Imam èêymmTAD „Biba la Reina", „biba Prins" werd de welkomsgroet van duizenden Curagaoers HET KONINKLIJK PAAR BEREIKTE WILLEMSTAD Leidse Universiteit Laatste Berichten GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Marktberichten DINSDAG 18 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 £en zanaweig.aten apxaahje waC hieutenp vacht, dat de wennende (ZntiCteanen in ucmuhhiny (wacht Terwijl langzaam de nacht verkleurde tot dag en de warme Antilliaanse zon de vele tinten van het eiland Curasao tot leven bracht, naderde uit noordelijke richting Hr. Ms. „De Ruyter" het eiland met aan boord de Koningin en Prins. Men was vanmorgen op Curasao vroeger dan anders uit de veren en al lang voor het officiële uur van aankomst stond het zwart van de mensen rond de monding van de St. Annabaai, waar om half acht de kruiser zou binnen varen om voor het eerst een regerend vorst van het rijk der Neder landen naar de vaste wal van het hoofdeiland der Nederlandse Antillen te brengen. Het is een mooie dag zoals men dat gewend is op Curasao. Het onweer van gisteravond heeft de hemel schoongeveegd. Het werd zeven uur en de „De Ruyter" was in zicht gekomen. Op het dr. Albert Plesmanvliegveld stegen de Fireflies op om het schip te be groeten en toen duurde het ook niet lang meer of de machtige grijze romp van het oorlogsvaartuig kwam in zicht. De scherpe boeg sneed door het heldere golvende water, de loodsboot kwam langszij en precies om half acht (plaatselijke tijd), verscheen de neus van de kruiser tussen het Water fort aan stuurboord en het Riffort aan bakboord. Vlaggetjes, rood-wit-blauw en oranje gingen de lucht in, de militaire vliegtuigen scheerden over de stad, de saluutschoten bulderden, en eerst wat aarzelend alsof een zekere verbazing en schroom het belette, maar dan uit volle borst klonk het gejuich van de duizenden Curagaoenaars, die zich links en rechts langs de baai hadden opgesteld. In crème calèche naar Willemstad „Ik zie haar, kijk daar", riep een ongewonden meisje en in haar ver bouwereerdheid vergat zij met het vlaggetje te zwaaien, dat zij speciaal voor deze gelegenheid zo zorgvuldig had bewaard. „Biba la reina" en „Biba Prins" klonk het herhaaldelijk, wanneer men meende de slanke figuur van Z.K.H. gekleed in wit admiraalsuni form te zien. De Jantjes aan boord van de „De Ruyter", keurig opgelijnd langs de boorden, het muziekkorps van de mariniers aan boord, dat vrolijke mu ziek liet horen, het indrukwekkende beeld van de grote kruiser, dit alles maakte een diepe indruk op de Cura gaoenaars, die vaak zo moeilijk tot ontroering zijn te brengen, maar nu toch wezenlijk in blije ontroering ge bracht werden. Het meren in de nieuwe haven, waarheen het oorlogsschip langzaam was opgestoomd, ging vlot en goed. De eerste stap. Koningin en Prins wuifden vrien delijk naar de vele gezagsdragers en autoriteiten en het talrijke publiek van genodigden, die op de kade de aankomst bijwoonden, en toen kwam het grote moment, dat de staatsie trap op haar plaats werd gebracht en Koningin Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden Guragaose grond be traden. De plaatselijke marinierska pel blies het Wilhelmus en de gou verneur, mr A. A. M. Struycken, trad naar voren om Koningin en Prins te begroeten; de autoriteiten werden aan de vorstelijke bezoekers voorge steld, waarna Koningin en Prins de ere-wacht van mariniers inspecteer den. H.M. was gekleed in een witte zij den japon met witzwart cachemire patroon en een pauwblauwe strik als ceintuur, zij droeg blauwe accessoi res en een zwarte kleine hoed. Langs een ere-afzetting van ma trozen bereikte het Koninklijk Paar de lange rij 125 hoogwaardig heidsbekleders en autoriteiten, waar uit ook een commissie van ontvangst was gevormd, die allen aan H.M. en Z.K.H. werden voorgesteld. Voor de. 12-jarige Signid Sprock brak het mo ment van haar leven aan, toen zij H.M. de Koningin een bouquet Cura- gaose bloemen mocht aanbieden. Zij was wat verlegen, maar de Koningin hielp haar er snel overheen met een vriendelijk dankwoord en stralend stapte de kleine Signid terug in de rij als eerste niet-ambtelijk bewoon- stertje van Curagao, dat het voor recht had de Koningin te mogen be groeten. Buiten de douaneloods, die het ha vencomplex afsluit stonden padvin ders, leden van het Rode Kruis, de jonge wacht en de E.H.B.O. in uni form opgesteld om als erewacht te dienen langs de korte weg, die H.M., Z.K.H. en hun gevolg moesten afleg- NAAR WILLEMSTAD. De stoet, die voor de intocht ge vormd werd, was een Koningin waar dig; met de crème calèche, getrok ken door 6 uitgezochte zwarte paar den, als middelpunt, bewogen zich een statige ruiterij door de zonover goten straten, waar de bevolking ver rukt en verbaasd over deze pracht, soms het gejuich vergat. Maar met Willemstad in zicht werd het enthousiasme en de spontaneiïteit steeds groter; Willemstad geraakte over de eerste verrassing van de ko ninklijke pracht heen en gaf zich met volle teugen over aan de blijdschap, die bezit van de eilanden genomen heeft. Gouverneur Struycken had in de koninklijke calèche plaatsgenomen en een onderdeel van de grote hulde straalde ook af op hem, die in dit land tot nu toe de afgezant is ge weest van de grote vrouw, die men thans in zijn midden ontvangen heeft. OOK NAAR PORTUGAL? Volgens welingelichte kringen zal de Portugese regering koningin Julia na en prins Bernhard uitnodigen op de terugweg van West-Indië naar Ne derland een bezoek van tenminste gen om de stoet te bereiken, die het één dag aan Portugal te brengen. Het gezelschap naar de stad zou brengen, koninklijk paar wordt op 7 Novem- v C* ttofl/ OUDHEDEN. In het museum van Oudheden, nauwelijks 100 passen van „De Leidse Courant" verwijderd, rusten perka menten mummies, die al minstens 3000 jaar de slaap des vredes rusten. Gisteren stonden wij peinzend te- tegenover een Egyptische kat, die op Egyptische wijze geconserveerd is. Een levende kat op de grond, trok onze aandacht door enige malen met het hoofd tegen ons scheenbeen te stoten. „Dat is een voorvader van mij", zei de kat terwijl hij met een poot naar de mummie wees. „Van de der de dynastie". De portier moet na afloop van onze rondgang iets aan ons gemerkt heb ben, we keken waarschijnlijk een beetje zweverig uit de ogen. „Heeft die kat met u ook gespro ken?" vroeg hij. Wij beaamden het. „Van de derde dynastie?" Wij knikten. „Had ik het niet ge dacht, zei de portier hoofdschuddend. „Dat beest is een onverbeterlijke leu. genaarster. Die tentoongestelde kat is van de vierde dynastie". Motorsucces. Stadgenoot L. de Wit is er in ge slaagd zich als 7e te klasseren in de op Zaterdag j.l. in de omgeving van Arnhem gehouden zware crosscoun- LEIDERDORP 35 JAAR CHRISTELIJKE ORANJE VERENIGING. Gisteravond vond in de Ger. kerk, de herdenking plaats van het 7e lus trum van de Leiderdorpse Chr. Oran jevereniging. Medewerking verleen den de Leidse predikant ds Toorn vliet en Feike Asma, de bekende or ganist. Na opening door de voorzit ter en gezamenlijk zingen van psalm 33 volgde eerst orgelbespeling. Het eerste nummer was een fantasie over „Een vaste Burg is onze God", van Jan Zwart waarna enige werken van Bach en Handel. De weleerw. heer ds G. Toornvliet hield vervolgens de feestrede met als onderwerp: „Het offer der Oranje's". In deze rede schetste de spreker hoe de Oranje's in de loop der jaren steeds op de bres stonden voor de belangen van ons vaderland en haar bevolking. try-rit, bekend onder de naam van „Battle-of-Arnhem-rit", een jaarlijks evenement, hetwelk door de Motor club „Arnhem" wordt georganiseerd; dit ter herinnering aan het wapenfeit van die naam. Benoemd. Bij K.B. is benoemd tot plaatsver vangend lid van het college van be roep voor het bedrijfsleven: prof. mr. G. de Grooth, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. ber op de terugweg te Lissabon ver wacht. Als zij de uitnodiging aan vaarden, zullen de koningin en de prins worden ondergebracht in het luxueuze Seteais-hotel te Sintra, mid den in de bossen op ongeveer 30 km. van Lissabon, aldus deze kringen. Geslaagd voor het Doctoraat exa men Pharmacie de heer Thio Sie Boen te Leiden. Op Donderdag 20 October a.s. zal vijftig jaar geleden zijn dat jhr. mr. L. A. van den Brandeler, geboren te Kampen en thans wonende te Baarn, aan de Leidse Universiteit promo veerde tot Doctor in de Rechtsweten schap. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING Om 8.15 uur Maandagavond vond op de Verlengde Aarkade te Alphen a/d Rijn een aanrijding plaats tussen de bromfietser P. H. uit Ter Aar en twee wandelaars, de heer en mevr. J. de G. waarbij mevr. J. de G.-B. een hersenschudding, vermoedelijk een schedelbasisfractuur, een gebro ken knie en een diepe snijwond aan het hoofd opliep. Zij is na eerste hulp gekregen te hebben van dr. Pilen, per ziekenauto overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Haar echtgenoot kwam er goed van af. De bromfietsrijder liep lichte ver wondingen op. Het ongeluk gebeurde doordat de berijder werd verblind door tegemoet komend verkeer en daardoor de wan delaars niet heeft waargenomen. Autobotsing. Omstreeks 11.15 uur Maandagmorgen slipte in de Wilhel- minalaan t.o. de scheepswerf van D. en ,Joh. Boot, de personenauto be stuurd door de heer J. P. J. V. uit Hazerswoude. De wagen gleed tegen de gemeentelijke vuilnisauto op, be stuurd door de heer J. L. B. Beide wagens werden flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen een lantaarnpaal. Om 2.30 uur reed een truc met oplegger, bestuurd door de heer J. v. K. uit Leiden van de ATO in de Hoorn ter hoogte van de Maalderij van de Coöperatie de Handelsraad van de LTB, door het slippen van de auto over het natte wegdek, tegen een lantaarnpaal welke geheel vernield werd. Ook de wagen kreeg enige schade. Geen persoonlijke ongeluk ken. Arrestatie. De recherche heeft twee Alphenaren gearresteerd, die in samenwerking te Amsterdam een motorrijwiel hadden ontvreemd. Bij een toevallig plaats gehad hebbende SPIEKER, wegcontrole tijdens een van hun tochten hadden zij voorts een valse nftam opgegeven. Maar de politie kreeg achteraf toch argwaan en zette een naspeuring in met goed gevolg. Zij zijn thans aangehouden en naar de Amsterdamse recherche overge bracht. Gabriël Smit sprak bij Samsoin. Gabriël Smit heeft voor het perso neel van Samsom een lezing gehou den over de kunst van het lezen. Er was veel belangstelling voor deze bijeenkomst. BODEGRAVEN OPENINGSAVOND „ONZE PAROCHIE". Met de uitvoering van Zondagavond zette de Kath. Culturele Kring haar tweede actiejaar in. De programma- verzorging voor deze avond was in handen gelegd van het bekende klein- kunst-ensemble „Het Voetlicht" waaraan medewerkten Joke v. d. Berg, Ben Heuer en Gerard Heyster. De voorzitter van „Onze Parochie", de heer H. J. v. d. Poll, begroette de aanwezigen, in het bijzonder de zeer- eerw. heer pastoor Janus, pastoor Schulte en de overige geestelijken. In het kort gaf hij een overzicht van avonden, die door „Onze Parochie" gedurende het komende seizoen gege ven zullen worden. Hierna was het woord aan Gerard Heyster die als explicateur optrad van de beide eer ste declamaties n.l. De rozenkrans van John William Bailey (gedicht en voorgedragen door Ben Heuer) en de bekende Ballade van den boer, wie alle wereldgebeuren vreemd laat, maar doorploegt tot de jongste (dichter Werumeus Buning). Joke v. d. Berg gaf vervolgens als inlei ding van het volgende stuk een frag ment ten beste ven mevr. Roland Holst uit „Utopia". Het laatste num mer voor de pauze was de eenacter „Duifje", waarin de ten kwade ge neigde mens zelfs op een onbewoond paradijselijke eiland met zijn lotge noot geen vrede kan houden. Het enige stuk na de pauze was de opvoering van Tsjechow's „De Woes teling". Dit sprankelend stukje werd met veel verve vertoond en een spon taan applaus bewees wel, hoezeer het gegeven spel in de smaak was ge vallen. De voorzitter dankte de spelers, maar wees er wel op, dat het pro gram wel iets meer aan kwantiteit mocht hebben gehad. De kwaliteit was echter van uitstekend gehalte. Met een opwekkend woord tot bezoek aan de volgende avonden kwam het eind van deze eerste en geslaagde avond. NOORDEN In het donker. Zaterdagavond om half negen gingen in Noorden alle lichten uit en verstomden de radio's; zelfs de straatverlichting ging uit. Bij nader onderzoek bleek in het tiansfortmatorhuisje iets niet in orde te zijn. Een transformator was door gebrand. Omstreeks het middernachtelijk uur had de technicus een noodvehbinding tot stand gebracht, zodat, zij het ma tig, toch weer enig licht ontstoken kon worden. In de ochtenduren was de stroom nog van dien aard, dat stofzuiger en electrisch scheerapparaat bijna niet te gebruiken waren. Zondagochtend al vroeg arriveerden enkele monteurs met een nieuwe transformator en in de loop van de middag was het leed geleden. HET ONGELUK BIJ HAAKSBERGEN. Nader ftordt gemeld, dat de 37-ja rige H. van Mast, die na het (elders in dit blad gemelde) ongeluk bij Haaksbergen in het R.K. ziekenhuis te Enschede werd opgenomen, aan zijn verwondingen is bezweken. De heer Van Mast laat een vrouw en vier kinderen na. Het ongeluk heeft dus twee slachtoffers geëist. BAO DAI ONTSLAAT PREMIER. Het Zuidvietnamese staatshoofd Bao Dai heeft Dinsdag zijn premier, Ngo Dinh Diem, ontslagen en de volledige bevoegdheden die Diem bezat, terug genomen. In kringen die in nauwe verbin ding met Bao Dai staan verklaarde men, dat het staatshoofd Woensdag een beroep op het Vietnamese volk zal doen. De regering van Ngo Dinh Diem is begonnen met het organiseren van een volksstemming over de vraag, of Bai Dai gehandhaafd moet blijven als staatshoofd, Bao Dai verblijft al meer dan een jaar aan de Franse Ri viera. Hij wees in Juli '54 de rechtse katholieke nationalist Ngo Dinh Diem aan als premier. In April j.l., toen Zuid-Vietnam in een politieke crisis verkeerde en er een oorlog gaande was tussen het nationale leger en troepen van opstandige politieke reli gieuze sekten, gebood Bao Dai Ngo Dingh Diem naar Cannes te komen voor overleg, doch Diem weigerde. BRAND IN KASTEEL VAN FATH. In het kasteel van Conbeville, te Saint Martin des Champs, dat het eigendom is van mevr. Jacques Fath, heeft Maandag een zware brand ge woed, die een schade heeft aange richt van ongeveer 200 millioen francs. De brandweer slaagde er pas na drie uur in het vuur meester te worden. Het kasteel werd in 1950 door de inmiddels overleden Franse mode-koning Jacques Fath gekocht. BOSKOP" Ronde van Boskoop. De in korte tijd bekend geworden Ronde koop, welke thans weer op Zater dagmiddag 22 October a.s. zal worden gehouden, mag zich weer in een grote belangstelling verheugen. Ingeschre ven werd reeds door Trekvogels, Zwaluwen en Des uit Den Haag, Olympia, Donk, Gouda en Achilles uit Gouda, De Bataven uit Leiden, AV '40 uit Delft, AAV '36 uit Alphen a. d. Rijn en AV '47 uit Boskoop. Het par cours is wederom uitgezet in het Ju- lianakwartier en heeft een lengte van 800 meter. Als prijzen zijn beschikbaar: de Karei Kempkes-beker in de A- en B-klasse. Houder is Trekvogels. De Boskoopse Roem-beker wordt in de A-klasse verlopen waarbij de strijd wel zal gaan tussen Jansen van Trek vogels en Vergeer van AV '47. Voor de wisselprijs zal de strijd wel gaan tussen Metselaar (AV '47), Th. Stolk (Gouda) en Smits (AAV '36). Bij de A-junioren is C. Vermeulen favoriet. De veteranen Slappendel en Jo- Hierna volgde wederom gemeen- chems zijn eveneens weer van de schappelijk zingen va de aanwezigen. I partij. Gezongen werd: Wit heden nu tre den", O Heer die daar des hemesl tente spreijt en Gelukkig is het Land". Op het orgel speelde Feike Asma nu weer „Suite Gothique" van L. Boëlmann en „Andante cantiabi- le" van Ch. M. Widor. Besloten werd met een feestelijk naspel en de ko raal „Dankt, dankt nu allen God" dat door allen werd gezongen. Aan deze wedstrijd kunnen ook deelnemen niet bij een atletiekver eniging aangeslotenen, zoals voetbal lers, gymnasten e.d. Voor de examen Geoefend man der Rijkspolitie slaagden onderstaan- staande reservisten uit de Boskoopse groep: J. van Voskuilen, J. Horten- sius, L. Eegdeman en J. v. Klaveren. Gevestigde personen van 10 tot en met 15 October. Jonkhr H. A. van Adri- chem Boogaert, Herenstr. 62. J. Ardon, Merelstr. 32. R. Arends en fam., sergeant majoor KL, Zwarte Pad 13. J. J. C. van Asten en fam., magazijnbediende, Utr. Jaagpad 85. J. Augustin en fam., contro leur. Zwarte Pad 15. C. Bakker en fam., machinist wegenbouw, Kanaalweg 173. M. G. Bakker, hulpkeuken, Witte Singel 27. J. G. van Beek, schrijver RvA. Stuw- straat 14. A. P. J. Beekhuizen en fam., ass. fabriekschef. Zwarte Pad 17. E. J. v. Bergen, Rapenburg 131. H. H. Kole Boll en fam., onderwijzeres, Zwarte Pad 19. J. van GijzenBosman en fam., Ca- landstr. 39. M. G. T. van NeerBraam, Papengrt 5. M. P. B. Broere, chef bad meester, Herengrt 63. J. de Bruijn, Me relstr. 34. L. H. van Capelle, doctoranda Klas. Litt., Witte Singel 40. P. A. Craan- dijk. Rapenburg 131. M. van Dam, mare chaussee. Groenesteeg 41. A J. Deknatel. Breestr. 14. J. L. Denijs, Rapenburg 131. D. Diederix. Rijn en Schiekade 113. A. v. Doorninck, Lange Mare 71a. F. J. Dui- ne. kantoorbediende. De Sitterlaan 10a. E. H. MenschaarDijkhuis, Vreewijkstr. 4. J. M. van den Broekvan Fulpen, verkoopster, De Goejestr. 59. M. M. T. A. van Gassen, Noordeinde 50, P. T. Fasel van Gerven, Sumatrastr. 48a. H. C. Geijsen, los arbeider, Boerhaaveln 26a. D. E. van Gils, Boerhaaveln 15. M. B. Henket. Witte Singel 96. J. J. Hermans, hoogleraar. Witte Singel 65. P. de Bruijn Hoeman, Coninckshof 9. H. Hollander, Morsweg 38. R. A. van Holthoon, Jan v. Goijenkade 7. W. Hüner en fam., archi tect. Leeuwerikstr. 12. A. Huson. Zijl singel 72a. P. Jonkers en fam., uitvoer der wegenbouw, Kanaalweg 173. C. R. F. Kalff, Boisotkade 2. H. O. Kampschuur en fam., employé BPM, Wald. Pyrmont- str. 60. S. L. Kan. Jan Lievenstr. 36. S. van Kins. St. Jacobsgracht 1. R. Kleian, Zoeterw. Singel 77. E. E. Kohier, Witte Singel 88. F. Kroes en fam., arts, Ter- weeark 5. P. Kruit en fam., bouwkundi ge, Zwarte Pad 8. C. O. Kuin, fabr. arb., Pasteurstr. 34a. C. J. Kulik, Zoeterw. Singel 1. H. van der Laan, Rapenbrug 131. J. O. de Lange, militair. Hoge Rijn dijk 198. J. de Lange, sportleraar, Hoge- woerd 175. N. van Leeuwen, schilder, Huigstr. la. G. Leupen en fam., kant. bediende, Zwarte Pad 21. H. J. Loggers, Jac. Catslaan 53. B. Luesink, lederbe werker, Rembrandtstr. 18. C. W. Lun- singh Scheurleer, Rapenburg 110. C. Melchior, Rijnsb.weg 31. J. J. de Meij Rijn en Schiekade 111. M. N. Moerdijk, Rapenburg 131. H. C. Mulder, secreta resse, v. Oldenbarnev.str. 16. B. v. Noort lerares NO, Haarl.weg 49. N. "A. Ooster- huis, verpleegster, Rijnsb.weg 10. H. A. van Opstall, Jan van Goijenkade 38. F. H. Otten, Vreewijkstr. 2. A. den Ouden, correspondente, Boerhaaveln 27. M. A. Peters Sengers. dienstbode. Haarl.str. 106. G. R. Pieter, med. instrumentmaker, Hartmanstr. 2. D. J. Ramp. boomkweker, Roodborststr. 20. W. A. Roeleveld, dienstbode, Kortenaerstr. 102. A. H. R. de Roy van Zuydewijn, Rapenburg 131. A. C. Rueb, Witte Rozenstr. 22. H. R. P. Rijks, Bloemistenlaan 38. J. J. W. M. Sjarbaini, Kanaalweg 10. A. van Slinger- landt, huishoudster. Kam. Onneslaan 5. J. Smilde, verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. A. J. Smit, Oude Singel 108. M. C. B. Smit, matroos I KM. Noordeinde 2a. P. R. Smits, Plantsoen 67. G. B. Snow, Kai- serstr. 38. Soetari (Raden Adjeng) Ra- enburg 131. L. Soewito, De Sitterlaan 93. M. Spaa, Aalmarkt 3. E. C. P. M. Sweens Cobetstr. 34. T. W. Terluin, kleuterleid ster, v. d. Waalstr. 43. W. E. Thompson, Sterrenwacht 2. E. D. True, Hoge Rijn dijk 42. H. P. Utermark, Kloksteeg 31. M. T. van der HaagenVeenstra, secre taresse, Groenhovenstr. 10. P. van Velde, timmerman, Hoge Morsweg 104. G. A. M. Verschueren, Nieuwstr. 9. K. P. Versteeg, Korevaarstr. 11a. J. C. Visser 't Hooft, Witte Singel 94. D. Voortman, Jan van Goijenkade. A. de Vries, hoofd ener school, Plantage 4; L. de Vries Robbé, Jan van Goijenkade 13. A. Vroegop, Jan van Goijenkade 22. G. A. van Waasber- gen, Plantsoen 93. A. J. H. Wachters, P. J. Blokstr. 27. L. A. Waller en fam., ma gazijnmeester, Zwarte Pad 22. C. A. Waltmaïin en fam., Merelstr. 8. B. Werk, boekbinder. Stadhouderslaan 6. K. Wie- ringa, banketbakker, W. Rozenstr. 55. J. A. Wilbrink, dienstbode, Lorentzkade 16a. F. C. Willemse, voorman stoker. Hof laan 165. F. van Woudenberg, Vondelln 28. A. C. S. Wijngaard serveerster, Pie- terskerkgrt 22. Vertrokken personen van 10 tol en met 15 October. S. Antoniadis, Zoeterw. Singel 24a, Italië. H. BloosBerendsen, Hooigrt 60. Alphen a. d. Rijn, Ridder- buurt 23. S. v. Beekumv. d. Berg, ter Haarkade 9b, Rijnsburg, Brouwerstr. 140. A. D. Binnendijk, Rapenburg 59, Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstr. 10. P. J. Bleiji en fam., Voorstr. 20, Den Haag, Joubertstr. 76. E. M. Bol. W. Singel 68, Gouda, West haven 18. H. Bos. Sophiastr. 61b, Haar lem, Grote Markt 27. D. Brands. P. Blokstr. 27. Zevenbergen, Zevenbergse- hoek E 165. J. B. BiVissé. Middelweg 32, Den Haag. Weesperstr. 136. E. Snijders Blokde Bruijn en fam., Rijnsb. singel 1B, Haarlem, Slachthuisstr. 18rd. A. T. v. Eekv. Buitenen, Breestr. 15a, Avereest, Balkbrug, Ommerweg 22. J. M. ClaassensCaris, Plantsoen 67, Den Haag Meppelweg 359. A. W. Cramer en fam., Maredijk 161, Sommelsdijk, Voorstr. 35. G. A. J. Dolk en fam.. Warmonderweg 47. Nieuwer-Amstel, mr. P. J. M. Aal- berseln 13. J. L. Egberts en fam., aan boord, Weesp. a.b. ligg. Lange Muider- weg. J. Favier, Koninginnneln 65. Den Haag. Pompoenstr. 15. C. v. Gaaien. Noordeinde 2a, Kampen. Noordtzijstr. 23. H. J. Gans, Transvaalhof 30. Hilversum. Noodweg. Marine Opl. kam. G. L. Groe- nink. H. Rijndijk 85. Katwijk, Boulevard 56. J. L. A. de Haan, Plantsoen 97, Noordwijk, Atjehweg 12. C. 't Hart, Noordeinde 2a, R'dam, W. de Zwijgerstr. 53b. H. Hol. W. Rozenstr. 12a, Dordrecht, Heijsterblstr. 41. D. L. Holster, Rembr. straat 27, R'dam. HvH Stationsweg 82. H. Holtrust, Zijlsingel 39, Ede Gld, Tielke- meijerweg 4. A. J. G. v. Hooff en fam., Wasstr. 58, Katwijk. Koninginneweg 12. C. M. Hoogenboom en fam., Papengrt 5, Arnhem, Meiroosln 33. T. G. Hubregtse, de M. v. Streefk.str. 47, Wageningen, Rijksstr.weg 13. T. Jansen. Noordeinde 2, Alkmaar, Schermerstr. 14. P. E. de Jos- selin de Jong en fam., de L. Kanterstr. 6B, Straits Settlements. P. L. Jung. M. Treubln 25, A'dam, Zocherstr. 12 III. H. Kaak, Kanaalstr. 16. Roosendaal ca NB, Stationsplein 3. H. A. Kossmann, Oude Singel 50, R'dam, Stationssingel 99c. C. G. Kostering. W. Singel 27, Oegstgeest, Sumatrastr. 2. S. W. Koopmans, H. de Vriesstr. 13, Workum G 151. J. M. Groe- ninkLagerberg, Thorb.str. 72, Katwijk, Boulevard 56. L. Lemmerman, Driftstr. 17a, Australië. C. A. v. d. Linden, H. de Vriesstr. 57, A'dam, Weissenbruchstr. 21 III. M. M. v. d. List, Wolmaransstr. 6, Voorburg. Oosteinde 62. P. C. Maas en fam., Vreewijkstr. 7. Den Haag, Stad houdersplantsoen 118. R. M. du Mée, Haarl.str. 26a, Breda. Kasteelpln 10. M. H. H. PolsMeijer, Cobetstr. 9, Haar- lemmermer. OJmenln 96. J. H. Midden dorp, Sieboldstr. 63, Ernmen, Hoofdka naal WZ 90. M. Mingelen, Rapenburg 122, Kampen, v. Diggelenkade. woonkeet. C. M. Mulder, Middelweg 38, Veenendaal Eenvoudln 53. J. C. W. v. d. Nat, Pioen straat 4, Den Haag, Ln C. v. Cattenburg 50. D. Noort, Kanaalstr. 1, Emmen, Oude Roswinkelerweg 2. C. W. v. Oosten, Ma- rijkestr. 21, Oldenzaal, Ootmarsumsestr. 51. M. C. v. d. Plank. Rijnsb.weg 31, Mid delburg. Dam 54. G. T. Plasmeijer en fam., Utr. Jaagpad 85. Den Haag, Beekln 82. H. W. v. Rees, Fruinln 5, Wassenaar, Pr. Frederikln 22. L. v. d. Reijden en fam., Middelstegrt 34. Voorschoten, Pape laan 96. J. L. v. Reyendam, Rijnsb.weg 10. Wassenaar, Rijksstr.weg 308. J. L. Reijns en fam.. Kapteijnstr. 20, A'dam, Joh. v. d. Waalsstr. 6. C. M. Rijk, Wasstr. 33, 's Heercnhoek, Molendijk 70. E. S. C. v. Rijn, Zijlsingel 73. Katwijk, Zeeweg 109. J. A. v. Rijn, Rapenburg 59, Alphen a. d. Rijn, Bloemstr. 43. J. C. D. van de CorputSchouten en fam., Meidoornstr. 20. Breda, Etnastr. 9a. A. P. M. v. Velzen Schretlen. Breestr. 137. R'dam. Sche- penstr. 44A. P. Siderius en fam., de M. v. Strefkerkstr. 11, Wasenaar, Joh. de Witt- straat 9. L. M. R. Simons. Plantage 16, Nijmegen, Meerwijkseln 21. W. Smit en fam., Oranjegrt 41. Utrecht, Verenigings straat 801. P. Stegeman, Schelpenkade 45, Hardenberg. Diffelen F 5. L. J. Syriër Roodb.str. 40, Deventer, Parkweg 8. S. J. GuldemondUljee, Haarl.str. 66, Alke- mad, Leidseweg 36. J. Vogel, Noordeinde 2a. Vlissingen, Pr. Hendrikweg 40. J. J Voogt, Oranjegrt 45. Luxemburg. G. de Vries en fam., Hogewoerd 103, R'dam, Leeuwenbekstr. 5b. C. BrouwerVijl- brief en fam., H. Morsweg 56, Den Hel der, Middenweg 39. T. B. M. Winkelman, Nw Rijn 25, Oegstgeest. Wilhelminapark 26. M. C. M. T. Zaat. Haarl.str. 172, Heer len, Zandweg 180. G W. v. d. Zwaan, Herenstr, 2, Eemnes, Meentweg 119. LEIDEN, 18 Oct. Vette varkens. Aanvoer 329 vette varkens. Zware 178180; lichte 175—179; slagers var kens 178182; zeugen 150152. Han del stroef. ROTTERDAM 18 Oct. Vee. Aan voer 4143 stuks vee. Weektotaal 5928 stuks vee waarvan 850 vette koeien, 1252 gebruiksvee, 891 t.b.c.-vrij, 435 graskalveren, 287 t.b.c.-vrij, 669 nuch tere kalveren, 193 varkens, 182 big gen, 123 paarden, 16 veulens, 382 schapen of lammeren, 41 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 2.60 2.78, 2.46—2.60, 2.20—2.40 p. kg. graskalveren f 400350250; nuch tere kalveren f 675242; biggen 534238 per stuk; slachtpaarden 2.30—2.10—1.90 per kg.; schapen 14012090; lammeren f 120100 90; kalf koeien 1050900725; melkkoeien 1050900725; vare koeien 750625550; vaarzen 760—680—580; pinken f 480—425 350. Handel: vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, prijzen iets min der dan gisteren, enkele prima's iets boven notering; graskalveren aan voer iets meer, handel stroef, niet geheel prijshoudend; nuchtere kal veren aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen van vorige week konden zich met moetie handhaven; biggen aanvoer als vorige week, han del tamelijk, beste biggen ruim prijs houdend, verder onveranderd; slacht paarden aanvoer als vorige week, handel kalm, beste jonge paarden wat stijver in prijs, verder onveran derd; schapen en lammeren aanvoer iets meer, handel stroef, zware oude schapen wat hoger in prijs, verder prijshoudend; kalfkoeien en melk koeien aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen stabiel; vare koeien aanvoer gewoon, handel goed prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer even groter, handel kalm, prijzen vooral niet hoger. BODEGRAVEN, 18 Oct Kaas. Aanvoer 142 partijen. Notering eer ste soort 2.35 tot 2.40; tweede soort 2.30 tot 2.35; extra kwal. 2.45. Handel kalm. TER AAR, 17 Oct. Groente. Kas- snijbonen 9.8011.70; idem B 7.00; idem stek 2.806.30; speciebonen B 4.10; spekbonen B 1.80; witte pron kers 2.905.90; idem B 1.40—1.90 al les per 10 kg.; tomaten export A 0.56 0.87; idem E 0.420.57; idem C 0.530 73; tamoten A 0.20—0.47; id. B. 0.20—0.37; idem C 0.20—0.42; id. CC 0.200.33; idem bonken 0.20 0.28; groene kool 0.070.08; sav. kool 0.05—-0.08; rode kool 0.050.07; an dijvie 0.060.10; waspeen 0.10—0.13; kroten 0.060.07; spinazie 0.090.19; aardappelen 0.050.08; postelein 0.17 0.23; prei 0.100.13; uien 0.12; spruiten 0.32 alles per kg.; sla 0.05 0.07; bloemkool A 0.270.45; idem B 0.15—0.28; idem C 0.09—0.13 kom kommers 0.080.13 alles per stuk; bospeen 0.12 per bos; Appelen: Gro ninger Kroon 0.26: Campagne Zoet 0.32; Glorie van Holland 0.250.22; Cox Orange Pippin 0.42: idem 2 0.25; Goudreinetten 0.280.36; Pri^osRe Noble 0.37; Zoete Armgard 0.35; Moesappelen 0.25 alles per kg. VINKEVEEN, 17 Oct. Groente. Andyvie 13—17; groene kool 10—11; rode kool 10; prei 15—18; tomaten 2456; waspeen 1115; kassnybonen 95120; pronkbonen 3560; stambo- nen 71125; stokprinsen 98 cent per kg.; bleekselderij 12, knolsederij 16; sla 711 cent per s'.k; peen 10 18 cent per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3