Oude meubilair van raadhuis wordt aan burgerij verkocht Noordwijk-Binnen vierde gisteren de Oranjefeesten Warmonders ontdekken wereld op emigratiereis naar Australië VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Gemeenteraad Voorhout De raad van Voorhout kwam gis teren in café „Boerhaave" bijeen, om dat, zoals wrn. burgermeester Kolf schoten opmerkte, wij nog verstoken lijn van een eigen vergaderplaats door verbouw van het gemeentehuis. Als bijzonderheid werden de no tulen der vorige vergadering zonder enige op- of aanmerking vastgesteld, hetgeen de secr. een complimentje bezorgde van de voorzitter. De raad bleek het niet geheel eens te zijn met het voorstel van B. en W. om 'het oude meulbilair van het voor malige gemeentehuis aan het ge- meentepersoneel te verkopen. Men meende, dat dit „gemeenschapsgoed" niet onder een zeker gedeelte van Ie bevolking moest worden ver- tocht. Wrn. burg. Kolkschoten zeide, dat B. en W. een dergelijke gedachte jadiden geopperd, maar dat deze be preking meer een peilen was van de gedachte bij de raad. Besloten nrerd in de eerste week van October kijkdagen" te houden. Iedere gega digde kan hiervan gebruik maken in de kelders van het in aanbow zijnde gemeentehuis. Éénstemmig werden gekozen tot le den van de commissie van Advies art. der Woonruimte wet de heren: P. iVesteihoven, S. P. Heemskerk, W. d. Ploeg, E. F. Knoppert en L. P. Jï. Vester. Aan de R.K. Jongenschool zal me dewerking worden verleend volgens art. 72 der L.O.-wet, voor aansbhaf- ing van schoolbanken. Wrn. burge meester Kolfschoten had zich ter olaatse georiënteerd en merkte op, dat banken van 70 jr. oud, wel ver- 'angen mochten worden voor nieuwe. Tevens werd aan de agenda toege voegd 'n verzoekschrift van dezelfde school voor uitbreiding met één okaal. B. en W. zullen later koonen met een voorstel hieromtrent. Ook bracht de voorzitter ter tafel, lat hem te ore was gekomen, dat Ie raad 't op prijs zou stellen, alvo rens tot benoeming van 'n nieuw ioofd van openbare werken over te ;aan, eerst met" enkele candidaten kennis te maken. B. en W. hebben reeds enkele personen' op de voor dracht. Vóór 1 October zal in 'n raads- ergadering' deze kennismaking plaats vinden, benevens een directe benoeming per 1 Dec. a.s. Rondvraag De rondvraag vroeg de heer Prins naar de resultaten van de besprekin gen tot verbreding van de Jac. van Beierenweg met de desbetreffende aangelanden. Hieromtrent kon de voorzitter zich niet optimistisch uit laten. Dit onderzoek stelt B. en W. teleur. De eisen zijn hoog en zeer onredelijk. Aangelanden welke nu een gewoon hegje hebben staan, eisen hekken waaraan men olifanten kan plaatsen. Grondpz*ijzen, zo zeide voor zitter worden geëist van 20.per M2. B. en W. bereiden een plan voor om alle aangelanden bij elkaar te roepen en na breedvoerige bespre- ;ing de raad te laten beslissen, of men deze zaak door moet laten gaan of niet. Vragen van de heer Weve om trent Leidsevaart, sportterreinen, wa terleiding en woningcontigenten, wer den als volgt beantwoord: Na een contact met de KNVB blijkt, dat mo menteel één veld spoedig te bespelen zal zijn. A.s. Zaterdag zal er ten ge meentehuize een aanbesteding plaats vinden van kleedlokalen. Het ge meentelijk waterbedrijf heeft de persoonlijke aandacht van de voor zitter. Hij vraagt nog even clementie, om zijn verdere onderzoekingen in deze gang van zaken te ordenen. In de maand October hopen B. en W. met de papieren op tafel te komen voor vaststaande verbetering, ook ivat die verzilting van het water be treft. Omtrent de verbreding Leidsevaart hoopt. spr. in het a.s. najaar ook con creter besprekingen te voeren. Het Rijk zal 20.000.betalen en de laagste inschrijver was 40.000.ho ger. Dit restant zou dan voor reke ning van de gemeente komen. Daar voelen B. en W. niet veel voor. Dus hangt deze zaak even. HAARLEMMERMEER Geboren: Jacob z. v. A. van Tilburg en N- van Tol. Paulus Johan nes z. v. C. L.van Kerkvoorde en W. van den Berg. Geertruida Catha- rina Eleonora d. v. A_. Blom en G. C. Staveren. Petronella Wilhelmina Martina d. v. C. J. Bakker en P. C. v. Osta. Jacob Alberts z. v. K. Kool- en J. Bokhorst. Jan z. v. M. Daim en A. A. Hobo. Hendrik z. v. L. J. den Butter en A. P. Wetsteijn. Cornel is Theodorus z. v. A. Maas en M. Stroet. Trijntje d. v. P. Smits en T. Kloosterman. Bert z. v. C. van Tol en M. Beukers. Reijer z. v. W. Vósse- belt en J. M. Grisnoch. Wigle z. v. J. Tamboer en J. Swart. Antonie z. v. G. Agterhof en J. B. Bijster. Ondertrouwd: Ernst Jacobus van der Riet 25 j. en Maria Klas in a Selis 23 j. Nicolaas van Aandel 22 j. en Helena Cornelia Maria Griekspoor 20 j. Teunis van der Linden 28 j. en Elsje Beers 25 j. Willem Dave laar 31 j. en Adriaantje de Wit 22 j. Jo hannes Marinus Baaijens 25 j. en Jeannette Margaretha Visser 25 j. Jan Hendrik Rozemeijer 29 j. en Anna Maria Theresia 28 j. Jan Hendrik van der Kam 42 j. en Christina van Dam 27 j. Getrouwd: Wilhelmus Jacobus Adrianus Pannebakker en Alida Jo- sina de Koning. James Mayford Webb on Neeltje Hendrika Carolina Kors. Jan Wind en Johanna Wilhelmia Braak. Pi eter Poulus en Therese van Rooijen. Overleden: Jacoba Diena Antje. de Vries 3 j. Antje Middelkoop 34 j. on gehuwd. Ook het woning probleem heeft de volle aandacht. „U moet", aldus de voorz. „de gedachte loslaten, dat B. en W. deze zaak niet ernstig zouden achten. Wij blyven in deze diligent". Meerder besprekingen zijn reeds ge voerd, maar de voorzitter wenst geen officieuze toezegging te doen. Hier stemde de raad volkomen mee in. Ook werd die raad medegedeeld, dat binnen enkele weken de verlichting een uitbreiding ondergaat, met 9 licht masten aan het „Soldaatje" en drie aan de Spoorlaan. Mei al deze mededelingen kon de raad zich verenigen. De voorzitter dankte de leden in het bijzonder voor de prettige wijze, waarop de belan gen, der gemeente zijn besproken. Na sluiting lichtte de architect van het nieuwe gemeentehuis de heer Th. Geels, zijn voorstel inzake afwerking van de nieuwe raadzaal nader toe. KATWIJK AAN DEN RIJN RRVZondag gaat het eerste elf tal op bezoek bij LDW.S II. Het twee de elftal krijgt Teylingen V op be zoek en de adspiranten en junioren gaan op bezoek bij Teylingen, de junioren bij Teylingen a. Op eigen terrein spelen om 2 uur de adspiran ten tegen de b-adspiranten. KATWIJK KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN. Bij K. B- van 26 Augustus werd aan de heren A. Spierenburg en J. Haas noot Jz. de eremedaile verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, res pectievelijk in zilver en brons, toe gekend voor 50 jaar trouwe dienst bij de aannemersfirma K. Haasnoot en Zn. Gisteren werden de medailles ten huize van de werkgever uitge reikt door loco-burgemeester P. Bloot. LEIDSCHENDAM Lichting brievenbussen. Sinds gisteren worden de brievenbussen van de P.T.T. algemeen één uur later gelicht. De lichtingen hebben ruu plaats: Zon- en feestdagen 23.00 uur. Maan dag tot en met Vrijdag: le lichting 9.20 uur; 2e lichting 12.20 uur; 3e lichting 15.20 uur; 4e lichting 19.20 uur (aansluitend op de nachttreinen); 5e lichting 22.20 uur. De bus aan het postkantoor Dam- laan wordt des morgens om 6.50 ge licht. Op de Zaterdagen is de le lich ting van alle bijibussen te 8.20 uur. Middenstandsbeurs. Ditmaal wordt de Middenstandsbeurs gehou den van 25 tot en met 29 October a.s. evenals vorige jaren in het R.K. Pa tronaat Damlaan. LISSE Collecte. De collecte voor de kankerbestrijding tJb.v. het Kon. Wil- helmina-fonds heeft het mooie be drag van 377.67 opgebracht. Medische dienst. Dr. Duymaer van Twist, Heereweg 295, tel. 3453, neemt dit week-end de praktijk waar. Gevonden: Sigarettenkoker; zak doek plus abonnement van zwem bad; bedrag van 3.50; grijze stof jas; bruine portemonnaie met in houd. Aan komen lopen: wit, grijs gevlekt poesje. Verloren: Portefeuille inh. foto's en 50.gouden ring met rode steen; strater van motor; étui inet Parker vulpen; ballpoint en potlood; twee muntbiljetten van 2.50; Egyptisch linnen regenjas; zwart gelakte heren fiets; loopboekje van levensverzeke ringsmaatschappij. Geboren: Leonardus Robertus Pe trus, z. v. L. W. van der Lans en S. C. v. d. Lans; Johanna Catharina, d. v. J. Boot en J. v. Rijswijk; Hillegon- da Johanna, <L v. S. Wijnhout en G. J. van der Zaal; Maria Margaretha, d. v. W. F. Hoogkamer en H. C. Hooger- vorst. Ondertrouwd: J. C. van Winsen en J. C. Ruigrok. Getrouwd: L. H. M. Zwetsloot en H. M. N. van der Veld; G. C. Meijer en H. Vergunst. Deelde Pluvius op de vooravon den, dat enkele spelen plaats had den, nogal rijkelijk zijn zegen uit, dit kon toch niet verhinderen, dat hier voor deelname en belangstelling ge noeg was, zodat de feesten in Noord- wijk goed slaagden en er een gezel lige drukte in het dorp heerste. Gisteren vierde Noordwijk-Bin nen dè gehele dag feest en al zag het er soms wel erg somber uit, het weer viel alles mee Grote belangstelling bestond voor de „Ronde van Noordwyk" op tour- fietsen voor ingezetenen boven 16 jaar. Voor deze ronde was inge schreven door 36 personen, welke al len aan de start verschenen. De be langstelling langs het gehele, par cours, doch vooral op de Wilhelmi- nastraat waar start en finish waren, was buitengewoon groot. Dat deze at tractie op hoge prijs wordt gesteld, kwam niet alleen uit door de grote belangstelling doch ook door het grote aantal premies, dat vóór en tij dens de race 'beschikbaar werd ge steld. Na een ronde ter kennismaking loste inspecteur P. Verhoef te 2 uur het startschot en in*hoog tempo werd de eerste ronde verreden. Later zak te het tempo wel iets, doch steeds werd er behoorlijke strijd geleverd en al waren er wel enkele favorieten onder de rijders, deze kregen geen kans er tussen uit te gaan, zodat er volop spanning was en eerst in de 30e ronde kwamen er 2 koplopers en wel N. Schmall en Paul Ghristiaanse, terwijl het peloton nog uit een 8-tal renners bestond. De eindstrijd was bijzonder spannend tussen de twee koplopers en slechts met een half wiel voor wist N. Schmall het eerst de streep te passeren. De uitslagen van de volksspelen zijn als volgt: Ronde van Noordwyk: 35 ronden 43 3/4 km., gereden in 1 uur 14 min. 30 sec. Winnaars werden; 1. Nic. Schmall (fiets), 2. P. Christiaanse, 3. E. Groenewoud, 4. W. v. Bohemen, 5. C. Smit, 6. J. v. d. Dippen, 7. J. Smit. Premies werden gewonnen door: Cees Dullemond (14 stuks), P. Chris tiaanse (8), E. Groenewoud (6), W. v. Bohemen (5), A. v. d. Hulst (4), C. Smit (5). Nic. Schmall (3), Ton Al kemade (2), L. Alkemade (2), A. de Haas (1), Herm. Groenewoud (1), Theo Gieling (1). Touwtrekken: 1 Schelpenvissers, 2 Ploeg Caspers, 3 Ploeg Weijers, 4 Ploeg Meeuwenoord, 5 Ploeg Roele- wijn. Kussenslaan heren: 1 C. Waasdorp, 2 W. Groenewoud, 3 H. Heemskerk, 4 J. Caspers. Dames: 1 Rie Turenhout, 2 Lenie Hiep. Ringrijden met versierde rijwielen. Ringrijden: 1 J. Bierman, 2 J. v. Beelen, 3 Joke Westgeest, 4 A. v. d. Ploeg, 5 Gerda de Ridder, 6 Annie Oostdam, 7 Elsje Zoet. Versiering 1 Marijke v. d. Holst, 2 Jeanne de Ridder, 3 Ria v. d. Holst, 4 Elsje Zoet, 5 Rini Zoet. Ringsteken motor en bromfiets: 1 Rein Bierman, 2 G. v. d. Nieuwen- dijk, 3 Toon Goedemans, 4 Jan Bier man, 5 J. v. Sprang, 6 H. v. Bourgon- diën. Tobbetje steken: 1 C. Verkade, 2 H. Goedemans, 3 W. Steenvoorden, 4 Annie Oostdam, 5 P. Wijnands, 6 N. Steenvoorden. Ringrijden Paard en wagen: 1 P. v. d. Plas, 2 W. Lange veld, 3 C. Kejj- N00RDWIJK PAARD SPRONG OP AUTO. Gistermorgen had op de hoek Huis ter Duinstraat-Hoofdstraat een eigen aardige aanrijding plaats, welke won derlijk genoeg nog goed afliep. De melkhandelaar v. d. H., die daar met paard en wagen reed, moest links uithalen voor een auto welke plotseling stopte. Op het zelfde mo ment kwam van de tegenovergestelde kant een stationcar aanrijden, be stuurd door de heer v. d. M. uit Kat wijk. Het paard sprong op de auto. De voorruit van de auto werd hierbij verbrijzeld, waarbij een der inzitten de lichte verwondingen bekwam door de glasscherven. Dr. Lankamp uit Wassenaar, die daar ter plaatse was, verleende eerste hulp. Het paard kwam er, behoudens enkele verwon dingen aan het hoofd, verder goed af. 0EGSTGEEST Geboren: Johannes Wilhelmus, z. v. J. Th. Lubbe en A. J. Zandvliet; Maarten Hendrik, z. v. J. Heckman au J. T. Posthuana; Hindrikje, d. v. 'P. Brandhorst en T. H. Prins. Ondertrouwd: Th. B. M. Winkel man, 37 j. te Leiden en C. H. de Rooij, 33 jaar. Getrouwd: R. Fockens en N. Filip- po; A. van der Luit en A. C. M. Bis- £tihops. Overleden: G. W. Groen, 85 jaar. VOORSCHOTEN Auto op trambaan. Gisteravond omstreeks half twaalf is een perso nenauto op de Veurseweg geslipt en op z'n kant op de trambaan terecht gekomen. De tram had 40 minuten vertraging en de reizigers in Den Haag misten elke doorverbinding. De politie constateerde, dat de bestuur der van de auto te diep in het glaas je gekeken had. Hij was er overigens zonder persoonlijke ongelukken af gekomen. Aangehouden. Gisterochtend 'heeft de Rijkspolitie op de Veurse- weg een man aangehouden, die zich enkele eigendommen van anderen toeëigende. Hij is opgesloten, omdat bleek, dat hy geen middelen van be staan had en zich in zekere zin aan landloperij schuldig maakte. Ergelijke baldadigheid. Gister avond in de loop van de avond zijn alle rode en witte lantaarns, die bij de opbreking van het fietsipad langs de Veurseweg stonden opgesteld om gegooid. Al deze lantaarns, die in verband met het leggen van een ka- zer, 4 A. W. v. d. Holst, 5 L. Hooge-ibel stonden van de koffietent van veen Jzn., 6 H. v. d. Holst. 'Zonneveld tot bijna bij de Gouden Versiering le A. W. v. d. Holst met Leeuw, waren daardoor gedoofd en lof, le J. Landman, 2 H. Zandbergen, zelfs liep de olie er uit. 3 A. Meijer, 4 L. Hoogeveen Jzn., 51 Speciaal de wielrijders uit de rich P. v. d. Plas. Schietwedstrijd: 1 J. Duindam 97 pnt. beker, 2 J. P. Goudriaan, 3 A. J. v. d. Zalm, 4 J. de Groot, 5 A. v. Eg- mond, 6 C. Fissing, 7 J. Vink, 8 W. Wassing, 9 J. v. Egmond, 10 J. Mid-j del, 11 Th. Vink, 12 Mevr. Goudriaan, 13 P. Borst, 14 J. v. d. Hoonaard, 15 E. de Groot. Uitslag viswedstrijd: 1 Th. Werkho ven 1000 gr. wisselbeker, 2 W. Cas pers 750 gr., 3 H. v. d. Voort 425 gr., 4 J. W. Vinlk 250 gr., 5 de Winter 250 gr., 6 A. G. Hoogduin 200 gr., 7 C. v. d. Berg 52 gr., 8 J. Warmerhoven 50 gr., 9 Jac. de Haas 49 gr., 10 J. Grim bergen 48 gram. De wisselbeker was beschikbaar gesteld door Banck en Fissing. Kruiwagen-race: 1. Jan Compier, mej. R. Vink, 2. C. Wijnands, mej. Aat Vink, 3. Piet Steenvorden, mej. Steenvoorden, 4. M. de Lincel, mej. Verhoeven, 5. G. Steenvoorden, mej, Corrie Steenvoorden, 6. Jut en Jul, welke de vrolijke noot aan deze race gaven. Naar de trein: heren: 1. A. Bier man, 2. M. de Lincel, 3. C. Vink. Dames: 1. Corrie Steenvoorden, 2. Corrie Duindam, 3. Bep Hoogeveen. ting Leidschendam liepen daardoor gevaar, want van die zyde was be hoorlijke markering niet meer te zien, waardoor het verkeer van die kant gemakkelijk in het donker in het op gebroken gedeelte zou kunnen rijden. Geslaagd. Voor het examen wa- terfitter en loodgieter, afgenomen vanwege de Stichting Examens Ga- walo is te Utrecht geslaagd onze plaatsgenoot de heer W. v. d. Ster. Damnieuws DES. Mede door het onvolledig opkomen van de tegen standers zette DES I de competitie wedstrijden van de LDS in met een forse zege op Woerden I. De uitsla gen werden: DES IWoerden I: B. van Bem- melenN.O. 20; OostergoHeuvel man 20; WeggenN.O. 20; J. v. BemmelenN.O. 20; Overduin Grieneveld 29; H. v. d. Velden Voorberger 02; ZitmanVan Maiu- rik 20; OudshoornNap 11; De LangeMaas 11; J. J. v. d. Vel denVan Dijk 2—0. Uitslag 16—4. DES II kon het tegen Zegveld II niet bolwerken en verloor door de volgende uitslagen: DES IIZegveld II: De BruijnD. v. Aonerongen 11; Storm (res.)v. d. Kolm 02; Tli. v. d. Hulst—Os kam 02; Stouthamer (res.)Van Doorn 11H. v. d. VlekkertHooge veen 02; J. v. d. HulstGroenen dijk 11; J. v. d. VlekkertJ. van Amerongen 20; Van EgmondBlok 11; v. DelftMuller 02; v. dl MuntReijneveld 20. Uitslag: 8—12. Spoorwegovergang gesloten. In de nacht van Zaterdag op Zondag 18 en 19 September a s. vinden werk zaamheden plaats nabij de spoorweg overgang „De Vink". Wegens weg- opbreking zal de overgang gesloten zijn van Zaterdagavond 21.00 uur tot Zondagochtend 7 uur. WASSENAAR K.A.B.-VERGADERING SPRAK ZICH UIT VOOR UITLEEN BIBLIOTHEEK. De plaatselijke afdeling van de Katholieke Arbeidersbeweging heeft het nieuwe seizoen geopend met een vergadering in de foyer van het ver enigingsgebouw, die verliep volgens het nieuwe schema, dat de afdeling in het komende seizoen wil toepas sen. Na een inleidend woord door fitter A. C. Duyvestijn over en kele actuele kwesties op sociaal ge bied en na het behandelen van en kele ingekomen stukken werd een forum gevormd, waarin o.m. zitting had de heer J. Kortink, diocesaan voorzitter van de K.A.B., een forum, dat bereid en in staat bleek vragen over allerlei uiteenlopende onder werpen, het werkterrein der K.A.B. betreffende, te beantwoorden. Er kwamen tal van vragen los; er werden allerlei vraagstukken aange sneden, waarop uiteraard niet al te diep kon worden ingegaan, maar die het onderwerp kunnen vormen voor een volgende „gesprek-avond". Een van de kwesties die ter spra ke werd gebracht, was de behoefte aan een R.K. uitleenbibliotheek, het zij in de St. Willibrordparochie, het zij interparochieel. Deze behoefte is reeds vaker ter sprake gekomen, maar van ernstige pogingen om in die behoefte te voorzien is nog niet veel gebleken. Herinnerd werd aan de indertijd ingestelde pogingen, om in Wasse naar te komen tot een Openbare Leeszaal en Bibliotheekfederatie, waarin een Christelijke, een R.K. en een algemene vereniging zouden sa menwerken. De plannen konden geen doorgang vinden, omdat de R.K. Vereniging de vereiste kerkelijke goedkeuring voor deze samenwer king niet kon verkrijgen. Er is contact geweest met de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Den Haag, die bereid bleek, Wasse naar de helpende hand te bieden. De vragenstellers over het biblio theekvraagstuk kregen van de heer Kortink te horen, dat er in Den Haag iq een bepaalde parochie een uitste kende bibliotheek kon worden opge bouwd, nadat men een grootscheepse boeken-inzameling onder de paro chianen had gêhouden. Als bestuurs- lid van de R.K. Centrale voor Lec tuurvoorziening wilde spr. ook graag al zijn medewekring toezeggen, om in Wasenaar tot een R.K. Bibliotheek te komen. Het bestuur van de K.A.B.-afde- ling beloofde de vragenstellers, bij zondere aandacht aan deze kwestie te besteden, wellioht in samenwer king met de raad van overleg tussen de R.K. Standsorganisaties. Een van de andere onderwerpen, die nog aan de orde gesteld werd, was de indeling van Wassenaar in de le loonklasse. Onlangs werd Wasse naar voor het overheidspersoneel in gedeeld in de le klasse. In het par ticuliere bedrijfsleven blijken vrij wel in alle takken van bedrijf le klasse lonen te worden betaald. Al leen in het bakkersbedrijf is het loon nog volgens de 2e klasse. Het K.A.B.- bestuur zal in samenwerking met de betrokken vak-afdeling deze zaak onder de loupe nemen. De eerstvolgende vergadering van de KAB zal gehouden worden op 19 October. Het onderwerp „ouderdoms- BROMFIETSER VERONGELUKT.' Omstreeks tien uur is gisteravond nabij de hofstede „de Driehoek" te Haamstede de 16-jarige bromfietsrij der J. Janse door een vrachtauto aangereden en onmiddellijk overle den. Een tragische bijzonderheid is, dat de vrachtauto, waramee het on geluk gebeurde, aan dezelfde firma behoort als de auto, waarmee Don derdagmorgen in Zierikzee een do delijk ongeval gebeurde. Het heeft wel even geduurd vóór ik tijd kon vinden om 't een en an der te vertellen en m'n brieven te vervolgen. Maar het is nu eenmaal zo dat naar Australië emigreren geen verhuizing van Warmond naar Den Haag is. Neen, dat is heel iets anders. Deze week heb ik de eerste Leidse Couranten ontvangen, maar daar stond m'n brief niet in. Ik wist ook niet of deze er wel ingestaan had, maar nu Rienus gearriveerd is (hij is behouden aangekomen) heb ik zeker heid. Hij vertelde dat jullie de brief gelezen hebt. Dus met goede moed ga ik verder met mijn verhaak Onze goede oude Johan van 01- denbarneveld voer de haven van Port-Said binnen. We konden niet vlak aan wal komen, maar gingen over een schipbrug aan land. De Rec tor had geen hosties meer. Ik vroeg hem of ik mee mocht om nieuwe te halen. Hij stemde toe en met m'n aanhang Gerfltd, Piet, Corry, Riet en nog 2 jongens trok ik met hem mee. Port-Said is vies. Vieze straten, vieze mensen, vieze winkels. De kooplieden kan je haast niet van je af houden. Van alles kan je kopen. Trouwens toen we van boord gingen lagen er wel 30 handelsbootjes rond om ons schip. Toen we na veel ge vraag de kerk gevonden hadden, bleek 't een kerk te zijn van de Witte Paters uit Rome. We kwamen de pastorie binnen door 'n soort wa randa. en werden hartelyk ontvan gen. Op de terugweg weer 't zelfde spelletje van de kooplui. In de stad sliepen mannen en jon gens zomaar op straat. Wie een brits had op een brits, maar de meesten op een matje of zak, zomaar op de grond. Vroeg in de morgen trok on- r ze boot door 't Suezkanaal verder, mochten de stad in. Het viel mee: Suez werd niet aangedaan, wel kwam er post aan boord, maar daar bleef 't by. 't Werd al warmer en warmer. In de Rode Zee was 't het ergste. De hele dag hadden we niets anders te doen dan ons koelte toe te wuiven. Hoe de koks dat voor elkaar stoofden is me wel een raadsel. Nog 2 dagen varen en we bereikten Aden dat In diepe duisternis gehuld lag. Aden was niet zo vies als Port-Said, maar de eigenlijke stad is goed van de ha- Ven gescheiden. We kwamen in de nacht aan en moesten om 7 uur weer aan boord zyn, dus we zijn daar maar kort geweest. Na het korte op onthoud in Aden maakten we de sprong over de Indische Oceaan. Twaalf dagen lang zee, water en lucht. De boot schommelde nogal maar veel zeezieken waren er toch niet. Wel veel grieppatiënten. Dan sen, tafeltennis, sjoelen en bridgen vormden de enige ontspanning. Als jullie hier naar toe komt moet je die 12 dagen maar overslaan. We hadden nog een aanneemfeest: 3 kinderen deden hun le H. Communie, 't Was wel mooi en er was veel belangstel ling. Bloemen waren er niet. Over twee tafeltjes werd een laken ge spreid en daarop 'n grote pot groen uit de voorrooksalon geplaatst; bij de timmerman werd een rek besteld voor de kaarsjes en 't hele geval was klaar. De kapitein en 2 kath. officie ren waren uitgenodigd en ik had han den te kort om de collecte te verzor gen. De genodigden en de ouders za ten daarna aan het ontbijt aan. Ein delijk kwam Australië in zicht. Geen Melbourne maar Fremantle in West- Australië; 100 man ging van boord, 'n Strenge controle van de douanen, maar alles mocht door. Ook wij zeer moderne winkels en een groot postkantoor, waar we Jan meldden dat we Australisch zand aan onze schoenen hadden. Twee uur later had hij 't telegram al. Maar al spoedig moesten we toch weer terug naar het schip voor de laatste trip van 5 da gen. Maar vóór we in Melbourne voet aan wel zetten nog even iets over m'n medereizigers, 't Viel mij op, dat 't merendeel van de jongens naar Australië ging om een mislukte liefde omdat huwelijk van Pa en Ma niet klopte. Voordat we Melbourne bin nen voeren lagen we geruime tijd in de baai op de loods te wachten. De laatste 5 dagen was 't rommelig ge weest aan boord. Emigratiedienst en bankmensen voor 't uitbetalen van landingsgeld. Een firma zorgde voor de verzending van de bagage. Ieder een die op de emigratielijst voor kwam, werd afgeroepen. Wij waren al aan de beurt geweest, toen we in eens weer werden opgeroepen in de schrijfsalon. Toen we daar kwamen stond een zekere heer, v. d. Heuvel heette hy, voor ons. Nu mevr. Korte- kaas-Mebnan, U had eer van je werk, want 't was erg leuk en een kwar tiertje hebben we gezellig met elkaar over Warmond geboomd. Wie is nu v. d. Heuvel. Deze familie heeft ge woond in 't huis van Kieken of v. d. Ven 'n jaar of 5 geleden. De leve ranciers weten dat nog wel. Zo lagen we voor de kade en keken naar tien tallen Hollanders die ter begroeting aanwezig waren. Jan, Toos en de heer Elderhorst uit Zoeterwoude riepen en wuifden ons om 't hardst. Alle koffers en tassen wareri gepakt. Wel dra gingen nu de eerste emigranten van boord. Wat er toen gebeurde vertel ik jullie de volgende keer, maar ik zal daarmee niet zo lang meer wachten. Eén ding verraad ik, n.l. mijn adres, want ik verwacht eerlijk eens iets uit Warmond te ho ren. P. J. v. d. Horst, Mt Dandenong- corner Sheffield Rd. MONTROSE Vie. voorziening" zal dan aan de orde ge steld worden. Het zal in een korte toespraak van een kwartier worden belicht door een deskundige spreker en daarna zal er gelegenheid gege ven worden tot een onderling ge sprek over deze aangelegenheid. B.B. hervat activiteit. In een vergadering van de staf der plaatse lijke BB-organisatie zijn de activi teiten voor het komende herfst- en winterseizoen besproken. Het eerste streven is erop gericht, de bezetting van de diverse BB-on- derdelen volledig te maken en zo mogelijk een kleine reserve te kwe ken van 70 k 86 nieuwe noodwachters ken. Voor hen, die nog geen opleiding volgden zullen nieuwe cursussen worden uitgeschreven en de BB-ers, die verleden jaar een cursus volgden zullen voor herhalings-lessen en oefeningen worden uitgenodigd. Op Woensdagavond 5 October zal zich in Wassenaar, zowel in het noordelijk als het zuidelijk deel een grote kring-oefening afspelen. Diver se Wasenaarse blokploegen uit beide wijken, brandweereenneden en de overheidsdiensten zullen worden in geschakeld bij deze avond-oefening. Inlichtingen over de BB-organisa tie worden steeds gaarne verstrekt door de administratuur van de BB, die zijn kantoor heeft op het politie bureau, van Zuylen van Nijevelt- straat 206, tel. 3333. Eerste Mater Amabilis-cursus nam een aanvang. Het eerste cursus jaar van de Mater Amabilisschool heeft een aanvang genomen; twee groepen van meisjes hebben in de R.K. Huishoudschool aan de Kerk straat de eerste lessen gehad. De les sen van het z.g. kernprogramma zul len gegeven worden op Maandag- en Vrijdagavond. Het bestuur heeft nu plannen opgesteld om te komen tot een aanvullend programma, dat na de eerste 6 maanden van de kern opleiding volgen zal. Het aanvullend programma is er o.m. op gericht, naast het inzicht, dat de kcrnopleiding de meisjes heeft bijgebracht, de cursisten allerlei er varingen in de practijk te laten be leven, bijvoorbeeld door het bezoe ken van tentoonstellingen, films, to neelvoorstellingen en concerten. Voor de geestelyke vorming van de meisjes zullen verdiepingsdagen en -week-ends worden gehouden. Ten behoeve van de maatschappelij ke vorming zal een gemeenschaps dienst worden ingesteld, die tot doel heeft de meisjes verantwoordelijk heid bij te brengen voor het gemeen schapsleven. Ook de ontspanning zal in het aan vullende programma niet vergeten worden. De cursisten zullen gele genheid krijgen liefhebberijen te be oefenen zoals toneel, dans, muziek, handenarbeid, sport enzovoorts. Dit alles zal in clubverband gebeuren in een eigen clublokaal, waar de meis jes met de leidster kunnen samen komen, ook buiten de gewone cur sus-uren. Geslaagd voor het EHBO-diploma. Burgemeester dr S. Baron van Wijnbergen heeft vorige week aan een 23-tal vrijwilligsters en vrijwil ligers van de BB-organisatie, die ge slaagd waren voor het EHBO-exa- men de diploma's uitgereikt. De na men van de geslaagden zijn: mevr. H. A. C. van der Minne, mevr. A. v. d. IJssel, mevr. G. J. Muller, mevr. C. Snor, mevr. A. v. d. Kley, zuster D. A. A. Laane, mej. J. A. Davelaar, mej. L. C. Colpa, mej. L. W. v. d. Bijl, mej. B. v. d. Kley en de heren J. C. van Heygen, D. van Laar, P. de Bode, Sj. Abma, N. J. van Heusden, M. A. v. d. Wolf, J. v. d. Woude, J. Koenrades, H. L. J. van Dillen, B. Hoefakker, J. J. Post, H. L. Muller en A. J. Bakkers. Ongeveer de helft van deze ge slaagden behoort tot de vrijwillige BB-brandweer, de overigen zijn in gedeeld als EHBO-ers(sters) in de blokploegen. Medische Dienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wen den tot de artsen A. F. F. Jansen, Kerkstraat 42 tel 3005 en A. Doel man, Wittenburgerweg 114, tel. 9510. Apothekersdienst. Van Zater- dagavond tot de volgende week Za terdag wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken waar genomen door Apotheek O. A. Sin- gelcnberg, Rijksstraatweg 729 telef. 9142. Geboren: Elias G. R., zn van C. P. Theil en W. van den Hoogenband; Leonardus J. zn van H. Remmers waal en A. W. C. Grimbergen; Eric S., zn van H. Annema en L. M. Vis ser; Maarten, zn van P. van Cleeff en L. Nieulant Pelkman; Peter W. H. zn van W. J. W. Wanrooij en L. C. Piekaar, Ondertrouwd: J. Montauban van Swijndregt en H. D. van Putten; G. van Duijsen en F. A. Varenkamp; J. P M. Aghina en A. M. Collart; P. de Koning en T. Klomp; J. van Berkel en M. van Zoelen; J. B. van don Bergh en A. P. G. Spaans; W. Hüner en W. van Rijnswijk; A. J. Devilee en E. Schlatter; G. van Egmodn en A. L. Luchtenburg; H. J. Hoftiezer en G. A. Tolkamp; W. Cersteeg en J. B. Wolters; J. H. H. Meulenaars en M. C. Delhaije. Getrouwd: F. A. Vincenten en A. H. G. Noordoven; W. van der Vel den en P. A. M. M. Gerse; K. H. Ben schop en G. Schoep; A. H. Paternot en T. C. Knijnenburg; J. G. Ruigrok en M. E. J. E. van Hoek; A. J. Gor dijn en M. A. T. Vogels; G. A. van Hasselt en A. C. E. A. Henny. Overleden: Andries P. Weeda. 60 jr; Aart den Otter, 82 jr; Karei B. J. M. Kuster, 15 jr.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9