RIJNSTREEK Zomerkaas-keuring te Alphen AVONDRUST Zullen de Leidse volkstuinders fuseren Slmclgat, j&jum Werkprogram en resultaten van de K*V*P» in Warmond DONDERDAG 13 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In het IJsclubgebouw te Alphen a. d. Rijn werd Woensdag de jaarlijkse zomerkaas-keuring gehouden, uit gaande van de kaasdagcommissie. Ge woonlijk gaat de kaasdag samen met de jaarlijkse fokveedag. Maar dit laat ste kon deze keer niet doorgaan van wege het vrij veel voorkomende mond- en klauwzeer. Er waren 52 inzendingen. Het ge middeld aantal punten bedroeg 84. Er w,aren 26 stuks kazen in de le soort (50%), 17 kazen vielen in het tweede soort (32,7%) en 9 kwamen in de 3e kwaliteit (17,3%). De jury werd gevormd door de heren K. Adema, zuiveltechnicus van de Haagse controle-stations, A. v. d. Vlist van „de Producent" te Gouda, P. v. d. Sterre, vertegenwoordigende de kaashandel, Bodegraven en Joh. Nusselder, ass. van de rijks zuiver- oncsulent te Gouda. Als arbiter trad op ir. H. J. Huisman, rijks zuivelcon- culent te 's-Gravenhage. Na afloop van de keuring vond een zuivelavond plaats, eveneens in het IJsclubgebouw. De avond werd ge opend door de voorz. van de kaasdag commissie, de heer Jac. Rijlaarsdam. Daarna heeft de heer K. Adema een korte beoordeling gegeven van de ingezonden kazen en een toelichting op de resultaten van de keuring. Te voren hebben de inzenders gelegen heid gekregen zelf de nodige indruk ken op te doen van de expositie. Enkele films werden door de heer ALPHENSE BOYS VIERDE FEEST IN AVIFAUNA Op uitbundige wijze hebben de le den, donateurs en aanhangers van de R.K. Voetbalverenigil ïg „Alphense Boys" Woensdagavond in het pavil joen van „Avifauna'", met een gran dioos geslaagde feestavond het zilve ren bestaansfeest van de vereniging gevierd. Behalve het voltallig bestuur waren aanwezig deken L. H. M. Nieuwen- huizen, de g. a. kapelaan L. M. G. Biemans, de oud-g.a. kapelaan E. G. Duym, de heren A. Dusee en P. Bieg- straten, beiden namens de Nat. Kath. Sportbond, mr. De Jong en de heer L. v. Leeuwen, resp. voorz. en adm. van de L.V.B., de heer M. v. Wierin- gen, namens de Leidse scheidsrech ters en afgevaardigden van de voet balverenigingen „Alphen", Alphia, A.R.C., N.S.A., M.S.V., de R.K. Sport vereniging „Wilskracht", A.A.V.'36-c, de pl. sporteommissie, G.D.S. uit Bos koop e.a. Voorts toonden belangstel ling leden van de R.K. Kerkbestuur, van de R.K. Raadsfractie, oud-voor zitters A. Breukel en Th. Dongelmans, ere-leden J. Venne en A. J. J. Breu kel. De feestavond stond o.l.v. de heer A. F. Redegeld. Hij sprak een kort welkomstwoord en dankte de leden voor de spontane reactie op de oproep om financieel bij te dragen." Even voor de pauze bood de heer Redegeld het bestuur een nieuwe clubvlag aan waarvoor zich een spe ciale commissie o.l.v. de heer N. v. d. IJssel had beijverd. Hij uitte daarbij de wens dat de vlag veel vreugde mag bezorgen en dat de leden de kracht zullen mogen opbrengen onder de nieuwe vlag de vereniging te voeren tot sportiviteit en verbetering in klasse. Tevens bood spr. namens de feest commissie het bestuur een enveloppe aan (met plm. ƒ200.welk bedrag als voorlopig saldo is overgebleven van de inzameling voor de feestavond. De heer C. J. Winninghoff, voorz. aanvaardde de vlag als een symbool van eenheid. Tijdens de pauze werd een gratis- verloting gehouden van een aantal fraaie en nuttige geschenken door le den, oud-leden en sympathiserenden geschonken, o.m. twee autopeds. Het feestelijk gedeelte werd ver zorgd door het gezelschap Berend Barends uit Den Haag, m.m.v. de drie Jacksons als accordeonisten, de ca baretière Jopie Wennex en de tap- dansers Brook, Rosfield, en het trio Corante, de muzikale clowns. Het ge zelschap J. v. d. Nat uit Den Haag zorgde voor de muzikale opluistering van het gezellig samenzijn, dat tot twee uur duurde. BODEGRAAFSE JONGEN AANGEREDEN Toen de jeugdige wielrijder W. v. Beek uit Bodegraven Woensdagmor gen omstreeks 8.15 uur, op korte af stand achter een geparkeerde auto vandaan kwam en de weg over stak om de Kerkstraat in te rijden, werd hij gegrepen door een personenauto, bestuurd door de heer H. K. uit Lei den. De wielrijder liep hierbij een ernstige beenblessure op. Dr. J. v. Eek verleende eerste hulp. De knaap is door de autobestuurder naar zijn woning gebracht. Het rijwiel werd ernstig vernield. WIJ knielen en wij vouwen de handen. Waarom? Een zieke voelt zijn knieën begeven, die het lichaam niet meer dragen kunnen. Met de knieën voor God te buigen zeggen we hem dus: Mijn God. ik ben zwak, ik lig ter aarde. Richt mij op, Gij die mijn sterkte zijt. De handen zijn onze kracht, met de handen verdedigen wij ons en weren de aanval af. De handen vouwen is de handen binden en aldus verheffen wij ze tot God om ze Hem te tonen, alsof we zelf zei den: „Zie, Heer, ik ben krachte loos', ik ben uw gevangene en uw slaaf; heb medelijden". Guido Gezelle Adema vertoond en geëxpliseerd. De uitslagen van de keuring, voor zover het de eerste soort inzendingen betreft zyn: Gebrs. G. J. en A. G. v. d. Meer Gzn., 98 punten: G. C. Kraan 98; J. A. Straathof 87; D. C. Joha 97; L. Kwakernaak 96; C. N. v. d. Akker, Leimuiden, 96; C. Kempenaar, Aar- landerveen, 96; A. de Jong 94; L. Ver geer 94; N. v. d. Akker 94; D. Ver- gunst 94; J. J. J. Verkleij 93; J. J. Oostdam 92; C. W. v. d. Broek 92; J. H. Snelderwaard 92; C. G. v. Veen, Aarlanderveen, 91; M. Hoogendoorn 90; P. J. 'Capteijn 90; Jac. A. Boere 88; P. den Hertog 88; W. C. v. d. Vis 86; A. G. v. d. Hulst 86; A. Hoogstra ten, Ter Aar, 86; A. Verbeij 8g; P. J. van Schie 86; C. W. v. d. Salm 86. (Waar geen plaatsnaam vermeld is, is dit Alphen). STRAATNAMEN WEER OP DE HELLING I In het tussen Spoorhaven en Bos- park gelegen gebied werden in de jaren 1940/41 een aantal straten ont worpen. Toentertijd werden door de raad tevens de namen vastgesteld. Gedeeltelijk zullen de toenmalige stratenplannen niet tot uitvoering komen. De namen Molenvliet, Haven straat, Vijverstraat en Molenwerf- straat zullen in het nieuwe plan kun nen worden gehandhaafd. De onder scheiding MolenvlietZuid en Noord zal echter kunnen vervallen, zon der dat er voor verwarring behoeft te worden gevreesd. Destijds (15 Dec. 1921) werden de namen verleend Burgemeester Vis serstraat en Burgemeester Bloem- straat. Op 25 November 1929 besloot de raad tot afschaffing van de toe voeging „burgemeester", op grond van de overweging dat lange straatnamen in het dagelijks gebruik te lastig zijn, terwijl toch de nagedachtenis van de genen, die men door de naamgeving v.i] eren, voldoende bewaard blijft. Bij nader inzien kleven hieraan toch ook bezwaren, waarop door middel vtr» de ideeënbus de aandacht van B. en W. werd gevestigd. De naam „Bloemstraat' wekt de indruk, dat deze straat gezocht moet worden in het Bloemenkwartier tussen de Aar kade en de Van Boetselaerstraat. Naarmate de gemeente zich uitbreidt, kan in deze meer verwarring ont staan. Toevoeging van de voor le tiers J. W C. zal zulks voorkomen. De namen „Vissei'straat" en „Bur gemeester Visserpark" beide ge noemd naar de eerste burgemeester van de in 1918 gevormde gemeente Alphen aan den Rijn (uit Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn) kun nen ertoe leiden, dat men de Visser - straat in de nabijheid van genoemd I ark zoekt. Door het geven aan de •straat van een andere naam kan dit bezwaar worden opgeheven Door de r.oam „Vorselenburgstraat" zal in ue toekomst de herinnering aan de thans nog bestaande, nabijgelegen boerderij van die naam bewaard blijven. SYMPATHIEKE BESLUITEN VAN ALPHENSE KAPPERS De Alphense kappersver. „Eensge zindheid" heeft Woensdagavond in haar vergadering in hotel „Centraal" een belangrijk besluit genomen, waar mede zij tevens het goede voorbeeld wil geven. Men heeft namelijk besloten om de Donderdagmiddag, waarop de nieuwe Alphense brug officieel wordt ge opend, hun zaken te sluiten. Men wil zich zelf onder de feestvierende bur gerij scharen en tevens het personeel hiervoor vrijaf geven. Voorts heeft men besloten om el kaar (patroons) bij ziekte bij te staan in zaken. Ontheffing zal worden gevraagd aan het gemeentebestuur voor de ver plichte sluiting op Dinsdagmiddag voor Kerstmis. Men zal voorts zich streng houden aan de verplichte sluiting 's avonds om 6.3'0 uur en zal op Oudejaarsavond de zaken om 5 uur sluiten. De vergadering werd gepresideerd door de voorz. der vereniging de heer H. v. d. Steenhoven. Tot agent van politie is be noemd de heer A. de Keijzer van de Kon. Marechaussee te 's-Gravenhage. ABBENES Kaartclub gestart. De kaartclub Abbenes is ook weer gestart. Alhoe wel het nog vroeg in de tijd is, was de opkomst redelijk. Er gaven zich 24 personen op. Dit jaar is een nieu we spelmethode toegepast. Andere jaren moest men met een maat spe len en dan bleef men de gehele avond maat met elkaar. Maar nu speelt men voor eigen punten. De eerste prijs werd gewonnen door de heer L. v. Diemen met 4909 p., 2e pr. J. Baak met 4672 p. 3e pr. J. v. Beek met 4659 p., 4e pr. C. de Vries met 4617 p., 5e pr. C. Rij- gersberg met 4529 p., 6e pr. B. Hors man met 4503 p., 7e pr. A. de Bruin met 4502 p., 8e pr. K. Kraan met 4497 p., 9e pr. Th. Baars met 4483 p. en de 10e prijs M. Kroon met 4459 p. De eerstvolgende kaartavond is op Dinsdag 25 October a.s. Z0ETERW0UDE- LEIDERETORP TENTOONSTELLING IN „DE GOEDE HERDER". In aansluiting op ons bericht van gisteren delen wij nog mede, dat de tentoonsteing in „De Goede Her der" Vrijdagvond uitsluitend toe gankelijk is voor genodigden. Zater dag, Zondag en Maandag hebben be langstellenden toegang. LEIDERDORP OPRICHTING LEIDERDORPSE HARMONIE EEN FEIT. Ruim dertig belangstellenden wa ren op de opnehtingsbijeenkomst, ge houden in „Het Wapen van Leider dorp", aanwezig en hebben de eer ste plannen gemaakt om te komen tot een eigen harmoniegezelschap. Burgemeester van Diepningen ge- tiugde door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling voor dit gebeu ren. Hij dankte de initiatiefnemers voor hun streven en sprak de wens uit, dat zij in alle opzichten zou den mogen slagen. Het moet een korps zijn voor de gemeente en door de gemeente gesteund worden, aldus burgemeester v. Diepeningen.' Door toetreden van 35 leden was de op richting van de „Harmoniekapel Lei derdorp" een feit geworden. De eer ste activiteiten zullen bestaan in het vormen van een fonds voor het ko pen van instrumenten. Daatroe wordt op de medewerking gerekend van de ingezetenen, die het zeker op prijs zullen stellen een eigen muziekgezel schap te bezitten, waardoor men bij feestelijkheden niet meer afhanke lijk behoeft te zijn van muziekgezel schappen van buiten de gemeente. Het bestuur bestaat uit de heren: J. Spaargaren, voorzitter en H. Boter- rnans, C. de Ruijter, D. v. Wijk, G. Filippi, T. Brinks en J. Vermeer. Te zijner tijd zal het bestuur een huis- aan-huiscolelcte houden als basis voor het instrumentenfonds. Geboren: Robert Alexander Clemens z. van J. de Vries en M. A. van Rijs. Paulus z. van P. van der Zwart en M. H. Plasman. Anneke d. van H. van Veen en A. G. ten Hoope. Overleden: M. Rodenburg 82 j. wed. van L. Rodenbugr. G. Teske 52 j. eohtg. van M. Verbiest te Leiden. Nieuw complex in plan-Noord pleit voor een samengaan Nu de uitvoering van het plan Noord binnenkort haar beslag krijgt, is er sprake van, dat de vier verenigingen voor volkstuinders te Leiden tot één vereniging zullen samenvloeien, omdat zij ook op één terrein zullen worden samengebracht. De Leidse bond van volkstuinders heeft in overleg met de gemeente, die er de voorkeur aan geeft met één vereniging in contact te staan, een fusie-rapport samengesteld, dat gis teravond tijdens de vergadering van de volkstuinvereniging „Ons Belang" helpen direct1 MIST. In de witte, wattige mist, die tus sen de oude gevels van het Rapen burg rustte, klonk een weemoedig hulpgeschrei. Hoihó, hoihó, galmde het ge dempt door de dikke dampen. Er zullen velen geweest zijn, die evenals wij, angstig langs het water oppervlak tuurden, op zoek naar een drenkeling. De bruine herfstbomen weenden zacht, er heerste op het Rapenburg een stemming van diepe verslagen heid. Maar het hoihó! was niet van een drenkeling, die zich krampachtig aan de levensdraad vastklampte. Arbeiders versleepten met vereen- Agenda Leiden DONDERDAG: Bespreking Straatcommissies, plan nen voor de a.s. lichtweken, 3.30 uur nam. Harmonie. Filmavond Ned. R.K. Midden standsbond, 8 uur nam. In den Ver gulden Turk. Oriënteringsbijeenkomst Comité Ontwikkeling middelgrote en kleine ondernemingen, 12.30 uur nam. In den Vergulden Turk. K. en O. Cabaret Wim Sonneveld, 8 uur nam. Schouwburg. Chopin-programma Stefan Aske- nase, 8 uur nam. Stadszaal. Conferentie over het R.K. geloof. Spreker pater Wijnand Sluys, 8 uur nam. Hartebrugkerk. VRIJDAG: K. en O. cursus school- en beroeps keuze o.l.v. P. J. Stolker, 8 uur nam. Rapenburg 61. K. en O. cursus Creatieve Arbeid o.l.v. Henk Kors, 7 uur nam. Volks huis. Mij der Ned. Letterkunde. Spr. dr. K. F. A. Halbertsma over: „Vader landse artsen-letterkundigen uit de 17de eeuw", 8 uur nam. De Doelen. ZATERDAG Ons Eiland (Kortenaerstraat). Eer ste steenlegging clubhuis 3.30 u. nam. R.K. Harmonie. Feestavond 8 uur Stadsgehoorzaal. T.I.G. Toneelavond. Schouwburg 8 uur nam. Kringvergadering KVP St. Antoni- us Clubhuis 2.30 uur nam. Dansavond KJMV Gulden Vlies 8 uur nam. Oud-Leerlingen Ambachtsschool. Feestavond 8 uur St. Antonius Club huis. Instuif. Learaarduslhuis, Haagweg. 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waarge nomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552, de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wil'helminapark 8, tel. 26274; de krachten een kabel en hun ruggen kromden of strekten zich op de maat van de voorman, die met een krach tig geroep de mist doorborde. En de echo herhaalde het keer op keer. School voor aesthetische vorming geopend. Gistermiddag werd in Leiden aan de Langebrug 58, de school voor aesthetische vorming geopend. In deze school zullen de leerlingen van de openbare lagere scholen eni ge uren in de week, buiten de school tijd les krijgen in het tekenen en boetseren. Het onderwijs is er voor namelijk op gericht, dat de kinderen zich in de vrije expressie kunnen uit leven. Mr. H. Burgersdijk, voorzitter van de beheerscommissie opende de bijeenkomst in de school, waarna wethouder J. van Schai'k, de opzet van deze school toelichtte. Hij bracht dank aan het departement Leiden van de Maatschappij tot Nut van het Al- met algemene stemmen werd aange nomen. Ook de verenigingen „het Noorden" en „Onderling Belang" zijn voorstan ders van één fusie; de vereniging „Ons Genoegen" maakt bezwaar. De bezwaren van laatstgenoemde vereniging die naar men ons mede deelde „de rijkste is" zijn voorna melijk gegrondvest op de traditie. Men is niet helemaal afkerig van een samengaan der verenigingen, maar men zou wel graag een jaar of drie respijt willen hebben om te zien hoe de zaken zich op het nieuwe volkstuinen-complex zullen ontwik kelen. De gemeente houdt echter staande, dat zij in verband met de verzorging van de terreinen (voetpaden, alge mene beplanting e.d.) en met het oog op het gemeenschappelijke clubhuis met één lichaam te doen wil hebben. Mocht de voorgestelde fusie niet doorgaan dan blijft een overkoepe lend bestuur, dat vier verenigingen vertegenwoordigd een tweede mo gelijkheid. Het is vooral echter om de oprich ting van het clubgebouw, dat 44 y. mille moet koeten, dat aan een fusie de voorkeur wordt gegeven. Het volkstuinen-complex Noord heeft overigens in de kringen van de volkstuinders grote tevredenheid ge wekt. De plannen zijn breed aan gepakt, meent men. 590 Volkstuinders zullen straks op dit complex grond voor hun mooie liefhebberij vinden. gemeen, die deze school financieel zal steunen. De heer J. B. Volkers, die samen met mej. L. Burgersdijk, het werk zal leiden, sprak tenslotte over de mogelijkheden van de vrije expressie. Handenarbeid. Gisteravond werd in het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk door de vereniging voor handenar beid een propaganda-werkavond ge houden. Na een inleidend woord door de heer Streefkerk, die er op wees, dat de handenarbeid een belangrijk on derdeel van opvoeding en onderwijs is, hebben de aanwezigen van touw en raffia aardige werkstukkjes ge maakt. Nieuws van de belastingen. De heer M. v. d. Maas commies-ti tulair ter Inspectie der Invoerrech ten en Accijnzen te Leiden is met in gang van 1 November a.s. verplaatst naar de Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Rotterdam. De heer J. van Leeuwen, schrijver A ter inspectie der -invoerrechten en accijnzen te Leiden is geslaagd voor het examen van adjuict-commies titulair. De heer W. W. Brakhoven, schrij ver ter inspectie der belastingen te Leiden le afd. is geslaagd voor het examen van adjunct-commies-titu- lair. Geslaagd. De heer R. Wahab uit Leiden is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen voor scheepsbouwkundig in genieur. SPIEKER. De K.V.P. afdeling Warmond heeft in 1953, toen de Warmonders hun raad moesten kiezen, een werkpro gram doen uitgaan, dat in hoofdzaak 6 punten omvatte. Aan de hand van deze zes punten is nu nagegaan wat over de periode Nov. 1953 t/m Sept. 1955 door de raadsfractie is bereikt. Volkshuisvesting. Niemand zal wil len beweren dat voldoende bereikt i; integendeel een zware strijd wacht nog het gemeentebestuur en zeker de K.V.P.-fractie, want woningen moeten er gebouwd worden, nog steeds meer woningen. Maar dit moet gebeuren met gelijktijdig zoveel mogelijk spa ren van kostbare cultuurgrond. Daar om zal de fractie moeten blijven strij den om ieder redelijk te benutten stukje grond snel, zeer snel te bebou wen. Gelukkig heeft „Warmunda" weer enkele objecten in voorberei ding maar laten de particulieren (vooral de jongeren) toch trachten zelf voor hun toekomstig dak te zor gen. Dit jaar kan de eerste stap ge zet worden betreffende het opruimen van krotwoningen. Onderwijs. Heeft de fractie bij de vorige begrotirffe aangedrongen op een hogere subsidie voor het katho liek kleuteronderwijs en deze ook be reikt, thans zal zeer spoedig een wet telijke regeling ingaan. Intussen is de kleuterschool in staat gesteld het ouderwetse meubilair te vervangen door modern materiaal. Ook de meis jesschool kon haar werk voor de 7e en 8e klas verder moderniseren, door dat de raad besloot financieel bij te dragen in de kosten van kooklessen. Gezondheidszorg. Naast de blijven de steun voor het Wit-Gele Kruis ont vangt de Katholieke Gezondheidszorg ook subsidie; het onderzoek tot T.B. C.-bestrijding werd door de raad fi nancieel gesteund; de schoolmelkver- zorging is dit jaar op de Katholieke school weer met 1 klas uitgebreid; het Lageland krijgt binnenkort zijn drinkwatervoorziening. Dit is een ge zondheidsbelang van de eerste orde maar tevens voor de kaasmakende boeren een vergroting van de moge lijkheid hun zuivelproducten uit te voeren, dus tevens een economisch belang. Werkgelegenheid. Dit vraagstuk behoudt zijn actualiteit, al kan ook niet beweerd worden dat reeds grote successen bereikt zijn. Wel is dit vraagstuk dit jaar weer in de raad uitvoerig besproken en ook een be slissing genomen, maar of deze be slissing uiteindelijk succes zal heb ben moet nog afgewacht worden. Cultuur. Dit is op de eerste plaats een taak van het particulier initiatief; de subsidies die hiervoor gevraagd zijn of worden, hebben immer een gunstig onthaal gehad en kunnen daarop blijven rekenen. Het is te be treuren, dat ondanks vele pogingen de kwestie van een verenigingsge bouw niet opgelost is. Jeugdzorg. Subsidiëring van jeugd organisaties is nog niet verwezenlijkt. Dit kan zijn oorzaak vinden in het feit, dat dit een zeer moeilijke kwes tie is, waar zelfs de jeugdorganisa ties onderling het nog niet over eens zijn. De K.V.P. slaat zich echter niet op de borst en zegt „dat hebben wij toch gedaan". Allereerst wordt de ge meente niet bestuurd door de K.V.P.- fractie maar door de gehele raad. Maar de K.V.P.-fractie voelt wel dat zij door haar getalsterkte een grote verantwoordelijkheid draagt t.o.v. de gehele gemeente. In de eerstvolgende vergadering van de K.V.P. zal de voorlopige aan wijzing plaats vinden van de candi- daten voor de Tweede Kamer. Het be stuur denkt aan de volgende perso nen: mr. Th. de Graaf, Lisse; P. van Leeuwen, Noordwijkerhout; C. J. v. d. Ploeg, Haarlem en M. P. v. d. Weij- den, Nieuwkoop. De leden kunnen op deze vergadering eveneens de candi- daten hunner keuze naar voren bren gen. Indien deze candidaat door 10 personen wordt gesteund is deze can didaat voorlopig aangewezen. Verder stelt het bestuur voor om als afge vaardigden naar de kringvergaderin gen te benoemen de heren M. Pieter- se, J. G. v. d. Kroft, E. Slingerland en A. J. Dorsman. Voor het komende verkiezingsjaar zullen alle krachten moeten worden in gespannen om een zeer goed resul taat te bereiken. LEERLING-VERPLEEGSTER TE ZEIST VERMOORD. Gisteravond is, naar thans is ge-] •bleken, de 22-jarige leerling-ver pleegster mej. W. van S. op de on verlichte Oude Woudenbergse Zand weg te Zeist gemolesteerd en daarna door wurging van het leven beroofd. De verpleegster, die in het zieken huis „De Lichtenberg" te Amersfoort werkzaam was, heeft deze inrichting gisteravond verlaten voor een be zoek aan de ouderlijke woning te Zeist. Zij reisde daartoe met de N.B.M. bus van half acht naar Zeist, waar zij is uitgestapt. De naaste weg naar de ouderlijke woning leidt langs een onverlichte zandweg. In de scherpe bocht in die weg moet zij zijn aangevallen. Eerst hedenmorgen te half acht is •het stoffelijk overschot door een burger gevonden, die de politie in kennis stelde. Onmiddellijk is de re cherche met het onderzoek begonnen: het parket uit Utrecht heeft op de plaats van de misdaad het onderzoek geleid. Tot nu toe ontbreekt van de dader elk spoor. EISENHOWER VERJAART IN ZIEKENHUIS. President Eisenhower viert Vrij dag zijn 65ste verjaardag in het zie kenhuis te Denver. Hij krijgt een grote verjaardagskaart, versierd met Amerikaanse vlaggen, aangeboden. De ruim tweeduizend andere pa- tiënten van het ziekenhuis zullen van deze taart mee kunnen genie ten. Wat lezers schrijven Leiden, 11 October. EEN CONGRESSIST MIJMERT NA. Zeven afgevaardigden uit Leiden hebben samen met de duizenden te Utrecht de Margriethal van het Jaar beursgebouw doen daveren van handgeklap en ovaties. Was het con gres van Zondag j.l. dan zo belang rijk7 Ja! U en ik moeten er trots op zijn in ons zo verdeeld vaderland lid te zijn van of te sympathiseren met een partij, die een rechtvaardige po litiek moet en zal voeren. Denk eens aan een Nederland zon der K.V.P. Wie zou er dan vechten voor een een gezonde gezinspolitiek', voor de bezitsvorming dus de particulie re eigendom voor enke i en ge meenschap wie zou dan op de bies moeten staan tegen alle mogelijke na- honalisatieplannen. Zou er dan ooit volledige gelijkstelling komen van openbaar en bijzonder onderwijs? Het K.V.P.-congres heeft sterk doen uitkomen, dat naar voren moet gebracht worden, wat de K.V.P. aan het Nederlandse volk te bieden loeeft. Wij Katholieken moeten ons niet zozeer vastzuigen aan de verkeerde leerstellingen van commu'iisme, li beralisme en socialisme. Onze strijd moet staan in het pro-teken- dus: wat heeft de K.V.P. bete.- dan de andere politieke partijen. De K.V.P. biedt rechtvaardigheid voor allen en dat kan zij alleen omdat de KVP vastgeworteld staat op de eeuwige onvergankelijke katholieke beginse len Waarom kreeg prof. Romme toen hij aan het congres afkeurend meedeelde, dat 65 pet. van de we duwen een veel te lage uitkering kreeg een donderend opplaus, een-* ware ovatie? Het congres wilde ge heel Nederland ervan doordringen, dat de K.V.P. geen onrechtvaardige politiek duldt. Het voorbije K.V.P.-congres was ook voor u! Willen wij onze begin selen ook op politiek tevrein uitdra gen, dan moeten wij eerst zelf diep van onze idealen doordrongen zijn. Kennen wij echter onze eigen recht vaardige katholieke politiek? In de werkgroepen, die eens per maand vergaderen, worden de meest actuele politieke problemen besproken. Kom er bij! De werkgroep is het hart van elke plaatselijke afdeling. Wij kunnen u ook niet missen. Alleen met kennis van zaken kunt u ande ren overtuigen van de noodzakelijk heid van een zo sterk mogelijke K.V.P. Geeft u op als lid van een werk groep. Het adres is: F. A. v. cl. BOOG, 3 Octoberstr. 3a, tel. 31685 VOORSCHOTEN R.K. Vrouwenbeweging. He R.K. Vrouwengilde opende het nieu we winterseizoen met een filmavond in het Greenway-Theater. Vooraf ging een korte vergadering, die ge opend werd door de presidente, me vrouw E. van Gent-Zonneveld. Me vrouw C. v. d. Werf-v. d. Heuvel gaf een overzicht van de werkzaamheden van de Federatie voor Vrouwelijke vrijwilligers, welk verslag ook was uitgebracht op de Provinciale dag te Gouda. Er werd deze avond ook nog een opwekkend woord gesproken om zich op te geven voor de E.H.B.O. cursus, de knipcursus en voorts kon men zich nog opgeven voor de in structieavonden betreffende het vul len van matrassen e.d. Daarna begon de filmavond. Na het wereldnieuws en een filmpje over kunstrijden op de schaats kwam de mooie hoofdfilm „Schuldig aan Verraad", welke film handelt over het proces tegen Kar dinaal Mindszenty. De film werd met aandacht gevolgd en liet niet na in druk te maken. De pauze werd opge vuld met een verloting, waarbij enige aardige luxe artikelen en daarnaast de nodige huishoudelijke voorwerpen werden verloot.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2