DUINSTREEK Zuster Marinio nam afscheid van Nieuwkoop en Nieuwkoop van haar Weerbestendig poetsextract dus: Niets opzienbarends verwacht over kwestie N. Guinea in deV.N. Anita ontsnapt 1 Alphen gaat feest vieren met opening van Alphense Brug DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Een schone traditie getrouw, zou het fanfarekorps „Eensgezindheid" 'bij het gouden feest van de eerw. (moeder-overste een serenade bren gen. Op verlangen van de bezorgde Moeder, die de muzikanten niet aan slecht weer wilde blootstellen, en haar „oudjes" echt mee te doen ge nieten, werd het corps verzocht zich te doen horen in het parochiehuis. Toen nu bekend werd, dat de over ste eerstdaags zou worden overge plaatst heeft het Stichtingsbestuur de gelegenheid aangegrepen om deze feestelijke avond tevens tot een har telijk afscheid te maken. Het voltallig stichtingsbestuur van het H. Hartgestidht, het kerk- en armbestuur waren met pater Ducius aanwezig. Ook de burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling. Node mistenwij de pastoor, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Wij weten dat dit voor hem een bit tere teleurstelling moest zijn. Na een kort openingswoord trad de heer H. Markman néar voren, om namens het stichtingsbestuur moeder overste toe te spreken. Spreker bracht oprechte dank tot uiting voor wat de scheidende moe der had gedaan, om de dreigende opheffing van het gesticht ongedaan te maken. Toen hij door de bisschop werd be noemd tot voorzitter van het stich tingsbestuur wist hij dat hem veel zorg en moeite te wachten stonden. Door de voortvarende hulp van moe der-overste is men nu zo ver geko men dat niets de nieuwbouw meer in de weg staat. Moeder-overste is in waarheid de moeder in het huis, niet alleen voor haar medezusters, maar voor alle ver pleegden geweest. Uit grote erkentelijkheid bood spr. namens het bestuur een geschenk aan onder couvert, met de toezegging, dat moeder zeker bij de opening van het vernieuwde huis zou worden uit genodigd. De burgemeester bood namens de hele gemeente zijn gelukwensen aan met een „nog vele jaren". De heer C. v. Vliet prees zich ge lukkig als lid van het armbestuur te mogen hebben profiteren van de gro te ervaring die de eerw. overste in 50 jaren heeft opgedaan in de dienst der naastenliefde Namens pastoor en het kerkbe stuur, bracht pater Lucius dank voor alles wat zuster Marinio voor de pa rochie had gedaan. Dat de zuster de verbouwing niet meer kan meema ken, kon hy slechts zien als een voor recht. „Eensgezindheid" dankte bij mon de van de heer N. Zwart voor de steun die het muziekkorps van de zusters steeds had ondervonden. Een ruiker fraaie chrysanthen bood hij Minder poetsen langer glans EW 540 (Advertentie). In Indonesische kringen in de Ver enigde Staten is men over het alge meen zeer gereserveerd in zijn uit latingen over de kansen, die Indonesië heeft bij de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea in de algemene vergadering van de V.N. De waar nemende permanente vertegenwoor diger bij de V.N. voor Indonesië mr. Sudjarwo Tjondronegoro, verklaarde slechts aan een speciale verslaggever van Pia de kansen „niet slecht" te achten. Men vraagt zich af, of de resolutie die twee maanden geleden door het Amerikaanse congres is aangenomen en waarin het kolonialisme wordt veroordeeld en de V.S. zich positief uitspreken voor het zelfbeschikkings recht van alle volken, enige invloed zal hebben op het Amerikaanse stand punt. In welingelichte Indonesische lerin gen verklaarde men aan Pia, dat van i Amerikaanse zijde nog te zeer de neiging bestaat de kwestie Nieuw- Guinea te beschouwen van het stand punt uit dat het terugbrengen van dit gebied tot Indonesisch grondge bied slechts een verzwaring van de lasten betekent voor Indonesië in zijn huidige omstandigheden. „Het is zeer moeilijk duidelijk te maken, dat het voor ons een kwestie is van het terugbrengen van een ge bied, dat rechtmatig tot het grond gebied van Indonesië behoort en niet een poging tot inlijving van een vreemd stuk land", aldus verklaarde men in deze kringen. Men achtte het enerzijds gunstig voor Indonesië, dat de resolutie voor het heropenen van onderhandelingen tussen Indonesië en Nederland over de status van Nieuw-Guinea in de algemene vergadering wordt inge diend door 14 A A-landen, in over eenstemming met een desbetreffend besluit van de Bandung-conferentie. Anderzijds wordt wel degelijk reke ning gehouden met het feit, dat de GRIEKS KONINGSPAAR NAAR GRIEKENLAND VERTROKKEN Koning Paul en koningin Fredirika van Griekenland zijn Woensdagmid dag na 'hun bezoek aan Zuid-Slavië aan boord van de kruiser „Eli" naar hun land vertrokken. CONSTELLATION DOOR BLIKSEM GETROFFEN Een „Constellation", die met veer tig personen aan boord bij Londen was opgestegen met bestemming Montreal, is in de afgelopen nacht boven het graafschap Lancashire door de bliksem getroffen. Toen het toe stel naar Londen was teruggekeerd, bleek dat alleen de antenne was be schadigd. Geen van de passagiers heeft verwondingen opgelopen. aan als eerste hulde, meteen gevolgd door een muzikaal eerbetoon. Onder leiding van haar directeur, de heer J. Ros, die daarvoor uit Am sterdam was overgekomen, werd nu een waar concert gegeven. Een warm woord van hulde is hiervoor op zijn plaats. Nog bracht de heer C. Boekhorst een woord van dank namens de j eugdverenigingen. De heer Hoek dankte namens alle inwoners van het liefdegesticht voor de mooie feestavond, waaraan allen mochten deelnemen. Namens de eerw. moeder dankte pater Lucius alle aanwezigen, de ge achte sprekers en het fanfarekorps voor de hulde gebracht aan de con gregatie en aan alle zusters in de persoon van de overste. Moge Gods zegen haar bijblijven om het zoete juk van Zijn dienst te kunnen dra gen en elders met dezelfde blijde op gewektheid haar zegenrijk werk te verrichten. Hierna sloot de voorzitter deze eenvoudige doch spontaan-hartelijke feestavond. BOSKOOP Concordia's drumband behaalde weer prijzen. Ter gelegenheid van de West-Friese week werd door de muziekvereniging Apollo te Hoorn een drumband-concours georgani seerd. Hieraan werd ook deelgeno men door de drumband van Concor dia uit Boskoop. Aan dit internatio- raal concours werd door 19 vereni gingen deelgenomen. Nadat eerst marcherende een mars was geslagen moest een tweede mars met ere-rof- fels, staande op de plaats worden ge- Hierbij werd het slaan van elke tamboer nauwkeurig bekeken. Aan gezien door de jury reeds was .ver klaard diat de prestaties elkaar wei nig ontliepen werd de uitslag met spanning toegemoet gezien. Hierbij bleek dat Concordia een eerste prijs had behaald met 101 pnt. Van de acht ere-prijzen werd aan Concordia de vierde toegekend. Tenslotte werd aan elke deelne mende vereniging een herinnerings vaantje uitgereikt. Het hoogst geklas seerde corps behaalde 109 punten en het laagst geklasseerde 79 1/2 punt. Amerikaanse onder-secretaris van staat, Robertson, kort nadat de 14 A A-landen besloten de resolutie in te dienen in een lezing voor een der Amerikaanse universiteiten verklaar de, dat de V.S. een „strikt neutraal" standpunt zullen innemen en het vraagstuk zien als een kwestie voor het volk van Nieuw-Guinea om te kiezen tussen het „Nederlands" en het „Indonesisch kolonialisme". Amerik. havenarbeiders weer aan het werk Op een vergadering van 5.000 ha venarbeiders van New York is het voorstel aangenomen weer aan het werk te gaan en de grieven voor te leggen aan een commissie van bur gers. Ook aan de sympathiestakingen in andere Amerikaanse havens komt nu een einde. De actie heeft acht da gen geduurd. De actie van de vakbond, de inter national Longshoremens Association, was niet gericht tegen de werkgevers, maar tegen de havencommissie, een officieel bureau dat de gang van za ken aan de haven regelt en dat door New York en New Jersey is opgericht. Het voorstel om de grieven aan een commissie van burgers voor te leggen kwam van senator Murray van New JeAey. De voorzitter de I. L. A., Bradley, steunt 'het. Rumoer in Sidney Kapitein beboet Een van de twee meisjes uit Tahiti, die als verstekelingen met het Ne derlandse vrachtschip „Zonnewijk" de reis van Auckland naar Sidney hebben meegemaakt, heeft kans ge zien uit de hut, waarin zij op de „Zonnewijk" opgesloten was, te ont snappen. Het is de 18-jarige Arrita Williams, die door een patrijspoort naar buiten klom en zich daarna langs een touw naar de vaste wal liet glijden. Men gelooft, dat zij daar werd opgewacht door haar verloofde, een Nederlandse steward van een ander Ned. schip, dat momenteel in Sidney ligt: dit is de man, voor wie het verpleegster- j tje naar Sidney was gekomen en met wie zij al een gesprek had gevoerd. De politie stelt een onderzoek in en de gezagvoerder van de „Zonne wijk", heeft een boete van 1.600 gld. gekregen, omdat hij niet verhinderd heeft dat Anita, die geen papieren heeft om in Australië binnen te ko men, toch aan land is gegaan. Ofschoon de juiste datum van de officiële opening van de nieuwe Al phense brug nog geenszins vaststaat, heeft de reclamecommissie van de beide middenstandsverenigingen gis teravond een aardig plan ter tafel gebracht, waarop een bespreking volgde in de gecombineerde verga dering van de beide middenstands verenigingen in Hotel „Toor". De plannen zijn uiteraard aan wijziging onderhevig, maar het is nu al reeds duidelijk geworden, dat het een groots drie-daags feest zal worden, waarbij de gehele burgerij wordt in geschakeld. Voor het organiseren van de fees telijkheden is ter plaatse een alge meen-groot-comité in het leven ge roepen, dat de medewerking heeft of zal vragen van de gehele burgerij, uiteraard van de onderscheiden groe peringen naar maatschappelijke maatstaven gezien, zoals midden stand, industrie, grootbedrijf, ver enigingen en van de individuele in woners. Onder de voortvarende en zakelij ke leiding van de heer J. B. v. d. Bosch- hebben de middenstanders het hunne van de plannen bekeken. In grote lijnen was men het roerend eens en zelfs de enkele malen inge treden duisternis tijdens de verga dering wegens het uitvallen van het electrisch licht vermocht hier op geen zwarte, mistroostigheid wer pen. De datum is nog een vra'agtekei}. De plannen moeten evenwel bijtijds klaar zijn. Zij zullen groots moeten zijn. Het feest zal drie dagen duren, aanvangende op een Donderdag en eindigende op Zaterdag. Een grootse verlichting van de gemeente zal in de schijnwerpers plaatsen. De ver lichting zal langer duren en wel tot het einde van de op de opening vol gende week, misschien zelfs tot en met het St. Nicolaasfeest. De ge meente zal diverse gebouwen en kunstwerken alsook enkele centrale punten in de gemeente verlichten. De rest zal van de burgerij moeten ko men. Het totale plan zal plm. 10.000 gaan kosten. Het aandeel van de mid denstand bedraagt plm. ƒ2500, Voor de rest wordt een beroep ge daan op de industrie, het grootbedrijf, banken en verenigingen. Hierbij wordt overwogen, dat de gehele bur gerij een groot belang heeft bij de tot standkoming van de nieuwe brug en het is mede daarom, dat de heer v. d. Bosch over de hoofden van de aan wezigen een dringend beroep deed op een ieder om zijn schouders er onder te zetten, mede te werken tot het welslagen van het feest en er naar vermogen in de kosten bij te dragen. Het gaat hier om een uitgave in eens, want de verwachting is ge wettigd, dat niet elk jaar een brug in Alphen geopend zal behoeven te worden. Iri de eerstvolgende raadsvergade ring zal een voorstel in behandeling komen voor een bijdrage van de ge meente. De reclame-commissie heeft het plan om de verlichting te realiseren van het centrum van de gemeente, rondom de brug, en wel het gedeelte aan de lage zijde vanaf de hooggele gen brug over de Rijn, de Koningin Julianabrug tot de Concordiastraat en aan de hoge zijde van het Bur gemeester Visserpark tot de Zaal bergstraat. Aan de hoge zijde door middel van brede zuilen, de lage zij de door middel van overspanningen van huis tot huis over de straten. De autoriteiten en genodigden gaan vanaf het raadhuis wandelend naar de noodbrug, stellen die buiten ge bruik en gaan dan met een versierde pont over de Ryn naar de nieuwe brug. Herauten zullen met bazuinge schal de opening aankondigen. Kin deren van de lagere scholen laten ballonnen op en volgt een optocht over de brug. Een marinierskapel verleent hierbij muzikale opluiste ring. Des avonds wordt op het Raad huisplein een vreugdevuur ontstoken door estafette-lopers die uit de vier uiterste punten der gemeente van start zullen gaan. Tegelijk met het vreugdevuur wordt ook de feestver lichting ontstoken. Muziekverenigin gen maken elk der drie avonden mu zikale rondgangen. Medewerking zal ook worden gevraagd van muziek corpsen van elders. Een en ander zal in elk geval op een Donderdag plaats hebben. Dat kan zijn omstreeks 1 of 16 November. Vrijdagmiddag en -avond zullen draaiorgels wat feestvreugde in de straten brengen. Voorts zal men trachten via luidsprekers gedurende de tijd dat de feestverlichting blijft branden, wat muziek in de straten te laten horen. De Vrijdagavond, del koopavond van de middenstand, waarvan men thans voor geen geld meer afstand zou willen doen, wor den geen bijzondere festiviteiten ge organiseerd, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen rustig hun inkopen te kunnen doen. Zaterdag, de sluitingsdag van de feesten, wordt des middags een speurtocht georganiseerd, in de vorm van een vossenjacht, voor de kinde ren en des avonds hetzelfde voor de ouderen. Gedurende deze dagen zul len langs de straten enkele kramen van plaatselijke middenstanders de gezelligheid verhogen, terwijl op een centraal gelegen punt, een beschaaf de gelegenheid wordt geschapen voor het gebruik van consumptie. Busroutes en middenstandI.v.m. de bouw van de nieuwe brug heeft de autobusdienstonderneming Maarse en Kroon destijds haar routes verlegd. Sedert dien vermeed de dienst in belangrijke mate het centrum van Alphen aan den Rijn. Tijdens de Woensdagavond in Hotel „Toor" ge houden vergadering van de gecombi neerde middenstand, die hoofdzakelijk in .en om de kern der gemeente is ge groepeerd, werd de verwachting geuit, dat de onderneming haar huidige route zal willen handhaven. Tot de beide besturen werd het ver zoek gericht en hiermede werd inge stemd, om bij de directie van Maarse en Kroon op aan te dringen om, zo dra de nieuwe brug geopend zal zijn, haar dienstregeling en routes in de oude vorm te herstellen, mede ten ge rieve van de vele kooplustigen die uit ae omliggende gemeenten naar Al- phen komen en die dan in het cen trum kunnen uit- en instappen, waar zij meestentijds ook zijn willen. Arbeidsongeval. In de dakpan nen- en klei wapenfabriek van de N.V. D. van Oordt en Co te Alphen aan den Rijn vond Woensdagmorgen een bedrijfsongeval plaats dat voor de jeugdige arbeider J. Koster ern stige gevolgen had. Met inwendige verwondingen moest hij in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. Koster en zijn eveneens jeugdige medearbeider J. v. d. D. waren op de tweede verdieping bezig om een lift- kar die uit de rails was gelopen, weer in het rechte spoor te krijgen. Daar zij zulks niet op de juiste wijze de- dien, kantelde de kar van ongeveer 1590 kg. en K. kreeg het gevaarte op zijn lichaam. Dr. J. Veenendaal constateerde ern stige inwendige verwondingen en liet 'het slachtoffer overbrengen naar ge noemd ziekenhuis. LEIDERDORP GOUDEN HUWELIJK Op Donderdag 22 Sept. a.s. hoopt het echtpaar v. d. Kwaak, Hoofd straat 7, de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk tra den. De heer v. d. Kwaak is 77 jaar, de bruid 78. Twee kinderen werden uit hun huwelijk geboren, terwijl zij zich gelukkig achten met veertien kleinkinderen. Ruim 45 jaar was de heer v. d. Kwaak bij dokter De Bruijne werkzaam en mocht bij deze, tijdens zijn 40-jarig jubileum, de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in ontvangst nemen als waardering voor zijn vele verdiensten als doktershulp. Hoewel geen van beiden in Leiderdorp ge boren, heeft het echtpaar v. d. Kwaak toch steeds actief deelgenomen aan het gemeenschapsleven. Vooral de heer v. d. Kwaak toonde zich een ijverig werker en nog steeds is hij present als er wat te organiseren valt voor de Oranje-vereniging of voor de ouden van dagen. Het zal hun in deze dagen dan ook niet aan belangstelling ontbreken. DE KWAKEl NEKWERVEL GEBROKEN Onze plaatsgenote mej. T.V. maakte met enige vriendinnen in groepsver band een 3 daags uitstapje naar Bel gië. Zij is bij een valpartij waar schijnlijk in de bergen, zo ongelukkig terecht gekomen, dat zij met een ge broken nekwervel in ernstige toe stand, in het R.K. ziekenhuis in Leu ven opgenomen moest worden. Haar ouders zijn onverwijld naar Leuven vertrokken, nadere gegevens ontbre ken nog. H. Vormsel. Maandagmiddag 10 September a.s. zal de Bisschop van Haarlem, mgr. Huibers naar de Kwa- kel komen, om aan een aantal kin deren, het H. Vormsel toe te dienen. Deze plechtigheid zal om half 5 plaats vinden. KOUDEKERK Middenstandsbeurs. Ook Koude kerk krijgt weer zijn Middenstands- beurs. Een commissie, onder voorzit terschap vani de heer P. G. J. Smit, reeds enige tijd druk doende plan- nenTiit te werken. Deze plannen heb ben nu vaste vorm aangnomen, zo dat we kunnen mededelen, dat deze beurs zal worden gehouden in het vereenigingsgebouw te Koudekerk op 23, 24, 26 en 27 September a.s., tel kens des avonds van 7 tot 11 uur, ter wijl bovendien op Zaterdag 24 Sept. de deuren ook des middags van 3 tot 6 uur open zullen staan. Verschillende attracties, waaronder en televisietoestel, zullen het geheel voor het publiek zeer aantrekkelijk maken. Een muziekensemble zorgt voor afwisseling. Men is van plan, om de aantrekkelijkheid nog groter te maken, het verenigingsgebouw aan de buitenkant feestelijk te ver lichten. De officiële opening, die alleen voor genodigden toegankelijk is, zal worden verricht door de burgemees ter van Koudekerk, mr. J. P. de Her der. We zijn overtuigd, gezien het enthousiasme, waarmede alles werd voorbereid, dat deze beurs een succes zal worden. LElMUIDEN R.K.S.V. O.D.I. Nu de vacantie weer achter de rug is, is ook de rust van de sportvereniging weer verdwe nen. Het bestuur heeft in de zomer maanden nogal het een en ander voor te bereiden gehad, om het nieuwe seizoen met frisse moed aan te vangen. De directeur, de heer Halfschepel, was niet meer in de ge legenheid de oefeningen te leiden. Zijn plaats is thans ingenomen door mej. A. Kop, die ook te Leiden ver schillende groepen met succes voor haar rekening neemt. Ook is aan de vereniging een afde ling voor gehuwde dames toegevoegd. De oefentijden zyn nu als volgt samengesteld: op Dinsdagmiddag 3.15 3.45 kleuter jongens, 3.45—4.15 kleu termeisjes, 4.155 u. adsp. meisjes, 5 u.5.45 adsp. jongens, 5.456.30 meisjes, 78 u. adsp. dames, 89 u. dames en 910 u. gehuwde dames. Tafeltennis. De tafeltennisafde- ling, die nu een behoorlijk aantal telt, zal in het komend seizoen in de competitie gaan spelen met drie teams n.l. 2 senioren- en 1 junioren team. Het is vanzelfsprekend dat het bestuur er naar streeft om de ver eniging zoveel mogelijk uit te bou wen. Aan het begin van het nieuwe seizoen is het de gunstigste periode voor nieuwe leden om ook te gaan deelnemen aan de gezonde sporten gymnastiek en tafeltennis. Aanmel dingen bij het bestuur of op de oefenuren zijn daarom ook van harte welkom. NOORDEN ORANJEFEEST. De eerste dajg zette al bijzonder slecht in. Doordat de burgemeester licht ongesteld was, moest de ope ningsrede vervallen en werden met een liedje zingen door de schoolkin deren en een muziek-nummertje van de fanfare, de feestelijkheden ge opend. Hierna werd er met de kinderspe len begonnen, mara 't bleef dan ook maar bij beginnen, want een gewel dige plensbui dreef allen naar bin nen. De tractatie verdreef voor de kin deren alle narigheid en spoedig heer ste er in de schoollokalen een ge zellige stemming. De regen bleef aanhouden zodat de prijzen, die verdiend hadden moeten worden, maar verloot werden. De regen die inmiddels was opgehouden, gaf de kinderen gelegenheid om met hun koek en zweefmolenfoonnetjes huis waarts te keren. Na de middag kwam zowaar het oranjezonnetje door en de kinderen konden naar hartelust van de ver makelijkheden gebruik maken. De prijzen van de vliegerwedstrijd werden behaald door: 1. G. Brou wer, 2. K. Baas, 3. gebr. Tersteeg, 4. Co Koek en 5. K. Vork. Voor het watersteken waren maar 9 deelnemers, doch dit bleek wel een sport die veel kijkers trok, want al het volk dromde naar de waterkant om het steekspel gade te slaan, maar meer nog om de spelers in het wa ter te zien duikelen. De eerste prijs werd behaald door W. v. d. Zwet, 2. P. Pieterse, 3. L Pieterse. Voor de avonduren was wederom de regen spelbreker en moesten de spelen afgelast worden. Later op de avond werd het weer iets beter en was er ook spoedig een gezellige bedrijvigheid in het dorp. W0UBKUGGE Huwelijksaang.Gerrit Goedhart, 29 jr. en Emmarensia v. Egmond, 21 jr.; Teunis H. B. Vis, 24 jr. en Hen- drika van Beek, 22 jr.; Jacobus J. A. Lek, 28 jr. en Maria v. Eigmond, 21 jr.; Johannes de Hoop, 23 jr. en Ma ria C. v. d. Heijden, 25 jr.; Johannes Baksteen, 24 jr. en Cornelia v. Kee- ken, 24 jr.; Johan H. Schellingerhout 26 jr. en Lenie H. Verschuur, 21 jr Petrus C. v. d. Werff 29 jr. en Cor nelia A. Slootjes, 27 jr. Huwel.: Johannes L. ter Borg, 23 jr. en Arina M. Noorlander, 20 jr.; Wilhelmus A. de Jong, 26 jr. en Jo hanna M. de Heij, 24 jr.; Cornelis Graafland, 20 jr. en Emma M. de Geus, 19 jr.; Nicolaas de Bruijn, 27 jr. en Janna Broere, 25 jr. Overl.: Katharinus Dekker, 43 jaar. Z0ETERWQÜDE AFSCHEID DEKEN D. BONT. Op Dinsdag 20 September v.m. 11 uur zullen de daartoe genodigden in de pastorie afscheid nemen van de ken D. Bont. Op streng medisch voorschrift zal deze bijeenkomst zich tot de kleine kring van enkele afgevaardigden moeten bepalen. Vrijdagavond zal de zeereerw. heer P. W. L. Bakker geïnstalleerd en te voren feestelijk ingehaald worden. De ruiters moeten half zeven aan de Lammebrug aantreden; de stoet gaat vandaar tot het raadhuis, waar de burgemeester zal spreken, en gaat tot de Dokter Kortmannstraat om dan terug te keren naar de kerk. Men wordt verzocht te vlaggen. OEGSTGEEST Dodelijk ongeval bij de „Drie Witte Palen" Dinsdagavond om zes uur heeft op de rijksweg nabij „Drie Witte Pa len' een dodelijk ongeval plaats ge had, waarbij een 29-jarige eerste stuurman van de grote vaart uit Koog op Texel om het leven is gekomen. Hij kwam op zijn bromfiets uit de richting Amsterdam en passeerde de uitloop van de Endegeesterstraatweg. Op hetzelfde moment kwam uit de richting Den Haag een personenauto, bestuurd door H. B. B. te Oegstgeest, die de Endegeesterstraatweg wilde oprijden. Daar echter het rijwielpad de uitloop van genoemde straat kruist had de bromfietser voorrang. De heer B. heeft vermoedelijk de bromfietser te laat opgemerkt, met het gevolg dat een aanrijding onvermijdelijk was. Het slachtoffer, dat zwaar verminkt werd, moet op slag dood zijn ge weest. Als tragische bijzonderheid geldt dat dit de tweede zoon van de heer K. Sr is, die door een ongeval om net leven is gekomen. Zijn eerste zoon is omgekomen bij het bombar dement van Den Haag, van welke stad de heer K. Sr. gepensionneerd brigadier van politie is. LiSSE Er hebben zich gistermiddag in Lisse twee verkeersongevallen voor gedaan, welke beide goed afliepen. Om half vijf stond een vrachtwa gen van „De Landbouw" bij melk- salon Koot aan de Heereweg gepar keerd. Vanuit richting Hillegam na derden drie rijtuigen van de fa. v. d. Putten. Een vrachtwagen, die uit de richting Leiden kwam, remde niet af en probeerde door de nauwe opening te dringen. Hierbij botste hij tegen de geparkeerde melkwagen, waarbij zijn onvoorzichtigheid met flinke materiële schade werd afgestraft. Een half uur later werd de motor van de heer Z. zwaar ontwricht, toen hij een vrachtwagen trachtte te pas seren, d!ie op de Kanaalstraat vanuit richting Haarlemmermeer kwam en de Molenstraat indraaide. De heer Z. kon de wagen net ontwijken, doch verloor de macht over het stuiur, reed aan de overzijde het trottoir op en botste tegen de woning van de fam. Moolenaar, zijn motor werd zwaar beschadigd, doch ook hier deden zich geen persoonlijke verwondingen voor. WARMOND FEEST IN DE REGEN Toen wij hedenmorgen wakker werden dachten wij aan het bekende gedicht: „O Land van mest en mist en vuile koude regen" want wat in dit gedicht nader wordt uiteengezet, was volkomen van toepassing op de weers gesteldheid van vandaag. Gezien de prachtige zomerse dagen die wij achter de rug hebben, was de ont goocheling des te groter. Om negen uur werd begonnen met 'het tobbetje steken, waarvoor als steeds zeer grote belangstelling bestond. De uit slag was als volgt; 1, prijs: A. Schrijvers; 2e pr. P. Schakenbos; 3e pr. B. Moerkerk; 4e pr. J. van Rijn; 5e pr. W. Groen in 't Woud; 6e pr. A. Does; 7e pr. B. v. d. Kerkhof. Men hoopte nu maar dat voor de te .houden kortebaandrave- rij het weer wat zou opknappen. In tegendeel het werd steeds slechter en het leek wel een gordijn van regen. Dat zulks veel afbreuk deed aan het bezoek behoeft wel geen betoog en de Harddraverij vereniging, zal finan cieel gezien, deze dag niet gauw ver geten. Ondanks dit slechte weer viel er toch nog van goede sport te genieten en om de prijzen werd hard gestre den. De uitslag was als volgt: le prijs paard O. Marijke, eigenaar Gebr. Knijnenburg, berijder A. Th. Knijnenbuger; 2e pr. Ronny Zora, eigenaar J. Wagenaar, berijder J. Wa genaar; 3e pr. Ria Kitty, eigenaar J. Wagenaar, berijder J. Wagenaar Jr.; 4e en 5e pr. werden gedeeld tussen paard Opverger, eigenaar C. Swart, berijder C. Swart en Queen Belwin, Ieigenaar P. Koster, berijder P. Kos ter. De prijzen bedroegen resp. 600, 300, 150 en 50 gulden. Ook de totalisator had geen best bedrag, de inzet bedroeg slecht onge veer 2500. Gezien het zeer slechte weer was er op het feestterrein wei nig te beleven, hetgeen weer ten goe de, kwam aan de respectievelijke ca- fé's en restaurants waar ondanks alles een gezellige feeststemming heerste. Het was al zeer laat toen de laatste bezoekers huiswaarts keerde.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2