$LM{LGAT óéyimm T "7^: Feestelijke ontscheping bij „De Sleutels" kunstleven in Leiöen Jeugdconcert Mij v* Toonkunst Dótif fl&h HERDENKING IN LEIDEN Het feest is weer voorbij WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSR COURANT EERSTE BLAD - PAGtNA 3 Ui j x - - - 4 Prettige stemming op „Kasteel Staveren" In Gouda hebben de opvarenden van de „Kasteel Staverden", het Rij de Kruis-schip waarmee ruim zeven tig chronische zieken uit Leiden en omgeving een vaartocht van een week door ons land maken, een goe de nacht gehad. En vandaag was het weer best en de stemming prima. Aan alles kan men zien, dat de pa tiënten zich geheel hebben aangepast aan hun nieuwe omgeving, hetgeen niet verwonderlijk is, want al het mogelijke wordt immers gedaan om elk uur prettig en mooi te maken. Varende op de Hollandse IJssel heeft de omroepster, de echtgenote van de stuurman, vele bijzonderheden ever het landschap meegedeeld. Er was al veel te zien, maar door het verhaal van deze mevrouw werd het kijken en genieten nog intenser. De omgeving is dan ook steeds prachtig. De oud-varensgezel Van der Niet uit Noordwijk bijvoorbeeld zat vanmor gen om kwart over zeven al op het I bovendek om zoals hij zei, zoveel mo- I gelijk indrukken in zich op te nemen, i Hij heeft daar zelfs gegeten en ont- ving af en toe gezelschap van een i paar verpleegsters, die het toch te j sneu vonden om hem daar in z'n eentje te laten zitten, wat de heer i Van der Niet misschien niet eens erg ■j zou hebben gevonden. Dat heb je van die stille natuurgenieters. Men raakt I niet uitgepraat over de vriendschap en hartelijkheid, die men allerwegen ontmoet. Op het schip is een band ontstaan tussen de patiënten onder- Jubileum A. van Es De 73-jarige heer A. van Es, heeft vanmorgen voor de eerste maal tij dens zijn 60-jarige werkzaamheid bij de Meelfabriek „De Sleutels" te Lei den het fabrieksterrein vanuit een boot betreden. Hij werd in het jacht Kon-tiki, het eigendom van zijn di recteur, de heer H. J. de Koster, naar zijn huldigers gevoerd en werd op de kade als een wat vroege Sinterklaas van harte toegejuicht, terwijl de to nen van een accordeon hem omspoel den. In de recreatiezaal van het bedrijf werd de jubilaris, die voorman van de afdeling reiniging is geweest en thans als hulpportier het bedrijf"nog immer goede diensten verleent, da nig in het zonntje gezet. De directeur, de heer H. J. de Kos ter, voerde als' eerste het woord. Hij rekende de aanwezigen voor dat de jubilaris in de loop der 60 jaren een dikke 72.000 maal de gang naar de fabriek heeft gemaakt, steeds be zield met de gedachte, dat wat hij zou goed, goed gedaan moest worden. Hij overhandigde de feesteling na mens de directie een schilderij, dat de jubilaris tot onderwerp had. Ir. F. K. Tj. Beukema, technisch directeur, wees er op, dat de samen werking van de directie en de heer Directeur H. J. de Koster begroet de jubilaris aan de kade. Op de achter grond de echtgenote van de heer A. van Es. ((Foto: „De Leidse Courant"). Van Es steeds in breedte en diepte is toegenomen. Ih. H. A. Bol sprak namens het la boratorium- en administratiefperso- neel, de heer P. Veerman, namens het jubileumfonds en de heer J. C. Mattaar, voorzitter, namens de per soneelsvereniging M.D.S. Laatstge noemde voegde aan de vele geschen ken het ere-lidmaatsdhap der ver eniging toe. Ook de oud-directeur, de "heer A. de Koster, was overgekomen om zijn trouwe employé de hand te schudden. HOOGLERAREN TE LEIDEN BENOEMD. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn benoemd tot gewoon hoogleraar: in de faculteit der geneeskunde, om onderwijs te geven in de parasi tologie, dr. P. H. van Thiel, thans buitengewoon hoogleraar; in de faculteit der wis- en natuur kunde, om onderwijs te geven in de theoretische sterrenkunde, dr. H. Ohr. van de Hulst, thans buitenge woon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijs begeerte, om onderwijs te geven in de Engelse letterkunde, dr. A. G. H. Bachrach, thans buitengewoon hoog leraar. ling. Geen lach klinkt er op, of ieder een weet, waarom gelachen wordt. Ieder deelt volop in de vreugd. Na het rustuur vanmiddag, tijdens hetwelk de boot ter hoogte van Vreeswijk heeft stilgelegen, werd de leis naar Wijk voortgezet. Om half vijf is men er aangekomen. Tijdens de avondkoffie bracht de Harmonie van het stadje een serenade. De man nen droegen fakkels bij zich, die over het water een feeëriek licht ver spreidden. Het bestuur van de afde ling Wijk bij Duurstede van het Ro de Kruis, burgemeester Kentie van Wijk, de kringcommandant in de provincie Utrecht, jhr. Van Arkel, en de kringsecretaris, mr. Wildberg, zijn deze avond bijna tot bedtijd op het schip geweest. Het bestuur van de afdeling reikte aan elke patiënt een mandje met fruit uit. Uit Leiden wa ren namens het bestuur van de afde ling van het Rode Kruis aanwezig mevrouw Lem, de heer Wittenaar en dokter Veldhuizen. OP HET EERSTE JEUGDCON CERT in dit seizoen gaf het Rot terdams Philharmonisch Orkest on der Eduard Flipse gisteren een bui tengewoon geslaagde matinée. Te recht gaf de dirigent uiting aan zijn ingenomenheid met de stampvolle zaal doch maande in 't belang van de toehoorders en van het orkest allen aan tot rust, en volgzaamheid, waar aan voorbeeldig voldaan werd. Als eerste werk op 't programma had de dirigent de Ouverture voor Agenda Leiden WOENSDAG: K.V.P. afdeling Leiden. Bijeen komst. Gulden Vlies, 8 uur nam. riendenkring van net H. Sacra ment. Jacobazaal, Den Burcht. 8 uur. nam. L.M.C. Forumavond, 8 uur ram. „In den Vergulden Turk". Postz.verzamelaars, Kleine Burcht, 8 uu; nam. Vereniging „Door Eendracht ver bonden7'. Vergadering Oud Hortus- zicht, 8 uur nam. Kynologenvereniging Rijnland. Bij eenkomst Zomerzorg, 8 uur nam. DONDERDAG: Modeshow De Groot, Gulden Vlies, 2.30 uur nam. Leidse Smalfilm Liga, Het Gulden Vlies, 8 uur nam. VRIJDAG: Sociale Kring, Leiden en omstre ken, 8 uur nam. Cantine Marine- electronisch bedrijf. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet, Kloksteeg 23: Ita liaanse en Nederlandse chiaroscuro houtsneden uit eigen bezit (9 Sept.— 1 October). Werkdagen 1417 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 i uur voorm.—5 uur nam. Zondag 1—5 uur nam. (Tot en met 2 October). Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 24 September 13 uur tot Zaterdag 1 October 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406 en de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, te lefoon 26274. BIOSCOPEN TE LEIDEN. De K.F.C.-keuring van de f ilms, die in Leiden draaien is als volgt: Luxor: Om het goud der Inca's. 14 jaar. Lido: De weg naar het verderf. Strikt volwassenen. Trianon: Geprol. 20.000 mijl onder zee. 14 jaar. Rex: Karavaan. 14 jaar. Casino: De Maggie. Alle leeftij den. V tfa^cL PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR OUD-LEIDENAAR. Omringd door een grote schare fa milieleden, die vrijwel allen uit Lei den waren overgekomen, heeft het echtpaar Th. Uiterdijk-Schouten te Haarlem zijn zilveren huwelijksfeest gevierd. Het echtpaar, dat uit de Sleutelstad afkomstig is, zou vanwege dit jubileum vermoedelijk niet in de krant gekomen zijn, ware het niet, dat de heer Uiterdijk, die zich op so- Burgerlijke Stand Geb.: Thérèse. d. v. P. W. Doove en M. F. van der Steen; Martha Ca- tharina, d. v. J. van der Burgh en A. E. Baumhardt; Willempje, d. v. J. W. M. Smit en A. van Beek; Catharina Florence, d. v. A. G. C. Blonk en H. M. M. van Hassel; Leendert, z. v. A. Hazenoot en W. v. d. Plas; Thea, d. v. J. J. van der Blom en M. Tol; Alle- gonda Margaretha, d. v. H. J. M. van Marwijk en G. M. Castelein; Irma, d. v. A. van den Berg en G. van Fruchten; Yvonne Helena, d. v. P. A. van Egmond en C. den Haan; Beatrix, d. v. J. H. van de Wijngaard en J. S. W. Regeer; Adrianus, z. v. J. A. van den Bos en J. Wandel. Ondertr.: M. W. Zandvliet en J. P. Zandbergen; J. J. de Looff en S. E. Blaauw; W. J. van Mil en C. J. Pel- tenburg; P. L. Jung en N. de Kramer; H. van Dijk en S. A. de Jong; A. A. Wijnobel en H. B. Monteba; A. Smit en A. C. A. Borg; J. J. de Romijn en P. Hamerling; A. H. M. Kooter en L. A. F. van Berge Henegouwen; A. P. Pot en H. Boon; J. T. G. Jansen en G. M. C. Wegman; J. A. M. van Hoorn en A. J. M. Brouwer; J. D. H. Kranenburg en C. Nagtegeller; D. Noorduin en F. A. E. Biermann; J. J. Bodenstaff en P. M. C. Bergers; J. B. Wilterdink en E. J. van de Kreeke; A. Filippo en C. Weij; J. A. J. Thijs- sen en I. Melet; G. van Nieuwenhui- zen en J. Kanbier; A. Lancel en G. H. C. Kanbier. Getr.: W. H. Vriend en E. G. de Jong; W. F. van der Bugh en E. M. Ver woerd. Overl.: A. Crama, weduwnr. 78 jr.; D. W. Carree, man 57 jr.; J. Bolstier, wed. v. Mattaar 84 jaar. ciaal gebied en op het terrein van Herwonnen Levenskracht heel bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt, onderscheiden werd met het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Plebaan H. W. Agterof van de ka thedrale basiliek, waartoe het echt paar Uiterdijk behoort, deed van de onderscheiding ten huize van het echtpaar in de Leidsestraat te Haar lem mededeling en mevrouw Uiter dijk, die natuurlijk in alle hulde be trokken werd, spelde haar echtge noot de pauselijke onderscheiding op de rever. De Leidenaars hebben er wel voor gezorgd, dat het feest de verdere dag in gepaste uitbundigheid werd ge vierd. 120 Jonge metaalarbeiders van ver schillende fabrieken hebben gisteren een bezoek aan Den Helder gebracht. Zij zagen de machtige Marine-werf in bedrijf, kregen, dank zij film en gesproken woord een duidelijk inzicht in het werk van de Marine-vloot, be zochten de „Zeven Provinciën" en dineerden tenslotte uitvoerig in Alk maar. Jeugd-parlementariërs. Aandacht wordt gevraagd door de jeugdige parlementariërs voor de bij eenkomst van Zuid-Hollandse Jeugd- parlementen te Gouda op 8 Octo ber a.s. SPIEKER. 3 OCTOBER IN ZICHT: PAS OP VOOR INBREKERS. Vannacht zijn er in Leiden drie inbraken gepleegd. De Leidse poli tie bemerkt in de dagen voor het 3 Octoberfeest ieder jaar een verhoog de activiteit van de inbrekers. Het is dus wel zaak uw huis of bedrijfspand in deze dagen goed af te sluiten en alles wat van waarde is achtel- slot en grendel te verbergen. Een inbraak bij de dienst vah so- ciale zaken heeft geen succes voor de heren inbrekers opgeleverd. Bij het Pannekoekenhuisje \yaren sporen van braak en werden siga retten ter waarde van 16,—r ver mist,. Bij de buren, de automatiek „Martini' aan de Steenstraat werd uit een geldkistje 24 gulden ont vreemd. Richard Wagner's Romantische Ope ra „Tannhauser" gekozen, waarvan de stof ontleend is aan de bekende sage van de Minnesanger Tannhauser, vermengd met 't verhaal van de wed strijd van de Minnesanger op de Waltburg. Op de hem zo eigene wijze, prettig en duidelijk wees de dirigent op de belangrijkheid van thematiek en doorwerking; op de instrumentatie in 't oeuvre van één van de grootste muziekdramatici van de 19e eeuw. De voortreffelijke wedergave vond bij de jongeren in de stampvolle Gehoorzaal een dankbaar onthaal. Hierna werd overgegaan tot de va riaties en Fuga voor strijkorkest op een thema van Joh. Kuhnau (1660 1722) van Hendrik Andriessen in 1892 geboren en terecht een van de grote Nederlanders van onze tijd genoemd. Deze variaties zijn gebouwd op een door Andriessen zeer bewonderd the ma, dat welluidend'is en rijk van in houd. De variaties vijf in getal zijn belangrijk en knap geschreven, maar zijn met het slot, de Fuga, niet zo gemakkelijk te begrijpen. De in teressante muziek werd evenwel ern stig beluisterd. Van Rabaud vermeldde het pro gramma Eglogue (herderslied). De dirigent van het théatre national te Parijs schreef dit tere kleine orkest stuk naar aanleiding van een gedicht van Virgilus en de treffende instru mentale kleurschildering werd ten volle bewonderd. Ten slotte de 3e Rhapsodie in As van Dvórak, die in hart en nieren Tsjech is. Men hoort een volkslied in de beide harpen en dit mooie volkslied verwerkt de ge boren muzikant tot een prachtig klin kend stuk. Zowel de dirigent-inleider als het voortreffelijk reagerend orkest werden warm toegejuicht en gehul digd, waarna huiswaarts werd gegaan dankbaar voor alles wat men deze middag had geleerd en gehoord. Om 3.30 uur werd hetzelfde pro gramma nog eens uitgelegd en daarna gespeeld voor een tweede groep jon gelui, die naar men zeide even talrijk was als de eerste. Mogen zij ook evenveel interesse hebben, dan zullen dirigent Flipse en de kunste naars van 't orkest ten volle bevre digd worden in hun belangrijke hoewel moeizame arbeid. J. KORTMANN. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Mannen Gedurende de periode van 12 t/m 17 September viel een stijging van het aanbod waar te nemen, n.l. van 195 tot 215. De herinschrijving van personen, die in tijdelijk werk ge plaatst waren, is als oorzaak aan te wijzen. Het zijn dus slechts wrijvings factoren welke de stijging van het aanbod tot gevolg hebben gehad. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1952, 1953 en 1954 wijst uit, dat de conjunctuur een wel uitermate gunstig beeld te zien geeft. De voordelige verschillen bedragen resp. 1315, 795 en 275. Seizoeninvloeden zijn nog niet of vrijwel niet merkbaar. De vraag bleef stationair en beliep 4O0 aanvragen, waarvan 1/6 deel be trekking heeft op jeugdigen, leeftijd 15 t/m 18 jaar De behoefte aan arbeidskrachten in de bedrijven is derhalve nog steeds groot. Vooral de zign. blijvende werk gelegenheid- werk in de industriële sectoren- is beduidend toegenomen. Vrouwenbemiddeling Het aantal als geheel werklozen ingeschreven vrouwen bleef gelijk en bedroeg derhalve op 17 Sept. 150. De vraag nam iets af en bedroeg 805, hetgeen evenwel niet betekent dat de behoefte aan vrouwelijke krachten is afgenomen. Vooral het tekort aan huishoudelijk personeel is groot. 24 October a.s. zal het tien jaar ge leden zijn dat het Handvest van de Verenigde Naties officieel van kracht werd. Dit voor de gehele wereld zo belangrijke feit zal ook in Leiden plechtig worden herdacht. Voor deze herdenking is door de Leidse Commissie voor Internationale Samenwerking het volgende voorlo pige programma ontworpen: Vrijdag 21 October a.s. Stadsge- hoorz.: Film- en voordrachtavond ge organiseerd door K. O. en de VIRO: Vertoond zal worden de speciaal ver vaardigde herdenkingsfilm „The Gol den Gate", terwijl mej. mr. J. C. H. H. de Vink, lid van de Tweede Kamer zal spreken over: „Wat verwacht de toekomst van de Verenigde Naties?" Zondag 23 October a.s.: Herden kingsdiensten in de kerken. Maandag 24 October a.s.: Grote zaal van het Leidsche Volkshuis Film- en voordrachtavond, georganiseerd door de L.J.A. en de P.J.C.R. afd. Leiden. De heer mr. A. W. Kist, directeur van het Jeugd- en Vormingscentrum Oud-Poelgeest zal spreken over de Verenigde Naties en de hulp aan de minder ontwikkelde gebieden, daar bij aansluitend op de bekende rede van H. M. de Koningin op 18 Jui van dit jaar in de Pieterskerk. Toelich tende film. Dinsdag 25 October a.s.: Herden king in de Grote Aula van de Uni versiteit. Inleider prof. mr. F. M. van Asbeck. Spreker (nog niet bekend) en Slotwoord door de Rector-Magni- ficus. Woensdag 26 October as..: Excursie voor leden van de Juridische Facul teit, de N.S.W. en de VIRO naar het Vredespaleis in den Haag, met een lezing in de Academiezaal van het Vredespaleis. Donderdag 27 October a.s.: Her den kingsavond voor de leerlingen van de twee hoogste klassen der Middelbare Scholen in de Aula van het Gymna sium Fruinlaan. Spreker over de Verenigde Naties en dc UNICEF (Kindernoodfonds der V.N.) met films over dit werk. G. HORDIJK BEGRAVEN. Gisternamiddag vond op de be graafplaats „Rhijnhof" de teraarde bestelling plaats van de heer G. Hor dijk, die dezer dagen op 72-jarige leeftijd overleed. De overledene was indertijd een bekend figuur in krin gen van de Chr. Vakbeweging. Van 19481953 had de overledene zitting in de Leidse gemeenteraad. Op de begraafplaats waren o.a. aanwezig de burgemeester jh. mr. F. H. v. Kin schot en de wethouders D. v. d. Kwaak en A. J. Jongeleen. Vele spre kers hebben de overledene herdacht. Verslag Leidse Wolspinnerij Blijkens het verslag over het 15 maanden tellende boekjaar per 31 Maart 1955 van de Leidsche Wolspin nerij N.V. is een winstsaldo behaald van 727 830 457.027). Het exploi tatiesaldo nam toe van 1.422.392 tot 2.365.161. Voorgesteld wordt een dividend van 16 procent, waarvan 3 y. procent in contanten "en 12Yz procent naar keuze in contanten of in aandelen (v- j. 11 procent, waar van 1 10/11 procent in contanten en 9 1/11 procent naar keuze in aande len 0f contanten). De gang van zaken heeft zich tot volle tevredenheid ontwikkeld. De verwachtingen over 1955/56 zijn moeilijk te bepalen. De voorzieningen voor latente belastingschuld bedragen thans 850.000. De toegepaste wijze van waardering van de voorraden biedt, aldus het verslag, voldoende beveiliging tegen de risico's der nor male marktschommelingen. Het be drag der geplaatste gewone aandelen, kan, indien voor de dividendbewijzen van het recht tot verwisseling ge bruik wordt gemaakt, stijgen tot 3.642.500. Laatste Berichten GOEDERENTREIN REED DOOR STOOTBLOK. Een goederentrein is tijdens het rangeren op een doodlopend spoor nabij de Bloemendaalseweg te Nij- kerk Maandagavond op een stootjuk gedrukt. De eerste wagen ontspoorde, twee andere wagens kwamen op de openbare weg terecht. De oorzaak moet gezocht worden in een misverstand tussen machinist en rangeerder over een stopsein. Gistermorgen om half zes stonden de wagens weer in het spoor. Enkele goederentreinen ondervonden vertra ging, ook enkele reizigerstreinen had den geringe vertraging door dit on geval. DOLLE RIT DOOR AMSTERDAM. Vannacht heeft een vermoedelijk beschonken chauffeur een dolle rit door Amsterdam gemaakt. Omstreeks het middernachtelijk uur zigzagde een vrachtauto met grote snelheid door de Jodenbreestraat. De chauf feur reed een motorrijder aan, wiens passagiere bij de nadering van het onheil al van de duo was gespron gen. Een fietser, die zijn vrouw ach terop had, kon door van zijn fiets te springen het vege lijf redden. De vrachtauto reed tot driemaal toe het trottoir op; ter hoogte van de Nieuwe Uilenburgerstraat schampte hij langs een blinde muur. Later werd de auto op de Amstel teruggevonden; hij bleek te behoren aan een expeditiebedrijf e - de chauf feur had de wagen geparkeerd op de Geldersekade. Toen het bleek dat de wagen was verdwenen kwam hij aan gifte doen bij de politie. Een man, die de auto op de fiets was gevolgd, had gezien hoe hij op de Amstel werd geparkeerd. Twee mannen sprongen er uit, en maakten zich snel uit de voeten. VERKEER IN DE TEER. Doordat klaarblijkelijk een ver keerd teerbed op het gedeelte van de weg tussen Amsterdam en Haarlem, met name op het tracé tussen de hoofdweg en de meest westelijke toegangsweg naar het tuindorp Slo- termeer, is gelegd, zijn vanochtend honderden automobilisten in grote verlegenheid geraakt. Gisteren is de ze weg nl. opnieuw geteerd, maar de laag bitumen is gaan loslaten, waar door de autobanden door de dikke brij moesten ploegen en daar in vast liepen. De verontwaardigde automobilis ten, die vanmorgen op deze drukke weg strandden, hebben reeds hun be klag ingediend bij de verschillende vervoersbonden en willen gezamen lijk actie ondernemen bij rijkswater staat tot vergoeding van de schade aan banden en carosserieën. Marktberichten WOERDEN, 28 Sept. Kaas. Aan gevoerd 179 partijen, eerste kwaliteit noteerde 2.34 tot 2.54; tweede kwaliteit 2.26 tot f 2.33. Extra kwa liteit tot 2.54. De handel was kalm. VEUR, 27 Sept. Groente. Kom kommers A 31—38; komkommers B 2128; komkommers C 1619; kom kommers krom 2841; sla 690—1440; andijvie 600—1140; spinazie 29—30; postelein 20—34; tomaten A 430—570; tomaten B 490—700; tomaten C 250— 380; snijbonen 79—128; princessebo- nen 6485; pronbonen 3859; selde rij 280320, peterselie 360420; bleekselderij 11—18; rode kool 450— 670; groene kool 7—9; meloenen 38 56; bospeen 1016; bloemkool A 2227; bloemkool B 1218; waspeen 8—10; prei 9—10; alicanten 120—128. VINKEVEEN, 26 Sept. Groente. Andijvie 6—13; groene kool 7—11; rode kool 8—10; postelein 28—30; spinazie 21—24; tomaten 28—48; was peen 1719; kassnijbonen 109120; pronkbonen 25—39; stambonen 53— 70; stokprinsen 59—71 cent per kg.; bleekselderij 9—18;' komkommers 8 32; sla 411 cent per stuk; peen 18 27 cent per bos. ROELOFARENBSVEEH Al mocht het dan de laatste dag van de Oranjefeesten met de weers gesteldheid niet helemaal ideaal zijn, toch liet het Oranjezonnetje zich ook nog een groot gedeelte van de dag zien. Over het algemeen kan men echter ook dit jaar weer dik tevre den zijn. Jong en oud hebben dan ook deze dagen nog weer eens ouderwets de bloemetjes buiten gezet, en het is dan ook weer een feestviering ge worden, waarin pret en jolijt hoogtij vierden en geen enkele wanklank de feestvreugde verstoorde. De rijks politie had een gemakkelijke taak en behoefde alleen maar tce te zien. Alle „geboren Veenders" die thans elders woonachtig zijn kwamen weer in hun geboortedorp om toch niets van deze feestvreugde te missen. Op deze laatste dag had men voor de schooljeugd in de morgen een aan trekkelijk programma vastgesteld. Om 9 uur kwamen allereerst de meis jes bijeen in de Pancratiuszaal, waar zij met een leuke voorstelling wer den bezig gehouden en als gebruike lijk rijkelijk getracteerd werden. Om 11 uur werd dit programma herhaald voor de jongens. Te 9.30 uur opende de muziekver. „Liefde voor Harmonie" de festivi teiten met een muzikale wandeling door het dorp, waarna het op het feestterrein reeds direct weer een ge zellige drukte bracht. Des middags te 2 uur werd begonnen met de volks spelen. Hiervoor bestond niet alleen wat dc deelnemers betreft grote be langstelling, maar zij bezorgden te vens do talrijke toeschouwers enkele vrolijke uurtjes. Des'avonds te 7.30 uur besloot de muziekver. ,Door Gunst Verkregen" als gebruikelijk met een muzikale wandeling de offi ciële feestviering. Dit betekende ech ter niet het einde van de feestviering zelve, want het was al ver na het middernachtelijk uur toen voor de laatste maal het „Bü ons in de Jor- daan" weerklonk. Een geslagade feestviering behoort weer tot het verleden. De uitslagen van de volksspelen waren: Piepzakblazen (dames): le pr. Tru. da Koek, 2e pr. Ide de Jong, 3e pr. Riet v. d Meer Pd., 4e pr. Corriê Loos Sd. Kusscnslaan (heren): le pr. Henk Loos, 2e pr Joop Koek, 3e pr. Joh. Klein Jzn.. 4e pr. Leo v. d. Meer (W- E. 14). Kruiwagenrace: le pr. Jan Kerk vliet, 2e pr. Ros van Klink, 3e pr. Leo de Krijger, 4e pr. Joop Busch- man. GEVONDEN VOORWERPEN Inlichtingen omtrent de navolgen de voorwerpen welke als gevonden zijn gedeponeerd bij de politie wor den verstrekt aan het bureau v. Poli tie Noordeinde 2 Een zak meel, wegende 50 kg.; een jongenssportrijwiel; een snoer kora len, een vulpen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3