B. en W. van Oegstgeest wijzen de noodzaak van annexatie af! In samenwerking met Leiden en Rijnsburg de problemen oplossen Pastoor W. van Velzen viert zijn koperen priesterfeest in Frankrijk Leidse firma verzorgde show met Weense modespecialist VKIJDAG 14 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 B. en W. van Oegstgeest zijn tegen de plannen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot toewijzing aan de gemeenten Leiden en Rijnsburg van delen van het grondgebied van de gemeente Oegstgeest. Gedeputeerden hadden de raad van Oegstgeest op 11 Juli van dit plan in kennis gesteld en op 22 Juli heeft de raad die zich uitsprak nog niet van de noodzakelijk heid van de grenswijzigingen overtuigd te zijn een en ander om prae- advies in handen van B. en W. gesteld. Volgens de plannen van Gedeput. Staten zou Oegstgeest in totaal 441 ha. grond met 1375 inwoners moeten prijsgeven. Dat zou neerkomen op verlies van 31,4 van het huidige grond gebied en 11.27 van de inwoners. Volgens de plannen zouden 261 ha., thans bewoond door 745 personen, naar Leiden overgaan. In dit deel liggen de Hoge en Lage Morsweg, de begraafplaats Rhijnhof en een gedeelte van de Rhijnhofweg. Aan Rijnsburg zouden, indien de plannen verwezenlijk worden, 180 ha. worden toegevoegd, bewoond door 630 personen. Dit gebied strekt zich uit langs de Rijnsburgerweg over een afstand van 700 meter. ners van 4362 tot 2581. In 1920 moest wederom 225 ha. aan Leiden worden afgestaan met ruim 1400 inwoners. Steeds opnieuw blijkt, aldus B. en W., dat het argument van Leiden ge brek aan bouwterrein is. In 1918 ves tigde de toenmalige raad van Oegst geest er de aandacht op, dat de be volking van Leiden vrijwel station- nair bleef, en na de laatste oorlog neemt LeMen per jaar met niet meer dan gemiddeld 1000 inwoners toe. Van een geweldige groei kan derhalve niet gesproken worden. Toch komt Leiden weer met hetzelfde argu ment. Critiek hebben B. en W. van Oegstgeest voor de wijze, waarop het gebied tussen Posthof, Warmonder- weg en Nachtegaallaan is bebouwd. Vooral ook de z.g. Vogelenbuurt. Oegstgeest zou hier ongetwijfeld een aantrekkelijke woonbuurt hebben ge schapen, indien dit gebied destijds niet was geannexeerd. Tegen het argument ten aanzien van de grenswijziging met Rijnsburg dat de bevolking van het Oegst- geester gedeelte zo sterk op Rijnsburg is georiënteerd voeren B. en W. van Oegstgeest aan, dat op dezelfde gronden het in 1920 door Leiden ge annexeerde gedeelte van Oegstgeest teruggegeven kan worden. Met cijfers wordt aangetoond, dat de bewoners van het betreffende stukje Leiden sterk op Oegstgeest zijn georiënteerd. Bij ongunstig overheidsbesluit i Beperkte annexatie B. en W. van Oegstgeest beginnen hun prae-advies, waarin zij de an nexatieplannen van de hand wijzen, met een historisch overzicht. Daarin wordt opgemerkt, dat indien de nieu we aanslag op het grondgebied van Oegstgeest zou slagen, voor de derde maal in een periode van 60 jaar ge bied aan Leiden moet worden afge staan. De grens van Oegstgeest, die zich uitstrekte tot de singels van Lei den, werd in 1896 teruggebracht tot Posthof aan de Rijnsburgerweg (waar nu de Wassenaarseweg loopt). Het station en de Stationsweg kwa men hierdoor aan Leiden. De opper vlakte van Oegstgeest liep terug van 1700 tot 161'5 ha. en het aantal inwo- P.B.O. voor de Bollenhandel Op een vergadering, die te Hille- gom werd gehouden, werden de le den van het bestuur (groep bloembol, len van de H.K.W.) de Nederlandse katholieke bond van administratief, verkopend- en verzekeringspersoneel, St. Franciscus van Assisië, door het hoofdbestuurslid Th. G. Steinmetz ge ïnstalleerd. Taak van dit bestuur zal onder meer zijn adviezen te geven met be trekking tot de candid a afstellingen voor de nieuw in te stellen „Schap pen" binnen het kader van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. In dit verband kon de heer Stein metz de verheugende mededeling doen, dat juist dezer dagen voor het bedrijfschap, waaronder de bloembol, lenhandel komt te ressorteren, de H. K.W. naast de christelijke en alge mene zusterorganisaties als repre sentatief voor de bestuursfunctie van dit bedrijfsschap door de minister voor de P.B.O. erkend is. Een daartoe door de R.I.V.I.B. strekkend verzoek was door de minister afgewezen. In het bestuur van de groep bloem, bollen voor de afdelingen Hillegom, Lisse en Sassenheim hebben zitting gekregen de heren W. F. van Dam, J. C. Bakker, en J. J. L. v. d. Meer te Hillegom, L. C. Langeveld te Sas senheim en F. van Kesteren te Lisse. Algemeen werd de verwachting uit gesproken, dat deze vorm van groe pering en samenwerking van deze werknemers de belangstelling voor de H.K.W. zal bevorderen. Aan acti viteit van de zijde van dit nieuwe bestuur zal het in ieder geval niet ontbreken gezien de initiatieven wel ke reeds ter sprake gebracht werden. HET ONGELUK IN DE HAAGSE VEENESTRA AT De 19-jarige Rotterdammer A. L. die verantwoordelijk is voor het af schuwelijk ongeluk in de Haagse Veenestraat op Zaterdagavond 24 Sep tember, waarbij twee doden en twin tig gewonden vielen, wordt beschul digd van doodslag en zware mishan deling. \7oor deze misdrijven zijn de hoogste straffen achtereenvolgens 15 en 4 jaar. Subsidiair wordt hem. dron kenschap achter het stuur ten laste gelegd. De voorlopige hechtenis van de verdachte is met 30 dagen ver lengd. Vertegenwoordiger in deze zaak van het Openbaar Ministerie is mr. J. H. Kemper. De Leidse advocaat mr. M. D. de Haas zal A. L. verdedi gen. GEREDDE NEDERLANDSE VLIEGER VERTELT. In het programma van de Neder landse afdeling der Canadese radio- omroep zal Zaterdagavond tussen acht uur en half negen de Nederlandse vlieger G. Lozie spreken over de vliegtocht, welke hij met een andere vlieger in een viermotorig toestel maakte in het Noord-Poolgebied. Zoals bekend is, verongelukte het vliegtuig; de heer Lozie werd gered, nadat hij zich gedurende tien dagen en tien nachten op een vleugel van het viermotorige toestel drijvende had weten te houden. De heer Lozie heeft, zoals men weet, vroeger in Dordrecht gewoond. Hij was in ons land vlieger bij de Marine Lucht vaartdienst. De uitzending is te horen op de kortegolf 19.58 en 25 meter. NIET STEEKHOUDEND. In hun conclusie zeggen B. en W., dat de argumenten voor gebiedsaf- stand aan Leiden en Rijnsburg niet steekhoudend zijn en dat Oegstgeest er aanspraak op kan maken in de randstad Holland het typische karak ter van plattelandsgemeente zij het dan daarnaast met het typisch karakter van een woongemeente te behouden. Hoewel B. en W. zich tegen grens wijziging uitspreken, willen zij niet de indruk wekken dat als hogere colleges de annexatie toch onver hoopt zouden doorvoeren het de gemeente onverschillig is, hoe de nieuwe grenzen komen te lopen. Dit is echter niet zo! Met verwondering is kennis genomen van het feit, dat de grens zóver in westelijke richting wordt opgeschoven. Er wordt hier reeds over de bestemming van ter reinen beslist (o.a. recreatie-oorden voor bewoners van Morskwartier) voordat een uitbreidingsplan tot stand is gekomen en zonder dat is aangetoond, dat de nodige landbouw grond hiervoor moet worden geof ferd. Mocht het nodig zijn, dat grond aan Leiden wordt afgestaan, dan is het zaak ernstig na te gaan, hoeveel er werkelijk voor woningbouw no- MODEHUIS ARTHUR FEBER Biedt U exclusieve danesconfectie o.a. de vermaarde FERRY OFFERMAN-MODELLEN vanaf f 69.75 Binnenkort ook de modellen van de Haute-Couturier, Viktor J. MaSChenk uit Wenen BREESTRAAT 135 Leiden GROTE HOUTSTRAAT 169 Haarlem KONINGSPLEIN 9 Amsterdam dig is. Het zou geen verbazing wek ken, indien met een aanzienlijk klei nere oppervlakte kan worden vol staan. Ook ten aanzien van Rijnsburg waar B. en W. ,geen enkele urgentie voor annexatie zien zou men beper kingen ernstig willen aanbevelen. Voorts benadrukken zij nogmaals de mogelijkheid van een intercommu nale samenwerking niet Leiden en Rijnsburg. Indien alle problemen nog eens ern stig overwogen worden, dan zal men tot de conclusie moeten komen, dat bet juister is af te wachten, boe in de toekomst de gedachten tot samen werking zich zullen blijken te ont wikkelen. Een grenswijziging is niet urgent en er behoeft geen bezwaar te bestaan de plannen 10 tot 15 jaar aan te houden. B. en W. spreken de stel lige verwachting uit, dat dan niet meer aan grenswijziging zal worden gedacht, omdat de overtuiging, dat langs andere weg de moeilijkheden overwonnen kunnen worden, zich dan meer baan gebroken zal hebben. OEGSTGEEST EIGEN POSITIE. B. en W. van Oegstgeest verzetten zich ook tegen de zienswijze van Ged. Staten, dat de „andere" bevolkings groepen in het Morskwartier en bij Rijnsburg naar andere gemeente kun nen overgaan zonder dat daardoor Oegstgeest-als-gemeenschap zal wor den aangetast. In de meeste gemeen ten wonen verschillende groepen sa men, die toch één gemeenschap vor men. In het ETI-rapport wordt o.a. duidelijk te verstaan gegeven, dat de Hoge Mors een plattelandskern is, die geen sterke banden heeft met het woongebied van Oegstgeest, maar dat in ieder geval geen samenhang ver toont met Leiden. Zowel uit het ge bied van de Hoge Mors als uit het Rijnsburgse gebied komen personen voort, die een belangrijke rol spelen in het gemeentebestuur van Oegst geest. Verder kan men hier ook tra ditionele bindingen vaststellen. B. en W. vragen zich voorts af of een een zijdige gemeente gewenst is en spre ken de overtuiging uit, dat het verlies van de betreffende gebieden econo misch en sociologisch het aanzien van de gemeente zullen wijzigen. Ook is het opvallend, dat in het gebied van Rijnsburg een actie voor annexatie spontaan door een tegenactie werd gevolgd. ARGUMENTEN. B. en W. wijzen er voorts op, dat het bestaande woningtekort in Lei den momenteel 3700 bedraagt. In 1970 moet het 9600 woningen hebben gebouwd. Er is in Leiden ruimte be schikbaar voor 8000 woningen, waar uit volgt, dat er een ruimte-tekort is voor de bouw van 1600 woningen d.i. voor ongeveer 6000 personen. Voorgesteld wordt nu een gebied in te lijven, waarop circa 7000 wonin gen kunnen worden gebouwd, d.i. voor ongeveer 26.000 personen, zich zeer kostbare tuingrond (onge- zicht zeer kostbare tuingrond (onge veer 10 h.a.) dat in 1954 voor 186.163,30 op de veiling bracht. Na deze rekenkundige beschou wing, die theorethisch is, doet Leiden geen enkele poging om aan te tonen, dat het uit zijn innerlijke ontwikke ling nodig heeft, wat thans van Oegstgeest dreigt te worden afgeno men. Voorts betwijfelen B. en W. 'of de bebouwingsdichtheid van 40 wonin gen per h.a. wel juist is. In Oegst geest bedraagt deze in gesloten be bouwing reeds 35 woningen per h.a. Gemeend wordt, dat een bebou wingsdichtheid van 50 woningen per h.a. gerechtvaardigd zou zijn. Overigens zien B. en W. geen re den, waarom zo kwistig grondgebied aan Leiden moet worden gegeven. De geprojecteerde grens is volkomen willekeurig en een groot stuk lande lijk gebied wordt bij de stad gevoegd. Het prae-advies onderstreept nog maals de mogelijkheid, dat een deel van de uitbreiding van Leiden zich zeer wel in de gemeente Oegstgeest kan voltrekken. Het gemeentebestuur heeft zich hiertoe reeds eerder be reid verklaard. Men heeft de bereid heid getoond om diverse plannen van Leiden te helpen verwezenlijken zonder dat er tot annexatie behoefde te worden overgegaan. Pionier in den vreemde De volgende maand zal een* ras echte Oegstgeestenaar de dag her denken, die voor altijd in zijn geheu gen en in dat van zijn naaste familie leden staat gegrift: dan zal het im mers 12 1/2 jaar geleden zijn, dat pas toor W. van Velzen de H. Priester wijding ontving. j Pastoor van Velzenhet zegt velen van ons zo weinig. Maar „mon- j sieur l'Abbé Willy" is een begrip ge worden voor de inwoners van de dor pen in Noord-Frankrijk, waar hij zijn I arbeidsterrein heeft. En wie Frank- rijk kent, weet hoe daar op geestelijk gebied de terreinen braak liggen, hóe hoog de geestelijke noden daar geste gen zijn. En hij' weet dan ook, hoe daar in de waarste zin van het woord pioniersarbeid moet worden ver richt. Op deze arbeid heeft pastoor van Velzen zich geworpen; en uit eigen aanschouwing weten wij, met welk een ontembaar enthousiasme en ijze ren wilskracht dit gebeurt, ondanks alle moeilijkheden en tegenslagen. We hebben gezien hoe zijn dagelijkse en vaak ook nachtelijke uren van mi nuut tot minuut gevuld zijn met het werk, dat zijn roeping is: het arbei den in Gods Wijngaard. En dat op vaak primitieve en geimproviseerde wijze, verstoken van veel moderne gemakken en geriefelijkheden, waar door zijn werk zeer veel zwaarder is dan bijvoorbeeld in ons land. Als zoon van bakker J. van Velzen begon de jubilaris zijn loopbaan in de bakkerij van zijn vader, totdat in 1930 de dienstplicht hem onder de wape nen riep. In 1931 vertrok hij echter VOORSCHOTEN Gezellige avond Federatie V.V.H. De plaatselijke afdeling van de Fe deratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening hield gisteravond voor de collectrices een gezellige avond in „Allemansgeest". Dat hebben deze dames ongetwijfeld verdiend. Immers, om te collecteren voor evenzoveel om te collecteren voor evenzo veel verschillende doeleinden- Deze mo gen dan nóg zo goed zijn, zonder col lectrices komt het geld er niet. Wat dat betreft kunnen de dames met vol doening op hun werk in het afgelopen jaar terug zien. De opbrengst van de collecten gaan nog steeds omhoog. De presidente van de plaatselijke afdeling V.V.H., mevr. van der Hoe-' ven-de Jongh de Leeuw, bracht de dank over aan de collectrices van de verschillende instellingen waarvqor in het afgelopen jaar werd gecollec teerd. Mevr. Wiersema, een van de bestuursleden, vertelde een en ander over het systeem van collecteren, in Voorschoten, waarbij het dorp ver deeld werd is in zeven wijken met elk een wijkleidster. In 1953 werd met medewerking van de Federatie een bedrag ingezameld van niet minder dan 5923.55. Op een vraag uit de vergadering, of het aantal collecten verminderd zou kunnen worden, gaf de presidente als haar mening, dat dit wel moeilijk zou gaan. De Federatie verzorgt per jaar 9 collecten. Het gemeentebestuur heeft de me dewerking van de Federatie verzocht voor het eind van deze maand te houden collecte voor de vluchtelin gen, de zogenaamde „Sleutel-actie". Verscheidene dames ontvingen uit handen van de presidente een prijs voor het werven van collectrices. Mevr. Scholtes, Stadwijkstraat, ont ving een taart voor het aanbrengen van het grootste aantal. Na de pauze vertoonde de heer Van Dam enkele bijzonder mooie kleurenfilms uit Amerika. naar de Latijnse School in Gemert, volgde daar de gymnasiale opleiding om daarna zijn studie te voltooien aan het Groot-Seminarie in Arras (Fr.). Zijn priesterwijding vond even eens in Arras plaats op 19 Juni 1943, en op 15 Augustus droeg hij in Oegst geest zijn Eerste Plechtige H. Mis op. Hij werd toen direct benoemd tot professor aan het Klein-Seminarie in Bouvigny (Fr.), doch eind 1944 be vond hy zich weer in Nederland, waar hij het Engelse leger vergezelde als tolk en o.a. ook de Slag rond Arnhem meemaakte. Na het einde van de oorlog werd hij benoemd tot pastoor in Servins waarbij twee kamers in een oude boerderij hem tot pastorie dienden en bleef dat tot 1952, toen hij werd benoemd tot pastoor van Camblin- l'Abbé. En behalve deze plaats be dient hij tevens de dorpen Gouy en "Servins, tezamen omvattende 1100 zielen, voor de helft mijnwerkers en voor het overige gedeelte landbou wers. Een parochie dus, waar zeer veel werk te verrichten is. „Monsieur le curé" is dan ook niet enkel ziel zorger, doch ook organisator en bios coopexploitant, om zijn mensen wat gepaste ontspanning te bezorgen. Gedurende de zomermaanden zien we pastoor van Velzen nog wel 'ns in Nederland, maar dan is hij leider van een excursie of iets dergelijks. Onvermoeibaar werkt hij en onver moeibaar zal hij blijven arbeiden, zo lang het hem gegeven is. Moge dit nog tal van jaren zijn! In de loop van November zal pas toor Van Velzen, wanneer hij gele genheid daartoe vindt, naar Neder land komen om zijn feest te vieren temidden van zijn ouders en familie leden. Wie misschien behoefte ge voelt, hem ter gelegenheid van dit feest een materieel ruggesteuntje te geven hetgeen hem uiteraard zéér welkom is, want zijn werk vraagt naast veel zelfopoffering ook finan ciële offersstelle zich in verbinding met pastoor Looyaard. Geboren: Cornelia Hendrika Anna, d. v. A. T. Kraan en H. A. Wester brink; Willem, z. v. H. D. Griffioen en H. de Pree. Ondertrouwd: W. Vletter, 32 j. Ran goon (Birma), en J. Tettelaar, 23 jaar. Getrouwd: Th. B. M. Winkelman en C. H. de Rooij; G. van Strien en W. A. Driessen. Overleden: T. Haalebos, 39 jaar. N00RDWIJK Kon. Mij voor Tuinbouw- en Plant kunde. De afdeling Noordwijk van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde hield gisteren haar Octo- bervergadering in het Hof van Hol land onder leiding van de heer P, de Groot, die bij zijn opening we derom enige nieuwe leden welkom kon heten. Hij wees op de abnor male weersgesteldheden, waarvan allen nu wel is waar nog goed pro fiteren wellicht met uitzondering van de kolenboer, maar die niettemin in de natuin* toch ook weer onregel matigheden veroorzaken. Hij wees daarbij b.v. op de vogeltrek, die een geheel verschillend beeld geeft van het normale, de vele snijbloemen die nog rüstig door blijven bloeien en daarmede weer andere artikelen in de weg staan. Door het lange aan houdende zomerweer waren de door de leden in bloei gebrachte' chrysan then veel te snel gegroeid, wat hier door tot uitdrukking kwam, dat slechts zeven leden van de dertig aan wie stekken waren uitgereikt, voor deze onderlinge wedstrijd om de prijzen kampten. De ingezonden planten waren over de gehele linie van minder goede kwaliteit. De eer ste prijs kon worden uitgereikt aan de heer Van Zuylen, de tweede en derde prijs gingen resp. naar de he ren J. de Groot en M. Verweij. In de afdeling vrije inzendingen vielen de grote Afrikanen van de heer Rotte veel en enige heel goede troschry- santhen op. Twee bestuursleden zul len de algemene vergadering te Utrecht bijwonen. Aan de leden kon den enige plannen ontvouwd wor- In Treslong te Hillegom hield gis teravond het modehuis Arthur Feber, dat behalve in Amsterdam en Haar lem ook in Leiden is gevestigd, een modeshow. De collectie Nederlandse modellen deed daarbij in genen dele onder voor de Weense collectie van Viktor J. Maschek, de gast van de organiserende firma. De eerste helft van de avond werd verzorgd door het modehuis Arthur Feber, die een reeks japonnen deux- pièces, enkele mantelpakken, enige mantels, een groot aantal geklede ja ponnen en een keur van cocktail- en avondtoiletten liet zien. (Het was na tuurlijk alles modern, maar van een verheugende bescheidenheid, al sloot dit natuurlijk óók een grote mate van originaliteit uit. Er was veel jersey, veel tweed, veel fluweel en wollen ruit-stof, waarbij de thans zo gelief de „blackwatch" niet ontbrak. Verder had de H en ook de A invloed gehad en de cassaquie was er, terwijl de waaierende plissé-rokken uitgezon derd alles als een handschoen zo eng om de slanke tailles van de man nequins sloot. Het huis Feber toon de veel smaak in de keuze van de tinten, waaronder veel van de nieuwe, zoals ficelle en een oranje-achtig rood. De stoffen waren alle van zeer goe de kwaliteit en de coupe was uitste kend. Inderdaad: alles uiterst draag baar, ook voor grotere imaten. De Nederlandse confectie toonde zich hier op haar best. De hoedjes van het huis Madeleine uit Haarlem sloten zich bij deze ten dens op gelukkige wijze aan. De eigen ontwerpen bij speciale japon nen waren zelfs van uitzonderlijk goede kwaliteit. Jammer vonden wij het, dat de lady-speaker achter de microfoon niet geheel de juiste toon wist te vin den. Zij was weliswaar geen beroeps- showleidster en deed het voor een amateur niet slecht, maar bij een show van dergelijke allure had toch een beroeps-speaker beter voldaan. Hetzelfde geldt voor de heer De Vries, de importeur van het Weense huis Maschek, die na de pauze de commentaar verzorgde. Drie mannequins dan voor de pauze, waarvan één de Nederlandse ster mannequin Maud was en de andere twee amateurs waren, brachten de collectie van de gast van de avond voor het voetlicht. De Weense collectie bestond voor een belangrijk deel uit japonnen met bijpassend jasje; erg geliefd op het ogenblik. Verder schijnt Viktor Mas chek voorliefde te hebben voor zwart fluweel, waarin hij gelijk heeft, want het is een buitengewoon flatterende stof. Deze couturier zoek zijn succes vervolgens nog in de kleine snufjes, zoals in een bijzondere verwerking van de stof in ruime plooien of bij voorbeeld in twee splitten in een stola, waardoor men de armen kan steken. Tenslotte durft Maschek ook nieuwe kleuren te brengen, die niet direct met de heersende mode te maken hébben. Zoals bijvoorbeeld beige kant uit Vorarlberg, getrokken over zuiver zijden grijze duchesse. In het algemeen kan van deze col lectie gezegd worden, dat zij uit muntte door aparte bewerking van de details op de basis van een goede coupe en smaak in de keuze van het materiaal. De tendens van de collec tie was een zuiver romantische! Hoe kan men het anders van Wenen ver wachten? Géén vrouwen, weggestopt in H's, A's of Y's, zo schijnt Maschek te -roepen, maar de vrouwelijke den voor de komende vergaderingen, welke zeer attractief beloven te zul len worden en met de afwerking van het opgestelde programma zal het grootste deel van de winter gemoeid zijn. Na de pauze hield de voorzitter 'n korte causerie ter vervanging van een beoogde vertoning van de film, die gemaakt is van de laatste excur sie. maar nog niet gereed gekomen was, doordat er een zeer grote ach terstand bij het ontwikkelen van films blijkt te bestaan. Hij sprak over „Noordwijk in de olie" hetgeen be trekking bleek te hebben op de bo ringen naar olie, waarmede men de zer dagen aan de Lageweg in de na bijheid van de Noordwij kerhoek een aanvang heeft gemaakt. Men kan nooit weten in hoeverre hiermede re sultaten zullen worden bereikt, maar het is niettemin zeer interessant het verloop met aandacht te volgen. Voor de op 17 Februari te houden broeiwedetrijd werden aan dertig le den paketten met bloembollen uit gereikt. De heer M. Verweij, die met huisbroei zijn sporen reeds heeft ver diend, gaf een uitvoerige toelichting hoe de bollen het best behandeld kunnen worden. M.S.V. Handbal. Het programma voor Zondag is slechts zeer klein en wel 1 uur MSV IIRapiditas; 2 uur MSV I—HVL I (Heren). Het is nog gelukkig dat meerdere dames-leden hun vrije Zondag heb ben opgeofferd, om de lege plaatsen aan te vullen, welke ontstonden door maar liefst 7 afschrijvingen 1.1. Zon dag. Door deze sportieve gèste kon bereikt worden, dat alle punten in Noord wijk bleven. De uitslagen wa ren: MSV I—Velo (Heren) 76; MSV I—Jong Ade I 5—0; MSV II— Zwa luwen I 61; MSV Jun. AJong Ade A 30. charme bovenal! Zijn collectie in ze kere zin dan ook tijdloos bij alle mo derne invloeden, die erin merkbaar waren. De slotconclusie moet echter zijn, dat de Nederlandse confectie er óók best mag wezen, zeker wanneer zij zó wordt „uitgelezen" als hier het geval was. De show, die een uur over tijd be gon, was zeer goed bezocht en het publiek toonde zich zeer tevreden. C. Th. R. VOORHOUT Geen persoonlijke ongelukken Gistermorgen vond er een ongeval plaats aan de Prinsenweg, dat zeer goed is afgelopen. Een chauffeur uit Warmonde, wiens vrachtauto beladen was met bossen riet, welke voor het afdekken der bloembollen wordt ge bruikt, moest deze voor de fa. Ver- degaal lossen in een schuit. Ver- •edelijk plaatste de berijder zijn vracht wat té dicht op de wal, want nadat men begonnen was met het lossen, zakte deze geweldige vracht de sloot in. De mensen op de schuit en de chauffeur konden zich geluk kig uit de voeten maken. De schuit was wel wat snel „aan de vracht" en zonk direct. Het kostte enige moeite deze ravage op te ruimen. VOGELS C HIET VERENIN GING GAAT JUBILEREN Het was wel wat vroeg in de tijd, om over het jachtseizoen te gaan praten, maar er was iets anders, dat de aandacht van de leden-schutters vereiste. De vereniging bestaat n.l. dit jaar 35 jaar en er werd besloten, dit feest feestelijk te gedenken en te vieren. Besloten werd als datum daar voor te nemen 16 November a.s. KRO komt op bezoek. Bij de jaarlijkse tocht door het land zal de KRO-tournee dit seizoen Voorhout niet overslaan. De uitvoering heeft plaats op Maan dag 17 Oct. a.s. in het parochiéhuis. De goede naam van de KRO-tour nee staat er borg voor, dat voor deze avond ook in Voorhout grote belang stelling zal zijn. In het varieté-cabaret „de Tondeldoos zingt Harry Bordon zijn nieuwste liedjes. In het vrolijke spel voor jong en oud „Het Rario Ganzenbord" blijkt hij tevens een slagvaardig conferencier te zijn. De Balsamos brengen hun internationale manipulatieshow op humoristische wijze. Tonny Silavastry bespeelt de piano, terwijl de KRO-fiLm U alle KRO-medewerkers laat zien. Het doel der KRO-tournee is, nu naast de contacten door Radio en gids gelegd, ook in persoonlijk con tact met de luisteraars te blijven. Bridgeclub „Voorhout" opgericht. Aan de uitnodiging van het comité tot oprichting van een plaatselijke Bridge-cluo hadden zeer velen gehoor gegeven, toen in café de Bonte Koe de oprichtingsvergade ring plaats vond. Het deed de initia tiefnemer, de heer B. A. v. Beurde::, die als voorzitter fungeerde een bui tengewoon genoegen, dat zovelen aan de oproep hadden gehoor gegeven. Een speciaal woord van dank sprak hij aian het adres van da heer A. H. van Langen Hermans, welke ook in voornoemd- comité zitting heeft, voor hot zeer vele werk door hem zo spon taan is verricht. Alles wat n.l. voor 'n drive nodig is, is door hem in orde gemaakt. Na dit openingswoord werd een voorstel om de vereniging te noemen Bridge-club Voorhout zonder com mentaar aanvaard. De vaststelling van de speelavond gaf nog al moeilijkheden. Besloten werd, om zoveel mogelijk aan de wensen der leden te voldoen, 2 avon den vast te stellen en wel: op Maan dagavond in de Bonte Koe en op Woensdagavond in café Boerhaave, en wel om de maapd. Dus de ene maand op de Maandagen en de andere maand op de Woensdagen. Er waren geen bezwaren, dat het oprichtingscomité voorlopig tot Jan. als bestuur optreedt. Dan wordt een definitief bestuur gekozen. Het voorlopige bestuur is samengesteld uit de heren: B. A. van Beurden, voor zitter; A. Bor, penningmeester; A. H. Chr. van Langen Hermans en H. P. v. d. Hulst, commissarissen en H. N. M. Roozen, secretaris. De contributie werd vastgesteld op f 1.50 per maand en 2.50 entree. Voor diegenen die het bridgespel willen leren zal een lesavond wor den ingelast mits voldoende deelname. Nieuwe leden en leerlingen kunnen zioh bij het bestuur opgeven. SASSENHEIM Geb.: Jacoba Petronella, d. v. W. J. Turenhout en A. M. Wessels; Chris tina Alida Hendrica, d. v. Th. G. Dofferhof en S. M. Wowijs. Ondertr.: J. H. P. Rozenbroek, 40 jr. en W. A. M. Bader 27 jr.; Getr.: J. van d enBerg 76 jr. te Noordwijkerhout en J. van der Meij 70 jr.; W. Verhoeven 36 jr. te Leiden en J. W. Mosseveld 31 jr.; Adrianus van Breda 36 jr. en L. Luijt 24 jr. te Haarlemmerliede. Overl.: Cornells van Velzen, 89 jr.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6