Ook Leiden streeft naar een veiliger verkeer Maast de uieg,g,e&>tui(ie>ta, maeten meeutetHeti Leidse herdenking bij 50-jaar justitiële kinderbescherming AVONDRUST 80 Jaar firma B, de Koning Professor uit Beiroet sprak te Leiden Over de Phoeniciërs Keur van modellen op C. en A. mode-appèl te Leiden Verhoging productiviteit in Leiden en omgeving da** VRIJDAG 7 OCTOBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De verkeersonveiligheid heeft In ons land zo langzamerhand zodanige verontrustende vormen aangenomen, dat niet alleen in de kringen van de weggebruikers, maar tot op het hoogste niveau maatregelen worden be raamd teneinde hieraan paal en perk te stellen. Als resultaat van dat wijdvertakte overleg zal in deze maand over het gehele land een grootscheepse actie voor een veiliger verkeer worden ge voerd, waarvan wij dezer dagen reeds tal van bijzonderheden hebben gemeld. Leiden blijft in die activiteit niet achter. Onder auspiciën van de plaatse lijke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer en in hechte samen werking met de Verkeerspolitie is ook voor onze stad een „programma van actie" opgesteld, dat niet zal nalaten dit nijpende probleem onder de aandacht van het publiek te brengen. In de komende dagen hopen wij daar meer over te vertellen. heugende toenemende belangstelling van het publiek voor aides wat met de gevaren van de weg te maken heeft, jammer is het daarom dubbel, dat de Ver. voor Veilig Verkeer niet over voldoende financiën beschikt om deze belangstelling ten bate van de gehele gemeenschap nog meer te stimuleren en het gehele probleem op krachtdadiger wijze aan te pakken. Aan de primaire behoefte van een modern ingericht verkeerslokaal ten einde aan de duizenden kinderen verkeersonderwijs te kunnen geven, wordt binnenkort inzoverre voldaan dat het Gemeentebestuur heeft toe gezegd daarvoor een lokaal van de voormalige Bank van Lening be schikbaar te stellen en op te knap pen. Maar dan zal dat lokaal nood zakelijkerwijze moeten worden voor- „Heb eerbied voor het leven" Ter inleiding zijn wij eens een praatje gaan maken met de hoofd agent Voerman van de Verkeerspoli tie, de man die in onze stad zidh voor een groot deel heeft belast met de opleiding van de populaire z.g. Ver- keersbrigadiertjes, die men dagelijks op drukke kruispunten in de nabij heid van soholen in actie kan zien. Ook hier, aldus hoofdagent Voerman, beweegt de belangstelling van het publiek voor het Verkeer zich in stijgende lijn. Dit blijkt o.a. uit het steeds toenemend aantal scholen, dat deelneemt aan het Verkeerson derwijs. Voor het Verkeersexamen in 1956 hebben zich reeds nu ongeveer 2400 kinderen opgegeven, waarbij dan nog komen de leerlingen van drie kweekscholen en van de Am bachtsschool aan de Haagweg. Het totaal aantal kinderen, dat in de ko mende winter verkeersonderwijs zal ontvangen, bedraagt hierdoor ruim 3000. Voor de actie, welke van 10 tot 14 October in de foyer van de Stads gehoorzaal door de Ver. voor Veilig Verkeer georganiseerd; is de belang stelling van de zijde der Icholen zó groot, dat nu al vaststaat, dat lang niet aan alle aanvragen tot bezoek kan worden voldaan en meerdere scholen zullen moeten worden te leurgesteld. Bestaat e£ dus enerzijds een ver- NOLET ga vlug naar.. Botermarkt 89 Haarlemmerstraat 206 DE FALCONSPECIALIST (Advertentie). Agenda Leiden VRIJDAG. Avondmis Herensingelkerk 9.30 uur nam. ZONDAG: Ned. Kath. Bond van Werkmees ters 8.45 uur v.m. kapel Oude Vest 45, ontbijt bovenzaal café „De Kleine Burcht" waaronder uitreiking ere- insigne aan H. Vogelzang (25 jaar lid). K.A.V.-vrouwen. Maria-moeder- ochtend. H. Mis 8 uur v.m. Harte- brug, waarna ontbijt in St. Antonius Clubhuis. BIOSCOPEN. De films voor de week van 714 October zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Achter kloostermuren", 18 jaar. Lido: „Wonderman", 14 jaar. Luxor: „Sinirhe, de Egyptenaar", volwassenen. Trianon: „Koning der manege", 14 jaar. Rex: „El Tigre de vurige", 14 jaar. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieu we Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apo theek Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, telefoon 26274. Van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uur door: de Apotheek Kok Rapen burg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot zoals een geheel electrische ver- keerstafel, een voorrangstest, een bordentent, filmapparaat, enz. Deze apparatuur komt de vereniging zeker op een duizend gulden te staan, welk bedrag evenwel niet aanwezig is. Waar de zaak van het Veilige Ver keer er een is van het gehele volk, van oud en jong en arm en rijk, moe ten de middelen gevonden kunnen worden om de dreiging van iedere dag te verkleinen. Een intensieve, permanente propaganda kan daarbij voortreffelijke diensten bewijzen, die met het behoud van mensenlevens worden beloond. Particulieren zowel als zakelijke instellingen hebben het grootste be lang bij een Veilig Verkeer. Zij kun nen daartoe ook hun steentje bijdra gen door zich op te geven als lid van de afd. Leiden van de Ver. voor Vei lig Verkeer, waarvan de secretaris is de heer G. A. N. Cornelisse, inspec teur der verkeerspolitie, Zonneveld straat 10. Onder het motto „Heb eerbied voor het Leven" zal morgen H.K.H. Prinses Wilhelmina via de radfo een beroep doen op het Nederlandse volk om zich ernstig te bezinnen op de geva ren van het verkeer, dat dagelijks tal van slachtoffers maakt. Moge dat be roep in onze stad resulteren in een groot aantal aanmeldingen voor het lidmaatschap, waarvan het practische effect reeds onmiddellijk zal zijn dat nog deze winter duizenden kinderen in een goed ingericht verkeerslokaal verkeersonderwijs zullen kunnen ontvangen. Over de Veilig Verkeerstentooh- stelling, welke de volgende week in de Stadsgehoorzaal wordt gehouden zien van zeer moderne toestellen, een volgende keer meer. Op 1 December a.s. is het 50 jaar geleden, dat de kinderwetten in wer king traden en wie enige sociale be langstelling heeft, zal geconstateerd hebben, hoe alles rond de justitiële kinderbescherming, vooral in de laat ste tijd, veel menselijker is gewor den. Het gouden jubileum van deze wetten, die van zo ontzettend veel belang zijn, zal in Den Haag lande lijk worden herdacht, maar ook plaat selijk zal men de gelegenheid aan grijpen om belangstelling te wekken voor gezinsvoogdij en patronage. Uit de organisaties van alle gezind ten, die iets te maken hebben met de justitiële kinderbescherming, is een comité voortgekomen, dat zich tot taak heeft gesteld ook in Leiden iets te doen. Dit comité bestaat uit: mr. P. A. v. Toorenburg, secr. van de Sociale Raad, mr. H. R. Goudsmit, se cretaris van de Voogdijraad, mej. W. Th. A. Laken, Marg. van Cortona- stichting, mr. C. Vogels, adj.-secre- taris van de Sociale Raad, de eer waarde zuster Accursia (Liduina- school) mr. J. G. Bergmeijer, voorzit ter van de R.K. Ver. v. Gezinsvoogdij en Patronage, mevr. C. Braggaar de Does (Humanistisch Verbond), mr. H. Burgersdijk, voorz.. Ver. Tot Steun, mevr. mr. I Geelkerken Brusse, pres. Chr. Jeugdbew., J. Kar stens, Ger. Diaconie, J. A. Mulder (Kinderzorg)mej. H. A. Siddré, Huize Voordorp, H. W. Zeilstra, Herv. Diac., mej. mr. M. J. Zeelen- bei*g, hoofdinsp. Kinderpolitie. Op 14 November zal, als resultaat van het werk van dit comité, in de grote Stadsgehoorzaal een avond worden belegd, waar mr. dr. J. C. Hudig, kinderrechter te Rotterdam DEHOORLIJKEmensen moe- ten zichzelf eerst als „onbe hoorlijke" mensen gaan zien, vóór zij vrede kunnen vinden. Als zij hun hoogmoedig, duivels geloof dat zij nooit iets verkeerds heb ben gedaan, verruilen tegen de hoop op een goddelijk geneesmid del voor hun tekortkomingen, dan zullen zij normaal worden en vre de en geluk vinden. Veel mensen zingen onwillekeu rig bij het nemen van een bad, van vreugde over die lichamelijke zui vering: zo zou de berouwvolle zon daar van vreugde willen zingen na een goede biecht. De hemelse genade heeft hem blij en gezond Zaterdag a.s. viert de firma B. de Koning, ook bekend als het Leidse Wollendekenhuis, aan de Haarlem merstraat hoek Donkersteeg, haar tachtig jaren bestaan. In 1875 vestigde wijlen de heer B. de Koning deze zaak in een voorma lige sigarenwinkel op de hoek van de Haarlemmerstraat en Donker steeg. Nadat de eerste jaren de nadruk op de grossierderij was gelegd, breidde de firma zich als manufactu- renhandel al, spoedig uit. In 1895 kwam de heer B. de Koning Jr. zijn vader assisteren. In de loop van de tijd had de winkel door voortdurende uitbreidingen in richting Donker steeg en Haarlemmerstraat de om vang van een solide warenhuis aange nomen. Op 1 Januari 1951 gaf de heer De Koning Jr. de leiding van de firma over aan de heer A. Sanders, die sinds 1 Mei 1946 compagnon was. Na de viering van het 75-jarig be staan werd het pand geheel gemo derniseerd, in 1951 werd het pand van de fa. Holswilder bij de zaak ge trokken, waarna in 1953 een uitbrei ding en restauratie van de boven- étage volgde. De heer B. de Koning is op 19 Juli 1951 overleden. In verband met het overlijden van de heer H. J. M. Sanders, algemeen directeur van de Sanders-firma's, die op verschillende punten in ons land gevestigd zijn, is de viering van dit jubileum, dat eigenlijk op 13 Sept. jl. had moeten plaats vinden, tot Zater dag a.s. uitgesteld. Het feest zal slechts zakelijk ge en de heer J. F. Haeck, directeur van het Jongenstehuis Valkenheide, en kele aspecten zullen belichten van „50 Jaar kinderbescherming". Voor de pauze zullen meisjes van „De Goede Herder" dansen uitvoeren en na de pauze zullen 10 jongens uit Valkenheide hun morris- en zwaard dansen demonstreren. Voorts zal K. en O. op 28 Novem ber voor haar leden de film „De Kin derrechter grijpt in" vertonen, waarbij door dr. J. v. d. Grient, in specteur van het gevangeniswezen in Den Haag, toelichting zal worden gegeven. Door dit naar buiten treden, dat gepaard gaat met het zoeken van contact met jeugd- en vakorganisa ties, geestelijldieid, onderwijzers enz., hoopt men belangstelling te wekken voor de kinderbescherming en nieu we krachten te vinden, die aan dit mooie werk willen meedoen. Het is daarom verheugend,, dat door medewerking van de overheid, de toegang tot de avond in de Stads gehoorzaal geheel gratis is. Men dient echter tevoren plaatskaarten aan te vragen bij de Sociale Raad. H. F. Barg 25 jaar aan Lichtfabrieken De heer H. F. Barg. bedrijfschef aan de Stedelijke Electriciteitsfa- brlek. herdacht gisteren het feit dat hij 25 jaar geleden aan de Lichtfa brieken werd verbonden. Zoals bij dergelijke gelegenheden gebruikelijk, werd de heer Barg ont vangen in de Directiekamer, waar ditmaal ook de heer D. v. d. Kwaak, wethouder van financiën aanwezig was. Deze wees er in zijn toespraak op, dat het Gemeentebestuur dit jubi leum een bij uitstek geschikte gele genheid achtte, om de heer Barg zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de ijver, toewijding en trouw aan het bedrijf, welke goede eigenschap pen bij de uitbreiding der Centrale van grote waarde bleken. Spr. wees er op dat men onder uiterst moeilij ke omstandigheden heeft moeten werken, doch de gunstige zijde er van is dat men dan de bereikte re sultaten des te meer weet te waar deren. De heer v. d. Kwaak wenste de heer Barg van harte met deze dag geluk en bood tevens de oorkonde en de gratieficatie van het Gemeen tebestuur aan. De heer ir Y. Ykema, directeur der bleek. fabrieken, wees in zijn toespraak op de moeilijke positie van de heer Barg. Hij uitte zijn grote waardering voor de toewijding, in deze kwart eeuw aan het bedrijf betoond, ken schetste de heer Barg als iemand die ten volle voor zijn werk stond en sprak de mening uit dat men dan terecht met een zekere voldoening op de afgelopen jaren mag terug zien. Met een gelukwens en een „nog vele jaren" besloot hij. De overige aanwezigen haakten daarop bij deze goede wensen aan, waarbij namens de personeelsvereniging door de voorzitter der jubileumcommissie een herinnering aan deze dag werd aangeboden. In de Centrale werd de heer Barg, vergezeld van zijn vrouw en beide dochters, in de kring van zijn naaste medewerkers gehuldigd. De heer H. Rijnhart gaf daar bij een historisch overzicht van de gang van zaken, Voor zover de jubilaris daarbij was betrokken. Ook in de toespraken van de heren J. v. d. Mark, C. A. Visser, G. de Vos en C. H. Staats kwajn de waardering voor de be kwaamheden van de heer Barg tot uiting. Deze toespraken gingen ver- gézeld van enige attenties, waarmee de heer Barg zeer ingenomen was, zoals uit zijn dankwoord duidelijk Gisteravond hield Emir Maurice Chehab, directeur-generaal van de Oudheidkundige Dienst in de Liba non en hoogleraar aan de Universi teit te Beiroet, in de filmzaal van het Academiegebouw een lezirtg met ge kleurde lichtbeelden, georganiseerd in het kader van de Nederlands-Li- banese culturele samenwerking en onder auspiciën van het Nederlandsch Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden. De avond werd geopend door prof. dr. F. M. Th. de Liagre Böhl, die de spreker hartelijk welkom heette en ook een speciaal woord richtte tot de verschillende aanwezige autoriteiten, o.w. de president-curator van de Rijksuniversiteit, dr. J- E. baron de Vos van Steenwijk, de rector-magni- ficus van de Leidse Universiteit, prof. dr. A. E- van Arkel, de Commis saris van H. M. de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. L. H. Kesper, de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, mr. Vroon, zaakge lastigde van Nederland te Damascus en namens-het Ministerie van Buiten landse Zaken de heer W. A. ridder van Rappard. Spreker, die als onderwerp van zijn voordracht „Les Phéniciens, un peuple de navigateuirs" „De Phoeni ciërs, een volk van zeevaarders") had gekozen, schetste op levendige wijze de geschiedenis van het volk der Phoeniciërs vanaf het eind van het derde millennium v. Ohr. tot de tijd van Alexander de Grote. Hij achtte het een bijzonder voorrecht juist in Nederland over dit onder werp te mogen spreken, daar er in vele opzichten verwantschap bestaat tussen het volk der Phoeniciërs en het Nederlandse volk, daar beide groot zijn geworden door handel en scheepvaart Helaas was het niet mo gelijk in dit korte tijdsbestek alle facetten van het rijk geschakeerde leven der Phoeniciërs de revue te laten passeren en dus moest de heer Chehab volstaan met een vluchtige schets van de historie van dit volk. Hoewel hij niet in kon gaan op de oorsprong der Phoeniciërs, noemde spreker in het kort de drie haarden waaruit in de oudheid de verschil lende volkeren zijn voortgekomen en waaruit ook het volk der Phoeniciërs is ontstaan Centraal Azië, Araibië en Europa. Aan het slot van zijn lezig gaf de heer Chehab aan de hand van en kele zeer goed gesloagde lichtbeelden een indruk van het rijke verleden der Proeniciërs. Deze lichtbeelden, die alle waren vervaardigd naar voor werpen, die zich in het Museum te Beiroet bevinden, toonden duidelijk de mengcultuur der Phoeniciërs aan, die in vele opzichten de invloeden van Egypte hebben ondergaan. Het slotwoord werd ^esproken door prof dr. A. W. Byvanck. Burgerlijke Stand Geboren: Martin Dirk Johannes, z. v. M. Verhoef en M. Theuns; Hen- drika, d. v. J. H. Remond en H. La Lau; Petronella Antonia, d. v. J. F. de Graaf en S. M. Noort; Jeannette Aleida, d. v. J. F. de Graaf en Hüsch; Dick, z. v. D. Gijsman en G. Massaar; Willem, z. v. J. Tijssen en M. J. Giisman; Paulus Jacobus Hen- ricus Maria, z. v. A. Buis en H. A. Goddijn; Jurrien, z. v. J. Post en S. S. v. d. Keur; Robert, z. v. P. Lau wers en W. Zirkzee; Aljda, d. v. W. Sloos en E. J. Siebert; Maria, d. v. W. Sloos en E. J. Siebert; Johanna Cornelia Maria, d. v. L. J. v. Scha- gen en C. A. M. Heijkoop. Getrouwd: J. v. d. Schrier en L. J. Lagendijk. Overleden: H. Verkade, man 79 j.; J. Dreef, huivr. van: Metscher 61 jaar. SHOW WAS KORT, MAAR PITTIG EN RIJK AAN FANTASIE Het moet gezegd worden: de mode-shows van C. en A. hebben een goede reputatie. Zij zijn weliswaar kort, maar zij zijn pittig, fantasierijk en ver zorgd. Daarbij krijgen de modellen, die getoond worden, van jaar tot jaar en van seizoen tot seizoen meer allure, verliezen zij meer en meer het strikjes-en-kwikjes-idee. Dat kan overigens ook, want de kwaliteit van een en ander wordt ongetwijfeld béter en de hele collectie vertoonde dit jaar een stijging naar het genre van „Guldenmidden" en „Keurklas". gemaakt. (Fulton Sheen) vierd worden. Er is geen receptie. Het motiefje, waarop de show van gisteravond gespeeld werd (deze shows worden wérkelijk gespééld), was de étalage, waarin de modepop pen onder de handen van de étaleur levend worden en naar buiten komen gestapt. Als in een sprookje. Dat sprookje strekte zich bovendien nog verder uit, want ook wat de prijzen betreft, wreef men zich zo nu en dan de ogen uit. In vyf kwartier tijds trok een bui tengewone keur van rokken, blouses, jumpers, sportcombinaties, mantels, mantelpakken, deux-pièces, japonnen en avondtoiletten over het helver lichte plankier. Vijf mannequins, waaronder een charmante grote maat, kweten zich op sympathieke wijze van hun taak de modellen zo vlot en voordelig mogelijk te tonen, telkens ook even meespelend, wanneer de lady-speaker, mevr. De Vries, een toespeling maakte op het motief van de show. Er was verder ook een man nelijke mannequin, die opvallend vaak voor het voetlicht kwam en een keur van jassen, sportjassen, jackets, demi's en pakken liet zien. De heren mode wordt van seizoen tot seizoen belangrijker! Smaak en durf. Het viel ons op, dat de damescol lectie, alsook de collectie modellen voor heren niet meer in hoofdzaak was gebaseerd op het goedkopere genre. Wij zeiden dit reeds. Men zou kunnen zeggen, dat een zeker even wicht werd bereikt en dat het goed kopere genre profiteerde van de glans, die afstraalde van „Guldenmid den" en „Keurklas". Het was, dat men erbij vertelde, dat die alleraar digste combinatie van jumper en rok samen nog geen acht gulden kostte Werkelijk, men dient van deze col lectie te getuigen, dat zij met smaak en durf was samengesteld. Men was helemaal niet teruggeschrokken voor een getrouwe copie van een model van Geneviève Fath of Christian Dior. Er waren kaftans, tuniques en cami soles, die ronduit en helemaal zonder compromis modern waren. Mantels en jassen stuk voor stuk allure, zelfs de goedkopere. Natuurlijk kan men van C. en A. niet verwachten, dat men daar de gen. allereerste kwaliteiten bont voorradig heeft. Toch was er ook aan dit mate riaal bijzondere aandacht besteed, niet alleen als garnering van dames mantels, maar ook als bontjas. Er werd zelfs een speciale „étalage" aan gewijd en de daarin getoonde model len waren alleszins draagbaar, ter wijl men er zelfs een nertz-bisam van 1200 bij had. Géén kinderen. Het behoeft wel geen betoog, dat de mannequins zich op deze show geheel up to date vertoonden, met hoedjes op, handschoenen aan, even tueel een tas of paraplu bij zich en mooie sieraden aan. Voor de hoeden had het Nieuwe Modehuis gezorgd, voor de sieraden Maison van der Vlist, voor de paraplue's de firma Holswilder en voor de tassen de firma W. de Jongh. Peignoirs werden er deze keer niet getoond. Ook geen kinderkleding. Het was n.l. niet mogelijk kinderen als mannequin te laten lopen. Maar na die vijf kwartier geboeid kijken was iedereen er wel van overtuigd, dat ook deze zaken bij C. en A. te krijgen zijn in modellen en kwaliteiten, die voldoening geven. Er volgt nog een reeks herhalin- C. TH. R. Donderdag, 13 October staat voor Leiden en omstreken in het teken van de productiviteitsverhoging. Op deze dag namelijk organiseert de Provin ciale Conctactcommissie voor de Pro ductiviteit „Coméko" een bijeenkomst voor ondernemers uit het kleine en middelgrote bedrijf, gevestigd in Lei den en wijde omgeving. Het doel van deze bijeenkomst is te komen tot een zekere samenwer king tussen de ondernemers in het kleine en middelgrote bedrijf, om op deze wijze de opvoering van de pro diuctiviteit in de bedrijven te stimu leren. Op Donderdag 13 October a.s. is door het Coméko Leiden bij wijze van kennismaking een luncobijeen- komst georganiseerd in ,ln den Ver gulden Turk", welke zal aanvangen te 12.30 uur. Hiervoor zijn onderne mers uit industriële bedrijven (met in het algemeen tussen 20 en 200 werknemers) uitgenodigd. Op deze bijeenkomst worden een tweetal in leidingen gehouden door deskundige sprekers over: De financiëring van het kleine en middelgrote bedrijf (drs. R. G. E. Vissers, onder-direc teur van de Herstelibank) en over Verkooppoliteik (door de heer L. Meertens, adviseur voor commerciële 'bedrijfsorganisatie in Amsterdam). Tevens zal worden uiteengezet op welke wijze de ondernemers tot uit wisseling van ervaringen op het ge bied van productiviteitsverhoging kunnen komen. Ja* S«r<*ta ,n\aak\ hete* sW naif ericOIM Zi»aan c,,aoveUa »8 xor'iV^eerde beter P'0P (Ad verten tiel VIER INBRAKEN TE LEIDEN OPGELOST. De Leidse politie is naar het Huis van Bewaring te Ben Haag gegaan, waar verdacht van diefstal te Sas- senheim een 19-jarige betonwer ker en een 20-jarige losse werkman, beiden woonachtig te Leiden, waren opgesloten. Nadat zij danig aan de tand waren gevoeld, bekenden zij, dat zij zich eveneens schuldig hadden gemaakt aan de diefstallen te Leiden bij Vroom en Dreesman (horloges en regenjassen) het Pannekoekenhuisje (sigaretten), de automatiek „Marti ni" 24.en de Dienst van Socia le Zaken (niets). 19.000 gulden verduisterd. Vetdacht van verduistering van ongeveer 19.000 gulden is door de Leidse politie te Utrecht aangehou den, een 57-jarige accountant, die in Utrecht woont, en werkzaam is aan een N.V., die te Leiden haar hoofd kantoor heeft. Prinses-Irenefonds. De collecte voor het prinses Irene- fonds, die op 3 October te Leiden is gehouden heeft f 1623,opgebracht. Zonder discussie. De raad van Leiden heeft gister middag te 5 uur zonder discussie het voorstel tot het aangaan van kasgeld leningen (ad 5 millioen gulden) gedu rende het jaar 1956, aangenomen. Buiten B. en W. waren 23 leden aanwezig. Alvorens dit besluit viel heeft de raad geruime tijd met ge sloten deuren vergaderd. SPIEKER.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2