MBI€ Regering erkent de vertraging in de nood- regeling voor weduwen en wezen A Zware brand beheerste vanmorgen zuurstoffabriek te Alblasserdem Algemene beschouwingen Rijksbegroting Als gewone brandstof raakt uitgeput moet kern-energie te hulp komen Beter een B.B. zonder oorlog, dan een oorlog zonder B.B.! VRIJDAG 7 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 DUBEC - de klassieke Oriëntcigaret sinds 1883. Zijn grote kracht is zijn grote zachtheid. DUBEC: het meest verfijnde rookgenot! Luide ontploffingen; geen slachtoffers is de TRENT? de edele Oriëntcigaret (Advertentie). Nieuw Guinea is Marokko niet Id de gistermiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer, wel ke te twee uur is aangevangen, zijn de algemene politieke besehouwin- fen over de Rijksbegroting voor het ienstjaar 1956 voortgezet. De minister-president, de heer DREES, beantwoordt de in eerste termijn gehouden redevoeringen. Hij dankt voor de over het algemeen welwillende wijze, waarop het kabi net is beoordeeld. Zelfs in de bestrij ding is men welwillend geweest. Hij gaat na hoe men tot samen werking is gekomen. Het is z.i. lo- tisch, dat niet alle partijen daaraan eelnemen. Als er een dergelijk ka binet is, dan kan het zijn dat met partijen contact wordt opgenomen, al geschiedt dat niet vaak. Men kan dan echter niet zeggen, dat de ande ren er voor spek en bonen bij zitten. Een oppositie kan geen beslissende invloed uitoefenen, maar zij kan waardevol zijn. Het blijft voor spr. merkwaardig, dat de heer Weiter enerzijds het Angelsaksische stelstel aanbeveelt en tevens pleit voor een zelfstandige re gering en zelfstandige partijen. ÏDe Kabinetsformatie besprekend merkt hij op, dat een formateur maar niet zo zijn gang kan gaan. Pleegt hij geen overleg, dan zullen bepaalde mensen niet toetreden. Overleg met de leiders der fracties is noodzakelijk. Het streven naar een program waarover men het eens is leidt uiteraard tot een vage formu lering. Het zou van groot belang zijn als kon worden volstaan met overleg met de fractieleiders, zonder dat de ze weer ruggespraak moeten houden met hun fracties. Over de voorziening voor wedu wen en wezen is niet in de troonre de gesproken om niet de verwachting te wekken, dat deze in dit begro tingsjaar nog tot stand zou kunnen komen. Verwacht wordt, dat binnen kort aan de S.E.R. om advies over deze kwestie zal worden gevraagd. Met betrekking tot de Europese integratie zegt spr., dat er belangrijk werk is gedaan voor een gemeen schappelijke markt, maar men moet er rekening mee houden, dat op eni ge zeer essentiële punten ernstige verschillen van mening niet uitge sloten zijn. Ten aanzien van de slechte ver standhouding tussen Nederland en Indonesië heeft de heer Gortzak de schuld op ons land geworpen. Spr. is er geen voorstander van altijd het eigen land te verdedigen, maar hier is de heer Gortzak z.i. te ver gegaan. Hij heeft geen woord van afkeuring doen horen over de vastgestelde mis handelingen van beklaagde en getui gen in de zaak Schmidt. De heer Gortzak heeft afkeuring geuit jegens mr. Bouman. De rege ring heeft de grootste bewondering voor diens optreden en vooral voor de wijze waarop zijn vrouw met gro te moed en bekwaamheid, al is zij geen juriste, de verdediging heeft voortgezet, toen haar man moest uit wijken. (Na deze verklaring klinken bravo's uit de Kamer). Spr. verklaart, dat de regering niet bereid is de Nederlandse delegatie bij de V.N. terug te roepen. Een vergelijking met Frankrijk gaat z.i. niet op, omdat het in^dat ge val gaat om een gebied, dat staats rechtelijk met Frankrijk is verbon den. Hij belicht de moeilijkheden, om te komen tot een bevredigende op lossing van de kwestie der loonvor ming. Wat de bezitsvorming betreft merkt spr. op, dat de regering reeds een voorlopig standpunt heeft inge nomen met betrekking tot haar amb tenaren. Hij geeft te kennen, dat het kabinet nog geen beslissing heeft ge nomen nopens de vacantievoorwaar- den voor het rijkspersoneel. De kwestie van de woningnood aanroerend zegt spr., dat er zoveel gebouwd wordt als men kan met het beschikbare aantal arbeidskrachten. Er is veel, dat wenselijk is, maar niet zó urgent als woningbouw. Een ver schuiving in de richting van de wo ningbouw blijkt veelal nodig. Getracht wordt het aantal bouw vakarbeiders op te voeren. Over de bevordering van de montagebouw is diepgaand overleg gaande. Over het denkbeeld van de heer Andriessen een Nationale Bouwraad in te stellen heeft zij zich nog niet beraden, maar er moet naar sprekers Kernenergie en de industriële toekomst OOK HET WERK IN NEDERLAND tal aangebouwde vleugels. In het een- mening geen instantie worden inge schakeld, welke eerst weer moet wor den gehoord voor een beslissing kan worden genomen. Teleurgestelde Romme. Bij de replieken voert het eerst het woord de heer ROMME (KVP), die ernstig teleurgesteld is door het antwoord op zijn vraag inzake een noodvoorziening voor weduwen en wezen. Er is nu een jaar nodig ge- weeet voor deze zaak is overgebracht van het departement naar de SER. Dat betekent, dat er voorlopig niets van een regeling komt. Z.i. moet aan de SER een spoedadvies worden ge vraagd. De regering moet alles in het werk stellen te bevorderen, dat nog dit zittingsjaar in gemeen over leg met de Kamer een regeling tot stand komt. Burger is het met hem eens. De heer BURGER (P.d.A.) kan zich verenigen met wat de heer Romme zeide over de voorziening voor we duwen en wezen. De suggestie van de heer Andries sen over een nationale bouwraad is nog niet voldoende uit de verf geko= men. Spr. is bereid elke constructie ve suggestie op haar merites te be schouwen. Wat het betoog van de heer Rom me over de kwestie van de loonpoli tiek betreft zegt spr., dat hij "deze zaken met alle ernst wil bediscussië ren. Er is z.i. echter een aantal niet opgeloste vragen. Te ruim zes uur wordt de verga dering geschorst tot 's avonds acht uur. Avondvergadering. To acht uur wordt de vergadering voortgezet. De heer GORTZAK (CPN) acht het noodzakelijk, dat de KVP bij de komende verkiezingen wordt ver slagen. Tot samenwerking daartoe is zUn fractie bereid. De heer WELTER (K.N.P.) vreest, dot Nederland in de V.N. door de knieën zal gaan en hij ziet al een commissie van goede diensten met destructieve doeleinden. Deze zitting van de V.N. moet z.i. worden ge boycot. De heer OUD (V.V.D.) bespreekt de samenhang van het huurbeleid en de woningnood. Deze regering is er niet verantwoordelijk voor, maar minister In 't Veld heeft destijds ge- zegd, dat er niet te veel gebouwd moest worden, omdat er anders straks te veel bouwvakarbeiders zijn. De heer SCHOUTEN (AR.) zegt, dat wat de ministerpresident heeft gezegd over de kabinetsformatie hem in zekere zin heeft getroffen. Hij heeft daarin de man van ervaring beluisterd. De heer TELANUS (C.H.) vraagt nadere inlichtingen over de be noeming van hoge functionarissen aan het departement van O., K. en W, Er staan daarvoor geen posten op de begroting. Voor het ontslag aan het departement van Landbouw is tenslotte ministerpresident verant woordelijk. Er is onrust in de gehe le ambtelijke wereld. Wat zijn dit voor Amerikaanse methoden. Hij dringt erop aan, als het ontslag toch zou doorgaan, de voordracht daar toe over te laten aan de nieuwe be windsman. Drees antwoordt voor de tweede maal. De ministerpresident, de heer Drees, geeft als zijn oordeel te ken nen, dat het verlaten van de verga dering der V.N. een ongunstige in vloed zou hebben. Spr. verklaart dat de regering het met de heer Romme betreurt, dat over de noodvoorziening voor wedu wen en wezen gezegd moest worden zoals dat geschied is. De zaak ii het kabinet zeer ernstig bekeken. Er is vertraging opgetreden. Spr. heeft niet de illusie gehad, dat h« de heer Tilanus had kunnen be vredigen met zijn antwoord over de kwestie in de ambtelijke wereld. Dat er geen begrotingspost is erkent spr., doch het gebeurt herhaaldelijk, dat telden achteraf worden aangevraagd. ;en dieper gaande discussie over het verlof en te verwachten ontslag van een hoge ambtenaar zal beter gehou den kunnen worden met de minister van Landbouw. Wat de loonsverhoging aangaat merkt hij o.a. op, dat de winstde- lingsmogelijkheid is omgezet in een gratificatie, die men zekerder acht- De winstdelingsmogelijkheid is is tenslotte de minister-pres. verant ken, dan .moet men geen staatscom missie met het oog op de woningnood instellen, meent spr. De algemene politieke beschouwin gen worden gesloten. Oorzaak onbekend Omstreeks half acht vanmorgen is door tot ciu toe onbekende oorzaak, brand uitgebroken bij „de Graaf stroom" aan het Rapenburg te Al- blasserdam, waar zich twee afdelin gen bevinden, de zuurstof- en de ace- tyleenfabricage. De laatste afdeling bestaat uit de zogenaamde gasfabriek, de gasketel en de vulinrichting. Van het 40 man tellende personeel van de fabriek werken er zes tot acht in de vulinrichting, waar men de flessen vult. „Wat er gebeurd is", zo vertelde een hunner, „weet ik niet, maar de zaak stond ineens in lichterlaaie. Wij zijn weggerend. Gelukkig heeft men nog kans gezien de kranen van de ketel te sluiten, want anders was het daardoor alleen al blijven branden". Blussen onmogelijk. In de vulinrichting stonden honder den gevulde accetyleencylinders die door de brand ontploften, hetgeen tot ver in de omtrek was te horen en waarby de scherven door de lucht vlogen. Het heeft een uur geduurd, voordat het knallen ophield. Het kan toor van de fabriek werd licht bescha digd, er sneuvelde namelijk eon aan tal dakpannen. Persoonlijke ongeval- (Advertentie.) WANNEER ZUNZU VOLWASSEN? pen mens leeft 50-70 aar en isvolwassen mei 20-25 jaar Eenv^^^^^^ m.j .ii, VO.V.W.WI me? ca 4 weken jaar en j» volwassen mtf 15-25 jaar Een muis leef ?ca.*-6 jaar en is volwassen mei ca. 3*4 maanden Een^^^^^a^^O jaar en is volwassen mef al-2)aar Een pa^^-ef^^M lien's volwassen me? Een leeuw leeftca.15-30 jaar en is^volwassen mei Een walv/t leeft ca20-30 jaar en j» volwassen me? ca 6-0 jaar OOK HET WERK IN NEDERLAND ONTWIKKELT ZICH SNEL De gehele, thans bekende, economisch winbare hoeveelheid brandstof van onze aarde bedraagt slechts een derde deel van het eeuwverbruik omstreeks het jaar 2000. Men verwacht, dat in 1970 de Nederlandse behoefte aan fossiele brandstof slechts 45 uit eigen bodem kan woeden gedekt: 18 mil- lioen ton steenkool zal per jaar moeten worden ingevoerd! Raakt het klassieke type brandstof uitgeput dan i6 het echter een geruststellende gedachte, dat de voorraden der kernenergie juist op het goede ogenblik te hulp gaan komen: de energievoorraad, welke de economische winbare uranium- en thoriumvoorraden bevatten, is bijna twintig keer zo groot als die van alle fossiele brandstoffen tezamen. Aldus prof. dr. J. M. W. Milatz, de directeur van de stichting Reactor Centrum Nederland, die hedenmiddag een uiteenzetting heeft gegeven over de mogelijkheden van de kernener gie voor de industrie en over het rea- tor centrum Nederland, tijdens de jaarvergadering van het verbond van Nederlandse Werkgevers te tUrecht. Hij vervolgde, dat op de conferen tie voor het vreedzaam gebruik van atoomkernenergie, welke deze zomer in Genève door de Verenigde Naties werd gehouden, met een kernelectri- citeitsprijs werd gerekend, die nog wat boven die van kolenelectriciteit ligt. De prijs kan echter nog dalen, naar de vraag groter wordt. Algemeen verwacht men toepassing van kernenergie op behoorlijke schaal binnen enkele tientallen jaren. Daar- na gaf prof. Milatz enige voorbeelden uit de praktijk. Energiereactoren. Op de conferentie in Genève bleek, dat de Amerikaanse industrie zich snel voorbereid op de levering van energiereactoren in de toekomst. Ook de Engelse industrie legt zich hierop toe. Eén van de Amerikaanse firma's heeft zelfs reeds nu een complete ca talogus uitgegeven voor kleine een heden (10.000 kw electriciteit). Naast deze energetische toepassin gen zijn de niet-energetische, welke op het gebruik van de neutronen en de kernphysische straling berusten niet minder interessant. Prof. Milatz noemde o.m. de mogelijkheid van het tot stand brengen van nieuwe of ver snelde chemische reacties en de pro ductie van radio-actieve stoffen met de sterke neutronenstraling. Deze kunnen gebruikt worden voor de ste. rilisatie van voedsel of pharmaceuti- sche producten, voor medische thera. pie of voor het maken van doorlich tingsfoto's als met grote rijratgenap- paraten. Nederland. Spreker kwam ook aan de vraag hoe het nu staat met het Nederland se werk op het gebied der kernreac toren, dat dus geconcentreerd wordt in de zo juist opgerichte stichting reactor centrum Nederland. Voorlopig bestaan de werkzaam heden uit drie delen; nauw verbon den met vier typen reactoren: ten eer ste het werk in het te bouwen reac torcentrum, waar onder meer de hoge werk in het laboratorium van de N.V. werk in hrt laboratorium van de N.V. K.E.M.A. over de z.g. Suspop en het werk in het Noors-Nederlands insti tuut in Kjeller in Noorwegen. Teneinde de beschikking te krijgen over het benodigde materiaal, heeft de Nederlandse regering ten behoeve van het R.C.N. een overeenkomst ge sloten met de Amerikaanse regering, welke in Juli 1955 werd geparafeerd en definitief in werking zal treden na ratificatie door onze Staten-Gene- raal. Op het terrein van het R.C.N. zal geplaatst worden: 1. de hoge flux-reactor in een gas- dichte behuizing; 2. een laboratorium- en admini stratiegebouw; 3. een z.g. „hot lobarotory". Het gebouw. Het hoofdgebouw (laboratorium- en administratiegebouw) zal bestaan uit een centraal gedeelte en een vier. tal aangebouwde vleugels. In het een. trale gedeelte zijn de ruimten geves tigd voor het bestuur, de directie, de administratie, de bibliotheek, de do- cumentatie-dienst, vergaderingen en discussies, zitkamers, de instrumen tenwerkplaats, de huishoudelijke dienst. In de vleugels worden de la boratoriumruimten ondergebracht als voor physica, chemie, metallurgrafie, reactortheorie, eleetronica, reactorbe- vejjiging, gezondheidsbeveiliging, iso topen, economie. Teneinde de samen werking en het overleg tussen de medewerkers te bevorderen is van de gedachte uitgegaan, de afstanden tus sen de laboratoria zo klein mogelijk te houden door concentratie in één gebouw met vleugels. In verband met de storingen en de speciale voorzor gen welke nodig zijn voor het werken met zeer sterk radioactieve systemen, is uit de aard der zaak een uitzonde ring gemaakt voor het reactorgebouw en het z.g. „hot laboratory". In dit laboratorium kunnen de sterke ra dioactieve stoffen met behulp van af standsbediening behandeld worden. Het ligt in de bedoeling de parti cipanten van het R.C.N. als de la boratoria zowel van het bedrijfsleven, als van de universiteiten, de techni sche hogescholen en van T.N.O. in de gelegenheid te stellen in de laboratoria van het R.C.N. experi menten te verrichten. Omgekeerd zal het R.C.N. ook onderzoekwerk bij ge noemde laboratoria uitbesteden. De „Suspop" is een nieuw type reactor, welke door dr. Went in de F.O.M.K-E.M.A. werkgroep in de K-E.M.A. te Arnhem werd ontwik keld. Hierbij worden de splijtelemen- ten, moderator en koelmedium ge vormd door een suspensie van ura- niumoxydeeltjes in water, waardoor een aantal belangrijke voordelen wor den bereikt. Door het beschikbaarko- men van verrijkt materiaal kon ook de ontwikkeling van de Cuspop in belangrijke mate worden versneld. Gedurende de conferentie in Ge nève bleek, dat niet alleen de voor drachten over de Suspop door dr. J. J. Went en zijn medewerkers gehou den, een goede ontvangst werd be reid, maar werd ook de juistheid van de keuze van het gekozen type hoge flux-reactor volkomen bevestigd. Gelijk bekend bestaat er een nauwe samenwerking tussen Nederland en Noorwegen op reactorgebied. In ver band met de stichting van het R.C.N. werd de samenwerking opnieuw be' keken en versterkt. Wanneer gereed? Bij dit alles moet in aanmerking worden genomen, dat men niet kan verwachten, dat de plannen in een handomdraai verwezenlijkt zullen zijn. De bouw van hoge flux-reactoren vraagt geruime tijd, hetzelfde geldt voor de afsluiting van de proeven met de Suspop. Tenslotte sprak prof. Milatz over de invloed van toepassingen der atoomkernwetenschappen op het maatschappelijk leven. Allereerst kan men verwachten, dat een aanvanke lijk kleine, later toenemende fractie van de electriciteitsproductie omge schakeld zal worden op kernenerge tische basis. In Engeland hoopt men binnen 10 a 15 jaar zover te zijn, dat toeneming van het electriciteltsver- bruik opgevangen kan worden door de productie op kernenergetische grondslag. Men verwacht, dat in 1975 25 pet. van de totale electricjteits- voorziening in Engeland geleverd zal worden door kernenergiecentrales. De vrijkomende kolen kunnen met voordeel in de chemische industrie verwerkt worden, oen toepassing wel ke heel wat nuttiger is dan verbran den. In hoeverre zal het Nederlandse be drijfsleven de gereed liggende kansen weten te grijpen en te gebruiken" Een gunstig voorteken is de deelne ming van het bedrijfsleven tezamen met overheid, F.O.M. en K.E.M.A. aan het R.E.C. door het geven van advie zen, door zijn eigen wetenschappelijk onderzoek en ontwikkeling van reac toren, door gastvrijheid te verlenen voor dit werk aan anderen, zal het R.C.N. gaarne zowel de wetenschap pelijke als de industriële ontwikkeling van ons land stimuleren. Verhoogde materiële welvaart kan het gevolg zijn, aldus prof. Milatz. BEJAARDE DAME VERONGELUKT Een 70-jarige voetgangster werd, toen zij Woensdag te Den Haag de Beeklaan over wilde steken, aangere den door een bestelauto. Zij keek kennelijk niet voldoende uit, zo is de mening van de politie en hoorde het signaal van de naderende auto niet. De bestuurder remde nog, doch de wagen schoot op het gladde wegdek door. Met o.m. een hersenschudding is het slachtoffer naar het zieken huis Westeinde vervoerd, waar zij is overleden. U rijdt ox» een voor langs weg. welke ge kruist wordt door een nwt-voorranaweg. len hebben zich echter niet voorge daan. De gemeentelijke brandweer van Alblasserdam was spoedig ter plaatse, doch heeft geen dienst gedaan. Er zou namelijk in of bij de fabriek een vrachtauto staan, geladen met cylin ders en men vreest nog steeds ont ploffingen. Ook vraagt men zich af, hoe de gasketels (het reservoir voor het accety leen gas), zich zal houden. De fabriek is verlaten en men wacht af „tot twaalf uur", meende een ad judant van de rijkspolite te weten. Het gebeurde trok nogal de aandacht, maar de politie houdt iedereen op veilige afstand. Enkele huizen in de onmiddellijke omgeving van de fabriek werden licht beschadigd. DIAMANTEN HUWELIJK. Op Dinsdag 11 October hoopt het echtpaar Dries BerghorstJannetje Pompert het feit te herdenken dat het 60 jaar geleden te Oldebroek te 't Harde in het huwelijk werd ver bonden. Uit dit huwelijk zijn 9 kinderen geboren, waarvan eon dochter op 20- jarige leeftijd is overleden. De bruidegom (86 jaar) en de bruid (84 jaar) genieten nog een betrekke lijk goede gezondheid. De bruid ver zorgt haar huishouding nog geheel alleen, terwijl de bruidegom zich be zig houdt met het fokken van konij nen. Behalve in 't Harde heeft het echtpaar in de begin-jaren van hun huwelijk nog enkele jaren in Duits land gewoond, waar de bruidegom ondermeer als mijnwerker heeft ge werkt; twee kinderen werden in Duitsland geboren. Scheepsberichten ALKAID 6 v. Las Palmas n. Antw.; ALWAKI 6 v. R'dam n. Hamburg. BALI 6 v. Belawan n. Colombo. CALTEX DELFT p. 6 Nrd v. Malta n. R'dam. CAL TEX THE HAGUE p. 6 Algiers n. R'dam. EENDRACHT 7 te Gibraltar. GORDIAS 6 te Lissabon. HELGA SMITH p. 6 Gi braltar n- Napels. JAVA p. 6 Gibraltar n. Port Said. LAWAK 6 te Now York. LOOSDRECHT 6 te Antwerpen MYO- NIA p. 6 Aden n. Singapore. NIGER- Hoek v. Hall. n, Montreal. SALAWATI &6 Gibraltar n. Djibouti TOMINI 6 te arsellle. WATERLAND 6 v. Gdynia n. St. Vincent. WILLEM RUYS 6 te Port Said. Aetherklanken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA VARA. 20.15 Act. en weeroverz. 20.30 Cees de Lange ontvangt. 21-05 Filmverz. progr. 21.25 Pauze. 21.30 Een avond in St. Germain des Prés. NTS. 22 0023.00 Eurovisie: Slot van de „Horse of the Year Show". HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Voor de huis vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.50 Idem. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12 00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws, en lenth. nieuwe. 13.20 Dans- orkest. (Intermezzo: Gram.). 13.45 Gram. 14 00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Dameskoor. 15.00 Kron. v- lettoren en kunsten. 15.40 Harmonie-ork. 16.00 Grego riaanse zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Musctte-ork. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Journ. week overzicht. 18.25 Gram. 18.30 Parle mentair overz. 18.40 Instr. octet. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 20.00 „Lichtba ken", caus. 20.20 Act. 20.35 De gewo ne man. 2040 Gevar. progr. 22.35 „Wij luiden de Zondag in!" en „Het getuigenis over Christus" Daarna: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23 22 24.00 Gram. HILVERSUM II, 208 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 10.30 VPRO. 2000—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7 15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.35 Orgelspel. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw 9.10 Gram. lO.Oo „Tijdelijk uitgeschakeld caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de orbeiders in dc continubedr. 11.35 Sopr. en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en utinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13 15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Speelt u mee? 14.50 Accordeonork. 15.20 Fries progr. 15.45 Radiophilharm. ork 16.30 „De consument en de kolenprijs", caus. 16.45 Gram. 17 10 Weekjourn. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Dansmuz. 18.45 Rege- ringsuitz.: „Atlantisch allerlei". Een en ander ovef de 15 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 Caus. over S- A. Kierkegaard. 19.55 „Deze week", caus. 20.00 Nieuws 20.05 Gevar. progr. 22.00 „Het huis waarin wij wonen", caus. 22.15 Viool en piano. 22.30 Gram. 22.40 „Binnen zonder kloppen", hoorsp. 23.00 Nieuws en S.O.S-ber. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5