Het spelverloop van de wedstrijd Rotterdam verloor in de Maasstad met 2-1 van Antwerpen Schulte lid van verdienste van de Kon. Nederl. Wielren Unie Oostenrijkers te Boedapest met 6-1 kansloos verslagen MAANDAG 17 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 JACQUEMYNS SCOORDE TWEEKEER, APPEL MAAKTE TWEEMAAL GELIJK Bijna alles viel mee, Zondagmid dag in het Feyenoordstadion, dat zoals vanouds bij NederlandBelgië weer propvol was en waarin al die 65.000 voetballiefhebbers onbe wust trilden van opwinding, onzeker heid en spanning om de dingen die zouden komen. De uitslag (22) is de meeste be- bezoekers zeker meegevallen. En het weer, dat aanvankelijk guur was, maar later door de zon toch nog wat van zijn geprezen October-glans kreeg eveneens. Maar, wat nog be langrijker was: het spel vooral van de Nederlandse ploeg gaf allen, die zo gelukkig waren geweest, een toe gangskaart te bemachtigen, alle re den tot tevredenheid en niet zelden ook tot opgetogenheid. Dan lee>fde iedereen mee, al konden wij die echte, onvervalste HollandBelgië sfeer niet 'helemaal ontdekken. Het veld, dat door het mooie weer van de vorige weken, alleen in Oc tober al driekeer was geschoren, lag er weer verrukkelijk bij, toen de ploegen door 'n haag van Feyenoord- juniores het veld betraden. Het mu ziekcorps van een maatschappij, die snelle auto's maakt, zette het Belgi sche volkslied iets te vroeg in, zodat scheidsrechter Bernardi en de beide Italiaanse grensrechters er een loop pasje moesten inzetten om op tijd te komen. Ter nagedachtenis van de onlangs overleden president van de Fifa, de Belg Seeldrayers werd staande een minuut stilte in acht genomen. De Belgen, die de "toss" hadden verloren, mochten de bal aan het rollen brengen. Coppens deed dat met een center naar rechtsbinnen Reyniers, die doorspeelde naar rechtshalf Mees. De Nederlandse stopper Van der Hart onderbrak de combinatie, maar de Belgen kwamen snel terug en de Munck moest hoog opveren voor een vervaarlijke kop bal van rechtsbinnen Mathonet. En kele seconden later verkeerde het Belgische doel reeds in gevaar. Ap pel, die Clavan met een afgemeten pass bediende, zag de bal verder gaan naar de kleine Bosselaar, die meteen een zwiepend schot losliet, dat doel man Gernaye slechts ten koste van een hoekschop kon wegwerken. Nog voor er twee minuten waren verstre ken liet Brooymans de bal nog eens over het Belgische doel suizen. België neemt de leiding in bui tenspelpositie Een dynamisch begin dus, dat in de derde minuut tot een explosie leidde, een ietwat sissende overigens Bij een Mees-Orlans-Jac- quemyns-comfoinatie ontstond een si tuatie, die sterk aan buitenspel deed denken. Waarschijnlijk was onze linksachter Kuys hierdoor juist iets te traag in zijn reactie om de rush van de Belgische rechtsbuiten te stui ten. Jacquemyns trok profijt van de Nederlandse twijfel en sprintte door en versloeg de eenzame de Miunck met een schuiver in de linkerboven hoek (01). De onverwachte treffer bracht het Oranje-team minutenlang in de put. Er werd slecht geplaatst en ook enkele uittrappen van de Munck wa ren voor zyn doen slecht. Appel maakt gelijk Toen was er plotseling het moment, dat het mooiste uit de wedstrijd zou blijken en dat wellicht bepalend is geweest voor het verder beloop van 't duel. Onze middenvoor Bram Appel werd in een ren gestuit door de be faamde stopper Louis Carré. Maar „stormram" Appel gaf zich niet ge wonnen, gaf in een ondeelbaar ogen blik de bal nog een klein diuwtje, sprong lenig over het opgeheven been van Carré heen en spurtte vervolgens met de bal in de richting van Ger naye die hij met een in volle ren ge lanceerd, tomeloos schot geen schijn van kans liet (11). Met die onna volgbare manoeuvre alleen had Bram Appel zich reeds de ware middenvoor voor het Nederlands elftal getoond. Als bij toverslag v/as alle teleur stelling en tijdelijke lauwheid uit de Nederlandse gelederen verdwenen. Ineens was iedereen weer enthousi ast en gekikte weer alles, althans veel. Vooral wanneer de aanvallen over de rechtervleugel, waarop dfe negentienjarige Feyenoorder Bosse laar al spoedig de verrassing van de dag bleek, werden geleid. Hij scheen zijn medespelers te in spireren met zijn weergaloze behen digheid en zijn volkomen gebrek aan respect voor de vermaarde Belgische linksachter Van Brandt, een onbe wogenheid, die soms aan het brutale grensde. Maar de Belgen lieten zich voorlopig niet verontrusten en bleven zich energiek een weg banen naar de omgeving van de Munck. Een wat harde „sliding" van Van der Hart tegenover Orlans kostte Nederland een vrije schop. Coppens kanjerde die tegen de scherpe buitenkant van de doelpaal er volgden nog meer vrije schoppen tegen Oranje. In de 22ste minuut nam Coppens er een, vlak bij de rand van het strafschop gebied. Hij speelde listig terug naar Mees, die een kogel loste, welke de teruggekomen Appel echter opving. Wéér een tegenstoot van het Neder lands elftal, wederom op rechts waar Van Brandt een corner moest toe staan. Bosselaar nam deze vlijm scherp, zijn „inswinger" bracht door een welgemikte vuistslag van keeper Gernaye een tweede hoekschop op, die tot opluchting van het vurige Belgische legioen kon worden afge slagen. Aanvoerder Rinus Schaap bleek eens te meer een sterk stuwer van de aanvalslinie. Nu mochten de onzen vrije trappen namen. Eerst Clavan, Gernaye greep voortreffelijk in. Toen Van der Hart, dank zij een appél van Appel, waarvoor arbiter Bernardi zich weer eens gevoelig toonde. Maar de „spetter" van onze stopper be landde in de tribune. Kort voor de rust was Nederland duidelijk in de meerderheid. Bosselaar wekte sensa tie, door niet minder dan vier Belgen zijn hielen te laten zien. Zijn voorzet naar de Bruckere was koel berekend, de Tiiburger reageerde echter met 'n krachteloze voetbeweging. In een flitsende driehoekscombina tie braken Bosselaar, Appel en Brooy mans vervolgens de defensie van de Rode Duivels open. Maar ook de Til- burger Brooymans had geen succes, want hij verloor op het critieke mo ment het loopduel met de voortref felijke Gernaye. De Belgen besloten de eerste helft met enkele volkomen gevaarloze schoten, waaraan Coppens, gescha duwd door Van der Hart, nauwelijks te pas kwam. DE TWEEDE HELFT Onmiddellijk na de rust verzond Ap pel van de linker hoekvlag een mes scherpe pass, té scherp voor de Bruy- ckere. Precies als in de eerste helft ■viel in de derde minuut een Belgisch doelpunt, nog wel van dezelfde Bel gische schutter Jacquemyns. Hij pro fiteerde varl een lichte weifeling van doelman de Munck by het toelopen op een vrije schop, welke door Or lans, halverwege de cornervlag, werd genomen. Op het ogenblik dat Jac quemyns fel inkopte, was de Munck uit positie (12). Zo keek het Nederlands elftal voor de tweede maal op deze middag, tot zijn verrassing, tegen een achterstand aan. Maar het bleef, evenals voor de rust, niet achter bij de beantwoor ding van de Belgische treffer. Weer was het onze nieuwe middenvoor Ap pel, die zich daarmee belastte. En hij zocht er in navolging van Jac quemyns? ook weer nauwkeurig hetzelfde tijdstip voor uit als de eer ste keer. Hij scoorde n.l. wederom in de negende minuut van de speelhelft. Appel maakt opnieuw gelijk Dat ging zo: kort na een kanjer van Mathonet in het zijnet van de Munck's-doel stormden de Oranje hemden weer ten aanval, waarbij het spel wiijd open werd geworpen en tegelijk een voor de Belgen mislei dende „switch" werd uitgevoerd. De Bruyckere, Bosselaar en Appel leg den daar de laatste hand aan. En de van strijd vuur bruisende Fortuna- man rondde, van links toesnellend. met een „torpedo" de aanval af (2—2). Van dit ogenblik verschafte het spel van 'het Nederlands elftal ons een veldoverwicht, zoals wij dut in geen jaren meer hebben beleefd. Het opmerkelijke zou echter worden, dat het Nederlandse team. juist in dit laatste half uur waarin de Rode Dui vels nauwelijks nog tot een tegenaan val vr>n belan j kwamei geen doel punten meer wist te maken. De Belgen, die over de vorige Ne derlandBelgië ontmoeting (die zy met (10 verloren) maar liever in zeven talen hebben gezwegen, kun nen nu tenminste met gerechtvaar digde trots spreken van „de wed strijd van Gernaye". Want de moe dige Belgische doelman is 'het vooral geweest, die zijn elftal voor een steeds dreigende Nederlaag heeft be hoed. Om te beginnen al door een spectaculaire zweefduik op een bij zonder slordige „terugspeelbal" van zijn linksachter Van Brandt. Verder door een verraderlijke „trekbal" van Bosselaar onschadelijk te maken en door zij# voorbeeldig ingrijpen bij 'n *r»Jf dozijn hoekschoppen, waarmee zijn heiligdom in de loop van de tweede helft werd 'belaagd. Vooral met zijn vuisten hield Ger naye opruiming, o.a. in de 25ste mi nuut, toen na inleidend werk van Schaap, een scrimmage voor zijn dOel ontstond', waarbij de bal tussen Bosselaar, de Bruckere en Appel van hoofd tot hoofd ging en hij zelf achter de doellijn staande op koelbloedige wijze een doelpunt voor kwam. Een „zwieper" van Appel, die geen vijf meter van hem vandaan kwam, sloeg 'hij later in een razend snelle reactie neer. Enig geluk hadden hdj en de Bel gen verder doordat onze binnen- spelers, de Willem II-ers, de Brucke re en Brooymans hun dag niet had den en enkele niet te versmadlen kan sen ongebruikt lieten. BELGIë B—LUXEMBURG 5—0 Voor ongeveer 13000 toescchouwers versloeg het Belgische B-elftal te Kortrijk de Luxemburgse ploeg met 50, nadat de rust met 2—0 was in gegaan. De eerste aanvallen kwamen van de zijde van de Luxemburgers, die echter in de afwerking faalden. In de 18e minuut opende de Belgische rechtsbinnen, de Donder de score na een goede voorzet van linksbuiten Vliers. De Belgen bleven in het of fensief en na drie corners, die geen resultaat opleverden, verhoogde Schellens (imidvoor) de stand tot 20 op een pass van Vliers. Ook na de rust behielden de Bel gen de veldmeerderheid. Een vrye schop van Longfils leverde het der de doelpunt op, waarna de Donder nog tweemaal het net vond. Op het Sparta-terrein te Rotterdam voorzet van de naar links afgezwenk- is Zaterdagmiddag de jaarlijkse ste- denontmoeting tussen de vertegen woordigende elftallen van de Maas stad en Antwerpen door de gasten met 21 gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De wed strijd, welke door zeker 18.000 toe schouwers werd bijgewoond, was weinig belangwekkend. Vooral het Rotterdamse elftal faalde, iets waar aan de vreemde opstelling met drie spillen: Van der Hoek en Lager waard als back en Terlouw als mid- half, niet vreemd was. Zowel Van der Hoek als Lagerwaard verzuimden regelmatig respectievelijk Dictus en Verbruggen afdoende te dekken, zo dat de Antwerpenaren telkens weer tot gevaarlijke aanvallen konden ko men. Zij toonden zich echter slechte schutteres en dit bespaarde Rotter dam een grote nederlaag. Na negen minuten opende Antwer pen met een hoog schot de score door Verbruggen (01). Grondlegger van dit doelpunt was echter Grimber ger, die eerst langs Terlouw en Lager waard was gedribbeld en vervolgens met een listig hakje zijn rechtsbui ten de mooie kans gaf te doelpunten. Ook in de volgende periode bleven de gasten over alle linies sterker, al hoewel Rotterdam vaak tot tegenaan vallen kwam. Door slecht plaatsen en het remmende individueel spel van Köneman en Benningshof bleef suc ces uit. Toch was het Benningshof, die de bal na twintig minuten uit een door Van Ede genomen corner over de handen van de in grootse vorm zynde doelman Geerts in 't net deed belanden. Een kwartier later maak te Antwerpen de winnende goal. Hoog opspringend kopte Mersie een te middenvoor De Backer achter Van der Byl. Na de rust heeft Rotterdam tever geefs geprobeerd een foeter resultaat te forceren, maar men hield het spel te kort en kwam zelden voorbij de backs en de uitstekende spil Van der Ven. En indien dit gebeurde, dan was er nog de in deze match praotisch on- passeerdbare Geerts, die nog o.m. een goed schot van Van Eede keerde. Ook de Belgische rechtsbuiten ver zuimde in vrije positie een goede kans. Hij speelde de bal terug aan De Backer en diens schot belandde via het lichaam van de inmiddels terug gekeerde Terlouw naast het doel. Terlouw was de enige Rotterdammer, die vooral na de rust, heel goede din gen deed. Bij Antwerpen verdienen nog vermelding de kanthalves Maer- tens en Pooters, die in belangrijke mate er toe bijdroegen, dat het hoge tempo bij de gasten tot het einde toe bleef gehandhaafd. TIMMERMANS SPEELT NIET VÓÓR 1 JANUARI Theo Timmermans, die na zijn operatie hard op weg is naar her stel, zal vóór 1 Januari zeker niet kunnen spelen. Hij staat onder con trole van dr. P. van Dijk, die hem geopereerd heeft en de geneesheer en de speler zijn het volkomen met elkaar eens, dat te vroeg beginnen misschien tot onaangename gevol gen zou kunnen leiden. Timmermans wil dolgraag te zijner tijd weer voor het Nederlands elftal in aanmerking komen en hij vond het helemaal niet prettig om in het Feyenoordstadion als toeschouwer te zijn, want als hij had meegespeeld, zou het zijn tien de officiële landenwedstrijd zijn ge weest. RIGTERSBLEEK HEKKESLUITER De enige competitiewedstrijd voor de hoofdklasse A, welke gisteren werd gespeeld, was dit in Tilburg tussen NOAD en Rigtersbleek. De Til- burgenaars wonnen met 30, waar door de bezoekers naar de laatste plaats op de ranglijst verhuisden, waar zij evenwel nog gezelschap heb ben van Amsterdam, dat eveneens uit zeven wedstrijden sleohts drie pun ten wist te bereiken. OOSTELIJK KNVS-TEAM Het Oostelijk KNVB-team, dat Woensdagavond te Apeldoorn in een lichtwedstrijd tegen het Nederlands militair elftal zal uitkomen, is sa mengesteld als volgt: Doel: Koers (Hengelo), Achter: Beyer (Wageningen), en Wessels (Tubantia), Midden: Weigraven (Graafschap), E. Jansen (Graafschap) en Dijkgraaf (AGOW), Voor: Elferink (Röbur et Veloci- tas), Van der Weerd (Wageningen), Bleyeraberg (Rigtersbleek), Albers (Tubantia) en Bovenius (Graaf schap). Reserven: Gerritsen (Graafschap), Koopmans (NEC), Van Asselt (AG OVV), Schuman (TEC) en Terwold (Go Ahead). Gehuldigd als zilveren wielrenner De wilskrachtige Gerrit Schulte, die in de afgelopen 25 jaar menig fel duel heeft uitgevochten op de fiets, die gedurende een generatie aan de top van de internationale wielersport heeft gestaan, dank zij ook de grote liefde, waarmede hij zijn vaak heeft beoefend, kon Zaterdagavond in Krasnapolsky in Amsterdam geen woord uitbrengen, toen hij een lange rij van sprekers, die hem in alle toon aarden hadden gehuldigd, moest be antwoorden: Meningen van anderen De voorzitter van de keuzecommis sie van de K.N.V.B. de heer H. Hool- boom, die tevens sprak namens de beide andere leden van de commissie de heren Pelikaan en Steinvoorte, antwoordde, toen een verslaggever van het A.N.P. hem zijn indrukken vroeg over het Nederlands elftal, dat de beide binnenspelers Brooymans en de Bruyckere niet hun gebruike lijke vorm hadden gedemonstreerd. Daarentegen bleek de keuze van de beide buitenspelers en van de mid denvoor, wellicht tegen elke logica in, juist te zijn geweest. Over de debu tant Bosselaar is de K.C. tevreden en óirer de tweede debutant Brooymans luidde zijn opinie, dat deze speler nog heel wat meer routine zal moe ten verkrijgen om in dit milieu te kunnen voldoen. Toch is de K.C., hoe goed de ploeg ook in zijn geheel heeft gespeeld, met de uitslag ontevreden. Als wij de kansen beschouwen welke wij De voorzitter van de K.N.V.B. ir. H. F. Hopster zeide verheugd te zijn met deze uitslag. „Ik ben blijer met dit gelijke spel, dan met een 10 overwinning van de vorige keer. En wil men weten waarom? Wij kunnen weer meekomen in de rij der Europese voetballanden". De voorzitter van de technische commissie de heer G. Kruyver had na afloop van de wedstrijd de twee gebruikelijke K.N.V.B.-insignes ge reed liggen voor de twee debutanten, Tinus Bosselaar en Jan Brooymans. Van de Nederlandse ploeg zei hij: „De spelers hebben de lessen van Merkel goed ten uitvoer gebracht. Met deze wedstrijd is bewezen, dat wij ons op de weg van herstel bevinden. Maar er is nog heel wat nodig om in de toekomst blijvende successen te kun nen boeken". Niet buitenspel, zegt de scheids rechter. De scheidrechter van de wedstrijd, voornamelijk in de tweede helft heb- de ItaUaan Bernardi. die naar men ben gehad, dan zou een kleine over- zich herinnert in Turku drie jaar ge winning toch zeker verdiend zyn ge- j leden de olympische wedstrijd Ne- w^st' j -O i„- iderlandBrazilië heeft geleid zijn De voorzitter van de Belgische eerste kennismaking overigens met keuzecommissie, de 78-jarige gene- - - - raai Defalle, die enkele dagen ge leden midvoor Coppens een waar schuwing heeft gegeven om niet zelf zuchtig te spelen, was van oordeel, dat zijn pupil naar zijn mening het lesje wel ter harte heeft genomen. Misschien nog niet voor 100%, zo voegde hij eraan toe, maar toch is er meer eenheid in de voorhoede ge komen. Niet alleen Nederland zit met een probleem van de binnenspelers, maar ook België. Over de Neder landse ploeg had hij slechts woorden van lof. Vergeleken met een jaar ge leden is het Oranjeteam sterk voor uitgegaan. DE ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. District West II, 3e klasse A: Ex celsior PQuick Boys 10; SSS HBSS 4—1? Ter Leede—NSW 3—1; CSVD—DOTO 21; Rijnsb. Boys— RWH 3—4. 4e klasse A: Excelsior MLeiden 1—1; SVOW—VWS 2—4; PPSC—Or- nas 1—3; HTS V—Duinoord 43; KatwijkKoudekerk 14. 4e klasse B: Spirit—Bodegraven 52; RASLisser Boys 53; Sem per AltiusSunlight 30; Rouw koopJodan Boys 33; Noord wijk Zwart Wit '28 62. De stand in de 3e klasse A is nu: Quick Boys Excelsior P SSS TSB Ter Leede RWH NSW DOTO HBSS CSVD Rijnsb. Boys 7 5 0 2 10 18— 8 6 4 1 1 9 17—10 6 4 0 2 8 22—13 6 2 3 1 7 13—13 6 3 1 2 7 14—13 6 3 1 2 7 18—12 6 2 2 2 6 18—15 6 3 0 3 6 10—10 7 2 1 4 5 11—13 7 2 0 5 4 11—20 7 0 1 6 1 10—23, De 100e landenwedstrijd tussen 'Hongarije en Oostenrijk heeft de Hongaren, na de rust in onweer staanbare vorm, gelegenheid gege ven een recordscore te boeken voor deze reeks: 61 wees het scorebord bord aan toen Karei van der Meer, voor de laatste maal floot en het op getogen publiek zijn favorieten don derende ovaties bracht. En deze cij fers waren in het minst niet geflat teerd want de stand 10 bij ae rust gaf het Hongaarse overwicht in de eerste helft slechts onvoldoende weer. Sinds 1902 zijn deze ontmoetingen altijd nationale evenementen ge weest, ook al in verband met de ri valiteit tussen het Oostenrijkse en het Hongaarse voetbal. Het mag dan ook geen verwondering wekken dat 100.000 toeschouwers in het NEP-sta- dion te Boedapest aanwezig waren toen de bal aan het rollen werd ge bracht. De Hongaren trokken dade lijk ten aanval en na drie minuten kon de midvoor Tichy de score ope nen. (10). Daarna waren zij een kwartier lang bijna niet voor het doel van Szanwald weg te slaan. Daar ontstonden tal van hachelijke momenten, maar de defensie hand haafde zich met kunst en vliegwerk, en Halla en Hanappi gunde Puskas geen enkele schietkans. Langzamer hand kwam er wat meer verband in de Oostenrijkse ploeg, er werden te genaanvallen ondernomen, doch niet met genoeg vuur en doortastennd- heid, zodat de Hongaarse verdediging het laatste woord behield. In de 40e minuut werd de Hongaarse rechts buiten Kertesz vervangen door Toth II, en omstreeks diezelfde tijd moch ten de Oostenrijkers een strafschop nemen, waarvan ze echter niet pro fiteerden. Zo bleef 'het 1—0 tot aan de rust, want de Hongaren zagen ook voorhands geen kans om door de stugge verdediging van de bezoekers heen te komen. De tweede helft begon niet slecht Vdbr de Oostenrijkers, die meer de den dan zich handhaven ofschoon hun tegenstanders het tempo steeds opvoerden en het spel een veel vin niger karakter kreeg. In de 8e mi nuut zorgde de rechtsbuiten Grohs voor de gelijkmaker. (11). Daar na waren de Hongaren niet meer te houden. Hun ploeg werkte nu als een precisie-machine, en met haar fijne centers, geraffineerde dribbels en bliksemsnelle rushes werden de Oostenrijkers van het kastje naar de muur gestuurd. Zeven minuten hiel den ze stand, toen bracht Kocsis met een kopbal de stand op (21). In de volgende 10 minuten schoten eerst Czibor en daarna Toth II raak, en da&rmee waren de Hongaren nog niet tevreden (41). Ze brachten de Oostenrijkse verdediging totaal van de wijs en de onfortuinlijke Szan wald, die hulpeloos stond tegenover al dit geweld, zag zich nog twee keer verslagen: in de 37e minuut door Czibor en twee minuten later door Puskas. (61). Na de overwinning op Zwitserland en het gelijke spel tegen Rusland hebben de Hongaren nu achtereen volgens Ts Slovakije en Oostenrijk, twee sterke voetballanden, aan hun zegekar gebonden. Sinds 12 jaar hebben ze in eigen land geen wed strijd verloren. het Nederlandse voetbal deelde op onze vraag mede, dat deze wedstrijd tussen Nederland en België zijn 16e officiële landenwedstrijd was weest". Het eerste doelpunt van de Belgen is op volkomen regelmatige wijze ontstaan", aldus deze arbiter. Qp het moment dat de bal door een der Belgen naar voren werd speeld, bevond Jacquemijns zich absoluut niet in buitenspelpositie. Ik twijfelde geen moment, dit doelpunt was op volkomen correcte wijze ge maakt". Toen wij onder zijn aandacht brach ten, dat volgens onze mening en on getwijfeld van vele anderen hij wel wat te veel had gefloten, luidde zijn repliek, dat het een weliswaar faire, maar toch zeer harde wedstrijd was geweest. „Ik was er absoluut zeker van, dat als ik de teugels wat had laten vieren, de ontmoeting ruw zou zijn geworden. En dat wilde ik onder alle omstandigheden voorkomen. Men heeft al tegen mij gezegd, dat ik de sfeer van deze derby niet heb aan gevoeld. Laat ik u dan zeggen, dat ik het vorig jaar OostenrijkHon garije te Wenen heb geleid en dat die derby tenminste zo moeilijk te arbitreren is, om dezelfde redenen, als Nederland—België". De scheids rechter eindigde met woorden van lof toe te zwaaien aan de spelers van het Nederlands elftal. „Er is een klasse verschil", aldus de heer Ber nardi, „tussen het spel dat vanmid dag in het Feyenoord-stadion werd gedemonstreerd en dat wat ik drie jaar geleden in Turku heb aan schouwd". IERLAND—ZUID SLA Vlë GAAT DOOR In een te Dublin gehouden speciale bijeenkomst van de Ierse voetbalbond is besloten, dat de ontmoeting tussen de ploegen van Ierland en Zuid Sla- vië 19 October te Dublin door zal gaan. De bijeenkomst werd gehouden na stappen van het departement van justitie en van de aartsbisschop van Dublin bij de bond om nog eens te overwegen of de wedstrijd gehouden zou worden. Slechts één stem sprak ziöh uit tegen het doorgaan van de wedstrijd. De secretaris van de Ierse voet balbond deelde in de vergadering mede, dat het departement van justi tie hem had laten weten, dat ver gunningen nodig waren wilden het bezoekende team en de officials in Ierland worden toegelaten. Aan de secretaris was gevraagd een volledige Gerrit Schulte de blonde Bossche Amsterdammer gehuldigd. De foto toont het moment, waarop dr. P. van Dijk, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, aan Ger rit Schulte mededeling doet van diens benoeming tot lid van verdien ste van de K.N.W.U. „Ik dank jullie allemaal voor deze huldiging", stamelde hij ontroerd en hij liep weer van de microfoon weg om zijn plaats in te nemen tussen de familieleden, temidden van een ont zaglijke hoeveelheid bloemen. Inderdaad, vele bekende figuren waren naar Amsterdam gekomen om Gerrit Schulte geluk te wensen met het feit, dat hij 25 jaar geleden voor het eerst op een racefiets stapte- Dr. P. van Dijk, voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie, zei het zo treffend toen hij er op wees, dat men heel wat in zijn mars moet hebben om 25 jaar te staan aan de top van de wielersport. „Je moet goed kunnen fietsen", zei dr. van Dija schertsend, „maar daarnaast heb je eigenschappen, wel ke slechts zelden in één man zijn ver enigd: ijzeren wilskracht, ridderlijk optreden ën grote liefde voor de wie lersport. Als je er mee uitscheidt, dan zal de KNWU ongetwijfeld een beroep op je doen, omdat de wieler sport figuren zoals jij hard nodig heeft. Eigenlijk ga ik buiten mijn boekje, als ik je mededeel, dat het bestuur van de KNWU besloten heeft je te benoemen tot lid van verdien ste, maar ik twijfel er geen ogenblik aan, of de algemene vergadering zal aan dit besluit zijn sanctie verlenen". Er waren felicitatie-telegrammen binnengekomen van Fausto Coppi, Hugo Koblet, Jan Pijnenburg en nog talrijke andere bekende internatio- pale wielerfiguren. Het lid van de sportcommissie, John van Eek, had geseind: „stuk graniet, nog vele ja ren". Talrijke sprekers voerden het woord: George Hogenkamp, een der pioniers van de Nederlandse wieler sport het eerst, de heer van Os als directeur van het sportpark „de Vliert" te Den Bosch, hoofdinspec- teus J. Nieuwold, namens de Neder landse Politie Sportbond, de heer van Erp als directeur van de Ronde van Nederland, de heer Ottenhof, voorzitter van de wielerclub Ulysses, van welke vereniging Gerrit Schulte, als geboren Amsterdammer, geduren de zijn gehele loopbaan lid is ge weest. Kees Pellen aars sprak de jubilaris toe, gehoord de woorden van de voorzitter van de KNWU, als toe komstig collega en overhandigde een fraai cadeau, mede namens de Tour- de-France renners. Diep getroffen was Schulte door het telegram van de bekende Franse sportjournalist Gaston Benac, de man die enkele tientallen jaren geleden, toen hij Schulte voor de eerste maal zag fiet sen, hem de titel gaf van „Le fou pe- dalant" (de fietsende gek), en die het jubileum van de Bosse Amster dammer niet vergeten had. lijst over te leggen van al degenen, die verwacht werden aangezien het mogelijk was, dat de namen van sommigen op „een zwarte lijst" zou den voorkomen. Aan de bond was verzocht zioh garant te stellen voor de onkosten indien sommigen van de bezoekers in Ierland zouden blij ven of zich daar zouden verschuilen. De secretaris zeide voorts, dat een vertegenwoordiger van de aartsbis schop hem telefonisch had meege deeld, dat hij hoopte, dat de wedstrijd geannuleerd zou worden. Later werd vernomen, dat de no dige vergunningen aan de Zuidslavi- sdhe ploeg zouden worden verstrekt. DENEMARKEN—ZWADEN 3—3. De voetbalwedstrijd Denemarken -Zweden, welke te Kopenhagen is gespeeld, is in gelijk spel: 33 ge ëindigd. Bij rust hadden de Denen met 20 de leiding. Deze wedstrijd was tevens de laat ste van het zich over 4 jaren uit strekkende tournooi der Scandina vische landen. Zweden werd eerste in het eindklassement met 20 pnt uit 12 wedstrijden, voor Noorwegen 16. Denemarken 9 en Finland 3 pnt.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 8