Nog geen besluit over renteloos voorschot beschutte werkplaats IE WEET.... Beter een B.B. zonder oorlog, dan een oorlog zonder B.B.! Vijf jaren geleden legde ze nog de eerste steen voor eigen huis BERLIJNS AVOND RUST Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Chefarine 4 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1955 DE LEEDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 (Advertentie.) Chrissemeuje wordt Zondag 106 jaar GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Oudste inwoonster van Nederland In 1950 brandde het huisje van een 101-jarig.e dame in de buurtschap Holterhoek van het Twentse Eibergen tot de grond toe af, maar enkele we ken later legde de voormalige be woonster, die tijdelijk bij buren on dergebracht was, de eerste steen voor een nieuw huisje, en tante Chris, of „Chrissemeuje" trok welgemoed en kele maanden nadien in haar nieuw huisje, waar ze nu alweer 5 jaren woont en in alle stilte en trots de roem van oudste Nederlander over zich heen laat gaan. Christina Karnebeek-Baks wordt a.s. Zondag 106 jaar, maar het is haar nog helemaal niet aan te zien; zij leest nog de krant, maakt nog een bescheiden wandelingetje in de om geving van haar huis en laat zich gre tig voorlichten over de grote ge beurtenissen, die de kleine gemeen schap van Eibergen beroeren. Een beetje kalm-aan. Voor het overige doet tante Chris het momenteel een beetje kalm aan, maar nog niet zo heel lang geleden hielp ze nog mee op het land en droeg haar aandeel bij in de huishou delijke werkzaamheden. Alhoewel Chrissemeuje zelf geen kinderen gehad heeft ze is twee maal getrouwd geweest; haar tweede man stierf ruim 30 jaren geleden heeft ze wel de drukte van een ge zin gekend, want een paar jaar voor de dood van haar tweede man trok het gezin van een achterneef bij haar in en de ontwikkeling van dit CHRISSEMEUJE Berlijn heeft ook zijn Chrisse meuje; er is daar nl. een me vrouw Louise Rissmann, die gis teren haar 106e verjaardag ge vierd heeft. De jarige heeft één grote har- tewens: een luchtreis maken en ze vindt het jammer dat tot nv toe niemand haar heeft uitgeno digd voor een vliegtocht je. „Ik zou niets liever willen", zei ze tot belangstellenden die haar in de woning van haar dochter in West-Berlijn kwamen feliciteren. Mevrouw Rissmann is nog zeer kras. Zij doet nog dagelijks bood schappen. Ook helpt zij haar dochter de klanten bedienen in haar tabakswinkeltje. Een paar maanden geleden maakte zij nog een treinreis naar West-Duits- land. gezin heeft Chrissemeuje geheel mee gemaakt. Thans is het huisje practisch weer leeg, want alle achter-achterneefjes en -nichtjes hebben hun bestemming reeds jaren geleden bereikt; twee zijn het klooster ingegaan en anderen hebben een gezin gekregen, waar de achter-achter-achterneefjes en -nicht jes alweer circulaires krijgen van de plaatselijke dansclub. H. Mis aan huis. Zondag a.s. is het feest in Eibergen, maar tante Chris hoopt, dat de be langstelling niet zo groot zal zijn als het vorig jaar bij haar 105de verjaar dag. „Een mens wordt een dagje ouder", vindt ze, „en dan héb je meer be hoefte aan een beetje rust". A.s. Zondag zal pastoor B. A. W. Kaeter in het huisje van Chrisse meuje de H. Mis opdragen, zoals dit wel meer in het huisje pleegt te ge schieden, want de weg naar de kerk en de drukte in de kerk vergen een beetje te veel van de krasse dame, die een eeuw geleden al een ernstige gooi naar de lagere school zou hebben ge daan, als het onderwijs toen al ver plicht was geweest. Alle blijken van belangstelling, die zij in stilte kan verwerken, weet Ohrissemèuje eohter hogelijk te waar deren. Nog steeds bewaart ze de sta pels brieven en gelukstelegrammen, die sinds haar honderdste verjaardag ieder jaar op 2 October de postbode van Eeibergen een drukke dag be zorgd hebben en zij hoopt, dat zij a.s. Zondag het zesde stapeltje aan dit ge lukwensend achief kan toevoegen. De leden van de gemeenteraad van Sassenheim, met uitzondering van de heer Bergman, waren gisterenavond bijeen, om een lange agenda af te werken. Voor het komende zittingsjaar werden de leden van de commissie Woonruimtewet 1947 allen herkozen. In de vacature van onderwijzeres aan de openbare school werd na schriftelijke stemming benoemd mej. I G. Huber uit Den Haag. Sedert de oprichting van deze school heeft men wat de onderwijzeressen betreft nog al wat teleurstellingen gehad. Mej. Huber had reeds een tijdelijke aan stelling. doch zij heeft in deze tijd behoorlijk voldaan, zodat thans tot vaste aanstelling kon worden over gegaan. Het bestuur van de Pancratius- school had een aanvrage ingediend om medewerking bij aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor han denarbeid. Het ging om een bedrag van 1241.21. De raad ging hiermede accoord. Een tweede aanvraag tot verbete ring van de Lichtinstallatie in de meisjesschool werd ook toegestaan. Hier ging het om een bedrag van 2200.—. Spraaklessen. Aan de orde kwam een voorstel om subsidie te verlenen in de kosten van het nemen van spraaklessen voor schoolgaande kinderen. Het college ziet deze spraaklessen meer als een tak van onderwijs dan als een tak van armenzorg. Derhalve moet de gemeente de kosten ook rechtstreeks subsidiëren. Men verwacht evenwel dat ook verschillende ouders wat kunnen bijdragen. Gerekend wordt op een lesuur van 5.en lokaal huur van /l.per uur. Men komt voor de voorlopig voor 4 in aanmer king komende kinderen tot een be drag van 17.per week, hetgeen voor het lopende jaar betekent, een bedrag van 289. Door de ouders zou dan 7.p. w. worden bijgedra gen; totale kosten p. w. 24. De heer Verschoor is van mening dat indien dit als tak van het onder wijs moet worden gezien de gemeen te het gehele bedrag voor haar reke ning moet nemen, De ouders zouden wel niet in staat kunnen zijn dit be- dr.g op te brengen. De voorzitter deelt mede dat dit geval voor geval wordt bekeken. Hierna kon de raad zich met het voorstel verenigen. Afrekening kruisverenigingen. Met de verschillende in onze ge meente werkende Kruisverenigingen werd defenitief afgerekend over 1954. Hierbij kwam vast te staan, dat bij geen der vier verenigingen de 10 regeling moest worden toege past. Deze regeling bestaat hierin, dat indien na ontvangst van de ge meentelijke subsidie een batig saldo ontstaat, hoger dan 10 der exploi tatiekosten het meerdere bedrag op de subsidie zal worden ingehouden.. De defenitieve afrekening was: Groene Kruis subsidie 746.48, reeds U vraagt.... wij antwoorden WEET U HET OOK NIET pEN van de prettigste- en ple- zierigste deugden is de dank baarheid! Het is een deugd, die zichzelf op staande voet beloont. Bij de vertaling gaat de maat en het rijm verloren, maar een Duit se dichter heeft gedicht: Wanneer je God wil bedanken voor iedere verleende gunst, blijft er geen tijd meer over om te klagen. Dat gaat niet in alle omstandigheden des levens op, want het water van zorg en lijden kan een mens wel eens nèt tot aan de lippen stijgen. Maar wel is het zo, dat iemand in tijden van geluk en voorspoed, van dit geluk en deze voorspoed slechts geniet door er dankbaar voor te zijn jegens God. Ook zorg en lijden, als de kruisdood van Je zus, kunnen echter gunsten zijn, waarvan we de weldaad pas later gewaar worden. Vraag of een politie-agent bij pro ces-verbaal een hengel in beslag mag nemen. Antwoord: Dat mag hij inderdaad. Of de hengel tenslotte verbeurd ver klaard wordt hangt echter van de kantonrechter af. Vraag: C. H. H. te N. inzake recht op uitkering Noodwet. Ouderdoms voorziening voor iemand, die in de St. Bavo verpleegd wordt. Antwoord: U kunt zich in dit ver band het beste wenden tot de Raad van Arbeid. Vraag J. G. 1. Gaarne zou ik van u willen weten of een huurder van een woning, welke verhuurd wordt door een particuliere eige- naar, verplicht is zijn huur aan de I eigenaar te brengen of is deze ver plicht het te halen? j 2. Is deze verhuurder verder ver I plicht een kwitantie af te geven? Antwoord: 1. als de eigenaar dat wenst moet u hem de huur brengen i of overmaken. Huur is een „breng schuld". 2. brengt u de huur, dan moet hij een kwitantie geven of hiervoor af tekenen op de huur kaart. Stuurt u de huur op, dan kunt u het stortings bewijs beschouwen als kwitantie, doch dient u er voor te zorgen dat hierop het huurtijdvak vermeld staat, teneinde vergissingen te voor komen. Vraag H. M. A. Onze linnenuit- zet is verpakt in cellophaanpapier, is dit bevorderlijk voor het linnengoed, als het een tijd verpakt blijft daarin? Antwoord: Ja, deze verpakking is zeer goed. Controle af en toe, zo mo gelijk zonder de verpakking te ver breken, is aan te bevelen. Vraag: J. v. R. Heeft men een uitvoervergunnig nodig, als men die ren uit Engeland wil invoeren en tot welke instantie moet men zich dan wenden? Anntwoord: Het ligt er aan wat voor dieren u bedoelt. Voor rund vee paarden, schapen, geiten en pluimvee moet u zich wenden tot resp. Bedrijfschap voor Vee en Vlees te Den Haag en Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te De Bilt.Volgens Voor 'andere dieren tot de Centralebedrag met 1000. Dienst v. In- en Uitvoer, v. Stolk- weg 14, Den Haag, waar u ook alle verder inlichtingen hieromtrent kunt krijgen. Vraag: Mevr. O. over het opnieuw roodmaken van een gemetselde schoorsteen. Antwoqrd: Voor uw doel is een soort was verkrijgbaar, merk „Kar dinaal". Om er voor te zorgen, dat niet de gehele schoorsteen rood wordt, kimt u de voeger er op schil deren met grijze verf, die eveneens bij een drogist verkrijgbaar is. Het verkregen resultaat moet vol gens een lezeres „fantastisch" zijn. Wij geven het gaarne aan u door. Vraag: mevr. H» Ik heb n.l. een ongelukje gehad met mijn nieuwe rode pluche stoelbekleding, daar melk op gemarst. Ik heb geprobeerd met water en een scheutje azijn, maar het is nog zichtbaar. Wat te doen? Antwoord: Probeert u (het eens met een sop van synthetisch wasmiddel. Voaral niet te nat maken en de om geving van de vlek eveneens behan delen om kringen te voorkomen. Niet tegen de „draad" in wrijven en goed laten drogen en naborstelen, Vraafg H. C. P. Stelt een vraag over een of andere uitkering aan haar moeder, die weduwe is. Antwoord: Aan de hand van de weinige gegevens die u ons verstrekt, kunnen wij u niet inlichten. Wij ra den u aan u even te wenden tot de R?ad van Arbeid, waar u alle gege vens kunt ontvangen. Hoe oud is uw moeder? R. v. V. Bij mijn schoonmoeder hangt een hangplant, die volgens zeg gen „schoonmoeder" heelt. Is dat waar? Antwoord: De eigenlijke naam van het door u bedoelde plantje is „Moe derplantje". In de volksmond wordt het echter ook wel „schoonmoeder" genoemd. uitbetaald 393,20, nog te betalen 353.28. Ziekenverpleging „Bethesda 2400; ontvangen 1882.nog te ontvan gen 518. Wit-Gele Kruis f 2486,18, reeds betaald 1972, nog te ontvan gen -514.18. Wit-Gele Kruis afd. Beekbrug 68.18, nog niets ontvan gen nog uit te betalen f 68.18. Hierna kwam aan de orde een ver zoek om een renteloos voorschot aan de stichting „De Werkplaats". Zoals bekend werd door de ge meenten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Sas senheim enige tijd geleden een stich ting in het leven geroepen om min der valide arbeidskrachten werk te verschaffen in een beschutte werk plaats. Men was accoord gegaan met een stichtingskapitaal van f 6.631.50 zijnde 0.10 per inwoner der deel nemende gemeenten. Het bestuur van deze stichting heeft nu een schrijven tot de deelnemende ge meenten gericht met het verzoek in aanmreking te komen voor een ren teloos voorschot van f 25.800,het geen zou betekenen dat de bijdrage per inwoner met f 0.30 werd ver hoogd. Dit voorschot is bestemd voor aanschaffing van verschillende machines, noodzakelijke verbouwing alsmede bouw van een garage ad 3000,ter stalling van een volks wagen, benevens vervoer materiaal en personen ad 7370. Is dat nodig? Over deze twee laatste punten kwamen de tongen danig los. De heer Van Breda had nimmer verwacht, dat zo kort na de aan vang van het werk reeds om een aanvullend voorschot wordt ge vraagd. Hij vraagt zich af of deze volkswagen wel nodig is. De wethouder Schrama, tevens voorzitter van het Stichtingsbestuur deelt in antwoord hierop mede, zich niet gevleid te hebben met de hoop dat dit verzoek zonder hoofdelijke stemming zou worden goedgekeurd, hoewel dit bij de twee grootste ge meenten wel is gebeurd. Het gaat er niet om met wat groots voor de dag te komen alles wat gevraagd is, is noodzakelijk. Vele dingen worden opgelegd door de arbeidsinspectie en de artsen. Het begin kapitaal was te klein. Alles was vreemd zodat men toen nog niet wist hoe het zou lopen. Ook de auto is volgens de wethou der noodzakelijk. Hierdoor kon men zeer invalide krachten halen en bren gen. Deze mensen kunnen thans nog niet geholpen worden. Ook aan- en afvoer van materialen kan dan ge schieden. Hiervoor geeft men thans grote bedragen uit. De heer Van Breda merkt op dat in het betoog van de heer Schrama niet wordt gerept over de vraag of de auto nu wel zo dringend nodig is. De heer Schrama: Andere werk plaatsen in Gouda, Maassluis, Vlaar- dingen hebben ook een auto. De heer Bakker is van mening, dat in het betoog van de heer S. het ge voelsargument de hoofdrol speelt. Het moet echter economisch ver antwoord zijn. Spreker is van me ning dat men nu reeds een grote greep naar de luxe doet. De werk plaats is bestemd voor minder valide krachten niet voor totaal invaliden. De heer Schrama is van mening, dat de auto goede diensten zou be wijzen voor de directeur die de ver schillende opdrachtgevers moet be- zoeken. Hierna nam de heer Wesseling het woord. Op het gebied van exploita ties van auto's zeer deskundig gaf dit raadslid een opsomming van de kosten per jaar die ongeveer kwa men op 6000.dus per week 120. de heer Schrama kan dit worden vermin- Voor de verlichting aan de Was bekerlaan moet een hoger bedrag worden uitgetrokken aangezien het electriciteitsbedrijf niet genegen is de kabel aan te leggen op kosten van het fonds onrendabele gebieden. Wel is men bereid eventueel in de toe komst een restitutie uit dit fonds te verstrekken indien hier wel gebruik van wordt gemaakt. Meerdere kosten 1023,Ter verbreding van de Zuilhofstraat werd een crediet ver leend van 23.895.Van de fa. Meyer zal worden ontvangen een be drag van 2725, als aandeel in de kosten van de wegverbreding voor zijn werkplaats terwijl genoegen zal worden genomen dat de loods van de fa. de Vroomen blijft bestaan hoe wel enigszins verbouwd. Een aan vrage tot medewerking in een wo ningverbetering ingediend door de heren Dijkstra en Wiepkema werd ingewilligd. De voorlopige rekening over het dienstjaar 1953 werd door de daar voor aangewezen commissie vastge steld en goedgekeurd. Tot slot enkele comptabiliteitsbe- sluiten neergelegd in de 18e begro- tigingswijziging over 1954. Verder de aanschaffing van een geld-telmachine en een schrijfmachi ne met voorstukinrichting wat ook werd goedgekeurd. LEIPSCHENDAM JAARVERGADERING K.V.P. De grote zaal van het katholiek verenigingsgebouw was slechts heel matig bezocht, toen de voorzitter van de plaatselijke K.V.P., de heer A. A. van Delft een inleidend woord sprak voor de jaarvergadering. Spr. vond het heel jammer, dat zo weinig leden blijk van belangstelling hadden gege ven. Ook de leden van de kath. raadsfractie waren niet present, doch hiervoor was een motief omdat in verband met de raadsvergadering hun aanwezigheid elders noodzakelijk was. Met vreugde evenwel maakte spr. gewag van het grote succes van de z.g. bliksemactie waardoor het aantal leden was toegenomen van 574 tot 1201. Vermeldenswaard was ook, dat een propagandaclub is opgericht met een aantal leden dat toch nog wel aanvulling kan hebben. Met pië teitvolle woorden herdacht spr. het verscheiden van Kardinaal De Jong, waarbij de vergadering staande stilte in acht nam. Notulen en jaarverslag van de se cretaris werden goedgekeurd. De penningmeester gaf vervolgens een overzicht van de kaspositie, welke momenteel niet sterk is. De ontvang sten hadden bedragen 2625.30 en de uitgaven 2726.16 alzo een nadelig slot van 100.86 wat echter door de reserve gedekt kan worden. Vorig jaar was er een batig saldo van 67.20. De kascommissie ging met de rekening accoord en in de nieuwe kascommissie werden gekozen de he ren Van Brecht en Halverhout. We gens bedanken van de secretaris de Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij. ronder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4". elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c (Advertentie.) Geest, hebben hun reputatie niets te kort gedaan. Het was een vlotte uitvoering waarvan ongetwijfeld de tendenz op de aanwezigen diepe indruk maakte wat juist de bedoeling van het stuk was. De regisseur, de heer Theo van der Togt, kan met zijn groep voor de dag komen. HILLEGOM Spoedeisende raadsvergadering. f)e gemeenteraad is in spoedeisende vergadering bijeengeroepen op Don derdag 29 September 1955, des avonds om 8 uur. In deze vergadering komt de benoeming van een nieuwe ge meente-ontvanger aan de orde. Op de voordracht staan: 1. J. G. Wijnen, chef v. d. afdeling finantiën, onder wijs en pensioenen te Hillegom; 2. A. Mostert, gemeente-ontvanger van Schoonhoven. Ook een aantal andere benoemingen komen aan de orde, o.a. kassier van de gemeentelijke bedrij ven; hoofd van de dienst voor maat schappelijke zorg. KËTWWK MN BEU RIJN R.K. Middenstand. In het Paro chiehuis hield de R.K. Middenstand de eerste vergadering in het winter seizoen. Spreker was drs. A. J. de Groot van het Economisch Instituut van de Middenstand. De voorzitter wees er op dat vol gens het Vormingsprogram 1955 1956 er weer heel wat op stapel staat o.a. op economisch, fiscaal en sociaal gebied en mede op het gebied van financiering en organisatie. Na en kele huishoudelijke aangelegenheden als bespreking van het winterpro- gram, aan de orde te hebben ge steld, kreeg drs. de Groot het woord om te spreken over het onderwerp: „Wat doet het Econ. Instituut van de Middenstand voor Middenstand en Kleinbedrijf". In een duidelijke en boeiende causerie toonde spreker aan wat het E.I-M. voor middenstand en kleinbedrijf reeds gedaan heeft, nog doet en wat het instituut alzo nog te doen staat. Duidelijk kwam naar voren dat de middenstand niet zon der deze instelling zou kunnen, maar ook, dat nog zovele „kat uit de boom- kijkers" onjuist doen door zich bui- heer Van der Berg werdin zjjn plaats jorganisatorisch verband te gekozen de heer C. M. Pouw. Drs. F. K. Langemeijer, verbonden aan het partijbureau, vervulde daar na een spreekbeurt waarin hij het ontwerp-werkprogram van de K.V.P. zijn voornaamste onderdelen ver- derd aangezien de chauffeur ook valt in de subsidieregeling van het Rijk wat betref het loon. Uitstel. Wethouder Vogelaar is van mening dat men niet moet kijken of het eco nomisch is verantwoord. Spreker kon met de heer Wesseling meegaan tot een bedrag van 3500.—. Dit wordt over de verschillende gemeenten verdeeld zodat onze gemeente een zeer luttel bedrag dient te betalen. De voorzitter wil eerst informeren bij andere werkplaatsen. De heer Heemskerk is hier mee eens. De heer v. d. Nouland vraagt zich af wat de raadsleden bezielt. Bij de stichting van deze werkplaats wist men dat het geld zou kosten. Ieder jaar worden .grote bedragen uitgege ven voor de gezonde jeugd waarom dan geen luttel bedrag voor deze werkplaats. De heer Beije was tot op dit mo ment van mening dat de gemeente Sassenheim en de raad vooruitstre vend waren. Dit is vanavond wel af gezwakt. Men wordt conservatief Waarop de heer v. Breda antwoord dat hij zich als conservatief zeer wel voelt. De heer Verschoor wil het gehele voorstel 14 dagen uitstellen om in die tijd nadere gegevens in te winnen. Hierna wordt het voorstel voorlopig opgeschort om in de volgende ver gadering weer te worden behandeld. Aantal vergunningen. Eén besluit het aantal drankver gunningen in onze gemeente te ver hogen van 7 tot 9 wordt gewijzigd in dier voege dat het maximum aan tal thans 8 wordt. Hierdoor bestaat er meer kans dat dit wordt toegewe zen dan dat men 9 vergunningen vraagt. Een crediet voor gedeeltelijke ver nieuwing van de inrichting van se cretarie en secretariskamer werd verleend tot een bedrag van 5000. De woning bij de nieuwe gymnas- ZQETERMEER OOGST VAN DE STRAAT. Gevonden: rode step; wit-gele ga- ,T bardine herenregenjas; doublé kin- duidelykte. Naar aanleuimg hiervan derarmbandje; paar nyions. ontspon zich een vrij langdurig ge- b j kk >(j t *rkt /g B propagandanummer de O 56. Verloren -Rlanvr-rose :Blauw-rose geblokte hoofddoek; portefeuille met rijbe wijs; grijs jongensjasje; bos sleutels aan ring; blauwe ceintuur; groene vulpen; blauw geribd jongensjasje; bril in bruine doos; bruin jasje; blauw geruite handdoek. Inlichtingen groepsbureau der Rijkspolitie, Julianalaan 33, uitslui tend op werkdagen, tussen 8 en 20 uur. Wit-Gele-Kruis. Het Wit-Gele- Kruis is een vereniging, die we in der werd nog een verduidelijking ge- ?ns ^orP ?iet êraag zouden missen, geven van de betekenis van de vrijejj,a' zeLs nie^ meer gemist kan wor- loonvorming, waarvan de K.V.P. een, e*V- voorstander is. i U begrijpt dat de bijstand en het Na de afhandeling van de gebrui- rc.+0rL\ t f* Wit-Gele-Kruis U kelijke rondvraag deelde de voorzit-veel geld kost. ter mede dat op 8 November aj. een PJS&fcJL ^!aaIt ~ntrlb;ut,e- Verder werden o.a. nog besproken de bouw van veel te kleine woningen. Uit het antwoord van de spr. bleek, dat deze kleine woningen het gevolg zijn van het beleid van de vorige mi nister van volkshuisvesting, doch dat de tegenwoordige minister juist een tegenovergestelde koers volgt en er naar streeft woningen voor grote ge zinnen te doen bouwen. Ook werd bevreemding uitgesproken over het doordraaien van groente waarvan voox-al de kleine man de dupe is. Ver- grote propaganda vergadering gehou den zal worden met als spreker bur gemeester Matze uit Arnhem. Spr. hoopte dat dan alle leden van de K.V.P. aanwezig zullen zijn, want "kanten" met Toebehoren," dan zal uiteengezet worden waarom massa's subsidie van rijk en gemeente, maar dat betekent niet, dat we nu over kapitalen beschikken. De aanschaf fing van materialen, denk b.v. alleen maar aan de aankoop van enige ledi- ïet toebehoren, verslindt geld. men eigenlijk lid van de K.V.P. is. Bovendien bestaat er nog de vurige Tevens zal op die vergadering ge-wens te komen tot de oprichting van legenheid zijn tot het stellen van,een eigen wijkgebouw. voorlopige candidaten voor de Twee- Dit alles heeft ertoe geleid, dat het de Kamer. Een dansgroep van Poolse vluchtelingen zal die avond opluiste ren. Zolang er mensen zijn. De R.K. Toneelclub De Gezellen heeft het winterprogramma geopend met de op Wit-Gele-Kruis iets gezocht heeft, zonder gebedel en gevraag aan meer geld te komen. In één klap moet alles beslist worden. Zondag vindt er daar om een experiment plaats, dat voor Zoetermec-r uniek is. Op die dag vindt Nieuwenhoven (Ankie Knijnenburg) en haar verloofde Gert (Kees Nieuwenbroek) hebben de wil van de ouders getrotseerd. Om dit huwelijk speelden zich aangrijpende voorval len af. Maar zoals in toneelspelen gebruikelijk is, keerde alle tegen slag zich ten laatste ten goede. De tenighoudendheid van de ouders Nieuwenhoven werd overwonnen en de vrede werd getekend. Tinie en Gert hebben zich heel goed gegeven voor het soms veel vragende spel. Vooral in het derde bedrijf mochten zij op de waardering van de volle toneelzaal aanspraak w maken. Ook de oude bekenden op tieklokalen zal aan een lid van het (het Leidschendamse toneel, mej. Wil gemeentepersoneel worden verhuurd van Eijk en de heren Adriaan Blok- voering van een dramatisch stuk van i er een bliksemloterij plaats. Na alle Tom Bouws. In drie bedrijven wor- H. H. Missen worden er loten ver den hierin de wederwaardighedenkocht en diezelfde avond vindt de getoond, welke kunnen voortkomentreking door notaris M. Goossens een gemengd huwelijk. Tinie plaats in het parochiehuis. Dit wordt voor 9.per week. land, Wim Willemse en Piet v. d. dus een succes of een groot fiascco. Deze loterij is zeer aantrekkelijk ge maakt. U kunt voor zegge en schrijve een gulden de gelukkige winnaar of win nares zijn van een heel varken. Ja, U leest het goed van een heel var ken, desgewenst geslacht thuis be zorgd. Vraag niet wat dit kost! Bo vendien worden er een keur van prachtige prijzen verder uitgeloot. Ta felzilver, serviezen, luxe artikelen, teveel om op te noemen. Denk U er echter wel om, wanneer U meerdere loten koopt hebt U meer kansens en is het mogelijk dat alle loten verkocht worden. Ieder parochiaan vooral ook de jongeren moeten een kans wagen. In één slag alles of niets. De leus van deze dagen moeten zijn: Voor een gul den een heel varken!

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2