Vorming van 'n Iroonraad voor Marokko voltooid Moeizaam, maar mooi werk werd met onderscheidingen beloond Kring Leiden van de KVP besprak amendementen op Werkprogram Aantal leden van 3 op 4 gebracht Duits geleerde maakte geheim wapen AVONDRUST Kleuter at buisje asperine leeg MAANDAG 17 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Volgende programmapunt: vorming van regering De vorming van een troonraad voor Marokko, de tweede phase van het hervormingsplan waarover de Fransen en de Morakkaanse nationalisten het indertijd te Aix-les-Bains eens zijn geworden, is voltooid. De raad zal bestaan uit groot-vizier, El Mokri, de oud-pasja van Sefrou, Si Bekkai, de pasja van Sale, Mohammed Sbihi, en de kaid van een Berberstam, Si Tahar Ouassou. De Franse regering zou besloten hebben het aantal leden van de raad van drie op vier te brengen ten einde een beter evenwicht tussen natio nalisten en traditionalisten te verkrijgen. De installatie van de troonraad zal vandaag geschieden, in tegenwoordig heid van de resident-generaal, Boyer de Latour, en andere Franse en Marokkaanse autoriteiten. De leden van de troonraad zullen te Rabat, de administratieve hoofd stad van het protectoraat, bijeenko men voor het openen van onderhan delingen over de vorming van een re gering. Evenals in Tunesië, dat in Augustus zelfbestuur heeft gekregen, zullen de Fransen de zorg voor de buitenlandse betrekkingen en de de fensie blijven behartigen, terwijl zij ook verantwoordelijk blijven voor de veiligheid. Als tijdelijke maatregel zullen technische posten in het kabi net door Fransen worden bezet, doch het zal het werk van de Marokkaan se ministers zijn om in overleg met de Franse regering de toekomst van het protectoraat te bepalen. Van de vier leden van de troon raad kunnen de grootvizier en Si Mo hammed Sbihi, beschouwd worden als traditionalisten, hoewel laatstge noemde, evenals Tahar Ouali, ook wel een gematigde nationalist wordt genoemd. De meest-extreem nationa listische figuur in de raad is waar schijnlijk Si Bekkai, die in 1953, toen Sultan Ben Joessef werd vervan gen, als pasja van Sefrou tot wel ke post de Fransen hem hadden be noemd aftrad en in Frankrijk in ballingschap ging. Franse kolonisten in Marokko beschouwen hem als een gevaarlijke extremist, tegen wiens benoeming in de troonraad zij heftig hebben geageerd. Als een gevolg van het feit, dat de troonraad met een stemmigheid zijn besluiten moet ne- Geen 5-dagenweek De onderhandelingen die de afge lopen week zijn gevoerd tussen werk gevers en vertegenwoordigers der vakbonden over de invoering van de vijfdagenweek in België zijn mislukt. Beide partijen zijn op hun stand punt blijven staan en in die industrie sectoren waar nog geen vóóraanzeg ging tot staking werd ingediend, is dit thans ook geschied. Op 1 November zullen de arbei ders het werk neerleggen. Rode lectuur verboden in Indonesië De Indonesische premier Harahap heeft de communisten een gevoelige klap toegebracht door de invoer en verspreiding van communistische lec tuur te verbieden. Dit verbod is noodzakelijk, aldus Harahap, voor de „handhaving van recht en orde". Niet minder dan 70 rode publica ties zijn getroffen door deze maatre gel, die beoogt de „communistische propaganda in Indonesië uit te roei en". Het leger, de politie en de poste rijen hebben reeds opdracht gekre gen, nauwlettend op de naleving van het verbod toe te zien. men, kan Si Bekkai nooit, ook al zou hij dat wensen, via de raad ijveren voor de terugkeer van Ben Joessef naar Marokko. Overigens heeft de af gezette sultan de Fransen beloofd, dat hij Frankrijk niet zonder toe stemming van de Franse regering zal verlaten en dat hij, noch zijn familie enig aandeel in de politiek zal nemen, zolang hij zich in Frankrijk be vindt. De vorming van de troonraad zal wellicht de regering te Parijs van voordeel zijn, wanneer de Nationale Vergadering zich Dinsdag a.s. over de vertrouwenskwestie, verbonden aan de politiek ten aanzien van Al gerije, moet uitspreken. RAADGEVENDE COMMISSIE. Het volgende punt op het program ma is nu de vorming van een Marok kaanse regering, waarin alle partijen en stromingen zijn vertegenwoordigd. Met het oog hierop heeft de Franse regering besloteh een raadgevende commïsise van Fransen in Marokko in het leven te roepen. Verwacht wordt, dat ex-sultan Mo hammed ben Joessef dezer dagen van Madagascar, waar hij sinds zijn afzet ting in 1953 in ballingschap leeft, naar Frankrijk zal worden overge bracht. In grote trekken zal dan, als ook een Marokkaanse regering is ge vormd, het plan van Ais-les-Bains zijn uitgevoerd; Franse troepen hebben Zaterdag gemeld, dat de weerstand van de op standelingen in het gebied van het Rifgebergte mindert. Pantser- en in- fanterietroepen, die ten Oosten en ten Westen van dit gebied opereren, meldden evenwel nieuwe botsingen •met goedgewapende commandotroe pen, die met automatische wapens waren uitgerust. Moord op Canaris weer ter sprake Wegens medeplichtigheid aan de moord op admiraal Wilhelm Canaris, de voormalige anti-nazigezinde leider van de Duitse contra-spionnagedienst zijn Zaterdag in Augsburg twee voor malige SS-ers veroordeeld tot resp. zeven en vier jaar tuchthuisstraf. De veroordeelden zijn Walter Huppen- koth en dr. Otto Thorbeck. Zij zijn resp. aanklager en voorzitter geweest bij het standgerecht dat in April 1945 tijdens een schijnproces over Canaris en anderen het doodvonnis velde. Het werd bewezen geacht, dat, vier dagen vóór het proces tegen admiraal Canaris en anderen, uit Berlijn een bevel was ontvangen tot liquidatie van de beklaagden. Door dit bevel op te volgen, hadden Huppenkoth en Thorbeck zich tot medeplichtigen aan deze moord gemaakt. In het proces in het concentratie kamp Flossenburg werden indertijd, behalve Canaris, ook diens mede werker, generaal Oster, de leger- rechter dr. Sack, de predikant Bonn- hoefer en de kapitein bij de contra spionagedienst Gehre ter dood ver oordeeld. ZWEDEN BLIJVEN LINKS RIJDEN De Zweden hebben zich Zondag bij een volksstemming met overweldi gende meerderheid uitgesproken voor links verkeer. Meer dan de helft van de stemgerechtigden, meer dan men verwacht had, bracht zijn stem uit. 83.2 Procent van deze stemmen was voor handhaving van de bestaande toestand. Een officiële commissie had onlangs aanbevolen in Zweden rechts verkeer in te voeren. Gouden jubileum R.K. Kinderbescherming Leiden Zoals wij reeds in een artikel meldden vierde de R.K. Kinderbescher ming te Leiden Zondag j.l. haar gouden jubileum. Een plechtige H. Mis in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Lisse waaronder de celebrant, pastoor H. C. A. M. Roelvink de feest predikatie hield werd gevolgd door een koffietafel in het St. Vincentius- huis te Lisse waarbij onder meer de Zeereerw. Deken M. A. Jansen van Leiden en de burgemeester van Lisse mr. Th. M. J. de Graaf aanzaten. Hier kreeg een rij van sprekers gelegenheid het woord te voeren. Toch feest. De voorzitter van de vereniging, de heer J. L. Sommeling betoogde dat de noodzaak van een kinderbe scherming eigenlijk moeilijk met Slepexhing. Meek naadzakeiyJk Nieuwe samenvoeging van kieskringen Hoewel de agenda voor de verga dering van de Kring Leiden der K. V.P., die Zaterdagmiddag in het An- tonius Clubhuis werd gehouden, slechts enkele punten bevatte, was het wel duidelijk, dat alleen reeds de behandeling van de ingekomen amendementen op het ontwerp- Werkprogram 1956 meer uren zou vorderen dan redelijkerwijze voor de gehele vergadering beschikbaar waren. Hier moest een compromis gevonden worden en de weg daar heen werd aangegeven door de spre ker van deze middag, dr. A. M. Lu cas, lid van de Tweede Kamer. Dr. Lucas, die de ongeveer 50 amendementen van de Kring Leiden had doorgenomen, wees op de nood zaak van beperking. Het ontwerp- Werkprogram 1956 is al zeer uitge- Op voorstel van de voorzitter, de heer A. C. A. Deerenberg, werd de vergadering hierna vijf minuten ge schorst, om zich te beraden over een andere werkwijze. De voorzitter wil de alle amendementen van de kring doorsturen naar de Partijraad, ter bestudering, en in deze vergadering alleen die amendementen ter sprake brengen, welke de afdelingen van het grootste belang achten. Hierdoor zou men kunnen zien, hoe de afge vaardigden van andere afdelingen over de betreffende amendementen denken. Men besloot deze procedure te volgen en direct na heropening van de vergadering ontwikkelde zich een vruchtbaar debat over verschil lende kwesties. Gezondheidszorg. De afdeling Voorschoten vroeg aan dacht voor de verscherping van de subsidievoorwaarden voor Kraam- centra, na de verwerping van de Ge zondheidswet. Men legde er de na- breid en indien alle kringen nu metdruk op, dat de benoeming van leid tipnfallpn amPnHpmPntPn Irnm Pil clnec_r)nonnton +V, die niet alleen wijzigingen, maar ook zeer veel aanvullingen behelzen, dan loopt men de kans om het geheel on overzichtelijk te maken. Spreker achtte het niet juist, dat men vaak amendementen indient, die uitslui tend betrekking hebben op de woordkeus. Het gaat uiteindelijk om de bedoeling en men moet geen tijd verknoeien aan onbelangrijke zaken, die zoveel tyd gaan eisen, dat de be langrijke opmerkingen er door in het gedrang komen. Andere werkwijze. Na deze korte inleiding behandel de dr Lucas enkele amendementen uit de kring, waarbij hij toegaf dat de betreffende opmerkingen door practisch iedereen zullen worden onderstreept. Spreker toonde echter ook aan, dat het hier om onderge schikte zaken ging, die aan de geest van het werkprogram niets verande ren zouden. Voor de Russen De 49-jarige Duitse geleerde Hans Wittmann. die vorige week uit Rus- siche gevangenschap is teruggekeerd, heeft medegedeeld, dat hij voor de Russen een geheim wapen heeft ont worpen, waarbij hij de beschikking had over plannen en micro-films, die via spionnen uit het Westen afkom stig waren. Het geheime wapen be trof de radio-controle van een onbe mande straaljager van het type MIG-15, die. gelanceerd van onder een viermotorige bommenwerper, duizenden mensen in dit land hun radio aan. Wat horen zij? Zij nemen kennis van stakingen, vliegtuigrampen, auto-ongeluk ken; van honger en gebrek en el lende rondom in de wereld en van de atoombewapening. Hun hart en verstand worden gevuld met narigheid en in deze stem ming van zwartgalligheid gaan zij de dag in. Zij beginnen de dag met hun radio af te stemmen op het koorts-gedoe van de wereld, en zij vergeten af te stemmen op God. „They forget to tune in on God" Zij vergeten op God af te stem men (Family Herald and Weekly StarCanada). een atoombom kon afwerpen op een doel op zee. Wittmann verklaarde dat hij een van de vijftig Oostduitse geleerden was, die door de Russen in 1947 naar de Sovjet-Unie werden overgebracht, waar zij in een speciaal kamp te No- vogorsk, bij Moskou, werden gehuis vest. Elke dag werden zij per auto bus naar de hoofdstad gebracht, waar zij in een nieuw technisch instituut aan het genoemde plan moesten wer ken. In naam stond een Russisch hoogleraar aan het hoofd van het In stituut, maar in werkelijkheid was zijn plaatsvervanger, de zoon van de toenmalige minister van Binnenland se Zaken, Lawrenti Beria, de baas. Daarom werd het werk ook het „Be- ria-project" genoemd. Tegen het einde van het jaar 1949 waren er vijf modellen van de ra dio-controle-apparaten, die een af stand van honderd kilometer konden bestrijken, voltooid. Toen de Duitsers vroegen naar huis te worden gezon den, werd hun een contract voorge legd, waarin hun volledige vrijheid in de Sovjet-Unie, een flat in Mos kou, een goed salaris en andere voor delen werden geboden, als zij nog vijf jaar wilden blijven. Wittmann werd in 1950 gearres teerd en op beschuldiging van spion- r.age en hulpverlening aan „de in ternationale bourgeoisie" tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zaterdag kwam het derde grote transport, bestaande uit 598 man, uit Rusland op het grensstation Herles- hausen, tussen Oost en West-Duits- land, aan. behoeft van de minister en achtte deze bepaling in strijd met het vrij heidsprincipe. In hetzelfde vlak lag een amen dement van de afdeling Voorburg, welke met grote instemming erop aandrong, dat de ziekenfondsen zich zullen beperken tot hun eigen lijke taak van bemiddelaar tussen verzekerden en medewerkers. Dit betekent, dat ziekenfondsen geen zelfstandige bedrijven en klinieken aan hun fonds moeten verbinden en evenmin mogen treden in de normaal zelfstandig vervulde medewerkers- functies. De afdeling Voorschoten vroeg aandacht voor de aansluiting op de openbare nutsbedrijven in de onren dabele gebieden en wenste een stre ven naar redelijke aanlegkosten en tarieven. Hoewel dit uiteraard buiten de competentie van die rijksregering valt, wees de afdeling Lisse erop, dat er in de onrendabele gebieden, vooral bij de provinciale grenzen, nog veel bereikt zou kunnen worden, indien de nutsbedrijven zich wat van het hokjessysteem zouden verwijde ren. Vrijheid in het gedrang? De afdeling Warmond maakte be zwaar tegen een passage over even tueel verplicht sparen voor jonge mensen. De heer Lucas lichtte het betref fende punt toe. Hij constateerde bij de jongeren een neiging .tot uitge ven, wat hij overigens niet vreemd vond, omdat als men gaat trou wen toch meestal slechts enkele kleine kamertjes krijgt. De stimu lans om te sparen voor een eigen in richting wordt hierdoor vaak weg genomen. Daar staat echter tegen over, dat men later vaak een groter huis krijgt en dan niet over voldoen de geld beschikt. Men stapt dan in het afbetalingssysteem. Het betreffende punt in het werk program is erop gericht het sparen onder de jongeren, die over het al gemeen een goed loon genieten, te bevorderen. Slechts indien zou blij ken, dat op een bepaald moment geen verantwoordelijkheidsgevoel ten deze aanwezig is, wil men als een soort veiligheidsklep de dwang in schakelen. Uiteraard hebben wij een hekel aan dwang, aldus dr. Lucas, en we zullen er ook slechts in het uiterste geval 'gebruik van maken. Verlenging leerplicht. De afdeling Hazerswoude kreeg van dr. Lucas de verzekering, dat de verlenging van de leerplicht slechts in voorbereiding is. Men moet hier aan echter aandacht besteden, om dat indien er een arbeidsverbod komt tot een bepaalde leeftijd de leerplicht tot die leeftijd moet wor den verlengd. Het is hier in zekere zin een kwestie, dat de kinderen van de straat gehouden moeten worden. De afdeling Oud Ade had begrip voor dit punt, maar wilde toch aan stippen, dat vooral in de grote gezin nen vaak behoefte bestaat aan, de hulp van de dochters in de huishou ding. Ook dit belang mag niet voor bij gezien worden. De heer Hoohhout nam op zich de bemerkingen uit de vergadering bij de behandeling van het werkpro gram op hoger niveau te bespreken en te verdedigen. Ook de afdeling Leiden bracht nog enkele punten in bespreking. Zij achtte de zinssnede „toegewijde zorg voor het openbaar onderwijs" een beetje te toegewijd klinken en voel de meer voor loyale medewerking, hetgeen duidt op een medewerking binnen het kader van de wettelijke verplichtingen. Eveneens vestigde zij de aandacht op de wenselijkheid van salariëring van dienstplichtige mili tairen. Overheidspersoneel in mili taire dienst krijgt ook een belangrijk percentage van het salaris doorbe taald. Andere kwesties. Behalve de bespreking van het werkprogram kwamen er nog enke le andere kwesties ter sprake. De heer Hoonhout hoopte op een goede belangstelling voor het kaderweek end, dat op 4 en 5 November in Baarn zal worden gehouden. De heer v. Mil, secretaris, wees op de nieuwe gang van zaken bij de volgende verkiezingen. Er zal deze keer een samenvoeging plaats heb ben van de kieskringen Utrecht, Den Helder, Haarlem, Leiden, Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Dord recht en Middelburg. Het aantal te verwachten zetels voor deze kringen is gesteld op 11. Indien de Tweede Kamer-wordt uitgebreid tot 120 le den is dit aantal 13 en bij uitbrei ding tot 150 leden 17. In het eerste geval zal het aantal kwaliteitszetels (dus op 11 zetels) 2 zijn; in het laatste geval (dus bij 17 zetels) 4. De voorlopige aanwijzing van cgn- didaten moet geschieden voor 20 No vember. In verband met het gevorderde uur werd er van de rondvraag nog slechts een spaarzaam gebruik gemaakt. CONFERENTIE DER NEDERLANDSE LETTEREN. De minister van onderwijs, kunsten en-wetenschappen heeft ingesteld de Nederlandse commissie voor de vijf de-conferentie der Nederlandse Let teren, welke op 11 en 12 November te Antwerpen zal worden gehouden en welke belast is met het uitvoeren in Nederland van de resoluties zowel van genoemde als van voorafgaande conferenties. - Algemeen voorzitter is prof. dr. W. J. M. A. Asselbergs te Nijmegen; al gemeen secretaris: dr. J. Huiskerk, te 's-Gravenhage en adjunct-secretaris: A. J. Oudijk te 's-Gravenhage prof. dr._ P. Minderaa en dr. A. Kessen uit Leiden, zullen in de secties van resp. letterkunde en bibliotheekwezen zit ting nemen. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus Jozef Antho- nius Maria zn van J. C. P. Beenakker en A. D. W. J. Strotmann. Harold Jan Alfred zn van J. S. Oostra en S. v. d. Wijngaard. Alida Christina dr van H. G. C. Bouckaert en A. M. Heeres. Cornelis zn van G. F. Scheffer en J. J. Pardon. Ingrid Elizabeth dr van F. Marquenie en J. v. d. Velden. Jan- ne Jacoba dr van M Plug en W. v. d. Loo. Overleden: M. H. B. W. Weber dr 1 jr; E. Berkelo wed. van Kling 86 jr. M. Brandenburg wed. van Jacobi 80 jr. J. C. v. d. Tang dr 9 mnd. feestviering valt te rijmen. Doch de resultaten, die door Gods genade be reikt zijn, geven het recht om van „feestelijkheid" te spreken. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de oud-voorzitter, de heer J. F. J. Schamper, die geduren de 27 jaren als bestuurslid, de hitte van de strijd doorstaan heeft. Ook dankte spreker de vele katholieke gezinnen, die hun medewerking ge geven hebben aan de opvoeding van de pupillen. Tenslotte gaf de voor zitter uiting aan zijn dankbaarheid voor het werk van de paters en zus ters van de verschillende internaten. Zuster Exsuperantie en haar help sters ontvingen verdiende hulde voor de godsdienstige sfeer en de huise lijkheid die de zusters in het inter naat weten te scheppën. Mr Th. J. de Graaf, burgemeester van Lisse, die mede namens zijn col lega uit Leiden vervolgens het woord voerde, was, hoewel hij nooit in nauw contact staat met de jubi lerende vereniging, onder de indruk gekomen van de inrichting van het St. Vincentiushuis, toen hij daar on langs een bezoek bracht. Zijn geluk wensen gingen vooral uit naar de kinderen aan wie de zorgen waren gewijd. Ook de Eerw. Zusters werden in het dankwoord van mr. de Graaf niet vergeten. BIJEENKOMST K.A.B.-WIJK PAROCHIE ST. JOSEPH. De K.A.B.-wijk St. Joseph-parochie hield Zondag een eerste bijeenkomst. Om half acht werd in de St. Joseph- kerk de H. Mis opgedragen door de geestelijk adviseur kapelaan Schra- ma. Na de H. Mis werd door de leden het ontbijt gebruikt in de zaal aan de Maria Gijzensteeg. Na het ontbijt opende de voorzitter de heer A. J. Schreuder de vergade ring. Hij sprak de wens uit, dat de vergaderingen in de toekomst nog be ter bezet mochten zijn, dan deze, hoe wel hij over opkomst niet teleurge steld was. De geestelijk adviseur sprak hierna een redè uit, waarin hij ook naar voren bracht, dat elke ka tholieke abeider georganiseerd moet zijn, daar zijn belangen door het hoofdbestuur van een organisatie worden behartigd. De voorzitter sprak over het ko mende programma. Er komt een kaartcompetitie en ook ontwikke- lings- en ontspanningsavonden staan op het programma. De voorzitter be dankte tenslotte de aanwezige leden voor hun opkomstde heren muzikan ten en de heer Kok, die aan het wel slagen van deze morgen hadden bij gedragen. Om 11 uur sloot de voor zitter de vergadering. Een 3-jai'ig dochtertje van de fami lie De V. in de Oosterdwarsstraat heeft gistermiddag in een onbewaakt ogenblik kans gezien de inhoud van een buisje asparine soldaat te maken. Deze misplaatste snoeplust werd eerst hedennacht door de ouders bemerkt, toen het' kind ziekteverschijnselen begon te 'Vronen Onmiddellijk werd rlj de fot De bur,em,e!tM. ,,,5M M naarfet 2;eken.huIS over" feücileerd de <md-vc-:z. i2r vai de SreT dTw P, 1K-K. Kindertteehermluï te L-Je», gevaar kwam de heer Schamper. Koninklijke onderscheiding. Burg. de Graaf deelde vervolgens de heer Schamper mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, hem de medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te ver lenen. Hij spelde hem vervolgens de onderscheiding op. Deken M. A. Jansen toonde in zijn toespraak vooral grote waardering voor de pioniers uit de beginperiode, die onder zeer moeilijke omstandig heden hun werk verrichtten. Al zijn de stoffelijke noden tegenwoordig minder nijpend; het werk van het hedendaagse bestuur is nog steeds noodzakelijk. Pro Ecclesia. Ook deken Jansen reikte een on derscheiding uit. Uit naam van Z. H- Paus Pius XII werd de oud-vice-voorzitter, de heer Bredeveld, vereerd met het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice", voor het vele werk dat de heer Bredeveld ge durende 27 jaar als bestuurslid heeft verricht. Rector L. P. M. Vester geestelijk adviseur van de Kath. Vereniging van Kinderbescherming en Voogdij- vereniging wenste vervolgens het be stuur geluk met het 50-jarig jubi- Jeum. Gelukkig aldus de rector gaat dit mooie werk nu eindelijk en langza merhand waardering ondervinden. Hij sprak in dit verband over de film „Ciske de Rat", die een zeer ver ouderd beeld van de kinderbescher ming en kinderopvoeding geeft. Thans wordt naast de opvoeding van het kind ook aan de verheffing van de gezinnen aandacht besteed. Rector Vester hoopte, dat de resul taten, die na 50 jaar moeizame ar beid zijn bereikt, het huidige be stuur zouden inspireren tot voortzet ting van het mooie, maar moeilijke werk. Hierna gaf de heer Schamper, die 27 jaar in het bestuur zitting heeft gehad enige gegevens over de groei en bloei van de vereniging waaruit onder meer bleek (naast de feiten, die wij reeds publiceerden), dat de resultaten gedurende de afgelopen 50 jaar voor de kinderbescherming niet onbevredigend zijn geweest. Vele pupillen hebben een behoorlijke positie in de maatschappij gekregen. Vele goede huwelijken zijn gesloten en vier kinderen hebben de religieu- se staat aanvaard. De samenwerking met de Overheid was steeds aange naam en zakelijk. Stelselmatig zijn in het huis te Lisse zeer noodzake lijke verbeteringen aangebracht, dank zij de buitengewone medewer king van de zijde van het Departe ment van Justitie. De heer E. A. M. Pley, president van de Bijzondere Raad, dankte mede namens het bestuur, de vereniging voor haar vele en goede werk. Hij wenste de heren Schamper en Bre develd geluk met hun onderscheidin gen. Hij was er van overtuigd, dat ook de eerw. zusters voor hun zeer belangrijk werk onderscheiden zou den worden, in het hiernamaals. De receptie die 's middags van I.302.30 gehouden werd, onder vond grote belangstelling van verte genwoordigers van overheid en kerk. Als besluit van de feestelijkheden voerden de kinderen uit het St. Vin- centius internaat in het verenigings gebouw van de H.H. Engelbewaar ders-parochie een prachtige kinder operette op. mm

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2