZONDAG: Film ..Tot vijf over twaalf", 2.30, 7 en 9.15 uur nam. Stadszaal. MAANDAG: St. Adelbert, 8.15 uur nam. „De Doelen". DINSDAG: Lezing dr. H. Sohönberger over het Romeinse kasteel Scalburg, 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden. WOENSDAG: Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. Alma Materkoor en A'dam Kunst- maandorkest, o.a. Requiem van Mo zart, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. DONDERDAG: Conferentie voor niet-Katholieken 8 uur nam. Hartebrugskerk. VRIJDAG: A. 55. Kermis „In de Vrolycke Arke. 7.45 nam. opening. 8—11 uur geopend. ZATERDAG: Instuif. St. Leonardushuis. 8 uur, nam. Ton Suurhof. A 55. Kermis „In de Vroolycke Arke". 25 en 711 uur. Mathesi&nen. Jaarfeest Stadsge hoorzaal. 8.15 uur nam. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. Zondag 30 October zal de dienst worden waargenomen door de dokto ren: Donders, Gaasbeek, de Graaff, Nieuwzwaag en Pleiter. Dienst apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 29 Oct. 13 uur tot Zaterdag 5 Nov. waargenomen door de Apo theek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523 en de Doeza-apotheek Doezastraat 31, Tel. Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de week van 28 Oct. tot 4 Nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Verdi, koning der melo dieën", 14 jaar. Lido; „Moeder", 18 jaar. Luxor: „Hebzucht" 14 jaar. Trianon: „Ciske de rat", 14 jaar. Rex: „De ijzeren handschoen", alle leeftijden. (Donderdag avond: „Le grand jeu" strikt volwassenen). Gewestelijk Arbeidsbureau Het aanbod van mannen is sinds vorige week niet gewijzigd. Bij het begin van deze week, op 22 October dus waren in totaal slechts 263 man nen als geheel werkloos ingeschre ven. Met opzet is hiervoor het woord je „slechts" gebruikt, omdat in vorige jaren steeds in deze tijd een aanmer kelijke stijging van de werkloosheid viel te constateren. In de overeen komstige week van 1954 steeg de werkloosheid n.l. met 30 tot 480. De werknemers, die thans tengevol ge van seizoeninvloeden op de ar beidsmarkt beschikbaar komen, kun nen onmiddellijk work vinden in an dere bedrijven, hetgeen zeer goed ver klaarbaar is. De vraag naar arbeids krachten is n.l. nog steeds zeer groot. Bij het Arbeidsbureau zijn thans 345 aanvragen om mannelijk personeel geregisteerd, de niet gere gistreerde vraag is ongetwijfeld nog belangrijk groter. Van de geregis treerde aanvragen hebben 52 betrek king op jeugdigen van 15 tot en met 18 jaar. In vrijwel alle beroepen is de plaatsingsmogelijkheid voor jeugdi gen zeer gunstig. Vrouwen Thans zijn 110 vrouwen als geheel werklozen bij het Arbeidsbureau in geschreven. De vraag naar vrouwe lijke arbeidskrachten vooral in de huishoudelijke beroepen is zeer groot. Geregisteerd zijn 281 aanvragen waarvan 98 betrekking hebben op jeugdigen. Ook hier is de vraag naar jeugdigen van 15 tot en met 18 jaar dius opmerkelijk. Aan deze vraag kan slechts incidenteel worden voldaan. KATWIJK A*N DEN RIJN Molenblok-bewoners met gemeente in proces Nog vrij vers in het geheugen lig gen de gebeurtenissen direct na de bouw van het Molenblok. Hoe de be woners, waarvan een twee honderd militaire gezinnen dagelijks als het ware in een vijver woonden, doordat de regen boven en beneden overal binnendrong, waardoor in sommige panden zeer veel schade geleden is. Behang viel van de muren, kleden en matten dreven in de gangen, e.d. Door de aldaar wonende Marinemensen is, naar we heden vernamen, besloten, het gemeentebestuur 'n proces aan te doen om aldus de geleden schade ver goed te krijgen. De slechte bouw de zer woningen heeft indertijd ook in de gemeenteraad meerdere malen een punt van discussie uitgemaakt. Vooral de heer A. Wassenaar heeft zich toen beijverd voor de bewoners. Voor wat betreft de patiënten van de doktoren H. Hueting, J. Berg man en E. E. van der Laan te Rijns burg, wordt de Zondagsdienst waar genomen door dokter H. Hueting, Rijnstraat 33, Tel. 2102. Patiënten vap huisartsen Visser, Slagmolen, Bohrlefs en Hagen naar dokter Cleveringa, Zeeweg 11. VOORSCHOTEN Afscheid op gemeente-secretarie. Gistermiddag na beëindiging van de gewone dagtaak hebben de leden van het gemeentepersoneel afscheid geno men van de heer J. Faber, die in ver band met zijn benoeming tot contact ambtenaar bij het ministerie van So ciale Zaken, de gemeente-secretarie van Voorschoten gaat verlaten. De bijeenkomst stond onder leiding van burgemeester C. J. v. d. Hoeven, die dè heer Faber schetste als een goed ambtenaar, die naast zijn gewo ne taak veel werk heeft verricht als secretaris van de plaatselijke prijzen- commissie, de melksaneringscommis- sie, de Bouwkas Nederlandse Ge meenten, enz. De heer Faber heeft bijna 15 jaar in Voorschoten gewerkt. Schapen door honden bedreigd. De laatste weken ondervinden scha penhouders weer ernstig last van los lopende handen. Gisteren zijn weer enkele schapen van de heer Lekker- kerker aangevallen. Een paar scha pen zijn in de Vliet gedreven en ten minste één is er daarbr verdronken. De politie stelt een onderzoek in naar de eigenaar van de hond. Houders van honden wordt er nog maals op gewezen, dat zij verantwoor delijk zijn voor de gevolgen van da den van hun loslopende honden. Bo vendien mogen deze dieren niet zon der toezicht loslopen! Geboren: Barbara, d. v. H. J. Ma- gallamus en Maria Schoute; Bar nardus Petrus, z. v. J. P. Hooymans en W. H. A. van Went; Franciscus Everardus Engelbertus, z. v. J. N. van Velzen en D. G. van den Boo- Ondertrouwd: J. Bogerd en Maria Baardwijk; A. G. J. van de Hoorn en M. H. Toussaint. Getrouwd: J. W. ten Brug-gencate en W. E. Jansen; J. A. van Amerom en L. van Wijk. Overleden: Johanna de Bree, wee. van: A. Doeswijk, 86 jaar. LEIDSCHENDAM Diamanten huwelijk. Het echt paar P. Christiaansen-Schauwen hoopt op 5 November a.s. zijn dia manten huwelijksfeest te vieren. De bruidegom heeft de leeftijd van jaar bereikt, terwijl zijn tochtgenote op de levenszee 82 lentes heeft mee gemaakt. Beiden zijn goed gezond en het laat zich aanzien, dat het op ge noemde datum in de Prins Hendrik laan 80 een drukke dag zal worden, Zilveren jubileum. De heer J. A. van Rijn zal op 3 November a.s. ge durende 25 jaar werkzaam zijn bij de qoöp. Malerij en Aankoopvereniging „Nooit Gedacht" aan het Molenpad DE KWAKEL Zware wagen in het water Vrijdagmiddag reed een grote die selbestelauto over de Boterdijk rich ting Uithoorn. Deze zware wagen van de „Centra" van de fa. Oosterhuis uit Dan HaagAmsterdam, moest nabij de woonark van Koolmoes uithalen voor de groentenwagen van v. Kints. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Gehoorteaankondig'ngen Advertentie Waarschijnlijk heeft de bestuurder iets te ver uitgehaald, zodat hij met de wielen in de zachte berm terecht kwam. De chauffeur trachtte nog door gas te geven het ongeluk te voorkomen, doch slaagde hierin niet, zodat de wagen in de moddersloot te recht kwam en kantelde. Gelukkig was de sloot niet breed, zodat de bo venbouw van de wagen op het land van veehouder Kooijman kwam te liggen. De chauffeur kon gemakkelijk de wagen verlaten en kwam er met de schrik goed van af. Onmiddellijk werd de firma gewaarschuwd voor het zenden van een auto om de le vensmiddelen over te laden, en zou men met het uittakelen beginnen. Aangezien dit wel nachtwerk zou worden, is nog niet bekend wanneer men de auto weer op het droge zal hebben. Gezien de omvang van de wagen zullen er wel 2 kraanwagens aan te pas moeten komen. De wagen was nog nieuw en nog geen 3 maan den in gebruik. Z0ETERMEER Afscheid van gemeente secretaris Blaauwhof Met ingang van 1 November a.s. legt de heer C. P. Blaauwhof, ge meente-secretaris van Zoetermeer, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn functie neer. De heer Blaauwhof begon zijn ambtelijke loopbaan te Steenwijk, als volontair ter secretarie te Steen- wijk. Achtereenvolgens werd hij tweede ambtenaar te Raalte, eerste ambtenaar te Herwen en Aardt (Lo- bith) en daarna in gelijke functie te Leidschendam, toenmaals de ge meenten Veur en Stomp wijk. Tijdens de eerste wereldoorlog was de heer Blaauwhof daar o.m. gedu rende een jaar directeur van het distributiebedrijf. Op 1 Mei 1918 volgde zijn benoeming tot gemeente secretaris van de gemeenten Zoeter meer en Zegwaard. Deze twee ge meenten, die onmiddellijk aan elkaar grensden, bleven nog tot 1936, zij het onder een burgemeester en se cretaris zelfstandig bestaan. Na een jaar gedegen arbeid, waarin de heer Blaauwhof alle gegevens en motie ven verzamelde en ordende, kwam ender burgemeester Middelberg de samensmelting van de beide gemeen ten Zoetermeer en Zegwaard tot stand. In de gemeente Zegwaard be stond toentertijd reeds de bouwver eniging „Beter Wonen". De heer Blaauwhof wist te bewerkstelligen, dat voor de fusie der beide gemeen ten tot stand kwam de R.K. Bouw vereniging „Beter Wonen" te Zoe termeer tot stand kwam. De bouw van de woningen aan de J. L. v. Rijweg was hiervan het ge volg. Ruim 37 jaar is de heer Blaauw hof een vooraanstaande figuur ge weest in het openbare leven van het snel groeiende landbouwdorp Zoeter meer. Voor de oprichtmg van „Het Wit-Gele Kruis" was hij vele jaren bestuurslid van Het Groene Kruis. De heer Blaauwhof was o.m. ook een van de oprichters van het Comité Ouden van Dagen. Overeenkomstig de wens van de heer Blaauwhof, die wars is van alle uitwendig vertoon, zal het afscheid in intieme kring plaats vinden, waar bij hem door het gemeentebestuur een afscheidsdiner wordt aangebo den. Plotseling gestorven. Gisteren overleed plotseling de heer M. A. Vermeulen, brandstoffenhandelaar alhier. Bij het opladen van de brand- stoffenauto werd de heer Vermeulen plotseling getroffen door een hart verlamming. Het slachtoffer, dat een gezin met zes jeugdige kinderen ach terlaat, was een zeer gezien figuur en o.m. lid van het R.K. Armbestuur.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2