Rijksweg 4A jjSPROOKJES? Een belangrijke beslissing over waterhuishouding van de Noordzijdepolder 2P (51) jfêlS-<9 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 WERKZAAMHEDEN AAN ONZE WEGEN IN 1956 De wegen zijn de basis waarop Ne derland drijft en ook in het volgend jaar zal er weer aan ons wegennet worden gewerkt. Door geheel Neder land zullen werkzaamheden worden uitgevoerd die bedragen van mil- lioenen guldens zullen vragen. Onze kaart geeft een duidelijk overzicht van deze werkzaamheden naar de aard van het werk. Aan tal van de in deze kaart genoemde projecten wordt al jaren gewerkt en als „oudste" werk vinden wij de aanleg van rijks weg 4a, de nieuwe verbinding van Amsterdam met Rotterdam. Met deze weg is men reeds in 1937 begonnen en het volgend jaar' werkt men ook weer aan deze verbinding in het deel YpenburgHaarlemmermeer. Van de wegenaanleg is deze rijksweg 4a ook de kostbaarste want totaal om vatten de kosten voor de aanleg ca. 55 millioen gulden. Van deze 55 mil- lioen zal men er volgend jaar 11 mil lioen uitgeven. Ongeveer 22 millioen zijn er reeds in deze weg gestoken die over vier jaar gereed zal zijn en een belangrijke verbinding in Neder land zal worden. Het project dat het meeste geld vraagt van alle werkzaamheden is de bekende tunnel in Velsen, want to taal zijn de kosten hiervoor liefst- 123 millioen waarvan men dan het volgend jaar 31 millioen gulden zal uitgeven. In 1957 zal deze tunnel ge reed zijn. Het wei-k dat het verste in de toe komst grijpt is een rijksweg in het zuiden van ons land. Het weggedeel te MaastrichtHoltum zal pas in 1965 gereed zijn. Tot de werkzaamhe den waarvoor men het volgend jaar de eerste spade in de grond gaat ste ken behoren tien projecten. Van deze is de verbetering van rijksweg no. 4, gedeelte Den HaagOegstgeest, wel de kostbaarste want dit werk dat in 1960 gereed zal zijn vraagt totaal 18 millioen gulden waarvan dan weer volgend jaar het eerste millioen een besteding zal vinden. Ook de verbe tering van de verbinding Rotterdam - Vlaardingen is een dure beginneling want totaal bedragen deze kosten 16 millioen gulden. Deze millioenen zal men echter over een aantal jaren verdelen want in 1961 zal men met deze werkzaamheden gereed zijn. Naast deze belangrijke punten staan er nog verschillende wegverbeterin- gen op het program, o a. Coevorden- Dalen en de aanleg van een rijksweg door het Drostambt Tudderen. SCALA-ORKEST IN AMSTERDAM II Maandag 3 October a.s. getfft het Scala-orkest uit Milaan o.l.v. Guido Cantelli één enkel concert in de grote zaal van het concertgebouw te Am sterdam. Het Scala-orkest wordt beschouwd als een der stevigste fundamenten waarop het prestige van de Scala te Milaan berust. Vooral Toscanini beijverde zich het orkest tot bloei te brengen en maak te o. m. in de herfst van 1920 t/ 1921 een langdurige propaganda-tournee met het orkest, eerst door geheel Italië en vervolgens door 41 steden der U.S.A. en Canada. IIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOII 0 Wijziging van de Armenwet In de vergadering der Eerste Ka mer is gistermiddag aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van de Armenwet. Het wetsontwerp beoogt in afwachting van een eventuele totstandkoming v^n een nieuwe Ar menwet en van uitbreidingen op het gebied van de sociale verzekering een betere regeling te geven voor de betaling van de kosten en verpleging en verzorging, indien en voorzover deze kosten niet op andere wijze zijn gedekt. Volgens het ontwerp zal ten aan zien van armen voor alle vormen van verpleging en verzorging, zowel van lichamelijke zieken, lichamelijke hulpbehoevenden als krankzinni gen, zonder meer als domicilie van onderstand worden aangewezen de gemeente, waar de verpleegden of verzorgden thuis behoren. In het ontwerp is een regeling ge schapen ten aanzien van de ge meente, die getroffen zou worden uitsluitend doordat de patiënt ook in die gemeente op eigen kosten of voor rekening van een derde reeds in een inrichting was opgenomen, hoewel afkomstig uit een andere ge meente. Omdat gebleken is, dat een afdoende regeling niet is te berei ken, indien een sluitstuk ontbreekt voor de zogenaamde opoplosbare ge vallen (b.v. zwervers) zal hiervoor het Rijk voortaan optreden. Wanneer de nieuwe regeling tot stand komt dan zullen alle subsidie regelingen, voorzover zij verpleging of verzorging van de gevallen be treffen, die hoe onbillijk ook zijn gelegd op de gemeente van toe vallig verblijf, voor de toekomst" kun nen vervallen. Dit zal enige compen satie kunnen geven voor de nieuwe lasten, die de nieuwe werkelijk on oplosbare gevallen voortaan voor 's Rijks schatkist zullen geven. Bij Gorinchem gaat men het vol gend jaar een brug over de Merwede bouwen die in 1960 gereed zal zijn en waarmede een bedrag van 17 mil lioen gemoeid is. Naast de werken die in 1956 een eerste begin vinden zijn er ook enkele projecten die vol gend jaar geheel gereed komen- Hiervan noemen wij de brug over de Rijn bij Rhenen, de herbouw van de brug over de Maas te Venlo, die 4,5 millioen gulden vroeg, de rijwielpa den langs de Zuiderzeestraatweg en een viaduct te Sittard. Totaal zullen er volgend jaar 8 projecten, of delen van projecten, geheel gereed komen. Het goedkoopste wei-k waar men volgend jaar aan bezig zal zijn is een wegverbetering in de gemeente Ha ren die totaal 0,3 millioen zal kosten en in één jaar gereed zal zijn. Van alle projecten zal men volgend jaar het minste geld uitgeven aan het viaduct in Sittard n.l. 0,1 millioen. Maar dit is dan ook het laatste deel van de totaal 0,35 millioen die dit viaduct heeft gekost. Indien de werkzaaheden aan Rijks weg no. 4 a over het gedeelte van Ypenburg tot enige kilometers ten Noorden van de Leidse Rijn naar wens verlopen, kan dat gedeelte in 1957 in gebruik genomen worden. De provincie Zuid-Holland hoopt dan gereed te hebben een verbinding van het Noordelijke einde van dit weggedeelte met de provinciale weg LeidenRijpweteringHaarlemmer meer, zodat tijdens de werkzaamhe den aan het noordelijke gedeelte van Rijksweg 4 a het verkeer reeds van het zuidelijke gedeelte gebruik kan maken en het verkeer tussen Ypen burg en de Haarlemmermeer de door gang door Den Haag kan vermijden. E55-prijs naar Engeland Er gaat 13 liter water verloren, wanneer men door onachtzaamheid gedurende vijf minuten een emmer water laat overlopen. Dit was de oplossing van een prijsvraag, die de gemeentelijke drinkwaterleiding te Rotterdam op de E 55 had uitge schreven. De bedoeling was de aan dacht te vestigen op het vaak zo nodeloos verloren gaan van water. Met het aanschouwelijk voorstellen op de stand van de E 55 werd echter 1400 kubieke meter water verspild. maar, de kosten gaan voor de baat, zo meende de directie van het drink water leidingbedrijf, waar vanmiddag de oplossing van de prijsvraag werd bekend gemaakt. De organisator van de E 55, Jac. Kleiboer, trok uit de bak met de 819 goede oplossingen er waren 250.000 inzendingen in totaal binnengeko men de kaart, die de winnaar van de eerste prijs, ƒ500, moest vermel den. Het bleek mrs M. F. Turnur, 18 Dogsthorpe, Petersborough in En geland te zijn. Op de tweede kaart, die de heer Kleiboer trok, bleek de naam te staan van de heer G. van der Werff, Petrus Camiperssingel 173 in Groningen. Hij krijgt de tweede prijs, 250. Een 30-jarige losarbeider uit Meers- sen was na het bedrijven van dief stallen in Nederland naar België ge vlucht. Hij had zich ook hier schuldig gemaakt aan enkele diefstallen en was daarvoor tot een zware straf ver oordeeld. Een flink deel van die straf was hem kwijtgescholden, maar toen hij in Nederland terugkwam, werd hij gepakt voor de misdrijven in Grons- veld en Maastricht. De eis was één jaar voor het stelen van de koe en een fiets. BROMFIETSER VERONGELUKT De 64-jarige H. Slaper te Stads kanaal is gisteravond door een auto bus overreden. Het slachtoffer, dat op een bromfiets reed, is bij aankomst in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen overleden. S. wilde, komende van een brug, de weg oversteken, waarbij Hij vol gens de politie geen voorrang ver leende aan het verkeer op deze weg. n Eensheel lang geleden y om precies te zijn tien-en-een- n half jaar was een korst brood r in Nederland zijn gewicht in 0"~ goud waard. Een sneed je brood was een bezit, waarover men als 0"" een vrek moest waken en de grote wensdroom van iedere Z rechtgeaarde Nederlander was: U nog eens de dag te beleven, dat jr hij zomaar het mes in een heel U brood zou kunnen zetten en daar- van net zoveel zou mogen eten, 0 als hij zelf wilde. p Eensnog niet zo erg lang y geleden om precies te zijn in r de eerste week van deze maand U September sloot een Arnhem- jr se ingenieur zijn statistiek af en 0 kwam tot de ontdekking, dat de bevolking van de Gelderse hoofd- 0 stad per jaar ongeveer 3 kilo- gram brood weggooit in vuilnis- 0 bakken en in schillen-emmers. Daar een heel brood 800 gram 0 weegt, betekent dit, dat iedere Arnhemmer ongeveer 4 broden Q per jaar weggooit. De schillenboeren in Arnhem 0 werklozen, die door de ge- meente voor deze inzameling y aangewezen worden verdie- r nen er tussen de 3 en 5 duizend y gulden per jaar mee, ongerekend de hoeveelheden, die zij „clan- 0 destien" aan veeboeren verko- pen, omdat dezen er meer voor 0 geven dan de officiële inzame- lingsinstantie. 0 Beide verhaaltjes hebben dit met sprookjes gemeen, dat zij onnatuurlijk schijnen, maar ook nu weer blijkt, dat de felste fan- 0 tasie niet opgewassen is tegen de tragische werkelijkheid. Z3IIOIIC3IIOIIOIIOIIOIIOIK Wat l®rers schrijven DE ONTGROENING. Zondag 25 Sept. '55. Geachte Redactie, Met een waar genoegen las ik uw artikel over de ontgroening. Ik ben er zeker van, dat ik schrijf namens veel andere weldenkende oudere en jongere Nederlanders, wanneer ik u voor dit schrijven langs deze weg hartelijk bedank. De ontgroening- zelf is werkelijk niet zo grijs! Waarom toch willen zoveel Ne derlanders, die ontgroening afschaf fen? Weten zij dan niet, dat de ont groening in het grijze verleden reeds meerdere malen afgeschaft is ge weest, doch ook weer steeds en vast besloten, als een Zeeuwse Leeuw, de kop boven water heeft gestoken en steeds weer een stukje verder, dan tevoren het geval was. Hebben zij dan nog nooit gehoord: „Actie is re actie" en „L'histoire se répète". Geachte redactie, ik hoop, dat u minstens de hier volgende gedachten zult publiceren. Is iets, dat 2000 jaar bestaat, niet méér dan een verzinsel van onze studenten. Is iets, dat reeds vele ma len bij wet en strenge tegenmaatre gelen verboden werd, doch steeds weer in onze samenleving is terug gekeerd, niet een traditie, die in het leven moet worden gehouden. Ik hoor lezers zeggen, dat „kwaad" zich ook niet laat uitroeien en dat de ontgroe ning dit ook wel eens kon zijn, maar dan wijs ik u toch op een rede, ge steld in gloedvolle bewoordingen, die Luther eens uitsprak bij gelegenheid van zo'n ontgroening en dan wijs ik nog verder terug, naar de Grieken en Romeinen; in litteratuur uit deze tijd lees ik n.l., dat de heilige Basi- lius, niet aan de ontgroening be hoefde deel te nemen, vanwege zijn grote deugden! Edoch, zoals bij alles in het leven, doen zich ook bij de ontgroening excessen voor, maar is daardoor de ontgroening-zelf slecht? Ik zeg en herhaal: Neen! U weet, dat over de ontgroening zeer veel te schrijven is en ik weet, dat ik er zeer veel over schrijven zou kunnen, vooral wanneer men alles wil verklaren, het doel ervan wil duidelijk maken en het nut ervan wil bewijzen. Daar biedt deze ru briek echter geen plaats voor. Vanaf deze plaats kan ik alleen maar trachten, de lezers te doen in zien, dat zij er met afschaffen niet komen. Neen, wat hun te doen staat is, de studenten aan te sporen de ontgroening in betere banen te lei den en er zichzelf begrip voor te le ren bijbrengen, zodat ze, wanneer de ontgroening weer eens beschaafd en goed is, er hun medewerking aan kunnen geven en hun kinderen zo'n ontgroening rustig kunnen laten on dergaan. Ze moeten bijvoorbeeld -le ren inzien, dat de beste methode om iemand snel te leren kennen, js'om hem (in het openbaar) „gekke" din gen te laten doen en te zien hoe-die iemand hierop spontaan reageert. Immers welke, ogenschijnlijk, absur de onderdelen bevatten onze moder ne psychotechnische testen piet! Wanneer ze dit bijvoorbeeld r^eds inzien, dan kunnen ze voor vele din gen een gulle lach over hebben, i.p.v. er zich over te ergeren. En dacht u, geachte redactie, dat onze studenten, die later in de maat schappij de leidende functies moe ten innemen, met de medewerking van alle lezers, niet in staat zouden zijn, de ontgroening in betere banen te leiden. Ik word bang voor de toekomst, wanneer hierop' „neen" moet wor den geantwoord! Met u voor de plaatsruimte te be danken, en een en ander bij de le zers ter overweging aan te bevelen, verblijf ik met de meeste hoogach ting. L. G. J. DEIMANN. Over de visserij op de Langeraar- se plassen zijn moeilijkheden gere zen. Deze betreffen zowel de be- roepsbinnen vissers als de sportvisse- rij. Mede door wijziging van de Vis- serijwet moest verandering gebracht worden in het tot dusverre gevolgde systeem van het verlenen van de no dige visvergunningen. De Kamer voor de Binnenvisserij had bezwaar gemaakt tegen het afgeven van ver gunningen voor het vissen met een of meer hengels en met de peur in wateren van de Langeraarse plassen door beroepsvissers. Dit bezwaar was hoofdzakelijk gegrond op de om standigheid, dat het water van de beroepsvissers zonder zichtbare af scheiding overgaat in de overige plassen. Hierdoor zou controle op het vissen in een andermans water prac- tisch onmogelijk zijn, vooral voorzo ver dat betrof het vissen door sport vissers. die vergunningen van de be roepsvissers hadden gekregen. Ook waren er bezwaren tegen verpachting van viswater door ver schillende tuinders aan beroepsvis sers, omdat dat viswater uitmondt in wateren, waarvan het visrecht door anderen was gepacht en waarin door die anderen pootvis was uitgezet. De hoofdzaken van de wettelijke regeling komen hierop neer, dat het verboden is te vissen in een water, op het visrecht waarvan een ander rechthebbende is, tenzij men voor zien is van een schriftelijke vergun ning van de rechthebbende. Zo'n vergunning kan door de rechtheb bende slechts worden uitgereikt met toestemming van de Kamer voor de Binnenvisserij. Ook de verhuur van viswater heeft goedkeuring dier Ka mer nodig. De beroepsvissers Hendrik Kraan uit Ter Aar en Klaas Hoogervorst uit Langeraar en verschillende tuin ders, die bereid waren aan hen hun viswaters te verpachten, hadden de nodige vergunningen niet verkregen. Zij maakten daartegen door tussen komst van de rechtskundige Th. J. van der Heijden te Leiden bezwaar bij de voorzitter dier Kamer. Een van hun grieven was, dat zij door een ambtenaar van de inspectie voor de visserij te Utrecht, die een onder zoek had ingesteld en een rapport of advies voor de Kamer voor de Bin nenvisserij had uitgebracht, niet wa ren gehoord. Betrokkenen werden heden, 23 September 1955 gehoord in het gebouw van 't Ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening te 's-Gravenhage door de Kamer voor de Binnenvisserij, welke stond onder presidium van mr. M. J. Broekhuijsen Jr. Deze hoorde de bei de vissers en vier tuinders, die mei hen waren mede gekomen. Hij wees er op dat er in Nederland een groot tekort aan viswater is en dat daar tegenover een bijzonder groot aantal beroepsvissers staan. De Kamer heeft tot taak de binnenvisserij te regelen en de wettelijke regeling beoogt ver betering van de binnenvisserij. Men moet zich er wel van bewust zijn, dat de binnenvisserij wordt geregle menteerd en dat ook de beroepsvis ser moeten medewerken aan verbe tering van de visstand. Het moet bijv. niet zó zijn, dat de ene visser daar voor al het nodige doet en dat de ander, die niets doet, van diens werk kan profiteren. Mr Broekhuijzeri vroeg aan Hen drik Kraan of deze er bij bleef, dat de ambtenaar van de visserij uit Utrecht niet met hem had gesproken over de aangevraagde vergunningen. Kraan hield vol, dat hij de betref fende ambtenaar nimmer had ont moet en hem in 't geheel niet kende. De voorzitter van de Kamer ging voorts met betrokkenen minutieus de ligging van de verschillende vis waters in de polders en plassen na aan de hand van de ter zitting aan wezige kaarten. Toen echter de door belanghebbenden opgegeven kada- N00RDWIJKERH0UT Volgende stap: ruilverkaveling 1 In een spoedeisende vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Noordzijderpolder te Noordwijker- hout, welke vergadering, gisteren avond in de zaal van de gebrs. Brama werd gehouden, is een belangrijke beslissing gevallen inzake de water staatkundige toestand van de polder. Deze beslissing was nodig, omdat men bij de uitvoering van het plan Lange - veld moet weten, waar men inzake de afwatering van dit meest Noorde lijke deel van de polder aan toe is. strale nummeringen werden vergele ken, bleek wel dat de kadastrale in deling. zoals de eigenaren en vissers die schriftelijk hadden opgegeven, misschien mede door de veelheid van gelijkluidende geslachtsnamen niet klopten met de officiële gege vens. De heer Van der Heijden hield een kort pleidooi. Hij verklaarde dat zijn cliënten ongetwijfeld bereid waren alle me dewerking aan een doelmatige be vissing van de Langeraarse wateren en plassen te verlenen. Er bestond z.i. niet de minste reden om aan de waarheidsliefde van deze eenvoudige vissers te twijfelen, wanneer zij ver klaarden, dat zij niet bij het onder zoek waren gehoord. Hij achtte het voor een goede rechtsbedeling van evidente betekenis, dat zulks ge schiedde en stelde het op prijs dat de volledige Kamer voor de Binnen visserij de zaak in onderzoek nam en zijn cliënten gelegenheid had ge geven hun zienswijze te berde te brengen. Pleiter kon zich indenken, dat men soms bezwaren had tegen uitreiking van dagvergunningen aan niet-beroepsvissers, speciaal voor wat de palingvangst betrof, omdat mis schien enkelen de ondermaatse vangst, welke een behoorlijke teelt in de weg stond, behielden. Aan de andere kant stond dat het toch wel de morele plicht van de beroepsvis sers was, dat zij aan de tuinders, van wie zij water pachtten, vergunning afgaven om te mogen vissen of peu ren. Beperking van het aantal peur- vergunningen achte pleiter wel mo gelijk. De afscheiding van de wateren vond pleiter een theoretische moei lijkheid. Voorzover hem bekend had het ontbreken van een afscheiding nimmer moeilijkheden tussen de vis sers onderling gegeven. Iedereen kent wel ongeveer zijn eigen vister- rein en de Rijkspolitie ter plaatse is uitstekend op de hoogte omtrent de ligging van ieders eigendom. Boven dien kijkt men in de plassen niet op overschrijding van enkele meters. De heer Van der Heijden Jjeriep zich op de historische vechten van zijn cliënten. Meer dan 30 jaren heb ben zij in de Langeraarse plassen hun brood verdiend en niemand eni ge last bezorgd. Beiden worden gun stig beoordeeld. Bij reglementering is het een eis van billijkheid en re delijkheid, terdege rekening te hou den met hetgeen in het verleden was gegroeid. De voorzitter van de Kamer voor de Binnenvisserij gaf als zijn aan vankelijk oordeel te kennen, dat het onderzoek in deze zaak, speciaal dat naar de afbakening van ieders vis- gebied, tijdrovend zou worden. In dien de beroepsvissers de handen in een slaan en samen willen werken, speciaal ter bevordering van een doelmatige bevissing, dan zou de Ka mer zulks wel toejuichen. Wanneer zij het onderling eens kunnen wor den, ook met de eigenaren van de waters en het polderbestuur, dan zal de Kamer voor de Binnenvisserij een doelmatige regeling niet in de weg staan. Hij meende dat hier een vruchtbaar arbeidsveld voor de heer Van der Heijden open lag om de be trokkenen tot een samenwerking te bewegen. Deze deed ten slotte de toezegging, dat hij contact zal opne men met de Inspectie voor de Visse rij om te zien of in een vergadering, onder leiding van een deskundige en objectieve voorzitter, een bevredi gende oplossing is te bereiken. Ir. Kuiperi van de provinciale wa terstaat, «die men zijn collega ir. Fer- nades in deze vergadering aanwezig was, gaf 'n heldere uiteenzetting van de huidige toestand en de plannen tot verbetering. Twee manieren. Spreker stelde vast, dat voor de be vloering van het Langeveld thans bij de Ruigenhoek een gemaal in aan bouw is. Waterlozing kan op 2 manie, ren geschieden n.l.: Ie door uitwate ring op het Steengrachtkanaal en 2e. door lozing op de rest van de polder via de Woensdagse Watering. De eer ste manier maakt van het Langeveld een afgesloten waterstaatkundig ge heel, waarvan de rest van de polder geen last zal hebben, maar waarvan zij ook nimmer zal kunnen profite ren. De tweede manier bergt de mo gelijkheid in zich om naast een per fecte waterbeheersing in het Lange veld ook voor de rest van de polder eenzelfde perfecte waterbeheersing tot stand te brengen. De capaciteit van het inlaatgemaal bij de Ruigen hoek is aan de zeer veilige kant ge nomen, zodat het zelfs mogelijk zal zijm om ook voor het midden- en wes telijk deel van de polder water in te malen. De watergangen in het plan- Langeveld moeten gericht worden naar de afwatering. Geschiedt deze afwatering nu via de Woensdagse wa tering, dan worden de watergangen in het plan-Langeveld in die richting gelegd naar de rest van de polder te leiden. Daarvoor is natuurlijk een groot en goed uitgekiend plan no dig, maar verbreding van de Woens dagse Watering met lozing op de Bavosloot kan als een eerste stap in de richting van algehele verbetering van de waterhuishouding voor de ge hele polder, de hoogst en meest wes telijk gelegen gedeelten inbegrepen, worden gezien. Kwam er door. Deze uiteenzetting opende voor de ingelanden geheel nieuwe perspectie ven. Ir. Kuiperi sprak zelfs er over om bij de algehele verbetering van de waterhuishouding tegelijkertijd ook de ruilverkaveling van het mid den. en westelijk deel van de polder aan te vatten. U begrijpt, dat deze uiteenzetting op haar beurt weer tot uitvoerige discussie aanleiding gaf. De vrees voor teveel water ir» het middendeel van de polder bleek bij diverse ingelanden nogal sterk te le ven, doch ir. Kuiperi kon de verze kering geven, dat de Woensdagse Watering zo breed en diep zal wor den, dat voor deze vrees geen aanlei ding meer kon zijn. Een belangrijke factor in het voordeel van het voor gestelde plan is ook een overheids subsidie van 68 pet. Zelfs deze subsi die kon echter niet alle ingelanden tot voorstemmers maken. Een belang rijke rol in deze vergadering werd ook nog gespeeld door het gemaaltje bij Keukendel, dat in een vrij slechte toestand schijnt te verkeren. Afwate ring van het Langeveld via de Woensdagse Watering maakt dit ge- maaltje echter overbodig, zodat de polder zich dan de kosten van een nieuw gemaaltje kan besparen. Na dat ir. Kuiperi echter nogmaals aan de hand van tekeningen de hele zaak uitvoerig had belicht, werd het be stuursvoorstel aangenomen met 163 stemmen tegen 21. 33 Stemmen wa ren blanco. Wij vermoeden nu, dat in een volgende vergadering de ruil verkaveling aan de orde zal worden gesteld. Geb.: Raymundus Adrianus Maria, z. v. A. C. Schouten en E. W. T. Ruiter; Johannes Gerardus Antonius, z. v. J. Broekhof en G. M. Hooger vorst; Simon Cornells Clemens Maria, z. v. J. van Wetten en M. T. Zoet; Albertus Cornelis, z. v. B. Broekhof en J. A. van der Aart; Huberta Mar- garetha, d. v. P. G. J. Geerlings en A. M. Langeveld. Getr.: J. van der Voet, 22 jr. en J. W. van der Niet, 23 jr. P. S. van Leeuwen. 44 jr. en C. A. van der Slot, 27 jaar. Nee, ie Ijkt nu meer \6e mier eens op het op een directeur m J tussendek keken! een beweerschoolt 'Je, meer ik ducht: grote kinderen! Vooruit... opschieten...iedereen teruo mer huis! tie re metskepitein ven een rröbelschip! j— Meer die kinderen moeten gered worden, tembiek' Leet toch je hert spreken! 18! Mint hert is geen sprekende klok' dttemeehren boord en vlug!!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7