Forumavond L.M.C. bracht nieuw licht fabrikanten-detaillisten-vraagstuk in SPECIALE Samenwerking is geboden Examens Leidse instrumentmakersschool AVOND RUST 100 Wagens, 1000 personen in het bedrijfscorso op 3 October Gezinswedstrijden voor veilig verkeer ZURE HARING 48 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Leidse middenstand waakt in eigen zaak De Leidse Middenstands Centrale heeft gisteravond in „De Turk" een forumavond gehouden, die verhelderend heeft gewerkt in het fabrikanten- detaillisten-probleem. In de laatste tijd hebben zich, vooral in de kring van de Leidse georganiseerde middenstand, vragen losgemaakt, die alle door de minder gunstige verhouding tussen winkelier en fabrikant werden ingegeven. Gisteravond zijn deze vragen voorgelegd aan een forum, waarin fabrikant, detaillist, consument en de Vereniging Nederlands Fabrikaat vertegenwoor digd waren. Het is aan een overleg met laatstgenoemde vereniging te dan ken, dat deze avond tot stand kwam. De heer J. C. J. Lambermont, voorzitter van de centrale, die in Leiden de drie middenstandsorganisaties overkoepelt, heette de belangstellenden, die met een bevredigend getal de zaak bevolkten en het forum, dat onder leiding stond van mr. W. de Clercq, welkom. Hij hoopte, dat deze avond er toe zou bijdragen de relatie fabrikant-winkelier te verbeteren. Het forum, dat hierna op nauwge zette wijze de vragen behandelde, be stond uit: mevr. G. C. R. Valentijn Rensen uit Voorburg (consumenten), mr. S. A. C. Begeer, directeur der N.V Koninklijke Begeer te Voorscho ten (Fabrikanten), de heer G. Ver heul, directeur „Nederlands Fabri kaat" uit Den Haag en drs G. W. J. Vlek, dir. secr. van de Ned. R.K. Middenstandsbond (middenstanders) Abrupt. Bij de eerste vraag al kwam het probleem aan de orde. In het kort ge zegd: de fabrikanten werd verweten, veel méér aandacht te besteden aan de verhouding met de werknemers die de producten moeten maken, dan met de detaillisten, die de spullen aan de man moeten brengen. Met name werd gelaakt de metho de van de fabrikanten om zonder overleg en abrupt een „versmalling" van de winstmarge bekend te maken. De fabrikant in dit forum stelde, dat de goede verstandhouding met de werknemers voor de werkgever, maar ook voor de winkelier", die de producten door de arbeiders ge maakt moet verkopen, van groot belang is. Het contact met de winke lier ligt op een geheel ander plan. Dit wordt onderhouden door de ver tegenwoordiger en als deze zijn vak verstaat, moet dit contact goed en voldoende zijn. Het onverwacht be kend maken van een marge-verande ring noemde hij „dikwijls noodzake lijk", omdat de winkeliers anders de kans zouden krijgen zich „te dekken" door tijdig maatregelen te nemen Dit zou de fabrikant in hevige mate kun nen benadelen. Alle leden van het forum echter waren het er over eens, dat een be tere samenwerking tussen beide par-1 tijen bevorderd zou moeten worden. De heer Vlek betoogde, dat de fabri kant en winkelier één bedrijfsge- meenschap vormen, die samengaan noodzakelijk maakt. Zeer ongunstig noemde men in dit verband ook "de heer Begeer ves tigde hierop de aandacht de prijs afspraken van de fabrikanten, door het uitschakelen van de concur rentie de marge-bepaling in ongun stige zin beinvloeden. Producten van eigen bodem. In één van de volgende vragen werd „het Nederlands Fabrikaat" aan de orde gesteld. De consumente wees er op, dat de Nederlandse huisvrouw wel produc ten van eigen bodem wil kopen. Het ontbreekt haar echter dikwijls aan goede voorlichting door de winkelier. De heer Verheul echter vestigde er de aandacht op, dat het snobisme van de Nederlander bij de aankoop van buitenlandse producten toch wel een voorname rol speelt. Hij illustreerde dit met enige voorbeelden en toonde aan, dat door een goede voorlichting de kopers tot betere gedachten moe ten worden gebracht. Tenslotte stelde een vraag van een tabaks winkelier, de nijpende situatie van sigarenhandelaars in het licht. Sigarenwinkeliers. „70 van deze winkeliers is nood lijdend", aldus de vraag „en dit is te wijten aan de houding van de fabri kanten in de tabaksverwerkende in dustrieën, die door prijsafspraken in staat zijn enerzijds ongunstige mar ges voor de verkoper vast te stellen en anderzijds de verkoop van tabaks- artikelen buiten de tabakswinkel toe laten." De heer Begeer wees er op, dat de fout schuilt bij het „al te goed met elkaar eens zijn" van de fabrikanten Minister Zijlstra trekt in zijn jongste maatregelen van leer tegen alles wat naar prijsafspraak zweemt, dus het is aan de sigarenwinkeliers de minister hierop attent te maken. De heer Verheul noemde het onbil lijk, dat een winkelier met een vak diploma, „dat lang niet mis is", be concurreerd wordt door iemand aan wie geen andere eis dan de tabaks- vergunning is gesteld. De heer Vlek betoogde, dat de za ken niet zo eenvoudig lagen als zij zich voordedën. Bij de verkoop van tabak, sigaren en sigaretten wordt gesproken van gebruik te plaatse. Hierop ontbreekt echter de controle. Men moet ook open oog hebben voor de behoefte van de consument (die voor tabaksartikelen zeer groot blijkt te zijn), terwijl de winkelier aan zijn sluitingsuur is gebonden. Hij zou het billijk vinden, indien aan de tabaksvergunning de vesti gingsvergunning gekoppeld zou wor den, maar hij meende, dat de minister van financiën, die aan de tabaksver gunningen een goede bron van in komsten heeft, tegen een dergelijke maatregel bezwaar zou maken. De heer Lambermont dankte ten slotte het forum en deelde mee, dat een kort verslag van het besprokene via de Vereniging Nederlands Fabri kaat in handen van de Nederlandse fabrikanten zou komen. Na de pauze werden de films „Uit het vuur en vlam van de Hoogovens" en „Nederland Linnenland" vertoond. 73e Dameskroniek HOUTRUST - DEN HAAG 27 September t/m 7 October Geopend: 13-17 en 19-23 uur (Zondag gesloten) IDEALE KEUKENS VOOR IEDER OEZIN WONINGEN. IDEEEN OOK VOOR U SCHILDERIJEN LEA WILHELM HEDENAVOND: TWENTSE DANSERS (Advertentie.) Leids meisje verdwenen Sinds gistermiddag 3 uur is de vijf jarige Marjan van Veen, wonende aan de Druivenstraat 49 te Leiden, ver dwenen. Om kwart voor zeven gis teravond deden de angstige ouders aangifte bij de politie en te negen uur heeft de Leidse politie een poli- tie-speurhond aan het werk gezet. Zonder resultaat echter. Vanmorgen vroeg is men in het water van de Veilingkade met dreggen begonnen. Voor een ongeluk wordt gevreesd. T*HOMAS van Kempen zoals ge weet een wijs man! heeft geschreven, dat als slechts op éen plaats op aarde de heilige gehei men van het christendom werden gevierd, men er uit alle landen heen zou stromen. Deze heilige ge- -heimen houden immers in, dat Je zus, de mens-geworden Godheid, in de verheerlijkte staat van na zijn verrijzenis, tegenwoordig is onder ons om mens met de men sen te zijn en door de eeuwen heen het offer van zijn kruisdood te be stendigen. Dat gebeurt in de H. Mis door het aanbieden aan de Vader van het lichaam (onder de gedaante van brood) en het bloed (onder de schijn van wijn) van zijn geliefde Zoon Jezus. Het deel nemen aan dit offer en het eten van dit brood is een voorsmaak van het eeuwig geluk. Eet en ge zult verzadigd worden. Voor het examen A van de afde ling Metaal aan de Leidse Instru- mentmakerssdhool slaagden: H. Bak ker, Voorthuizen; O. H. Bangma, Meppel; W. F. van Batum, Diemen; W. C. Bauer, Alphen; G. H. den Blaau- wen, Schiedam; F. G. J. E. v. d. Bel, Leiden; "J. Belt, Amsterdam; A. Beu gelaar, Laren (N.-H.); A. Bitter, Schiedam, H. A. G. Boellaard, Am sterdam; P. J. Bontenbal, Rotterdam; J. Bóreboom, Wassenaar; A. F. C. Borsen, Den Haag; R. van Boven, Delft; J. A. v. d. Bovenkamp, Bar- neveld; H. Braakhekke, Oegstgeest; W. C. Brinkman, Amsterdam; K. Brus- saard, Groot-Ammers; A. Bussema ker, Den Haag; H. Donkersloot, Am sterdam; J. Dortwegt, Oen Haag; R. EiohelSheim, NoOrdwijk; G. C. Ger ritsen, Amsterdam: B. J. Hartogs- veld, Zeist; W. van Heest, Schiedam; J. P. Hemerik, Leiden; H. J. Hen- driksen, Delft; A. W. Hillebrandt, Sassenlheim; H. F. Hoekstra, Delft; J. Hubeek, Amsterdam; J. G. Huig- sloot, Leiden; W. van Iterson, Lei den; K. Jansen, Amsterdam; H. F. K. Kaldenbaoh, Den Haag; A. M. van Katwijk, Leiden: P. Th. Kea, Am sterdam; P. J. Koenrades, Amster dam; J. P. Kops, Amsterdam; S. A. Krans, Groningen; S. Langeveld, Hillegom; J. P. van Loenen, Heer- jansdam; Jac. Maas, Bovenkarspel; A. H. van der Meer, Gorredijk; A. Meier, Rhenen; J. J. van Meule- brouck, Heerlen; L. M. van Mierlo, Amsterdam; H. Mol, Amsterdam; W. A. Nessen, Amsterdam; H. M. Nieu- wenhuys, Amsterdam; B. C. Pols, Weesperkarspel; J. P. Schouten, Am sterdam; P. Stihreuder, Amsterdam; C. Verboom, Pijnacker; R. Verbrugge, Amsterdam; K. F. Verspeek, Den Haag; J. W. de Vreede, Delft; H. Vuil, Egmond aan Zee; L. Westra, Am sterdam en A. G. Wijkstra, Amster dam. Afgewezen: 44 candidaten. Voor het examen B van de afdeling Metaal slaagden: S. Andela, St. Jo- hannesga; C. D. van Beelen, Katwijk; Joh. Blommers, Den Haag; H. J. Era dus, Leiden; J. Gertenaar, Leiden; F. Hermans, Leiden; B. Hermans, Am sterdam; N. B. Kil jan, Haarlem; L. H. Knikman, Amsterdam; J. P. de Mey, Leiden; P. C. van Putten, Half weg; H. R. Schans, AmsterdamH. Schilder, Leiden, H. de Soete, Lei den; J. Stigter, Zandvoort; H. Treur, Leiden: Ph. B. Visser, Amsterdam; H. J. Vossen, Utrecht; H- de Vries, Bennekom en W. T. van Weeren, Leiden. Herexamen theoretisch gedeelte: 1 Afgewezen: 9. Het diploma C van de afdeling Me taal werd behaald door de heer H de Nooy te Voorschoten. 6 candidaten werden afgewezen. Het diploma A van de afdeling Glas werd uitgereikt aan: J. C van Beerstum, Amsterdam; G. E. Björne- wall, Trondheim; H. W. Borst, Am sterdam; J. Crispijn, Leiden; N. J. Grobben, Vlaardingen; F. Horsten, Delft; H. de Jong, Amsterdam; H. de Jong, Katwijk-Zee; H. Meuffels, Susteren; H. M. Regeer, Leiden. Af gewezen 4 candidaten. Voor het B-examen van de afdeling Glas slaagden: J. L. G. Bruis te Schinnert (L.) en A. van der Pas te Sittard. Hier werden 4 candidaten af gewezen. Het diploma C van de afdeling Glas werd behaald door de heer J. van der Linde te Weesp 1 candidaat werd af gewezen. Het diploma A van de afdeling Op tiek werd uitgereikt aan: M. Schen- delaar, Den Helder; N. Schmal, Noordwijk-Zee; R. Verhoeven. Lei den; Ph. J Bos, Rotterdam;' A. F. J. Bovens, Horst (L.). 1 candidaat werd afgewezen. Voor het B-examen van de afde ling Optiek slaagde de heer J. P. de Mey te Leiden. Afgewezen: 3 candi daten. De beide candidaten voor het C- examen van de afdeling Optiek wer den afgewezen. Begrafenis dr C. M. H. Nauta f Onaer overgrote belangstelling rvond gistermiddag op de begraaf plaats aan het Groene Kerkje de ter aardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van dr. C. M. H. Nauta, die Saterdag j.L plotseling overleed. Hoe deze jonge dokter in wijde kring geëerd en bewonderd werd bleelc wel uit de aanwezigheid zovelen, die hem naar zijn laatste rustplaats leidden. Een grote schare collega's met in de eerste plaats zijn naaste medewerkers, afvaardigingen van het St. Elisabeth Ziekenhuis (met rector F. Bermefeld) en van het Dia- conessenhuis en tal van patiënten wa ren aanwezig. De zeilsport, waaraan hij zijn hart verpand had voor zijn .vrije tijd was o.m. vertegenwoordigd door de heer E. Crone, voorzitter van de Kon. Ned. Verbonden Watersport verenigingen, door het voltallig be stuur van de Kon. Zeil-, Roei- en Mo- torsportvereniging „De Kaag" door het dagelijks bestuur van de Zeilvereniging „Braassemermeer". Toen de kist bedolven onder een schat van bloemen in de groeve was neergelaten, sprak ds. W. J. H. Huebek, Ned. Herv. predikant, een afscheidswoord. Hij zeide niet verwonderd te zijn zovelen hier aanwezig te zien, want vriend Nauta was een man, die in zijn aardse werk bindend werkte. Als arts was hij voor-de mensen meer dan alleen een wetenschappe lijk werker. Zijn patiënten waren voor hem meer dan een geval. Zijn mens-zijn in zijn werk bracht hem tot' een ongekende werklust en zijn capaciteiten waren onuitputtelijk. Zijn gehele leven had hij gesteld in hét teken van de dienst en in het teken van de liefde. Zijn geestelijke integriteit maakte, dat ieder, die met hem in contact kwam, onder de be koring raakte van zijn goedheid en welwillendheid. Het Evangelie, aldus vervolgde spr. spreekt over twee categorieën mensen: Zij, die bidden „Here Here" en zij, die doen. Bij vriend Nauta was dit laatste het geval. Hij diende God niet naar vorm en naar uiterlijkheid, maar in wezen. Daarom zullen velen hem node missen. De droefheid over het ver lies van iets kostbaars kan een bezoe king zijn, maar ook een zegen. Dit laatste zal voor de echtgenote zijn, wanneer zij haar volle vertrouwen stelt op God. Tenslotte sprak dr. J. H. Nauta uit Rotterdam, broer van de overledene, die eraan herinnerde hoe hoog de overledene geschat werd als mens en als dokter, als mens, waarin men vertrouwen kon stellen, als dokter, waarbij hij sterk contact had met zijn patiënten. Niet alleen voor deze, maar ook voor zijn collegae en zijn familie is zijn heengaan een ernstig verlies. Hij ruste in vrede. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept. 1 October). Werkdagen 1417 uur. Ter gelegenheid van de viering van Leidens Ontzet zal door militaire on derdelen, voornamelijk afkomstig uit het garnizoen Leiden, op Maandag 3 October een mars met aansluitend défilé worden gehouden. Hieraan nemen deel: het tamboer- korps van de nationale reserve uit district Friesland, de kapel van de Marine Luchtvaartdienst, een deta chement van de studentenweerbaar- heidsvereniging „Pro Patria", een compagnie Mariniers en een com pagnie van de Marine Luchtvaart dienst, de Johan Willem Friso kapel, 4 compagnieën van de Koksschool, een compagnie Nationale Reserve uit district 's-Gravenhage, een detache ment van de bewakingscompagnie van het regiment van Heutsz te Lei den, een detachement van het 334e transport squadron, het tamboer korps van de Nationale Reserve uit district 's-Gravenhage, een rijdend detachement van de technische dienst, een rijdende eenheid van de 109e technische dienst basis munitie com pagnie en een rijdende eenheid van de 116e Cadicompagnie. De troepen staan onder bevel van ZILVEREN AMBTSJUBILEUM PROF. CARP TE LEIDEN. Prof. dr. E. A. D. E. Carp, hoogle- raar in de psychiatrie aan de medi- reserve-majoor der fuseliers S. Ja- cobson. De territoriale bevelhebber West, brigade-generaal van de generale staf G. Dijkstra, zal te 9.30 uur voor l-.et stadhuis aan de Breestraat het défilé afnemen. Ruim 1000 personen en 100 wagens in Bedrijfscorso. In aansluiting op onze uitvoerige mededelingen over het Bedrijfscorso, dat in de middaguren van 3 October door Leiden zal trekken, vernemen wü, dat circa 1000 personen, honderd wagens en acht muziekkorpsen aan ait corso zullen deelnemen. GEM. AANKONDIGING. Niet meelopen met optocht! De Burgemeester van Leiden vti- zoekt allen tijdens de 3-Octoberop- tocht het middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de optocht mede te lópen en alle belemmeringen uit de weg te ruimen en doet voorts een beroep op ieder om, ter voorkoming van ongelukken, niet met serpentines, vuurwerk of confetti te werpen en in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat de toegangswegen tot de binnenstad van 3 October 1955 te 7.00 uur tot 4 October 1955 te 1.00 uur gesloten zijn verklaard voor het verkeer met voertuigen (uitgezon derd handwagens, rijwielen en mo torrijwielen) en rij- en trekdieren. Voor het doorgaande verkeer blij ven de volgende routes beschikbaar: a. van de Morsweg over de Rijn- zichtbrug, Haagweg, Witte Singel, Zoeterwoudsesingel en Hoge Rijn dijk; b. van de Rijnsburger weg via Oegst geest langs de Rijnzichtweg, de Haagsestraatweg, de Haagweg en verder als onder a. aangegeven); c. van de Haarlemmerweg, als onder b. aangegeven; d. van de Hoge Rijndijk langs de Zoeterwoudsesingel, de Witte Sin gel en de Haagweg; e. van de Haagweg als onder a. aan gegeven. Het is verboden in bovengenoemd tijdvak met een voertuig, waarvoor de verkeersafsluiting geldt, in de binnenstad op de openbare weg een plaats in te nemen. Deze voertuigen mogen geplaatst worden in de zij straten van de Maresingel, van de Herensingel, van de Witte Singel (met uitzondering van de Witte Ro zenstraat, de Jan van Goyenkade, de Bilderdijkstraat en de Vreewijk straat) en van de Zoeterwoudse singel. Zij, die binnen de afsluitng met een zodanig voertuig wensen te wor den toegelaten, moeten hiertoe bij de Commissaris van Politie een vergun ning aanvragen. II. dat de Stationsweg, de Steen straat en de Rijnsburgersingel van 3 October 1855 te 19.00 uur tot 4 Oc tober 1955 te 1.00 uur gesloten zijn voor het verkéer in beide richtingen met voertuigen, met uitzondering van handwagens, rijwielen en-motor rijwielen. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN OP 3 OCTOBER 1955. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten in de nacht van 3 op 4 October a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. ONTHEFFING SLUITINGSUUR VOOR WINKELS OP 1 EN 3 OCTOBER 1955. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter open bare kennis, dat zij ingevolge het be paalde in artikel 2 van de Verorde ning op de Winkelsluiting 1953 I heb ben aangewezen als dagen, waarop het verbod, vervat in artikel 2, onder c, van de Winkelsluitingswet 1951 (het voor het publiek geopend heb ben van winkels na 18 uur) tot 24.00 uur niet geldt: Zaterdag, 1 October en Maandag, 3 October 1955. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis, dat de gemeentesecretarie en de overige bureaux der gemeentelijke diensten en bedrijven, behoudens het hierna vermelde, op Maandag 3 Octo ber a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op die dag geopend zijn van 10 tot 12 uur v.m. Prinses Wilhelmina op film en televisie OPENING BRUGGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op Maandag 3 October a.s. uitsluitend tussen 6 en 10 uur en tus sen 17 en 20 uur voor het scheep vaartverkeer geopend zullen worden. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter voldoening aan ar tikel 72a in verband met de artikelen 64 en 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk besluit van 3 Augustus 1955, no. 17, tot aan wijzing van de percelen, welke moe ten worden onteigend voor verbre ding van de Oude Rijn in de gemeente Leiden, welk Koninklijk besluit is opgenomen in de Nederlandse Staats courant van 19 Augustus 1955, no. 160, met ingang van 1 October 1955 tot en met 22 October 1955 ter inzage van een ieder is nedergelegd op de secretaris der gemeente, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111). Leiden, 28 September 1955. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Ook „verkeersaclie in de kerken Het Verbond voor Veilig Verkeer gaat in October een grootse nationale veilig verkeersactie voor de gezinnen organiseren. Deze actie, die onder de sohe faculteit van de Rijksuniversi- hog£ bescherming staat van Prinses teit te Leiden, herdenkt op 17 Octo- Wilnelmina, sluit aan op een bood- ber de dag, waarop hij een kwart eeuw geleden in deze functie werd benoemd. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 Sept. tot 7 October zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ali Ba-ba", alle leeftij den. Lido: „Ik was een Amerikaanse spionne", 14 jaar. Luxor: „Een meisje voor dag en nacht", 18 jaar. Trianon: „Koning der manege", 14 jaar. Rex: „Zeebonken", alle leeftij den. (Donderdagcyclus: „Ach ter gesloten gordijnen", volwassenen). schap die de Prinses tot alle Neder landse gezinnen richt en waarin wordt aangedrongen op het betonen van eerbied voor het leven, ook van het leven van de naaste in het ver keer. De actie zal haar hoogtepunt vinden in twee grote nationale ge zinswedstrijden, die de verkeersre gels tot onderwerp hebben. Zij wordt gesteund door de Nederlandse rege ring*; die voornemens is voor dit doel een-subsidie van ƒ125.000te ver lenen. Daarnaast geeft ook het Ne derlandse bedrijfsleven een belang rijke financiële steun. Prinses Wilhelmina heeft zich be reidverklaard haar naam te verbin den aan een speciaal fonds voor veilig vertéer, een aparte stichting die spe ciale acties op dit terrein zal onder steunen en gemeenschappelijk re- searchwerk speciaal op psychologisch terrein zal verrichten. De actie wordt ingezet met een I radiotoespraak van minister presi-1 dent Drees op 4 October. Op 7 Octo ber zal de Prinses zich met haar speciale boodschap via het filmjour- naai tot het Nederlandse volk richten en de volgende dag zal zij dit doen door middel van de televisie. Onder het thema „eerbied voor het leven" zullen de kerken op Zondag 9 October aan deze boodschap aan dacht schenken. In de week van 10 tot 16 October zal PTT in alle Nederlandse gezinnen de wedstrijdfolder bezorgen. Het gaat om niet minder dan oh- geveer 2.654.000 exemplaren. Alle omroepverenigingen zullen in de week daarop hoorspelen uitzenden die zijn gewijd aan het veilig verkeer en die tevens het karakter van een luisterwijdstrijd hebben. Ook zullen er „kijkwedstrijden" zijn voor de tele visie. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, zal op 28 October de actie afsluiten met een radiotoespraak. Gedurende de gehele maand October zullen de verenigin gen voor veilig verkeer in het land ouderavonden organiseren. De folders gaan ook via het Rode Kruis naar de Nederlandse zieken huizen; voorts zullen in alle kazernes folders worden verspreid. i 3 October- aanbiedingen Haarlemmerstr. 164166 Choc. VLOKKEN, 200 gram LEVERPASTEI, groot blik SCHELVISLEVER per blik BRAMENJAM, bekende pot PINDAKAAS, grootste pot pot met 3 stuks 38 pot met 5 stuks 53 pot met 6 stuks 65 ZUURSTOKKEN, groot model Kaneel-Pepermunt- en Zuurstokken, 6 stuks LOLLIES en LODLIEPOPS, nu 6 voor NOUGAT-blokken, 4 stuks HAK-NOUGAT, 150 gram ANANAS-Puntjes, 150 gram Grote Gezouten Pinda's lekker vers, Ba 200 gramV ROOKWORST, 150 gram SPEK HAM, 200 gram ONTBIJTSPEK zonder zwoord, 150 gram Magere SCHOUDERHAM, 150 gram Kwart.Edammere/, pikant, per stuk ROOMBOTER, 250 gram SPECL'LAAS-K€ EKEN 39 49 55 69 105 109 werkelijks iets aparts Zak met 16 stuks van 55 NU voor SPECULAAS, 250 gram KANEEL- en Vaniliewafels, 200 gram Suiker-KRANSJES 250 gram PITMOPPEN, 250 gram LUXE SCHUIM, licht, grote zak lil onze Wijnbeek OUD BKLL> 2 grote nullen Dó Pilsener BIER, e 2 grote pullen Z Vruchtenwijn ..SPECIAALTJE*Qf, per fles öw MEIWIJN. - per fles 1ZU Zoete BESSENWIJN, ,„r bekende literfles, I/O Zoete SPAANSE WIJN, Q grote fles 1ÖU IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIII, -SU bij f3,— u>' I boodschappen: Boerenjongens I j/s. gr.ito pui Qüf van 1.35 voor*'® i OF p -nze bekende ADVOCAAT 1 Z "or209 I llllllllllllllllllillliiüiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliilllllll Zie rode prijskaarten!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2