RIJNSTREEK Indonesische delegatie op receptie mgr. Romeijn Twee uren van onafgebroken geluk-wensen Bisschopswijding van mgr. Romeijn Wat is cr in September nog in onze tuin te doen VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 OE KWAKEL R.K. Damclub „Kunst en Genoe gen". De vastgestelde thuiswed strijden tegen Crescendo I en Gezel lig Samenzijn III beide uit Amster dam, welke wedstrijden verschenen Maandag hadden moeten plaats vin den, zijn ter elfder ure afgelast. Voor Maandag a.s- is voor beide tientallen een uitwedstrijd vastgesteld, n.l. te gen Diemen I en Diemen II. Hopelijk worden de puntjes mee terug ge bracht. Postduivenver. „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht Vilvoorde met oude en jonge duiven, in concours 125 stuks, los 810 uur met Z.W. win den, bewolkte lucht, snol verloop. Afstand 148 km, tijd snelste duif 1450.60 meter per minuut, tijd laatste duif 1398.80 meter per minuut. Uit slag: 1, 2, 4, 17 Janmaat; 3. v. d. Beid; 5r 11, 16, 19, 24, 25 D. Cuiper; 6, 8, 9, 10, 14, 20, 22 Rekelhof-Zaal; 7, 13 Bartels; 15 Lunenborg; 18, 23 C. v. d. Sluis; 21. Woerde. Tijdens de gistermiddag ter ere van de bisschopswijding van mgr. Romeijn gehouden receptie poseerde de nieuwe b isschop omgeven door leden van de Indonesische delegatie voor onze fotograaf. De bisschopswijding van Mgr. Romeyn Katholiek Wassenaar en in het bij zonder de St. Willibrordparochie hebben gisteren op een bijzondere wijze meegeleefd met de wijding van een van haar priesterzonen, Mgr. Jac. Romeyn tot bisschop. Was des morgens de belangstelling in de St. Willibrordkerk voor de wijdings plechtigheden zeer groot, overweldi gend was gistermiddag het aantal van hen, die de nieuwe bisschop en zijn familieleden persoonlijk wilden gelukwensen. De receptie werd gehouden in de R.K. Huishoudschool in de Kerkstr. De toegangsweg naar de school was versierd met een fraaie ere-poort. De nieuwe bisschop werd door een lange stoet bruidjes het schoolge bouw, dat geheel voor deze feeste lijke gebeurtenis was ingericht, bin nengeleid. In een van de benedenlo kalen werd de receptie gehouden. Ruim 2 uren achtereen duurde de stroom van honderden belangstellen den, die als aandenken aan deze feestdag een herinneringsplaatje met het portret en de handtekening van Mgr Romeyn ontvingen. In een apart lokaal op de eerste verdieping waren de geschenken, die Mgr. Romeyn ter gelegenheid van cijn bisschopswijding heeft mogen ontvangen, uitgestald. Onder de tientallen geschenken bevond zich de bisschopsstaf, die namens de pa rochianen werd aangeboden. 's Avonds kwam Excelsior de bis schop een serenade brengen op de binnenplaats voor de huishoudschool. Ook hiervoor bestond een geweldige belangstelling. De muziekvereniging speelde enkele marsen en een „lang zal hij leven" dat spontaan door hon derden werd meegezongen. Mgr. Romeyn dankte het korps in een geestige speech voor deze mu zikale hulde, die hem herinnerde, naar hij zeide, aan zijn intocht als priester in "Wassenaar, 23 jaar gele den, die ook door Excelsior werd op geluisterd. WARMOND 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Onder grote belangstelling her dacht het echtpaar M. Kortekaas- Bader de dag, waarop het vóór 50 jaar in het huwelijk trad. Bruid en bruidegom genieten nog een uitste kende gezondheid. Uit het huwelijk werd één dochter geboren. Deze is gehuwd, uit welk huwelijk 9 kinde ren zijn geboren en een dochter is reeds getrouwd en heeft ook 'n telg, zodat het bruidspaar ook nog een achterklein kind heeft. Zeer velen hebben het gouden paar gecomplimenteerd met deze heugelijke en zeldzame dag, onder wie de burgemeester, de pastoor, prof Van der Boog en de kapelaan. Des morgens vond in de parochie BODEGRAVEN Jaarvergadering „Sportief". On der leiding van voorzitter G. Walra ven kwamen de leden van de Kath. Tafeltennisvereniging Sportief in het Parochiehuis bijeen. Na het wel komstwoord en de notulen, gaf de voorzitter een overzicht van het voorbije verenigingsjaar. Hqt ee team had niet zo Üorisant "geboerd als andere, jaren en was geëindigd in de onderste helft van de ranglijst. Het tweede team had 't er beter af gebracht. Een eervolle tweede plaats was de beloning. Door uitbreiding van de hogere klassen zal dit twee de team promoveren naar de twee de. klasse, omdat de drie best ge plaatsten van de derde klas hogerop gaan. Het eerste team blijft in de eerste klasse uitkomen. Uit het jaarverslag bleek dat er wel enkele cracks afvielen, maar dat er aan de andere kant aanwinst van jongere leden stond. De bestuursverkiezing bracht en kele mutaties. De heer G. Walraven blijft voorzitter, de heer H. v. Schaik neemt het secretariaat over van de heer N. v. Rossum, terwijl mej. N, Zinko als penningmeesteresse in de plaats komt van de heer G. Voor- douw. Sportief gaat verjongd de nieuwe competitie tegemoet, maar de geest is goed en dan mag men optimistisch zijn. Na een opwekkend woord sloot de voorzitter de vergadering. BOSKOOP Geboren: Rudi Maria, d. v. P. v. d. Made en M. M. Hofstede; Pieter, z. v. B. G. Koetsier en J van Erk; Jan, z. v. A. de Jong en G. v. Sprang Overleden: Grietje Leuvekamip, echtgenote van: L. de Groot, 83 j.; Gijsje van der Heuvel, echtgenote van: T. Mtolenaar, 79 jaar. Gevonden voorwerpen. Muntbil jet; groen vestje; kaart van Frankrijk; dluiimstok; voetbal; kinderarmibandje; rood kinderpotemonnaie'tje; zonne bril; tasje met gereedschap, fiets pompje, poederdoos; dameshand schoen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. HAZERSW0UDE Afscheid. De onderwijzeres mej. B. v. Bosch, die onlangs in het huwe lijk is getreden, heeft gistermiddag afscheid genomen van de kleuter school. Vele kleuters waren voor deze gelegenheid met hiun moeders in de school bijeengekomen en konden bo vendien nog genieten van een aardige poppenkast-voorstelling. Er werden door enkele kinderen geschenken aangeboden. De hoofdonderwijzers en Vele onderwijzers en onderwijzeres sen van de Dorpsschool waren bij dit afscheid tegenwoordig. Vele ouders namen tenslotte met woorden van waardering afscheid van mej. B. v. d. Bosch. Tot onderwijzeres aan de kleuter school in de plaats van mej. B. v. d. Bosch, is benoemd mej. J. van 't Wout alhier. Kalf door bliksem gedood. Eén kalf van de veehouder A. Dorrepaal aan de Rijndijk is door de blikseim getroffen, en gedood. Inbraak. In de afgelopen nacht is in het kantoor van de manfactu- Gisteren werd in de St. Willibrordkerk in Wassenaar mgr. Jac. Romeijn, rier Van dier C. ingebroken, doch de missionaris van de H. Familie, door mgr. J. P. Huibers tot bisschop gewijd, dader heeft niets van zijn gading De pas gewijde bisschop gaat zegenend langs de rijen. kunnen vinden, zodat hij onverrichter kerk een plechtige H. Mis plaats ter wijl des avond de muziekvereniging „St. Matthias" het bruidspaar een serenade bracht, waarbij het bruids paar door de voorzitter van de ver eniging werd toegesproken. Gemeenteraad. De raad komt op Dinsdagavond a.s. te 8 uur bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: Voorstel van B. en W. tot wijziging van het besluit tot over name in eigendom van eep gedeelte van de Norremeerstraat van de Ko ninklijke Zeil-, Roei en Motorsport-' 1955, vereniging „De Kaag". Prae-advies van B. en W. met betrekking tot het verzoek van de „Georganiseerde Middenstands vereniging om wijzi ging van de gemeentelijke ventver- ordening. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening als bedoeld in art. 4, le lid der Win kelsluitingswet 1951, voor de ge meente Warmond" alsmede tot het wijzigen van de „Verordening als be doeld in artikel 11, 2e lid der Win kelsluitingswet 1951voor de ge meente Warmond. „Voorstel van B. en W. tot deelneming aan het waar- borginstituut voor de tuinbouw in Zuid-Holland. Voorstel van B. en W. tot verhoging van de huren van de gemeente eigendommen Dorpsstraat 38 en Dorpsstraat 39 en Scheepma- kersdam 6. Voorstel van B. en W. tot verkoop van twee percelen bouw terrein gelegen in het plan „Lee- vliet" aan de SweilandStraat. Benoe ming van de leden van de Advies- Commissie als bedoeld in art. 8 van de woonruimtewet 1947, voor de pe riode 1 October 1955 tot en met 30 Septtember 1956. B. en W. bevelen ter benoeming aan: Mw. C. Weijers- Sikking, J. v. d. Voet, A. M. Beu- gelsdijk, J. A. M. van der Zalm en W. J. Koenes. Wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar zake is weggegaan. De politie stelt ter pl' tse een onderzoek in. Geboren: Margje, dr van W. Poot en A. I. Boer; Johannes Wilhelmus Maria, zn van C. J. Koot en C. Ver hoeven; Bernardus Jacobus Petrus, zn van H. H. Verdegaal en C. J. de Jong; Wilhelmina Lucia Maria, dr van N. C. J. van der Voort en J. M. Boers; Martinus Jacobus Maria, van J. van der Meij en J. Wessel; Hendrika Maria, dr van C. J. van der Laan en M. E. Andriessen. Ondertrouwd: C. Havenaar 24 j. en P. van Reeuwijk 21 j.; G. Fokker 27 j. en C. Kraan 24 j. Getrouwd: J. P. van den Bosch 26 j. en A. Hertog 27 j. NIEUWVEEN Biljartvereniging „Dito". Gister avond werd de eerste ronde gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van de biljartvereniging „Dito". De uitslagen zijn als volgt: P. van Roon verliest van A. Lenting; A. Schoorl wint van J. Gieling; A. Straathof wint van H. A. Leliveld; A. J. van Trigt verliest van Th. Noteboom; G. J. v. d. Berg wint van J. v. Eijk. NOORDEN ORANJEFEEST. Ook de tweede dag liet Pluvius zich niet onbetuigd, in de ochtend uren viel de regën bij stromen. Het weer was wel niet aangenaam doch de autopedrace kon wel door gaan; de prijzen vielen ten deel aan: De drank maakte 'n ander mens van hem „De manier waarop Indianen hun slachtoffer martelen", zo kcnschet- de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank het gedrag van een 32-jarige slager Hij requl- reerde zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk met toezicht van de Prot. Chr. reclassering en ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden. De verdachte, die terecht stond wegens bedreiging, huisvredebreuk en het besturen van een auto onder invloed van sterke drank, ontkende niets. Hij was op Tweede Kerstdag 1954 bij zijn neef in Noorden gekomen en in een dronken bui had hij zijn neef aangegrepen en dreigend zwaaiend met een dolkmes telkens maar weer gevraagd waar diens a.s. schoonzoon was, want -die w:ilde hij doodsteken. Al pratend had hij tel kens de dolk rakelings langs het hoofd van zijn neef in een schot ge stoken waarvoor de neef stond. Die voelde zich lang niet lekker en hij gaf dit voor de rechtbank onomwon- dén te kennen. Toch had hij spijt van zijn aangifte, want zoals hij zei was zijn neef als hij niet dronken was een goede jongen, bijna nog be ter dan hijzelf. Wat het autorijden betreft zei de neef als getuige dat er wel nuchteren rondlopen die gevaarlijker zijn. Een andere getuige had volgens de stuk ken verklaard dat verd. op drie wie len door de bocht was gereden op de Simon van Kapelweg. De verdachte, die zonder doodste ken uiteindelijk toch was afgedro pen, vertelde dat hij zich niet veel meer van het geval kon herinneren. Hij was niet meer bij zijn neef ge weest omdat hij zich schaamde. Sinds de bewuste dag had hij geen druppel drank meer aangeraakt. Zijn raadsman, mr. J. Loef, be aamde dat verdachte als hij geen drank op heeft zich keurig gedraagt. Hij had inlichtingen ontvangen dat het gedrag van verdachte sinds het gebeurde voorbeeldig is. De verdach te is al 17 jaar bij één baas en bin nenkort kan hij filiaalhouder wor den en dan kan hij ook trouwen. In verband hiermee bepleitte de advo caat zijn cliënt een voorwaardelijke straf te geven met toezicht van de Prot. Chr. reclassering te Alphen a. Groep Jongens: 1. Han Vianen, 2. Nico Leliveld, 3. Piet v. d. Zwet. Groep meisjes: 1. Ineke Voorn, 2. Cockie v. Dijk, 3. Sjaantje Schutter en 4. Ria van Capel. De negende ronde van Noorden is ook dit jaar weer zonder ernstige valpartijen verlopen. Er moesten 15 ronden a 2,5 km gereden worden. De snelste rónden werd afgelegd in 6,4 minuten. Als eerste over de eind streep ging Walter v. cL Zwet, 2e was Jan Serné, 3. Paul Mourits, 4. H. Tuithof. De gemiddelde snelheid van deze drie was 29 km. BÜ het ballontrappen hoorde men allerlei geluiden; boven het gegichel van de dames hoorde men ook wel au-kreten uit, wanneer er op elkan ders tenen getrapt werd inplaats van op de ballon, le prijs W. Smulders, 2. Sjaan Schutter, 3. Loes Pieterse en 4. Jaap Breedveld. Mastklimmen: Dit bleek een sport te zijn die maar weinig meer be oefend wordt, want maar weinigen kwamen boven in. 1. Joop Schalk wijk, 2. Koos Koek en 3. Bertus Vork Het bestuur was over het alge meen slecht tevreden over de deel name van de jongeren. Was er vo rige jaren nog al geklaagd dat er zo weinig te doen was, dit jaar waren vele spelen georganiseerd en het aantal deelnemers bleef ver beneden de verwachting. Doordat het in de avonduren droog bleef was het overal druk en de stemming opperbest. Al met al is het toch wel een ge slaagd Oranjefeest geweest, waar van jong en oud heeft kunnen pro fiteren. Hoewel het najaar met rasse schre den nadert, is er toch nog volop werk in de tuin. Om u op weg te helpen, laten wij hieronder een op gave volgens der te verrichten werk zaamheden in de eerste helft. Siertuin. Eventueel nieuw gazon inzaaien. Coniferen kunnen verplant worden. Occulaties dienen nagezien te wor den. Pioenen moeten verplant wor den. Crocusjes en sneeuwklokjes kunnen nu reeds geplant worden. Hagen moeten geknipt worden. Ixia's riloeten gerooid worden. Bloembollen schoonmaken en nazieir. Bol-irissen planten. Buxusranden verzetten. De benodigde bloembollen moeten nu besteld worden. Groententuin. Selderij bleken. Rabarber verzet ten. Herfstknollen moeten gezaaid worden. Aardappelen gerooid. Andij vie bleken. Bonen oogsten. Bruine en witte bonen dienen opgetrokken te worden. Schoffelen en wieden moet nog bijgehouden worden. De tomaten- bladeren moeten gehalveerd worden. Fruittuin. De takken door monilia en lood glansziekte aangetast, moeten ver wijderd en verbrand worden. Won den afgedekt worden. Spuiten tegen stengelziekte bij frambozen dient te geschieden. Schenkt uw aandacht vooral aan de bloesemsnuitkever! De door monilia aangetaste vruchten dienen grondig vernietigd te wor den. Werkzaamheden in de tweede helft van September: Siertuin. Narcissen kunnen reeds weer ge plant worden. Klimplanten moeten nagezien worden en vaste planten dienen opgebonden te worden. Lege plekken in de border dienen aange vuld te worden met tweejarige plan ten. Het gazon moet kort gehouden worden. Ook nu weer schoffelen en wieden. Dahlia's moeten van een etiket voorzien worden. Hyacinten moeten geplant worden, evenals de varens. Groententuin. De andijvie moet opgebonden wor den. Aardappelen moeten gerooid worden en het loof dient verbrand te worden. De bloemkool dient afgedekt te worden. Kardoen moet gebleekt worden. De winterpostelein moet nu gezaaid worden. De herfstkool mag niet te lang blijven staan, aangezien ze kunnen bersten. Men kan deze kool bij een te sterke groei even met de vork oplichten, waardoor de groei gestremd wordt. Fruittuin. De bladeren dienen zorgvuldig aangeharkt en verbrand te worden. Kruisbessenliefhebbers kunnen nu de planten stekkèn, het is er de beste tijd voor. Men vergete niet de vruch ten op tijd te oogsten. (Nadruk verboden). De rechtbank zal 29 ber a.s. uitspraak doen. ONGESTEMPELDE EIEREN Een niet verschenen melkhande laar uit Nieuwkoop werd conform de eis door de Haagse Economische Politierechter veroordeeld tot 15.- boete of zes dagen. Verdachte had in zijn zaak een grote hoeveelheid on gestempelde eieren gehad. Aange zien dit verboden is waren de eieren in beslag genomen. Op verzoek vai de officier van Justitie, mr Lulofs wepden de inbeslaggenomen eieren verbeurd verklaard, zodat het eei dubbele strop is voor verdachte. Gemeenteraad- om 2 uur komt de gemeenteraad ii openbare vergadering bijeen. Di agenda vermeldt o.a.: Benoeming vai een hoofd van de openbare lageri school. Als eerste op de voordrach staat de heer J. P. Cuypers, hoofd vai de O.L.S- te Schermerhorn. Verkoo; van grond in het uitbreidingsplai aan het rijk, bestemd voor de bouvj van een groepsbureau voor de mare chaussee. Restauratie van de gemeen tetoren en organisatie van de meentelijke brandweer, waarbij in een reglement de taak van het brand weercorps wordt vastgelegd. R0EL0FAREHDSVEEN Oranjefeesten. Het zeer ij verij Oranje-comité is maanden geleder begonnen aan de voorbereidingei van de jaarlijkse Oranjefeesten. Ei natuurlijk is men thans zo ver da het programma weer in zijn gehee gereed is. Naar het zich laat aanziet belooft het weer een bijzonder mooii feestviering te worden. Allereerst di opening op Zondag 25 Sept. 's Middags te 5 uur stellen de mu ziekverenigingen „Liefde voor Har monie" en het bekende „Werkman Wilskracht" uit Leiden complee met tambourcorps zich öp. Verge zeld van de plaatselijke jeugdvereni gingen gaat het dan met het Oranje Comité in optocht door het dorp naai het feestterrein dat dan direct in ge bruik wordt genomen. Vooral he feestterrein zal dit jaar bijzonde attractief zijn; voor de eerste maa zal bijvoorbeeld een auto-scootei aanwezig zijn. Maandag 26 Sept. speciaal voor de kinderen ingeruimd Des mórgens gaan de kinderen ii optocht door het dorp. Voor dit jaai zijn hier voor de kinderen aardigs prijzen in deze optocht te winnen mits zij zich de moeite getroostei leuke versieringen aan te brengei op fiets, steps, karretjes e.a. of des noods een leuke groepering. Ook he mooiste of grappigste idee komt vooi een prijs in aanmerking.- Op de da| zelve zullen de kinderen deel kun nen nemen aan de gebruikelijks spelen, terwijl hen voorts in de Pan cratiuszaal een aantrekkelijk pro gramma aangeboden zal worden waarbij zij eveneens weer hun dee zullen krijgen in de rijke en gewaar deerde tractaties. Dinsdag 27 Sept. is het de dé de volksspelen. Al met al een aan trekkelijk programma. Rijkspolitie. Bij de heden in ds Leidse Hout gehouden athletiekwed- strijden voor de Rijkspolitie, behaal de de wachtm. le kl. J. de Jong al hier 2 tweede prijzen, resp. vooi hardlopen op de 100 en 200 m. De wachtm. le kl. P. Spaan behaalde een 2e prijs hardlopen op de 400 m Beide politiemannen behoren tot de post Roelofarendsveen. Vuilophaaldienst. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal half October in de gemeente Alke made het huisvuil worden opgehaald met de zeer moderne nieuwe vuilnis auto. Aan de aohterzijde der auto kunnen drie emmers gelijk worden geledigd. Door vertraging in de af levering kan hiermede niet eerder worden begonnen. Alsdan zal het niet meer nodig zijn, dat men het vuil zoals papieren en meer derge lijke over de straat laat waaien. Bouw-bedrijvigheid. De mooie plantage achter de watertoren be hoort tot het verleden, daar de bo men en struikgewas zijn gerooid in verband met het bouwrijpmaken van die grond voor de aldaar te bou wen 45 nieuwe woningen. De werk zaamheden zijn reeds vergevorderd en de Fa. Akerboom heeft reeds zijn directieketen geplaatst. Ook de bouw van de toren aan de brandweer-., rage vordert goed. Deze toren is be stemd om de brandv/eerslangen te doen drogen na dat deze gebruikt zijn. Zondagsdienst. 1. Dr. A. van der Bijl. Te. K. 1713-217; 2. dr J. H. van der Werf. Tel. K. 1712-202. Schaakclub „Utile Dulce". De schaakclub „Utile Dulce" is wederom begonnen met de onderlinge compe titie. De uitslagen van de 1ste en 2e ronde zijn als volgt: lste ronde: J. C. v. d. Meer—L. Kopperlaar 10; W. OomenM. Bak ker 01; P. G. OomenM. W. van Someren 10. 2e ronde: P. SeipL. Koppelaar 10; M. W. v. SomerenJoh. Olijer- hoek 01; G. OlijerhoekW. Oomen 1—8. TER AAR Geboren: Hadrianus G., zn van P- W. Vroonhof en C. M. Veenman; Trijntje Fr., dr van P. Rodenburg en G. Nugteren; Gijsberta J. M., dr van A. Kouwenhoven en G. A. San ders; Hendrika, dr van Th. Valk en K. M. Rietveld. Ondertrouwd: J. Roodenburg 30 j. en M. Rodenburg 26 j. Getrouwd: J. P. J. Boegheim 23 j. en A. A. M. Verhaar 22 j.; E. Fr. Tem- minck 57 j. en M. Niesing 42 j.; G. C. van Schie 34 j. en J. A. v. Tol 23 j-

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10