f Ilwklgm &>JMmTAD Interessante vormingsavond voor Kajotters in de St. Josephparochie AVONDRUST Meisje door vrachtwagen aangereden en gewond j De „A 55"! DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ÏDcrfr Lh- v a ito(\jcL VOOR WIE DE BEL LUIDT Het leven geholpen door het minis terie van justitie heeft voor ons arme belastingbetalers soms verrassingen in petto, die plotseling een streep ha len door het fata morgana van goed heid dat wij zorgvuldig om sommige van onze medemensen hebben opge bouwd. Zo berving in dwarskijkers huis hedenmorgen de deurbel het onbe schaafde geluid van de wekker. De j „wekker" hing geruime tijd roeke- loos aan de bel, doch toen hij inzag dat hij zo vroeg in de morgen moei lijk direct met de deur in huis kon vallen, liet hij los en wachtte gedul dig af tot iemand hem op de normale manier toegang tot het huis zou ver schaffen. Aan ons werd deze taak opgedra gen. Gezien de primitieve kleding waarin wij ons bewogen, openden wij slechts het raampje dat met het oog op deurwaarders en verzekerings agenten in onze deur is ingebouwd. Een wachtmeester der rijkspolitie keek ons bestraffend aan en eiste dat wij ons volledig aan zijn blikken zou den vertonen. Nadat wij enkele jassen aangetrokken hadden om niet direct wegens het in gevaar brengen van de openbare orde gearresteerd te wor den, gaven wij aan zijn verzoek ge hoor en stonden wij geruime tijd op de tocht, die mét een lawine van ambtelijke bewoordingen onze drem pel overkwam. Wat de man bedoelde drong echter eerst tot ons door, toen wij geruime tijd later het papiertje lazen dat de man ons bij het afscheid in de hand geduwd had. Er stond op dat het ministerie van justitie, ge tergd door onze wanbetaling doch welwillend vanwege zijn waardig heid, ons de laatste kans gaf een ver waarloosde boete in de schatkist te deponeren. Zo niet dan zou binnen enkele uren arrestatie en deportering naar het bureau van politie volgen. Dit bericht schokte ons meer dan de koppen in het ochtendblad, te meer daar wij ons aanvankelijk van niets verderfelijks bewust waren. Toen kwam echter ons geheugen roet in 't eten gooien en herinnerden wij ons de avond, die door eeh defect achter lichtje en een nijvere agent verduis terd werd. In de vaste overtuiging met het bevrijdingsfeest van alle blaam bevrijd te zijn hadden wij en met ons duizenden landgenoten de vorderingen van het gerecht gene geerd en latere aanmaningen aan een vergissing van hogerhand geweten. Vier gulden of twee dagen hechte nis vertelde het papiertje. Wij beslo ten tot het laatste en waren ons kof fertje reeds aan het pakken toen wij in de krant, waaronder wij de nacht rust in de cel dachten door te bren gen lazen dat men voor het brommen tegenwoordig enkele snipperdagen moet opnemen. Enfin wij hebben be taald. DWARSKIJKER Proces babyverwisseling begint volgende maand Ingewikkelde kwestie voor Haagse Rechtbank De vermoedelijke babyverwisse ling, welke in 1931 in het Academisch ziekenhuis te Leiden zou zijn ge schied en waardoor de in de burger lijke stand als mevr. L- A. Pracht v. Duyn (Leiden) en mevr. A. Zel- denthuisv. Vegten (Oude-Wete- ring) ingeschreven vrouwen waar schijnlijk niet door de eigen ouders werden opgevoed zal bij de recht- wera bank aanhangig worden gemaakt. De kwestie wordt door mr. dr. W. Hugenholtz onderzocht en zal ver moedelijk in de loop van November bij de Haagse Rechtbank worden aenhangig gemaakt. Het proces zal door de twee be trokken kinderen worden gevoerd tegen de werkelijke ouders. Men ver moedt, dat dit zeer ingewikkelde proces wel anderhalf jaar in beslag zal nemen. Agenda Leiden DONDERDAG Genootschap NederlandEngeland, 8 uur nam. Doelen. Kath. Vrouwengilde. Lezing over Vrijmetselarij. 8 uur „In den Ver gulden Turk". R.K. EHBO. Vervolgcursus. R.K. Lyceum. 8 uur nam. VRIJDAG K. en O. en V.I.R.O. Herdenking 10 jaar Ver. Naties. Filmavond. Stadszaal .8 uur nam. Ver. Oud-Leiden. Lezing: De Val kerij vroeger en nu. 8 uur nam. St. Christoffel. Vergadering „Har monie". 8 uur nam. ZATERDAG St. Odilia. Feestavond. St. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. R.K. Instuif. Elly Rexon. 8 uur nam. Leonardushuis. ZONDAG R.K. EHBO. Rayonwedstrijd. R.K. Technische School Boerhaavelaan. 2 uur nam. BIOSCOPEN. De films voor de week van 21 tot 28 October zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De afvallige", 18 jaar. Lido: „In de greep der Mau Mau", 18 jaar. Luxor: „Canaris", 14 jaar. Trianon: „Ciske de Rat", 14 jaar. Rex: Afgekeurd. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herding Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502, de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. IN een beschouwing in een der dagbladen over de Verenigde Staten van Amerika en over het geloofsleven in dat aarts-moderne land, lazen wij, dat onkerkelijk heid daar slechts schaars voor komt. Bijna alle Amerikanen ge ven op tot een of ander kerkge nootschap hetzij katholiek of protestant te behoren. Maar stond erbij: „velen beschouwen hun lidmaatschap van een gods dienstig genootschap als een sier lijk ornament van een behaaglijk leven". Wij voelen alles voor een be haaglijk leven, voor veel genoe gens en voor geen enkele narig heid, en daar is niets op tegen. Maar dat behaaglijk leven zou ook aan God behaaglijk zijn en het zou voor ons daarom dubbel be haaglijk worden (en dragelijk bij tegenspoed) indien wij ernaar streefden christen, d.w.z. navolger van Jezus Christus te zijn. Mej. Noordman over maatschappelijk werk Wat mej. M. Noordman gisteravond voor de Kajotters tijdens de vor mingsavond in het zaaltje Maria Gij- zensteeg te berde bracht, was gees tiger dan het beste cabaret, juist om dat zij niet toneel speelde; integen deel zij beleefde opnieuw, aan de hand van haar ervaringen, wat zij als maatschappelijk werkster beleefd had in a-sociale gezinnen, waarin zij met open oog, met gevoelig hart en humoristische kijk op de dingen ge werkt heeft. Juist de tegenstelling van de gees telijke en sociale nood, die veelal in 10 jaar Ver. Naties Definitief programma te Leiden Zoals reeds bekend, zal het tien jaar geleden zijn, dat het Handvest van de Verenigde Naties in werking is getreden. Ook in Leiden zal de 24ste October op plechtige wijze worden herdacht. Enige tijd geleden werd door ons reeds een voorlopig programma gepu bliceerd. Het definitieve programma van de herdenking te Leiden is als volgt: Vrijdag 21 October, 8 uur: Stadsge hoorzaal, Leiden. Filmavond van K. O. en Viro, met als spreekster mej. imr. J. C. H. H. de Vink, lid van de Tweede Kamer. Zondag 23 October: Herdenking in de kerkdiensten te Leiden en Oegst geest. Maandag 24 October: Herdenking in de grote aula van de Universiteit te Leiden. 4 uur nam. Inleider: de rector-magnificus prof. dr. A. E. van Ar kei. Sprekers: prof. mr. dr. J. P. A. Frangois. Slotwoord: prof. mr. J. V. Rijpparda Wierdsma. 8 u. nam.: Leidsch Volkshuis, Lei den Filmavond. Spreker: mr. A. W. Kist. 8. nam.: Landelijke herdenking in de Ridderzaal in Den Haag. Woensdag 26 October: Excursie naar Den Haag naar het Vredespaleis, spe ciaal voor leden van N.S.W., de Juri dische Faculteit en Viro. Donderdag 27 October. 8 uur in Den Haag in Pulchri Studio. Inter nationale Forumavond o.l.v. dr. L. G. Kortenhorst. 8 uur: herdenking met films voor leerlingen M. en V. H. O. in de aula van het gymnasium Fruin- laan 8, Leiden. Spreker: prof. dr. S. W. Tromp. GEM. AANKONDIGING. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de ge meenteraad in zijn vergadering van 17 October 1955 heeft bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidings plan c.q. een herziening van het uit breidingsplan der gemeente van 6 November 1933, zoals dit nader is ge wijzigd, wordt voorbereid. Een en ander heeft betrekking op gronden, gelegen ten* zuidoosten van de spoorbaan LeidenHaarlem, ten zuiden van de Slaagh- of Stinksloot, ten westen van de verbindingsspoor baan naar de gasfabriek, ten noorden van de terreinen van het Openbaar Slachthuis, van de Groenoordstraat en van de Rijnsburgersingel. Leiden, 19 October 1955. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. deze gezinnen heerst en de typische wijze, waarop deze mensen hun ge voelens uiten, wist mej. M. Noord man te bezielen tot een ongedwongen humoristische weergave. Al hebben wij geschaterd, wij zijn ook tot in onze ziel getroffen en heb ben een les geleerd, die naar ik hoop, velen van ons er toe zal bewegen ook iets te doen, al is het voorlopig al leen maar onder de jongemannen van onze parochie. Want daaronder zijn er zoveel een zamen, die los van kerk en maat schappij en gezin, de straat op gaan, omdat zij wèl een huis, maar geen tehuis hebben, geen geestelijk tehuis en geen gezinsverband. Onthouden wij wat mej. M. Noord man leerde: begin, desnoods dit werk met angstig hart, zonder te weten hoe je beginnen moet. Het contact komt wel. Houd vol, al denk je, dat er toch niets te bereiken valt. De oogst is dikwijls voor het menselijk oog onzichtbaar. En weest daarbij jezelf, zonder je te verlagen of te verheffen. En als je werkelijk elkë aanleg voor dit werk mist, één ding kunnen wij allen, dat is doodgewoon bidden voor die mensen. God laat niets wat je doet onbevrucht en niets onbeloond. Vergadering KNMB afdeling Leiden De Kon. Ned. Middenstandsbond zette gisteravond in „Het Gulden Vlies" het winterseizoen in met een vergadering. Tot de nieuwe leden lichtte de voorzitter, de heer W. Zwart, een bijzonder woord van wel kom. Spreker sprak de verwachting uit, dat zij zich spoedig in deze kring zouden thuis voelen en dat zij met suggesties zouden komen. Uit het door de voorzitter gegeven overzicht van de verenigingswerk zaamheden in de maanden Mei-Sep- tember, bleek duidelijk, dat er door de afdeling grote activiteit wordt ontwikkeld. Programma. Voor het komende seizoen heeft de afdeling wederom vele pijlen op haar boog staan. Zo zal o.m. een litteraire en een filmavond worden gehouden, zullen tal van brandende kwesties besproken worden en men overweegt nog het houden van een forumavond. Bovendien zal onder auspiciën van de Besturenraad een verkoopcursus door de heer Fr- Bibo worden gege ven. Voor deze cursus, welke met Januari begint en op zes achtereen volgende Donderdagen wordt gege ven, hebben zich reeds 34 deelnemers opgegeven. Bijzondere aandacht had men deze avond ook voor het door de heer Zwart uitgebrachte congres verslag. OOK EEN KORT KAPSEL 0IENT VERZORGD TE Z'JN Wanneer U van de winter een f baret draagt of een cloche en vooral wanneer U zich gaat wa gen aan de nieuwe „toreador"».., dient Uw kapsel - natuurlijk kort gehouden..! - tip-top in orde te zijn. Haute Coiffure STEENSTRAAT 57 LEIDEN TELEF 21721 (Advertentie.) Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift geti teld „Studies on Some Lonig-Chain Sodium Alley 1-1 Sulfates", de heer W. Prins, geboren te Groningen en thans wonende te Oegstgeest. De promotie geschiedde oum laude. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „Invloeden op het ontstaan van chro nische iridocyclitis", de heer A. B. Bijnen, geboren te Den Haag en thans wonende te Breda. Gepromoveerd tot doctor in de ge- Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Fibre Analysis of the Anterior and Lateral Funiculi of the Cord in the Gat", de heer G. Th. van Beusekom, geboren te Rotterdam en thans wo nende te Leiden. De promotie ge schiedde cum laude. Geslaagd voor het cand.-ex. kunst geschiedenis mej. C. C. Brongers te Leiden. Geslaagd voor het cand -ex. godge leerdheid de heer N. J. M. Hoogen- dijk te Pijnacker. Geslaagd voor het nrop.-ex. goc leerd'heid de heer J. W. van Esveld te Utrecht. „SPORTIEF" VIERT NOG NA. De R.K. gymnastiekvereniging „Sportief" te Leiden heeft de feest viering bij het tienjarig bestaan nog niet afgesloten. Zondag a.s. om één uur treden de meisjes en dames van de Rhythmische •groep in het strijdperk tegen de R.K. gymnastiekvereniging „Meer burg". In de zaal van het Lyceum aan de Mariënpoelstraat. 's Avonds om half acht geeft.Spor tief demonstraties, waaraan ook eni ge herenleden zullen medewerken. Tevens worden op deze avond de prijzen van de middagwedstrijden uit gereikt. Hierna blijft men, onder de •muziek van de „Rhythme-club" van Theo Wisse, die wellicht tot een dans je zal inspireren, een paar uur gezel lig bijeen. Driekwart eeuvj bezit Amsterdam de vrije universiteit Ir. Otten heeft Woensdagmiddag bij gelegenheid van de jubileumviering van de vrije universiteit namens Prins Bernhard een rede uitgesproken. Na deze rede, die hij in het R.A.I.-gebouw uitsprak, kweet ir. Otten zich v de taak hem door de Prins der Nederlandsen opgedragen, in de vorm van een cheque, die hij aan dr, Schouten (links) overhandigd. Op de foto neemt dr. J. Schouten de cheque in ontvangst van ir. P. F. S. Otten. H. Chaudron 25 jaar bij A. W. Sijthoff Vandaag herdacht de heer H. A. Chaudron zijn 25-jarig jubileum als voorman-boekbinder bij A. W. Sijt- hoff's Uitgeversmaatschappij N.V., te Leiden. Vergezeld van echtgenote en dochter, werd de jubilaris heden morgen in tegenwoordigheid van chefs en een deputatie uit het per soneel op het kantoor der vennoot schap door de directie ontvangen en gehuldigd. In een van waardering getuigende toespraak werd de heer Chaudron, die door zijn uitnemende kwaliteit .als boekbinder in de loop der jaren met vele bijzondere werkzaamheden daaraan verbonden werd belast, dank gebracht voor zijn ijver en werklust. Hem werd tenslotte een gratificatie en mevr. Chaudron een fraai bloemstuk aangeboden, boven dien ontving de jubilaris het ver erend getuigschrift der Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel. Daarna vond in een der lokalitei ten van het bedrijf de huldiging te midden van het voltallige personeel I plaats. Hier spraken de chef van de binderij en een ander personeelslid j namens het gehele personeel over de kameraadschappelijke gezindheid van de jubilaris. Een enveloppe met in- houd en het gebruikelijke herinne ringsalbum gingen hierbij. Gistermiddag omstreeks vier uur is in de Hoflaan het 14-jarige meisje S. 1 V. door èen 5-tons vrachtwagen aan-1 gereden. Met ernstige inwendige kneuzingen werd zij naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Haar toestand was hedenmorgen ernstig. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde De leden van de Leidse Maatschap pij voor tuinbouw en plantkunde heb ben gisteravond na 't afwikkelen van enige huishoudelijke zaken de beschrijvingsbrief van de algemene vergadering behandeld. De heren Joh. Jonker en H. Veendorp werden uit verkoren om de afdeling op deze vergadering te vertegenwoordigen. Na de pauze, die voorbij ging on der 'het genot van wat luchtig gekout en een kopje koffie, werden tien leden met het diploma van de tuin bouw- en materialen-cursus vereerd. Gelukwensen gingen hierbij. De voor zitter, die heer Jonker, spoorde hen aan de vakkennis door middel van andere cursussen nog uit te 'breiden. Op de tafel belandden vervolgens enige sappige collecties fruit, dlie door de leden waren ingezonden. De inzenders geven een toelichting op de producten, die in staat waren de aanwezigen het water in de mond te doen lopen. Gemoedelijk werd de technische kant van het kweken van dit ooft besproken en het bleek, dat men vooral met de juiste benaming van dit fruit moeite had. Bij de rondvraag wees de heer Smit op het belang van het aankwe ken van belangstelling voor „Tuin bouw en plantkunde" bij de jongere •generatie. Bij de verloting werden vele leden met een aardige plant ver rekt. Met K 0 naar Ceylon: de parel van het Oosten „Onder de zon van Ceylon" was de titel van de prachtige kleurenfilm, waarmede mr A. Hustinx gister avond de aandacht van talrijke K. en O.-leden in de Foyer van de Stadsgehoorzaal geboeid wist te hou den. Men heeft zowel van de causerie over dit eiland, dat terecht de parel van het Oosten genoemd wordt, als van de film volop kunnen genieten. Immers mr Hustinx, die reeds voor de derde maal de gast van K. en O. was, is een uitstekend verteller en het onderwerp bijzonder interessant. Ceylon de nationalisten spreken van Sri Lanka: het heilige Lanka is even groot als Nederland en Bel gië tezamen en telt thans ongeveer 8 millioen inwoners. Een betrekkelijk gering aantal, vergeleken bij enkele eeuwen geleden het tijdperk van de oude koningen toen het eiland niet minder dan 20 millioen ingeze tenen telde! De gemengde bevolking bestaat voornamelijk uit luchthartige Singalezen niet te hard werken is hun voornaamste levensfilosofie! en hardwerkende Tamoels. De eerste groep belijdt de godsdienst van Boeddha, terwijl de andere groep, welke in het Noorden verblijft, ge vormd wordt door Hindoes uit India. Mr. Hustinx gaf ook een kort over zicht van de geschiedenis van het wondermooie Ceylon. Op 20 April van het vorige jaar landde op het vliegveld van de hoofdstad Colombo, zoals ook op de film te zien was, het eerste K.L.M.-vliegtuig, n.l. die op de lijn AmsterdamTokio. De tochten, die mr Hustinx vorig jaar op het eiland per auto heeft gemaakt, wer den via het witte doek in beeld ge bracht. Vanuit het cosmopolitische Colom bo ging de reis via het lustoord Mount Lavinia naar Negombo, Galle, Matara en het wildreservaat Yala in Zuid-Oost Ceylon, waar men de in paradijselijke staat levende wilde dieren kon gadeslaan, naar de hoge bergen. De flora is er inderdaad sprookjesachtig! De fraai uitgevoerde dansen vorm den eveneens een der hoogtepunten van de film. Deze in alle opzichten geslaagde avond werd geopend door de heer B. de Kier. INAUGURATIE SANCTUS AUGUSTTNUS In het groot Audotorium van de Leidse Academie werden hedenmid dag 95 adspirant'eden van de R.K S V. Sanctus Augustinus opgenomen in de vereniging. De inauguratie werd voor afgegaan door ten plechtige H. Mis in de St. I.odewijkskerk. Hedenavond vindt in het Antonius Clubhuis een soiree plaats. Alhoewel Nederland nu reeds een, kleine maand in de mening verkeert, dat de tentoonstelling van zijn ener gie, die de afgelopen zomer Rotter dam vertier gebracht heeft, voorgoed van het toneel verdwenen is, zal Lei den binnen zeer korte tijd tot de ontdekking komen, dat de opheffing van deze demonstratie slechts schijn is geweest. De „E 55" is niet dood; zij leeft! En dit niet alleen, zij is zelfs tot haar oorsprong teruggekeerd en zal nu als „A 55" de verbaasde wereld haar verjongd uiterlijk tonen. En de jeugd eigen, zal zij afstand hebben gedaan van al de te strenge lijnen, die de Rotterdamse tentoon stelling hebben beheerst, maar de soepele trekken van de onbezorgde jeugd zullen haar sieren. Deze over daad zal zij ook mededelen aan al len, die met haar in contact komen en dit is heel prettig geheel Leiden kan met haar in contact ko men. Deze verjongde ,A 55" zal haar luister ontrollen in de eerste week van de volgende maand en het is feitelijk overbodig, te vertellen, dat Leiden haar zal kunnen vinden in de vertrouwde omgeving van de „Vrolijcke Arck". Daar zal de aloude ark een geluk kige verbintenis aangaan met de tintelend jonge „A 55" en het resul taat van dit samengaan zult U zelf kunnen constateren; om te beginnen vast op de agendablaadjes van 4, 5 en 6 November een klein kruisje zetten; dit zal in d'e komende weken ongetwijfeld uitgroeien tot een der gelijk teken, dat er op deze blaadjes voor jjiiets anders meer plaats is. Burgerlijke Stand Gehuwd: B. A. Klaui en G. J. Vis. W. Lek en C. de Graaf. P. Robbers en J. M. v. Roijen. J. A. M. v. Hoorn en A. J. M. Brouwer. G. v. Delft en E. Plu. Overleden: B. W. v. Dijk man 49 j. Geboren: Bastiaan Gijsbert z. van J. v. d. Meij en K. Ouwehand. Gerar- dus Cornelis Josephus z. van C. D. Arbouw en A. W. de Vrueh. Hermina Clara d. van T. M. v. Duijvenbode en C. Zwaan. Yvonne Agatha Johanna d. van L. M. A. Krol en H. M. v. Tie nen. Marijn z. van A. de Jong en S. Boonstoppel. Willem Frederik z. van C. D. Arbouw en A. W. de Vrueh. VOORSCHOTEN TOTAAL VERLIES I.K.I. RUIM 1 MILLIOEN. Het verslag over 1954 van de In ternationale Kunststoffen Industrie N.V. te Voorschoten memoreert in de eerste plaats de mededeling van het bestuur van 12 Augustus j.l. waarin 'n rneorganisatie is aangekon digd. Op grond van het door de ac countants uitgebrachte rapport is de directie er toe overgegaan naast de gebruikelijke afschrijv. van 266.800 een extra afschrijving toe te pas sen van 508.500. Hierdoor is de waarde van verschillende partijen grondstoffen teruggebracht tot een zodanig bedrag ,dat deze zonder te leurstelling van de hand kunnen worden gedaan. Als lichtpunt tegen over deze ingrijpende voorzieningen staat, dat de resultaten van de ver dere reorganisatiemaatregelen zich gunstig beginnen af te tekenen. Aan gezien het effect van deze maatrege len slechts zeer ten dele in 1954 tot uitdrukking kon komen, kon niet verhinderd worden, dat het eigenlij ke bedrijf over 1954 nog een verlies van rond 125.000 heeft geleden. Het totale saldo verlies voor 1954 is becijferd op 628.192, waardoor het verlies stijgt tot f 1.082.430. In het thans lopende boekjaar moest een zwaar beroep op de mid delen van de vennootschap worden gedaan, wegens de reorganisatie van de verkoopafdeling de oprichting van een verkoopkantoor te Amster dam en de vergroting van de produc tie. Het stemt tot voldoening, dat naast de steun die van de bankier werd ondervonden, de gelegenheid bestond van derden geld aan te trek ken. Het laat zich aanzien, dat de middelenbehoefte van het concern voor het ogenblik is gedekt. Ten de le hebben de geldschieters bedongen een conversierecht a pari in aande len I.K.I. Aan de algemene vergade ring zal een voorstel worden gedaan maximaal nominaal 270.000 aande len b a pari uit te geven. Aan de hand van de tot heden ter beschik king komende gegevens, meent de directie als haar voorlopige indruk te mogen zeggen, dat de getroffen maatregelen de weg hebben geopend het bedrijf weer op winstgevende basis te brengen. ZCETERWfOUEE Pit '54. Hoewel het 't eerste jaar ós, dat Pit '54 in de competitie zit, heeft het zich hierdoor niet laten in timideren en is met veel vertoon de strijd begonnen. Het eerste heren team won tamelijk gemakkelijk van Westerkwartier 2 uit Leiden. Naast dezM uitwedstrijd op 17 Oct. speelden de 2 damesteams op 18 Oct thuis. Het eerste damesteam won met 7—3. Dank zij het taaie volhouden van Joop Overdevest en Riet Pieterse ging de strijd tamelijk gelijk op tegen Sala manders 7 uit Den Haag. Het tweede damesteam verloor zeer eervol met 37 van Rustenburg 2 uit Den Haag. De spannendste wedstrijd was hier ongetwijfeld die tussen Thea van Leeuwen en B. Bur 'grraaf. Ze werd in de 3e game beslist met 24—22 in 't voordeel van Pit '54.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2