Blackpool liep Charlton Athletic onder de voet Koos de Jong heer en meester in de Finnjollenklasse Koerswijziging van KNGV alsnog mogelijk? MAANDAG 17 OCTOBER 1955 TWEEDE BLAD - PAGINA 3 VAN DE ENGELSE VELDEN door terugkeer van Stanley Matthews De terugkeer van de onvergelijke lijke Stanley Matthews zette aan de aanval van Blackpool zoveel kracht bij, dat Charlton, toch ook een hoog geplaatste club, onder de voet werd gelopen. Blackpool had Stan Morten- sen een dag rust gegeven, en Jackie Mudi midvoor geplaatst. Mudi toon de zich die eer waard met een hat trick. David Durie, die zijn eerste Leaguematch van het seizoen speel de, zorgde voor de beide andere goals, maar de levendigheid van de aanvalslijn was goeddeels te danken aan het gegoochel van Matthews op de vleugel en aan zijn verrassende passes. Blackpool heeft nu alleen de leiding in de eerste divisie, met Sun derland, dat van West Bromwich won, op de tweede plaats. De grote verrassing van de dag was de zware nederlaag op eigen terrein van Portsmouth, de club met de „continentale" strijd, tegen Bir mingham. Portsmouth speelde zon der Duiggie Reid, die enkele dagen geleden een pols gebroken heeft. Zijn vervanger op de spilplaats moest een kwartier uitvallen wegens een hoofdverwonding, en dit heeft na tuurlijk invloed gehad op het spel- verloop. Met dat al kwam Birming ham uitstekend voor dog. Dertig seconden na de aftrap namen de be zoekers de leiding, en bij rust was het al 40. In de tweede helft kwam er nog een vijfde puntje bij. Eddie Brown schreef een hattrick op zijn naam. Misschien wel de spannendste wed strijd van deze Zaterdag was die tus sen Aston Villa en Manchester Uni ted in Villa Park. Na 22 minuten stond de villa met 20 voor, maar even na rust was de stand 2—4. De thuisclub vocht terug, en ten slotte werden de lauweren eerlijk gedeeld: 4—4. De Wolves handhaafden hun 100 percent thuisrecord, maar met moei te, want nadat ze met 30 hadden voorgestaan werd hun doel in één minuut twee maal doorboord. Chel sea en Arsenal wonnen alle twee, en staan nu onderscheidenlijk 15e en 17e. Maar de Spurs, die van Chelsea verloren, zijn vastgenageld op de on derste plaats met slechts 5 punten uit 12 wedstrijden. In de tweede divisie is Swansea mo menteel onweerstaanbaar. Het elf tal leidt met 2 punten voorsprong op Port Vale, Fulham, Bristol City en Stoke. Maar Port Vale heeft twee wedstrijden minder gespeeld dan Swansea. Fulham had tegen Notting ham Forest een off-day en speciaal 24 October komen de spelers van de centrale training voor de eerste maal na Nederland(België weer bijeen. Punt van samenkomst: Olympisch stadion te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling op die avond een nabeschouwing te geven over Rotter dam en een voorbespreking over de oefenwedstrijd tegen Schalke, welke 26 October in het Olympisch stadion is vastgesteld. Verder zullen de spe lers gecontroleerd worden op even tuele blessures. In de week van 3'1 October tot 6 November op deze datum wordt NederlandNoorwegen gespeeld komen de spelers Dinsdag 1 Novem ber voor een intensieve training on der leiding van Max Merkel bijeen, gevolgd door een tweede training op Donderdag 3 November. Zaterdag 5 November zal de voorbereiding wor den besloten met enikele lichte oefe ningen in het stadion. SCHALKE ALS SPARRING- PARTNER. Naar wij vernemen zal het Voorlo pig Nederlands elftal in venband met de landenwedstrijd tegen Noorwe gen, welke op 6 November in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld, op Woensdag 26 Oc tober de bekende Westduitse eerste klasse club Schalke ontmoeten. De wedstrijd is in het Olympisch Stadion te Amsterdam vastgesteld en vangt om half vier aan. Naar men zich herinnert hebben reeds verscheidene Duitse clubs als sparringpartners van het Nederlands elftal gefungeerd, n.l. Borussia (Dort mund), F.C. Köln, Hamburger Spiel- verein en Rotweiss (Essen). Schalke is dus de 5e Westduitse voetbalclub, die in een oefenwedstrijd voor het Nederlandse elftal als tegen partij zal fungeren. TERUGKERENDE SEMI-PROFS TERUG NAAR 4e KLASSE? Op de Zaterdagmiddag in Gronin gen gehouden jaarvergadering van de Belangenvereniging der 2e, 3e en 4e klassers, vormde slechts één agenda punt stof tot discussies: het voort - bestana van de belangenvereniging. In de nieuwe constellatie van de K.N.V.B. heeft deze vereniging wei nig meer te betekenen en is het ge wenst, dat de amateurverenigingen zich tot een sterk blok gaan ver enigen. Besloten werd daarom te stre ven naar de oprichting van een Lan delijke Federatie van amateurvereni gingen, waarbij dan ook de eerste klasse amateurverenigingen zouden worden betrokken. Tevens is op deze vergadering na drukkelijk naar voren gekomen, dat de verenigingen het unaniem eens zijn, dat een semi-prof vereniging, die naar het amateurvoetbal wil terugkeren, in de 4e klasse zal moe ten beginnen. de twee sterren in de voorhoede, Jezzard en Hay nes, konden niet op dreef komen. Zij liepen telkens vast in het defensiescherm van de heren. Eerste divisie: Arsenal—Newcastle United 10; Aston VillaManches ter United 4—4; Blackpool—Charl ton Athletic 5—0; Bolton Wanderers Everton 1—1; Cardif City—Burn ley 22; ChelseaTottenham Hots pur 24); Huddersfield TownLu ton Town 02; Manchester City Preston Northend 02; Portsmouth —Birmingham City 0—5; Sunderland W estBromwich Albion 21 Wolverhampton WanderersShef field United 32. Tweede divisie: Blackburn Rovers Barnsley 51Bristol Rovers Swansea Town 12; Doncaster Ro vers—Notts County 1—1; Hull City —.Bury 23; Leicester CityBristol City 22; LiverpoolWestham Uni ted 31; Nottingham ForestFul ham 10; Plymouth ArgylePort Vale 11; Sheffield Wednesday Leeds United 4—0; Stone City—Ro- therham United 1—0; Lincoln City Middlesbrough 12. HBS GEEFT TRANSFERSOM AAN LIEFDADIGHEID. De algemene ledenvergadering van de Haagse voetbalvereniging HBS heeft met 47 tegen 5 stemmen het voorstel van 't 'bestuur aangenomen om de transfersom van maximaal 3000, waarop een amateursclub recht heeft bij overgang van een harer spelers naar een semi-prof club, te bestemmen voor liefdadige doelein den. Het besluit werd genomen naar aan- leiding van het feit, dat enige tijd geleden de HBS-speler Dutrieux (naar men dacht als amateur) over gegaan was naar de semi-profclub Zeist. Toen later bleek, dat deze spe ler op de lijst van betaalde voetbal lers voorkwam, heeft HBS besloten rechten op de transfersom te laten gelden. LAGER VOETBAL WEST II. Geen opheffing belangenvereniging. Van verscheidene belangrijke pun ten, die de agenda voor de vergade ring van de belangenvereniging van 2e, 3e en 4e klassers afdeling West II vermeldde, is er tenslotte één over gebleven. Na behandeling hiervan be sloot de vergadering met algemene stemmen de belangenvereniging niet geheel op te heffen, maar deze om te vormen en deel uit te laten maken van de landelijke bond van amateur- verenigingen. In de nieuwe constel latie van de KNVB (betekent dit, dat hierin ook de eerste klas amateur verenigingen zullen worden opgeno men. Alle verdere punten van deze, in de blauwe zaal van het Beursge bouw te Rotterdam gehouden verga dering, bleken van minder belang daar besprekingen over de komende districts- en bondsvergadering, zowel over de algemene vergadering amateursvoetbal achterwege moesten blijven bij gebrek aan tijdig ver strekte gege/ens. In afwachting van de tot standkoming van de landelijke bond en daarmee gepaard gaande noodzakelijkheid van reorganisatie heeft men het bestuur in de huidige samenstelling gehandhaafd. HAAGSE VOETBALLERS BIJ AUTOBOTSING GEWOND. Op de rijksweg tussen Hoevelaken en Amersfoort is een auto, waarin enige spelers zaten van een Neder landse amateurploeg, die Zaterdag middag tegen het versterkte UD-elf- tal te Deventer een erewedstrijd zou spelen, in botsing gekomen met een andere auto. De spelers liepen lichte verwondingen op en zijn naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Amersfoort" overgebracht. Van der Land (HBS) bleek een hersenschudding te hebben gekregen en Barkey (Quick) had en kele snijwonden, die moesten worden gehecht. R. Colthoff (HW) kwam met de schrik vrij en heeft de reis naar Deventer voortgezet. De beide andere spelers zijn, evenals mevr. Barkey, bij wie ook een hersenschud ding werd geconstateerd, per ambu lance naar Den Haag vervoerd. HET ITALIAANSE PARLEMENT EN DE BUITENLANDSE SPELERS. De toenemende „vervreemding'-' van de Italiaanse voetbalsport door de buitenlandse spelers, die vaak voor enorme bedragen worden aange kocht, heeft ook het Italiaanse par lement gealarmeerd. Een speciale commissie heeft het Italiaans Olym pisch Comité uitgenodigd, een onder zoek naar deze misstanden in te stel len. Er worden maatregelen gevraagd om geleidelijk alle buitenlanders uit het Italiaanse voetbal te verwijderen. Het stijgende aantal buitenlanders brengt volgens de afgevaardigden de verenigingen ernstig in gevaar. Dit geldt niet alleen voor voetbal, maar ook voor verscheidene andere tak ken van sport; in het bijzonder bas ketball, waarin het professionalisme steeds meer vaste voet sdhijht te krij gen. SJCDe resultaten van de in het weekend gespeelde jeugdwedstrijden zijn: Junioren: Foreholte ASJC A 0-3. Aspiranten: SJC BUDO A 0—2; SJC CLisse B 1—1; Docos C—SJC D 0—6; SJC C—Lisse C 0—5. Hij won vier van de zes races Het KNGV en hetNOC-dubbeltje Zaterdagmiddag jl heeft in het bondsgebouw van het Koninklijk Ned. Gymnastiekverbond te Utrecht een samenspreking plaats gevonden tussen het bondsbestuur en een de putatie van het Nederlandsoh. Olym pisch Comité, teneinde de moeilijk heden onder ogen te zien, welke zijn gerezen door het besluit van de al gemene vergadering van het NOC, waarbij alle aangesloten sportbon den werden verplicht tien cent per lid per jaar, zulks ten behoeve van de huishouding van het NOC, te be talen. In deze bespreking is wel duidelijk geworden, dat een algemene contri butie-heffing, in het bijzonder ook ten aanzien van jeugdleden bij ver schillende sportbonden, op onover komelijke, vooral financieel techni sche, bezwaren stuit. Bovendien maakt de recente ontwikkeling van de noodzakelijk geachte gecoördi neerde technische en bestuurlijke voorlichting aan gemeentelijke over heidsinstanties bij het ontwerpen en aanleggen, alsmede het onderhoud en de exploitatie van sportaccomo- datie het noodzakelijk, dat zo spoe dig mogelijk de verhouding c.q. de toekomstige verhouding Vereniging van Nederlandse gemeenten NOC over de in deze sector uit te brengen adviezen duidelijk wordt. Immers daarvan kan afhankelijk zijn of de genoemde tien cents bij drage per lid in de toekomst moet worden gehandhaafd of verminderd. Het KNGV-bestuur wil zeker erken nen. dat het NOC een technische taak heeft, doch spreekt de dringende wens uit, dat over het vorenstaande de sportbonden op korte termijn uit voerig worden ingelicht en van de verdere ontwikkeling regelmatig op de hoogte worden gehouden. In gemeenschappelijk overleg, dat in een goede verstandhouding werd gevoerd, werd de noodzakelijkheid onderschreven dat, om een zo objec- OLYMPISCHE SPELEN DE VOORBEREIDINGEN IN MELBOURNE De heer John Rodgers, lid van het Engelse Lagerhuis verklaarde tijdens zijn terugreis na een bezoek aan Australië, dat de voorbereidingen voor de Olympi sche Spelen te Melbourne reeds zover zijn gevorderd, dat de spelen bijna in November van dit jaar zouden kunnen worden gehouden in plaats van 12 maan den later. Tijdens zijn oponthoud te New York sprak de heer Rodgers er zijn verwonde ring over uit, dat men in de Verenigde Staten de indruk heeft dat de spelen een „fiasco" zouden kunnen worden, omdat de voorbereidende werkzaamheden te traag zouden verlopen. „Men heeft mij overal rondgeleid en laten zien hoever het met de voorberei dingen staat", zei de heer Rodgers. „Twee stadions zijn practisch klaar. Met de bouw van het zwemstadion is men flink opgeschoten en aan een derde sta dion wordt gewerkt". De heer Rodgers voegde er nog aan toe, dat hij bovendien onder de indruk was gekomen van .de maatregelen voor de ontvangst, het on derdak en de voeding van de overzeese bezoekers. „De organisatoren hebben een uitste kende methode gevonden om voor ieder een zorg te dragen, ongeacht zijn taal, godsdienst of wijze van voeding", zo be sloot de heer Rodgers. tief mogelijk standpunt in deze kwestie te kunnen bepalen, een com missie ad hoe van bijvoorbeeld vijf leden uit 5 sportbonden wordt be noemd, die, vóór de algemene ver gadering van het NOC in December a.s., een onderzoek naar de moeilijk heden en mogelijkheden inzake de tien cents-contributieheffing zullen instellen en het NOC-bestuur en de algemene vergadering ter zake zul len voorlichten en adviseren. Boven dien zal het NOC-bestuur, zulks in overleg met genoemde commissie, trachten op de a.s. algemene verga dering van het NOC een zo duidelijk mogelijk beeld over de toekomstige verhouding Vereniging van Neder landse GemeentenNOC te geven. Op grond van het vorenstaande heeft het KNGV-bestuur in ernstige overweging genomen zijn standpunt zo mogelijk voor de jaarlijkse alge mene vergadering, welke op 29 Octo ber a.s. te Utrecht wordt gehouden, in gunstige zin nader te bepalen. ATHLETIEK Voorlopige keuze voor Melbourne Wat we aan de hand van de zeilwed strijden in het afgelopen jaar reeds lang wisten, is gisteren nog eens bevestigd: de Rotterdammer Koos de Jong is onbe twist de sterkste zeiler in de nog be trekkelijk nieuwe Finnjollenklasse. Reeds als Olympiajollenzeiler bij uit nemendheid had Koos de Jong overwin ning geboekt in de laatste jaren en waar hij als deelnemer aan een tournooi in de Olympiajollenklasse uitkwam, daar kon men ervan verzekerd zün, dat hij met de eerste prijzen ging strijken. Toen het Rotterdams initiatief om over te gaan tot de aanschaffing van meerdere Finnjollen hem deed besluiten uit de Olympiajollenklasse over te stappen naar de Finnjollen, bleek al heel spoedig, dat de Rotterdammer ook hier uitstekend thuis was. Het is overigens zo met deze zeiler, dat men hem aan het roer kan zetten van welke klasseboot ook, hij erin zal slagen ook hier de beste resultaten te behalen. Intussen, de nationale open zeilwed strijden, welke de afgelopen twee week ends op het Braassemermeer werden ge houden. hebben het overtuigend bewijs opgeleverd, dat De Jong onze beste zei ler in een eenmansboot genoemd kan worden. Vorig weekend waren twee wedstrijden in deze serie gehouden, in het afgelopen weekend volgden er vier en in twee daarvan slaagde De Jong erin weer tweemaal als eerste te eindigen, terwijl hij in de derde wedstrijd tweede werd achter zijn stadgenoot J. Hofland, terwijl hij in de vierde en laatste wedstrijd werd uitgeschakeld door het breken van zijn mast. Bleek Koos de Jong aldus in deze twee weekends de uitgesproken sterkste zeiler in deze nieuwste klasse te zijn, zij deden ook zijn zwaarste concurrenten kennen. Daar was in de eerste plaats de vorige maand kampioen geworden L. Koopmans uit Rotterdam, die in dit "Braassem-tour- nooi tweede werd in het eindklassement. Op hem volgt Johnny Hofland, die ook nu eenmaal won en vervolgens als vier de K. Warburg, over het algemeen con stante zeilers, op wie men kan vertrou wen. De zeilers troffen het in het afgelopen Naar wij vernemen heeft de KNAU- coach Grotewal dezer dagen namens de trainings-organisatie-commissie bespre kingen gevoerd met een aantal athleten in verband met een eventuele uitzending naar de Olympische Spelen te Melbour ne. De Unie-coach heeft met deze athle ten gesproken over het feit, of zij in staat en bereid moeten zijn in de ko mende winter, in het voorjaar en in de er een intensieve training te volgen teneinde hen voor te bereiden voor een eventuele uitzending. Het spreekt van zelf, dat ook de resultaten van deze athleten een maatstaf zullen vormen, of zij definitief bij het Nederlandsch Olym pisch Comité zullen worden voorgedra gen als leden van het team, dat naar Australië zal gaan. De trainings-organi- satie-commissie heeft de volgende athle ten voor een eventuele uitzending op de lijst staan: Puck van DuyneBrouwer (Olympia B) voor de 100 en 200 meter. Dini Hobers (Dol) voor het hoogsprin gen. Nel Zwier (HBS-Flevo) eveneens voor het hoogspringen. Aart van Hardeveld (Vlug en Lenig) voor de 200 en 400 meter. Janus van der Zande (Olympia '47, Halsteren) voor de marathon. Eef Kamerbeek (PSV) voor de tien kamp. Het ligt in de bedoeling met deze in tensieve training begin November te be ginnen. Iedere athleet blijft onder lei ding staan van de eigen clubcoach, maar de heer Grotewal zal de supervisie over deze voorbereiding hebben. Naar wij verder vernemen zal het KNAU-bestuur zich nader beraden over de mogelijkheid, om enkele jeugdige en veelbelovende athleten op te nemen in de bovengenoemde gedecentraliseerde training van het zestal „mogelijken" voor Melbourne. Men hoopt namelijk, dat deze jongere krachten zich zullen kunnen op trekken tot het hogere niveau van de 6 topmensen. MERTA VERBETERDE EUROPEES RECORD DISCUSWERPEN De Tsjechische athleten, die enkele dagen geleden uitkwamen in de wed strijd LondenPraag, zijn Zaterdagmid dag te Manchester opnieuw aan de start verschenen. Karei Merta (Tsj. SI.) verbeterde daar bij het Europese record discuswerpen door de schijf 56.693 meter ver te wer pen. Op 17 Juli van dit jaar had de Tsjech tijdens wedstrijden te Krevice het Europese record reeds op 56,47 meter ge bracht, doch deze prestatie is nog niet officieel erkend. Het oude record staat nog op naam van Ferenc Klics (Honga rije) met 55.79 meter en werd op 4 Juli 1954 te Boedapest gemaakt. Zatopek opnieuw verslagen. Gordon Pirie behaalde zijn derde overwinning in een maand tijd op Emil Zatopek. De Brit won de 5000 meter in lin. 19 sec. voor Zatopek, die 14 min. 24,2 sec. liet afdrukken. Een wereldrecord sneuvelde op de 5 lijl snelwandelen, toen de Tsjech Jozef Dolezal deze afstand aflegde in 34 min. 32.8 sec. Het officiële record van cuc nummer staat nog steeds op naam van Ronald Hardy (G.B.) met 35 min. 15 sec. en werd op 31 Mei in 1952 te Londen gemaakt. In de loop van dit jaar bleef Dolezal reeds beneden dit record door reeds in 35 minuten precies (5 Mei te Praag) te laten afdrukken, een prestatie welke door Lars Hindmar (Zweden) op 9 Augustus te Malmö werd geëvenaard. Enkele weken later, op 31 Augustus te Malmö deed de Zweed het nog iets snel ler. nl. in 34 min. 49.8 sec. De prestaties van Dolezal en Hindmar zijn echter nog niet officieel erkend. VAN DER ZANDE EN ENGELMAN WINNEN P.P.-UURWEDSTRIJDEN Op bet traject rond dc Kralingse Plas te Rotterdam hield Pro Patria de jaar lijkse uurwedstrüd hardlopen. Het werd een overwinning voor Janus van der Zande, die een afstand van precies 17.900 meter aflegde. Om deze wedstrijd te winnen heeft Van der Zande een felle strijd moeten leveren tegen Van der Linden. De Leide- was meteen hard van start gegaan en ging al spoedig alleen aan de kop met een voorsprong, welke soms 75 meter bedroeg. Achter hem deed het drietal Van der Zande, Verbaan en Vergeer hardnekkige pogingen om bij te komen. Een kleine acht kilometer tevergeefs, maar toen slaagde Van der Zande erin om met een tussensprint zijn beide met gezellen te verlaten en later Van der Linden te bereiken. Tot aan ongeveer 14 km. bleven beiden tezamen, waarbij voorlopig de Leidenaar het tempo be paalde. Toen ondernam Van der Zande enkele pogingen om alleen weg te ko men. Pas bij zijn vierde poging slaagde hij daarin tegen de zich stug verdedigen de houder van de „George Buf'-beker, de voorgaande aanvallen met tegenaan vallen had beantwoord, met ongeveer 150 m. voorsprong bereikte Van der Zande het eerst de sintelbaan, waar de resterende minuten werden volgemaakt. In de rangorde kwam geen verandering meer. Met 350 m. achterstand arriveerde Verbaan, op korte afstand gevolgd door Vergeer. Beiden waren vrijwel de ge hele wedstrijd in eikaars gezelschap ge weest. Acht lopers legden tenslotte meer dan 17 km. af. Van der Linden boekte met 17.713.42 m. zijn beste persoonlijke prestaties. Piet Engelman heeft na twee jaar af wezigheid opnieuw bewezen nog altijd onze beste snelwandelaar te zijn. Op de sintelbaan aan het Lange Pad was hij de enige, die meer dan 12 km. liep; zijn naaste concurrent bleef bijna twee ron den achter. Tijdens beide wedstrijden waren de weersomstandigheden slecht. Er stond een koude wind en beide groepen kregen onderweg een fikse regenbui. De uitsla gen waren: 1 uur hardlopen: 1. Van der Zande (Olympia '47, Halsteren) 17.900.00 m.; 2. Van der Linden (AV Holland. Leiden) 17.713.42 m.; 3. Verbaan (Festina, Venlo- Blerick) 17.545.85 m.; 4. Vergeer (AV '47. Boskoop) 17.454.50 m.; 5. Bleeker (Olympus, Alkmaar) 17.404.95 m.; 6. Van de Voort (Trekvogels, Den Haag) 17.296.30 m.; 7. Huygens (Olympia '47. Halsteren) 17.280.10 m.; 8. Dobbelaere (Marathon. VliRslngen) 17.273.10 m.; 9 Smits (AAV '36. Alphen a. d. Run) 16.755.25 m.; 10. Klein (AV Tempo Bus- sum) 16.604.50 m. 1 uur snelwandelen: 1. Engelman (DOS. Rotterdam) 12.060.45 m.; 2. Pom- pe (Pro Patria, Rotterdam) 11.33.0.23 m.; Van Wolferen (LAT. Amsterdam) 11.272.00 m. weekend beter met de wind dan het vo rig weekend. Er stond nu een behoor lijke wind, veelal uit het Zuiden, maar erg zoekend, zodat het bij de eerste wed strijd op Zondagmorgen kon gebeuren, dat bij Zuidwesten wind gestart de wind in een cirkel van 100 meter na de start uit vrijwel alle hoeken waaide, hetgeen de grootste stuurmanskunst van de stuur lieden vergde. In de laatste wedstrijd van de dag spookte het intussen aardig op de grote plas en terwijl Koos de Jong zelfs zijn mast verspeelde, moesten De Vries en v. d. Toorn opgeven, omdat zij het niet tegen de harde wind konden bolwerken. De uitslagen waren tenslotte: Zaterdagmiddag: 1. De Jong, 2e Hof land, 3. Warburg. Zondag le wedstrijd: 1. De Jong, 2. Warburg, 3. Maarse. 2e wedstrijd: 1. Hofland. 2. De Jong, 3. Koopmans. 3e wedstrijd: 1. Koopmans, 2. Warburg, 3. Hofland. Totaaluitslag: 1. De Jong 6084 pnt.: 2. Koopmans 4607 pnt.; 3. J. Hofland 4528 pnt.; 4. K. Warburg 4102 pnt.; 5. W. Maarse 2683 pnt. „DWARS DOOR ALPHEN" DOS de derde maal winnaar De jaarlijkse estafette „Dwars door Alphen" Zaterdagmiddag te Alphen a. d. Rijn gehouden werd voor de derde ach tereenvolgende keer gewonnen door de Rotterdamse atletiekvereniging DOS in de tijd van 6.05.1 min. Hiermede heeft zij blijven beslag gelegd op de uitgeloofde wiselbeker. welke na afloop in de can- tine van de v.v. „Alphen" door de voor zitter van de organiserende vereniging AAV '36-combinatie, ir. Zoetemeijer aan de leider werd uitgereikt. Tweede werd AV '47 I uit Boskoop in 6.11.- min., derde Gouda 6.13.8 min. DOS II die vierde werd in het totaal-klasse ment in de tijd van 6.17.8 min., werd eerste in de B-klasse. Vijfde werd Achil les (Gouda) in 6.22.5 min. 6. Vires et Celeritas (Gouda) 6.23.5; 7. Donk I (Gouda) die 2e werd in de B-klasse in de tijd van 6.23.7 min.; 8e AAV '36-c. I in 6.23.8; 9. Donk II (Gouda), die 3e werd in de B-klasse. 10e. AAV '36-c. II, tevens 4e in de B-klasse. 11e. AV '47 II Boskoop werd 5e in de B-klasse. In het totaalklassement werd WIK uit Wasse naar 7e in de tijd van 6.25.7 min. Op 12 November zal de Raadhuisloop te Alphen aan den Rijn worden gehou den over 3.5 km. voor heren en 1.5 km voor junioren. Het gure herfstweer en de harde wind zijn van nadelige invloed geweest op de prestaties in de jaarlijkse Alkmaarse singelloop. welke Zondag door de Alk maarse athletiekvereniging „Olympus" werd gehouden. Ook was er daardoor minder publieke belangstelling dan ge woonlijk. De uitslagen luiden; Senioren: 4700 m.t A-klasse: 1. Christiaanse (NAC, Noord- wijk) 13 min. 41.2 sec.; 2. Keesom (AV '23, Amsterdam); 3. Borst (Olympus, Alkmaar): 4. Ooslerman (Suomi. Vel- sen); 5. Beekman (AV '23, Amsterdam). B-klasse: 1. Lam (VIF, Hilversum) 14.10.2. HOCKEY HBS II— SISEO I (DAMES) 0—3 In Bloemendaal wist Siseo dc 4e over winning in successie te behalen. In het begin van de wedstrijd werd er wat slap gespeeld. De Siseo-kecpster kwam er in de eerste helft geheel niet aan te pas. Het was de midvoor, die haar elftal de leiding wist te geven, even later gevolgd door een mooi doelpunt van de linksbin nen. Na de rust kwam HBS er wat beter in en oefende meer druk uit op 't Siseo doel De verdediging leverde echter zoals vanouds prima werk en wist het doel schoon te houden. Voor het einde wist de midvoor andermaal uit een voorzet keurig te scoren. Vermoedelijk zal da mes I in hanr volgende wedstrijd tegen Kieviten wel wat meer tegenstand ont moeten. HEREN: SAXENBURGERS—SISEO 2—3 Hoewel het veld vrij nat en glad was is het toch een goede en snelle wedstrijd geworden. Siseo begon meteen met de aanval, die door de achterhoede van Saxenburgers werd afgebroken en in een aanval werd omRezet. Deze aanval le verde Saxenburgers, door een misver stand van de Siseo-achterhoede, het eer ste doelpunt op (10). Hoewel Siseo al les op alles zette om gelijk te maken lukte dit niet direct, omdat Saxenburgers over een prima achterhoede beschikte. Toch kwam Siseo er wel door. maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afge keurd. Weer kwam Siseo er wel door, en nu ging alles goed en de stand was I—1 Na rust begon Siseo in een hoog tem po. Dit bleek Saxenburgers te machtig te zijn en zo wist Siseo kort na elkaar twee keer de keeper te passeren (13), Saxenburgers ging nu veel feller spelen en wist de bal hoog en hard in het Siseo- doel te jagen (23). Het was intussen een beetje gaan regenen en het veld werd steeds gladder. Ondanks verwoede pogingen van beide partiien wist geen van beide nog het vijandelijk doel te vinden. TJITS' AOEN KON. NED, HOCKEYBOND Heren West. Ie klasse: HHYCBMHC 30; L3»-prHdversum 10; Groen GeelTOGO 02; AmsterdamSCHC PromotieHnsse B: MRHC—Leiden 0—2 AsvionSV '35 1—0: TOGO II—Victoria II 52: HUM IIKieviten II 50. Tweede klasse C: Leiden II—HHYC IV 60; Zuidwi'okHDS afg.; HBS II— Groen Gee] jjj gDelftse Studenten IIHudito 33. Dames West le klasse: Be Fair—BDHC 0—2: RBC—HHYC 2—1; TOGO—Gooi 10; AmsterdamKieviten 11. Tweede klasse B: BDHC III—Leiden 5—0: SV *35— Alliance II 4—6; Rood Wit HBS 21; Kieviten IIRijswijk 31. KORFBAL UITSTAGEN KON. NED. KORFBA I-BOND N.H. le klasse: Landlust—Archipel 5—6; Westerkwartier—Luto 6—4; Allen Weerbaar-Koog Zaandijk 5—3; Rohda— ie Wassc: Fluks—Algemene 2—3; HKV—Spangen 10—10; Het Zuiden— HSV 50; DcetosOns Eibernest 84 Tweede klasse A: Schiedam—Velox 3—6; Zwervers—Die Haghe 2—6; Olym pian—Unicum 3—5. Tweede klasse B: Hou Stand—Zuider kwartier 46; GymnasiastenRozen burg 5—4; PpponV.onfT .AT.0 7—1.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9