DUINSTREEK Fashion-Tips for Gentlemen Goede raad IS niet duur VRIJDAG 14 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 3 HAARLEMMERMEER Geb.: Petrus Gerardus Antonius, z. v. P. T. Hooijboer en M. C. Tromp; Petronella Maria Antonia, d. v. J. C. M. Hendriks en R. M. v. d. Burg; Berto Marius, z. v. F. M. Reijnders en J. Ekkers; Andries z. v. A. de Vries en M. Bokhorst; Gerdina Maria, d. v. P. Meirmans en G. M. Zuidberg; Jelle Klaas, z. v. J. Pikkert en S. K. van de Polder; Johannes Maria, z. v. P. J. C. Buijs en J. W. Thuring; Marte, z. v. F. C. van der Linde en N. J. C. Verhoeven; Veronica, d. v. F. C. van der Linde en N. J. C. Verhoeven; Dirfcje d. v. J. A. Bokhorst en W. Bregman; Leendert, z. v. G. J. T. Bouwman en G. Eveleens; Theodora Johanna Maria, d. v. J. C. Suidgeest en C. Blom; Cornells z. v. P. Ouwer- kerk en M. Markus; Pieter Cornelis, z. v. H. de Koter en A. voor den Dag; Johannes Jacobus, z. v. J. van Rijs- sel en C. Ippel; Ester Maria, d. v. J. Korsuize en G. Broekhuizen. Ondertr.: D. J. J. Meijer, 35 jr. en C. M. Milatz 30 jr.; G. Blokhuis 37 jr. en M. Overbeek 28 jr.; B. -v. Leeuwen 23 jr. en C. de Haan 23 jr.; J. F. W. Zwaan 30 jr. en M. E. Zwagers 21 jaar. Getr.: C. P. Bijwaard en T. M. Zwetsloot; H. Oostrom en C. A. Leeu werink; W. v. Dijk en E. Strous; K. Mantel en E. de Groot; J. Hendriks en J. M. Amama; C. Hoogvliet en M. Slinger; J. Quint en M. Ooms. Overl.: Jacob Langhout, 61 jr. echt genoot van C. A. H. van Pelt; Paula Catharina Verweyen', 52 jr. echtgenote van P. A. Bosman; Derktje Mossel, 67 jr. wednr. van A. Boerma. HILLEGOM Geboren; Petrus Gerardus Cor nelis, z. van J. H. Warmerdam en E. H. C. Jonkheer; Yvonne Gisela, di van J. Geers en M. Koper; Marianne Nicoline, dr van N. Spaargaren en J. H. Kloek; Hendrika Apolonia, dr van J. S. van der Laan en S. van der Putten; Suzanna Maria, dr van J. S. van der Laan en S. van der Putten; Frederik Jacobus Josephus, zn van C. van Groenigen en S. B. de Boer; Joseph Maria, zn van F. J. van den Berg en M. Kamp; Marianne, dr van A. W. van Eeden en H. A. M. Kap- tein. Ondertrouwd: C. G. de Ree en ArC. M. Lommerse. Getrouwd: P. G. J. van Lierop en J. J. Zwaneveld. LISSE De heer H. J. F. v. d. Eerden slaagde de afgelopen week aan de Christiaan Huygensschool te Rotter dam voor het diploma horlogemaker. Geboren: Anthonius Hendricus Hermanus z. van J. Mens en M. Wit- teman. Robert Ohristiaan z. van A. v. Groen en T. van Houten. Jacobus Aloysius Carolus z. van H. A. M. van der Horst en A. M. van Gils. Adria- nus Wilhelmus z. van W. G. van Kesteren en C. G. Hoekstra. Ondertrouwd: A. J. Slobbe en W. H. Wijsman. Gehuwd: J. C. van Winsen en J. C. Ruigrok. J. H. Freriks en P. C. M. Romijn. Overleden: Jakoba Wilhelmina Keukenmeester, wed. van H. Kingma 86 j. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: Brillenkoker, glacé he renhandschoen, sigarettenpijpje, da meshorloge, muntbiljet van 1. du'bbele rijwieltas, bruine herenhand-, schoen; steunzool, bruine lederen ak tentas, paraplu, kinderportemonnaie met inhoud, jongensjasje, vulpen en vulpotlood in étui. Gevonden: Bruine portemonnaie met inhoud, geblokte shawl, padvin- dersriem, paraplu, glacé hererjjiand- schoen, boodschappentas met inhoud, capuchon, schoudertas met inhoud. N00RDWKJKERH0UT JAARVERGADERING R.K. GYMNASTIEKVER. GIOS. Afscheid van de heer Boortman. De jaarvergadering van GIOS had dit keer een bijzonder karakter, want in deze avond werd afscheid geno men van de heer Boortman, die vanaf de oprichting in 1945 tot 1 Septem ber j.l. leider van de vereniging is geweest. In het eerste deel van de vergadering werden de gebruikelijke! jaarverslagen uitgebracht, uit welke' bleek, dat er vooral onder de jon gere meisjes en jongens veel belang stelling voor de gymsport bestaat en de vereniging in het geheel thans een 350 leden telt. Mej. Cok Geerlings, die aan de beurt van aftreden was, stelde zich niet herkiesbaar als bestuurslid. Bij enkele candidaatstelling werd Thea Meijer in haar plaats gekozen. Mej. Geerlings blijft voorlopig nog wel aan GIOS verbonden als kleuterleid ster. Nadat nog enkele huishoudelijke punten waren afgehandeld en inmid dels de heer en mevr. Boortman ter vergadering waren gekomen, begroet door een spontaan applaus van de jongens en meisjes, werd het zake lijke gedeelte van de vergadering ge sloten. Cees v. d. Togt, de pianist van de vereniging, zette zich achter de piano en er werd koffie met een gebakje gepresenteerd. Vervolgens werd de scheidende leraar toegespro ken door de voorzitter, de heer v. Buijtenen, die vaststelde, dat GIOS enorm veel te danken heeft aan de werkkracht en het grote enthousias me van de heer Boortman. Spreker legde er vooral de nadruk op, dat de heer Boortman niet volstond met de meisjes en jongens te leren gymen, maar dat hij er steeds aan dacht, dat zijn lessen ook een bijdrage moesten zijn in de opvoeding en karaktervor ming van de kinderen en de jonge lui. Namens de vereniging bood spre ker de scheidende leraar een prach tig fototoestel met lederen tas aan, hierbij de hoop uitsprekend ,dat de heer Boortman dit cadeau zou willen beschouwen als een blijk van waar dering en dankbaarheid van bestuur en leden. Het belangrijke aandeel dat mevr. Boortman heeft gehad in het werk voor GIOS werd natuurlijk niet vergeten en met enkele toepasse lijke woorden bood de voorzitter haar een prachtige bouquet rozen aan. De geestelijk adviseur, kap. Lommers, dankte ook de heer Boortman voor alles, wat hij voor CIOS heeft ge daan en de penningmeester dankte de Miimmende Maas op de MefreChaw scheidende leraar vooral voor de gro te zorg, die hij steeds had ook voor de vereniging zelf en zelfs voor de verenigingsfinanciën. De heer Boortman dankte met een geestig speech je voor de grote verras sing hem en zijn echtgenote deze avond bereid. BRIDGE-CLUB VIERT 10-JARIG BESTAAN. De bridge-club „Het Juiste Bod" heeft zijn tweede lustrum, gevierd met een feestavond in de zaal van de gebrs. Brama voor de leden en hun echtgenoten of verloofden. De heer de Winter opende de avond als voorzitter van de feestcommissie met een kort welkomstwoord tot alle aanwezigen, waarna hij namens alle leden woorden van dank richtte tot de heren Sohreurs en Brama, resp. Voorzitter en secretaris van de club, welk tweetal spreker de motor van de club noemde. Als bewijs van er kentelijkheid bood spreker het be stuur een bloemenmand aan. Een bij zonder welkom richtte de heer De Winter nog tot de heren van de V. V.V., waarbij hij constateerde, dat de V.V.V. eigenlijk de enige instantie is, van welke de bridgeclub medewer king ondervindt. Spreker vond het jammer, dat de rest van de burgerij zo afzijdig blijft. De voorzitter, de heer Schreurs, hield vervolgens een herdenkingstoe spraak, waarin hij uitvoerig het wel en wee van de club gedurende de afgelopen 10 jaar de revue liet pas seren. Spreker memoreerde de be haalde successen en stond uitvoerig stil bij het grote succesnummer van „Het Juiste Bod" t.w. de Bloemen- drive. Na de uitvoerige rede van de voor zitter, trad het cabaret-gezelschap „De vliegende schotels" voor het voet licht met conference, schetsjes en veel goede muziek. De 3 mondaccordeon- virtuozen, de comboy-band, het Ha waiian-ensemble, de zangers van het Franse lied, allemaal maakten zij heel goede .prettige muziek, waarmede zij veel succes oogstten. Ter afwisseling werd er gedanst. Er was een prima stemming en het was laat eer men het wist. „Odi" gaf eerste winteruitvoering. Donderdagavond opende Odi het winterseizoen met de opvoering van „Gezworen kameraden" van Ed. J. M. Terlingen. De zaal van v. d. Geest was geheel gevuld, toen de heer P. d. Berg alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Direct daarna werd begonnen met de opvoering van het toneelstuk, een blijspel in 5 bedrijven. Reeds in het le bedrijf deed het spel van de 2 va gebonden, Domineetje en Denny Rowland, welke hoofdrollen vervuld werden door de bekende heren H. den Elzen en Bert v. d. Bosch het publiek met de gebeurtenissen mee leven. Denny Rowland, een ontslagen gevangene-voert z'n Domineetje mee het gebergte in waar zij voorlopig geen last van de politié zullen heb ben. Gekomen bij een landgoed wordt Denny Rowland door een negerbe diende aangezien voor zijn heer Ri chard Kastelman, die reeds lang van huis is- Beiden leven nu een goed leven en zij komen met andere per sonen, vrienden van Richard, in aan raking. 't Is dikwijls moeilijk voor hen, zich uit die vremede situaties te redden. Veel last krijgen zij van or. Chilton (A. v. d. Burg) die meen de bewijzen in handen te hebben, dat Richard is overleden. Hij vernietigt het testament, waarin de verloofde, Jeanne, als enige erfgename is aan gewezen, met het doel, zelf alles zich toe te eigenen. Een reeks intriges volgen elkaar op. De spanning neemt toe. Detectives komen er aan te pas. Eindelijk komt de ontknoping en Denny Rowland blijkt de echte Ri chard Kastelman te zijn. Van begin De beroemde Duitse ex-wereldkam- pioen motorrenncn, Werner Haas, is op deze foto bezig om met zyn 250 cc NSU „Max"-machine de 2224 meter hoge berg Nebelhorn bil Oberstdorf in Duitsland te beklimmen. Na een alles behalve gemak kelijke tocht, waarbij Haas o.m. een veertig meter lang pad van maar 20 cen timeter breed, met aan beide zijden een gapend ravijn van een 200 meter diep, passeerde, bereikte hij In een uur en drie kwartier inderdaad de top. En na een even moeilijke tocht terug naar beneden, kreeg hij van de politie in Oberstdorf een bekeuring omdat hij gebruik had gemaakt van voetpaden om zijn hoge doel te bereikenWant zolete mag zelfs Werner Haas niet...t tot het eind heeft dit spel geboeid, dank zij het voortreffelijk spelen van de spelers. Alles ging vlot van sta pel en voor men het wist, was het bij twaalven. Regisseur was de heer K. J. v. d. Broek. The Bleue Toppers zorgden voor het muzikale gedeelte. De avond werd besloten met een gezellig bal. Geboren: Louis Johannes Maria z. van W. J. Warmenhoven en M. van der Slot; Margaretha Wilhelmi na Maria d. van J. H. Geerlings en H. W. Oostdam; Leonarda Maria d. van Q. J. Disseldorp en A. C. Berg man; Wilhelmus Bartholomeus Ma ria z. van A. Th. Broekhof en M. H- E. van den Bosch. Ondertrouwd: A. C. Heemskerk 26 j. en A. P. N. van den Berg 28 j; P. J. Hoogervorst 25 j. en J. van der Niet 24 j.; J. Q. Beugelsdijk 25 j. en W. P. van Duin 24 j. WASSENAAR R. v. d. Berg sprak over Ameri kaanse reis. Op de maandelijkse ledenvergadering van de tuinbouw- vereniging heeft de heer R. A. J. van den Berg zijn causerie over een studiereis, die hij maakte door de Verenigde Staten voortgezet. Spr. vertelde ditmaal interessante wetenswaardigheden over levensge woonten in Amerika. De heer v. d. Berg vertoonde ver volgens een serie lichtbeelden over een koeienfarm, een kopermijn, over goudzoekers, Indianendorpen e.d. Hachelijk avontuur te paard. Drie meisjes en een jongen van 11 tot 14 jaar hebben (Woensdagmid dag) en hachelijk avontuur beleefd, toen zij te paard over de Buurtweg reden, op weg naar een manege aan de Zijdeweg. Kort voor de Zijdeweg sloeg een van de paarden plotseling op hol, met het gevolg, dat ook de drie andere dieren aan de haal gin gen. Drie van de vier jeugdige berij ders vielen op de Zijdeweg van hun paard, zonder letsel op te lopen. Een meisje, Lucia van den Berg, bleef in het zadel, terwijl de vier paarden in volle ren de drukke rijksstraatweg overstaken. Aan de overkant van de weg gleed ook zij van de paardenrug, waarbij zij een hand bezeerde. Voor bijgangers wisten de paarden tot stil stand te brengen en naar de manege te voeren. Sint Nicolaas komt. Naar thans reeds vastgesteld is, zal Sint Nico laas op Zaterdag 26 November a.s. of ficieel* in Wassenaar worden verwel komd. De Sint brengt zijn bezoek op uitnodiging van de Wassenaarse mid denstandsactie. Geboren: Sonja d. v. H. J. Scheffer en A. van den Burg; Rene N. z. v. A. W. Zomer en E. M. Visser; Adria- nus, z. v. A. Brak en J. Rietveld; Be- rendina C. d. v. L. Groenestein en A. M. G. Bellekom; Jacobus W. G., z. v. J. C. A. Kortekaas en J. H. Looye- stem; Ronald, z. v. A. Pannen en M. Burg! art. Ondertrouwd: P. Zwart en J. L. v. Reijondam; G. A. Wensveen en C. J. Rnjjgrok; J. Berkelaar en E. v. Oos ten; A. L. Wolters en G. J. L. Bak ker p.n E. L. M. Gorris; J. B. de Gruijter en E. M. Rutten; R. A. van den Bregh en C. M. T. Hartmans. Getrouwd: J. Montauban v. Swijn- dregt en H. D. van Putten; A. Koe nen en L. van der Scnllden; A. d Rooij en T. H. E. Holleman Overleden: Cornelis de Zwart, 2 j.; Franziska Levy, 83 j.; Deuwke Kamp horst, 86 jaar. U vraagtwij antwoorden J V WEET U HET OOK NIET Vraag C. C. M. v. d. R.: Ik las laatst uw vragenrubriek waarin de kwestie werd behandeld van iemand wiens huis gekocht was door een derde, die de bedoeling had er zelf in te trek ken. Volgens u moet hij 3 jaar wach ten, waarna de huurder erop last van de kantonrechter uitgezet kan wor den, mits er een overeenkomstig huis beschikbaar is. De huur van een der gelijk huis zal in ieder geval aanmer kelijk hoger liggen, daar men in nieuwbouw zal vervallen. Ikzelf ver keer in deze positie, omdat ik een nieuwe huiseigenaar heb gekregen. Mijn advocaat schrijft nu: Uw nieuwe huisbaas kan u nimmer indien u tenminste uw verplichtingen als huurder blijft voldoen noodzaken, zelfs niet op een beweerd dringend nodig hebben voor eigen gebruik van uw woning, tot ontruiming". Antwoord: Aangezien wij het schrij ven van bedoelde advocaat niet ge heel kunnen beoordelen, omdat wij de casuspositie niet precies uit het antwoord kunnen afleiden, zullen wij ertoe overgaan de kwestie eerst in zijn algemeenheid, te behandelen, om daarna uw geval nog eens nader te bekijken. Volgens de huurwet geniet de huur der, indien hem de huur is opgezegd, van rechtswege huurbescherming. In deze toestand zijn zowel de huurder als verhuurder gehouden aan de oor spronkelijke huurvoorwaarden, be halve natuurlijk die van de opzeg gingstermijnen. De oude banden zijn immers reeds geslaakt. Huurbescher ming vindt niet plaats, dit moet u goed begrijpen indien de huurder zelf heeft opgezegd, danwel in de op zegging heeft bewilligd. Ingeval van huurbescherming even wel, kan de verhuurder trachten ont ruiming van het verhuurde door de huurder te verkrijgen. En wel zal hij hierin slechts slagen in de volgende gevallen: 1. Indien wegens onbehoorlijk ge bruik van het goed, wegens ernstige overlast zijn medebewoners danwel de verhuurder aangedaan, of wegens wanbetaling van de verhuurder niet kan worden gevergd, dat de hiiurder of gewezen huurder nog langer in het genot van het goed blijft. 2. Indien de gewezen huurder het genot kan verkrijgen van een soort gelijk, mede de huurprijs in aanmer king genomen hem passend onroe rend goed, en in verband hiermede van de verhuurder niet kan worden f;evergd, dat de gewezen huurder nog anger in het genot van het goed blijft; 3. indien de gewezen huurder niet toestemd in een redelijk aanbod tot het aangaan van een nieuwe huur overeenkomst met betrekking tot het zelfde onroerend goed; 4. indien de verhuurder het on roerend goed zo dringend nodig heeft voor eigen gebruik; vervreemding van het goed niet daaronder begre pen, dat voor hem de economische en maatschappelijke behoeften van beide partijen en van wettige onderhuur ders naar billijkheid in aanmerking genomen, niet kan worden, gevergd dat de gewezen huurder nog langer in het genot van het goed blijft; 5. indien de verhuurder het on roerend goed nodig heeft, teneinde aan een wettelijk voorschrift of een beschikking van overheidswege te kunnen voldoen. Wat nu de brief van de advocaat betreft, daarin wordt eigenlijk gead viseerd 'n minnelijk overleg te berei ken hetgeen genoemd wordt onder 2 hierboven. U kunt echter zelf al wel de conclusie trekken, dat indien de prijs u niet zou schikken, ontruiming niet kan worden gevorderd. U vrij willig toch te binden tot verhuizing in een dergelijk geval is in feite het aannemen van een zeer tegemoetko mende houding. Verhuurder zal via 2 toch wel heel moeilijk slagen in zijn opzet u het huis uit te krijgen. Bij de huidige woningnood zal deze weg hoogstens bewandeld kunnen worden voor bedrijfspanden. Meer aannemelijk is, dat de verhuurder zal trachten via de onder 4 genoemde weg te slagen. Hier nu komen wij op het chapiter, dat behandeld werd in de beantwoording van de kwestie, welke de inleiding vormt van uw vraag. Wij laten eerst weer de tekst volgen van een belangrijk artikel van. de huurwet in deze. Namelijk: Ingeval een huurder of gewezen huurder wordt veroordeeld tot ontrui ming van een gebouwd onroerend goed of een gedeelte daarvan, uitslui tend op grond dat de verhuurder dit goed of gedeelte voor eigen gebruik als bedoeld in art. 18 lid 2 onder d (hierboven onder 4), nodig heeft, zal, mits aannemelijk is, dat de verhuur der binnen 2 jaar en 6 maanden voor het vonnis met het oog op dat ge bruik in de rechten van de vorige huurder of gewezen (i.v.m. de opzeg ging) huurder is getreden, terwijl de huurder of gewezen huurder het goed of gedeelte reeds als zodanig ge bruikte, in het vonnis worden be paald, dat tenuitvoerlegging daarvan niet kan plaats hebben dan na ver loop van 3 jaren, te rekenen van het tijdstip van de rechtsopvolging. Wij tekenen hierbij aan, dat de ontruimingsvordering krachtens dit artikel dus kan worden ingesteld voordat, de huurovereenkomst is ge ëindigd. Voorts betreft de termijn van 2J4 jaar enkel de tenuitvoerlegging van het vonnis en niet ook de belan gen- en behoeftenafweging als be doeld onder 4 hierboven. Deze kan dus direct plaats hebben. Wat zouden wij u nu kunnen advi seren na het voorafgaande? Ten eerste, dat zodra u de huur is opgezegd, u huurbescherming geniet. U hoeft de verhuurder alleen te ken nen te geven, dat u daarop een be roep doet en indien uw verhuurder eventueel tegelijk de ontruiming vor derde, dat u daaraan geen gevolg zult geven. Mocht vervolgens uw verhuur der overgaan tot een proces, dan neemt u zelf een kantongerechtsdeur waarder in de arm, aan wie u de be hartiging van uw zaak voor de kan tonrechter opdraagt. Vraag Abonné: Is het beslist nood zakelijk dat een jongen een diploma land- en tuinbouw bezit om als bloembollenkweker erkend te wor den? Kan hij dat ook bereiken door een aantal jaren op het bedrijf van zijn vader te werken? Antwoord: Voor erkenning als bloembollenkweker moet men een aanvraag indienen bij het bedrijf schap voor Sierteeltproducten, afd. registratie, Trompstraat 73, Den Haag; daarnaast moet een cursus ge volgd zijn, hetzij aan een tuinbouw school, hetzij aan een tuinbouwwin- terschool. Wendt u voor verdere in lichtingen hieromtrent tot de Alg. Ver. van Bloembollencultuur, Wilhel- minastraat 45, Haarlem. Nóg strelen milde zonnestralen de herinne ring aan een prachtige zomer. Geniet volop van de herfstzonl Maar fret niettemin Uw voor bereidingen. Mogen wij U goede raad geven? Kies rustig en weloverwogen Uw nieuwe winterjas of demi. Juist nü. Dwaal vrijelijk langs de welgevulde rekken en laat Uw keurend oog gaan over de even exclusieve als uitge breide collectie, welke Penseel uit alle mode oorden van naam en faam voor U heelt bijeengebracht. Ja, ga gerust Uw gang. Betast de stof. Voelt U wel? Hef zijn de echte cromby's, de fijne tweeds, superieur velours. Inspecteer de afwerking en de voering. Lijkt U deze jas? Pas hein eens aan. Staaf hii U? Neem hem, want U zult nergens anders zo'n degelijke winterjas vol distinctie aantreffen. Deze goede raad is niet duur. De prijslabels van Penseel zijn er om het te bewijzen. yj. 89.- HAARLEMMERSTRAAT 175 Penteel kleding Perfecte kleding Aanschouw ook de unieke ver scheidenheid van onze col lectie sporlcolberts, costuums en pantalons. In stijlvolle modelten en in de nieuwe modetinfen. Penseel heeft waf U past. COSTUUMS v.a. 89.- SPORT COLB. 39.- PANTALONS 24.-

Leidse Courant | 1955 | | pagina 15