Teleurgestelde artsen stellen ultimatum Hoogtepunten uit het K.R.O. - programma De bunkerbouwers willen hun centen weer terug Toren van 200 m. in Roosendaal Lange en felle debatten over de woonruimte-commissie DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA I K.L.M. verwekt storm en regen, mist of hagel Stormen, gepaard met regen en hagel, kunnen straks geïmiteerd worden in het KLM-opleidingscen- trum op Schiphol, waar de vliegers in de oefencockpits worden getraind. Dit wordt mogelijk, omdat de KLM een tweepersoons oefenstuurhut heeft besteld, die wordt uitgerust met z.g. „slecht-weer-radar". Met deze radar kan men zowel overdag als 's nachts op vele kilo meters afstand storm- en onweersge- bieden ontdekken, zodat de gezag voerder in staat is reeds op grote af stand maatregelen te nemen om het sleöhte weer te vermijden. Aangezien de zware stormgebieden voorname lijk op verre afstand van Nederland voorkomen, zou men verplicht zijn voor instructievluchten zeer ver van huis te gaan. Vandaar dat de KLM er de voorkeur aam geeft, de instruc tie gedeeltelijk in het opleidingscen trum te doen geschieden, waar het slechte weer zal worden geïmiteerd. Kilometer-millionairs Aan één vrouw en 63 mannen zal op 7 October a.s., de dag waarop 36 jaar geleden de K.L.M. werd opge richt, op grond van het door hen bereikte aantal vlieguren de K.L.M.- vliegurenpenning als maatschappij, onderscheiding worden uitgereikt. Een gouden legpenning, die meer dan 20.000 vlieguren vertegenwoor digt zal worden overhandigd aan ge zagvoerder F. van Breemen en aan de radio-telegrafist le klas H. Buy- tendijlc en J. J. Spanjaard. Voorts zal aan 12 bemanningsleden een zilveren penning (15.000 vlieguren) en aan 49 een bronzen penning (10.000 vlieg uren) worden uitgereikt. Voor de eerste maal in het bestaan van de K.L.M. is er een stewardess onder de luchtmillionnairs. Mej. M. S. J. Kremer heeft 10.161 uren op haar naam gebraoht hetgeen neer komt op ca. 4 millioen afgelegde kilo. meters en uit dien hoofde krijgt zij een bronzen penning. Rietje Kremer is waarschijnlijk de eerste stewardess ter wereld, die meer dan 10.000 uren in de lucht heeft doorgebracht. Tere ontmoetingnabij Mokum (Advertentie.) Maximaal nog drie maanden op oude voorwaarden werken Op een te Utrecht gehouden spoed vergadering van de Landelijke huis artsenvereniging, die door ruim 200 afgevaardigden werd bezocht, heb ben de huisartsen met teleurstelling kennis genomen van het besluit van de Ziekenfondsraad, waardoor de overeenkomst met de Ziekenfondsen is verworpen. De artsen hebben zich bezorgd gerealiseerd, dat door de thans geschapen situatie de rechts positie der huisartsen illusoir dreigt te worden. In een verklaring zeggen de huisartsen zich bewust te zijn van de grote algemene belangen, die op het spel staan. Zij hebben besloten de werkzaam heden nog ten hoogste drie maanden te zullen voortzetten op de oude voorwaarden, ook al is de huidige lionoreringsregeling door alle par tyen als onvoldoende erkend. De vergadering verzocht het be stuur, indien bij de andere groepen deze wens duidelijk leeft, pogingen aan te wenden om de moeilijke si tuatie op te lossen. Mochten deze pogingen falen, dan zullen de huis artsen nog dit jaar de consequentie trekken uit het feit, dat geen over eenkomst met ziekenfondsen tot stand is kunnen komen door de hou ding van andere groeperingen in de Ziekenfondsraad. De artsen zijn nl. met de zieken fondsen tot overeenstemming geko men en worden door het standpunt van de Ziekenfondsraad gedwongen om als uiterste consequentie de pa tiënten individueel te laten betalen, die op hun beurt dan weer de reke ning zouden moeten presenteren bij de ziekenfondsen. J. MAiENEN IN EERSTE KAMER De voorzitter van het Centraal Stemibureau heeft de heer J. H. J. Maenen (KVP) te Heerlen benoemd verklaard tot lid van de Eerste Ka- mr in de vacature ontstaan door het ontslag nemen van de heer jhr. mr C. A. M. J. Ruijs de Beerenbrouck, die thar.s zitting heeft in de Tweede Kamer. VOORZ. KAHT. GEZINSZORG Burgemeester H. v. Koningsbrug- gen te Culemiborg heeft enige tijd geleden het voorzitterschap aanvaard van de Nationale Katholieke Gezins zorg. De voorzittersizetel was vrij ge- gekomen door het aftreden Van bur gemeester H. J. Schoenmaker uit Groenlo. Voor FM en TV In Roosendaal staat thans een be tonnen paal van tachtig meter hoog op poten. Het is één van de vier to rens, die op vier plaatsen in ons land worden, gebouwd in verband met de landeiyk verbreide FM (frequentie modulatie) en televisie ontvangst. Deze torens zullen binnen twee jaar een uitstekende ontvangst in het ge- Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. S.Ö0 Gym. voor de vrouiw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolralio. VPRO: 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgel en zang. 11.15 Voordr. 11.35 Viool en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 10.40 Orgel en zang. 11.15 Voordr. 11.35 Viool en piano. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of ig/ram. 13.20 Metropole Okk. 13.55 Koersen. 14.00 Kamermuz. 14.35 Voordr. 14.55 Viool en piano. 15.15 Gram. VARA: Instr. trio. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Muzikale caus. 17.45 Instr. kwint, en solist. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Orgel en zang. 18.45 „Klaar voor het gouden jaar", caus. 19.00 Gram. 19.10 Dameskoor VPRO. 19.30 „Dietrich Bonhoeffer", caus. 19.45 „Op bezoek bij anderen", caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Streekuitz. 20.10 Pianoduo. 20.30 „De Verenigde Naties", caus. 20.40 „Wij en deze tijd", caus. VARA: 21.00 Dansmuz. 21.35 Buitenl.weekoverz. 21.50 Gram. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avonwjjding VARA: 23 00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Amus.muz. 10.10 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Zang en piano. 11.30 Gram. 12.00 Amus.muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Promenade ork. 14.05 „Met oog en oor de wereld door", caus. 14.25 Kamer- ork. 15.15 Voordr. 15.35 Instr. trio. 16.00 Tuinb.praafje. 16.15 Vocaal kwart. 16.50 Voordr. 17.10 Surinaam se volkamuz. 17.40 Koersen. 17.45 Stemmen van Overzee. 18.00 Gram. 18.45 „Mensen op foto's", caus. 19.00 Nieuws en weehber. 19.10 Regerings- uitz.: Verklaring en toelichting, waarin opgenomen: 1. „De gevol machtigde Ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen", door mr. W. H. van Helsdingen. 2. Emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. 19." Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Vo- caal-ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gram. hesle land van FM-radio en TV ga randeren. Aan deze toren, waarin vanavond de vlag zal worden gehesen, heeft men sinds 9 September j-L dag en nacht gewerkt. De constructie is uniek. De cylindrische schacht heeft een wanddikte van 20 centimeter en een diameter van 10.60 meter. Voor de bouw heeft men een bijzonder Zweeds systeem gevolgd. Men gé bruikte een z.g. glijdbekisting om en in het betonnen gevaarte. Door een oliedruk-vijzel steeg de bekisting om de vijf minuten enkele centimeters; per etmaal steeg men op deze wijze vier meter. Vanavond na iets min der dan drie weken werken zijn de 85 meter vol. Boven op de toren worden stalen masten opgetrokken, die het geheel een hoogte van 200 meter geven. De volgende stap is het aanbren gen van vloeren en terrassen verschillende hoogten. Het totale gewicht van de belaste toren bedraagt 5 millioen kilo. Ei zijn 200.000 kilo staal en 1800 kubie ke meter'cement in verwerkt. Aan illegaliteit geschonken Een civiele procedure, waarvoor in kringen van de vroegere illegali teit grote belangstelling bestaat, dien de in hoger beroep voor het Haagse Gerechtshof. De Rijswijkse accountant S. ont ving in de oorlogsjaren belangrijke bedragen van de Rijswijkse bunker bouwers R. en 's Gr. om daarmee het verzet te steunen. De bunkerbouwers betwisten nu, dat al deze gelden in derdaad bij het verzet terecht geko men zijn. De accountant is door de rechtbank veroordeeld tot terugbe taling van ƒ27.000,aan de bun kerbouwers die met het aanleggen van verdedigingswerken en op vlieg velden in de bezettingstijd grote be dragen verdiend hebben. De raadsman van de accountant, mr. D. Huisman, verklaarde dat als dit vonnis wordt bevestigd, de deur opengezet wordt voor allerlei collabo- MILITAIRE OEFENINGEN IN NOORD-NEDERLAND. Op 3 en 4 October zal in de Noor delijke provincies en in de kop van Noord-Holland een militaire oefening worden gehouden. Daaraan nemen, naast een aantal territoriale eenheden van de Kon. Landmacht, ook onder delen van de Kon. Marine vliegtui gen van de marineluchtvaartdienst en mariniers), van de Kon. Luchtmacht, de nationale reserve en enkele bewa- kings-compagnieën van het regiment Van Heutz deel, in totaal ongeveer 4.000 man. De oefening staat onder leiding van de nationale territoriale bevelhebber, It. gen. D. C. Buurman van Vreeden. rateurs, die geld aan het verzet heb ben gegeven in de hoop er na de be vrijding goed af te komen. Hij had -drie grieven tegen het vonnis van de rechtbank. Deze heeft aangenomen dat aan S. in totaal 48.000.ter hand gesteld is, waarvan de accoun tant slechts 21.000.kon verant woorden. De rechtbank heeft deze bedragen van elkaar afgetrokken en S. veroordeeld tot terugbetaling van 27.000.Het bedrag van ƒ48.000 kan echter kleiner geweest zijn, al dus mr. Huisman. Ook meende de raadsman dat de rechtbank over macht had moeten aannemen en in de derde plaats had aan de accoun tant een suppletoire eed opgelegd moeten worden. Mr. Huisman herinnerde aan de omstandigheden rond Dolle Dinsdag. In die periode van verwarring ont ving en betaalde S. de bedragen. Aanvankelijk eisten de bunkerbou wers ƒ64.000.— terug: 80.000.was afgestaan en 16.000.kon S. verant woorden. Aan de hand van het kasboek van de firma, die de gelden afstond en dat nauwkeurig nagezien is door een accountant, kwam mr. Huisman tot de conclusie, dat in elk geval gedu rende December 1944 niets aan S. be taald is en daardoor moet het be drag van 48.000.verminderd worden tot 33.000.Het bedrag dat dan nog ontbreekt kan uitbetaald zijn aan illegale werkens, die gefu silleerd zijn. De advocaat van R. en 's Gr., mr. Van Alphen meende, dat de getuigen verklaringen, die tot het vonnis van de rechtbank hebben geleid door het pleidooi van mr. Huisman niet ont zenuwd waren. Ook wees hij er op, dat de firma is opgezet om Neder landse arbeiders voor tewerkstelling in Duitsland en dat de firma tekenin gen en gegevens van Ypenburg en Vyftig jaar St. Radboud-stichting. De K.R.O. besteedt in zijn program ma van Zondag 2 October a.s. aan dacht aan de betekenis van de we tenschapsbeoefening door katholieken in een eigen universiteit. Dit kwar- tier-porgramma houdt verband met het gouden jubileum van de St. Rad- boudstichting. Cultureel Fries halfuur. Het culturele leven van Friesland wordt belicht in het Friese Halfuur, dat de K.R.O. Zondag 2 October a.s. uitzendt. Voor dit programma wer- den bezoeken gebracht aan de Prin sentuin in Leeuwarden en de volks hogeschool te Bakkum en werden ge sprekken gevoerd met de Culturele Raad von Opsterland. Het Collegium Musicorum te Leeuwarden zingt, ter wijl voorts gedichten over Friese ste den in het programma zijn opgeno men. Het beleg van Leiden. Hoe hoog is de prijs van de vrij- heid? Deze vraag wordt gesteld in het hoorspel: „Honger is een slechte saus", dat Jan Naaykens schreef over het beleg van Leiden (1574). Het spel tekent de toestand in het belegerde Leiden kort voor de bevrydlng. Het wordt uitgezonden in het K.R.O.-pro- gramma van Zondag 2 October. Muzikale notities. De aangekondigde muziekavonden, waarin beurtelings de toonkunst van verschillende volkeren zal weerklin ken in haar grote variaties, beginnen Dinsdag 4 October. Dit eerste pro gramma in de nieuwe reeks is gewijd aan Duitsland. De 17-jarige Italiaan se violiste Rice Antonioni werkt mede aan een concert door het Ra dio Philharmonisdh Orkest o.l.v. Paul van Kempen, waarin de ouverture „Oberon" van Weber en het Viool concert van Brahms zijn opgenomen. Voorts zingt de bariton Dietrich Fi scherDieskau de cyclus „An die ferne Geliebte" van Beethoven en lie deren van Schumann. Tot slot speelt Helmut Walcha orgelwlrken van Bach. Een orgelconcert door Joop Schou ten op het Caecilia-orgel van de St. Hippolyth-uskerk te Delft is opgeno men in het K.R.O.-programma van Vrijdag 7 October. Het eerste van de Virtuozencon- certen, dat dé K.R.O. op de Zater dagavonden gaat uitzenden, is opge nomen in het programma van Zater dag 8 October. Het program bestaat uit het Vioolconcert in D gr. t. van Paganino, uitgevoerd door Herman Krebbers, ouverture en de Wiener Symphoniker o.l.v. Willem van Ot- terloo en de „Fantasie ouverture Ro meo en Julia" van Tsdhaikowsky door het Concertgebouw Orkest o.l.v. Paul van Kempen. Missie-actie van de KA.J. Over de grote missie-actie, welke de K.A.J. gaat voeren zal gesproken worden in de K.R.O.-rubriek het „Kompas" van Dinsdag 4 October a.s. Roulette op Zondagavond. Het bekende Roulette-programma van Jules de Corte is verplaatst van de Zaterdag- naar de Zondagavond. Eerste uitzending Zondag 2 Octo ber. Pim Kikstra keert terug. Met het nieuwe winterprogramma keert ook het Zondagse Radiopren tenboek van de K.R.O. terug. Dit programma, dat een groot succes i: gebleken, zal opnieuw Pim Kikstra ten tonele voeren, dit keer in gezel schap van het snelheidsmonster. Wim Meuldijk schreef wederom deze hoor spelreeks. Het programma brengt voorts verschillende gezelschapsspel letjes, ingezonden door de kinderen zelf. Dinsdag 4 October komt ook voor het eerst de Cockpit in de aether, een programma dat zich richt tot de jeugd die de lagere school verlaten heeft. Musicerende dilettanten. Het Haagse Dameskoor „Sonorita" o.l.v. H. Hoogervorst en de Konink lijk Erkende Harmonie „St. Jan" uit Kaatsheuvel onder leiding van Chr. Kuyten concentreren in het K.R.O.- programma van Zaterdag 8 October. S.V.V.-Rapid Juliana Comb. Van de wedstrijd in de hoofdklas se B: S.V.V.Rapid Juliana Combi natie geeft Leo Pagano een verslag in het K.R.O.-programma van Zon dag 8 October a.s. De Springplank. De nieuwe K.R.O.-rubriek „De Springplank" start zondag 2 October a.s. In dit programma treden zowel beroepsartisten op als talentvolle amateurs, die in de Van Zessen Klaar Club hun debuut maakten. De mede werkenden worden o.a. ontdekt op de Talentenjacht, die in verschillen de plaatsen van ons land gedurende het winterseizoen wordt gehouden. Vrijdag 30 September Is Den Bosch aan de beurt; 14 October Nijmegen. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden heeft het verkeer in de buurt van Amsterdam, met name op het tracé tussen dé hoofdweg en de meest westeiyke toegang tot het Tuindorp Slotermeer,, Woensdag ochtend op een byzonder onprettige manier kennis gemaakt met de minder prettige eigenschappen van teer. De teerlaag op dit weggedeelte ging n.l. plotseling oprollen en zette zich in dikke klonten op de banden vast, vloog rinkelend door voorruiten van glimmende sleeën en beschadigde op allerlei manieren de lak van de tientallen wagens, waarvan de bestuurders argeloos in deze teerval liepen. Zo kon men chauffeurs mopperend bezig zien met het schoonkrabben van de banden en zag men ook langs de weg diverse wagens staan met kapotte voorruiten. Gemeenteraad Leidschendam Vijf raadsleden verlieten de zaal In de gisteravond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Leidschendam zijn weer lange debat ten gehouden over de reeds ter ziele zynde adviescommissie woonruimte- wet 1947 en over de benoeming van een nieuwe commissie. By de stem ming verlieten 5 raadsleden de zaal, een vertoning, welke zover bekend nog nooit in de Leidschendamse raad is voorgekomen. andere werken aan het verzet heeft gegeven. De president sprak er zijn grote verbazing over uit dat deze kwestie niet uit de doeken gedaan is bij de vermogensaanwasbelasting, maar geen der partijen kon hem daarover inlichten. Uitspraak op 9 November a.s. Treiler op Noordzee gezonken Een treiler de „Elbe" uit Cuxhaven is in de nacht van Woensdag op Don derdag op de Noordzee, ongeveer 180 kilometer ten Noordnoordwesten van Den Helder, gezonken, nadat het vis sersvaartuig in aanvaring was ge weest met de Noorse tankboot „Hav- prins". De bemanning van de „Havprins" is er in geslaagd twee man op te pik ken. De overige vijftien opvarenden van de treiler worden vermist. Een vliegtuig, dat hedenochtend van het marine-vliegkamp Valken burg is opgestegen om te zoeken naar overlevenden van de „Elbe" is tegen elf uur teruggeroepen. Er zijn geen overlevenden meer gevonden. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden, de data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Yapeyo (5 Oct.). Australië: nus. Johan van Olden- barnevelt (5 Oct.). Brazilië: m.s. Uruguay Star" (4 Oct.). Canada: m.s. Prins Willem van Oranje (3 Oct.); s.s. Nieuw Amster dam (5 Oct.). Chili: via New York (5 Oct.). Indonesië: s.s. Leartes (1 Oct.). Ned. Antillen: m.s. Hera (1 Oct.); m.s. Daphnis (4 Oct.). Nieuw Zeeland: via Engeland (1 Oct.). Suriname: m.s. Mentor (4 Oct.). Unie van Zuid Afrika en Z.W. Afri. ka: m.s. Pretoria Castle (1 Oct.). Inlichtingen betreffende de verzen, dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Scheepsberichten AARDIJK p. 27 Azoren n. Antwerpen. ALAMAK 28 Suez. BOSCHFONTEIN 28 A'dam. EENDRACHT 28 v. Vassiliko n Gibraltar. GAASTERKERK 28 R'dam HEEMSKERK p. 28 Kp Finisterre n. Antwerpen. HILVERSUM p. 28 Azoren n. Philadelphia. KOTA GEDE 29 Tj Priok. MALVINA 28 v. Geelong n. Plad- ju. MIRZA 28 Abadan. NOTOS p. 21 Ouessant n. R'dam. OOSTKERK 28 v Sydney n. Aden. ORANJEFONTEIN 28 v. Las Palmas n. Kaapstad. PENDRECHT p. 28 Gibraltar n. R'dam. SCHIEDIJK 28 Havanna. SIBAJAK p. 28 Guardefui n Fremantle: STAD ARNHEM 28 v. R'dam n. Seven Islands. SUNETTA 28 Mena al Ahmadi. TERNATE 28 Colombo. WIL LEM RUYS 29 v. R'dam n. Priok. ZUI DERKRUIS 28 Quebec. ZUIDERZEE 28 v. R'dam n. Hampton Roads. De heer Boone (PvdA) adviseerde de raad nu maar geen nieuwe com missie te benoemen, omdat hij voor zag, dat ook deze commissie dezelfde onaangename ervaringen zou opdoen als de commissie, welke op grond van de onprettige samenwerking met B. en W. ontslag heeft genomen. De heer Kranenburg (Prot. Chr.) onder schrijft deze mening, terwijl de heren Mr. Dietz en Copray (KVP) het niet juist achtten, dat een wethouder zit ting heeft in bedoelde commissie, omdat de beslissingen van de advies commissie geheel gescheiden moeten blyven van de beslissingen welke B. en W. nemen. De voorzitter wijst er op, dat en W. in vele gevallen alvorens een definitieve beslissing te nemen, gaarne willen vernemen hoe een commissie uit de burgerij over de verdeling van de woonruimte denkt zonder aan het advies gebonden te zijn. Wat de benoeming van een wet houder betreft, merkt spr. op dat het niet de bedoeling is, dat de wethou der stemrecht in de commissie heeft terwijl het tevens de bedoeling is, om de commissie op proef voor een jaar te benoemen. Voor en tegen. De heer Boone bleef bij zijn oordeel dat een advies-commissie niet ge wenst is, terwijl de heer Copray wel blijft vasthouden aan zulk een com missie, omdat dit tevens ligt in de lijn van de democratie. De heer Koerts (VVD) oud-lid van de voormalige commissie is het vol komen eens met de heer Boone en laat zich ontvallen, dat wat hij in die commissie heeft meegemaakt hij zelfs niet aan zijn grootste vijand toewenst. De voorzitter interpelleert, dat hij deze uitdrukking niet kan toelaten omdat deze een blaam inhoudt op het beleid van B. en W. De heer Koerts zegt, dat het geenszins zijn bedoeling is, B. en W. te beledigen en trekt zijn woorden in, hoewel hij er bij blijft dat de heren, die voor de be noeming warden voorgedragen in competent zijn om over de ingewik kelde vraagstukken een oordeel te vellen. Nadat de heer Langeveld (KVP) nog zijn volle bewondering had uitgesproken voor het moeizame werk dat de afgetreden commissie heeft verricht, geeft hij de raad in overweging een nieuwe commissie te benoemen, omdat ook hij van oordeel is dat het woonruimte-vraagstuk het meest urgente vraagstuk is en het zeer verklaarbaar is dat de burgerij via een commissie dit ernstige vraag stuk wil behandelen. Stemming. Toen eindelijk na anderhalf uur praten tot stemming over het voor stel van B. en W. werd overgegaan verlieten de tegenstanders van een nieuwe commissie de 2aal en wel de heren Kranenburg, v. d. Berge (Prot. Chr.) Boone (PvdA), Koersts en V. d. Dool (VVD) en de Rozario (KNP) zodat met wethouder de Ruyter (Prot. Chr.) alleen de acht KVP-ers aan de stemming deelnamen. Alvorens te stemmen werd nog uitvoerig besproken waarom de he ren nu eigenlijk de zaal verlaten hadden, waarna het zeven stemmen vóór en twee onthoudingen (de bei de wethouders) tot het benoemen van een nieuwe commissie werd overgegaan. Benoemd werden de he ren J. C. van den Bosch, H. Rolvink, C. Pouw, H. Groenevelt en J. v. d. Plas, die tevens zitting zullen heb ben in de commissie woningvorde ring en in de huurcommissie, welke zal nagaan welke woningen tenge volge van verwaarlozing niet voor de 5% huurverhoging in aanmerking kunnen komen

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9