TALEN Frankrijk verbolgen op de UNO-vegadering Sultan verlaat zijn paleis Programma 3 October Sociale Kring Leiden en omstreken vierde eerste verjaardag AVOND RUST Andere betalingsregeling bij hulp door instellingen voor gezinsverzorging Gemeentelijke, doch welluidende stem bezingt het schone Leiden Het weer op 3 October: Opklaringen en wat buien ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 DELEIDS^COURANT^ EERSTE BLAD PAGINA 2 Algerije op agenda De Assemblée van de Verenigde Naties te New York heeft gisteravond tegen de aanbeveling van de agenda commissie in besloten de bespreking van de toestand in Algerije op de agenda te plaatsen. Het Franse standpunt is, dat Al gerije een integraal deel van Frank rijk is en dat bespreking van de kwestie door de V.N. in strijd is met de bepaling van het Handvest, welke inmenging in de binnenlandse aange legenheden van een land verbiedt. Het besluit werd met 28 tegen 27 stemmen, bij vijf onthoudingen geno- mèn. Onmiddellijk na de stemming be steeg Antonie Pinay, de Franse minis ter van buitenlandse zaken, het spreekgestoelte en verklaarde: „Ik weet niet wat morgen de gevolgen van de stemming voor de betrekkin gen tussen Frankrijk en de V.N. zul len. .zijn". Na zijn verklaring verliet Pinay, tezamen met de gehele Franse dele gatie, de zaal. Ook Marokko wordt besproken De Algemene Vergadering der V.N. beeft voorts Vrijdagavond zonder op positie haar goedkeuring gehecht aan een opnetming van de Marokaanse kwestie op haar agenda. De Marokkaanse kwestie is sedert 1952 door de Assemblée besproken, Óndanks de voortdurende Franse boycot van bet debat. De Franse delegatie was niet aan wezig, toen bet besluit aangaande Marokko werd genomen. Boycot? Mrt Parijs wordt in kringen, die in nauw contact met de regering staan, De sultan van Marokko Moulay Ben Arafa heeft vanochtend per auto zijn paleis te Rabat verlaten. De stoet bestond uit een tiental auto's. Met grote snelheid reed men de weg naar Sale op. Van het militaire vliegveld van Sale is de sultan met zijn gevolg daarop in een vliegtuig van de ma rlne-luchtvaartdienst naar Tanger vertrokken. Het vertrek van de sultan is de eerste stap bij de uitvoering van het Franse hervormingsplan voor Marok ko. Het protectoraat is in hevige be roering geweest sinds de Fransen twee jaar geleden de vurige sultan afzetten en Ben Arafa op de troon plaatsten. - Afscheidsrede Vóór hij zijn paleis verliet had de sultan een radio-rede gehouden, waarin hij zeide: „Daar wij hebben besloten Rabat, de hoofdstad van ons koninkrijk, voor onbepaalde tijd te verlaten en wij ons tijdens onze af wezigheid niet aan die zaken kunnen wijden, die tot onze taak als souverein behóren, hébben wij de zaken de troon betreffende overgedragen aan onze neef Moulay Aibdallah Ben Mou- loy Abdel Haficï, zulks in overeen stemming met de tradities van de ko ninklijke dynastie en met eerbied voor onze Moslemse religie. Moge God hen helpen, op wier schouders deze taak komt te rusten". Van Franse zijde waren o.m. aan wezig resident-generaal Pierre Boyer de Latour du Moulin, zijn voornaam ste medewerker Francois Pannafieu en generaal Leblanc. De sultan gaat wonen in het paleis Zaherat de Djebel (bloem van de berg) in de internationale zóne van Marokko, zo wordt te Rabat verbo men. Weer schip beschoten Twee straaljagers van de nationa listische Chinese luchtmacht hebben Vrijdag vlak buiten de haven van Swatow, in communistisch China, het 1911 ton metende Britse schip „Tef- kros" beschoten, aldus het communis tische nieuwsagentschap „Nieuw China". Twee leden van de bemanning van hét Britse vaartuig werden gewond. De radio aan boord van het schip werd beschadigd. De gewonden zijn naar een ziekenhuis te Swatow over gebracht. gezegd, dat de Franse regering onder meer de mogelijkheid van terugtrek king uit de V.N. zal bestuderen. De Franse delegatie zou op zijn minst het débat over Algerije blijven en mis schien de gehele huidige zitting der algemene vergadering boycotten, al dus deze kringen. Er was geen offi ciële commentaar te verkrijgen. In genoemde kringen zei men verder, dat premier Faure en minister Piay reeds de mogelijkheid onder ogen hebben gezien, dat zij hun voorgeno men bezoek aan Moskou, midden Oc tober, zullen moeten uitstellen met 't oog op de ontwikkeling der Noord- Afrikaanse problemen. De Sowjet-Unie heeft n.l., voor op neming van de Algerijnse kwestie op de agenda der V.N. gestemd. Masioemi blijft winnen Het uitbrengen en het tellen van de stemmen in de eerste algemene ver kiezing van de republiek Indonesië gesohiedt zeer langzaam. Alleen uit Djakarta, Djogjakarta en Palembang zijn tot dusver officiële cijfers geko men. Uit de uitslagen van 1003 van de 1352 kiesdistricten in Djakarta blijkt dat de Mohammedaanse Masjoemi 922.000 stemmen heeft behaald, dat is aanzienlijk meer dan de andere grote partijen. Ook in de beide andere steden be schikte Masjoemi reeds over een aan zienlijke voorsprong. Na de Mohammedanen kamen in Djakarta de nationalisten aanhan gers van president Soekarno onder leiding van ex-premier Sastroamid- jojo. De communisten komen op de vierde plaats. De wapenleveranties aan Egypte De premier van Egypte, Gamal Ab del Nasser, heeft Vrijdagavond ver klaard, met Tsjechoslowakije een overeenkomst betreffende wapenle veranties te zijn aangegaan teneinde in staat te zijn „de noodzakelijke te korten in het materiaal van het Egyp tische leger aan te vullen". Hij ver- zo mooizo uitgebreid zag U nog nimmer een collectie BONTMANTELS Ondervindt niet alleen de prettige wijze waarop U deze collectie wordt getoond, doch ook de vakkundige hul*) die U wordt geboden bij het bepalen van UW KEUZE. Elke levering onder garantie. (Advertentie.) OIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOII klaarde in een onderhoud: ,^Er is geen sprake van een opnieuw uitrusten van ons leger". De premier verklaarde, dat de kwestie van wapenleveranties geen herotiëntering betekent van de Egyp tische politiek. Het was slechts een practische maatregel, die noodzake lijk was geworden in verband met de dringende toestand langs de grens met Israël, zo zei hij. De premier vervolgde met te zeg gen, dat hij Engeland, Frankrijk, de Verenigde Staten, Rusland, en Tsje- cho-Slowakije om wapens had ge vraagd en dat de Tsjechen het snelst op zijn verzoek hadden geantwoord. Ook Rusland is bereid wapens te le veren, zo zei hij, doch tot dusverre is met dat land geen overeenkomst aan gegaan. Grote brand in Japanse stad Het centrum van de Japanse stad Niigata, aan de Westkust van 't eiland Tokio, staat in brand, aldus heeft de Japanse politie Vrijdag medegedeeld. Ongeveer 800 gebouwen, waaronder een Amerikaans cultureel centrum, twee grote warenhuizen en het stad huis, gingen in vlammen op. Volgens de eerste berichten uit de brandende stad zijn er negentig gewonden, maar de politie verwacht, dat er meer slachtoffers zullen blijken te zijn. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. „Achter iets staat altijd iemand" sen wonen, en of en nog meer ■„werelden in het heelal door zo iets als mensen bevolkt zijn, is een .vraag, waarop het antwoord dub- bel-blank moet worden gelaten. .-Wel is geopenbaard, dat, behalve het menselijk geslacht op aarde, er ontelbare verstandelijke wezens zijn geschapen, maar zonder ver band met de stoffelijke schepping. 'Zij worden engelen, gezanten, ge noemd, gezanten van God. Ieder meris heeft een engel. Toen Israël door de woestijn werd geleid, sprak God (en ge kunt het lezen ■in het Bijbelboek van de Uit tocht): „Zie, Ik zend mijn engel, voor u uit, om u onderweg te be waken en U naar de plaats te lei den, die Ik u heb bereidLuis- naar hem!'. Een trouwe vriend op pns pad door de woestijnen is on ze engel-bewaarder. Luister in de avondrust naar zijn fluisteren in de ziel. Bedrijf en gezin De Sociale Kring van Leiden en omstreken, die beoogt contact te leg gen tussen allen, die in en buiten de bedrijven belast zijn met de behan deling der personeelsaangelegenhe den van bedrijven en instellingen, be staat één jaar en daarom hadden zich gisteravond leden en belangstellen den in de cantine van het Marine Electronisch Bedrijf verenigd om de verjaardag van het nog onlangs ont loken borelinske te vieren. De voor zitter van de kring, mr. F. B. van Dam sprak dè woorden, die op zulk een prille verjaardag gepast en ge bruikelijk zijn. Hij memoreerde de eerste dagen van de jonge kring, die op een eerste contact, gelegd door de heer F. Ver stegen, gemeente-ontvanger te Lei den, in het leven werd geroepen. Hij tekende nog eens duidelijk de doel stelling, waarbij hij zich over de hoofden van de aanwezigen heen richtte tot de in aanmerking komende schare, die tot op heden ten onrechte verzuimd had met de kring in con tact te treden. Vervolgens leidde hij de twee spre kers in. Bedrijf en gezin. De heer S. Menken, wethouder van Sociale Zaken te Leiden, zei dat de onderlinge gedachtenwisseling groot nut kan opleveren voor de mensen, die met personeelsbeleid te maken hebben. Het gemeentebestuur heeft voor het werk van de kring bijzon dere waardering. Er zijn in het werk van elke dag zo veel ideële dingen, die voor het bedrijfsleven van belang zijn. Vóór alles moeten wij ons reali seren, aldus de heer Menken, dat we elke dag te doen hebben met de wer kende mens, en dat we mede-verant woordelijk zijn voor het heil van onze naasten. Ik hoöp, dat U er allen ira zult slagen achter de mens te zien: het gezin. Het is uw taak de mensen te binden aan het bedrijf en het be drijf te interesseren voor het gezin. Het is altijd iemand. De heer T. de Jong, chef van de af deling personeelszaken der N.V. Kon. Ned. Vliegtuigenfabriek „Fokker", gaf „enkele gedachten over de ach tergrond van het personeelsbeleid". Dit beleid, aldus spreker, is ont staan in de sfeer van de patriarchale zorg, doch geleidelijk gegroeid tot een activiteit, die even belangrijk is als ieder ander werk in het bedrijf. Tus sen het economisch beleid en het per soneelsbeleid bestaat een rechtstreeks verband. De zorg voor de menselijke verhoudingen in de onderneming be gint bij het brengen van samenwer king tussen alle betrokken mensen. Spreker wees er op hoe moeilijk sa menwerking in deze eeuw van groeiende industrialisatie en techni sche vervolmaking geworden is. Zoek de mens. Op de eerste plaats is het nodig, dat de mens in de onderneming uit zijn anonimiteit wordt gehaald. Dit kan gebeuren door hem -een inzicht in zijn taak als een deel van het ge heel te geven. Persoonlijke verant-, woordelijkheid kan hierdoor weer een normaal verschijnsel in de sa menleving worden.- - Begrip is voor de samenwerking een tweede vereiste. De heer De Jong gaf vervolgens enige practische wenken, die de sa menwerking kunnen bevorderen: aandacht voor een hartelijke intro ductie op de eerste dag van de werk nemer in het bedrijf, het inlichten van de werknemer over het waarom van een overplaatsing, een eerlijke beoordeling, overleg en voorlichting van de arbeiders in het bedrijf. Bij ieder voorbeeld betoogde hij, dat het het economisch belang steeds met het belang van de arbeider parallel loopt. Meermalen legde hij er de nadruk op, dat er „altijd iemand achter iets staat". De voorzitter dankte de sprekers. In een echte verjaringssfeer werd vervolgens het tweede deel van de avond genoten. Een bandje zorgde voor passende muziek, die op een on dergrond van luchtig gekout gedragen werd. ZATERDAG 1 OCTOBER: 7.30 uur n.m. Grote Taptoe. 6.0012.00 uur n.m. Lunapark. MAANDAG 3 OCTOBER: 7.00 uur v.m. Reveile van het Bordes Stad huisplein. 7.309.30 uur v.m. Uitdeling van Haring en Wit tebrood. 8.00 uur v.m. Koraalmuziek in het Van der Werf f park. 8.009.45 uur v.m. Militaire Mars, aanvang défilé voor het Stadhuis 9.30 u. pree. 8.3010.00 uur v.m. Harddraverij voor aangespan nen paarden op het Levendaal. vendaal. 9.0010.00 uur v.m. Poppenkastvoorstelling op Stadhuisplein, Kooipark en q Professorenwijk. 10.001 1.30 uur v.m. Springen van de Fontein op de 0 Vismarkt: Q 10.0012.00 uur v.m. Museum ,,de Lakenhal" ge- opend. r 10.30 uur v.m. Plechtige herdenking in de Pie- Q tefskerk. Voorganger: de Wel- eerwaarde Heer Ds. N. Kleer maker. 1.00—4.00 uur n.m. BEDRIJFSCORSO. 7.30 uur n.m. Avondfeest Schuttersveld. 8.0010.30 uur n.m. Cabaretvoorstelling in de Stadsgehoorzaal. 11.00 uur n.m. Luisterrijk Vuurwerk. Oil OII Oil OII Oil OII Oil OIIOIIOII Oil c 311 Oil Oil OH Oil I AANWIJZINGEN VOOR 3 OCTOBER. De Commissaris van de Gemeen tepolitie te Leiden brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verbo den is op de openbare weg: a. vertoningen te geven (acroba tiek e.d.); b. aapjes, marmotten e.d. dieren te vertonen; c. verlotingen te houden of gele genheid te geven tot deelname aan hazardspelen. Bij constatering van overtreding 2al proces-verbaal worden opge maakt, terwijl de voorwerpen, waar- rhede het feit is gepleegd, in beslag genomen zullen worden. De Eerste Hulpdiensten zijn als yolgt geregeld: Zaterdag 1 October: Lunapark Schuttersveld van 18.0024.00 uur $qst aanwezig in school Schutters veld, Bij de. taptoe lopen E.H.B.O'ers mee. Maandag 3 October. Gedurende de harddraverij op het Levendaal is de E.H.B.O.-post ondergebracht in het Vita-gebouw. Voor het Lunapark Schuttersveld is van 9.00 uur tot af loop een post aanwezig in de school Schuttersveld. Bij de uitdeling van haring en wittebrood, koraaluziek, middagoptocht enz. zijn voldoende E.H.B.O.'ers aanwezig. Beide dagen functionneert de Eer- CORRESP. CONVERS. (Nederl., Frans, Duits, Engels, Spaans, Opl. Assoc. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558. Gezinshulp te Leiden ste Hulpdienst normaal. De bezetting op de hoofdpost aan de Mare en de Uitrukpost van de Brandweer is op de drukste uren versterkt. Wijdingsure in Pieterskerk GEBRUIKELIJKE 3 OCTO- BERVIERING werd, evenals an dere jaren, ingeleid met een feeste lijk gewijd uur in de Pieterskerk. Leo Mens opende de avond met orgelspel uit de klassieke school en wij menen, dat de geheel gevulde kerk dit ge waardeerd zal hebben. Het bestuur van de 3 October-vereniging was wel haast voltallig tegenwoordig en nu ving het gemengd koor „Ex Animo", hiervoor door de dirigent Herman de Wolff genodigd en door hem voorbe reid het mooie gezang „Wilt heden nu treden" aan in een bewerking van de dirigent. Na dit a capeilakoor werd de avond afwisselend door ge bed, Schriftlezing en gemeentezang voortgezet. Ex Animo goed bij stem zong vier verzen van Psalm 9, eveneens bewerkt door Herman de Wolff. Leo Mens hoorden wij in de interessante Echo-Fantasie van Swee- linck, die in dit prachtig orgelwerk zich in z'n element „de nabootsing" gevoelde. We respecteren de vertol king, die de organist gaf. Ds. Toornvliet hield een boeiende toespraak over Leidens Ontzet van toén en bracht dit in verband met Ne derlands Ontzet van 10 jaren geleden. Het „Dona nobis Pacem" van de Wolff was dus ter plaatse goed geko zen. Ds. van der Wiel, die hierna sprak, behandelde nagenoeg hetzelf de onderwerp met andere beelden belicht. Moge de verwerking van 't onderwerp van beide predikanten ook anders geweest zijn, de bedoeling van beiden was: aan te tonen, dat de geestelijke bevrijding de ware bevrij ding is. Beurtelings zongen mannen, vrou wen of alien te samen Gezang 293 en Ex Animo vergastte nogmaals op goed voorbereide a cappellazang en „Lof zij den Helden" van Kücken. Na een kort gebed besloten de vele aan wezigen met 3 strophen van gezang 301 (Het Wilhelmus). Hiermede ein digde de waardige aanvang van het feest van Leidens ontzet. J. K. Boekje voor de burgerij In het koor, dat Leiden, uw schone stad bezingt, heeft zich een nieuwe stem gevoegd. Een gemeentelijke. Maar hoewel het woord gemeen telijke bij u de gedachte zal oproe pen aan dorre kadasterregisters en begrotingstabellen is dit boekje het verheven onderwerp waardig geble ven en voei t het een gefundeerd doch zonderling geluid aan het koor toe. Dit boekje is samengesteld door de hoofden van dienst te Leiden en het heeft tot taak de bungerij een in zicht te geven in het werk van het gemeentebestuur en wat daar tot heil van de burger verder aan vast zit. Het boekje, dat gedoopt is „Leiden, uw stad" is verlucht met een reeks aantrekkelijke foto's, die op het foto- gene papier, goed tot hun recht ko men. Als u dit boekje doorgewerkt heeft, weet u bijna alles van Leiden. En het zal u geen penitentie zijn dit boekje in de lichtcirkel van de sche merlamp uit te lezen, want het is in staat te boeien. Zowaar. De stadhuis- toren op de omslagpagina, als sym bool van de rechtsorde in de stad, wordt gevolgd door de vele andere diensten die ten gerieve van de bur gerij zijn ingericht en men koimt steeds dalende zelfs terecht in de riolen, waar uw en ons vuil door een zorgzame overheid in de juiste banen wordt geleid. Het zou ons te ver voeren de in- Sedert hun oprichting ln 1946 wor den door de Stichtingen „Interkerke lijke Gezinszorg" en de „R.K. Stich ting voor Gezinszorg" gezinsverzorg sters geplaatst in die gevallen waarin de huisvrouw, om welke reden ook, niet in staat is haar taak te vervul len. Tot nog toe was voor deze hulp een vaste vergoeding verschuldigd, die op 4.40 per dag was vastgesteld. Doordat van het Rijk en de Gemeente subsidie werd ontvangen, kon de ver goeding op dit zeer lage bedrag wor den gehandhaafd. Volkomen in strijd met de subsidie voorschriften en de bedoeling van dit werk was echter, dat iedereen, onge acht welstand of financiële draag kracht, ditzelfde bedrag moest beta len. Was hij daartoe niet staat, en wanneer ook werkgever, familie, kerk, diaconie of armbestuur niet bij sprongen, dan was men verplicht een beroep te doen op de gemeentelijke armenzorg; wanneer de Dienst voor Sociale Zaken, na eventuele controle door de Geneeskundige Dienst, de hulpverlening noodzakelijk oordeelde, werd de vergoeding betaald door de gemeente. (Dienst voor Sociale Za ken), die op haar beurt bijdragen vorderde van de betrokkene of zijn wettelijke onderhoudsplichtigen. Dit zal thans volkomen worden ver anderd, en worden geregeld op een wijze, die beantwoord aan de bedoe lingen, die de grondslag vormen van de werkwijze van instellingen, die zich bewegen op het terrein van maatschappelijke en sociale zorg. De geholpen gezinnen zullen voort aan een vergoeding moeten betalen, die afhankelijk is van het inkomen en de gezinsgrootte. Niemand wordt helemaal gratis geholpen; b\j een 3e LUSTRUM LEIDSCHE ANALYSTEN SCHOOL Gisteravond werd de viering van het 3e lustrum van de Leidsche Ana- lysten School, Rijnsburgerweg 148 te Leiden besloten met een intieme feestavond voor de leerlingen en le raren in Hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest. Bij de aanvang werd door de leer lingen aan de directeur van deze school, als cadeau eeni schrijfbureau als meubelstuk voor het Laboratorium aangeboden. Dank ondervond de natuurkunde- leraar, de heer Doorneveld, die het grootste deel van deze 15 jaar reeds aan de school verbonden is. De school, die ruim 135 leerlingen telt, zal dit jaar nog worden uitgebreid met een Medische-opleiding, de leiding hier van is toevertrouwd aan een arts, waarvan de benoeming door het schoolbestuur dezer dagen bekend ge maakt zal worden. De avond werd gevuld met toneel stukjes, die door ae leerlingen wer den opgevoerd, terwijl het dansen en I het slotbal uitmuntend geleid werden klein inkomen is de vergoeding uiterst gering, terwijl de goed gesti- muleerden ongeveer de kostprijs zul len moeten gaan betalen. Deze vergoeding zal voortaan door de instellingen geheel zelfstandig worden vastgesteld, evenzo of en hoe lang hulp zal worden verleend; con trole door Geneeskundige Dienst en Sociale Zaken vindt niet meer plaats. De instellingen hopen op deze wij ze beter aan hun doel te beant woorden, zodat niemand om enigerlei reden weerhouden wordt in geval vah nood hulp van een gezinsverzorg ster aian te vragen. De nieuwe regeling gaat in voor alle nieuwe -gevallen, waarvoor de verzorging op of na 4 October 1955 aanvangt. Voor het aanvragen van hulp be staat bij beide instellingen dagelijks gelegenheid des morgens tussen 9 en 10 uur. Voor Interkerkelijke Gezinszorg op het adres: Rapenburg 59. Voor de R.K. Stichting voor Ge- door de Oegstgeester dansleraar Ge zinèzorg op het adres: Morssingel 8. Schipper. houd van hét boekje op de voet te volgen. Als wij een willekeurige greep in de hoofdstukken doen, zien wij diaar: de geschiedenis van Leiden in het kort, de gemeenteraad vergadert en beslist, vertrouwde figuren in het stadsbeeld (openbare orde), de handel, openbare diensten, sociale- en ge neeskundige verzorging en wat al maar meer aan het versoepelen van het Leidse leven bijdraagt. Een goed boekje, dat aan het alge meen streven de burgers van Neder land door voorlichting in het wezen van de stad te betrekken een schone vorm wordt gegeven. Burger9dijk en Niermans te Leiden hebben het goed verzorgd. Agenda Leiden Revue „Dolle Dwaze Dingen" o.l.v. Cees de Lange, 7.30 uur nam. Schouwburg. Raad van Maatschappelijk en Cul tureel Overleg, In de Vergulden Turk, 8 uur nam. Vergadering K. van K. en Fabrie ken voor Rijnland. Het Gulden Vlies, 2 uur nam. 25 Jaar R.K. B.L.O.-schooI „St. Li- duina", Zoeterwoudsesingel 34, 11 uur v.m. Selskip Fry land, Jacobazaal 8 uur nam. Loodgieters Rijnland, vergadering Bellevue, 8.30 uur nam. Aandeelhoudersverg. N.V. Leid sche Wolspinnnerlj, Zoeterwoudseweg 11.30 uur v.m. tfë dienstdoende meteoroloog in de weerkamer te De Bilt deelde ons over het weer op 3 October het volgende mede: Volgens de verwachtingen zal in de nacht van Zondag op Maandag een regetifront over ons land trekken. Dit front wordt in de ochtend gevolgd door een vrij krachtige westelijke luchtstroom, die een stevige bewolking met opklaringen zal brengen, maar er zal ook kans op buien zijn. De tem peratuur is in overeenstemming met die van de tijd van het jaar: ongeveer 15 grad(/i. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 Sept. tot 7 October zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ali Baba", alle leeftij den. Lido: „Ik was een Amerikaanse spionne", 14 jaar. Luxor: „Een meisje voor dag en nacht", 18 jaar. Trianon: „Koning der manege", 14 jaar. Rex: „Zeebonken", alle leeftij den. (Donderdagcyclus: „Ach ter gesloten gordijnen", volwassenen). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag 2 Oct. 1955 zal de dienst wol-den waargenomen door: dr. v. Alphen, De Jager, Stopfers, Wydicks. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Maandag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Rijn, Nieu we Rijn 18, tel. 20523; de Doeza-Apo- theek Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door: d-e Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, telefoon 26274. Van Maandag 8 uur tot Zaterdag 8 uur door: de Apotheek Kok Rapen burg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschiheid" Hooigracht 38, tel. 21060.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2