Motorduivel zaaide schrik en ver warring bij verkeersbrigadiertjes Regeringsmaatregelen in verband metRotterda™ wtrel?h,aven hoogconjunctuur Vennootschapbelasting en aftrek inkomstenbelasting gewijzigd Uitgevers contra Leidse onderwijsinstellingen Aantal faillissementen is in September iets toegenomen Canadees met verlof kwam onder bier-invloed en veiligverkeersactie DONDERDAG 20 OCTOBER 1955DE LEIDSE COURANTTWEEDE BLAD - PAGINA 2 de edel* Orlëntcigaret de zeldzaam zachte cigaret - sinds 1885 vermaard om zijn uitgelezen, edele Oriënt- tabakken. DUBEC Maxoul nu óók in pakjes van 10 stuks, zo handig in het damestasje. is de „TREND n> In vacantie brommen „Wij hopen allen, dat door de ge voerde acties voor Veilig Verkeer de verkeersveiligheid zal toenemen. Op eens wordt het openbaar ministerie dan geconfronteerd met een geval als dit. Uit de processen-verbaal staart hij ons aan als een onverschrokken wegpiraat. Hij is echter een van de vele verkeersvlegels, doch piraat of vlegel, de gevolgen zijn dezelfde. Beiden dragen de mogelijkheid tot de ergste ongevallen in zich. Het siert de politie deze man voor de kanton rechter te krijgen, voordat er een on geval is gebeurd". Aldus sprak gisteren de ambtenaar o.m., bij het kantongerecht te Rotter- na New York? De huidige economische situatie van ons land, waarin de bestedingen de neiging hebben het niveau van de middelen te overtreffen althans te naderen terwijl tevens reeds geruime tijd de arbeidsmarkt zeer gespannen is, heeft de regering ge noopt zich nader te beraden over de \o-aag of het treffen van bijzondere maatregelen noodzakelijk moet wor den geacht. De regering blijft op het standpunt staan ,dat voor zover buitenlandse factoren oorzaak zijn de hier te lan de heersende hoogconj uctuur, een beperking van de binnenlandse vraag slechts zeer ten dele effect zal kun nen sorteren. Niettemin is zij van me ning, dat in samenhang met de hier boven uiteengezette overwegingen, het noodzakelijk is aanvankelijke maatregelen te nemen, die overigens geheel binnen het kader van de be staande wetgeving tot stand kunnen worden gebracht. In het licht van deze overwegingen hebben de minister en de staatssecre taris van financiën besloten de (eer ste) voorlopige aanslag in de ven nootschapsbelasting die thans op gelegd wordt nadat van het boek jaar 9 maanden zijn verstreken met ingang van het boekjaar 1955 (1965/1056) te stellen op 75 procent in plaats van op 50 procent van de over het voorafgaande boekjaar ge heven belasting. Met ingang van het boekjaar 1956 (1955/1957) aullen deze voorlopige aanslagen reeds worden opgelegd, nadat van het boekjaar zeven maan den ziijn verstreken, en vervalt tevens de bepaling, dat de voorlopige aan slagen niet eerder invorderbaar zijn dan nadat het boekjaar geheel is verstreken. Bovendien hebben zij, gebruik ma kend van de bevoegdheid ingevolge artikel 8, derde lid, van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, in overeenstemming met de minister van economische zaken een beschikking Geen mislukte staatslening De minister van Financiën is niet bereid mededelingen te verstrekken of bij de emissie van de jongste staatslening direct of indirect van staatswege koerssteun is verleend aan soortgelijke obligaties op de beurs. In antwoord op deze vragen van het Eerste Kamerlid, de heer Molenaar, heeft -minister Van de Kieft geant woord, dat bij het uitgeven van staatsleningen de minister van finan ciën optreedt als emittent. Evenmin als andere emittenten kan hij mede delingen, zoals hier worden gevraagd, geven, aldus minister Van de Kieft. Een emissiepolitiek, waarbij tij dens een grote kapitaalstransactie de emittent op beperkte schaal interve nieert om toevallig optredende fac toren en speculaties te elimineren, behoeft overigens geenszins de aan trekkelijkheid van de lening te ver minderen, zo voegt de minister hier aan toe. Een dergelijke koersstabili- serende emissiepolitiek zal door fi nanciële kringen en door beleggers in het algemeen worden gewaardeerd. De minister is het verder niet met de heer Molenaar eens dat de jongste staatslening een mislukking werd. De leningscondities waren, ook naar het oordeel van de pers, aan de markt aangepast. Op welke wijze een overexpansie van de conjunctuur kan worden te gengegaan is van vele factoren af hankelijk. Binding van de koopkracht via de kapitaalmarkt is er een van. Het is echter onjuist dat de presi dent van de Nederlandsche Bank hiertoe een aanbeveling zou hebben gedaan. Tenslotte deelt de minister mee, dat hij niet voornemens is het ver loop van de rentestand kunstmatig te beïnvloeden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Te Winterswijk is vanmorgen te ruim tien uur op de onbewaakte overweg aan de Dennendijk een per sonenauto, bestuurd door de 49-jarige H. H. te W. uit Rekken (gemeente Eibergen) door een diesel-electrische trein gegrepen. De auto werd ruim 200 meter meegesleurd. De bestuur der werd gedood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. uitgevaardigd, waarbij ten aanzien van alle bedrijfsmiddelen, welke na 31 October 1955 zijn verworven, ver beterd, besteld of aanbesteed, voor de inkomstenbelasting en de vennoot schapsbelasting de vervroegde af schrijving van 1/3 van de aanschaf- finks- of voortbrengingskosten wordt beperkt tot ten hoogste 10 procten per jaar. Voor bedrijfsmiddelen, die vóór 1 Novemlber 1955 zijn gesteld of aanbesteed, blijft de oude regeling van kracht. De regering heeft gemeend zich voorshands tot deze maatregel te moeten beperken. Zou de bovenbe doelde economische situatie zich ver der toespitsen, dan zal aan maatrege len van wijder strekking niet te ont komen zijn. Het spreekt vanzelf, dat in dit laatste geval alle bestedings categorieën in de overwegingen zul len moeten worden betrokken. Het gaat goed met Rotterdam als havenstad. De Maasstad zal waarschijnlijk aan het eind van dit jaar de drukste we reldhaven zijn op New York na. Thans is de haven nog de grootste na New York en Londen. Maar Rotterdam zal ongetwijfeld binnen afzienbare tijd Londen over vleugelen. Nog vóór het eind van dit jaar wordt het 20.000ste schip verwacht. Verleden jaar voeren er gedurende het gehele jaar 18.000 schepen de Rotterdamse haven binnen. 80-Jarige wielrijder door auto gegrepen Op de Rijpersweg te Stampersgast is gistermiddag de 80-jarige W. Frey- ters uit Oud-Gastel, toen hij de weg per rijwiel wilde oversteken, door een passerende wagen gegrepen. Zijn verwondingen waren zo ernstig, dat hij naar het ziekenhuis Charitas te Roosendaal moest worden vervoerd. Enige uren later is hij daar overle den. Het aantal faillissementen in ons land heeft in September j.l. in ver gelijking met de beide voprafgaande maanden een vrij belangrijke stij ging te zien gegeven. Uitgesproken werden nl. 104 faillissementen, tegen 89 in Augustus en 79 in Juli. In Sep tember van het vorig jaar bedroeg het aantal uitgesproken faillissemen ten 132. In de eerste negen maanden van dit jaar kwam het aantal uitgespro ken faillissementen op 876, tegen 1015 in de overeenkomstige periode van 1954. Volgens een opgave van Van der Graaf Co, bedroeg het aantal fail lissementen m de provincie Noord- Holland (excl. Amsterdam) in Sep tember 8 (v.m. 8; v.j. 14); Amster dam 9 (16; 12); Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 9 (4; 11); Den Haag 7 (11; 9); Rotterdam 8 (7; 5); Utrecht 6 (0; 13); Gelderland 16 (12; 12); Noord-Brabant 14 (12; 15); Limburg 7 (6; 14); Zeeland 4 (2; 4); Friesland 6 (3; 1); Groningen 1 (2; 5); Drente 5 (2; 9); en Overijsel 7 (4; 8). Het aantal definitief verleende surséances van betaling bedroeg in de afgelopen maand 2 14); het totaal aantal definitief verleende sur séances van betaling beliep in Jan.- Sept. 35 (v.j. 52). Het aantal voorlo pig verleende surséances van beta ling was in September 8 (6; 17), ter- PRÏJSTOESLAG BIJ SLACHTING VAN LICHTE VARKENS. De prijsontwikkeling op de var- kensmarkt noopt het bedrijfschap voor vee en vlees de toeslag uit het vleesfonds voor geslachte varkens in de gewichtsklasse van 63 t/m 72 kg voorzover niet voor de bereiding van bacon bestemd met ingang van Maandag 24 October te verlagen tot 7 cent per kg. Voor de gewichts klasse 72 t/m 77 kg bedroeg de toe slag reeds 7 cent per kg, zodat thans vanaf genoemde datum een uniforme toeslag van kracht is. DE ONTGINNING VAN HET WATER. „Het surplus aan intellect in Ne derland en het tekort aan deskundi gen in de onvoldoende ontwikkelde gebieden opent in beginsel de moge lijkheid Nederlandse civiel-ingenieurs aan de ontginning van waterkracht objecten te doen meewerken. Doch al te optimistische verwachtingen mag men daarvan niet koesteren, omdat ook vele andere landen be reid zijn die ontwikkeling te bevor deren. Nederlandse ingenieurs zijn daarbij in het nadeel, zolang zij geen voldoende ervaring hebben opge daan -Men dient zich dan ook af te vragen of er daarom geen bijzon dere maatregelen zouden moeten worden getroffen. Deze zouden mis schien hierin kunnen bestaan, dat men veelbelovende ingenieurs in daarvoor in aanmerking komende landen ervaring laat opdoen en daar voor de nodige middelen van over heidswege beschikbaar stelt". Dit zei ir. A. R. H. Brouwer in zijn rede „waterkracht-perspectieven", waarmee hij gistermiddag in de aula van de technische hogeschool te Delft, het ambt van buitengewoon hoogleraar in de waterkrachttechniek aanvaardde. wijl het totaal over de eerste 9 maan den van dit jaar op 53 (89) kwam. Het aantal verlengingen van sur séance van betaling was in Septem ber 6 (2; 1) en bedroeg over Jan.- Sept. 24 (16). BISDOM GRONINGEN ZONDER KAPITTEL EN SEMINARIE? Het nieuwe bisdom Groningen zal met zijn ongeveer 90.000 katholieken verreweg het kleinste der Nederland se bisdommen zijn. In verband hier mee neemt men aan, aldus de „Volkskr.", dat de te verwachten pauselijke circumscriptiebul voor het noordelijke bisdom enkele bijzondere bepalingen zal bevatten. Het zou geen kapittel krijgen doch in plaats daarvan zou de bisschop zich in het bestuur laten bijstaan door een aan tal consultores. Ook zou het bisdom ontslagen worden van de plicht een eigen priesterseminarie te stichten. Kwakzalvers aangehouden Toen de politie bij een dame te Rotterdam, die van kwakzalverij ver dacht werd, een inval deed, vond zij in de wachtkamer minstens veertig patiënten die op consult van de vrouw zaten te wachten. De vrouw stelde de ziekte van haar patiënten vast door een tijdje in trance te gaan. Als de patiënt niet zelf kon komen dan volstond zij met een kledingstuk. Na de trance „wist" zij wat de patiënt mankeerde en schreef zij hem één van de genees middeltjes voor, die zij bij honderden in potjes en flesjes had. De Rotterdamse politie heeft tegen haar proces-verbaal opgemaakt en tevens tegen twee kwakzalvers, die beweerden genezing te kunnen bren gen door handoplegging en het voor schrijven van kruiden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Highland Mo narch" (24 Oct.); s.s. „17e Obtobre" (31 Oct). Australië: s.s. „Straithard" (27 Oct.). Brazilië: s.s. „Highland Monarch" (24 Oct.); s.s. „17e Octobre" (31 Oct.). Canada: m.s. „Prins Casimir" (22 Oct.); s.s. „Nieuw Amsterdam" (26 Oct.); m.s. „Black Tern" (27 Oct.). Chili: via New York (2 Oct.). Indonesië: ms. „Oranje" (25 Oct.). Ned. Antillen: s.s. „Waterman" (25 Oct.). Ned. Nieuw Guinea: m.s. „Oranje" (25 Oct.). Nieuw Zeeland: s.s. „Waterman" (25 Oct.); via Engeland (29 Oct.). Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Carnarvon Castle" (22 Oct.); m.s. „Edinburgh Castle" (29 Oct.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Eis afgewezen De president van de rechtbank te Den Haag heelt uitspraak gedaan in het kort geding, dat aanhangig is ge maakt door de vier uitgevers, Nijhof, de Erven Bohn, de Noordhollandse uitgeversmaatschappij en Stenfert Kroese tegen de Leidse Onderwijsin stellingen. laatstgenoemde instelling werd er van beschuldigd uittreksels van leer boeken M.O. Staathuishoudkunde ge maakt te hebben voor de leerstof van één van haar schriftelijke cursussen. De President heeft de eis van de v er uitgevers n.l. het onmiddellijk Prof. Drion opvolger van prof. Meijers Naar wij vernemen is benoemd tot commissaris, bedoeld in artikel 120, tweede lid der grondwet (in de plaats van wijlen prof. Meijers), prof. mr. J. Drion, hoogleraar in het staatsrecht en internationaal privaatrecht te Lel den. Prof. Drion heeft de opdacht, de minister van justitie bij te staan bij het behandelen van voorstellen van wet, betrekking hebbend op het nieuwe burgerlijk wetboek, in de ver gadering der staten-generaal. Tot op heden maakte hij deel uit van het driemanschap, dat de wetsvoorstellen voor het nieuwe burgerlijk wetboek voorbereidde. uit de circulatie nemen vari het uit treksel op straffe van een dwangsom van 10.000.van de hand gewezen. In zijn overweging zei de rechter onder meer, dat de eisers niet aan nemelijk hebben gemaakt, dat hun schade zó groot was, dat onmiddellijk moest worden ingegrepen. De rechter achtte niet belezen, dat het debiet van de uitgevers door dit uittreksel van een schriftelijke cur sus aanmerkelijk verlaagd was. De president gaf een minnelijke schikking, volgens het aanvankelijk bod van de instelling, in overweging. De pleiter van de uitgevers, mr. A. C. Rueb, kondigde aan, dat zijn cliënten in ieder geval een schade- geding aanhangig zouden maken. Verjaag de pijn en ellende van Rheumatiek. Zuiver Uw bloed 1 Met Kruschan Salts. Waarom zou U kreunend en zuchtend in de kwellingen van rheumatische ongemakken berusten? Doe iets Neem Kruschen Salts! Kruschen is samengesteld uit zes minerale zouten die stuk-voor-stuk bèvatten wat Uw bloedzuiverende organen nodig heb ben om Uw bloed zuiver te maken én.... te houden. Lever, nieren en ingewanden, in de loop der jaren wat verslapt, worden opnieuw de ac tieve zuiverende organen, die de on zuiverheden uit het bloed verwijde ren. De circulatie van het gezonde, zuivere bloed wordt krachtig gesti muleerd. En waar „zuiver' bloed stroomt krijgt rheumatiek geen kans. (Advertentie) Met 17 glazen eigen glazen ingegooid Zaterdag j.l. reed een korporaal van de Canadese luchtmacht afkomstig uit Vancouver, gedetacheerd in Duits land, op het Keizer Karelplein te Nijmegen een autobus aan. De Cana dees was onder invloed van sterke drank en reed het plein links om, ofschoon pijlen aangeven, dat daar eenrichtingsverkeer is. Na de aan rijding reed hij nog eens links het plein om en kwam weer terecht op het punt van de aanrijding. Dinsdagmorgen stond hij .voor de Arnhemse politierechter terecht. Ver dachte bekende, vijftien glazen bier en twee glazen whisky te hebben gedronken, ook gaf hij toe schuldig te zijn aan de aanrijding. Hij ont kende niet in staat te zijn geweest een auto te besturen. De politie ver klaarde, dat de Canadees niet wat men noemt „laveloos" was. De commandant van verdachte, ver klaarde, dat de korporaal uitstekend bekend staat. Zijn straflijst is blanco. Er wacht hem een zware straf, als hij nog langer afwezig blijft door dit misdrijf. Hij had slechts drie dagen verlof. Verwarende situatie. De officier van justitie, eiste een gevangenisstraf van tien dagen en in trekking van zijn rijbewijs voor de tijd van zes maanden. Met repercus sies elders kon de officier geen reke ning houden; de buitenlandse justitie zal zich moeten richten naar de recht- DRONKEN DOKTER. De politierechter te 's-Gravenhage heeft vanmorgen een 58-jarige arts uit 's-Gravenhage veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier weken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar, omdat hij op 9 Augustus j.l. op de Laan van Nieuw Oost Indië te 's-Gravenhage onder invloed van alcoholhoudende dranken een automobiel had be stuurd. In 1945 heeft de arts reeds 100, boete gekregen wegens dronken rij den; in 1049 veroordeelde de recht bank hem tot een geldboete en een half jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. In beroep werd hij toen echter vrijgesproken. De officier van justitie zei in zijn requisitoir, dat het hier een recidive betrof en eiste één maand gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van do rijbevoegdheid. spraak van de Nederlandse justitie in eerste aanleg. De raadsman, wees de politierech ter op de overdaad aan verkeersbor den en vluchtheuvels ter plaatse, waardoor een buitenlander gemak kelijk in de war kan geraken. Wofdt hij gestraft met gevangenis straf, dan is de carrière van deze be roepsmilitair getorpedeerd. De politierechter, veroordeelde de Canadees tot vijftig gulden boete en intrekking van rijbewijs gedurende de tijd van zes maanden. De politie rechter gaf te kennen, dat volgens zijn oordeel de strenge sancties, die nodig zijn om het Nederlandse ver keer te ordenen, niet behoeven te worden toegepast op buitenlanders. Bovendien wilde hij rekening houden met de voor een buitenlander ver warrende verkeerssituatie ter plaatse. Pleegkindje mishandeld Een echtpaar uit Ulft had een pleegkind, dat nog niet zindelijk wfi.s. Iedere keer als het kind zich had bevuild, werd het door de pleegva der, een rrtetnalslijper, niet esn lo-en riem geranseld. De pleegvader voer de aan, dat andere, lichtere maatre gelen niet hadden geholpen. Het pleegkind, een meisje, was 3% jaar oud. Gisteren stond het echtpaar voor de politierechter te Arnhem. De dokter had n.l. sporen yan mis handeling op het kind gevonden waarna hij het kind had meegeno men om er andere ouders voor te zoeken. Ook had hij de politie gewaar schuwd. De-metaalslijper werd tot 100 gul den boete en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf veroor deeld, zijn vrouw kreeg veertig gul den en een week voorwaardelijk. HERZIENING KINDERSTRAFRECHT. Bij de Tweede Kamer is een wet- ontwerp ingediend tot herziening van het kinderstrafrecht en het kinder procesrecht. Het is gebaseerd op het in 1951 in gediende rapport van de commissie onder voorzitterschap van mr. J. Overwater, vice-president van de Rotterdamse rechtbank. Er komt geen afzonderlijk kinder strafwetboek. Wel wordt gestreefd naar zo groot mogelijke eenvoud en begrijpelijkheid. dam tegen een 21 jarige monteur uit Rotterdam, tegen wie twee dagvaar dingen waren uitgebracht, die er op neerkwamen, dat hij op twee ver schillende dagen het verkeer in ge vaar zou hebben gebracht. De drie in de eerste dagvaarding genoemde feiten zou hij op 27 Juli 's morgens hebben gepleegd, tóen hij met zijn motor onderweg was naar Schiedam. Een kwestie van dweilen. Hij zou nl. tweemaal geen voor rang hebben verleend, geen snelheid hebben verminderd, en zijn doorge reden bij het oversteken van kin deren, die dit deden onder de hoede van z.g. verkeersbrigadiertjes. Op de route waar het hier om ging varieerde volgens zijn eigen verklaring zijn snelheid van 75 tot 50 km. per uur. Volgens de hoofdagent, die hem per moter had gevolgd, echter tussen de 60 en 90 km. en deze getuige merkte op, dat een dergelijke manier van rijden door de politie „dweilen" wordt genoemd. Op acht October werd hij weer door dezelfde agent per motor achter, volgd en toen werd geconstateerd, dat hij tijdens het ochtendspitsuur in een bepaalde straat, waar veel schoolkinderen oversteken, 80 a 90 km. per uur reed. Volgens verdachte 65 a 70 km. even verder gaf hij weer geen voorrang en vervolgens pas seerde hij een auto rechts. Verdachte wees er op, dat per soonlijke moeilijkheden hem noopten snel te rijden. Brommen in vacantie. De tweede reeks van feiten leidde tot de tweede dagvaarding. Op acht October werd zijn motor in beslag genomen. Voor de drie feiten in de eerste dagvaarding eiste de ambtenaar o.m. resp. een dag, een dag en twee da gen hechtenis. Voor de drie in de tweede resp. twee dagen, een dag en een dag. Bovendien vroeg hij ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee en een half jaar, waarvan twee jaar voorwaardelijk met twee jaar proeftijd echter met teruggave van de motor. „Zou hij weer voor dergelijke fei ten voor een kantonrechter terecht moeten staan, dan is hij, als het o.m. er iets aan kan doen, ook zijn motor kwijt", aldus de ambtenaar. Verdachte vroeg of er aan de vrij heidsstraf niets te doen was. Hij had pas een verantwoordelijke positie ge kregen. De ambtenaar zegde hem toe, dat hij, als de straf zou worden op gelegd, deze in zijn vacantie mocht uitzitten. De kantonrechter, wees er op, dat verdachte van een verantwoordelijke positiespreekt. Van zo iemand zou ik graag zien, dat hij zich ook op verantwoordelijk wijze in het ver keer gedraagt. U hebt u op hoogst onverantwoordelijke wijze in het ver keer gedragen en dat alles goed is gegaan ligt niet aan u. Hij deed uit spraak conform de eis. „Als dat met die verkeersbrigadiertjes fout was ge gaan, zou u voor de rechtbank terecht hebben moeten staan wegens dood door schuld", zo zei de kantonrechter nog. Opoe Snater 103 jaar Maandag 24 October zal de weduwe Grietje Snater-Smeents te Belling- wolde 103 jaar worden. Zij heeft haar gehele leven in deze plaats gewoond. Haar huwelijk bleef kinderloos. Een pleegdochter is nu ruim drie jaar ge leden overleden. Haar man met wie zij in 1882 was gehuwd, stierf in 1937. Tot Februari 1945 heeft de nu bijna 103-jarige haar huishouding alleen gedaan. Toen nam zij haar intrek bij het gezin van de schoenmaker Dan- nen, wonende Hoofdweg b99 te Bel- lingwolde, een ver familielid van haar. Het lopen was haar namelijk te moeilijk geworden en sindsdien is zij niet meer buitenshuis geweest. Overigens is de vrouw nog zeer kras, toont nog belangstelling voor het dagelijks gebeuren en weet zich nog vele voorvallen uit het verleden te herinneren. Haar gehoor en gezichts vermogen zijn het laatste jaar echter wat verder achteruitgegaan. NOG GOED AFGELOPEN. Een personenauto met vijf inzitten den is circa half acht vanmorgen, doordat een wielrijder zonder rich ting aan te geven plotseling linksaf sloeg, in het water gereden van de Nieuwe Vaart, die langs de Oosten burgergracht te Amsterdam loopt. De bestuurder van de auto trachtte door naar rechts uit te halen, een aan rijding te voorkomen, hij raakte evenwel de trottoirband en verloor de macht over het stuur. De wagen sloeg over de kop en gleed van de lichte glooiing 't water in. Een vier tal havenarbeiders, die te water sprongen, gelukte het de deur van de auto te openen en de inzittenden, al len Amsterdammers te bevrijden. Drie van hen moesten in bewustelo ze toestand naar het O.L.V.-Gasthuis worden overgebracht, De twee ove rigen konden, nadat ze in een aan de overzijde voor het water gelegen café op hun verhaal waren gekomen en van droge kleren waren voorzien naar huis terugkeren. DODELIJK ONGEVAL TE SOEST. Woensdagmorgen stak een 67-jarige man, wonende te Soest de rijksweg in Soest over, waar hij door een pas serende auto werd gegrepen. Met een schedelbasisfractuur en een gebroken rechterbeen werd hij naar de Lich tenberg te Amersfoort vervoerd, waar hij 's avonds is overleden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8