RIJNSTREEK R. K. Ulo school „St. Willibrord" nieuwi parel van het mooie Noordwijk AVONDRUST Verwezenlijking van vele idealen J=Q6T^KjyiO£OOiI2J3VaK DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN ..Ouderdomszorgen". De Ver eniging „Ouderdomszorgen" hield Donderdag in het Nutsgebouw een grote propaganda-avond. Er was veel belangstelling. De voorz., de heer G. Zekveld, opende met een kort wel komstwoord, inzonderheid tot de af gevaardigden van tal van pl.-ver- enigingen. De boerenkapel van „Crescendo" musiceerde o.l.v. de heer J. Klein ter inleiding van de bijeenkomst. De toneelvereniging „Morgenrood" voerde het toneelspel in drie bedrij ven „Bank nr 8" op. Alphensche Bridgeclub. De stand van de bridge competitie is na de 5e ronde: Groep A: 1. Carsjens-van Oord 279.44 2. Arleman-Zijerveld 275.05 3. 'Horst-Walraven 254.48; 4. v. Hei ningen-de Vos 249.09; 5. v. Beest- mevr. Straver 247.93; 6. mej. de Rhoon Hertoge-Noordenbos 229.81; 7. Meier-v. Wanrooy 209.82. Groep B: 1. Mevr. Falkena-v. d. Linden 281.40 2. Smit-Verwegen 268.63; 3. Harting-Straver 252.85; 4. van Winkel jr.-Zijerveld 250.39; 5. Broekman-Ottens 249.52; 6. Bahlman --Driehuis 241.39; 7. Koren-Smit 225.84; 8. Starrenbug-Stehouwer 215.86. Groep C: 1. De Jong-Leeuwenhoek 275.00 2. Kromhout-Oskam 266.86 3. Koster-Oudshoorn 257.53; 4. Bos- Meirik 253.55; 5. Dames Hooier-Star- renburg 253.35; 6. Couvee-Visser 231.14; 7. den Hertog-Kroon 225.58; 8. Sprang-Zaal 225.01. Groep D: 1. Domburg-Vink 291.83% 2. Johan-Sakko 255.60; 3. Oppelaar- Seppen 255.11; 4. Echtp. v. Wijk 248.79; 5. v. Engelen-Sluys 247.02; 6. v. d. Leeden-mevr. Seppen 239.17; 7. Blom-v. d. Hulst 230.91; 8. Echtp. de Klerk 221.22. ALKEMADE Ouden van dagen. Gisteravond hadden de ouden van dagen zich ver zameld in café Bakker voor het be kijken van de films, welke de afge lopen drie jaar van hun uitgaans dagen waren vervaardigd. Het was de bejaarden aan te zien, dat zij ge noten, toen zij zichzelf op de film zagen. In de pauze werden zij ge- tracteerd op koffie en gebak. Na cle pauze werd nog een leuke tekenfilm vertoond. De heer Smit uit Leiden, die deze film zelf vervaardigde, vertoonde een en ander geheel belangeloos. Verder konden de ouden genieten van een voordracht door twee ouden van da gen geschreven en opgevoerd. Geb.: Hendrina C. M., d. v. J. P. v. Seggelen en H. C. Straver; Arie, z. v. J. A. de Jong en P. Langendij-k; Adria- na M., d. v. Th. Vermije en J. A. v. Schie; Francisca G, d. v. M. J. van der Veer en A. C. C. de Vette; Wil lem H. L., z. v. J. P. Rietbroek en P. C. Hogenboom. Ondertr.: G. Th. van der Meer en M. J. Otto. Getr.: J. G. Sluiter en G. M. War merdam; H. A. Los en E. Spaan. Overl.: Maria van Eeuwijk, wed. A. M. van Zoen, 7'2 jaar; Johanna E. van der Meer, wed. van W. v. d. Zwet, 81 jaar. BOSKOOP HARMONIE CONCORDIA OPENT BAZAR VOOR NIEUWE INSTRUMENTEN Door de wethouder van onderwijs ■en sportaangelegenheden, mr. dr. J. F. Taat werd gisteren de bazar, welke door de harmonie Concordia werd gehouden ter verbetering van haar instrumenten, geopend. Enkele jaren geleden werd een bazar gehouden voor nieuwe uniformen doch deze ba zar is niet minder noodzakelijk aan gezien meerdere instrumenten meer dan 50 jaar in gebruik zijn. Zonder goede instrumenten heeft een mu ziekvereniging weinig zin. Aangezien Concordia niet in staat is zelf de kosten te dragen moet er dus hulp van buiten komen, aldus rnr. Taat in zijn openingsrede. Boskoop is trots op zijn muziekkorpsen en daarom zal men wel bereid zijn, zoals ook in het verleden wel gebleken is, op deze ge makkelijke en bovendien aangename wijze de zo nodige medewerking te verlenen. Spr. -besloot met de wens dat deze -bazar zijn d-oel zal -beant woorden. „De Luchtbode" opgeheven. De Boskoopse postduivenvereniging „De Luchtbode" is tengevolge van het steeds dalen-die ledenaantal, waar door de vereniging voor steeds grc- tere financiële uitgaven kwam te staan, opgeheven. Dammen. Voor de onderlinge kampioenschappen werden de vo'- gende wedstrijden gespeeld: Jac. Schoenmaker—-D. v. Wijk 20; A. NederhofJ. Burg-graaff 2 0: M. V-uijkTh. v. Eek 20; H. Trimp— A. N. v. Tol 20; J. v. TolD. Lank- hujyaen 20; D. W. v. d. Zeeuw Anth. Trimp 20. Geb.: Pieter, z. v. J. G. v. d. Hoek BIJ het herfstig korten van de dagen, brommen we in de vooravond door de huizenstraten. Omdat de zomer nog naspeelt, zijn vele gordijnen nog niet gesloten. En wij inkijken! Dan zie je de ge zelligheid van onze Hollandse hui zen onder de lampekap en aan de wand van menig huis het on gezellige kruis. Een stervende man, in de eerste kracht van zijn leven. Maar welk een wijding, welk een onaardse wijding en rust gaat er uit van dat ongezellige kruis in die gezellige kamers. Daar moeten zo peinzen we dan wel brave mensen wonen, die alles voor elkander en voor ande ren over hebben, omdat Jezus en Hij was de mensgeworden God zich zo diep voor hen vernedert. en M. L. v. d. Wolf; Margaretha Aafje, d. v. T. v. d. Heijden en A. M. v. Galen. Ondertr.: Adrianus Lambertus van Kempen, 21 jaar en Petronella Cor nelia Vermeulen, 22 jaar. Getr.: Arie Hendrik Mulder, 25 jaar en Antje van Klaveren, 25 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Aantal bronzen roetjes; pad-vin- dersfluit; paar regenpijpen; twee vis- simmen; -herenportemonnaie; dames- 'handsohoen; bougie met sleutel; wiel- slot; jongenspet; alpinom-uts; paar gymnastiekschoenen; compleet auto- wiel; tas met inhoud. Inlichtingen bij de politie. LEIMUIDEN Opening winterprogram KAB. De KAB had haar leden opgeroe pen voor een vormingsavond ter ope ning van het winterprogram. De voorzitter de heer R. J. Broek-huizen, vestigde in zijn openingswoord de aandacht op het jaarprogram, waarin de plattelandsgemeenten een belang rijke plaats innemen. Na de gebrui kelijke werkzaamheden van de 'heer N. J. de Koning als secretaris werd het winterprogram van de afdeling besproken. 20 Nov. zal Ons Genoegen voor haar leden een uitvoerin-g ver zorgen. Het St. Nicolaasfeest zal weer in samenwerking gaan met LTB en Middenstandsvereniging. 15 Dec. is er een forumavond. Begin Jan. een kaartavond-. Begin Februari treedt „Ons Genoegen" weer voor het voet licht, en tot slot de jaarvergadering. Een vergadering met een hoofdbe stuurder als spreker is in bespreking. Verzocht werd ook nog een filmavond in te schakelen. Het bestuur was ech ter uit ervaring overtuigd, dat hier niet voldoende hjel-angstelling voor is. In afwachting 'van de komst van de geestelijk adviseur werd eerst overgegaan tot de rondvraag. Het 10-jarig bestaan van de afdeling kwam hier tersprake. Ook werd een propagandisch woordje gesproken over retraite. Verschillende leden die dit voorjaar te Noord wij kerhout de retraite hebben meegem-eaakt waren hierover vol lof en spraken de wens uit, diat de eerstvolgende retraite voor KAB-ers door nog meer leden bezocht zal worden. De geestelijk ad viseur die inmiddels gearriveerd was kreeg het woord en noemde het een zware taak de plaats in te nemen van de hoofdbestuurder, die verhinderd was. Het aangekondigde onderwerp was „Ons dorp veranderd". De G.A. voerde de leden in gedachte mee naar een dorpsgemeenschap voor 50 jaar. Smalle straten, een afgesloten geheel met het kerkgebouw als mid delpunt. Niemand had daar behoefte te ontvluchten -het land waar ouders en grootouders gewerkt en geleefd hadden. De ontspanning was gering, vrije tijd geen probleem, men berust te in de geslotenheid. Spreker noemde de bevolkingsaan was met arbeidsproblemen als gevol-g. De grootindustrie kwam, waarvoor de overheid bepaalde streken aan wees De problemen en gevaren voor de vele arbeiders, die zich in deze om geving moesten gaan bewegen waren groot. Langzamerhand -hebben de ar beiders de sfeer van de grootindustrie overgebracht naar het platteland en hierdoor zijn de dorpen geheel veran derd. Principiële voorlichting is thans meer dan ooit noodzaak geworden, oim aan de vele gevaren het hoofd te kunnen- 'bieden. Hierdoor is ook de waardie van principiële organisaties bewezen. Ook congregaties e.d. voor jongeren zijn omgeschakeld op inlei dingen voor het volle leven, ald-us de G-A. Speciaal richtte spreker zich tot ouders en opvoeders om de jeugd die elders een bestaan gaat zoeken op te vangen. Deze verantwoordelijkheid wordt helaas door vele schromelijk verwaarloosd. Met een ernstige op roep tot de ouders om controle e.d. van de jeugd meer serieus te nemen -besloot de G. A. ziijn inleiding. De bijeenkomst werd besloten met een oproep tot de leden mee te wer ken aan de actie „Op naar de 40.000. Veilig Verkeer. Veilig Verkeer alhier zet zijn activiteit voort. Zo dra de localiteit voor het geven van verkeerlessen gereed is, zal worden begonnen met het geven van les aan de leerlingen der scholen uit Lei- muiden en Rijnsaterwoude. De Ver eniging stelt zich ook voor een Ver- keerscursus te geven voor inwoners der gemeenten Leimuiden en Rijn saterwoude. Deelnemers kunnen zich tot 27 Oct. a.s. bij de secretaris op geven. Zuigelingenzorg. De cursus door zuster Knibbe te geven in Zuigelin genzorg en voedingsleer werd door de voorzitter van het Groene Kruis geopend. De voorzitter sprak de wens uit, dat de cursisten veel n-ut van deze cursus zouden hebben. Jammer vond hij het, dat het aan tal deelneemsters aan deze cursus 'betrekkelijk gering was. Jaarvergadering „Kwiek". De gymnastiekvereniging „Kwiek" hield haar jaarvergadering in café Snee- boer. De secretaresse, miej. T. Fokker, bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Daarna was het woord aan de pen ningmeester. Deze gaf een overzicht over het tijdvak 3 Maart 195419 Oct. 1955. De inkomsten 'bedroegen 3866.10, de uitgaven 3997.75. Nadelig slot 137.25. In het vorig tijdvak was er ook reeds een nadelig slot .De voorz. en de secretaresse de den een beroep op de leden, om als ijverige propagandist op te treden, door leden en donateurs voor de ver eniging te winnen. De dames T. Fokker en N. Koolhaas werd by acclamatie tot bestuursle den herbenoemd. Het bestuur werd aangevuld met een lid komende uit de afdeling dames-senioren. Benoemd werd men bijna algemene stemmen mevrouw Van Arkel. Na de rond vraag werd de vergadering geslo ten. Geb.: Petronella Catharina Corne lia, d. v. J. A. Aardman en M. M. Borst; Servaas Joannes, z. v. J. H. v. Eysden en J. E. Wolters; Ignatia Adriana Maria, d. v. Th. Kraan en J. M. Wiering. Getr.: Th. C. van Veldhuizen en Theresia Maria Straathof. NIEUWKOOP Jeugdbeweging geeft avondje. A.s. Zondag organiseert de jeugd beweging weer een attractieve avond, waarvan de baten nodig zijn om vol gend jaar een goed zomerkamp mo gelijk te maken. Dit jaar verleent het bekende toneelgezelschap „Dito" uit Aarlanderveen zijn medewerking. Op gevoerd wordt het toneelspel in 3 bedrijven „Maayke". Gezien het pro gramma is het onnodig u aan te ra den dit toneelstuk te komen zien. Geb.: Judikje Reijertje, d. v. C. Roos en P. Vermeij. Ondertr.: G. J. Simmerman, 36 jr. en E. Markman, 29 jr.; H. Serné, 26 jr. en M. v. Lith, 27 jaar. NiEUWE-WETERING „DOOR GUNST VERKREGEN" STAAT VOOR PROBLEMEN De muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" te Nieuwe Wetering zit 1 in de put. Wat is de oorzaak hiervan? i Wel, de meeste instrumenten zijn ver sleten en dienen door nieuwe te wor den vervangen. Met de aanschaf is een bedrag van 10.0-OO gemoeid. Het zeer actieve bestuur van deze j vereniging zit evenwel niet bij de pakken neer. Het doet alle mogelijke moeite om dit grote bedrag bijeen te garen. Er zullen folders door de gemeente worden verspreid, waarin het pu bliek wordt verzocht om oud papier, vodden, oud ijzer enz. te bewaren. Wanneer men iets te missen heeft, stuur dan even een boodschap naar een der leden der vereniging en het wordt bij u thuis afgehaald. Gaarne willen wy van deze plaats een opwekkend woord meegeven om dit wel zeer geziene muziekkorps in I alle opzichten te steunen. Te beginnen met Zaterdag a.s. in het dorp de Kaag zal dit muziekge zelschap zijn klanken doen horen. J Tijdens de rondgang zullen enige I dames een offer van U komen vragen teneinde het beoogde doel te berei ken. 0UDE-WETERING Af- en toegewezen protest. Het protest, dat Wet. Boys had ingediend tegen een onjuiste beslissing van de scheidsrechter in de wedstrijd die 11 September 1.1. tegen ZLC werd ge speeld werd toegewezen. Daar ech ter een fout in de procedure w-as ge maakt werd dit protest als niet ge daan beschouwd, zodat de uiteinde lijke uitslag van de wedstrijd wordt 21 in het nadeel van de Boys. In de competitiestand kost dit de Boys 1 punt. De stand is nu: Gespeeld 3, gewonnen 1, gelijk 0, verloren 2. Programma voor a.s. Zondag: Het eerste elftal speelt Zondag a.s. om half drie uit tegen WO-A. Het twee de ontmoet om kwart over twee thuis ASC 5. Het derde elftal speelt op -het terrein aan het Zwarte Pad om 12 uur tegen de Leidse Boys 3. Het A-elftal heeft om 12 uur een ontmoe ting met SJZ A thuis. Zaterdagmiddag spelen de adspiran- ten tegen Docos C. Aanvang half vier. Vertrektijden zijn vermeld op de aanplakbiljetten. R1JPWE7ERING Veilig Verkeer bij LTJ. In het kader van de geregelde bijeenkom sten der LTJ-afdelinig Rijpwetering en Oud Ade, was er op Donderdag avond in de zaal van café Bakker een veilig verkeersaivond. Hiertoe was uitgenodigd de com mandant van de Rijkspolitie in de Gemeente Alkemade de -heer P. de Bil, die in kort bestek de voornaam ste verkeersregels belichtte. Met tal loze voorbeelden werden de regels toegelicht. Allereerst werd de absolute nood zaak aangetoond van verkeerstucht. Wanneer er in 1954 100155 verkeers ongevallen zijn waarvan 1500 met do delijke afloop en 30.200 gewonden, dan hoeft het weinig betoog dat meer verkeersdicipline noodzakelijk is. De overgrote meerderheid van de ongevallen wordt veroorzaakt d-oor onvoorzichtigheid, roekeloosheid, ge brek aan voorzorg en onoplettendheid -bij het verkeer. Het is allereerst nodzakelijk dat ieder zich zöjn ver antwoordelijkheid ten volle bewust wordt en dien overeenkomstig han delt. Vervolgens nam spr. verschil lende verkeersregels onder de loupe en liet zien welke plichten ook de bewoners van het platteland héb ben. Vooral het plattelandsverkeer kreeg hier een fikse beurt. Na de pa-uze kwamen vooral de voorrangsregels aan de beurt, de ver keersborden en verkeerstekens -licht ten en -signalen. Dit alles werd met UJryke op- en aanmerkingen door spekt. Zo merkte spr. op. dat cr voor al ten plattelande velen zijn die het te flauw vinden om hes goede te doen. Dit is valse schaamte en het is heel jammer dat dit verschijnsel zo veel voorkomt. Na afloop werd nog ruim gebruik gemaakt van die gelegenheid om vra gen te stellen. Deze verkeersactie is een eerste begin van een veel bredere, die heel Alkemade zal omvatten. Daarbij ligt het in die bedoeling ook een vereni ging voor veilig verkeer op te rich ten. Reeds hébben zich 45 leden opge geven. TER AAR „Nooit Gedacht". Uitslagen van de wedstrijden gespeeld in de onder linge competitie. Schaken: J. W. F. de BruijnH. Aaftink 10; N. van EijkP. Hoo- gervorst 01; W. HofstedeH. Aaf tink 1—0. Dammen: W. J. v. d. StarrenAnt. Hartveld 02; W. Snaterse-W. van Vliet 11; H. C. A. BroerJ. Bese- mer 02; K. SnijdersC. v. d. Ha ven 20; W. EsveldtR. Lubbers 1 1; N. KalshovenH. Muhr 11; De verbindingswegen tussen Noord- wijk-binnen en Noordwijk aan Zee, de Oude en Nieuwe Zeeweg en de Van Panhuysstraat komen hierin met elkaar overeen, dat zij een bijna on beperkt uitzicht bieden. Bij de Van Panhuysstraat is dit vooral het ge val op de hoek gelegen aan de We teringkade. Dit fraaie uitzicht op duin, veld en houtgewas heeft het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn te Lisse bij de bouw van de nieuwe R.K. Uloschool willen be houden. De gemeente Noord'wijk heeft daarto' een royale bouwoppervlakte aan het R.K. kerkbestuur beschikbaar gesteld, waarop het fraaie nieuwe gebouw geprojecteerd kon worden. Mede om het uitzicht op de openbare school te beho-uden, staat de St. Wil- librordschool niet aan de kant van de straat. De verbinding tussen school en straat bestaat slechts uit een vier tal zware pilonen. Reeds van verre trekt de koepel als bedekking van het middelpunt van het gebouw sterk de aandacht. Dit middelpunt is de grote hal, waarin de schoolbevolking als gemeenschap haar bijeenkomsten ziail houden zoals gedenkdagen en feesten, gemeenschapszang volksdan sen enz. Deze gemeenschapsgedach te, die op de scholen in ons land nog weinig tot uiting komt, kan hier in dit gebouw volledig tot haar recht komen. Juist om het belang van de gemeenschapsidee vormt de hal het voornaamste deel van het gebouw, zo danig zelfs, dat deze grote hal de bouw zowel inwendig als uitwendig geheel beheerst. Daarom is bij de bou-w de grootste aandacht aan de hal met de koepel besteed. Om het ver band tussen de lokalen en de hal tot uitdrukking te brengen, wordt de koepel niet gedragen door muren, maar door een 24-tal betonnen pila ren, gekroond door een kapiteel. Fries, architraaf, kapitelen zijn zeer sober, omdat het beton zich niet leent voor fijne versiering. Toch vormt de hal een prachtig geheel, wat bereikt werd door goede verhou ding en gébruik van mooi materiaal. Zo valt het daglicht in de koepel door 24 glas-in-lood-ramen, terwijl boven ieder raam zich één van de koepelsectoren bevindt. Deze secto ren zijn eenvoudig 'beschilderd in blauwgrijze grondkleur met vlakken blauw en enige sierlijke figuren in donkerblauw en wit. Bij de keuze der xleuren werd juist blauw genc- men om zijn wijkende werking, waar door de koepel nog massaler lijkt. Rondt m de achthoekige hal die in een vierkant vlak is geprojecteerd, bevindt zich een omloop, waardoor de leerlingen zich naar de acht klas sen begeven. Deze klaslokalen lig gen aan de zijden "an het grote viev- kart, terwijl het verband met de hal gever md wordt door de ramen en deuren, die ade op het centrale deel uitkomen. Soberheid r De soberheid spreekt nog sterker aan de buitenzijde van het gehouw. De grote vlakke m-uren, opgetrok ken uit 'handvorm-stenen, zijn geheel zonder versiering. Deze bestaat slechts uit de rijke kleurnuancering in de steen, die van geel; rose, rood tot blauw en paars loopt. De gevels zijn bovendien volgevoegd. Niet alleen spreekt daardoor het -bindend element tussen de stenen sterker, maar bo vendien geeft dit aan de kolossale muurvlakken een grotere levendig heid. Om de plastiek van de ramen te versterken, zijn de neggekanten bo vendien nog gewit. Sterk spreekt de kamer van het 'hoofd der school, door pilasters en kroonlijsten, waar in de ramen zijn gevat. Ook uitwendig komt de koepel naar voren door de Griekse rand, die zich juist onder het dak bevindt. Dicht bij de school staande, zien we, dat de opgaande lijn van het dak der loka len in één vlak ligt met de lijn van het koepeldak, doch op grotere af stand steekt de koepel ver boven de andere daken uit. De lokalen waarvan de hoeklokalen de grootste afmetingen hebben en die bestemd zyn voor de laagste klassen, vallen op door de grote raamopper- vlakten. Doordat het gebouw geheel vrij. staat, kan het zonlicht in alle lokalen binnenkomen. Vier van de lokalen liggen geheel op het zuiden. Aan die kant van de openbare school bevinden zich de drie ingan gen, die als poorten juist even bui ten de gevel uitsteken. De fietsen- loods is zeer merkwaardig, transpa rant gehouden, waardoor het gezicht op de duinen niet gestoord wordt. Beide, ingang en fietsenstalling, lig gen aan de ruiihe speelplaats. Aan de voorzijde valt sterk op het zelfstandige portiek, dat door zijn in opvallende kleuren geschilderde deu ren het karakter van de hoofdingang markeert. Rondom het gebouw zal een sobere beplanting van bomen en struiken worden aangebracht. Aan de voor- en achterzijde in het front van de laag- blijvende heesters en struiken wordt een gazon aangelegd, waardoor het gezicht op het gebouw niet wordt gehinderd. Modern meubilair Bijna onnodig is het mede te de len, dat het gehele gebouw modern is gemeubileerd. In de meeste loka len staan in plaats van banken tafels met stoelen, zag. leerlingensets. Hier door hebben de leerlingen meer vrijheid van beweging en zijn ze minder gebonden dan bij vaststaan de banken. Merkwaardig bij deze nieuwe school is de medewerking van de kunst schilder Meddens uit Hilversum, die vooral de ornamentiek van het ge bouw heeft verzorgd. Zo beschilderde hij de koepelsectoren zodanig, dat de grootte van deze vlakken is gebro ken. Voorts gaf hij in een simpele welgekozen voorstelling de voor stelling de voornaamste beroepen in Noordwijk weer, alsmede enige ken merkende trekken uit Noordwijk en omgeving. Van groot belang is ook -het edel- smeedwerk van de firma's Koelman uit Oegstgeest en Boot uit Noordwijk. Schitterend is de grote kroon in de hal en de kleinere kronen in de om gang, d-e hoofdkamer en wachthal, die ongetwijfeld veel tot verfraaiing van het gebouw bijdragen. De uit voerders gingen hierbij te werk naar ontwerpen van de architect. Deze school, een voorbeeld van ar chitectonische schoonheid en waar heid, is het resultaat van eendrach tige samenwerking tussen het hoofd der school, die in dit gebouw bijna al zijn idealen verwezenlijkt ziet, en de architecten, gepaard aan de royale medewerking van het ge meentebestuur, die bij de bouw van deze school veel begrip toonde voor architectonische schoonh i en mo derne opvattingen bij onderwijs en opvoeding. De school werd gebouwd door de fa. Veeniman en Vink uit G. KalshovenL. G. Besemer 11; K. SnijdersC. v. d. Haven 20. Jeugdcompetitie: Dammen: C. WolmerótettA. Kammeraat 02; J. P. BoerefijnJ. Rem 02. Schaken: J. SchoutenC. Hofste de 10; F. van EijkJ. Heijns 01; D. Heijns—J. Vink 01. W0UBRUGGE Geboren: Jannie, dr van J. de Blanken en M. Schijf; Cornelis Leo- nardus, zn van T. S. van Rijn en H. A. Hillenaar; Gerardus Johannes Ma ria, zn van L. J. Elsgeest en A. M. den Dubbelden; Cornelia Lydia, dr van J. P. van Oostende en E. van der Luit; Martina Johanna, dr van J. J. de Koning en A. B. Metselaar. Ondertrouwd: Rudolf A. M. Vis ser 25 j. en Cornelia de Lange 27 j. Getrouwd: P. M. van der Pouw Kraan en H. P. van der Star; M. Ver boon 28 jr en M. Visser 31 jr. OTWUK BURGEMEESTER WOLDRINGH VAN DER HOOP GAAT VOLGEND JAAR HEEN. Bij K.B. is aan mr. J. W. Woldringh van der Hoop op zijn verzoek in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd met in gang van 17 April 1956 eervol ontslag verleend als burgemeester van Kat wijk, met dankbetuiging voor de lang durige door hem aan de gemeente be wezen diensten. Wanneer burgemees ter Woldringh van der Hoop volgend jaar afscheid van zijn gemeente neemt zal hij 24 jaar aan het hoofd van de Katwijkse gemeenschap heb ben gestaan. NQORGwijKÊRHGUT KA.B.-WINTERPROGRAMMA. Het winterprogramma van de KAB is verschenen, gecombineerd met een programma van de raad van overleg en van de Credo Pugnoclub. Zondag j.l. was er reeds een H. Mis met algemene H. Communie in de beide parochiekerken. Op de ope ningsavond sprak de districtsbestuur der A. v. t Veldt over „Angst voor de wereld van morgen?" Bij gelegenheid van de patroons feest zal op 6 Nov. een H. Mis wor den opgedragen met algemene H. Communie. Op 7 en 8 Nov. a.s. zijn er voor de leden en hun dames filmavonden. De film is „Ik zoek mijn kind". Op 22 November wordt een ont spanningsavond gehouden waarop gejast zal worden om prijzen. 8 December is het traditionele St- Nicolaasfeest voor de kinderen der leden. Op 14 December volgt een fo rum-avond en 8 Januari een bezin ningsdag in het retraitehuis voor ka der en de leden. Op 9 en 10 Januari zijn er weder om filmavonden, vertoond zal wor den „Zolang je nog een moeder hebt". Op 25 en 26 Januari verzorgt „Meer Vreugde" toneelavonden. De jaarvergadering wordt op 8 Fe bruari gehouden. Sluitingsavond is tenslotte op 14 Maart waarop pater dr. Alfred, leider van het diocesaan ontwikkelingswerk komt spreken over „De toekomst van onze kinde ren". VALKENBURG Katholiek Valkenburg. Katho liek Valkenburg hield de eersle con tactavond van dit seizoen. De voor zitter, de heer M. P. van Stijn, heette allen hartelijk welkom, in 't bijzon der pastoor C. J. Hesp. Spreker me moreerde het overlijden van de heer C. v. d. Maarel. Later op de avond arriveerde ook kapelaan Rozestraten, die als nieuwe kapelaan van Katwijk wel bijzonder werd welkom geheten. Pastoor Hesp was de spreker van deze avond en gaf een beknopt, maar duidelijk beeld, van het merk waardige leven van de pastoor van Ars en 'n beeld van de tijd, waarin deze heilige leefde. Met gespannen aandacht werd de ze causerie gevolgd. De voorzitter dankte de pastoor hartelijk en con cludeerde, dat hiermee de eerste contactavond geslaagd mocht heten, i Hillegoan, de centrale verwarmin werd aangelegd door de fa. Schulte e Lestraden, Lisse, het schilderwer; door de fa. Methorst Hillegom, ht sanitair door de fa. Meijer Hillegom en de electrisChe installatie doo: Gebr. Aartman Noordwijkerhout. Het schoolbestuur kan met vol',' doening er op terugzien, dat het dil gebouw heeft gesticht. Mogen in dezi nieuwe school de idealen van kathol lieke en moderne opvattingen bij op. voeding en onderwijs door het hoofd der school, met medewerking var. zijn leerkrachten, tot heil van dt jeugd van Noordwijk en omgeving) volkomen gerealiseerd worden. Forumavond. Op de forumavond die door de drie plaatselijke stands-^ organisaties wordt gehouden op Dins dagavond a.s., zullen de volgende per sonen in het forum zitting hebben: Voor de K.A.B.: de heren: J. vanl Leeuwen, J. Mesker en P. Schenke- veld. Voor de L.T.B.: de heren: A. J. v.. d. Meer, J. Hoogeveen en F. Berbee,, Voor de R.K.M.: M. C. J. Sedelaar, F. Timmermans en H. Vis. Ook de geestelijke adviseurs zullen zitting nemen in het forum. Handbal M.S.V. Programma voor Zondag: (Heren) MSV IRhoda 12 uur, vertrek half 11 vanaf het Lindeplein per tram. (Dames): MSV IJong Ade 1, 2 uur; MSV IINIC, 3 uur; Junioren AJong Ade A, 1 uur. Zondag 30 October wordt er niet gehandbald, wegens Christus Koning-feest. LEIGSGMENDAM Publieke veiling. Ten overstaan van de notarissen F. J. J. Moerel te Gouda en A. A. J. v. Wieringen te Voorburg zijn in café „De Zwaan" verkocht 4 huizen met tuin en erf ge legen Tedingerstraat 49, 51, 53 en 55. De inzet was resp. 6800, 5300, ƒ5300 en ƒ5200. Afslag heeft plaats op Woensdag 26 dezer eerst elk huis afzonderlijk en ten slotte de huizen in combinatie. OEGSTGEEST Geboren: Jozina, dr van W. Ver boon en J. C. Bos; Cornelia Arina, dr van J. Korteland en M. P. Troost; Dirk, zn van D. Budding en L. J. van der Linde; Jolanda Elisabeth, dr van M. den Os en W. Schoneveld. Getrouwd: A. Th. Schweizer en R. C. Lindeman; H. A. Karthaus en A. A. Peeters. Ondertrouwd: G. C. de Mooij 37 j. en H. van der Hart 32 j., Heiloo; F. M. Lalisang 24 j. en W. Roose 28 j., Leiden. Z0ETERMEER E.H.B.O. Wil men op een wed strijd een behoorlijk figuur slaan, dan zal vooraf flink geoefend en getraind dienen te worden. Wordt de training echter verwaarloosd, dan kan men ook niet verwachten enig succes te oogsten. De plaatselijke afd. van de R.K. E.H.B.O. heeft de waarheid hiervan ondervonden op de laatst gehouden rayon-wedstrijd, die te Pijnacker gehouden is. Was men de laatste jaren gewend, dat deze ver eniging regelmatig een prachtig fi guur sloeg, ditmaal is het een grote mislukking geworden. Van de zes af delingen, die aan deze ray on wedstrijd deelnamen, werd de afdeling in de seniorenklasse nummer vier en in de juniorenklasse nummer zes.. Het be stuur wijdt dit resultaat voornamelijk toe aan te weinig oefening en dringt er daarom bij de leden op aan de oefenavonden trouw te bezoeken. Reisvereniging. De R.K. Reisver- enigin-g „St. Nicolaas" hield dezer dagen een algemene ledenvergadering in „Het Bonte Paard". Hoofddoel van deze bijeenkomst was: het vast stellen van de nieuwe reis op de laatste Donderdag van Juni in 1956. Het grootste deel van de leden schijnt wel een zeer groot vertrouwen te stellen in het beleid van het ijverige bestuur, want de belangstelling voor deze, voor een reisvereniging ge wichtige vergadering, was niet bijster groot. Voorzitter Rosbergen releveerde de reis, die dit jaar gehouden is toen de vereniging met vier bussen naar Valkenburg toog. Over deze reis werd nog nader van gedachten ge wisseld. Vervolgens ging men over tot het vaststellen van het nieuwe reisschema. In grote lijnen komt dit hierop neer. Men reist via Bloemen- daal en Heemstede naar Schiphol. Vandaar gaat men via Baarn naar Harderwijk, waar een rondvaart wordt gemaakt langs de Zuiderzee werken. Vervolgens wordt een be zoek gebracht aan de Julianatoren, waarna koers gezet wordt naar Utrecht, waar de inwendige mens versterkt wordt. Na een bezoek aan de laatste aanlegplaats, Haastrecht, gaat men huis toe. De vergadering kon zich met deze bestuursplannen verenigen. Na afloop der vergadering werden kaartwed- strijden gehouden. De uitslagen waren kruisjassen: 1. A. v. d. Helm; 2. C. Zonderop. Klaver jassen: 1. J. Adegeest, 2. P. Rosber gen. Geboren: Philibertus N. van der Wees z. Gerrit M. A. van Herwy- nen z. Petronella van Dorp d. Aloy- sius G. M. Westgeest. Ondertrouwd: A. L. M. van Eyk 28 j. en M. A. M. de Heer 25 j. Gehuwd J. Bos 29j. en P. J. Bax 21 jaar. Overleden: Grietje Bol 66 j.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2